Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (512)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕЗОЗОЙСЬК$<.>+<.>K=ЕРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Загоруйко Ж.В. 
Динаміка клініко-морфологічних показників у хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації під впливом комплексного патогенетичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ж.В. Загоруйко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації розглянуті питання поліпшення результатів лікування виразкової хвороби та якості загоювання виразкового дефекту, диференційованого призначення лікувальних комплексів в залежності від особливостей перебігу захворювання. Встановлена необхідність індивідуального підбору дози сучасних антисекреторних препаратів, виявлення хелікобактерної інфекції та її ерадикації, включення в лікувальні комплекси антиоксидантних препаратів, які сприяють нормалізації процесів перекисного окислення ліпідів, прискоренню загоювання виразкових дефектів та мінімальній деформації цибулини дванадцятипалої кишки в процесі рубцювання за даними морфологічного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
2.

Філіпова О.Ю. 
Оптимізація лікування дуоденальної виразки, сполученої з персистенцією Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Філіпова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення лікування хворих неускладненою дуоденальною виразкою (ДВ), асоційованою з Helicobacter pylori (HP), шляхом порівняльного вивчення трьох антихелікобактерних схем лікування і розробці способу імунокорекції за допомогою ендогенних регуляторних факторів імунітету (аутоцитокінів). Показано взаємозв'язок між станом кислотоутворюючої функції шлунка, тривалістю перебігу захворювання і показниками імунної системи, виділені варіанти порушення імунного статусу, показана необхідність проведення імунокорекції на фоні антихелікобактерного лікування. Вивчено вплив гіперплазії гастринпродукуючих клітин шлунку в умовах токсигенного впливу НР на клінічний перебіг ДВ. На основі аналізу результатів лікування хворих за клінічними, морфологічними, ерадикаційними, імунологічними показниками і станом кислотоутворюючої функції шлунка вперше представлена достатньо ефективна, найбільш безпечна і доступна по ціні і асортименту для більшості хворих короткотривала, низькодозована схема терапії ДВ, асоційованих з НР, препаратами вітчизняного виробництва: тетрацикліна гідрохлоридом, метронідазолом, вікаліном. Одночасне застосування даної схеми лікування з аутоцитокінотерапією сприяє нормалізації динаміки імунологічних показників у всіх клінічних випадках. Представлена схема може стати на даному етапі однією із стандартних антихелікобактерних схем лікування для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

      
3.

Пєрєдєрій О.В. 
Порівняльна клінічна ефективність деяких сучасних препаратів у лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Пєрєдєрій ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

      
4.

Климанська Н.В. 
Взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Климанська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються та обговорюються дані про взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони та її засіяності Helicobacter pylori (НР) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Дані здобуті за допомогою ультразвукового дослідження скорочувальної функції жовчного міхура з застосуванням жовчогінного сніданку, морфологічного та морфометричного дослідження біоптатів слизової оболонки гастродуоденальної зони після їх фарбування гематоксилін-еозином, які були одержані під час фіброезофагогастродуоденоскопії; наявність та ступінь засіяності НР антрального відділу шлунка визначали морфологічним методом після фарбування біоптатів за Романовським-Гімзою; електронної мікроскопії ендокринних І-клітин слизової оболонки гастродуоденальної зони. Доведено взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та ступеня важкості антрального гастриту та дуоденіту, важкість яких обумовлюється ступенем інфікованості слизової оболонки НР. Встановлено, що антихелікобактерна терапія та ерадикація слизової оболонки гастродуоденальної зони від НР зменшують активність антрального гастриту та дуоденіту, позитивно впливають на характер перебігу супутніх дискінезій. В комплексне лікування супутніх дискінезій жовчного міхура у хворих з ураженнями слизової оболонки гастродуоденальної зони рекомендовано включати препарати, спрямовані на ерадикацію НР та нормалізацію її гістологічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
5.

Суходоля А.І. 
Шляхи покращення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.І. Суходоля ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена пошуку шляхів подальшого удосконалення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, які полягали в розробці нових видів ваготомій та обгрунтуванні ерадикації Helicobacter pylori в післяопераційному періоді. Вивчено вплив стовбурової, селективної, селективної проксимальної, селективної дистальної, екстрагастральної ваготомії та ізольованої ваготомії великої кривизни шлунка на шлункову секрецію та моторно-евакуаторну функцію шлунково-кишкового тракту у собак. Висвітлюються результати хірургічного лікування 400 хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Розроблені критерії індивідуального підходу до виду органозберігаючих операцій, застосування екстрагастральної ваготомії і удосконалених методик селективної проксимальної ваготомії та ерадикація Helicobacter pylori в післяопераційному періоді забезпечило зниження відсотку рецидиву виразки до 3,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.6

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Перковський Є.Е. 
Жуки - стафіліноїди агіртидно-колонідної групи родин (Agyrtidae, Leiodidae, Colonidae) світової фауни: таксономія, систематика, еволюція і філогенія: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.09 / Є.Е. Перковський ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Виявлено нові таксономічні та діагностичні ознаки агіртидів, колонідів, лейодидів і таксонів. Значну увагу приділено ревізії системи агіртидно-колонідної групи родин Staphylinoidea на підставі нових і вже відомих ознак. Досліджено палеонтологічні матеріали мезозойського віку з даних груп. Впорядковано номенклатури зазначеної групи Staphylinoidea. Детально проаналізовано еволюцію підродин і триб лейодид.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251,022
Шифр НБУВ: РА310112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Соломенцева Т.А. 
Патоморфоз хронічного гастриту у осіб молодого віку в залежності від тривалості персистенції Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.А. Соломенцева ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу та наслідки хронічного гастриту (ХГ) у осіб, інфікованих Helicobacter pylori (Hp) в дитячому віці. На підставі вивчення клінічних, морфологічних, гістологічних і біохімічних проявів у 110 хворих на ХГ, асоційований з Hp, визначено особливості ХГ в осіб молодого віку в залежності від тривалості персистенції Hp. Зіставлено клінічні симптоми захворювання на морфофункціональні зміни слизової оболонки гастродуоденальної зони у хворих на ХГ з різними термінами колонізації Hp. Показано, що більш тривала персистенція бактерії в організмі призводить до важких запалювально-деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка. Недоцільно застосування "потрійної" схеми антихелікобактерної терапії у хворих, інфікованих Hp у дитячому віці, з ураховуванням її низької ерадикаційної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-2
Шифр НБУВ: РА312043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Боброва В.І. 
Клінічна значущість вивчення біоценозу товстої кишки при хронічних гелікобактер-асоційованих захворюваннях органів гастродуоденальної зони у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Боброва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Виявлено, що частота інфікованості Hp унаслідок хронічної гастродуоденальної патології (ХГДП) у дітей складає 82,1%; високий ступінь інфікованості частіше відзначається на фоні деструктивних змін слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки (ДПК), зростає пропорційно тривалості гастроентерологічного анамнезу, віку дитини. Діагностику Hp-інфекції проводили за допомогою уреазного тесту, бактеріологічного дослідження та реакції аглютинації (РА). У педіатричній практиці можна обмежитися використанням одного з методів, вибір якого зумовлено ступенем інвазивності та спроможністю лікувального закладу. ХГДП у 100% випадків супроводжувалася дисбіотичними порушеннями товстої кишки, які характеризувалися дефіцитом анаеробних мікроорганізмів. У випадках ХГДП, асоційованої з Hp, у 62,3% дітей діагностовано дисбактеріоз товстої кишки, який протікав у субкомпенсованій формі та супроводжувався вираженими клінічними проявами. Ступінь тяжкості дисбіотичних порушень залежав від наявності гелікобактерної інфекції, характеру ендоскопічних змін слизової оболонки гастродуоденальної зони ХГДП, асоційованої з Hp, у 80,4% випадків супроводжувався запаленням слизової оболонки товстої кишки. Частота та виразність дисбіотичних порушень товстої кишки під час ХГДП, асоційованої з Hp, у дітей визначала необхідність поєднаної терапії гелікобактеріозу та дисбактеріозу. Комплексна терапія гелікобактеріозу з використанням антибактеріальних препаратів і пробіотичної терапії не тільки не призводила до санації СОШ від Hp, але і благотворно впливала на характер біоценозу товстої кишки, що доведено результатами спостережень в динаміці. Рецидив ХГДП і гелікобактерної інфекції супроводжувався погіршенням показників біоценозу кишечника, на що необхідно звернути увагу під час проведення ерадикаційної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА308267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ткач С.М. 
Порівняльна ефективність сучасних методів амбулаторного лікування виразкової хвороби: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / С.М. Ткач ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 37 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА311537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Капчак В.О. 
Ефективність комплексної терапії хворих на хронічний гастродуоденіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.О. Капчак ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено шляхи удосконалення якості діагностики та лікування хворих на хронічний гастродуоденіт (ХГД), асоційований з H.pylori. Оцінено залежність клінічного перебігу захворювання від морфофункціональних змін слизової оболонки дванадцятипалої кишки (ДПК). Визначено стан секреторної, кислотопродукуючої функції шлунка. Проведено морфологічні та морфометричні дослідження слизової оболонки ДПК. Вивчено роль порушень з боку місцевого та системного імунітету в патогенезі ХГД. Встановлено клініко-лабораторну ефективність запропонованої комбінації препаратів-циклоферону й етонію в комплексній терапії хворих на ХГД. Доведено, що запропонований курс лікування сприяє більш швидкому поліпшенню клінічної картини захворювання, ерадикації H.pylori в 93,1 % випадків, відновленню моторно-евакуаторної функції шлунка, стабілізації дисбалансу імунологічних показників з боку місцевого та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-52
Шифр НБУВ: РА314964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кляритська І.Л. 
Ефективність лікувальних стратегій в лікуванні виразкової хвороби: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.02 / І.Л. Кляритська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Одержано дані про інфікованість Helicobcter pylori (HP)-інфекцією пацієнтів із симптомокомплексом диспепсії в Кримському регіоні в різних етнічних групах (кримські татари та слов'яни) та її зв'язок з гастродуоденальною патологією. Порівняно ефективність різних потрійних режимів, які складаються з інгібітора протонної помпи та двох антимікробних препаратів з різним дозуванням, щодо рубцювання виразок і ступеня ерадикації HP-інфекції у пацієнтів, хворих на виразку, які мешкають у Криму та в Києві. Встановлено наявність імунодефіциту, зумовленого застосуванням антибактеріальних препаратів хворими з виразками, що довго не рубцюються, і невдачею первинної ерадикаційної терапії. Науково обгунтовано застосування препарату дріжджового PHK-нуклеїнату натрію (НН) у схемах потрійної та квадротерапії для ерадикації HP. Установлено, що включення НН в антихелікобактерну терапію дозволяє знизити дози антибактеріальних препаратів без зменшення їх ефективності, підвищити рівень ерадикації HP-інфекції та знизити кількість несприятливих побічних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА316111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Резніченко І.Г. 
Обгрунтування місця та ефективності блокаторів Hsub2/sub-рецепторів в сучасній амбулаторній фармакотерапії виразкової хвороби (пептичної виразки) дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Г. Резніченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано критерії диференційованого призначення хворим на виразкову хворобу (пептичну виразку) дванадцятипалої кишки [ВХ (ПВ) ДПК] блокаторів H2-рецепторів згідно з даними комп'ютерної внутрішньошлункової pH-метрії. Встановлено, що критеріями диференційованого призначення блокаторів H2-рецепторів хворим на ВХ (ПВ) ДПК є наявність індивідуального максимуму внутрішньошлункової ацидності, який входить до функціонального інтервалу pH 5 або 4, особливо коли розподіл функціонального інтервалу pH за поверхнею шлунка не перевищує 75 %, та наявність задовільної чутливості до блокаторів H2-рецепторів. Досліджено ефективність комплексного амбулаторного лікування блокатором H2-рецепторів фамотидином і стандартною потрійною терапією для ерадікації H.pylori у хворих на ВХ (ПВ) ДПК. Результати дослідження підтверджують висновок, що за рахунок прийому фамотидину досягається оптимальний рівень внутрішньошлункового pH для прояву максимальної активності антибіотиків і ерадікації H.pylori у 89,47 - 94,12 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА313471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Торбенко В.В. 
Оцінка ефективності сучасного епідеміологічного нагляду за поліомієлітом в умовах його ерадикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.В. Торбенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено оцінку ефективності існуючого епідеміологічного нагляду за поліомієлітом і пошуку шляхів його вдосконалення. Доведено низьку ефективність діючого епідеміологічного нагляду за поліовірусною інфекцією щодо виявлення випадків поліомієліту та циркуляції "дикого" поліовірусу. На підставі аналізу епідеміологічних характеристик різних нейроінфекційних захворювань обгрунтовано доцільний обсяг епідеміологічного нагляду. Висвітлено, як імовірні випадки поліомієліту, серозні менінгіти та гострі в'ялі паралічі в осіб віком до 30 років. Розкрито проблему, пов'язану з застосуванням оральної поліовірусної вакцини для профілактики поліомієліту. Запропоновано критерії установлення діагнозу "вакциноасоційований поліомієліт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.17-3#
Шифр НБУВ: РА312468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бабак М.О. 
Клінічні та терапевтичні аспекти дуоденальних виразок, асоційованих із різноманітними штамами IHelicobacter pylory/I: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.О. Бабак ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різноманітних (чутливих і резистентних до антибіотиків) штамів Helicobacter pylori на клінічні проявлення, морфологічні зміни, систему гемостазу у хворих на дуоденальні виразки. Показано, що резистентні до антибіотиків штами Helicobacter pylori у порівнянні з чутливими викликають більші порушення функціонального та морфологічного стану гастродуоденальної зони та системи гемостазу. Встановлено, що дана терапія з урахуванням виявлених порушень має високу ерадикаційну ефективність і здатна усувати дані порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322868

Рубрики:

      
15.

Медведюк Л.Г. 
Трансформація природи мистецтва та літератури в новітньому часі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Л.Г. Медведюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше в мистецтво- та літературознавстві розглянуто проблему фундаментального значення "коперніканського перевороту в європейському мисленні" наприкінці XVIII - на початку XIX ст. для подальшої трансформації традиційної арістотелівської та проарістотелівської природи мистецтва та літератури в новітню неарістотелівську. Розкрито роль передромантизму в розхитуванні традиційних поглядів на природу мистецтва та літератури. Визначено фундаментальну функцію "німецької філософської революції" кінця XVIII - початку XIX ст. у докорінній зміні художніх парадигм європейського мистецтва та літератури. Розглянуто романтизм і новітню філософську думку як джерело структуротворчих концептів у процесі трансформації традиційної художньої культури. Обгрунтовано доцільність запропонованого А.Шлегелем уживання в компаративістиці категорій "нова художня ера" і "стара художня ера".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 в6
Шифр НБУВ: РА318973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литинська Т.О. 
Лікування хворих на коловидне облисіння з урахуванням імунного статусу та стану шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Т.О. Литинська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено стан клітинної і гуморальної ланок імунної системи за наявності хелікобактерної інфекції шлунка у хворих з різними клінічними формами та стадіями колоподібного облисіння (КО). На підставі одержаних даних розроблено комплексний метод лікування дерматозу з урахуванням особливостей клінічного перебігу КО, імунологічних порушень, наявності супутньої хронічної інфекції, спрямований на корекцію імунного статусу й ерадикацію хелікобактерної інфекції, що підвищує ефективність терапії та знижує частоту рецидивів захворювання. Доведено ефективність застосування в комплексній терапії хворих на колоподібне облисіння препарату "Ербісол" як імуномодулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.51-37 + Р413-3
Шифр НБУВ: РА318419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Колесник П.О. 
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П.О. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено високу ефективність альтернативної схеми першої лінії ерадикаційної терапії гелікобактеріозу з включенням омепразолу, аугментину та цитопрофлоксацину для лікування хворих з ураженням гастродуоденальної зони та інфікованих членів їх родин, що оцінено за допомогою інвазивних методів і тривалого серологічного контролю за титрами антигелікобактерних Ig G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5
Шифр НБУВ: РА319958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Новоженіна Л.І. 
Клініко-морфологічні та функціональні особливості вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та обгрунтування методів її лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Новоженіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клініко-ендоскопічних, морфо-функціональних проявів вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та її лікування з використанням сучасних антисекреторних препаратів, поєднаних з ерадикаційною терапією. Встановлено атиповість та ослаблення маніфестності проявів, домінування синдрому диспепсії над больовим. Доведено, що на підвищення уразливості слизової оболонки гастродуоденальної зони, наявність геморагічного компонента, наростання метаплазії гастроцитів суттєво впливає персистенція, ступінь обсіменіння, розширення ареалу заселення Helicobacter pylori слизової оболонки корпусно-фундального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час виявлення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки встановлено підвищену продукцію соляної кислоти в базальну та стимульовану фази шлункової секреції. Зазначено, що у разі Helicobacter pylori-позитивній формі доцільно вживати антисекреторні препарати, поєднані з потрійною ерадикаційною терапією, а у випадку Helicobacter pylori-негативній - антисекреторні препарати та даларгін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шульгай О.М. 
Клініко-імунологічна і морфологічна характеристика хронічного гастродуоденіту у дітей та удосконалення комплексу патогенетичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Шульгай ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність наявності Helicobacter pylori (HP)-інфекції від віку, статі дитини та тривалості захворювання. Визначено клінічні та ендоскопічні критерії для виявлення хронічного гастродуоденіту (ХГД), асоційованого з HP. Визначено, що морфологічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки залежить від ступеня обсіювання слизової оболонки HP. Відмічено, що ХГД перебігає на фоні зміненого місцевого та загального імунітету, у разі HP-асоційованого ХГД відбувається значне підвищення імуноглобуліну A. Доведено, що діагноз HP-інфекції є достовірним лише за умов проведення не менше двох методів діагностики (уреазного та цитологічного; уреазного та гістоморфометричного). Вперше за умов експерименту на інтактних тваринах і з модельованим деструктивним ураженням СОШ доведено відсутність ознак гострої та хронічної токсичності озонованої обліпихової олії, визначено її позитивну лікувальну дію. Вперше доведено, що оптимізовані лікувальні комплекси мають вищу ерадикаційну ефективність, ніж терапія загальновизнаними антихелібактерними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3
Шифр НБУВ: РА317791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Скрипник І.М. 
Обгрунтування диференційованої патогенетичної терапії пептичної виразки у поєднанні з іншими захворюваннями органів травлення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / І.М. Скрипник ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано підхід до патогенетичного лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки у поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, хронічним холециститом і хронічним токсичним гепатитом, синдромом подразненого кишечнику з обстипацією. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень установлено системний характер змін метаболічних процесів за пептичної виразки, які зумовлені супутніми органоспецифічними структурно-функціональними розладами в підшлунковій залозі та печінці. Установлено, що диференційоване призначення хворим на пептичну виразку лікарських засобів сприяє більш ранньому усуненню клінічних проявів основного та супутніх захворювань, забезпечує рубцювання виразки й ерадикацію гелікобактерної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА326139

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського