Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (817)Книжкові видання та компакт-диски (85)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНОМЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шекета М.Л. 
Дослідження закономірностей фотополімеризації метакрилових ефірів у присутності полівінілпіролідону: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / М.Л. Шекета ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше досліджені закономірності фотополімеризації метакрилових мономерів у присутності гомогенної матриці на основі полівінілпіролідону (ПВП). Встановлена ініціююча роль ПВП і фоточутливість полімер-мономерних композицій на його основі, що обумовило синтез ряду прищеплених кополімерів без використання додаткових фотоініціаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Галетич І.К. 
Вивчення термодинамічних характеристик компонентів білково-нуклеїнових комплексів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.К. Галетич ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*115*711.1,022

Рубрики:

      
3.

Левко В.П. 
Клініко-експериментальне обгрунтування підвищення процесів адаптації при лікуванні знімними видами зубних протезів в ранні терміни: Автореф. дис.. канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Левко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с.: іл. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань покращання та пришвидшення процесів адаптації в ранні терміни пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас. Експериментально вивчено і доведено, що введення тваринам компоненту акрилової пластмаси викликає різку активацію синтезу і виділення у кров гормонів щитовидної залози та кори наднирників; використання комбінації компоненту акрилової пластмаси і природнього адаптогена (в дозі 10 крапель) створюють умови для ефективної негайної адаптації організму тварин на дію розчину мономеру акрилової пластмаси. Розроблено і впроваджено в практику ортопедичної стоматології нову методику підвищення ефективності процесів адаптації до знімних конструкцій зубних протезів використанням природного адаптогену - елеутерокока. Ефективність цього методу обгрунтовано теоретично і підтверджено на практиці. Застосування його в клініці ортопедичної стоматології дозволяє покращити процес адаптації та прискорити термін адаптації у пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас, як первинно, так і повторно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Скоморовська-Прокволіт О.В. 
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Скоморовська-Прокволіт ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223,022

Рубрики:

      
5.

Сиса І.В. 
Вивчення особливостей взаємодії іонів перехідних металів з нуклеїновими кислотами, що знаходяться на різних рівнях структурної організації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.В. Сиса ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
6.

Степанов В.А. 
Реакції отримання макромерів діетиленгліколь-біс-алілкарбонату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.А. Степанов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено кількісні дані стадії росту ланцюга з урахуванням молекулярних комплексів комономерів і реакцій передачі ланцюга. Запропоновано кінетичні схеми кополімеризації дво- та трикомпонентних систем мономерів і макромерів зі стиролом, діетиленгліколь-біс-алілкарбонатом (ДБ), акрилонітрилом (АН) і малеїновим ангідридом (МА). Виведено рівняння складу кополімеру та загальної швидкості процесу, що дозволило описати реакцію отримання поліфункціанальних макромерів і реакцію взаємодії їх з вінільними мономерами за низьких конверсій. У стадії росту ланцюга за умов кополімеризації трикомпонентних систем - донор і два акцептори або акцептор і два донори - взяли участь два типи конкуруючих реакцій комплексно зв'язаних мономерів. Встановлено фізико-хімічні закономірності та особливості кінетики кополімеризації трикомпонентних систем донорно-акцепторних мономерів, що є внеском у розвиток теорії комплексно-радикальної кополімеризації вінільних та алільних сполук. Отримано кінетичні дані кополімеризації стиролу з АН і ДБ, визначені основою для синтезу оптично прозорих клейових композицій, оптичних лінз і покриттів, для розробки технології отримання поліграфічних фарб на базі макромера стиролу з малеїновим ангідридом. Доведено можливість отримання прищеплених полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.122
Шифр НБУВ: РА312232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Шевчук О.М. 
Реакційноздатні пероксидвмісні колоїдні металополімери та радикальні реакції за їх участю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Шевчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам одержання колоїдних металічних та металоксидних наповнювачів з активною поверхнею та їх подальшого використання з метою створення композиційних матеріалів. Розроблено новий метод одержання колоїдних пероксидвмісних металополімерів, який полягає у нуклеації частинок металу у розчинах їх солей у присутності гетерофункціональних поліпероксидів. Досліджено вплив різних чинників (у тому числі природи та концентрації поліпероксиду) на кінетику відновлення металу, а також хімічні та колоїдно-хімічні властивості одержаних металополімерів. Підтверджено існування активних центрів радикальної природи на поверхні металополімеру. Апробовано низькотемпературну полімеризацію ванільних мономерів, ініційовану з поверхні твердої фази. З'ясовано можливість використання одержаних металополімерів як наповнювачів композиційних матеріалів із спеціальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА309245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Краюткіна О.М. 
Іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Краюткіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.776-2
Шифр НБУВ: РА311605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Аксіментьєва О.І. 
Фізико-хімічні закономірності одержання та властивості електропровідних полімерів у тонкому шарі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.І. Аксіментьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 35 с. — укp.

Наведено результати дослідження фізико-хімічних закономірностей електросинтезу, структури, електрохімічних, магнітних, оптичних властивостей та стабільності спряжених полімерів на основі ненасичених сполук та аренів різних типів (поліацетилену, поліфенілацетилену, поліпарафенілену, поліаніліну та його кополіметрів з нафтиламіносульфокислотами, поліамінофенолів, металополімернихкомпозитів). Для мономерів різних класів встановлено механізм електроініціювання та закономірності полімеризації у тонкому шарі, вплив умов електросинтезу, допування та термічної дії на провідність та структуру спряжених полімерів, їх магнітні та оптичні властивості. Запропоновано ефективні методи підвищення термостабільності полімерів шляхом їх електрохімічної модифікації у процесі одержання. Вивченно процеси переносу заряду через тонкі шари поліамінофенолів, поліаніліну, поліацетилену, поліпарафенілену та його піролізованих матриць у органічних та неорганічних середовищах. Запропоновано нові матеріали для хімічних джерел струму та розроблено магній-, цинк-полімерні елементи живлення, які за своїми характеристиками перевищують відомі промислові аналоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г72-27 + Л71-106.3
Шифр НБУВ: РА309286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Крикунова В.Ю. 
Особливості агрегації пірену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Ю. Крикунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження спектрів флуоресценції, поглинання, синхронного сканування флуоресценції, спектрів першої похідної інтенсивності флуоресценції за енергією для пірену у кристалічній фазі, в його рідких розчинах, піренвмісних полімерів. Розглянуто складний характер агрегації хромофора в основному стані. З'ясовано вплив мономер-димерної взаємодії на міжмолекулярний потенціал в димері. Визначено сольватохромні залежності у спектрах ексимерної флуоресценції пірену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.142-2
Шифр НБУВ: РА308045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шаповал П.Й. 
Вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / П.Й. Шаповал ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив будови моно- та ди(мет)акрилових ефірів олігометилен- та олігооксиетиленгліколів, їх фізико-хімічних, енергетичних і просторових параметрів геометрії молекул на закономірності фотоініційованої полімеризації у тонкому шарі. Проведено квантово-механічні розрахунки для досліджуваних мономерів. Визначено енергетичні та просторові параметри молекул. Висвітлено елементарні константи швидкостей росту, обриву та ініціювання фотополімеризації у стаціонарному стані та на початку гель-області. Встановлено їх залежність від кількості та типу замісників у гліколевому фрагменті. Виявлено взаємозв'язок густини сітки синтезованих полімерів з енергетичними та просторовими параметрами конформацій молекул вихідних мономерів. Підтверджено ймовірність циклолінійної полімеризації поряд з тривимірною для мономерів з високим ступенем скручування молекул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.21
Шифр НБУВ: РА311523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чернявська Т.В. 
Хемосорбція оксиду пропілену на поверхні дисперсних диоксиду титану і титан- та алюмінійвмісних кремнеземів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Т.В. Чернявська ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей процесів парофазної хемосорбції та олігомеризації пропіленоксиду за участю активних центрів поверхні анатазу та високодисперсних титан- і алюмінійвмісних кремнеземів. З'ясовано вплив умов термообробки зазначених оксидів на їх здатність утворювати прищеплений поліоксипропілен. Встановлено утворення олігомерів пропіленоксиду з довжиною ланцюга 11-16 мономерних одиниць на поверхні термоактивованих анатазу і титанокремнезему за температури 50-80 C. Показано, що активними центрами полімеризації на поверхні диоксиду титану та титанвмісних кремнеземів є координаційно-ненасичені іони титану. Запропоновано механізм прищепленої олігомеризації пропіленоксиду на поверхні високодисперсного алюмокремнезему за участю бренстедівських кислотних центрів. Доведено, що модифікування поверхні оксидів гнучкими олігомерними молекулами підвищує міцність на розрив (до 40 %) орієнтованих композицій на основі полівінілхлориду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.5
Шифр НБУВ: РА310929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Купчик О.Л. 
Клініко-імунологічна оцінка ефективності застосування карофлава при хронічному атрофічному фарингіті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.Л. Купчик ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності лікування хворих на атрофічний фарингіт за допомогою використання препарату з групи каратолінів - "Карофлава". За результатами вивчення особливостей епідеміології хронічного фарингіту в регіоні Поділля вперше встановлено, що захворюваність та розповсюдженість хронічного фарингіту серед міських жителів складає 30,9 % та 62,7 % відповідно. За останні 5 років захворюваність та поширеність стали зростати у всіх вікових групах. Встановлено, що хронічний фарингіт в атрофічній формі характеризується певними зрушеннями у стані факторів клітинного та гуморального місцевого й системного імунітету, з яких важливішими є зниження рівня сероторної форми імуноглобуліну А в секреті з ротової частини глотки і зміни у кількісно-функціональній характеристиці Т-лімфоцитів периферичної крові. Клінічний ефект застосування карофлава у разі хронічного атрофічного фарингіту значно перевищує ефективність традиційних методів лікування, що проявляється у скороченні частоти загострень, більш тривалій ремісії та зниженні числа повторних звернень. Локальне застосування карофлаву хворими на хронічний фарингіт сприяло підвищенню рівня секреторного IgA, зниженню концентрації мономерної форми цього імуноглобуліна та кількості лейкоцитів у секреті з ротової частини глотки, підвищенню функціональної активності Т-лімфоцитів периферичної крові до рівня норми та чутливості цих клітин до різних імунотропних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1-3
Шифр НБУВ: РА315144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Жуков К.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методу підвищення біологічної індиферентності знімних пластинкових протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Жуков ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання підвищення біологічної індиферентності знімних пластинкових протезів. Засобами експериментальних досліджень визначено, що покриття з феракрилу має надійну адгезію до базисних акрилових пластмас, не впливає на їх фізико-механічні властивості, зменшує вихід залишкового мономера, не виявляє місцевої та хронічної токсичної дії. Користування знімними пластиковими протезами з покриттям із феракрилу призвело до нормалізації показників місцевого імунітету, зниження сенсибілізації та кількості Candida albicans.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА312960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кочешев І.О. 
Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостей гомо-n-мерних монометинових ціанінових барвників - високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / І.О. Кочешев ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано три нові варіанти синтезу гомо-n-мерних монометинціанінових барвників. Вперше синтезовано низку нових гомодимерних ціанінів і гомотримерних монометинціанінових барвників. Спектрально-люмінесцентними методами досліджено особливості взаємодії отриманих гомо-n-мерних ціанінів із ДНК. Вивчено вплив агрегаційних процесів на спектрально-люмінесцентні властивості комплексів гомо-n-мерних ціанінових барвників із НК. Показано, що наявність агрегаційних процесів значно підвищує чутливість флуоресцентної детекції на довжині хвилі випромінювання мономерної форми барвника за рахунок зростання співвідношення сигнал/шум. Проведено комп'ютерне моделювання геометричної структури агрегатів гомо-n-мерних монометинціанінів і розрахунки електронних переходів останніх. Квантово-хімічним розрахунками підтверджено можливість існування міжмолекулярних агрегаційних комплексів, утворених взаємодією трьох хромоформів, два з яких належать одній молекулі. Показано, що досліджені ціанінові барвники можуть бути використані як флуоресцентні зонди для визначення НК у розчині та під час електрофорезу в агарозному гелі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13 + Е0*725.112
Шифр НБУВ: РА313669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сємашко О.В. 
Стан перетравлення та всмоктування жирів на різних етапах хірургічного лікування хворих з рубцевою стриктурою жовчовивідних шляхів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Сємашко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено обмін ліпідів у хворих із рубцевою стриктурою жовчних протоків печінки. Висвітлено вплив засобу операції на стан перетравлення та всмоктування ліпідів, на основі дослідження мономерів обміну ліпідів, показників основного обміну і гомеостазу. Встановлено, що порушення перетравлення та всмоктування ліпідів відбувається за змішаним типом. Визначено характерні риси трансформації порушення перетравлення й всмоктування жирів у ранньому й віддаленому післяопераційних періодах залежно від типу відновлення пасажу жовчі в шлунково-кишковий тракт. Розроблено провідні напрямки порушення перетравлення та всмоктування жирів залежно від способу реконструктивної операції у разі рубцевої структури позапечінкових жовчних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА314673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Москалик Г.Г. 
Активність ключових ферментів азотного метаболізму салату посівного (ILactuca sativa/I L.) за дії нітратного і амонійного азоту та синтетичних цитокінінів: Автореф. дис... канд. біол. наук / Г.Г. Москалик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Визначено особливості регуляції активності ключових ферментів азотного обміну - нітратредуктази (НР), глутамінсинтетази (ГС), глутаматдегідрогенази (ГДГ) нітратним і амонійним азотом окремо та разом з синтетичними цитокінінами. Встановлено активацію НР у коренях рослин за умов дефіциту нітратного азоту в середовищі на ранньому етапі розвитку. Доведено, що амонійний азот обумовлює низький фоновий рівень потенційної та реальної активності НР. Відзначено, що асиміляція амонійного азоту в органах салату зумовлюється ГС або ГДГ залежно від форми та концентрації азоту в середовищі. З'ясовано, що синтез глутамінової кислоти та її аміду - глутаміну сприяє розвитку пристосувальних реакцій рослин до змін умов вирощування. Встановлено, що формування запасного пулу нітратів не залежить від форми та концентрації азоту в середовищі. Проведено порівняльне дослідження впливу мономерної форми цитокініну-6-БАП та його полімерного аналога - полістимуліну К на активність ключових ферментів. Визначено однонаправлену дію синтетичних цитокінінів на показники азотного обміну, виявлено її специфічність залежно від форми та фону мінерального живлення. Показано вплив мономерного аналога цитокінінів на вказані параметри у фазі двох справжніх листків, а полімерного - у фазі технічної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*550*723*725.111.4*725.386.3
Шифр НБУВ: РА316155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Полова Ж.М. 
Розробка складу та технології лікувально-профілактичного стоматологічного лаку: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ж.М. Полова ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше створено комбінований препарат у формі лаку для запобігання виходу токсичного мономера з тіла акрилового протезу та лікування "протезних" стоматитів. Розроблено оптимальний склад і раціональну технологію стоматологічного лаку з ацеміном і феракрилом. Проведено фізико-хімічні та фізико-механічні дослідження препарату й акрилової пластмаси Протакрил-М. Вивчено стабільність стоматологічного лаку в процесі зберігання та його біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА315271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Волошановський І.С. 
Функціональні полімери на основі beta-дикетонів і порфіринів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / І.С. Волошановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Встановлено основні закономірності процесу отримання гомо- та кополімерних beta-дикетонів і порфіринів на основі радикальної полімеризації відповідних мономерів. Визначено константи стійкості моно- та полімерних металокомплексів. Показано участь ненасиченого фрагмента хелату в процесі комплексоутворення. Запропоновано ефективну ініціюючу систему на основі beta-дикетонату та бензоїлпероксиду. Доведено, що внаслідок комплексоутворення відбувається активований розпад обох компонентів, який забезпечує генерування радикалів за невисоких температур. Доведено, що застосування вініл-beta-дикетонатів як ініціаторів радикальної полімеризації призводить до утворення активних полімерів-макроініціаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.5
Шифр НБУВ: РА315236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського