Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (599)Книжкові видання та компакт-диски (367)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=МОЛДОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Проценко В. В. 
Агентський договір: порівняльно-правовий аналіз за законодавством України та Республіки Молдова: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. В. Проценко ; НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження агентського договору за цивільним законодавством України та Республіки Молдова. Розроблено теоретичні положенння, які розкривають юридичну природу агентського договору в Україні та Республіці Молдова. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення нормативного регулювання агентського договору даних країн. Вперше здійснено порівняльно-правове дослідження питань правового регулювання агентського договору за сучасних умов підприємницької діяльності, господарювання, міжнародної інтеграції. Визначено загальні ознаки та специфіку агентських договорів у законодавстві України та Республіки Молдова. Розкрито та з'ясовано динаміку агентських договорів, визначено їх місце в системі договорів. Сформульовано висновки, а також рекомендації щодо подальшого вдосконалення цивільного, господарського законодавства України та міжнародного приватного права з питань правового регулювання агентських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 + Х839(4МОЛ)211.83 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мазур Д.В. 
Акти правотворчості Президента в республіках зі змішаною формою правління (загальнотеоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз юридичної природи актів правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління (Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови, Монголії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, України, Франції). Встановлено основні види правотворчої діяльності президента - безпосередня, сумісна й опосередкована. Запропоновано дефініцію акту правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління та розкрито юридичну природу видів акту правотворчості президента - нормативно-правового акту та нормативно-правового договору. Запропоновано їх класифікацію за різними критеріями. Визначено їх ознаки та функції (зокрема, соціальні). Встановлено співвідношення актів правотворчості президента з нормативно-правовими актами інших органів публічної влади. Розкрито правову природу інституту "вето" президента на закони, які приймаються парламентом, відзначено його законотворчий характер. Обгрунтовано, що документальне оформлення "вето" є не законодавчим актом, а факультативною стадією законотворчого процесу. Розвинуто ідею щодо можливості оформлення "вето" у вигляді указу. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.1-328.1 + Х001.31 + Х809(4/8)61 +
Шифр НБУВ: РА348449

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Аністратенко О.Ю. 
Археогастроподи сарматських відкладів України (фауна, систематика, стратиграфічне значення): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.Ю. Аністратенко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Проведено фауно-систематичну ревізію викопних черевоногих молюсків групи Archaeogastropoda сарматських відкладів України, досліджено їх палеогеографічне поширення та можливості їх застосування в біостратиграфічних та кореляційних цілях. Вивчено фауністичний склад сарматських археогастропод Західної та Південної України, Молдови та Польщі. Складено описи 120 видів. Вперше систематику сарматських представників групи наведено відповідно до сучасної системи гастропод. Побудовано філогенетичні схеми для окремих родів і груп видів. За фауною археогастропод здійснено палеозоогеографічне районування дослідженої частини басейну. Реконструйовано палеоекологічні умови його ділянок. Визначено можливості застосування археогастропод для стратиграфічного розчленування сарматського ярусу та кореляції сарматських відкладів. Доведено, що за фауною археогастропод можливе виділення тільки сармату sensu Suess.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116.4
Шифр НБУВ: РА312141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Конуп Л.О. 
Бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду на півдні України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.О. Конуп ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду, виділено та ідентифіковано збудники даних хвороб, методи діагностики. Проведено фітосанітарне обстеження промислових виноградників різних областей півдня України на ураженість бактеріальним некрозом винограду за період з 1995 по 2005 рр., а також почорнінням деревини. Встановлено, що на території Одещини знайдено рослини, уражені бактеріальним некрозом і почорнінням деревини. Виявлено та ідентифіковано збудник бактеріального некрозу. Доведено, що найбільш ураженим збудником даного некрозу є сорти винограду "Ранній Магарача", "Сухолиманський білий", "Мускат таїровський" і "Молдова". Досліджено стійкий сорт до збудника бактеріального некрозу - підщепний сорт "Ріпаріа х Рупестріс" 101-14. Отримано високоспецифічну антисироватку до збудника бактеріального некрозу винограду з титром 1:4096, за допомогою якої можна проводити масове тестування винограду на відсутність збудника бактеріального некрозу. Виявлено та ідентифіковано за допомогою полімеразної ланцюгової реакції аналізу та електронної мікроскопії фітоплазма, збудник почорніння деревини. Відзначено, що переносником даної хвороби є цикада Hyalesthes obsoletus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА350763

Рубрики:

      
6.

Лєбєдєв С.М. 
Гронова листовійка (Lobesia botrana Den. et Schiff) і чинники, що обмежують їх чисельність у виноградних насадженнях передгірного Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / С.М. Лєбєдєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше за умов Криму вивчено біологічні особливості гронової листовійки (плодючість, співвідношення статей тощо), закономірності динаміки чисельності листовійки у виноградних насадженнях різноманітного типу. Оцінено чинники, що регулюють чисельність шкідника до господарсько невідчутного рівня. Вперше запропоновано безпестицидний захист виноградних насаджень від гронової листовійки, а також рекомендовано захист виноградників з застосуванням гормональних препаратів. Встановлено, що в розвитку листовійки та винограду спостерігається певна синхронність. Співвідношення статей у листовійки в усіх поколіннях 1:1,1 - 1,25 (превалюють самки). З'ясовано, що її середня плодючість складає 80 яєць. Зазначено, що визначення термінів появи гронової листовійки доцільно здійснювати за допомогою феромонних пасток. Досить низька чисельність листовійки спостерігається на високоштамбових виноградниках. Мінімальну чисельність шкідника відзначено на сортах Молдова й Ркацителі, максимальна - на сортах Аліготе й Агадаї. Визначено, що гронова листовійка - слабко регульований ентомофагами вид. Відмічено, що у боротьбі з нею необхідні феромони, застосовані методом елімінації самців, а за їх відсутністю доцільно застосовувати гормональні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6(4УКР-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА317462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Гончаренко І.О. 
Діяльність ООН та ОБСЄ у врегулюванні конфліктів на пострадянському просторі (90-ті роки XX століття): автореф. дис ... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Гончаренко ; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено роль ООН і ОБСЄ у запобіганні та врегулюванні конфліктів на постраданському просторі у 1990-х рр. На підставі проведеного аналізу доведено дієвість засобів превентивної дипломатії у запобіганні та врегулюванні конфліктів у країнах Балтії, Молдові, Україні та Білорусі, у Кавказькому регіоні та Таджикістані. На підставі науково-теоретичних і емпіричних даних розроблено класифікацію, з'ясовано відмінності, виявлено особливості перебігу конфліктів і способи їх урегулювання у спільній діяльності інститутів ООН і ОБСЄ, оцінено застосовані методики. Проаналізовано проблеми безпеки, а саме: теорії та практичної ролі інститутів, діяльність яких спрямована на зміцнення миру. Запропоновано визначення поняття безпеки та джерел сучасних загроз міжнародної стабільності. Доведено необхідність реформи європейської архітектури безпеки. Виявлено можливості для розвитку процесу подальшого співробітництва ООН і ОБСЄ. Проаналізовано сутнісні та формальні проблеми, що стосуються співробітництва ООН і ОБСЄ у галузі запобігання та врегулювання конфліктів, що дозволяє сформулювати пропозиції щодо можливого вдосконалення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612 + Х915.212-921 + Х915.22(4)11-9 +
Шифр НБУВ: РА366557

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Некіт К. Г. 
Договір довірчого управління майном: порівняльно-правовий аналіз на матеріалах України, Республіки Молдова та Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / К. Г. Некіт ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено специфіку правового регулювання відносин з управління чужим майном у західноєвропейських країнах (ФРН, Франції, Англії) та Румунії і обгрунтовано висновок про відмінність фідуції (довірчої власності), характерної для континентального правопорядку, від англо-американського інституту транту. Проведено порівняльно-правовий аналіз становлення інституту довірчого управління (ДУ) майном в Україні, Республіці Молдова та Російській Федерації та встановлено специфіку українського законодавства. Доведено доцільність поширення режиму довірчого управління на ситуації необхідності встановлення управління майном особи, визнаної безвісно відсутньою та особи, місце перебування якої невідоме. Запропоновано встановити загальне право щодо оплатного характеру договору ДУ, за винятком випадків, коли майно, передане в ДУ, не використовується у підприємницькій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)114 + Х839(4УКР)211.5 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Осіюк В.О. 
Екзогеодинаміка території південного заходу Східно-Європейської платформи і питання інженерного захисту об'єктів та земель: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.07 / В.О. Осіюк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 39 с. — укp.

На прикладі південного заходу Східно-Європейської платформи обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти оцінки та прогнозування сучасної екзогеодинаміки платформних територій, що переважно складаються з дисперсних порід. Розроблено раціональну методику спеціалізованого оціночно-прогнозного картографування сучасної екзогеодинаміки платформних територій для обгрунтування схем інженерного захисту об'єктів і земель і організації моніторингу небезпечних геологічних процесів (НГП). Установлено просторово-тимчасові закономірності розвитку екзогенних геологічних процесів та їх геотехнологічних аналогів у різних частинах дослідженої території, що характеризуються певними інженерно-геологічними умовами внаслідок природних змін (переважно клімато-гідрологічних) і впливом техногенних (різним будівництвом і сільськогосподарським використанням) факторів. Установлено регіональні особливості поширення та тенденції розвитку екзогенних геологічних процесів протягом пліоцен-четвертинного часу з застосуванням методів палеогеографії та палео-геоморфології. Здійснено типізацію екзогеодинамічних обстановок і спеціалізоване інженерно-геологічне районування даної території за зонально-кліматичними, морфоструктурними і геолого-літологічними оцінками, що зумовлює різні види, парагенезис і активність екзогенних геологічних процесів. Розроблено науково-методичні засади організації та ведення моніторингу небезпечних геологічних процесів на території Республіки Молдова для конкретних типів екзогеодинамічних станів, зокрема системи контролю, оперативного прогнозування активності та керування розвитком НГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д382 + Д59(45)0 +
Шифр НБУВ: РА351141

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Коцур В. В. 
Етнополітичний конфлікт у Придністров'ї в контексті українсько-молдовських міждержавних відносин: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / В. В. Коцур ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено причини конфліктогенності та геополітичне значення Придніпровського регіону Молдови в постбіполярній геополітичній системі. З'ясовано етнополітичну специфіку та сутність конфлікту в Придністров'ї, історичні умови, причини та фактори його виникнення, вплив на українсько-молдовські та інші міждержавні відносини, а також потенціал цих відносин у врегулюванні конфлікту. Проаналізовано позиції учасників конфлікту та "третіх" сторін, зацікавлених у деконфліктизації етнополітичної ситуації в регіоні. Доведено, що етнополітичний конфлікт у Придністров'ї продукує загрози національній безпеці Молдови та України, а також стабільності в усій Центрально-Східній Європі. Висвітлено досвід українсько-молдовсього співробітництва у вирішенні питань нормалізації суспільних відносин у регіоні на принципах забезпечення територіальної цілісності та державного суверенітету Республіки Молдова. Обгрунтовано авторську періодизацію, проаналізовано інтереси, можливості та ресурси політики України щодо врегулювання Придністровського конфлікту. Сформульовано пропозиції, врахування яких, на думку автора, сприятиме мінімізації суспільних загроз, пов'язаних з етнополітичним кофліктом у Придністров'ї, та формуватиме необхідні передумови досягнення євроінтеграційних цілей України та Молдови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4МОЛ5) + Ф4(4УКР),9(4МОЛ)
Шифр НБУВ: РА381679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гаврильченко І. І. 
Етносоціальні процеси на півдні Бессарабії у другій половині XIX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / І. І. Гаврильченко ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше віділено Південь Бессарабії як самостійний об'єкт дослідження, що відрізняється історичною й етнічною неповторністю та має свої особливості розвитку етносоціальної й інших сфер життя у другій половині XIX ст. В історичному аспекті проаналізовано динаміку чисельності етнічних груп у даному районі, визначено закономірності та спрямованість етнодемографічних процесів. Розглянуто господарсько-культурну специфіку життєдіяльності населення регіону. Введено до наукового обігу виявлені в установах Національного архівного фонду України та Республіки Молдова невідомі раніше документи та матеріали з проблеми дослідження. Удосконалено тези про вплив етнополітичного фактору на зміни поселенської структури населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР6А/Я)-32 + Ф51(45УКР3)5
Шифр НБУВ: РА383622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Єнін Є.В. 
Забезпечення національних інтересів України у процесі врегулювання придністровського конфлікту: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Є.В. Єнін ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи до визначення сутності політичного конфлікту у зарубіжній і вітчизняній науковій думці. Досліджено особливості політичних конфліктів на пострадянському просторі. Доведено, що збільшення рівня впливу України на перебіг політичних процесів у Молдові та Придністров'ї дозволить скоротити врегулювання придністровського конфлікту, а також підвищити статус України як активного суб'єкта процесу формування системи європейської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4МОЛ5)
Шифр НБУВ: РА373808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Молдован А.В. 
Забезпечення обвинуваченому права на захист у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини та України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Молдован ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито поняття та значення захисту у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини та України. Досліджено регулювання у законодавстві процесуальних гарантій права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі даних країн. Розглянуто розвиток принципу забезпечення обвинуваченому права на захист у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х893.9(4НІМ)7 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА326579

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Стойка В.М. 
Захист прав суб'єктів інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.М. Стойка ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено загальну характеристику українського законодавства щодо інвестиційної діяльності. Обгрунтовано необхідність уточнення поняття "суб'єкт інвестиційної діяльності" та доповнення законодавства поняттям "захист прав інвесторів". Надано класифікацію способів захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності, передбачених чинним українським законодавством, зокрема є недопущення націоналізації або реквізації, відшкодування збитків, заподіяних унаслідок незаконних дій або бездій держави та її органів, гарантії інвесторам від зміни законодавства; страхування інвестицій; судовий захист прав інвесторів. Обгрунтовано необхідність на закодавчому рівні змінити зміст даних способів захисту прав інвесторів. Проаналізовано законодавство США, Німеччини, Великобританії, Російської Федерації та Молдови. Розроблено ряд пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства з питань захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності, а також запропоновано нову главу у Закон України "Про інвестиційну діяльність", яка присвячена питанням захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.301.06 +
Шифр НБУВ: РА323820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Батюк Т.В. 
Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI - на початку XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Т.В. Батюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено склад, чисельність, структуру та організацію, озброєння, бойові можливості українського козацького війська, військових формувань українських князів та коронних контингентів, які формувалися в українських землях, їх порівняно з військами основних противників - Оттоманської імперії та Кримського ханства. Висвітлено участь українських військ у протистоянні кримсько-турецькій експансії, зокрема сухопутних і морських походах, а також експедиціях до Молдови та Угорщини. Розглянуто також політичний фон цих подій, взаємини запорізького та донського козацтва, їх вплив на політику держав Східної та Центральної Європи, спроби уряду реформувати запорізьке козацтво, причини та наслідки морських походів та зазначених експедицій. Уточнено деталі походів і битв, зокрема здобуття Кафи у 1616 р. Зроблено загальну оцінку військової справи в українських землях у другій половині XVI - початку XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Ц4,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Фесенко О.В. 
Інженерно-геологічні основи сейсмічного мікрорайонування території м.Одеси: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / О.В. Фесенко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На території Східних і Південних Карпат, Молдови та Північно-Західного Причорномор'я проведено аналіз регіональної сейсмічної небезпеки в масштабах 1 : 1 000 000 - 1 : 2 500 000. У межах даної території виділено 53 сейсмоактивні області, з яких набільш небезпечними є зони Вранча, Бузау, Іаломіта, Сату Маре з Mmax - 6.5 - 7.7 і середньою фактичною повторюваністю - 35 - 50, 100 і 200 років. Проведено інженерно-геологічне та геоморфологічне картографування території Одеси для подальшого сейсмічного мікрорайонування міської території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР7-4ОДЕ-2О)9 +
Шифр НБУВ: РА337226

Рубрики:

      
18.

Димченко 
Культурно-просвітницька діяльність закладів та організацій культури Придністровського регіону Республіки Молдова у пострадянський період (1991-2006 рр.): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.06 / Микола Вікторович Димченко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4МОЛ)744
Шифр НБУВ: РА365406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Тучинський В.А. 
Молдавани Півдня України в ІІ половині ХІХ - початку ХХ ст. Соціально-економічний та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Тучинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено чисельність і розселення молдован на півдні України в другій половині XIX - початку XX ст. Охарактеризовано основні галузі господарства молдован - тваринництво, землеробство, виноградорство та виноробство тощо. Вивчено стан писемності та освіти, охорони здоров'я молдован України, рівень їх національної свідомості. Визначено риси національної ментальності, особливості традицій та релігії молдавського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-56 + Т3(4Укр=3Мол)5
Шифр НБУВ: РА317146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Накльока О.П. 
Обгрунтування елементів технології вирощування перцю солодкого в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.П. Накльока ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено сортамент вітчизняних та інтродукованих сортів, а також обгрунтовано елементи технології вирощування перцю солодкого за умов центральної частини Правобережного Лісостепу України без застосування зрошування. Відзначено, що висаджування розсади за раннього строку садіння (10.05) сприяло подовженню тривалості вегетаційного періоду на 26 - 29 діб та підвищенню частки раннього врожаю до 15 % від загального. Найбільш врожайними за умов центральної частини Правобережного Лісостепу України визначено сорти "Подарок Молдови", "Обрій" і "Ласточка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.66-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354246

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського