Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (1539)Книжкові видання та компакт-диски (319)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛОГІСТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Храпська Я.С. 
Державні механізми забезпечення взаємодії гілок влади на засадах інформаційної логістики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Я.С. Храпська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо використання принципів інформаційної логістики з метою формування державних механізмів забезпечення взаємодії гілок влади в процесі законотворення. Розкрито зміст понять "державне управління", "логістика", "інформаційна логістика в державному управлінні", "інформаційний потік в процесі законотворення". Визначено роль логістичної інформаційної системи в державному управлінні. З'ясовано, що оптимізація та раціоналізація механізмів організації взаємодії гілок влади в процесі законотворення є ефективною лише за умови застосування принципів інформаційної логістики в державному управлінні. Запропоновано схему розробки та впровадження логістичної інформаційної системи удосконалення механізму організації взаємодії виконавчої та законодавчої гілок влади в процесі законотворення за допомогою оптимізації управління інформаційними потоками. Розроблено модель організаційної структури логістичної інформаційної системи. З використанням даної моделі визначено основні принципи формування логістичної інформаційної системи в органах державної влади всіх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63/67-91 ф +
Шифр НБУВ: РА354217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вівчар О. І. 
Інноваційно-логістичні підходи до управління підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Вівчар ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення понять "логістика" та "логістична система", вдосконалено підходи до організації управління логістичними процесами підприємств з ремонту й експлуатації автошляхів. Розроблено нову економіко-математичну модель процесу формування логістичної стратегії підприємств, показники оцінювання ефективності логістичного управління, а також обгрунтовано ризики логістичного управлішія підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.20-55-21
Шифр НБУВ: РА380493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайліченко Г.І. 
Інформаційна та збутова логістика в туризмі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.І. Михайліченко ; Київ. нац. торг.- екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вирішено теоретичні, методологічні та організаційні питання управління продуктовими та інформаційними потоками туристичних підприємств за сучасних умов господарювання на основі логістичних концепцій. Обгрунтовано теоретичну сутність і значення логістичного управління туристичним підприємством. Розроблено основні напрями моделювання систем інформаційної та збутової логістики, деталізовано етапи технологічного процесу формування та реалізації туристичного продукту, систематизовано документооборот даних процесів. Удосконалено модель інтегрованої автоматизованої системи обробки інформації в межах логістичної системи, запропоновано моделі логістичних систем збуту для різних типів туристичних підприємств-посередників. Розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо визначення ефективності системи інформаційної та збутової логістики за рахунок оцінки якості продукту споживачами та визначення рівня логістичних витрат на управління продуктовими потоками в межах системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА312649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яндієв С.О. 
Логістика в керуванні господарськими системами (на прикладі транспортно-експедиторських компаній): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.О. Яндієв ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 1998. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних і практичних питань удосконалення структури управління транспортними та транспортно-експедиторськими компаніями в умовах ринкової економіки. В роботі проаналізована роль та значення управлінських структур в функціонуванні логістичної системи, в півищенні ефективності та конкурентоспроможності транспортних підприємств. Розроблена методика аналізу відповідності логістичної системи і структури керування транспортно-експедиторською компанією, яка базується на використанні апарату експертних систем. Розроблені та обгрунтовані раціональні моделі управління транспортно-експедиторськими компаніями, підтверджені позитивними економічними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У540.0

Рубрики:

      
5.

Фролова Л.В. 
Логістичне управління торговельним підприємством: теорія та методологія: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.05 / Л.В. Фролова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 37 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження теоретико-методологічних і практичних підходів до логістичного управління діяльністю торговельних підприємств. На підставі вивчення передумов зміни концепції управління підприємством визначено поняття "логістика", "логістичний підхід", "логістизація", "логістичне управління". Розкрито принципи логістичного пізнання, суть, функції та методи логістичного управління підприємством, визначено його місце та роль у підвищенні ефективності функціонування підприємств та виявлено основні відмінності даного управління від традиційного. Доведено необхідність інноваційних змін управління підприємствами на засадах логістики. Розвинуто теорію та методологію розробки механізмів логістичного управління торговельними підприємствами. Обгрунтовано методологічні підходи до розробки та запровадження стратегії такого управління. Охарактеризовано взаємодію процесів, що формують логістичні потоки та системи вздовдж ланцюга товароруху. Удосконалено методологію планування фінансових потоків торговельних підприємств і запропоновано математичну модель їх комплексної оптимізації з метою одержання ефекту синергізму. Розроблено агреговану модель запровадження логістичного управління на базі реінжинірингу потокових процесів. Визначено роль логістичної інформації в управлінні підприємством. Сформовано збалансовану систему показників для оцінки ефективності логістичного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-803.1 +
Шифр НБУВ: РА340888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Подтергера Є.М. 
Організаційно-педагогічні умови військової підготовки студентів цивільних вищих навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.М. Подтергера ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Визначено організаційно-педагогічні умови військової підготовки студентів цивільних вищих навчальних закладів. Розкрито суть понять "організаційно-педагогічні умови", "логістика". Побудовано багаторівневу організаційно-управлінську інфраструктуру системи військової підготовки студентів цивільних вищих навчальних закладів (ВНЗ). Визначено зміст основних функцій виконавчих структур і виконавців на всіх рівнях інфраструктури. Установлено критерії, показники й охарактеризовано рівні якості військової підготовки студентів даних ВНЗ. Розроблено, науково обгрунтовано й експериментально апробовано ієрархічну структурно-функціональну модель її організації за умов реформування Збройних Сил України і модернізації вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Аксьонов І.М. 
Створення економічного механізму управління пасажирським комплексом залізничного транспорту України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / І.М. Аксьонов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Проаналізовано сучасне становище пасажирського залізничного комплексу України на транспортному ринку. Досліджено стан пасажирського рухомого складу, динаміку розвитку комплексу за роки незалежності, розвиток конкуренції на ринку перевезень, з'ясовано причини їх неефективності та збитковості. Обгрунтовано необхідність впровадження логістики у пасажирській сфері діяльності та застосування нових маркетинго-логістичних методів і структур управління комплексом, удосконалення стратегій ціноутворення, розвитку комплексу (його підприємств) і підвищення конкурентоздатності залізниць. Створено новий економічний маркетинго-логістичний механізм управління пасажирським залізничним комплексом України. Розроблено теоретико-методологічні принципи та підходи щодо його формування; визначено особливості та методи використання. Запропоновано маркетингові підходи щодо реструктуризації, розробки та вибору конкурентних стратегій управління та розвитку пасажирського комплексу; створено маркетингово-логістичний механізм управління сервісом на вокзалах і в поїздах; розроблено маркетингові принципи та стратегію ціноутворення на перевезення та додаткові послуги, а також управління економікою пасажирських поїздів на залізницях України. Сформульовано визначення наукових понять "маркетингова логістика" у пасажирському комплексі та "маркетингово-логістичний механізм" управління економічною ефективністю пасажирського залізничного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-814 +
Шифр НБУВ: РА362001

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Біленький О.Ю. 
Стратегічне управління збутом на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ю. Біленький ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено стратегію збуту нафтохімічного підприємства, а також систему оцінки її ефективності. Досліджено понятійно-категоріальний апарат збутової діяльності у межах розвитку теорії розподілу. Розкрито суть понять "збут", "продаж", "розподіл", "логістика" та сформульовано авторське визначення стратегії збуту. Удосконалено ієрархію взаємодії елементів цієї стратегії, яка базується на комплексі 8 "С", а також модель її формування з урахуванням впливу макромаркетингового середовища. Проаналізовано маркетингове середовище та фірмову структуру вітчизняного та зарубіжного ринків і встановлено фактори, які впливають на систему управління збутом, а також особливості, проблеми та перспективи їх збуту. Розроблено зовнішньоекономічну стратегію збуту для підприємств вітчизняного ринку, яка передбачає покрокове її здійснення. Запропоновано систему показників для оцінки ефективності даної стратегії підприємства ринку товарів нафтохімії, яка базується на комплексі 8 "С", а також інформаційну систему забезпечення збутової стратегії такого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.52-592-21 +
Шифр НБУВ: РА340272

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Громовик Б.П. 
Теоретико-методологічні та прикладні засади логістичного управління фармацевтичними підприємствами: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Б.П. Громовик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Уперше концептуально узагальнено теоретичні положення та методологічні аспекти фармацевтичної логістики. Визначено напрямки й особливості становлення вітчизняної фармацевтичної логістики (1956 - 2005 рр.). Удосконалено логістичне забезпечення етапів розробки та поширення лікарських засобів, логістичні механізми управління товарними запасами оптових фармацевтичних підприємств і аптек, принципи моделювання логістичних потоків фармацевтичного підприємства. Запропоновано інтегральний показник для одержання характеристики рівня логістичного обслуговування. Обгрунтовано принципи концепції використання відходів фармацевтичної галузі, зважаючи на засади логістики. Розроблено узагальнений показник ширини розвитку аптечних мереж, вісім обов'язкових і вісім доцільних управлінських рішень з організаційно-правового забезпечення діяльності інтернет-аптек в Україні. Обгрунтовано концепцію навчання з нової дисципліни "Фармацевтична логістика" для вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282 к4 + Р282 к4 + Р282 к4
Шифр НБУВ: РА341471

Рубрики:

      
10.

Пруненко Д.О. 
Удосконалення організаційно-методичного механізму формування кластерів нерудних будівельних матеріалів в регіонах України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Д.О. Пруненко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та методичні рекомендації щодо вдосконалення організаційних механізмів формування кластерів у галузі нерудних будівельних матеріалів у регіонах України. Наведено фактори, що впливають на розвиток галузі. Розкрито теоретико-методологічну суть системи керування та розвитку ринку продукції. Узагальнено визначення поняття "кластер", "логістика" та "стан нормативно-правового забезпечення". Створено модель еколого-економічної системи відкритого кар'єрного добування нерудних матеріалів. Розроблено функціонально-маркетингову складову моделі партнерства. Запропоновано впровадити державно-приватне партнерство. Для підвищення синергічного ефекту створено економіко-математичну модель оптимізації вибору інвестиційних проектів для кластера та проведено конкретні розрахунки. Розроблено економетричну модель операційних витрат на одиницю продукції нерудних матеріалів. Визначено коефіцієнти впливу кожного фактора на показник індексів обсягів виконаних будівельних робіт і проведено конкретні розрахунки значущості зазначених факторів щодо прогнозу показника. Для кожного регіону України створено економетричні моделі, які відображають залежності показника індексів обсягів виконаних будівельних робіт від основних факторів та розраховано коефіцієнти впливу кожного фактора на даний показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.452 + У994Укр)311 +
Шифр НБУВ: РА364740

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Корнєєв В.В. 
Управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.В. Корнєєв ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу на фінансових ринках. Введено в науковий обіг категорію "фінансова логістика". Обгрунтовано необхідність виділення фінансової логістики в самостійний напрям наукових досліджень. Виявлено особливості руху фінансового капіталу; виділено фактори, що обумовлюють інституційні проблеми розвитку фінансових ринків різних країн. Показано домінуюче значення ринку цінних паперів і сек'юритизованих фінансових інструментів в управлінні потоками капіталу. Здійснено оцінку фінансово-економічної позиції України в системі кредитних та інвестиційних потоків капіталу, запропоновано шляхи вирішення боргових проблем та активізації інвестиційних угод на фінансових ринках. Визначено роль фінансових посередників як інститутів розвитку в управлінні потоками капіталу шляхом розширення ємності ринку фінансових послуг, обгрунтовано можливість легалізації прав власності у процесі користування послугами посередницьких структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У526.22 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Сіренко І.В. 
Управління матеріальними потоками промислового підприємства на основі логістичного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Сіренко ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками промислових підприємств. Проаналізовано зміст поняття "логістика", визначено місце, що займає логістика на підприємстві, її зв'язки з іншими сферами. Наведено структурну схему логістики, її поділ на функціональні сфери, логістичний цикл. Виділено основні проблеми управління логістикою підприємства. Охарактеризовано методологічний апарат логістики. Розглянуто існуючі структури управління логістикою та управління інформаційними потоками. Виявлено особливості комп'ютеризованих систем управління від світових, вітчизняних розробників, спроможність підприємств створити системи самостійно. Запропоновано схему управління логістикою промислового підприємства - основні цілі, завдання підрозділів, зв'язки між ними. Розроблено нову систему управління матеріальними та інформаційними потоками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-55-21 + У9(4Укр)305.851-55-21
Шифр НБУВ: РА318199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Данилов С. М. 
Методологічні основи моделювання міста як динамічної системи / С. М. Данилов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: Місто як динамічна система; мета: розробка методологічних основ моделювання та аналізу архітектурної складової міста як динамічної системи; методи: системного підходу; кластерного, статистичного та класифікаційного аналізу; табличної та графічної параметризації; когнітивістики; системної динаміки; новизна: вперше розроблено: методологічні основи моделювання міста як динамічної системи; новий науковий напрямок в архітектурі: «архітектурна інформаційна логістика»; теоретичні засади аналізу процесів накопичення архітектурною складовою міста «деструктивних відхилень», які потенційно здатні нести загрозу його стійкому функціонуванню; методи виявлення індикаторів «стійкості», «криз» та «катастроф» в архітектурі як чинників негативної та позитивної динаміки, що впливають на процеси функціонування міста; результати: розроблено методологічні основи формування технічного завдання зі створення програмного модельного комплексу з аналізу міста як динамічної системи, який призначено для архітекторів-урбаністів; когнітивно-дослідницьку матрицю виявлення та аналізу проблем міста як динамічної системи, характер завдань якої – постановка та аналіз проблем функціонування підсистеми «архітектура» як однієї з головних складових системи міста; теоретичне підґрунтя для створення інтерактивної інформаційно-накопичувальної моделі, характер завдань якої - інтерактивне моделювання процесів функціонування міста та імітація реакцій цієї системи на зміни її архітектурної складової; ступінь впровадження: наукова робота теоретиків архітектури, практична діяльність архітекторів-урбаністів, навчальний процес; галузь: архітектура.^UFacility: City as a dynamic system, Aim: development of methodological bases of modeling and analysis of the architectural component of the city as a dynamic system, Methods: system approach; cluster, statistical and classification analysis; tabular and graphical parameterization; cognitive science; system dynamics, Novelty: It is the first time it was developed: methodological bases of modeling of a city as a dynamic system; a new scientific direction in architecture: "architectural information logistics"; theoretical principles of the analysis of the processes of accumulation of "architectural deviations" in the architectural part of the city that potentially can threaten its stable functioning; methods of detecting indicators of "stability", "crisis" and "disasters" in architecture as factors of negative and positive dynamics, affecting the processes of functioning of the city; result: developed of the methodological foundations of the formation of a technical task for the creation of a software modeling complex for analyzing the city as a dynamic system that is intended for urban architects; cognitive research matrix for identifying and analyzing the problems of the city as a dynamic system, the nature of which is to formulate and analyze problems of functioning of the subsystem "architecture" as one of the main components of the city system; the theoretical basis for creating an interactive information-accumulation model, the nature of which is the interactive modeling of the city's processes and the imitation of the reactions of this system to changes in its architectural constituent; Level of implementation: scientific work of architectural theorists, practical activity o practicing urban-architects, educational process Sphere: the architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Пічугіна О. С. 
Математичне моделювання евклідових комбінаторних конфігурацій / О. С. Пічугіна. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес математичного моделювання комбінаторних конфігурацій. Мета роботи – математичне моделювання комбінаторних конфігурацій при їх відображенні у евклідів простір та дослідження екстремальних задач на евклідових комбінаторних конфігураціях. Методи дослідження: методи математичного моделювання, теорії множин, теорії алгоритмів, функціонального і комбінаторного аналізу, загальної алгебри, евклідової комбінаторної оптимізації, нелінійного, зокрема опуклого та дискретного, програмування, поліедральної і алгебраїчної комбінаторики, математичної логіки, евклідової, афінної і алгебраїчної геометрії. Теоретичні і практичні результати – розроблені і удосконалені в дисертаційній роботі математичні моделі та методи дозволили вирішити важливу наукову проблему створення загальної методології дослідження екстремальних задач на множинах комбінаторних конфігурацій, відображених у евклідів простір. Результати роботи розвивають теорію евклідової комбінаторної оптимізації в основних її напрямках – розширення класу евклідових комбінаторних множин і дослідження властивостей їх образів у евклідовому просторі; дослідження екстремальних властивостей заданих на них функцій; розроблення нових методів оптимізації; математичного моделювання практичних задач як задач евклідової комбінаторної оптимізації. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що вперше виділено клас евклідових комбінаторних множин, що утворюють спеціальний клас множин конфігурацій за Бержем, породжених векторами однакової розмірності, які дозволяють будувати математичні моделі оптимізаційних задач, еквівалентні широкому класу практичних задач; вперше описано нові математичні об'єкти – евклідову комбінаторну конфігурацію (е-конфігурацію) та множину е-конфігурацій (C-множину); вперше здійснено структурну та геометричну класифікацію C-множин, яка комплексно використовує у їх моделюванні конструктивні особливості їх формування, специфіку відображень та властивості евклідова простору; вперше виділено клас базових C-множин (Cb-множин), комбінаторну структуру яких можна аналітично виразити засобами структурного аналізу; з його допомогою здійснено систематизацію наявних відомостей із теорії комбінаторних конфігурацій та е множин і доповнено ці результати; виділено ряд нових класів Cb-множин, досліджено алгебро топологічні та тополого метричні їх властивості; вперше систематизовано, доповнено та адаптовано до C-множин основні положення теорії оцінок мінімумів функцій, заданих на образах е-множин у евклідовому просторі; досліджено поведінку та обґрунтовано властивості лінійних, квадратичних та опуклих функцій на різних класах Cb-множин; вперше запропоновано єдиний підхід до аналітичного опису C-множин як способу їх математичного моделювання шляхом побудови їх неперервних функціональних представлень (f-представлень); запропоновано типологію, методи побудови та перетворень f-представлень, знайдено f-представлення скінченних точкових конфігурацій як математичні моделі ряду Cb-множин; набула подальшого розвитку теорія опуклих продовжень у таких напрямках, як побудова загальної методології формування опуклих продовжень із поліедрально-сферичних множин, адаптація теорії опуклих продовжень до C-множин як областей продовжень, розроблення нових підходів до побудови опуклих продовжень функцій із образів е-множин, розширення класів продовжуваних функцій, створення єдиної методології побудови продовжень функцій на базі використання f-представлень C-множин як областей продовжень; поєднання моделювання C-множин із побудовою f-представлень відповідних Cb-множин та продовженнями функцій з них; вперше запропоновано та теоретично обґрунтовано концепцію побудови еквівалентних математичних моделей екстремальних комбінаторних задач, яка обґрунтовує можливість застосування опуклого програмування у ході їх розв'язання; вперше побудовано ряд евклідових постановок модельних задач як задач оптимізації на C-множинах, у тому числі задач геометричного проектування; досліджені властивості екстремальних задач на C-множинах використані при вдосконаленні відомих та створенні нових інструментальних засобів евклідової комбінаторної оптимізації. Результати дисертаційної роботи впроваджено у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Полтавському національному технічного університету імені Юрія Кондратюка, Харківському національному університеті радіоелектроніки. Отримані результати можуть бути використані у таких практичних областях, як транспортна і складська логістика, інфокомунікації, геометричне проектування; у таких теоретичних областях, як теорія оптимізації, дискретна математика, теорія графів, поліедральна комбінаторика, методи обчислюваного інтелекту.^UThe object of study is the process of mathematical modeling of combinatorial configurations. The purpose of the work is mathematical modeling of combinatorial configurations mapped into Euclidean space and the study of extreme problems on Euclidean combinatorial configurations. Research methods are: methods of mathematical modeling, set theory, algorithmic information theory, functional and combinatorial analysis, general algebra, Euclidean combinatorial optimization, nonlinear programming including convex and discrete programming, polyhedral and algebraic combinatorics, mathematical logic; Euclidean, affine and algebraic geometry. Theoretical and practical results are: in the dissertation, mathematical models and methods are developed and improved allowed to solve an important scientific problem of developing a general methodology for studying extreme problems on combinatorial configuration sets mapped into Euclidean space. Results of the work develop the Euclidean combinatorial optimization theory in its main directions: an expansion of a class of Euclidean combinatorial sets and a study of properties of their images in Euclidean space; investigating extremal properties of functions defined on them; developing new optimization methods; mathematical modeling of real-world problems as Euclidean combinatorial optimization problems. The scientific novelty of the results is: for the first time, a class of Euclidean combinatorial sets is sindgled out, which is a special class of sets of configurations in sense of Berge induced by vectors of the same dimension, which allow constructing mathematical models of optimization problems equivalent to a wide class of real-world problems; for the first time, new mathematical objects, called a Euclidean combinatorial configuration (e configuration) and a set of e configurations (C-set), are introduced; for the first time, a structural and geometric classification of C-sets is performed, which comprehensively uses in their modeling constructive features of their formation, a mappings specifics, and Euclidean space properties; for the first time, a class of basic C-sets (Cb-sets) is singled out, whose combinatorial structure can be expressed analytically by structural analysis means; it is used to systematize available information on the theory of combinatorial configurations and e-sets and extended these results; a number of new classes of Cb-sets are singled out and their algebraic topological and topological metric properties are investigated; for the first time, the main principles of the theory of minima estimates of functions defined on e-sets' images in Euclidean space are systematized, extended and adapted to C-sets; the behavior of linear, quadratic, and convex functions on various classes of Cb-sets are investigated and their properties are derived; for the first time, a unified approach to analytical description of C-sets is offered as a way of their mathematical modeling by constructing their continuous functional representations (f-representations); a typology, construction and transformations methods of f-representations are introduced; f-representations of finite point configurations are found as mathematical models of some Cb-sets; the theory of convex extensions is developed in such directions as forming a general methodology for the formation of convex extensions from polyhedral-spherical sets, adaptation of the convex extensions theory to C-sets as extension domains, developing new approaches to forming convex extensions of functions from images of e-sets, extension of classes of extending functions, developing the general methodology for constructing functions' extensions based on applying f-representations of C-sets as extension domains; combining modeling C-sets with the forming f-representations of the corresponding Cb-sets and extensions of functions from them; for the first time, a concept of constructing equivalent mathematical models of extreme combinatorial problems, which proves the possibility of using convex programming in theie solving them, is presented and theoretically substantiated; for the first time, a number of Euclidean statements of model problems are formed as optimization problems on C-sets including geometric design problems; the derived properties of extreme problems on C sets are used in developing existing tools and creating of new tools of Euclidean combinatorial optimization. The results of the dissertation work were implemented at the National Aerospace University named after N. E. Zhukovsky "Kharkiv Aviation Institute", Poltava National Technical Yuri Kondratyuk University, and Kharkiv National University of Radio Electronics. These results can be used in practical areas such as transport and warehousing logistics, info-communications, geometric design; in theoretical areas such as optimization theory, discrete mathematics, graph theory, polyhedral combinatorics, computational intelligence, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мединська Т. М. 
Інформаційні технології оцінювання якості бізнес-процесів / Т. М. Мединська. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації розглянуто науково-практичну задачу побудови моделей, методів та інформаційної технології оцінювання якості бізнес-процесів підприємств за умов невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовищ та за умов стратегічного розвитку підприємств. В роботі розглянуті з позиції критичного аналізу концептуальні засади організації бізнесової діяльності підприємств за умов невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовищ; програмні, інструментальні засоби моделювання і організації бізнес-процесів підприємств із застосуванням інформаційних технологій. Досліджені методологічні засади, моделі і методи автоматизованого оцінювання якості бізнес-процесів в умовах невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовища.Досліджені аналітичні засоби розробки та функціонування інформаційної технології оцінювання якості бізнес-процесів підприємства торговельної галузі. А саме: здійснені вимоги до розробки та впровадження інформаційної технології; дослідження структури виробничих, організаційних та логістичних потоків інформації в умовах автоматизованого управління; досліджені функціональні засоби, аналітичні інструменти та програмне забезпечення інформаційно-управляючої підсистеми оцінювання якості бізнес-процесів в загальній автоматизованій системі торговельного підприємства ТОВ «Нові Ласощі-Житомир».В роботі, в межах інформаційного моделювання процесів оцінювання якості бізнес-процесів апробована інформаційна технологія при впровадженні прибуткових стратегій розвитку підприємства за критеріями підвищення якості продукції, ефективного організаційного управління та логістики.Дисертація відповідає тематичному спрямуванню наукових розробок в рамках науково-дослідної роботи кафедри програмної інженерії та кібербезпеки Київського національного торговельно-економічного університету «Розробка інформаційної управляючої системи торговельного підприємства». (номер державної реєстрації 0117U000058) та «Удосконалення методики викладання дисциплін спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».Ключові слова: підприємство, бізнес-процес підприємства, імітаційна модель інформаційних потоків, зовнішнє середовище, автоматизоване управління, інформаційна технологія, оцінювання якості продукції, логістика.^UThe dissertation deals with the scientific and practical task of constructing models, methods and information technology for assessing the quality of business processes of enterprises in the conditions of uncertainty of the internal and external environment and in the conditions of strategic development of enterprises. The conceptual bases of organization of business activity of enterprises are considered from the point of view of critical analysis in the conditions of uncertainty of internal and external environment; software, tools for modeling and organization of business processes of enterprises using information technologies. Methodological principles, models and methods of automated assessment of business process quality in conditions of uncertainty of internal and external environment are investigated.Analytical means of development and functioning of information technology for assessing the quality of business processes of the enterprise of the trade industry are investigated. Namely: requirements for the development and implementation of information technology; research of the structure of production, organizational and logistic flows of information in the conditions of automated management; functional tools, analytical tools and software of the information-management subsystem of quality assessment of business processes in the general automated system of the trading company "Novi Lasoschi-Zhytomyr" are investigated.In the work, within the framework of information modeling of processes of quality assessment of business processes, information technology was tested in the implementation of profitable enterprise development strategies based on the criteria of product quality improvement, effective organizational management and logistics.The dissertation corresponds to the thematic direction of scientific developments with in the framework of research work of the department of software engineering and cybersecurity of Kyiv National Trade and Economic University "Development of information management system of a trading enterprise". (State registration number 0117U000058) and "Improvement of the methodology of teaching the disciplines of the specialty" Software Engineering ".Keywords: enterprise, business process of the enterprise, imitation model of information flows, external environment, automated control, information technology, product quality assessment, logistics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Рибальченко О. В. 
Моделі та методи маршрутизації безпілотних літальних апаратів: автореферат дис. ... д.філософ : 113 / О. В. Рибальченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню питань планування місій за участі команд гетерогенних БПЛА та гібридних систем. Запропоновані в дисертації математичні моделі та методи оптимізації рішень при плануванні використання БПЛА та їх груп застосовуються для розв’язування задач комбінаторної оптимізації, що полягають у створенні плану місій гібридних систем та команд БПЛА. Створення таких місій є дуже важливим та затребуваним у таких галузях, як логістика та розвідка. Розроблений обчислювальний блок дозволяє формувати плани місій та передавати їх до розповсюджених систем керування, що здійснюють безпосередню взаємодію із БПЛА та гібридними системами. Розроблені алгоритми дозволяють планувати місії на персональних компʼютерах чи серверах за обмежений час, що дозволяє створювати план без підключення до мережі Інтернет та оперативно коригувати його у разі необхідності. Проведений чисельний експеримент дозволив виявити більш ефективні алгоритми та методи для подальшої реалізації обчислювального блоку.Значна частина результатів дисертації може бути використана у навчальному процесі вищих навчальних закладів України, де викладаються такі дисципліни як "Теорія прийняття рішень", "Комбінаторна оптимізація" та "Дослідження операцій".^UThe thesis is devoted to the study of planning missions of UAV teams and hybrid systems. The mathematical models and methods for optimising decisions in planning proposed in this thesis are used to solve combinatorial optimisation problems involving the creation of a mission plan for hybrid systems and UAV teams. The creation of such missions is very important and in demand in such industries as logistics and intelligence. The developed computing unit allows to generate mission plans and transfer them to widespread control systems that directly interact with UAVs and hybrid systems. The developed algorithms allow for mission planning on personal computers or servers in a limited amount of time, which allows for the creation of a plan without an Internet connection and prompt adjustment if necessary. The numerical experiment allowed us to identify more efficient algorithms and methods for further implementation of the computing unit.A significant part of the results of the thesis can be used in the educational process of higher educational institutions of Ukraine, where such disciplines as Decision Theory, Combinatorial Optimisation and Operations Research are taught.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Родіна О. В. 
Управління виробничими та логістичними витратами підприємств птахівництва: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / О. В. Родіна. — Б.м., 2023 — укp.

Родіна О.В. Управління виробничими та логістичними витратами підприємств птахівництва. – кваліфікаційна наукова робота на правах рукопису.Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 «Менеджмент» (галузі знань 07 «Управління та адміністрування»). – Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпро, 2023.Дисертаційні дослідження присвячені теоретико-методичному обґрунтуванню та удосконаленню і розробці практичних рекомендацій щодо управління виробничими і логістичними витратами підприємств птахівництва.Мета дисертаційної роботи полягає у теоретико-методичному обґрунтуванні та удосконаленні і розробці практичних рекомендацій щодо управління виробничими і логістичними витратами підприємств птахівництва. Об’єктом дослідження є процес управління виробничими та логістичними витратами підприємств птахівництва. Предметом дослідження є теоретико-методичні та науково-практичні аспекти управління виробничими та логістичними витратами підприємств птахівництва. Основні положення та результати дисертаційного дослідження було викладено у 17 наукових працях загальний обсяг яких складає 5,9 друк. арк. (із них авторці належить 4,36 друк. арк.).Ключові слова: витрати, продукція птахівництва, ефективність, управління, оптимізація, агропромислове виробництво, логістика, собівартість, прибуток, рентабельність, управлінське рішення.^URodina O.V. Management of production and logistics costs of poultry enterprises. – Qualifying scientific work on manuscript rights. The dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 073 «Management» (07 «Management and administration»). – Dnipro State Agrarian and Economic University, Dnipro, 2023.The dissertation studies are devoted to the theoretical and methodological substantiation and improvement and development of practical recommendations for the management of production and logistics costs of poultry enterprises.The purpose of the dissertation work is the theoretical and methodological substantiation and improvement and development of practical recommendations for the management of production and logistics costs of poultry enterprises. The object of the study is the process of managing production and logistics costs of poultry enterprises. The subject of the research is theoretical-methodical and scientific-practical aspects of management of production and logistics costs of poultry enterprises.The main provisions and results of the dissertation research were presented in 17 scientific papers, the total volume of which is 5,9 publications. sheet (of which the author owns 4,36 printed sheets). Keywords: costs, poultry production, efficiency, management, optimization, agro-industrial production, logistics, cost price, profit, profitability, management decision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Анохін Е. В. 
Організаційно-методичні умови проведення кіберспортивних змагань: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Е. В. Анохін. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню чинників, що впливають на систему змагань та обґрунтуванню організаційно-методичних умов проведення змагань з кіберспорту з урахуванням сучасних тенденцій. Мета роботи – дослідити чинники, що впливають на систему змагань та обґрунтувати організаційно-методичні умови проведення змагань з кіберспорту з урахуванням сучасних тенденцій та міжнародного досвіду.Об’єкт дослідження: система змагань в кіберспорті.У процесі виконання дисертаційної роботи були використані такі методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та мережі Інтернет; аналіз нормативних документів, правил та формату змагань; аналіз протоколів змагань та відеоаналіз; опитування; методи систематизації та узагальнення, метод експертних оцінок; методи статистичної обробки отриманих даних. Наукова новизна роботи: обґрунтовано чинники, що впливають на проведення змагань з кіберспорту, серед яких ігровий формат, ігрова платформа, організатори змагань, місце проведення змагань, трансляція змагань, призовий фонд, правила та регулювання змагань, глядацька аудиторія; визначено зовнішні (соціальна підтримка, культурні особливості та зовнішнє середовище змагань) та внутрішні (психологічний стан гравця, спосіб життя, вік, харчування та фізична підготовленість) чинники, що впливають результативність та успішність гравців в змаганнях з кіберспортивних дисциплінах; обґрунтовано організаційні (нормативно-правові основи, інфраструктура та логістика змагань, управління командами та гравцями, спонсори та фінансування, заходи безпеки та антидопінгу) та методичні (розробка правил гри, технічних вимог, форматів змагань, системи оцінювання та кваліфікації) умови проведення змагань та перспективні шляхи розвитку кіберспорту в Україні, серед яких структурування змагань, освітня інтеграція, підтримко та розвиток кіберспорту, ефективне маркетингове просування; визначено, що система проведення змагань у кіберспорті має відмінності від змагань в спорті загалом, де елементами цієї системи є різноманітність форматів змагань, структура проведення турнірів, наявність стабільного інтернет-з'єднання, взаємодія гравців із віртуальним середовищем, неперервна участь у змаганні, і відсутність фізичного контакту між учасниками; виявлено спільні характеристики кіберспорту з видами спорту загалом, що підкреслює його правомірність як форми спортивної діяльності та відкриває перспективи для подальшого розвитку та інтеграції в загальновизнані спортивні системи; визначено світові тенденції розвитку системи змагань в кіберспорті: динамічне збільшення ринку кіберспорту, професіоналізація учасників, глобалізація аудиторії, інновації у форматах турнірів, активна взаємодія з інвесторами та брендами, ЗМІ; отримано нові знання щодо розвитку кіберспорту як виду спорту в світі та системи проведення змагань, доведено значущість кіберспорту як соціального явища в міжнародному спортивному русі.Розвиток системи кіберспортивних змагань в Україні передбачає комплексне впровадження стратегій, що охоплюють структурування змагань, освітню інтеграцію, підтримку та розвиток кіберспорту, ефективне маркетингове просування. Першочерговим завданням є створення структурованих ліг, які забезпечать послідовний розвиток талантів на всіх рівнях. Реалізація цих стратегій дозволить Україні створити стійку та конкурентоспроможну кіберспортивну екосистему, яка відповідає національним і міжнародним стандартам.^UThe dissertation is devoted to studying factors affecting the system of competitions and the justification of the organizational and methodological conditions for holding eSports competitions, considering modern trends.The aim of the work is to investigate the factors influencing the system of competitions and to justify the organizational and methodological conditions for conducting eSports competitions considering modern trends and international experience.The object of research is the system of competitions in e-sports.In the process of completing the dissertation, the following methods were used: theoretical analysis and generalization of data from scientific and methodological literature and the Internet; analysis of normative documents, rules, and competition format; analysis of competition protocols and video analysis; surveys; methods of systematization and generalization; method of expert evaluations; methods of mathematical statistics.The scientific novelty of the work: the factors affecting the conduct of eSports competitions are substantiated, including game format, game platform, competition organizers, competition venue, competition broadcast, prize fund, competition rules and regulation, audience; external (social support, cultural features and the external environment of competitions) and internal (player's psychological state, lifestyle, age, nutrition and physical fitness) factors affecting the performance and success of players in competitions in e-sports disciplines are determined; justified organizational (legal and legal foundations, infrastructure and logistics of competitions, management of teams and players, sponsors and financing, security and anti-doping measures) and methodical (development of rules of the game, technical requirements, formats of competitions, evaluation and qualification systems) conditions of competitions and prospective ways of developing e-sports in Ukraine, including competition structuring, educational integration, support and development of e-sports, effective marketing promotion; it is determined that the system of holding competitions in eSports has differences from competitions in sports in general, where the elements of this system are a variety of competition formats, the structure of holding tournaments, the presence of a stable Internet connection, the interaction of players with the virtual environment, continuous participation in the competition, and the absence physical contact between participants; the common characteristics of eSports with sports in general were revealed, which emphasizes its legitimacy as a form of sports activity and opens prospects for further development and integration into generally recognized sports systems; global trends in the development of the eSports competition system have been identified: dynamic growth of the eSports market, professionalization of participants, globalization of the audience, innovations in tournament formats, active interaction with investors and brands, mass media; new knowledge was gained regarding the development of eSports as a sport in the world and the system of conducting competitions, the significance of eSports as a social phenomenon in the international sports movement was proven.The development of the system of e-sports competitions in Ukraine involves the comprehensive implementation of strategies covering the structuring of competitions, educational integration, support and development of e-sports, and effective marketing promotion. The priority is to create structured leagues that will ensure the consistent development of talent at all levels. Implementing these strategies will allow Ukraine to create a sustainable and competitive e-sports ecosystem that meets national and international standards.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Арутюнян Є. Е. 
Оптимізація організації функціонально-планувальних рішень інфраструктурних будівельних процесів в умовах ущільненої забудови: автореферат дис. ... д.філософ : 192 / Є. Е. Арутюнян. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота віддзеркалює вирішення актуального науково-прикладного завдання з оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури крупних міст в розрізі організації будівельних процесів в умовах щільної міської забудови шляхом створення сучасного економіко-математичного інструментарію формування механізму оцінки та вибору раціональних організаційних та управлінських рішень, спрямованих на впровадження розроблених, обґрунтованих та продуманих міжсистемних зв’язків між організаційно-технологічно-технічними та логістичними заходами, що призводить до зниження собівартості будівельно-монтажних робіт, скорочення трудовитрат, використовуючи платформу галузі знань логістика та методів логістизації, що з точки зору новітній теоретичній та концептуальній основі вирішує низку організаційних, виробничих та економічних завдань.Результати дисертаційної роботи підтверджують прийняту гіпотезу щодо можливості покращення організації будівельних процесів в умовах ущільненої забудови з метою оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури міст в розрізі майбутньої відбудові.Згідно проведеного аналізу негативного стану України, що склався, виявлена необхідність у використанні програм відбудови інфраструктури міст нашої країни за рахунок впровадження широкого комплексу заходів щодо вдосконалення організації будівельного виробництва, підвищенню обґрунтованості та поліпшенню розробки планів організаційно-технологічно-технічних заходів, їх збалансованості з потоками матеріальних ресурсів та потужностями будівельно-монтажних організацій використовуючи аспекти науки логістика. Логістика є одним з сучасних напрямів поліпшення методів організації і управління програмами відбудови міст країни, її потенційні можливості можуть бути перетворені в реальні логістичні системи, що дає значний економічний і соціальний ефекти. Тому підхід здійснюється шляхом розв’язання екстремального завдання вибору обсягів організаційно-технологічно-технічних заходів з урахуванням логістичних підходів. Існуючі методи та моделі лінійного програмування не відповідають вимогам цієї проблеми та пов’язані з труднощами приведення завдання до канонічного виду. Для цього використаємо комплексний підхід, який базується як на теорії графів (АВД) так і теорії оптимальності, що надає переваги в реалізації математичного та економічного аспектів. Таким чином, завдання з оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури крупних міст в розрізі організації будівельних процесів в умовах щільної міської забудови розглядається як складова загальної системи організаційно-технологічної підготовки будівництва і її реалізація здійсниться на базі сучасних економіко-математичних методів і моделей.У зв'язку з цим практика організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови має потребу не тільки в адекватному інноваційному інструментарії, що дозволяє більш ефективно використати науковий потенціал, задля подальшої розробці інструментів моделювання оптимального впровадження ОTТтаЛЗ та отримання економічного ефекту. Оцінка стану питання та традиційних моделей розробки ОTТтаЛЗ здобуває особливу актуальність.В рамках покращення організації будівельних процесів в умовах ущільненої забудови розроблено та обґрунтовано організаційно-технологічно-технічний інструментарій, що включає в себе наступні елементи:-модель отримання оптимальних об’ємів впровадження логістичних заходів при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови;-модель отримання оптимальних об’ємів впровадження організаційно-технологічно-технічних заходів ОТТЗ при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови;-модель виробничих зав’язків ОТТЗ та ЛЗ при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови з оптимізацією функціонально-планувальної інфраструктури міст.Ці моделі є діючім комплексним інструментом принципу оптимум в умовах прийняття управлінських рішень з поліпшення методів організації інфраструктурних будівельних процесів в умовах ущільненої забудови як однієї з низькі складних завдань. При зведенні будівель і споруд в умовах щільної міської забудови існує ціла низька проблем, без рішення яких, неможливо забезпечити якість і довговічність об'єктів, що зводяться, а також безпеку навколишніх будівель і споруд та навколишнього середовища. Щільна міська забудова припускає наявність просторових перешкод на будівельному майданчику і розташованій поряд з нею території, протяжності, обмеження по ширині, висоті і глибині розмірів робочої зони і підземного простору, місць розміщення транспортних засобів, підвищений рівень будівельного, екологічного, матеріального ризику...^UThe dissertation reflects the solution of the actual scientific and applied task of optimizing the functional and planning infrastructure of large cities in the context of the organization of construction processes in the conditions of dense urban development by creating a modern economic and mathematical toolkit for the formation of the assessment mechanism and the selection of rational organizational and management solutions aimed at the implementation of developed, justified and well-thought-out intersystem connections between organizational, technological, technical and logistical measures, which leads to a decrease in the cost of construction and assembly works, a reduction in labor costs, using the platform of the field of knowledge of logistics and logistics methods, which, from the point of view of the latest theoretical and conceptual basis, solves a number of organizational, production and economic tasks.The results of the dissertation work confirm the accepted hypothesis regarding the possibility of improving the organization of construction processes in the conditions of compacted buildings in order to optimize the functional and planning infrastructure of cities in terms of future reconstruction.According to the analysis of the negative state of Ukraine that has developed, the need to use programs to rebuild the infrastructure of the cities of our country through the implementation of a wide range of measures to improve the organization of construction production, increase the validity and improve the development of plans for organizational, technological and technical measures, their balance with the flows of material resources and capacities of construction and assembly organizations using aspects of the science of logistics. Logistics is one of the modern ways of improving the methods of organization and management of the reconstruction programs of the country's cities, its potential can be transformed into real logistics systems, which gives significant economic and social effects. Therefore, the approach is carried out by solving the extreme task of choosing the scope of organizational, technological and technical measures, taking into account logistical approaches. The existing methods and models of linear programming do not meet the requirements of this problem and are associated with the difficulties of reducing the problem to a canonical form. To do this, we will use a complex approach, which is based on both the theory of graphs and the theory of optimality, which provides advantages in the implementation of mathematical and economic aspects. Thus, the task of optimizing the functional and planning infrastructure of large cities in terms of the organization of construction processes in the conditions of dense urban development is considered as a component of the general system of organizational and technological preparation of construction and its implementation will be carried out on the basis of modern economic and mathematical methods and models.In this regard, the practice of organizing construction processes in the conditions of compacted urban development needs not only adequate innovative tools that allow more effective use of scientific potential, for the further development of modeling tools for the optimal implementation of ОТТ and ЛЗ and obtaining an economic effect. The assessment of the state of the issue and traditional models of development of ОТТтаЛЗ acquires special relevance.Within the framework of improving the organization of construction processes in the conditions of compacted buildings, an organizational-technological-technical toolkit was developed and substantiated, which includes the following elements:- a model for obtaining optimal volumes of implementation of logistical measures in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development;- a model for obtaining optimal volumes of implementation of organizational, technological and technical measures of OTTZ in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development;- a model of production obligations of OTTZ and LZ in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development with optimization of the functional and planning infrastructure of cities...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Арутюнян Є. Е. 
Оптимізація організації функціонально-планувальних рішень інфраструктурних будівельних процесів в умовах ущільненої забудови: автореферат дис. ... д.філософ : 192 / Є. Е. Арутюнян. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота віддзеркалює вирішення актуального науково-прикладного завдання з оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури крупних міст в розрізі організації будівельних процесів в умовах щільної міської забудови шляхом створення сучасного економіко-математичного інструментарію формування механізму оцінки та вибору раціональних організаційних та управлінських рішень, спрямованих на впровадження розроблених, обґрунтованих та продуманих міжсистемних зв’язків між організаційно-технологічно-технічними та логістичними заходами, що призводить до зниження собівартості будівельно-монтажних робіт, скорочення трудовитрат, використовуючи платформу галузі знань логістика та методів логістизації, що з точки зору новітній теоретичній та концептуальній основі вирішує низку організаційних, виробничих та економічних завдань.Результати дисертаційної роботи підтверджують прийняту гіпотезу щодо можливості покращення організації будівельних процесів в умовах ущільненої забудови з метою оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури міст в розрізі майбутньої відбудові.Згідно проведеного аналізу негативного стану України, що склався, виявлена необхідність у використанні програм відбудови інфраструктури міст нашої країни за рахунок впровадження широкого комплексу заходів щодо вдосконалення організації будівельного виробництва, підвищенню обґрунтованості та поліпшенню розробки планів організаційно-технологічно-технічних заходів, їх збалансованості з потоками матеріальних ресурсів та потужностями будівельно-монтажних організацій використовуючи аспекти науки логістика. Логістика є одним з сучасних напрямів поліпшення методів організації і управління програмами відбудови міст країни, її потенційні можливості можуть бути перетворені в реальні логістичні системи, що дає значний економічний і соціальний ефекти. Тому підхід здійснюється шляхом розв’язання екстремального завдання вибору обсягів організаційно-технологічно-технічних заходів з урахуванням логістичних підходів. Існуючі методи та моделі лінійного програмування не відповідають вимогам цієї проблеми та пов’язані з труднощами приведення завдання до канонічного виду. Для цього використаємо комплексний підхід, який базується як на теорії графів (АВД) так і теорії оптимальності, що надає переваги в реалізації математичного та економічного аспектів. Таким чином, завдання з оптимізації функціонально-планувальної інфраструктури крупних міст в розрізі організації будівельних процесів в умовах щільної міської забудови розглядається як складова загальної системи організаційно-технологічної підготовки будівництва і її реалізація здійсниться на базі сучасних економіко-математичних методів і моделей.У зв'язку з цим практика організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови має потребу не тільки в адекватному інноваційному інструментарії, що дозволяє більш ефективно використати науковий потенціал, задля подальшої розробці інструментів моделювання оптимального впровадження ОTТтаЛЗ та отримання економічного ефекту. Оцінка стану питання та традиційних моделей розробки ОTТтаЛЗ здобуває особливу актуальність.В рамках покращення організації будівельних процесів в умовах ущільненої забудови розроблено та обґрунтовано організаційно-технологічно-технічний інструментарій, що включає в себе наступні елементи:-модель отримання оптимальних об’ємів впровадження логістичних заходів при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови;-модель отримання оптимальних об’ємів впровадження організаційно-технологічно-технічних заходів ОТТЗ при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови;-модель виробничих зав’язків ОТТЗ та ЛЗ при організації будівельних процесів в умовах ущільненої міської забудови з оптимізацією функціонально-планувальної інфраструктури міст.Ці моделі є діючім комплексним інструментом принципу оптимум в умовах прийняття управлінських рішень з поліпшення методів організації інфраструктурних будівельних процесів в умовах ущільненої забудови як однієї з низькі складних завдань. При зведенні будівель і споруд в умовах щільної міської забудови існує ціла низька проблем, без рішення яких, неможливо забезпечити якість і довговічність об'єктів, що зводяться, а також безпеку навколишніх будівель і споруд та навколишнього середовища. Щільна міська забудова припускає наявність просторових перешкод на будівельному майданчику і розташованій поряд з нею території, протяжності, обмеження по ширині, висоті і глибині розмірів робочої зони і підземного простору, місць розміщення транспортних засобів, підвищений рівень будівельного, екологічного, матеріального ризику...^UThe dissertation reflects the solution of the actual scientific and applied task of optimizing the functional and planning infrastructure of large cities in the context of the organization of construction processes in the conditions of dense urban development by creating a modern economic and mathematical toolkit for the formation of the assessment mechanism and the selection of rational organizational and management solutions aimed at the implementation of developed, justified and well-thought-out intersystem connections between organizational, technological, technical and logistical measures, which leads to a decrease in the cost of construction and assembly works, a reduction in labor costs, using the platform of the field of knowledge of logistics and logistics methods, which, from the point of view of the latest theoretical and conceptual basis, solves a number of organizational, production and economic tasks.The results of the dissertation work confirm the accepted hypothesis regarding the possibility of improving the organization of construction processes in the conditions of compacted buildings in order to optimize the functional and planning infrastructure of cities in terms of future reconstruction.According to the analysis of the negative state of Ukraine that has developed, the need to use programs to rebuild the infrastructure of the cities of our country through the implementation of a wide range of measures to improve the organization of construction production, increase the validity and improve the development of plans for organizational, technological and technical measures, their balance with the flows of material resources and capacities of construction and assembly organizations using aspects of the science of logistics. Logistics is one of the modern ways of improving the methods of organization and management of the reconstruction programs of the country's cities, its potential can be transformed into real logistics systems, which gives significant economic and social effects. Therefore, the approach is carried out by solving the extreme task of choosing the scope of organizational, technological and technical measures, taking into account logistical approaches. The existing methods and models of linear programming do not meet the requirements of this problem and are associated with the difficulties of reducing the problem to a canonical form. To do this, we will use a complex approach, which is based on both the theory of graphs and the theory of optimality, which provides advantages in the implementation of mathematical and economic aspects. Thus, the task of optimizing the functional and planning infrastructure of large cities in terms of the organization of construction processes in the conditions of dense urban development is considered as a component of the general system of organizational and technological preparation of construction and its implementation will be carried out on the basis of modern economic and mathematical methods and models.In this regard, the practice of organizing construction processes in the conditions of compacted urban development needs not only adequate innovative tools that allow more effective use of scientific potential, for the further development of modeling tools for the optimal implementation of ОТТ and ЛЗ and obtaining an economic effect. The assessment of the state of the issue and traditional models of development of ОТТтаЛЗ acquires special relevance.Within the framework of improving the organization of construction processes in the conditions of compacted buildings, an organizational-technological-technical toolkit was developed and substantiated, which includes the following elements:- a model for obtaining optimal volumes of implementation of logistical measures in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development;- a model for obtaining optimal volumes of implementation of organizational, technological and technical measures of OTTZ in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development;- a model of production obligations of OTTZ and LZ in the organization of construction processes in the conditions of dense urban development with optimization of the functional and planning infrastructure of cities...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського