Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (38)Тематичний інтернет-навігатор (103)Наукова електронна бібліотека (107)Реферативна база даних (2699)Книжкові видання та компакт-диски (999)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАРОДНЕ$<.>+<.>K=ПЕДАГОГІЧНЕ$<.>+<.>K=СПІВРОБІТНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 373
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шкарупа К. В. 
Адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Шкарупа ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито місце адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог державного виконавця в системі юридичної відповідальності, її ознаки, а також значення в забезпеченні реалізації правоохоронної функції держави. Визначено повноваження органів Державної виконавчої служби України щодо застосування адміністративно-примусових заходів під час здійснення виконавчого провадження. Обгрунтовано конкретні висновки та рекомендації, спрямовані на вдосконалення механізму притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог державного виконавця й організаційно-правових засад діяльності суб'єктів провадження в таких справах. Досліджено ефективність системи примусового виконання рішень державними виконавцями, міжнародне законодавство щодо адміністративно-правового статусу державного виконавця. Запропоновано зміни та доповнення до законів України, якими регулюється примусове виконання рішень публічних органів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА376130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гаврилюк Т. Д. 
Адміністративно-правові засади співпраці міліції (поліції) з населенням: європейський досвід: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. Д. Гаврилюк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-правовий аналіз понять досліджуваної проблеми, зокрема таких, як "взаємодія", "співробітництво", "співпраця", "партнерство", "громадська думка", "імідж", "паблік рилейшнз" та "довіра". Досліджено аспекти становлення співпраці міліції (поліції) з населенням в історичному контексті та сучасні тенденції їх розвитку. Визначено характерні особливості процесу взаємодії поліції європеських країн з населенням. Проаналізовано сучасний стан функціонування системи МВС України у сфері взаємодії з населенням та обгрунтовано можливі шляхи удосконалення в цьому напрямі з урахуванням позитивних напрацювань поліції європейських країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4)112.011.028
Шифр НБУВ: РА380770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Собаєва О.В. 
Активізація пізнавальної діяльності студентів в умовах дистанційного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Собаєва ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено організацію активної пізнавальної діяльності студентів у дистанційному навчанні, запезпечену комп'ютерними засобами. Розкрито поняття дистанційного навчання, виявлено його позитивні можливості та проблеми впровадження. Обгрунтовано дидактичні особливості використання комп'ютерних засобів. Розроблено та впроваджено у навчальний процес педагогічну технологію дистанційного навчання, спрямовану на активізацію пізнавальної діяльності студентів, що забезпечує активне співробітництво студентів і викладачів у віртуальному навчальному просторі. Розроблено й апробовано діагностичний комплекс критеріїв оцінювання рівня пізнавальної активності студентів за умов дистанційного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22 + Ч481.290
Шифр НБУВ: РА316585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Глоба О.Є. 
Аналітичні центри як суб'єкти дослідження публічної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Є. Глоба ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито суть і висвітлено форми діяльності аналітичних центрів як суб'єктів дослідження публічної політики. На підставі аналізу праць вітчизняних і зарубіжних фахівців з використанням комплексної методики визначено, що аналітичний центр є громадською, незалежною, неприбутковою організацією, дослідницька діяльність якої полягає у вивченні суспільно важливих проблем і розробці шляхів їх вирішення. Аналітичні центри мать чітко виражену маркетингову орієнтацію, працюють на особливому ринку послуг - ринку політичного аналізу. У взаємовідносинах з державою дані центри є суб'єктами дослідження публічної політики та її агентами. Зазначено, що сучасні аналітичні центри активно використовують традиційні (співпрацю з засобами масової інформації, взаємодію з органами державної влади, співробітництво між аналітичними центрами), а також новітні, засновані на мережевних технологіях, форми діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф.е(4УКР)л +
Шифр НБУВ: РА363699

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Сорока О.М. 
Взаємодія неурядових організацій і транснаціональних корпорацій з національною державою в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Сорока ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено політологічне дослідження проблеми взаємодії неурядових організцій і транснаціональних корпорацій (ТНК) з національною державою за умов глобалізації світового розвитку й інтернаціоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано процес багатопланового розмивання державно-центричної системи міжнародних відносин, що обумовлює підрив традиційних "внутрішніх" повноважень держав з боку недержавних гравців, які зміцнюють свої позиції у контексті глобалізації. Показано, що поведінка ТНК не зводиться лише до реалізації максимальної стратегії (одержання прибутку), показано вплив на її формування стратегій конкуруючих економічних суб'єктів і факторів, пов'язаних з наявними політичними та економічними ризиками, витратами діяльності, домінуючим на світових ринках попитом, геополітичною кон'юнктурою. З використанням системного концептуального підходу до явища взаємодії транснаціональних акторів (ТНА) з національною державою зроблено його об'єктивне тлумачення. Зокрема, виявлено зростання питомої ваги ТНК у світовій політиці та доведено необхідність посилення міжнародного співробітництва, формування нових інституціональних механізмів для відтворення атрибутів суверенітету, що гарантує дотримання прав людини, регулювання відносин держав з неурядовими організаціями та ТНК, що передбачає як співробітництво з ними, так і контроль діяльності ТНА в інтересах індивідуальних і колективних свобод громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф06 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА362169

Рубрики:

      
7.

Бурлакова О.О. 
Відтворення вищої освіти України у європейському освітньому просторі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / О.О. Бурлакова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено механізми та шляхи відтворення вищої освіти України у процесі її євроінтеграції. Висвітлено системні реформування та розкрито теоретичні засади розвитку вищої освіти України у XXI ст. Визначено економічні складові, напрямок і порядок проведення системних реформ. Обгрунтовано необхідність інтеграції даної освіти до європейського освітнього простору. Проведено аналіз використання народногосподарського потенціалу освіти, здійснено систематизацію показників економічної та соціально-економічної ефективності освіти, а також досліджено тенденції стосовно потенціалу вищої освіти України. Установлено, що якість є його невід'ємною складовою, має міжнародне визнання та є основою визнаних стратегій розвитку вищої освіти як філософська та політична категорія. З'ясовано керівну роль держави у забезпеченні якості даної освіти. Зроблено висновок, що обгрунтування й актуалізація поняття якості вищої освіти зумовлене створенням державних стандартів і визначенням процедур розрахунків індикаторів якості, що відповідають вимогам Болонського процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Фоменко К. А. 
Відчуження як екзистенціальна проблема: досвід філософсько-антропологічного дослідження: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / К. А. Фоменко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено феномен відчуження як амбівалентне явище, що за своєю природою володіє як негативними, так і позитивними характеристиками. Відзначено, що позитивні характеристики феномену відчуження тривалий час фактично ігнорувалися філософською думкою. Констатуючи той факт, що на сьогоднішній день негативна тенденція так і залишається провідною, зазначені і на не менш важливих позитивних характеристиках феномену. Кардинально змінюються акценти стосовно питання доцільності подолання його з буття людини. Форми прояву відчуження свідчать про його багатогранність і демонструють потенційний та дійсний стан феномену. Для різнобічного та комплексного дослідження його мислителі сьогодні все активніше залучають дані найважливіших сфер соціальної дійсності, а це сприяє виникненню нових відтінків феномену: політичне відчуження, культурне, естетичне, педагогічне тощо. Філософський аналіз кожного з аспектів окремо та в цілому дозволяє простежено динаміку розвитку й особливостей відчуження за умов сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*333.122
Шифр НБУВ: РА381967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Стевенс Н.Г. 
Військове співробітництво України з НАТО в 90-х роках XX - на початку XXI ст. (історико-аналітичний аспект): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Стевенс ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено обставини, які зумовили необхідність уточнення ролі та місця, завдань Збройних сил (ЗС) України у загальній системі оборони держави. Розроблено нові за змістом підходи для вирішенння кардинальних завдань військового будівництва. Візначено, що НАТО є одним з найбільш могутніх воєнно-політичних блоків. Зважаючи на те, що територія НАТО впритул наблизилася до кордонів України внаслідок розширення Альянсу на Схід, зроблено припущення, що його стратегія буде суттєво впливати на формування пріоритетів зовнішньої політики України. Зростання ролі співробітництва ЗС України з НАТО зумовлене становленням і безперецедентним поширенням між країнами євроатлантичного регіону відносин партнерства та довіри у воєнній сфері, поступовим формуванням нової системи міжнародної та європейської безпеки. Зазначено, що активна участь України та її ЗС у цих процесах значно підвищила авторитет Української держави на міжнародній арені, забезпечила визнання її як впливового чинника та суб'єкта у новостворюваних системах безпеки. Визначено стан наукової розробки й охарактеризовано джерела з історії співробітництва ЗС України з НАТО у 1991 - 2004 рр. Введено до наукового обігу велику кількість документів, зокрема архівних. На їх базі проаналізовано суттєві аспекти проблеми (наприклад, ставлення до неї різних політичних діячів, політичних партій, широких кіл громадськості). Запропоновано періодизацію співробітництва у контексті історії ЗС України і НАТО. Висвітлено конкретні схеми їх співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(0)64-612.31 +
Шифр НБУВ: РА360993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фанін І. С. 
Військово-технічне співробітництво України в процесі розвитку євроатлантичної інтеграції: безпековий вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / І. С. Фанін ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено місце системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання в системі військово-технічного співробітництва України. Розглянуто сучасний стан оборонно-промислового комплексу та систем військово-технічного співробітництва України, а також провідних держав світу. Проаналізовано ступінь реалізації стратегічних державних цілей військово-технічного співробітництва України на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо орієнтування державної політики у військово-технічній сфері на розвиток військово-технічної співпраці як одного з ключових елементів забезпечення національної безпеки України шляхом оснащення національних збройних сил зразками озброєння та військової техніки, які відповідають сучасним реаліям ведення збройної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:Ц + Ц1,8(4УКР)14 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА373853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шевченко О.Т. 
Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу (1922 - 1933 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Т. Шевченко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі критичного переосмислення історіографії проведено науковий аналіз радянської політики стосовно Німеччини з урахуванням військового співробітництва та його результатів, з'ясовано роль німецького фактора в радянському військовому будівництві та навпаки. Зроблено спробу вивчити основні форми військово-технічних зв'язків обох країн, стимульованих рапалльською політикою. Досліджено роль України в системі військово-промислового співробітництва між СРСР і Німеччиною 1920 - на початку 1930-х рр. Зауважено, що дослідження радянсько-німецьких відносин дозволяє відкрити нові сторінки в діяльності ряду політичних, державних і військових діячів Радянського Союзу. З застосуванням комплексного підходу створено модель еволюції політичних режимів СРСР та Веймарської республіки, що дало змогу по-новому охарактеризувати домінуючі політичні процеси й структури на підставі розгляду їх у контексті трансформації усієї системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)61-6 + Т3(4ГЕР)63-6 + Ц851(2)-(4НІМ)61 +
Шифр НБУВ: РА322804

Рубрики:

      
12.

Колісник Т.В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Колісник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного прва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3 +
Шифр НБУВ: РА327165

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Прищак М.Д. 
Генеза поняття духовності в педагогічній думці України (друга половина XIX - 20-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.Д. Прищак ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено історико-педагогічне дослідження генези поняття духовності у другій половині XIX - 1920-х рр. Вивчено й узагальнено сучасні уявлення щодо питань духовності. Виявлено історичні та соціально-педагогічні чинники буттєвої й категорійної ідентифікацій духовності. Досліджено вплив генези поняття духовності на розвиток освіти. Проаналізовано науковий дискурс проблеми в даний період. Показано тенденції врахування досвіду генези поняття духовності в процесі трансформації сучасної освіти України. На підставі дослідження праць відомих українських педагогів, архівних джерел, нормативних документів, матеріалів періодичної преси визначено сутність і зміст поняття духовності, розглянуто її парадигми. Визначено основні чинники розвитку духовності особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 + Ч33(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА352547

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Юрченко С.В. 
Геостратегія США в процесі становлення глобальної держави: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.В. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено геостратегію США в 1940 - 60-ті рр., коли країна, вийшла на міжнародну арену як світова держава, стала одним з центрів біполярного світу, єдиною глобальною державою. Акцентовано увагу на геостратегічних імперативах американської зовнішньополітичної традиції, співвідношеннях геополітичної та ідеологічної складових зовнішньополітичного курсу, механізмах формування та реалізації геостратегії за умов трансформації міжнародної системи від багатополярної до біполярної та багатополюсної структури світу. Розкрито специфіку переходу США від "континенталізму" до "глобалізму", курс на зміцнення позицій щодо периферії Євразії та дроблення євразійського простору - найважливіший імператив американської геостратегії. Запропоновано періодизацію розвитку американської геостратегії. Викладено концепцію еволюції антигітлерівської коаліції. Розглянуто взаємодію США і СРСР у період "холодної війни" з позицій системи "конфлікт - співробітництво"; модель американського світового лідерства, що сформувалася на рубежі 1960-х р. Висвітлено принципи адаптації США до умов багатополярного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-6 + Ф087 + Ф024
Шифр НБУВ: РА315564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Поташнюк І.М. 
Гігієнічна оцінка психофізичного розвитку та успішності навчання учнів спеціалізованих шкіл: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / І.М. Поташнюк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стану здоров'я (захворюваність, фізичний розвиток, функціональний стан провідних систем організму), розвитку психічних функцій, розумової і фізичної працездатності, успішності навчання учнів спеціалізованої школи з затримкою психічного розвитку та біологічних і соціальних факторів (пренатальний і постнатальний анамнез, спосіб життя дітей і їх сімей, організація, медичне і психолого-педагогічне забезпечення навчання), що впливають на її виникнення і перебіг. Висвітлено науково обгрунтовані медичні і психолого-педагогічні засади щодо оптимізації корегувальних заходів - реабілітаційної роботи спецшкіл, зміцнення соматичного і психічного здоров'я учнів, соціальну ефективність яких доведена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА320146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кривцова О. М. 
Державне управління транскордон. співробітництвом в умовах формування єврорегіональних територій в Україні: теоретичні питання: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. М. Кривцова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні підходи до системи управління в нових європейських реаліях, що характеризуються посиленням ролі регіонів у багатьох сферах реалізації державної політики й управління. Проаналізовано зміст впливу регіональної політики ЄС на поширення та розвиток транскордонних ініціатив на європейському просторі. Розглянуто становлення, розвиток і особливості функціонування єврорегіонів в Європі як однієї з форм транскордонного співробітництва. Запропоновано шляхи подальшого розвитку системи державного управління транскордонними зв'язками на рівні єврорегіонів, утворених за участю регіонів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3(4УКР) + У9(4УКР)80-21
Шифр НБУВ: РА381984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Москаленко О.М. 
Джерела права Європейського Союзу (міжнародно-правовий аналіз): Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Москаленко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто критерії, окреслено систему та виявлено механізми взаємодії джерел права Європейського Союзу. Проведено їх комплексний аналіз та конкретизовано притаманні їм специфічні риси. Досліджено установчі договори, нормативно-правові акти органів Європейського Союзу, міжнародні договори з третіми країнами, Угоду про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами, рішення Суду Європейських співтовариств. Проаналізовано Договір про запровадження Конституції для Європи. На базі цього договору було визначено тенденції розвитку системи джерел права Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-3 +
Шифр НБУВ: РА343565

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського