Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (734)Книжкові видання та компакт-диски (67)
Пошуковий запит: (<.>K=МАНІПУЛЮВАННЯ$<.>+<.>K=ОСОБИСТІСТЮ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 141
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаталова Ю.Г. 
Алгоритмізація основних етапів інформаційного моделювання предметної області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.Г. Шаталова ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розроблено методичне, алгоритмічне і програмне забезпечення процесу розробки інформаційної моделі організації у вигляді системи реляційних баз даних. Представлено методи та алгоритми, що дають змогу автоматизувати процес проектування бази даних. Запропоновано метод маніпулювання функціональними залежностями, заснований на матричному представленні булевих функцій. Суть методу полягає в можливості зіставлення булевої функції заперечення імплікації кожній функціональній залежності, а множині функціональних залежностей - диз'юнктивну функцію. Розроблений метод дає змогу розв'язувати задачі, що виникають у процесі проектування бази даних. Метод легко програмується та досить наочний. Розроблено алгоритм пошуку всіх потенційних ключів відношення, заснований на запропонованому методі маніпулювання функціональними залежностями, а також алгоритм переходу від діаграми "сутність - зв'язок" до відношень реляційної бази даних. Розроблено програми, які реалізують запропоновані алгоритми та методи. Наведено методику контролю та тестування проекту бази даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611-02 +
Шифр НБУВ: РА324203

Рубрики:

      
2.

Наріжний Д.Ю. 
Аналіз політичних технологій та особливостей їх застосування в транзитивному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Ю. Наріжний ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних технологій, які реалізуються у політичній сфері (технології політичного менеджменту, державного управління, виборчих кампаній, комунікативні технології) та особливості їх застосування в транзитивному суспільстві, тобто суспільстві, яке перебуває в процесі складних соціально-політичних перетворень. Відзначено провідну роль соціальних і політичних технологій у системі управління суспільства та процесами, що відбуваються в ньому. Здійснено аналіз і класифікацію політичних технологій за різними підставами, систематизовано їх фунції та принципи застосування. Класифіковано функції політичного управління. Визначено технологічні етапи управлінської дії. Проаналізовано технології маніпулювання, впливу та панування, роль політичного міфу в управлінській діяльності. Виявлено основні різновиди маніпуляцій свідомістю виборців. Класифіковано PR-технології, технології підвищення ефективності управління та зниження управлінського ризику у сферї політики, а також технології формування інформаційної відкритості системи політичного управління в транзитивному суспільстві. Виявлено особливості управління політичним маркетингом у ході виборчих кампаній. Визначено суть індустрії політичної інженерії. Систематизовано існуючі в сучасній політичній науці концепції та теоретичні підіходи до політичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 + Ф043.1 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА330425

Рубрики:

      
3.

Данилюк О.А. 
Безконтактні захоплюючі пристрої для автоматизації завантаження технологічного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Данилюк ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено високопродуктивні та надійні безконтактні струменеві захоплюючі пристрої для маніпулювання об'єктами з наскрізними і глухими циліндричними отворами, об'єктами типу дисків, пористими, неміцними, нежорсткими, крихкими, гнучкими, з покриттям, забрудненими, нагрітими та іншими об'єктами, а також вакуумно-струменеві захоплювачі для плоских і магнітно-струменеві для феромагнітних об'єктів. Розроблені захоплювачі забезпечують високу точність базування та центрування, надійність та довговічність роботи, мають низьку собівартість. Винайдено теоретичні та експериментальні залежності для розрахунку статичних і динамічних характеристик безконтактних захоплювачів. Визначено оптимальні конструктивні параметри захоплювачів і запропоновано методику їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,942 +
Шифр НБУВ: РА325869

Рубрики:

      
4.

Рибалко М.-М.О. 
Вербальний та невербальний аспекти дискурсивної поведінки обманника (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.-М.О. Рибалко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальний і невербальний аспекти дискурсивної поведінки мовця-обманника на матеріалі сучасної анголомовної художньої прози. Вивчено когнітивні, прагматичні й емотивні особливості здійснення комунікативного впливу на співрозмовника з метою введення його в оману. Установлено лінгвокогнітивні та прагматичні особливості вербального та невербального дискурсивних поведінкових компонентів, використовуваних англомовною особистістю "обманник" у контексті їх емотивності. За теорією можливих світів виявлено когнітивні закономірності виокремлення сфальшованого часопростору, побудовано інваріантну модель комунікативної поведінки обманника у термінах теорії мовної гри. З'ясовано вплив емотивного чинника на ефективність дискурсивної маніпулятивної діяльності. Розглянуто варіативність співвідношення вербальних і невербальних одиниць у ситуаціях, ініційованих обманником та його комунікативним партнером відповідно. Внаслідок проведеного дослідження виявлено та систематизовано різні типи стратегічно-тактичних поведінкових комплексів уведення комунікативного партнера в оману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА360641

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Хромець О.Л. 
Виборчі технології як чинник політичних трансформацій у пострадянських країнах (на прикладі України та Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості виборчих технологій як чинника політичних трансформацій у пострадянських країнах. Акцентовано увагу на детальному аналізі та зіставленні особливостей впливу виборчих технологій на демократичну трансформацію в Україні та Росії. Проаналізовано психологічний, соціологічний, епістемологічний, культурологічний та маркетинговий підходи. Виокремлено основні типи виборчих технологій, які є домінуючими за демократичного ладу та демократичної трансформації: аналітичні або оцінки електорального поля, технології формування іміджу, технології рекламно-агітаційного напряму, технології організаційно-масового напряму або польові. Відзначено ризик здійснення політичного маніпулювання через виборчі технології, що значною мірою підвищує ризик зміни вектора політичних трансформацій в країнах пострадянського простору на авторитарний або тоталітарний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА367629

Рубрики:

      
6.

Велешко О.М. 
Вплив віктимних чинників на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / О.М. Велешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження впливу віктимних чинників на політичну поведінку депортованих народів на прикладі кримськотатарських репатріантів. Наведено загальну характеристику віктимних чинників, якими є: наявність ситуації, що провокує поведінку жертви у депортованих етносів; відсутність злочинця, який у свідомості депортованих асоціюється насамперед з тоталітарною державою СРСР; відсутність в українському законодавстві механізмів відшкодування збитків жертвам політичних злочинів. Розглянуто депортацію народів як віктимогенерувальну проблему тоталітарної держави, виявлено вплив факту депортації на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів та її віктимні наслідки. Зроблено висновок, що віктимність стає ресурсом, який етнічна еліта використовує у політичній боротьбі. Проаналізовано вплив віктимних чинників на процес прийняття політичних рішень у кримськотатарських репатріантів. Досліджено основні способи маніпулювання представниками кримськотатарського етносу, які формуються під впливом віктимної складової: консолідація етносу навколо ідеї національної державності та відновлення прав, втрачених внаслідок депортації 1944 р., надання соціальним проблемам національного забарвлення. В аспекті трансактного аналізу розглянуто специфіку механізмів прояву комплексу жертви у депортованих народів, з'ясовано причини виникнення радикальних настроїв у етнічному середовищі. Встановлено особливості розвитку феномену етнічного лобізму. Досліджено вплив віктимної складової на конструювання способів етнічного лобіювання у кримському соціумі та політикумі й обгрунтовано шляхи подолання етнічної віктимності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР-6КРИ) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА358841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Літвінова О.В. 
Вплив гендерних експектацій на соціально-рольову позицію майбутнього фахівця: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Літвінова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в контексті раціогуманістичного підходу сформульовано принципи комплексного дослідження впливу гендерних експектацій на соціально-рольову позицію майбутнього фахівця. Запропоновано структурно-функціональну модель процесу гендерних експектацій, що складається з трьох взаємопов'язаних блоків (досвіду самореалізації, актуального переживання світу та мислення), впорядкованістю яких зумовлюється характер і спосіб втілення очікувань у соціальну практику. Розроблено типологію гендерних експектацій як чинника обрання майбутнім фахівцем бажаної особистісної та соціальної ролі. Показано, що неузгодженість (неконгруентність) самоідентифікації особистістю власних гендерних рис призводить до спотворення образу бажаного майбутнього та способу його експлікації у просторі життєвих відносин. Розроблено й апробовано спеціальний курс психологічної допомоги, до складу якого входять техніки, якими досягається узгодження суб'єктивної реальності з об'єктивним змістом передбачуваних особистістю рольових уподобань. Відзначено, що зарпопонований у дослідженні підхід долає обмеженість існуючої практики аналізу гендерної проблематики, розширюючи наявні та потенційні зв'язки з процесом особистісної та професійної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-733 + С5*332.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА349864

Рубрики:

      
8.

Володько В. В. 
Вплив трудової міграції на сімейні ролі сучасних українських жінок (з досвідом роботи у Польщі та Греції): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / В. В. Володько ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано розуміння соціальної ролі у вигляді дуального поєднання мисленнєвого та діяльнісного компонентів, яке відображає статичні та динамічні властивості складових даної ролі й їх варіативність. Розглянуто сімейну роль як різновид соціальної ролі в контексті структурно-діяльнісного підходу, що дозволило аналізувати цю роль в єдності інтерналізованого особистістю мисленнєвого та діяльнісного компонентів, що забезпечує можливість її функціонування в такій груповій солідарності, як сім'я. Розроблено теоретичну схему процесу продукування та відтворення сімейних ролей трудових мігранток в доміграційний, міграційний та післяміграційний періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*665.249.2
Шифр НБУВ: РА379475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мозгова Л. А. 
Гендерна складова методики навчання української літератури у старшій школі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. А. Мозгова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Введено в практику типи діалогів: діалог між авторським розумінням тендерних ролей й учнівським; між народним уявленням про ролі жінки та чоловіка у суспільному розвитку й осмисленням даних ролей у тексті; діалог між учителем як носієм тендерної ідентичності й учнем як особистістю тощо. Надано новий тип заняття - урок-гендерне дослідження. Запропоновано технологію прочитання української літератури, яка підвищує продуктивність інтерпретаційної діяльності учнів, закладає вміння здійснювати аналіз художнього твору на засадах тендерної критики, сприяє формуванню "Я-ідентичності" учня та вихованню культури взаємин між протилежними статями, що базується на традиціях родинної педагогіки й етнопедагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20
Шифр НБУВ: РА372993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
10.

Камінська О.В. 
Гендерні особливості формування самоставлення в юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Камінська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано результати теоретичних та емпіричних досліджень особливостей самоставлення в гендерному вимірі. Розкрито зміст, структуру та соціально-психологічні механізми формування самоставлення в юнацькому віці. Обгрунтовано стратегії подолання особистістю дезадаптивних переживань, викликаних неадекватним самоставленням, а також закономірні зміни даних механізмів формування самоставлення в юнаків. Розроблено дієву систему корекційно-розвивальних впливів, спрямованих на підвищення адекватності самоставлення, доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.3 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА359195

Рубрики:

      
11.

Рожкова Ю.А. 
Громадянське суспільство і особистість: форми взаємодії: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.А. Рожкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальні детермінанти, які обумовлюють форми взаємодії особистості та громадянського суспільства. Показано, що головною передумовою виникнення громадянського суспільства є свобода особистості, яка реалізується у вигляді цілераціональної "свободи від" і понадраціональної "свободи для". Суперечлива єдність форм особистісної свободи дозволила проінтерпретувати сутність об'єкта як цілісність його індивідуальних і колективних характеристик, а процес індивідуалізації представити безпосередньо у вигляді форм і засобів особистісного буття, що понад особистістю не існують, хоча реалізуються виключно у спільноті. Наголошено, що індивідуалізм та індивідуалізація особистості можуть розглядатися як своєрідні "полярі форми" впливу на громадянське суспільство і визначають напрямок його розвитку. У постіндустріальну добу реалізація особистісної "свободи для" суттєво змінюється, внаслідок чого індивідуалізація особистості стає короткочасною, а сучасне суспільство позбавляєтья єдиної культури та грунтується на недержавних колективних утвореннях, які будуються за принципом "флеш-мобів". На прикладі сучасної соціально-економічної ситуації в Україні з'ясовано, що для подальшого формування ознак українського громадянського суспільства конче необхідно усвідомлене державне керівництво соціальними тенденціями громадянської консолідації, завдяки яким вдасться сформувати новий тип креативної особистості, що бере активну участь у соціальному бутті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА367188

Рубрики:

      
12.

Павлюк П.О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.О. Павлюк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Можайкіна Н.В. 
Домогосподарство як суб'єкт економіки, яка трансформується: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.В. Можайкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Виявлено соціально-економічні особливості функціонування домогосподарств у трансформаційній економіці на підставі результатів комплексного дослідження системи факторів, що детермінують їх життєдіяльність. Доведено актуалізацію ролі домогосподарств за умов становлення ринкової економіки. Визначено механізм взаємодії основних факторів, що впливають на життєдіяльність домогосподарств і формують господарську свідомість їх членів. Установлено взаємозв'язок між домогосподарством, родиною та особистістю. Проаналізовано основні поведінкові стратегії домогосподарств та їх членів, визначено основні етапи адаптації індивидів і домогосподарств до ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА362434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Процюк Л.Б. 
Драматургія Людмили Старицької-Черняхівської: конфлікти і характери: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.Б. Процюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано конфлікт, характери й особливості характеротворення у драматургії Л. Старицької-Черняхівської. З'ясовано основні особливості світогляду митця, своєрідність поетики та стилю у взаємозв'язку з системою ідеологічних настанов, імплікованих у її текстах. Обгрунтовано органічну спорідненість творчості драматурга з практикою національної нарації перших десятиліть XX ст. Розглянуто конфлікт у драмах відповідно до двох типів конфліктів у художніх творах (субстанціонального та конфлікту-казусу). У процесі проведення аналізу кожної драми враховано рівень співвіднесення внутрішніх і зовнішніх конфліктних частин, виведено їх спільну структуру. Досліджено конфлікт з урахуванням моделювального, проблемно-тематичного, сюжетно-подієвого, конструктивно-технологічного, образно-структурного, процесуально-творчого аспектів. Персонажі, стрижневою рисою яких є національна самосвідомість, трактуються у контексті їх взаємодії з історією. Національну свідомість розглянуто як необхідну умову цілісності та твердого морального етносу характерів, їх динамічності й активності на тлі пасивного загалу. Драматург художньо моделює механізм впливу на масу сильної харизматичної особистості ("Гетьман Дорошенко", "Іван Мазепа"). Доведено модерністський характер візії історичного процесу та його суб'єкта у творчості Л. Старицької-Черняхівської. У соціальній драматургії, яка лігітизувала тему інтелігенції, досліджено економні та гнучкі засоби характеротворення (діалог, монолог, риторичний інструментарій, точні стилізації, лексичне багатство, своєрідність композиції та психологічної мотивації вчинків героїв), за допомогою яких Л. Старицька-Черняхівська виявляє причини втрати особистістю автентичного життя та розпаду цілісності особистості, механізми її самоомани та маскування у міщанській сімейній атмосфері. На підставі проведеного аналізу певних творів показано небуденність естетичних пошуків драматурга, майстерність у творенні глибоких, яскраво індивідуалізованих характерів, виявлено модерністські особливості націєцентричної естетики письменниці, що дозволяє визначити місце її творчості в українському літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Старицька-Черняхівська Л.536 +
Шифр НБУВ: РА364859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ріппа С.П. 
Економіко-математичне моделювання прийняття рішень на основі комп'ютерних баз знань: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / С.П. Ріппа ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Розглядаються питання проектування інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень (СППР) в економічних застосуваннях на основі комп'ютерних баз знань. Розроблено новий напрямок в економіко-математичному моделюванні, який грунтується на концепції природно-мовних баз знань. Встановлено, що моделювання текстів економічних знань за допомогою формалізмів предикатної логіки і висловлювань надає можливість здійснити підтримку прийняття рішень у вигляді технології метатекстового і метамовного маніпулювання економічними знаннями. Запропоновано конструктивні моделі і методи доведення рішень для задач стратегічного менеджменту і маркетингу, а також методологію підтримки рішень в групових СППР, висока ефективність яких обгрунтована теоретично і підтверджена практично. Основні результати праці знайшли впровадження в практиці проектування і використання інтелектуальних СППР в системах "Інвестиційного аналізу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.11в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Осика Г.О. 
Електронні джерела політичного впливу: форми маніпулювання свідомістю та засоби їх обмеження: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Осика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано електронні джерела політичного впливу із з'ясуванням конкретних форм політичного маніпулювання свідомістю громадян України та визначенням основних засобів подолання їх негативного впливу на демократизацію політики українського суспільства. Визначено електронні джерела політичного впливу як систему сучасних технологічних засобів і процедур, яка допомагає вводити в оману велику кількість людей для прагматичного вирішення політичних цілей. Розглянуто політичне маніпулювання як небезпечний процес, що примушує громадян діяти всупереч власним інтересам. Доведено, що його домінування у політичній сфері переорієнтовує демократію на латентні способи завоювання влади, спотворює її сутність та формує антидемократичні форми політичного правління. Висвітлено засоби убезпечення від електронних технологій маніпулятивного політичного впливу як основні елементи національної безпеки і захисту демократичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА360739

Рубрики:

      
17.

Бичков'як О.В. 
Єдність істини, добра і краси у філософії В.С.Соловйова: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.В. Бичков'як ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування у філософії В.С.Соловйова ідеї єдності істини, добра та краси, розкрито особливості інтелектуального, морального й естетичного вимірів даної єдності, визначено релігійний зміст кожного з них. Висвітлено погляди В.С.Соловйова на єдність істини, добра та краси у контексті західноєвропейської філософської думки та показано оригінальність соловйовського вчення. Визначено місце істини, добра та краси у структурі світоглядних орієнтацій сучасної людини, встановлено значення вчення російського мислителя у формуванні духовності засобами навчально-виховного процесу. Розглянуто неподільний зв'язок істини, добра та краси з поняттям любові. Обгрунтовано твердження, що любов є центром та одночасно синтезуючим початком для єдності цих трьох понять. Доведено, що істина, добро та краса є основою формування духовності, тому впровадження даних понять у виховний процес сприяє становленню всебічно розвиненої особистості й її гармонійному розвитку. З'ясовано, що для В.С.Соловйова будь-яке пізнання є глибоко суб'єктивним, а в пізнанні істина ніколи не проявляється у чистому вигляді, вона завжди осмислюється людською особистістю, що надає свободу й активність у пізанні. Встановлено, що процес пізанання не є пасивним сприйняттям божествених ідей, це - зустрічний процес, точка перетину двох світів, процес боголюдський, а істиною може бути лише благо та краса. Обгрунтовано твердження, що повна істина цілісна. Зроблено висновок, що проблема єдності істини, добра та краси у філософії В.С.Соловйова мала важливе онтологічне та гносеологічне значення для подальших рефлексій російської філософської думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 +
Шифр НБУВ: РА350564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Губернюк Л.В. 
Життєвий світ людини в контексті соціально-філософського дослідження: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.В. Губернюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Показано, що поняття "життєвий світ" є означенням особливої форми фіксації відношення різних сфер людського буття, яке сприймається суб'єктом з точки зору власного, індивідуально-особистісного існування за конкретно-соціальних умов. Обгрунтовано, що життєвий світ є феноменом самосприйняття особистістю свого цілісного існування, передусім в контексті "життєвих смислів" формування, збереження та відтворення самості Я-тіла, що зумовлює предметну й функціональну визначеність його змісту. Доведено, що життєвий світ формується та функціонує як духовна проекція життєпроживання особистості за повсякденних умов соціокультурного осередку. Виявлено, що своєрідність предметної основи змісту життєвого світу полягає в тому, що її елементи формуються завдяки встановленню відношень тілесного існування самості Я до окремих речей. Доведено, що наслідком функціональних проявів життєвого світу як чинника цілісності особистісної життєдіяльності є надання соціально-комунікативним зв'язкам, через які вона реалізується, особливої смислової якості - "життєвих зв'язків". Охарактеризовано трансформацію міжіндивідних зв'язків, зумовлених діяльністю щодо реалізації потреб у харчуванні, як специфічний функціональний вияв життєвого світу особистості. Встановлено, що змістовне витлумачення понять "життєвий світ" та "життєві зв'язки" надає додаткові можливості опису індивідуально-соціального буття людини як особистості, дає змогу конкретизувати уявлення про механізми, що уможливлюють збереження автентичності життєдіяльності людини в соціокультурному осередку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.2 + Ю6*35 +
Шифр НБУВ: РА323737

Рубрики:

      
20.

Городенко Л.М. 
Засоби масової інформації у контексті громадської думки: формування, функціонування, жанрові прийоми: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Городенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено форми, методи та прийоми впливу на громадську думку, що використовуються у засобах масової інформації (ЗМІ). Систематизовано приховані та явні можливості впливу на громадськість, а також приклади використання такого впливу українськими журналістами. Розглянуто механізм маніпулювання через пресу під час передвиборних кампаній, бо в цей період відбувається максимальне використання методів та прийомів упливу на електорат. Висвітлено вплив однієї резонансної події (катастрофи літака СУ-27 у Скнилові) на громадську думку українського народу та прослідковано варіанти її зміни завдяки ЗМІ. Запропоновано модель "Комунікативного діалогу" із субмоделями, де відображено зв'язки мас-медіа та аудиторії, визначено бар'єри (шуми), які заважають сприйняттю інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА327611

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського