Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (79)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (1248)Книжкові видання та компакт-диски (2083)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛОЗА$<.>+<.>K=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>K=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сирова Г.О. 
Антистресова активність блокаторів ренін-ангіотензинової системи: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Г.О. Сирова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено експериментальне вивчення впливу інгібіторів ренін-ангітензинової системи за умов гострого емоційного стресу (конфлікту аферентних подразнень) на функціональні та структурні параметри лабораторних тварин. Показано, що одноразове внутрішньошлункове введення каптоприлу (5 мг/кг), еналаприлу (5 мг/кг), лозартану (5 мг/кг) на другий день моделювання емоційного стресу за 1 - 2 год. до закінчення стресування забезпечує виражений антистресовий ефект стосовно центральної нервової системи, серцево-судинної системи, гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, вегетативної регуляції та окиснювального метаболізму. Обгрунтовано можливість застосування досліджених препаратів у разі захворювань серцево-судинної системи стресового генезу. Визначено, що за умов комбінованого призначення вивчених препаратів і застосуванням антигіпертензивних засобів: центрально діючого клофеліну, бета-адреноблокатору анаприліну, блокатору кальцієвих каналів верапамілом і міотропним спазмолітиком дибазолом - можна не тільки потенціювати антигіпертензивний ефект, але одержати захист від їх загальнотоксичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702.5 +
Шифр НБУВ: РА335613

Рубрики:

      
2.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волкова Є.С. 
Близькосхідна політика Росії: місія М.М.Муравйова, 1832-1833 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.С. Волкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено одного з малодосліджених аспектів близькосхідної політики Росії - місії генерал-лейтенанта М. М. Муравйова до Константинополя й Олександрії у 1832 - 1833 рр. Вивчено особливості підготовки та реалізації миротворчої місії під керівництвом М. М. Муравйова, яка мала на меті якомога швидше припинити конфлікт між турецьким султаном Махмудом II і його могутнім бунтівним васалом. З'ясовано головні мотиви, що спонукали російський уряд до безпосереднього втручання у перший турецько-єгипетський конфлікт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-6 +
Шифр НБУВ: РА367630

Рубрики:

      
4.

Ткаченко Л.В. 
Виховні концепти й особливості поетики української дитячої поезії початку ХХ ст. (на матеріалі творчості Марійки Підгірянки, Олександра Олеся, Миколи Вороного): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Ткаченко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано віршовану творчість для дітей М. Підгірянки, О. Олеся, М. Вороного в аспектах педагогічної спрямованості та поетикальної майстерності. З'ясовано місце пісні та музики у поезії М. Підгірянки, охарактеризовано виховні концепти та художні особливості віршиків поетеси у контексті їх жанрової специфіки та діалогічних засад. Проаналізовано драматичну казку "В чужому пір'ю", особливу увагу приділено сюжету та його параболізації, образу перекинчика та драматургічній майстерності авторки. Образ квітів у ліриці О. Олеся інтерпретовано у контексті дитячого сприймання. Охарактеризовано провідні педагогічні мотиви лірики та вірошованих казок, розкрито їх естетичну оригінальність. Книгу "Княжа Україна" розглянуто як художньо-навчальний феномен літератури для підлітків. Проведено дослідження ліро-епічних творів М. Вороного, запропоновано інтерпретацію поеми "Євшан-зілля" на філософському, психологічному, ейдетичному, хронотопічному рівнях авторської художньої рецепції літописної легенди. Охарактеризовано образ панни у ліриці поета, громадські та віталістичні аспекти мотиву юнацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)53-335 +
Шифр НБУВ: РА360194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мага І.М. 
Віктор Олександрович Романовський - історик та архівіст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Мага ; Держ. ком. арх. України. Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях В.О.Романовського як історика, джерелознавця, історіографа, археографа, подвижника архівної справи в Україні, фундатора навчальної літератури з архівознавства, педагога. Розкрито внесок ученого у розробку проблем історії України, зокрема, фінансово-економічного устрою Гетьманщини другої половини XVII - початку XVIII ст., джерелознавства, архівістики та інших спеціальних галузей історичної науки. Визначено пріоритетні напрями досліджень історика. Описано процес становлення В.О.Романовського як історика та архівіста, висвітлено фактори, що вплинули на формування його наукових поглядів, характер та зміст наукових студій. Проаналізовано архівознавчу спадщину науковця, розроблені ним проблеми історії, теорії і практики архівної справи, методи комплектування, описування та збереження архівних документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8Романовський + Ч813(4УКР)6-8Романовський4 +
Шифр НБУВ: РА328042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Клинова Г.Д. 
Внесок Олександра Домбровського в розвиток української історичної науки в діаспорі: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.Д. Клинова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та наукову діяльність відомого українського дослідника в США О.Домбровського. Виділено два періоди життя вченого. Зазначено, що наукова діяльність О.Домбровського полягала у дослідженні давньої історії, історії церкви, історії наукових товариств і установ, а також у сфері персоналійної тематики. Оцінено внесок ученого до розвитку національної історіографії. Показано, що його активна діяльність у Науковому товаристві ім. Т.Шевченка, Українській вільній академії наук у США, Українському історичному товаристві сприяли розвитку історичної науки в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)-8 Домбровський +
Шифр НБУВ: РА353322

Рубрики:

      
7.

Мелещик Л.В. 
Внутрішньосерцева гемодинаміка та діастолічна функція лівого шлуночка у пацієнтів з початковими стадіями артеріальної гіпертензії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Мелещик ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості внутрішньосерцевої гемодинаміки та стану діастолічної функції лівого шлуночка у пацієнтів з високим нормальним рівнем артеріального тиску (АТ) та розроблено підходи щодо диференційованого застосування антигіпертензивних засобів у разі передгіпертензії. Вперше вивчено структурно-геометричні показники та внутрішньосерцеву гемодинаміку у пацієнтів з високим нормальним АТ за допомогою ехокардіографічного обстеження за стандартною методикою та тканинного доплерівського дослідження. Встановлено, що у разі високих нормальних показників АТ у пацієнтів у порівнянні з особами, які мають нормальні показники АТ, відбуваються зміни показників внутрішньосерцевої гемодинаміки, зокрема, зафіксовано наявність гіпертрофії, несприятливі типи ремоделювання та порушення стану діастолічної функції лівого шлуночка. Встановлено, що у пацієнтів з передгіпертензією збільшення індексу маси міокарда та товщини стінок лівого шлуночка залежить від підвищення переважно систолічного АТ, а підвищення діастолічного АТ асоціюється з характером ремоделювання лівого шлуночка. З'ясовано, що частота виявлення діастолічної дисфункції лівого шлуночка у пацієнтів з передгіпертензією збільшується відповідно зростанню ступеня гіпертрофії та взаємопов'язана з геометричним ремоделюванням лівого шлуночка. Визначено категорії пацієнтів з високим нормальним АТ, які потребують проведення медикаментозної антигіпертензивної терапії. Розроблено підходи щодо диференційованого застосування антигіпертензивних засобів у разі передгіпертензії. Доведено ефективність раннього застосування блокатора рецепторів до ангіотензину II ("Лозартан") та бета-аденоблокатора ("Бісопролол"), що сприяє регресу гіпертрофії та поліпшенню стану діастолічної функції лівого шлуночка у пацієнтів з передгіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 +
Шифр НБУВ: РА353992

Рубрики:

      
8.

Безродний В. Б. 
Вплив антигіпертензивних препаратів різних класів на функціональний стан нирок у хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивною нефропатією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / В. Б. Безродний ; АМН України, Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з гіпертензивною нефропатією (ГН) та визначено вплив негативних факторів на функцію нирок. Встановлено, що у хворих на ГХ з ГН ступінь гіпертензивного ураження нирок (ГУН) залежить від виразності інсулінорезистентності, дисліпідемії, активації неспецифічного системного запалення та наявності несприятливих показників добового моніторування артеріального тиску (АТ) (висока варіабельність систолічного АТ, порушення добового ритму за типом "non-dipper", високі абсолютні значення систолічного та діастолічного АТ). Доведено, що антигіпертензивна терапія (АГТ) лозартаном, лерканідипіном та периндоприлом супроводжується нефропротекторним ефектом - достовірним збільшенням швидкості клубочкової фільтрації та зменшенням мікроальбумінурії; нефропротекторна дія препаратів більш виражена у хворих з добовим профілем "non-dipper", ніж у пацієнтів з добовим профілем "dipper"; лозартан та периндоприл зменшують активність неспецифічного системного запалення у хворих на ГХ з ГН, в процесі терапії лерканідипіном зафіксована тенденція до його зменшення; АГТ лозартаном, лерканідипіном та периндоприлом сприяє підвищенню чутливості тканин до інсуліну у хворих на ГХ з ГУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414.011
Шифр НБУВ: РА378618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Павленко П.Ю. 
Вплив філософії Платона на зародження та становлення християнської антропології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.11 / П.Ю. Павленко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням виникнення та становлення християнського віровчення, зокрема, такого його аспекту як християнська антропологія. Розроблено новий підхід до з'ясування механізму зародження віровчення християнської релігії, згідно з яким процес зародження і оформлення її віровчення відбувався переважно під впливом філософії Платона. Так, розкриваючи зміст релігійно-філософської концепції віровчення раннього християнства і встановлюючи спільні риси Платонової філософії і головних християнських віроповчальних положень, платонізм визначається за головне ідейне підгрунтя становлення християнської релігії. Атмосферою і географічним місцем, що слугувало за праматірне підгрунтя появи християнства, як релігійної системи, постала іудео-олександрійська діаспора Єгипту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-3

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Самборська І.А. 
Геохімія розшарованих магматичних порід Олександрівської інтрузії (Середньопридніпровський мегаблок Українського щита): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / І.А. Самборська ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості хімічного складу головних типів порід і мінералів Олександрівської інтрузії. Наведено гео- та петрохімічні характеристики порід. Наведено петрогенетичну модель формування й охарактеризовано рудну спеціалізацію порід. За мінеральним складом, текстурно-структурними ознаками та хімічним складом серед порід інтрузиву виділено дуніт, лерцоліт, вебстерити, норит, набронорит, габро, андезиновий анортозит, діорити, гранодіорити та плагіограніти. За результатами геохімічних досліджень установлено, що Олександрівська інтрузія - розшарована інтрузія з чіткою диференціацією порід за хімічним і мінеральним складом. Установлено приховану розшарованість ультрамафітів і мафітів. Доведено, що ультрамафіти (дуніт, лерцоліт, вебстерити) - кумулятивні породи. Виділено андезинові анортозити та встановлено їх належність разом з діоритами, гранодіоритами та плагіогранітами до однієї серії магматичних порід. Плагіогарнітоїди Олександрівської інтрузії мають значні геохімічні відмінності від плагіогранітоїдів сурського комплексу Середньопридніпровського мегаблоку, що доводить їх різні магматичні джерела й умови формування. Вивчено розподіл рудних елементів у породах і мінералах ультрамафіт-мафітового Олександрівського інтрузиву та зроблено висновок, що він є потенційно-нікеленосним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)34 + Д342(45УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА361055

Рубрики:

      
11.

Гриб О.І. 
Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гриб ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатогранну громадсько-просвітницьку діяльність та історичну спадщину О.Барвінського. Розкрито вплив ідей провідних істориків Наддніпрянщини на становлення наукового світогляду ученого. Проаналізовано основні положення історіографічної концепції О.Барвінського. Визначено основні напрями його наукової та громадсько-просвітницької діяльності на Тернопільщині. Особливу увагу приділено вивченню особистісного становлення О.Барвінського. Висвітлено наукові здобутки ученого в історичній галузі, розкрито його суттєвий внесок у справу національного відродження України. На прикладі вивчення життєдіяльності О.Барвінського показано роль наукової інтелігенції в українському національно-культурному русі 1840-х рр. - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-8 Барвинський + Т1(4УКР)-8 Барвинський +
Шифр НБУВ: РА355333

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гречин Б.П. 
Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність Олександра Барвінського: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Б.П. Гречин ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні умови життя Галичини другої половини ХІХ - початку ХХ ст., досліджено провідні чинники формування особистості та педагогічних поглядів О.Барвінського. Визначено основні напрями науково-педагогічної, громадсько-просвітницької, посольської діяльності вченого. Виявлено провідні положення з теорії й практики національного шкільництва, створення підручників. Простежено головні форми громадсько-просвітницької та педагогічної діяльності науковця щодо формування історичної свідомості українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52-8 Барвінський О.
Шифр НБУВ: РА315598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ломакіна О.В. 
Диференційоване призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів рецепторів ангіотензина II при різних стадіях есенціальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ломакіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені впливу терапії еналаприлом і лозартаном на функцію ендотелія, електро- та ехокардіографічні показники у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ), а також клінічній ефективності і безпечності терапії, яка проводилась. При зпівставній клінічній ефективності, безпечність терапії лозартаном була вищою. На ранніх стадіях АГ відношення вазоконстриктори/вазодилататори (ЕТ-1/цГМФ) за рахунок компенсаторного підвищення рівня цГМФ знаходиться в рамках нормальних значень, тоді як прогресування АГ супроводжується підвищенням даного співвідношення. Терапія еналаприла малеатом і лозартаном приводить до вірогідного зменшення відношення ЕТ-1/цГМФ, як за рахунок зниження рівня ЕТ-1, так і за рахунок підвищення вмісту цГМФ. Зниження ризику несприятливого виходу за даними електрокардіографічного прогностичного індекса вірогідно вище на фоні терапії лозартаном. Терапія блокаторами ренін-ангіотензинової системи позитивно впливає на гемодинамічні показники вже в перші тижні лікування і приводить до зменшення перед- і післянавантаження, причому терапія еналаприлом супроводжується більш вираженим зниженням загального периферичного опору в порівнянні з терапією лозартаном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
14.

Кушнір С.М. 
Діагностика ураження артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу та обгрунтування медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С.М. Кушнір ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Визначено незалежні фактори, які пов'язані з величиною швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу. Доведено, що ефективна щодо зниження артеріального тиску антигіпертензивна терапія протягом 6-ти місяців лікування сприяє достовірному зменшенню величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу незалежно від класу антигіпертензивного препарату. Встановлено, що під час прийому препаратів блокаторів рецепторів ангіотензину (лозартан) виявлено більш швидке та більш виражене достовірне зниження величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу, що не корелює зі ступенем зниження артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.21-52
Шифр НБУВ: РА373823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Лоза І.М. 
Еколого-біологічна характеристика осиково-березових кілків Придніпров'я, їх охорона та раціональне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.М. Лоза ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено екологічну роль осики та берези у формуванні лісових екосистем степової України. Розглянуто закономірності розповсюдження зазначених деревних порід в основних типах ландшафту. Проаналізовано історію досліджень грунтів та складу деревної рослинності осиково-березових кілків. Значну увагу приділено особливостям заселення осикою лісових еродованих суглинків та рекомендовано створення штучних фітоценозів за участю осики з метою закріплення грунту. За умов заплав степових річок екологічна роль осики та берези полягає у піонерному заселенні заростаючих озер та боліт, на грунтах, непридатних для існування більш вимогливих деревних порід. Проаналізовано хімічний склад грунтів кілків та досліджено хімізм грунтових вод. Наведено характеристику екологічної ролі осики та берези у формуванні кілочних лісів за умов дюнно-улоговинного ландшафту піщаних терас. Визначено склад рослинності та хімічні характеристики грунтів, що відрізняються зволоженістю. Розглянуто процеси гумусонакопичення у піщаних грунтах під деревною рослинністю, а також запропоновано заходи щодо раціонального використання ресурсів осиково-березових кілків на пісках. На солонцевій терасі виявлено сукцесійну динаміку фітоценозів та едафотопів осикового кілка з прогнозуванням їх подальшої еволюції. Побудовано генетичний ряд зміни типів лісу в часі відповідно до зміни гідрологічного режиму. Проаналізовано склад органічної речовини. Встановлено, що методи математичної статистики дозволили виявити тенденції у розподілі хімічних компонентів на підставі грунтового профілю. Доведено необхідність охорони та раціонального використання осиково-березових кілків як унікальних природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-043,022 + П342.92 осинові
Шифр НБУВ: РА309325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Атман Авні Х.М. 
Ендотеліальна дисфункція у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Атман Авні Х.М. ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано роль дисфункції ендотелію (ДЕ) у патогенезі ішемічної хвороби серця та удосконалено її лікування шляхом використання лікарських препаратів, що впливають на ренін-ангіотензинову систему (інгібіторів ангіотензин-перетворюваного фермента, блокаторів рецепторів ангіотензину ІІ). Показано, що стан ДЕ у випадку ішемічної хвороби серця залежить від ступеня тяжкості стенокардії: у випадку нестабільної стенокардії рівень ендотеліну-1 є вищим, ніж у разі стабільної, а у випадку стабільної стенокардії він є найвищим у разі IV функціонального класу у порівнянні з ІІ функціональним класом. Зазначено, що водночас знижується рівень циклічного 3'-, 5'-гуанозинмонофосфату (цГМФ), який відображає депресію синтезу NO. Встановлено позитивну кореляційну залежність між ендотеліном-1 і вмістом адреналіну та норадреналіну у плазмі крові та негативну кореляцію між цГМФ і норадреналіном. Доведено, що порушення ліпідів супроводжувались більш вираженою ендотеліальною дисфункцією. Досліджено, що доповнення традиційної терапії стенокардії інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту (еналаприлу), антагоністами рецепторів ангіотензину-ІІ (лозартану, ірбесартану), а також їх комбінації, покращували функцію ендотелію шляхом нормалізації співвідношення ендотеліальних вазоконстрикторів (ендотеліну-1) і вазодилататорів (цГМФ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА323836

Рубрики:

      
17.

Псарьова В.Г. 
Ендотеліальні та запальні механізми серцевої недостатності у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Г. Псарьова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено характерні ознаки дисфункції ендотелію та активації запальних механізмів у хворих на серцеву недостатність за ішемічної хвороби серця (ІХС), починаючи з ранніх етапів розвитку даної патології. Виявлено, що дисбаланс у системі ендотеліальних регуляторних механізмів за III - IV функціонального класу серцевої недостатності (ФК СН) проявляється активацією вазопресорних систем у вигляді значного підвищення в крові ендотеліну-1 та циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ) у разі помірного зростання утворення простацикліну та суттєвого зниження оксиду азоту, індикатором утворення якого є циклічний гуанозинмонофосфат (цГМФ). Доведено специфіку дії інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), еналаприлу та блокатора рецепторів ангіотензину-II і лозартану на функцію ендотелію за СН і встановлено наявність нормалізуючого ефекту дії у хворих з вираженою дисфункцією ендотелію за III - IV ФК СН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА337106

Рубрики:

      
18.

Заболотна Т.В. 
Епістолярна спадщина В.Винниченка: адресування і стиль: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано приватну кореспонденцію В.Винниченка у контексті епістолярної літературної критики. Розкрито роль його листування у літературному процесі першої половини XX ст. Розглянуто теоретичні аспекти дослідження епістолярної спадщини митця. На матеріалі приватної кореспонденції В.Винниченка, Олександра Олеся, Лесі Українки, Є.Чикаленка та М.Горького вивчено їх погляди щодо ролі та завдань літературної критики, охарактеризовано особливості функціонування епістолярних літературно-критичних оцінок та їх вплив на тогочасний літературний процес. Досліджено епістолярну публіцистику В.Винниченка та відкриті листи письменника. Висвітлено історію написання та публікації відкритих листів. Здійснено ретельний аналіз епістолярію В.Винниченка як першоелементів творчого процесу, на підставі якого запропоновано ряд істотних доповнень у вивченні творчої історії романів письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 13 +
Шифр НБУВ: РА341120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Камишова Т.М. 
Етико-естетичний ідеал у творчості Олександра Кониського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.М. Камишова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено етико-естетичний ідеал у прозі О. Кониського. Увагу приділено вивченню певних питань, а саме: індивідуальність і доба як онтологічна парадигма. Розглянуто первісні оцінки літературними критиками доробку письменника (І. Франком, М. Драгомановим, акцентовано на його шевченкознавчих студіях) та пізніші (О. Барвінським, М. Возняком, С. Єфремовим), в яких спостережено прагнення виважено осягнути своєрідність мистецької особистості О. Кониського, який був поетом і белетристом і розбудовував в Україні науково-публіцистичну сферу. З'ясовано, як письменник співвідносив національно-етнічний стан особистості з історичним планом буття України, розвивав думку про екзистенціальну методологію української інтелігенції. Показано, як системою образів пояснено появу, зокрема серед української інтелігенції, двох протилежних типів: конформіста та радикально налаштованого борця; що породжує в середовищі інтелігенції зденаціоналізованість, а також що забезпечує тривку історичну пам'ять та національну свідомість. З'ясовано, що як І. Нечуй-Левицький, Панас Мирний, А. Свидницький, О. Кониський у своїй прозі відображав функціональну актуальність героя як носія національної ідеї. Визначено характер зв'язку прози митця з мистецьким пошуком українських письменників доби, що творили традиції української літератури. З'ясовано, чому співвіднесеність індивідуума з сільською громадою є, на думку письменника, необхідним засобом для реалізації онтологічного статусу людини, однак не забезпечує успішної взаємодії особистості та громади. Естетика прози О. Кониського сприяє розумінню співвідносеності життя народу з релігійною мораллю. З'ясовано особливість мистецького бачення людини письменником у добу, коли на особистість значною мірою впливають різні чинники. Простежено, що стрижневим у концепції формування героя є ставлення до певної ідеї, герой спввідносить у собі певну ідею та ідеал. У цьому разі митець приділяв увагу морально-етичному, інтелектуальному, а також суто народному чинникам у такому співвіднесенні, що виявляє типовість для української літератури другої половини XIX ст. Розглянуто художнє моделювання концепції етики людського спілкування, зокрема, етики взаємин між конкретними групами у громаді. Виявлено характерні типи таких взаємин. Розглянуто співвіднесення етичних параметрів буття особистості в митця з найбільш сильними за цього арістотелівськими параметрами "практичної" філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кониський О. Я. 3 +
Шифр НБУВ: РА361224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Федосій О. О. 
Жанрові моделі сучасної української малої прози (Людмила Тарнашинська, Галина Тарасюк, Володимир Даниленко, Олександр Жовна): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / О. О. Федосій ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше досліджено жанрові моделі сучасної малої прози на основі аналізу творів Л. Тарнашинської, Г. Тарасюк, В. Даниленка й О. Жовни. Розглянуто формо- та змістотворчі особливості новел та оповідань митців, визначено знакові у контексті традиції та новаторства, типові й індивідуальні константи сучасних малих епічних жанрів. Висвітлено на основі різноаспектної інтерпретації новел та оповідань авторів специфіку їх стильової, ідейно-тематичної й образної парадигми крізь призму жанру, визначено жанрові різновиди творів, охарактеризовано особливості художнього конфлікту, композиції, сюжету, часопростору, наративу, художньої деталізації, підтексту. Вперше проведено історико-літературне дослідження закономірностей розвитку жанрів новели й оповідання в руслі осмислення процесів жанрово-стильової еволюції, художнього синтезу, взаємодії класичних і новітніх мистецьких тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА381405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського