Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (379)Реферативна база даних (10980)Книжкові видання та компакт-диски (2013)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>K=МОДЕРН$<.>+<.>K=НАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1351
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кочубейник О. М. 
Автентичність особистості в інтерсуб'єктивному просторі: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.05 / О. М. Кочубейник ; Ін-т соц. та політ. психології НАПН України. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу конструювання автентичності особистості у інтерсуб'єктивному просторі. Показано, що метафора відповідності, яка встановлювалася у психології модерну як віддзеркалення ідеї центрованості суб'єкта, втрачає свою пояснювальну спроможність у просторі постмодерну з його плинністю, емерджентністю, фрагментацією, іграїзацією. Розроблено модель становлення, яка функціонує за принципами ризоми. Взаємодію між модусами, що забезпечують її змістовні особливості та здійснюють регулятивні функції, висвітлено як створення індивідуальної траєкторії за принципом незначущого розриву. Розкрито зміст статусів, між якими утворюється внутрішня динаміка аналізованого процесу, визначено роль проблематизацій автентичності у структурі кожного модусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937,0 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА378929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пашков О.М. 
Автоматизація бібліотек: історико-бібліотекознавчий аспект (II половина XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.М. Пашков ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Відтворено цілісну картину процесу автоматизації бібліотек протягом другої половини XX - початку XXI ст. як фактора їх модернізації, інноваційного розвитку та трансформації. Визначено провідні історичні тенденції та напрями автоматизації діяльності бібліотек у різних країнах світу та в Україні. Вивчено джерельну базу з питань історії бібліотечної автоматизації. Виявлено історичну специфіку процесів автоматизації бібліотек та її зумовленість соціальними, економічними й технологічними факторами. Визначено основні етапи та напрями автоматизації бібліотечної діяльності в зарубіжних країнах. Описано, проаналізовано й узагальнено історію комп'ютеризації книгозбірень в Україні, насамперед національних, публічних та університетських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4/8)75 с51 +
Шифр НБУВ: РА336130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дібе Гассан 
Автоматизація процесів інтелектуального керування блоками лінійного прискорювача електронів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Гассан Дібе ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено метод нейромережевого керування енергією пучка електронів прискорювача на базі штучних нейронних мереж персептронного типу. Запропоновано та протестовано гібридний метод нечіткої ідентифікації нелінійних систем. Надано метод нечіткого керування з використанням адитивних складових. Вдосконалено варіант модернізації структури дворівневого цифрового керування сильнострумним прискорювачем електронів ЛП-40. Встановлено, що достовірність результатів підтверджується експериментальними дослідженнями та впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.51 в641.8,022 + В381.91,022
Шифр НБУВ: РА373669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Черепанська І.Ю. 
Автоматизація процесу керування вибором пристроїв орієнтування при проектуванні гнучких інтегрованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Ю. Черепанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та зменшення трудомісткості рішень, що приймаються під час проектування складних розподілених у просторі організаційно-технічних об'єктів і комплексів. Розроблено інформаційне, методичне, алгоритмічне та програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень (СППР) з метою автоматизації процесу керування вибором пристроїв орієнтування (ПО) на етапі визначення засобів технологічного оснащення гнучких інтегрованих систем (ГІС). Обгрунтовано новий підхід щодо автоматизації керування вибором ПО, що базується на використанні інтелектуальних моделей прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж, що застосовуються в процесі систематизації та групування об'єктів виробництва, ПО та їх подальшому аналізі. Розроблено методику автоматизованого вибору ПО, яку можна використати як базову для формування СППР для автоматизації процесів керування вибором обладнання під час моделювання, проектування та планування ГІС, а також модернізації, переналагодженні та зміні конфігурації гнучких виробничих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02 +
Шифр НБУВ: РА357075

Рубрики:

      
5.

Вертипорох О.В. 
Авторефлексивний текст Євгена Пашковського як явище українського постмодернізму: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Вертипорох ; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та розвитку постмодерністського авторефлексивного тексту Є.Пашковського. На підставі вивчення західноєвропейського досвіду визначено специфіку українського постмодернізму як перехідного етапу між минулою та новою формами українського модернізму на порубіжному зламі епох. У даному контексті проаналізовано художню авторефлексію та її основні форми прояву (нарцистично-карнавальну та міфологічно-шизоїдну) в сучасному літературному процесі. Встановлено причини виникнення та досліджено еволюцію розвитку авторефлексії у прозі Є.Пашковського. Розглянуто засоби вираження традиційного "реалізму" та прихованої авторефлексії в романі "Свято". Встановлено особливості міфологічного самовираження як наслідку критичної авторефлексії в романах "Вовча зоря" та "Безодня". Проведено дослідження есеїстичного "відкритого" авторефлексивного художнього мислення у "Щоденному жезлі" як специфічного явища українського "дилетантського" постмодернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Пашковський, Є. 42 +
Шифр НБУВ: РА353684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шоріна А.Ю. 
Авторське телебачення: жанрові форми та різновиди: автореф. дис... канд. із соц. комунікацій / А.Ю. Шоріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено авторське телебачення як один з напрямків національного телемовлення, становлення якого відбулося у другій половині 1990-х рр., коли вітчизняні телекомпанії запропонували своїй аудиторії найяскравіші зразки авторських програм. Подальший розвиток українських комерційних телекомпаній позначився посиленням конкурентної боротьби, що зумовила модернізацію технологій підготовки телевізійних програм і загострила проблему нестачі талановитих і харизматичних особистостей в ефірі ТБ. Сучасні авторські програми, залишаючи формальні ознаки перших авторських продуктів, які сформували у глядача стереотипи щодо якості інформаційного продукту, переважно змінилися і являють не стільки авторське, скільки персоніфіковане ТБ. Водночас принцип персоніфікації інформації, який має значний потенціал для подальшого комерційного успіху телекомпаній, не використовується максимально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА361379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дурєєва Т.А. 
Адаптація комунікаційних технологій до бібліотечної діяльності в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Т.А. Дурєєва ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної діяльності за умов формування інформаційного суспільства. Визначено специфіку комунікаційних технологій, що висвітлюють певні етапи розвитку системи соціальних комунікацій: документальний, інформаційний, когнітивний. Досліджено використання комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній діяльності України, визначено місце даних технологій у структурі технологій інформаційного суспільства. Проведено порівняльний аналіз комунікаційних технологій. Виявлено напрями модернізації технологічного компонента професійної свідомості бібліотекаря з урахуванням стану та тенденцій розвитку комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній сфері. Запропоновано концепцію адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.02 + Ч734(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Марченко Б.М. 
Адміністративна діяльність Державної прикордонної служби України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Б.М. Марченко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено повноваження й основні функції Державної прикордонної служби України, обгрунтовано теоретичні засади організації її адміністративної діяльності. Визначено основну мету та завдання даного виду діяльності, розглянуто форми та методи її реалізації. Проаналізовано міжнародний досвід діяльності прикордонних відомств, розглянуто проблеми та перспективи модернізації адміністративної діяльності Державної прикордонної служби України за умов інтеграції країни до ЄС з урахуванням світових тенденцій охорони державних кордонів і потреб забезпечення їх безпеки. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства про регулювання адміністративної діяльності Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4УКР)1-5 + Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА369268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Приймаченко Д.В. 
Адміністративна діяльність митних органів у сфері реалізації митної політики держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Приймаченко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади формування митної політики держави й аспекти її реалізації митними органами. Вивчено соціальну роль і зміст діяльності митних органів за сучасних умов. Зауважено, що сприяє принципово новий погляд на адміністративну діяльність даних органів, її значення для утвердження державності та засад громадянського суспільства. Висвітлено мету, завдання, функції митних органів, форми та методи їх адміністративної діяльності. Проаналізовано міжнародний досвід реалізації митної політики даними органами. Значну увагу приділено проблемам і перспективам модернізації їх адміністративної діяльності. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення митного законодавства, яке регулює організаційно-правові засади адміністративної діяльності митних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА350601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хохленко О. М. 
Адміністративно-правові засади діяльності місцевих державних адміністрацій у сфері освіти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Хохленко ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність категорії "вдосконалення адміністративно-правового забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій у сфері освіти". Внесено конкретні пропозиції щодо визначення та подальшого розвитку діяльності управлінь освіти та науки місцевих державних адміністрацій. Вдосконалено поняття адміністративних правовідносин у діяльності місцевих державних адміністрацій, а також напрями розробки адміністративно-правових засад і правозастосовної діяльності місцевих державних адміністрацій у сфері освіти. Запропоновано модель управління якістю освіти, а також адміністративно-правовий механізм модернізації освітньої системи Київщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)132
Шифр НБУВ: РА374634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Буруковська Н.В. 
Аксіологічний вимір методологічних тенденцій гуманітарного знання: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / Н.В. Буруковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено філософський аналіз ролі аксіологічного аспекту в сучасних методологіях гуманітарних наук. Створено аксіологічно організовану епістеміологічну концепцію в сфері гуманітарного знання, яка дозволила обгрунтувати значення творчого діяльності в гуманітаристиці. Проведено компаративний аналіз художніх текстів сучасних класиків світової літератури як реального підгрунтя філософії модерну та постмедерну, доведено їх вплив на тенденції розвитку методології гуманітарних досліджень. Виявлено, що поява нового методологічного інструментарію в межах гуманітарного знання, певним чином, пов'язана зі зростанням ролі аксіологічного фактора (становлення, мета, наслідки дослідження). Обгрунтовано, що без вирішення однієї з найголовніших проблем сучасної філософської освіти - повноцінного діалогу суб'єктів на креативному рівні - суспільство не може розв'язати проблему виховання та розвитку творчої особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.42в055
Шифр НБУВ: РА317264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Єрмоленко О.Г. 
Активізація підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Єрмоленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні положення щодо організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму. Розроблено комплекс заходів щодо активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств, який можна реалізувати на малих рекреаційних підприємствах загального типу та створених на базі місцевого домоволодіння, що дозволяє істотно збільшити рівень соціально-економічного забезпечення Кримського регіону. Створено математичну модель оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств на підставі використання розробленої адміністративно-територіальної моделі локального рекреаційного комплексу, що враховує усі рекреаційні зв'язки підприємств, які входять до його складу, а також цільову функцію їх завантаженості й основних рекреаційно-виробничих і транспортних обмежень. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації з розрахунку оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств у локальному рекреаційному комплексі. Удосконалено модель джерел фінансування, запропоновану українським ученим В.І.Ляшенко, яку доповнено п'ятьма сучасними джерелами фінансування з метою інвестування капітальних вкладів малого рекреаційного підприємства. Обгрунтовано твердження, що розвиток малого рекреаційного підприємства потребує державної комплексної підтримки у сферах інформаційного, нормативного, законодавчого, консультаційного, фінансового та навчального забезпечення. Створено пілотні проекти щодо модернізації основних фондів малих рекреаційних підприємств з використанням франчайзинг технологій, які є актуальними, але не одержали достатнього розвитку в рекреаційному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лозко Г.С. 
Актуалізація української етнорелігії в європейському контексті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Г.С. Лозко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено нову філософську проблему, пов'язану з актуалізацією етнічної релігії (рідної віри) в Україні та аналогічні процеси у країнах Європи. Українське язичництво розглянуто як духовно-культурний феномен, що проявляється у світогляді, моральних нормах поведінки, звичаєвості й обрядовості у процесті функціонування етносу. Встановлено, що феноменальність рідної віри полягає в її здатності фіксувати, а за сприятливих умов - самовітворювати власні етнічні цінності. Показано, що дана актуалізація може відбуватися у підсвідомості носіїв власної етнічної культури як своєрідне підсвідоме "пригадування" окремими представниками етносу колективного досвіду своїх предків. Зроблено висновок, що етнорелігія (язичництво) - це природний генератор духовного життя етносів та упорядник їх життєвого простору та морально-звичаєвих відносин, в яких гарантом цілісності етнічної спільноти виступає сама етнічна група з її усталеними етнічними звичаями та цінностями Роду. Доведено, якщо розвитку етнічної релігії не перешкоджають зовнішні чинники - війни, поневолення, окупація, асимілятивні процеси, - то рідна віра може бути самодостатньою духовною системою на будь-якому етапі розвитку свого етносу, навіть на самому модерному. Зроблено висновок, що багатотисячолітні духовні традиції, що склалися природним шляхом, мають переваги перед штучними глобальними релігійними доктринами. Встановлено, що етнічні релігії виявляють більшу життєздатність і зберігають властивість періодично відроджуватись, і виступають засобом самозбереження етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.6/9 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гавриш О.С. 
Алгоритми вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів при негауссівських завадах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.С. Гавриш ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розв'язано задачу синтезу й аналізу простих і ефективних алгоритмів вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів за негауссівських перешкодах. Для синтезу нових алгоритмів вимірювання параметрів досліджуваних сигналів за відомих статистичних характеристик негауссівських перешкод використовується метод максимізації поліному. З використанням нових імовірнісних моделей випадкових послідовностей модернізовано метод максимізації поліному, необхідного для синтезу адаптивних алгоритмів. Запропоновано метод оцінки точності апроксимаційних моделей. Отримано та досліджено аналітично вирази асимптотичних дисперсій шуканих оцінок. Розроблені нелінійні алгоритми відрізняються від існуючих лінійних алгоритмів підвищеними точнісними характеристиками. Побудовано структурні схеми нових алгоритмів. Для підтвердження працездатності та ефективності нових алгоритмів проведено комп'ютерне імітаційне моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА314227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Руденко Л.В. 
Алгоритмічні та імітаційні моделі автоматизованого виробництва в автомобілебудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.В. Руденко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто автоматизовані виробничі процеси в автомобілебудуванні, а також досліджено аналітичні та імітаційні моделі виробничих систем. Зроблено висновок про необхідність розробки нового класу методів і моделей, що базуються на системному уявленні, просторово-часовому та імітаційному моделюванні об'єкта дослідження. Виконано формалізацію й алгоритмізацію технологічних процесів, проведено імітаційне моделювання виробничих систем різного характеру. Запропоновано методики для розв'язання задач автоматизації, модернізації та реконструкції виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-06-6
Шифр НБУВ: РА316149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Артеменко А.Г. 
Аналіз зв'язку структура-властивість на основі молекулярних граткових моделей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Артеменко ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано гратковий підхід до моделювання просторової структури молекул, який забезпечив генерацію однорідної системи структурних параметрів, що відображають локальні, інтегральні та польові характеристики молекулярної структури для ефективного розв'язання задач "структура - властивості". Запропоновано інваріантну систему кодування просторової структури молекул. Отримано молекулярний код, використаний для оцінки хіральності та структурної подібності молекул. Модернізовано систему опису локальних і польових характеристик молекулярної структури. Розроблений підхід застосовано для розв'язання різноманітних задач "структура - властивості". Виявлено, що спорідненість стероїдних молекул до кортикостероїд- та тестостеронзв'яжучого глобуліну значною мірою зумовлена просторовим розташуванням атомів оксигену. Доведено, що адекватний опис впливу структури монопохідних бензолу на їх здатність до утворення комплексів з переносом заряду можливий у рамках граткової моделі без проведення квантово-хімічних розрахунків. Вдалося передбачити сполуку з потенційно високою психотропною активністю - 1-метил-5-(о-фтор)фенил-7-трифторметил-1,2-дігідро-3Н-бенздіазепін-2-он для ряду заміщених 1,4-бенздіазепін-2-онів. Доведено, що фторалкільні замісники, які створили високий потенціал поля ліпофільності в області хелатних циклів. З'ясовано, що з використанням трьох груп параметрів, які визначили хіральність, форму молекул та їх здатності до міжмолекулярних взаємодій, можливо кількісно оцінити закручувальну здатність похідних (-)-ментону в нематичній мезофазі. Завдяки використанню граткового підходу розроблено комплекс комп'ютерних програм, у межах якого можливе розв'язання різноманітних задач QSAR/QSPR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
18.

Вінніченко О. Я. 
Англіканство в його історії і сучасних трансформаціях: традиціоналістські і модерністські тенденції: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. Я. Вінніченко ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Створено нову концептуальну основу розуміння англіканства та може служити допоміжним матеріалом в історичних, соціологічних і релігієзнавчих дослідженнях трансформацій церкви за умов глобалізації. Встановлено, що феномен англіканства в його соціальних формах є похідним суспільно-історичних процесів, які зумовлюють унікальні конфесійні риси. Виникнувши на фоні національних демократичних рухів, англіканство пропонує богословське обгрунтування християнського гуманізму, прагнучи зафіксувати принципову рівність всіх людей перед Богом, незалежно від їх соціального стану, національності або релігії. Визначено, що відсутність оформленого та визнаного всіма англіканськими церквами віровчення, історично сформована залежність церкви від держави, вплив секуляризації на релігійне життя послаблюють значущість церковних традицій англіканства. Розкрито, що головним напрямом еволюції англіканства є послідовне перетворення традицій у відповідності з трансформаціями суспільства, яке обирає та зберігає базисні віросповідні принципи, запропонувавши їх більш актуальні формулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.14
Шифр НБУВ: РА376738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Росоха С.В. 
Анімаційне комп'ютерне моделювання деяких процесів в задачах пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Росоха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено метод створення комп'ютерної анімації для дослідження динамічних процесів, складовими якої є нові способи визначення параметрів: струменя рідини на базі розв'язання системи алгебричних рівнянь за допомогою функції Ламберта; конструктивного оформлення пожежного димового сповіщувача на основі моделювання треків елементарних частинок; відбивальної системи для формування відбитої від циліндричної поверхні вибухові хвилі, фронти якої утворюють "короби"; конструкції прес-екструдера шляхом моделювання траєкторії частки речовини, яка переміщується у процесі обертання двох трикутників Релло, що постійно дотикаються. Результати роботи впроваджено в НВО "Екструдер" у процесі модернізації обладнання для виготовлення високоякісного вогнегасного порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325121

Рубрики:

      
20.

Хвалінський С. О. 
Антикризова політика банківського сектору країн Центральної та Східної Європи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Хвалінський ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та поширення банківських криз і заходи, які спрямовані на зміцнення банківських систем і недопущення кризових ситуацій. Узагальнено світовий досвід впровадження заходів з запобігання банківським кризам, зокрема, визначено основні передумови наближення банківських криз, досліджено роль структури системи банківського регулювання, нагляду та рівня капіталізації банків в забезпеченні стійкості банківського сектору. Досліджено проблематику формування антикризової політики банківського сектору за умов глобалізації з використанням досвіду Польщі та Чехії, зокрема, обгрунтовано шляхи модернізації національної системи страхування депозитів і мережі фінансової безпеки. Вперше розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій у банківському секторі України з використанням методів кластерного, факторного та регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.10-97-18 + У9(45)262.10-97-18
Шифр НБУВ: РА377751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського