Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (44)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (590)Реферативна база даних (11371)Книжкові видання та компакт-диски (6889)Журнали та продовжувані видання (350)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕНЕДЖМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 853
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шапошнікова Н.П. 
Адаптація учнів професійно-технічного училища до умов ринкової економіки засобами педагогічного менеджменту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Шапошнікова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність і специфіку реалізації засобів педагогічного менеджменту професійно-технічного училища щодо організації процесу навчальної, соціальної та професійної адаптації учнів. Визначено зміст та особливості основних етапів професійної підготовки національних робітничих кадрів. Уточнено сутність і цільові установки їх професійно-технічної освіти за сучасних умов розвитку суспільства. Конкретизовано специфіку та визначено співвідношення понять "управління", "керівництво" та "менеджмент" в освіті. Теоретично обгрунтовано сутність професійно-технічного училища як соціально-педагогічної системи з виробничими ознаками суб'єкта ринкових відносин та об'єкта педагогічного менеджменту. Експериментально доведено доцільність та ефективність впровадження в практику навчально-виховного процесу сучасного професійно-технічного училища засобів педагогічного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР)к + Ч461.431
Шифр НБУВ: РА314612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Кузьменко О.О. 
Адміністративно-правове забезпечення менеджменту в державній податковій службі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кузьменко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність впровадження менеджменту у державну податкову службу України (ДПС). З'ясовано, що розвиток даного напрямку обумовлений демократичними перетвореннями в зв'язку з реформуванням адміністративного права. Доведено необхідність якісного оновлення системи органів ДПС України. Удосконалено понятійний апарат адміністративного права та процесу, зокрема, запропоновано визначення понять "менеджмент в органах ДПС України", "правова мораль", "послуга", "адміністративні послуги, що надаються органами ДПС України". Обгрунтовано правові засади менеджменту надання адміністративних послуг органами ДПС України та запропоновано їх законодавче закріплення. Удосконалено нормативне регулювання процедури надання адміністративних послуг органами ДПС України. Уточнено статус менеджера, розроблено принципи адміністративно-правового добору менеджерів з метою підвищення ефективності діяльності органів ДПС України шляхом відомчого регулювання. Запропоновано підхід до формування адміністративної культури, розроблено теоретичні засади використання послуг у діяльності органів виконавчої влади. Наведено рекомендації щодо запровадження світових стандартів з метою удосконалення управління якістю в органах ДПС України. Розроблено правові засади формування системи управління якістю в органах ДПС України, на підставі яких запропоновано законодавчо закріпити визначення поняття "менеджмент якості адміністративних послуг, які надаються органами ДПС України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА363144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Томнюк Т.Л. 
Адміністрування податків в Україні: організація та напрямки розбудови: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Л. Томнюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики адміністрування податків. Запропоновано визначення терміна "адміністрування податків". Розкрито сутність понять "управління оподаткуванням" і "податковий менеджмент", зроблено їх розмежування з дефініцією "адміністрування податків". Визначено принциип і функціональні елементи адміністрування податків. Проведено критичий аналіз вітчизняного досвіду адміністрування податків органами податкової служби України. Визначено чинники, які негативно впливають на стягнення податків, зборів та обов'язкових платежів. Обгрунтовано основні напрямки інституціонально-економічних перетворень у контексті підвищення ефективності адміністрування податків. Розроблено економіко-математичні моделі стратегічного та тактичного впливу на зниження рівня податкового навантаження за одночасного недопущення втрат зведеного бюджету від зниження рівня оподаткування економіки. Визначено вектори підвищення ефективності адміністрування окремих податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА367491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Наріжний Д.Ю. 
Аналіз політичних технологій та особливостей їх застосування в транзитивному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Ю. Наріжний ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних технологій, які реалізуються у політичній сфері (технології політичного менеджменту, державного управління, виборчих кампаній, комунікативні технології) та особливості їх застосування в транзитивному суспільстві, тобто суспільстві, яке перебуває в процесі складних соціально-політичних перетворень. Відзначено провідну роль соціальних і політичних технологій у системі управління суспільства та процесами, що відбуваються в ньому. Здійснено аналіз і класифікацію політичних технологій за різними підставами, систематизовано їх фунції та принципи застосування. Класифіковано функції політичного управління. Визначено технологічні етапи управлінської дії. Проаналізовано технології маніпулювання, впливу та панування, роль політичного міфу в управлінській діяльності. Виявлено основні різновиди маніпуляцій свідомістю виборців. Класифіковано PR-технології, технології підвищення ефективності управління та зниження управлінського ризику у сферї політики, а також технології формування інформаційної відкритості системи політичного управління в транзитивному суспільстві. Виявлено особливості управління політичним маркетингом у ході виборчих кампаній. Визначено суть індустрії політичної інженерії. Систематизовано існуючі в сучасній політичній науці концепції та теоретичні підіходи до політичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 + Ф043.1 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА330425

Рубрики:

      
5.

Сиротяк Р.М. 
Аналітичне забезпечення менеджменту житлово-комунальних підприємств в перехідній економіці (на прикладі житлово-комунальних підприємств західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.М. Сиротяк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються теоретичні, методологічні, практичні питання відносно вдосконалення системного економічного аналізу підприємств галузі і розробки науково-обгрунтованої методики аналітичного забезпечення вузлових управлінських рішень в системі підприємств житлового-комунального господарства. Доводиться необхідність і пропонується концепція структурної перебудови управління в розрізі галузей житлово-комунального господарства, зумовленої умовами господарювання. Розглядаються методологічні і організаційні питання методики ціноутворення в галузі; запропонована концепція формування і встановлення тарифів на комунальні послуги. Запропоновано окремі моделі комп'ютерних прикладних програм для системного економічного аналізу діяльності підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ананко Т.Р. 
Англомовний корпоративний дискурс: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.Р. Ананко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвопрагматичні та соціолінгвістичні особливості корпоративного дискурсу. Обгрунтовано його виділення, запропоновано визначення, виокремлено основні компоненти, а також проаналізовано лексичні шари, які складають корпоративний дискурс та відрізняють його від інших різновидів. Корпоративний дискурс реалізується в інституційній сфері, а також виявляється у міжособистісних стосунках. Виокремлено шість типових комунікативних ситуацій з різними адресатно-адресатними характеристиками. Доведено, що комунікативну поведінку учасників зумовлюють цінності корпоративної культури компанії. Визначено основні напрями реалізації корпоративного іміджу для рекламних і PR компаній. Вивчено засоби створення корпоративного іміджу у віртуальному просторі. Проаналізовано комунікативні риси поведінки керівників великих компаній, які репрезентують директивний і демократичний стилі менеджменту. Виявлено засоби реалізації гендерного фактора. Вивчено комунікативні стратегії та тактики у корпоративному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА354069

Рубрики:

      
7.

Літвін Н.М. 
Антикризове управління підприємствами в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Літвін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти антикризового управління підприємствами країн СНД, Центральної та Східної Європи (Словенії, Чехії, Польщі, Росії, Білорусії та України). Проаналізовано сучасні концепції антикризового управління, визначено його особливості за умов перехідної економіки. Представлено класифікацію кризових явищ і ситуацій, визначено принципи та елементи механізму антикризового управління. Виявлено переваги, недоліки та можливості використання методик оцінки схильності підприємств до банкрутства у перехідний період. Встановлено, що найбільш прийнятним є використання кількісних методик оцінки неплатоспроможності підприємств, які враховують коефіцієнт менеджменту, а основним інструментом антикризового управління є санація та реструктуризація. Наведено економетричну модель оптимального антикризового управління підприємствами, проаналізовано можливості її використання в Україні. Визначено вплив державного регулювання на становлення вітчизняної системи антикризового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)290-971-21 + У9(4УКР)290-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Остапенко О.М. 
Антикризове управління сільськогосподарськими виробничими кооперативами: автореф... канд. екон. наук. 08.00.04 / О.М. Остапенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. , рис. — укp.

Досліджено питання формування антикризової політики сільськогосподарськими виробничими кооперативами. Обгрунтовано суть понять "криза підприємства" й "антикризове управління". Оцінено загрозу кризи й імовірності банкрутства сільськогосподарських виробничих кооперативів з застосуванням існуючих моделей. Визначено основні складові детермінанти антикризового управління, які мають забезпечити вихід з кризового стану даних кооперативів, а саме: необхідно забезпечити формування ефективної системи менеджменту через створення асоціації кооперативів і виділення в ній групи кризового управління, здійснювати постійне оцінювання ризиків кооперативів і вдосконалювати планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8-97-21 +
Шифр НБУВ: РА358935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Король В.С. 
Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.С. Король ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

За результатами проведеного дослідження сформульовано основні характерні риси стратегії підприємства за кризових умов, виокремлено фактори, що впливають на зміст стратегії, а також визначено умови, на яких базується стратегічне управління. Розглянуто етапи стратегічного менеджменту, проаналізовано моделі поведінки у кризовій ситуації та алгоритми дій підприємства на основі окремих стратегій управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21
Шифр НБУВ: РА314444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Столярчук Я.М. 
Асиметрія глобального розвитку: соціально-економічний вимір: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Я.М. Столярчук ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проаналізовано системні структурні трансформації у світовому виробництві. Виявлено ключові тенденції міжнародної монополізації капіталу в епоху глобалізації. Розкрито форми прояву міждержавної технологічної асиметрії, проаналізовано процеси регіональної реструктуризації світового фінансового ринку, оцінено рівень глобальних фінансових дисбалансів та їх макроекономічні наслідки. Акцентовано увагу на аналізі соціальної поляризації країн і оцінці ефективності інституціоналізації глобального економічного розвитку. Обгрунтовано ключові напрями структурно-функціональної реорганізації інститутів глобального менеджменту для забезпечення світової економічної рівноваги та пом'якшення суперечностей економічного глобалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-96 +
Шифр НБУВ: РА368346

Рубрики:

      
13.

Добровольський О.В. 
Банківська діяльність та її ефективність в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Добровольський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сутність, функціональне призначення банків у ринковій системі господарювання, особливості розвитку банківської діяльності в перехідній економіці. На підставі аналітичного оцінювання ефективності комерційних банків визначено перспективні напрями розвитку їх діяльності, вивчено процеси впливу даних банків на ринкову трансформацію економіки. Обгрунтовано необхідність та шляхи розширення сфери банківських послуг і диверсифікації банківської діяльності на основі інформаційних технологій. Визначено перспективні напрями імплементації банківських технологій в інші сфери діяльності, зокрема, на товарний ринок. Встановлено методи ефективного управління доходами та витратами комерційного банку, визначено складові системи менеджменту персоналу банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-07
Шифр НБУВ: РА318541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колот О.А. 
Борговий портфель держави: управління ризиками та оптимізація структури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Колот ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження проблематики управління ризиками, пов'язаними із сферою боргових запозичень держави. Розкрито питання економічної сутності боргового портфеля держави, проаналізовано об'єктивний вплив ризиків макроекономічного, макрофінансового та ринкового характеру на його вартісні характеристики. Висвітлено особливості прояву взаємозв'язку основних видів ризику та запропоновано їх класифікацію. Доведено, що за сучасних реалій борговий ризик-менеджмент стає дедалі актуальнішим і практично необхідним інструментом ефективного управління борговим портфелем держави. Охарактеризовано вирішальну роль боргового ризик-менеджменту для проведення зваженої боргової політики, націленої на зменшення залежності від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, обмеження зростання обсягів боргових платежів. Визначено суттєвий вплив валютної компоненти ринкового ризику на борговий портфель уряду України та запропоновано оптимізаційну модель для мінімізації потенційно негативних наслідків. Надано загальні пропозиції щодо першочергових заходів для розбудови в Україні якісної та повноцінної системи управління ризиками в сфері боргових запозичень держави. Доведено потребу комплексної реалізації боргового менеджменту способом оптимізації структури боргового портфеля та через збалансування характеристик грошових потоків на рівні держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61-99-21 +
Шифр НБУВ: РА352516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Велещук С.С. 
Бренд-менеджмент в стратегічному розвитку підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.С. Велещук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні положення та практичні рекомендації щодо впровадження бренд-менеджменту на підприємстві, який дає змогу сформувати нову ідеологію його стратегічного розвитку за умов трансформації відносин конкуренції, що має вирішальне значення для забезпечення довготривалого успіху. Розкрито зміст основних понять бренд-менедженту, визначено зміст складових елементів бренда. Побудовано модель управління брендом, до якої включено структурно-логічну схему управлінських дій з визначенням їх циклічності, що дає змогу диференціювати дані процеси. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо впровадження бренд-менеджменту в управлінську діяльність підприємства, які дають змогу реалізувати дану систему залежно від ступеня розвитку бренда, специфіки виробництва та готовності до її використання в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51-212.1 + У9(4УКР)421.0-803.43 +
Шифр НБУВ: РА357199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Приходченко Я.В. 
Бренд-менеджмент торговельних підприємств в умовах маркетингової орієнтації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Я.В. Приходченко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми теоретичних, методичних і практичних аспектів бренд-менеджменту торговельних підприємств. Розкрито суть поняття "бренд торговельного підприємства". Обгрунтовано концепцію бренд-менеджменту торговельних підприємств. Визначено складові елементи бренду підприємства (бренд товару й імідж підприємства). Встановлено, що концептуальною основою бренд-менеджменту торговельних підприємств за умов маркетингової орієнтації є система бренд-менеджменту. Проведено діагностування спроможності торговельних підприємств щодо реалізації бренд-менеджменту. Досліджено систему бренд-менеджменту та оцінено ефективність бренд-менеджменту даних підприємств. Розроблено комплексну систему бренд-менеджменту на підставі маркетингу та рекомендації щодо впровадження її складових систем, підсистем і елементів у практичну діяльність. Розроблено стратегічний набір бренд-менеджменту для підприємств, використання яких має сприяти підвищенню ефективності їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.43 +
Шифр НБУВ: РА363405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шайкан А.В. 
Бухгалтерський облік в аспекті стратегічного управління промисловим підприємством: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / А.В. Шайкан ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Комплексно досліджено зміст облікового процесу у системі стратегічного управління промисловим підприємством, розроблено теоретичні, методологічні й організаційні засади побудови адекватних методик бухгалтерського обліку. Проаналізовано умови становлення й етапи історичного розвитку управлінського обліку. Узагальнено світовий досвід вирішення теоретичних і пратичних питань методології, методики й організації бухгалтерського обліку для формування інформаційної бази стратегічного управління підприємством. Досліджено вплив видів економічної діяльності підприємств на складові бухгалтерського обліку. Описано структурну побудову бухгалтерського обліку у межах господарського обліку. З урахуванням взаємозв'язків стратегічного та тактичного управління визначено роль, місце та завдання бухгалтерського обліку у системі стратегічного управління промисловим підприємством. Доведено неправомірність використання у межах чинної системи бухгалтерського обліку поняття "стратегічний облік". Визначено основні завдання для активізації функцій обліково-фінансового підрозділу промислового підприємства з метою формування базових елементів корпоративної інформаційної системи управління. Виокремлено складові загального процесу підвищення ефективності управління на підставі поєднання технологій бухгалтерського обліку та стратегічного менеджменту й обгрунтовано напрями їх удосконалення. Розроблено збалансовану систему показників для інформаційного забезпечення стратегічного управління з урахуванням впливу кризових явищ фінансового характеру на діяльність промислових підприємств. Удосконалено концепцію відповідальності за достовірність інформації, описано основні механізми й інструменти урахування у системи бухгалтерського обліку інформаційних потоків у процесі стратегічного управління підприємством. Розроблено комплекс вимог до вихідної інформації системи бухгалтерського обліку з метою покращання механізму стратегічного управління промисловим підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-21 +
Шифр НБУВ: РА368059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мельник О.Г. 
Бюджетування в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 25 с. — укp.

Удосконалено категорії бюджетування. Розглянуто його роль в системі управління підприємством на етапі технології менеджменту. Запропоновано комплексний підхід до реалізації процесу бюджетування на засадах загальних функцій менеджменту. На підставі проведеного соціологічного дослідження проаналізовано стан бюджетування на вітчизняних підприємствах, визначено проблеми його впровадження та застосування, а також результативність використання. Удосконалено процес бюджетного планування - визначено послідовні взаємопов'язані етапи, доповнено класифікацію методів бюджетного планування, визначено характеристики функціонування організації, що зумовлюють вибір методів розробки бюджетів. Систематизовано внутрішньоорганізаційні норми в межах нормативного методу та визначено їх функціональне призначення під час розробки бюджетів. Розвинуто модель розробки основних бюджетів організації на базі консолідування бюджетних показників, що дає змогу взаємопов'язати бюджети та одержати достовірну й повну інформацію для прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Розроблено методичні положення щодо здійснення контролювання та регулювання бюджетів підприємства на основі еластичності та структуризації витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА332881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мамчур Р.М. 
Бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.М. Мамчур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні засади організації та впровадження бюджетування як ефективного механізму удосконалення фінансового менеджменту аграрних підприємств. Розкрито зміт понять "бюджет" і "бюджетування", удосконалено класифікацію бюджетів з використанням єдиної термінології. Визначено місце бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств. Виділено об'єкти бюджетування й управлінського обліку, які утворюють фінансову структуру аграрного підприємства та є центрами фінансової відповідальності й обліку. Запропоновано схеми складання бюджетів на базі притманних для аграрних підприємств основних варіантів побудови бюджетних систем з метою консолідації бюджетів різних рівнів. Розроблено загальну методику складання бюджетів аграрними підприємствами, яка передбачає побудову їх фінасової структури; розробку форматів операційних, фінасових і допоміжних бюджетів; порядок заповнення бюджетних форм; регламентування бюджетування та контроль з урахуванням деяких особливостей щодо впровадження бюджетування в аграрних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-212.1 +
Шифр НБУВ: РА357517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Тарасюк М.В. 
Бюджетування в торговельних підприємствах та об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 26 с. — укp.

Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА341893

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського