Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (87)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (225)Реферативна база даних (8548)Книжкові видання та компакт-диски (2278)Журнали та продовжувані видання (149)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАРОДНІ$<.>+<.>K=ПЕРЕВЕЗЕНН$<.>+<.>K=ТОВАРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 918
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Рудой К.М. 
Адаптація адміністративного законодавства України у сфері охорони особистих прав громадян до норм Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.М. Рудой ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації адміністративного законодавства України у сфері особистих прав громадян до норм Європейського Союзу (ЄС). Досліджено нормативно-правові засади адаптації, розглянуто її принципи, методи, основні елементи та етапи стосовно законодавства України. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення поняття адаптації адміністративного законодавства України. Визначено роль органів виконавчої влади у сфері адаптації адміністративного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, діяльність органів внутрішніх справ у правоохоронній сфері. Проаналізовано адміністративно-правовий статус громадянина України та правовий статус громадянина ЄС, визначено адміністративно-правові засоби охорони та захисту особистих прав людини та громадянина на основі європейських стандартів. Розглянуто міжнародні стандарти правоохоронної діяльності, встановлено пріоритети та шляхи удосконалення співробітництва України з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайленко О. М. 
Адаптація потенціалу торговельних систем до потреб регіонального ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Михайленко ; Чернігів. держ. технолог. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено методичний інструментарій адаптації потенціалу торговельних систем до потреб внутрішнього ринку. Розкрито сутність, зміст і визначено потенційні можливості роздрібної торгівлі на регіональних ринках споживчих товарів. Охарактеризовано трансформацію роздрібної торгівлі у відкритих економічних системах. Розглянуто вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на розвиток роздрібної торгівлі на регіональному рівні. Досліджено динаміку структурних змін у роздрібному товарообороті окремих регіонів України. Розроблено економіко-математичні моделі прогнозування розвитку роздрібної торгівлі на регіональному та загальнонаціональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.2
Шифр НБУВ: РА377823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Циба Є. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення правил перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. В. Циба ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано загальнотеоретичні проблеми адміністративної відповідальності за порушення правил перевезення пасажирів автомобільним транспортом (АТ.М). Досліджено суб'єктивні та об'єктивні елементи й ознаки складу адміністративних проступків у сфері перевезення пасажирів і вантажів АТ. Визначено та охарактеризовано адмістративно-процесуальний статус суб'єктів адміністративного провадження у справах про порушення правил перевезення пасажирів і вантажів АТ і систему стадій провадження у справах про адміністративні проступки в аналізованій сфері. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері перевезення пасажирів і вантажів АТ та забезпечення безпеки дорожнього руху загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Потапова С. М. 
Адміністративна відповідальність за порушення проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Потапова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст адміністративної відповідальності в цілому, особливості відповідальності за порушення порядку проведення розрахунків зокрема. Надано правову характеристику ознак і визначено соціально-економічне значення такої відповідальності для суб'єктів підприємництва, споживачів їх товарів і послуг. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної відповідальності, визначено юридичний склад адміністративного правопорушення у зазначеній сфері. Розглянуто превентивні заходи, які здійснюються з метою недопущення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барсуков К. В. 
Адміністративно-правове забезпечення проходження служби працівниками органів внутрішніх справ у складі міжнародних миротворчих підрозділів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Барсуков ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правовий статус суб'єктів міжнародної миротворчої діяльності та місце серед них органів внутрішніх справ. Розглянуто нормативно-правове забезпечення участі працівників ОВС у міжнародній миротворчій діяльності та місця у ньому адміністративного законодавства. Охарактеризовано особливості проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Удосконалено класифікацію напрямів адміністративно-правового забезпечення проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Проаналізовано адміністративно-правове регулювання професійного відбору кандидатів для проходження служби у складі міжнародних миротворчих підрозділів ОВС, адміністративно-правове забезпечення професійної підготовки працівників, які будуть проходити службу у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Розкрито роль адміністративного законодавства у забезпеченні окремих адміністративних процедур під час проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.02:Ц + Ц35(4/8)6-44(4УКР) + Х915.212.031
Шифр НБУВ: РА376099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Заросило В.О. 
Адміністративно-правове забезпечення участі працівників органів внутрішніх справ України у міжнародній миротворчій діяльності: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Заросило ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 40 c. — укp.

Проаналізовано систему миротворчих операцій та історичного розвитку участі працівників міліції в міжнародних миротворчих операціях. Розкрито правові основи процесу миротворчої діяльності (МД) та участі в ньому працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України. Подано визначення механізму адміністративно-правового регулювання процесу забезпечення участі працівників ОВС в міжнародній МД, його розвиток та сучасний стан. Досліджено нормативну базу МД, надано правову характеристику національного та міжнародного законодавства, що регулює процес МД, та запропоновано виокремити інститут адміністративного права - інститут права миротворчої діяльності. Визначено напрями реорганізації державної системи забезпечення участі працівників ОВС в міжнародних миротворчих операціях. Обгрунтовано доцільність удосконалення чинного законодавства України у сфері МД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х819(4УКР)112.010.2:Ц +
Шифр НБУВ: РА368035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кравченко А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.Г. Кравченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток законодавства про права споживачів (ПС), їх місце у системі прав і свобод громадян. Розкрито міжнародно-правові засади та закордонний досвід правового регулювання в сфері забезпечення (СЗ) ПС і сучасний стан адміністративно-правового регулювання (АПР) в СЗ в Україні. Проаналізовано особливості АПР в сфері забезпечення ПС і визначено шляхи його вдосконалення. Розглянуто питання АПР права громадян на інформацію щодо якості товарів і послуг, забезпечення їх права на одержання якісних товарів та послуг, адміністративної відповідальності в СЗ ПС. Висвітлено проблеми підвищення дієвості гарантій забезпечення ПС. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання в СЗ ПС, оптимізації правового статусу суб'єктів відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА372562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Линник Г. М. 
Адміністративно-правове регулювання інформаційної безпеки України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. М. Линник ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття національної безпеки, інформаційної безпеки, адміністративно-правового регулювання інформаційної безпеки та її принципи. Доведено думку про некоректність ототожнення інформаційної безпеки людини (громадянина) та інформаційної безпеки держави. Проаналізовано міжнародні стандарти в цій сфері, визначено основні проблеми та напрями їх адаптації Україною. Сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання інформаційної безпеки Ураїни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х819(4УКР)072.85
Шифр НБУВ: РА381217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рубан А.Є. 
Адміністративно-правові засади державного контролю у галузі автомобільних перевезень: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Є. Рубан ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Визначено адміністративно-правові засади державного контролю у галузі автомобільних перевезень. Сформульовано визначення поняття "об'єкт державного контролю у галузі автомобільних перевезень". Розкрито суть даного контролю. З'ясовано та класифіковано основні напрямки державного контролю за автомобільними перевезеннями. З'ясовано місце та повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування у аспекті їх ролі у здійсненні контролю за автомобільними перевезеннями. Висвітлено процедури здійснення контрольної діяльності в галузі автомобільних перевезень. Охарактеризовано форму державного контролю у цій галузі. Визначено шляхи вдосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3 + Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА365533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Соколовський О. В. 
Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ України по протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Соколовський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Надано визначення поняття правового регулювання діяльності органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Розкрито зміст принципів, методів, функцій та форм діяльності органів внутрішніх справ. Досліджено функціональну структуру управління діяльністю органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Встановлено, що забезпечення законності в діяльності органів внутрішніх справ України в протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом, сприяє зміцненню правоохоронної системи в цілому та підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю як на державному, так і на міжнародному рівні. Проаналізовано міжнародні правові акти у сфері боротьби з тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 + Х883.9(4УКР)711.193
Шифр НБУВ: РА374137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Медведєв Д. К. 
Адміністративно-правові засади перевезення вантажів автомобільним транспортом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. К. Медведєв ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано доктринальне та легальне визначення поняття перевезення вантажів автомобільним транспортом. Рекомендовано органам державної влади у здійсненні регулювання та контролю за перевезенням вантажів застосовувати прямі та непрямі методи одночасно. Вдосконалено визначення обмеження діяльності з перевезення вантажів автотранспортом. Розвинуто положення щодо необхідності розширення вимог вітчизняних ліцензійних умов. Розкрито стимулювання міжнародних перевезень вантажів вітчизняними автотранспортними підприємствами (АТП). Визначено ефективність застосування щодо АТП комплексу заходів юридичної відповідальності. Висвітлено доцільність введення підвищеної відповідальності за провину у формі умислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3
Шифр НБУВ: РА374613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яцків І. І. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Яцків ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 16 c. — укp.

Визначено поняття, сутність зміст та ознаки корупції як соціально-небезпечного явища, корупційного адміністративного правопорушення. Встановлено найбільш вразливі зони корупційних ризиків у публічних правовідносинах. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення протидії корупції в Україні. Визначено суб'єкти протидії корупції та проведено їх класифікацію. Висвітлено практику протидії корупційним проявам у зарубіжних країнах, а також міжнародні механізми боротьби з корупцією. Висвітлено напрями удосконалення адміністративно-правового механізму протидії корупції в Україні. Наведено пропозиції з удосконалення українського антикорупційного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-7 + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА378450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сташко А.І. 
Аеромобільні війська України в історичному контексті: передумови виникнення, становлення та розвиток: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.І. Сташко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено історію аеромобільних військ (АВ) країни. Проаналізовано стан наукових досліджень і джерельну базу з даної тематики. Розкрито передумови виникнення АВ. У історичому аспекті висвітлено розвиток організаційних структур повітряно-десантних військ СРСР, досвід бойового застосування, специфіку бойової підготовки, еволюцію засобів доставки та висадки десанту. Розглянуто процес становлення даних у військ України з часу проголошення незалежності в 1991 р., а також евоюцію організаційної структури АВ та кожної їх частини. Досліджено розвиток поглядів щодо застосування зазначених військ у мирний та воєнний час, у різних видах бою. Вивчено досвід участі АВ у міжнародній співпраці. Розглянуто процес створення системи підготовки кадрів для АВ. Проаналізовано основні напрямки розвитку матеріально-технічної бази АВ країни, а також заходи з їх професіоналізації. На підставі історичного аналізу сформульовано пропозиції щодо їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц55,8(4УКР)-5 +
Шифр НБУВ: РА364381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кисельова О.М. 
Активізація експортного потенціалу України на російському напрямку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Кисельова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан та передумови подальшого розвитку експортної діяльності України в російському напрямку. Визначено особливості й основні етапи формування зовнішньоторговельного режиму у взаємних відносинах. Обгрунтовано висновок щодо необхідності активації зусиль держави для підвищення ефективності використання експортного потенціалу країни. Побудовано нові нейронечіткі моделі аналізу стану та прогнозування тенденцій експорту товарів України до Росії. Розроблено комплекс науково-методичних заходів щодо активізації експорту товарів України до Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843-803.4 + У9(4Рос)848-803.4
Шифр НБУВ: РА316849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Курнишова Ю.В. 
Берлінська криза 1958 - 1963 рр. і зовнішня політика США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Курнишова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес розробки і реалізації політики США щодо Берлінської кризи та її вплив на міжнародні відносини на європейському континенті наприкінці 1950-х - на початку 1960-х рр. Висвітлено основні американські зовнішньополітичні концепції розв'язання проблеми Берліна, відмінності в американських та західноєвропейських поглядах на подолання кризової ситуації в центрі Європи за умов холодної війни. Розкрито вплив Берлінської кризи на розвиток американсько-радянських відносин та трансатлантичних відносин США з країнами Західної Європи в досліджуваний період. Проаналізовано роль чинника ядерної зброї у військово-стратегічному плануванні Вашингтона та зв'язок Берлінської та Карибської криз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64 + Т3(7США)63-6 +
Шифр НБУВ: РА336742

Рубрики:

      
19.

Чен Щзещзінь 
Бібліотечно-інформаційні мережі Китаю: сучасний стан та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Чен Щзещзінь ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації бібліотечно-інформаційних мереж Китаю: їх кадрового та користувацько-технологічного забезпечення, перспективних напрямів розвитку даних мереж у Китаї (на прикладі університетських бібліотек). Комплексно проаналізовано міжнародний досвід бібліотечного співтовариства у сфері комп'ютеризації зазначених бібліотек і використання у їх діяльності Інтернет-технологій для об'єднання бібліотечних ресурсів у комп'ютерній мережі. Вивчено сучасний стан організації інформаційно-бібліотечної діяльності у Китаї. Визначено національні особливості бібліотечних комп'ютерних мереж, а також міжнародні, зумовлені впливом мережі Інтернет. Виявлено особливості використання інформаційних і телекомунікаційних технологій в університетських бібліотеках Китаю. Сформульовано основні умови та вимоги до створення WEB-сайтів у китайських університетських бібліотеках стосовно їх організації та функціонально-змістовного призначення. Розроблено та науково обгрунтовано перспективні напрями розвитку єдиної бібліотечної мережі університетів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КИТ)757.11 с51 +
Шифр НБУВ: РА326055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського