Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (104)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНОПОЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Романів Р.О. 
Антимонопольне регулювання регіональних товарних ринків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.О. Романів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні шляхи удосконалення практики розробки та реалізації регіональних програм демонополізації товарних ринків, захисту й підтримки на них конкуренції та використання економічних важелів як засобів їх антимонопольного регулювання. Поглиблено теоретичні положення щодо природи та особливостей монополізму в перехідній економіці, зокрема, визначено його як поєднання ринкового й адміністративного монополізму. Узагальнено результати та подано наукову оцінку втілення політики демонополізації у досліджуваних регіонах, яку визначено як дії тимчасового характеру, складову загальної системи антимонопольного регулювання. Визначено позитивні та негативні сторони вітчизняного антимонопольного законодавства та на підставі порівняльного аналізу антитрестівського законодавства країн з розвинутою ринковою економікою та вітчизняного антимонопольного законодавства розроблено пропозиції з його удосконалення в Україні. Проведено порівняльний аналіз принципів побудови антимонопольного законодавства США та ЄС, визначено можливості їх використання у вітчизняній практиці. Теоретично обгрунтовано основні напрями удосконалення методичних засад дослідження регіональних товарних ринків. Доповнено методику визначення ступеня монополізації регіональних ринків. Запропоновано логіку проведення аналізу товарних ринків щодо їх монополізації; систему заходів цільового маркетингу в процедурі дослідження товарних ринків; порядок проведення сегментації регіональних товарних ринків. Наведено пропозиції щодо удосконалення методики визначення концентрації ринків, які містять: розрахунок індексу Герфіндаля - Гіршмана (HHI) через коефіцієнт варіації часток підприємств на ринку та їх кількість; визначення основних напрямків проведення аналізу концентрації товарних ринків; використання в методиці показника ступеня відкритості ринку (CBP); проведення класифікації досліджуваних ринків за рівнем бар'єрів вступу/виходу на них нових фірм-потенційних конкурентів; проведення класифікації галузей промисловості з метою регулювання процесу концентрації. Визначено ступінь монополізації та рівень конкуренції товарних ринків областей регіону, внаслідок чого визначено чинники, які гальмують результативність організаційно-економічних дій з демонополізації економіки регіонів. Сформульовано концептуальні підходи щодо побудови організаційно-економічного механізму поточного антимонопольного регулювання в регіоні, сутність яких полягає в упорядкуванні побудови організаційної структури управління, застосуванні програмно-цільових підходів та удосконаленні важелів економічного впливу на діяльність монопольних утворень. Розроблено рекомендації щодо удосконалення методики складання і реалізації регіональних програм демонополізації товарних ринків на основі побудови "дерева цілей" та алгоритму формування програми. Обгрунтовано пропозиції, спрямовані на захист і підтримку конкуренції як напрямку антимонопольного регулювання товарних ринків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0
Шифр НБУВ: РА312242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панченко А. М. 
Вдосконалення господарсько-правового регулювання інституту комерційного посередництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. М. Панченко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено економічну та господарсько-правову сутність інституту комерційного посередництва (КП). Досліджено концепцію становлення й основні принципи комерційно-посередницької діяльності. Проаналізовано вітчизняне законодавство та законодавство інших держав про КП, розроблено пропозиції щодо вдосконалення його правового регулювання. Запропоновано в межах систематизації принципів, на яких має базуватися комерційна діяльність, виокремлення та характеристики юридичних принципів, виявлено зв'язок розвитку інституту КП з удосконаленням господарського законодавства. Зроблено висновок про те, що включення в Господарський кодекс договору про надання господарсько-управлінських послуг сприяє підвищенню якості управління у сфері економіки (господарського управління). Запропоновано тлумачення ефективного розвитку економічних відносин за допомогою інституту КП як такого його правового регулювання, яке сприяє розвитку економічної конкуренції та добросовісному підприємництву, а також ставить заслін монополізму, формальному виконанню посередницьких послуг, одержанню посередником незаробленої винагороди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)05 + Х839(4УКР)920.405
Шифр НБУВ: РА382497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зелінська О.М. 
Державне регулювання монополізму в трансформаційній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки нових підходів до антимонопольного регулювання. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення державного регулювання економічної та природної монополії за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано вплив монополізму на обсяги виробництва, економічну та соціальну ефективність. Досліджено механізм монопольного ціноутворення та принципи його регулювання. Розкрито вплив ринкових структур на формування монополізму. З'ясовано тенденції зміни ринкових структур і особливості монополізму в економіці України. Визначено напрями оновлення підходів до антимонопольного регулювання. На прикладі сфери житлово-комунального господарства досліджено існуючий механізм цінового регулювання природної монополії. Обгрунтовано напрями та способи його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карпенко Н. М. 
Державний антимонопольний контроль процесів економічної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 23.00.02 / Н. М. Карпенко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено сучасні теоретичні підходи до дослідження процесів економічної діяльності як об'єкта державного антимонопольного контролю. Розкрито сутність та значення державного антимонопольного контролю економічної діяльності. Систематизовано методичні підходи до оцінювання державного антимонопольного контролю розвитку концентрації та монополізму. Виявлено проблеми, упущення реалізації антимонопольного законодавства й ефективного проведення антимонопольної політики в Україні. Проаналізовано державний антимонопольний контроль процесів економічної діяльності в Україні. Проведено оцінювання взаємодії органів антимонопольного контролю з органами державної влади та контролю за діяльністю природних монополій. Обгрунтовано систему взаємодії АМКУ з органами державної влади. Розроблено систему моніторингу держави за станом ринків і розвитком конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.322 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА378163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сиченко В.В. 
Дослідження рівня монополізму та вдосконалення методів регулювання ринків металопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.В. Сиченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексну методику оцінки рівня монополізму, яка включає встановлення меж та обсягів монопольних ринків, визначення часток підприємств на основі натуральних та вартісних показників, обгрунтування нових нормативних значень індексу Харфіндела - Хіршмана, а також прогнозування рівня монополізму. Обгрунтовано новий механізм антимонопольного регулювання, застосування якого дозволяє визначити та відшкодувати збитки від використання монополістами ринкової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-592 + У9(4УКР)421.52
Шифр НБУВ: РА310106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ломака С.О. 
Економічне регулювання монополізму в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.О. Ломака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність монополії, її види, типи, форми та причини виникнення. Проаналізовано зміст та особливості прояву монополізму, обгрунтовано методи, механізм і результати його економічного регулювання за умов трансформаційної економіки. Виявлено істотні недоліки сучасної системи управління діяльністю монополій, зокрема у формуванні теоретичних принципів регулювання. Доведено недоцільність використання концепції досконалої конкуренції, що не відображає реальної ситуації на ринку, а трактування "витрат виробництва" за даною теорією виключає наявність у діяльності компаній внутрішніх витрат. Обгрунтовано необхідність врахування реальних процесів динамічної конкуренції під час формування системи економічного регулювання монополізму. Виявлено, що найперспективнішим напрямком управління діяльністю монополій є конкурентна політика, сутність якої полягає в усуненні перешкод для виходу підриємців на товарні ринки. Запропоновано заходи щодо удосконалення існуючої системи економічного регулювання монополізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА335412

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гаркуша В.В. 
Економічно-інституційні аспекти регулювання монопольної влади в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Гаркуша ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження сутності, причин виникнення та механізмів реалізації монопольної влади, а також економічно-інституціональних механізмів регулювання її негативних наслідків. Визначено базові основні форми реалізації такої влади. Доведено необхідність розробки комплексних кількісних індикаторів соціально-загрозливих наслідків монополізму. Запропоновано динамічну модель визначення соціально-виправданої норми прибутку, а також межі, за якою можна констатувати зловживання монопольною владою. Розроблено методику визначення факту встановлення економічними суб'єктами стратегічних бар'єрів у відповідній галузі на підставі аналізу динаміки входження та виходу фірм з ринку, динаміки обсягів випуску відповідної товарної групи та динаміки цін за відповідний період. Створено алгоритм оцінки впливу вертикальних обмежень на конкуренцію. Сформульовано практичні рекомендації щодо формування інституційно-економічних складових антимонопольної практики та механізмів її реалізації на національному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА344223

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Борисенко З.М. 
Конкурентна політика держави як фактор розвитку економіки України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / З.М. Борисенко ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Здійснено ретроспективний аналіз інституційної бази державного захисту конкуренції в Україні та запропоновано шляхи удосконалення структури та повноважень органів захисту конкуренції. Доведено доцільність триступеневої системи цього захисту. Обгрунтовано необхідність створення системи обліку власників контрольних пакетів акцій стратегічних підприємств та суттєвого спрощення процедури контролю за економічною концентрацією. Визначено напрями удосконалення процедури припинення порушень конкурентного законодавства. Розкрито суть поняття "конкурентна політика держави", систематизовано її основні напрями та окреслено місце в системі державного регулювання економіки. Проаналізовано особливості систем захисту конкуренції у найбільш розвинених країнах та визначено можливості їх застосування у вітчизняній практиці. Досліджено стан та тенденції монополізму у процесі розвитку економіки України, вивчено проблему державного регулювання природних монополій в аспекті дослідження структури та повноважень органів регулювання цієї сфери та обгрунтування напрямів їх удосконалення. Вивчено роль Антимонопольного комітету України у процедурі регулювання цін монополістів. Показано необхідність формування загальної культури конкуренції, здійснення профілактичної роботи щодо попередження порушень конкурентного законодавства, широкої популяризації знань засад конкурентної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-18 +
Шифр НБУВ: РА333685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жемчужнікова Г.П. 
Монополізм в економіці перехідного періоду України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.П. Жемчужнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості монополізму за умов економіки перехідного періоду України. Розкрито сутність і зміст основних методів визначення рівня монополізації товарних ринків. Теоретично обгрунтовано та поглиблено поняття "монополія" та "монополізм". Визначено особливості вітчизняного монополізму. Проаналізовано антимонопольне законодавство України, систему державного регулювання діяльності монопольних утворень, зокрема, природних монополій. На підставі результатів аналізу рівня монополізації товарних ринків України запропоновано новий підхід до класифікації товарних ринків, відповідно факторів, що обумовлюють їх монополізацію. Розроблено систему рекомендацій щодо удосконалення методів державного регулювання діяльності монопольних утворень, діючих на ринках природних монополій та модель системи демонополізації галузі залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА317203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Віхров О.П. 
Організаційно-господарські правовідносини: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.П. Віхров ; Iн-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2009. — 30 с. — укp.

Наведено науково обгрунтовану концепцію організаційно-господарських правовідносин як центральної ланки організаційної складової механізму правового регулювання господарської діяльності. Проаналізовано їх поняття та природу, місце в системі господарських правовідносин, склад (суб'єкти, об'єкти, зміст), підстави виникнення, виявлено й охарактеризовано їх види. Досліджено організаційно-господарські зобов'язання, особливості їх виконання та засоби забезпечення. Розглянуто основні організаційно-господарські правовідносини, пов'язані з утворенням і легалізацією суб'єктів господарювання, зі здійсненням державного контролю та застосуванням адміністративно-господарських санкцій у сферах господарського планування, приватизації, оренди, концесії державного та комунального майна, обмеження монополізму та захисту конкуренції, а також у гірничодобувній промисловості, у галузях будівельної діяльності та телекомунікацій. Обгрунтовано пропозицї щодо вдосконалення господарського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3 +
Шифр НБУВ: РА367941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Горобчук Т.Т. 
Особливості ціноутворення при переході до ринкової економіки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.Т. Горобчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено особливості та динаміку цін, ціноутворення за умов переходу до змішаної економіки нового типу в Україні. Доведено, що у перехідний період ціна є перехідною формою. Розглянуто особливості ціноутворення на підприємстві у випадку функціонування за умов різних типів ринків і необхідність наукового формування цін на ринках ресурсів для досягнення загальної ринкової рівноваги. Визначено найважливіші фактори, що впливають на формування ціни, а також цілі, стратегію ціноутворення, методи, що забезпечують можливість одержання прибутку у разі зниження ціни. Запропоновано рекомендації щодо доповнень до положення Антимонопольного комітету законодавства України, які полягають у встановленні розміру частки двох, трьох підприємств, засновуючись на специфіці сучасного монополізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-861
Шифр НБУВ: РА313832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Малахова Н.Б. 
Природні монополії: сутність та інституціоналізація системи державного регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Н.Б. Малахова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено новий концептуальний підхід щодо сутності природного монополізму та процесу інституціоналізації системи його державного регулювання. На підставі поєднання інституційного підходу з діалектичним методом здійснено системний аналіз товарних властивостей послуг. Визначено особливості товарних ринків природних монополій шляхом розкриття довготривалості тенденції убування середніх витрат. Запропоновано нову методологію тлумачення маржинальних і середніх витрат. Розглянуто процес інституціоналізації системи державного регулювання природного монополізму. Запропоновано методологію регулювання цін на товари природних монополій на рівні довгострокових мінімальних середніх витрат даного підприємства. Концептуально визначено принципи формування основних параметрів системи державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У010.295.5 + У010.295.5
Шифр НБУВ: РА348268

Рубрики:

      
13.

Петровський О.І. 
Роль соціального партнерства в становленні найманої праці в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Петровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти, зміст і роль соціального партнерства у формуванні інституту найманої праці за умов ринкових перетворень економіки. Розкрито методологічні, теоретичні та практичні засади здійснення реформ у соціально-трудовій сфері, пов'язані з поглибленням колективно-договірних принципів регулювання, розв'язання накопичених у зазначеній сфері протиріч і подальшою соціалізацією та гуманізацією відтворювальних процесів. Доведено, що підвищення ефективності найманої праці у сучасній економічній системі України пов'язане зі зміцненням відносин соціального партнерства між основними агентами ринку праці, що, в свою чергу, потребує покращання соціально-трудового та інституціонального середовищ. Визначено основні напрямки подолання труднощів і створення передумов соціального партнерства: вдосконалення законодавчої бази, посилення участі працівників в управлінні підприємствами через створення різних комітетів, гуртків якості, рад трудового колективу, підвищення заробітної плати і створення масового середнього класу, подолання монополізму держави та формування атмосфери солідарності й співпраці всіх учасників трудового процесу. Розглянуто основні кризові явища та протиріччя у сфері найманої праці, обгрунтовано потребу створення дієвої системи соціального захисту працівників. Показано, що за сучасних умов України механізмом реаліації соціального партнерства у сфері праці є трипартизм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4Укр)240
Шифр НБУВ: РА317241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Малюта О. В. 
Удосконалення місцевого самоврядування у сфері надання житлово-комунальних послуг: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / О. В. Малюта ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості монополізму підприємств галузі, обгрунтовано необхідність його соціального обмеження у тарифах, що дозволяє сформувати вимоги щодо вдосконалення управління житлово-комунального господарства. Зауважено, що вони полягають у раціоналізації функцій управління за розподілу їх між державою, міською владою та підприємствами з виділенням функцій місцевого самоврядування як ключових та їх структуруванням. Встановлено, що в структурі функцій місцевого самоврядування цільове місце посідає проведення тарифної політики, яка підтримує баланс між рівнем тарифів і платоспроможного попиту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА372179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Щербакова Т.А. 
Формування конкурентного середовища в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.А. Щербакова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано історичні аспекти та сучасні тенденції конкуренції та монополії в ринковій економіці. Визначено особливості монополізму економіки та державного регулювання трансформаційних процесів. Висвітлено сучасні напрями антимонопольного регулювання та можливостей їх використання в економіці України. Виявлено теоретичні аспекти антимонопольного регулювання товарних ринків. Визначено сучасні тенденції та досліджено проблеми створення конкурентного середовища в економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА324368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Семоненко В.В. 
Формування конкурентного середовища у сфері послуг суспільного сектора економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Семоненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено два основних види державного монополізму у постсоціалістичній господарській системі - безпосередній і опосередкований (непрямий), розкрито їх взаємний вплив. Систематизовано аномалії розвитку конкурентного середовища в перехідній економіці. Розкрито співвідношення технологічного та інституційного монополізму. Виявлено феномен хронічної збитковості деяких природних монополій за умов інверсійної економіки. Визначено головні фактори ринкового реформування сфери послуг суспільного сектору. Обгрунтовано два варіанти проведення реформи житлово-комунального господарства - бюрократичного та демократичного. Сформульовано принципи формування конкурентного механізму у сфері послуг суспільного сектору. З'ясовано інституціональні обмеження розвитку нових форм організації попиту на послуги суспільного сектору та запропоновано шляхи подолання цих обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490-13 +
Шифр НБУВ: РА333752

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського