Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІБЕРАЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Петрінко В.С. 
Вплив "Політики" Арістотеля на становлення і розвиток європейської політичної думки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.С. Петрінко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено політичну доктрину Арістотеля, її історичну роль та вплив концепції філософа на розвиток європейської політичної думки стосовно основних проблем державознавства. Висвітлено історико-теоретичні традиції розвитку арістотелівської ідеї визначення політики як певного логічного порядку буття. Аргументовано, що арістотелівський концепт "середнього класу", який включає в себе політичне (громадянин) і економічне (власник) начала, є основою процвітання та стабільності конституційно-правової держави, її політичною та соціальною засадою й активним учасником громадсько-політичного процесу. Виділено й узагальнено арістотелівські критерії оцінки державного посадовця: політичний (співчувати існуючій політичній системі); професійний (мати здібності керівника); морально-етичний (відзначатись доброчинністю та справедливістю у діях). Обгрунтовано думку, що теорія розподілу влади започаткована не Локком і Монтеск'є, а Арістотелем завдяки його концепції існування трьох органів влади в державі та розподілу їх функцій з управління. Конституційно-правовий характер арістотелівської ідеальної держави базується на домінуванні права та розподілі функцій трьох гілок влади. Запропоновано тезу про існування в Середньовіччі двох, одночасно існуючих поглядів на політичну концепцію Стагірита: християнсько-томістичного й об'єктивно-гуманістичного. Аргументовано положення про вплив теоретичних ідей конституційно-правової держави Арістотеля на процес становлення та розвитку лібералізму в політичній думці Нового часу, з чого покладено початок сучасного розуміння ліберальної держави (особа, свобода, право, власність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405 +
Шифр НБУВ: РА322594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чорний М.Г. 
Вплив ідей лібералізму на формування української політико-правової думки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Г. Чорний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

З'ясовано специфіку політико-правового дискурсу українського лібералізму як одного з головних напрямків соціально-правової ідеології, що вплинуло на становлення національної школи правознавства. Висвітлено визначальні моменти розвитку української ліберальної політико-правової думки, запропоновано періодизацію його етапів. Установлено та доведено генетичний взаємозв'язок розвитку вітчизняної політико-правової думки з розвитком континентальної версії лібералізму. Доведено вплив ліберальної ідеології на становлення української національної ідеї. Проаналізовано соціально-політичну практику ліберального руху в Україні та зроблено висновок щодо наявності трансформаційного характеру українського лібералізму, що визначається головною місією ліберальної ідеології: модернізувати суспільство, базуючись на відповідних соціальних змінах. На підставі аналізу історичного розвитку ліберальної ідеології доведено, що ідея української державності в XIX - XX ст. формувалась та реалізовувалась на практиці під впливом європейського лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА338417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кириченко М.С. 
Гуманістичні засади розуміння людської природи у філософії Д.Юма та їх сучасні інтерпретації: Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.05 / М.С. Кириченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Висвітлено філософську систему Д.Юма крізь призму її гуманістичної складової, проаналізовано сучасну інтерпретацію основної філософської проблеми - феномену людської природи. Встановлено можливість альтернативного тлумачення філософії Д.Юма у якості органічно поєднаних гносеології та етики, що надає можливість нестереотипного сприйняття його філософії, яка традиційно зводилась до гносеології як єдиноцінного досягнення шотландського філософа. Виявлено, що філософія Д.Юма спрямована на розкриття сутності людини як цілого, про що свідчить взаємозв'язок теорії пізнання, етики, політичної філософії (скепсис до розуму обумовлює довіру до відчуттів; достовірність безпосереднього сприйняття детермінує методологічний скептицизм), тому філософську концепцію Д.Юма визначено як антрополого-гносеологічну. Визначено гуманістичні засади вчення про людську природу, що полягають у дослідженні Д.Юмом людини як істоти, що наділена симпатією (перевага у природі людини симпатії до інших над егоїзмом), справедливістю (гармонійне поєднання благ людини та суспільної корисності), свободою (відчуття свободи під час виявлення волі згідно приховано-внутрішній детермінації). Досліджено обмеженість запозичень окремих положень вчення Д.Юма у сучасному лібералізмі, неповну адекватність сучасного сприйняття проблем філософії Д.Юма у історико-філософських постмодерністських тлумаченнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(4ВЕЛ)5-516 +
Шифр НБУВ: РА328006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кубракова О.І. 
Еволюція ліберального руху в 1971 - 2003 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.І. Кубракова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено історію розвитку світового ліберального руху у період його найбільших організаційно-політичних успіхів у новітній час. Встановлено, що з 1971 по 1990 рр. в світовому ліберальному русі пріоритетного значення набуває його північноамериканський варіант, а всі провідні політичні ідеології Північної Америки сформували "сім'ю лібералізмів". Проаналізовано структурно-ціннісні трансформації лібералізму, результатом яких є визнання провідної ролі держави. З'ясовано, що на відміну від північноамериканського лібералізму, розвиток континентально-європейського пов'язаний з діяльністю недержавної міжнародної організації Ліберальний Інтернаціонал. Встановлено, що з 1997 північноамериканський лібералізм увійшов в активну фазу розвитку, проявом якої є зростання кількості його членів та формування регіональних підструктур в Азії та Африці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-474 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА353276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Золотарьов В. С. 
Еволюція стратегії й тактики Конституційно-демократичної партії Росії (1905 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. С. Золотарьов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено стратегію та тактику діяльності конституційно-демократичної партії (КДП) Російської імперії, простежено еволюцію стратегічних і тактичних настанов партії кадетів на різних етапах розвитку. Розкрито діалектику взаємозв'язку її концептуальних основ з рівнем теоретичної думки тієї епохи та соціально-політичними процесами. Вперше визначено ступінь відповідності політичних рішень КДП моральним принципам лібералізму. Встановлено причини, що не дозволили кадетам утримати провідні політичні позиції, досягнуті ними у 1906 p. Розроблено періодизацію діяльності партії кадетів. Розглянуто особливості діяльності кадетських комітетів в Україні, зокрема, розкрито маловідомі факти й особливості діяльності Харківського комітету КДП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)52-48 + Ф69(4РОС)2'411.4
Шифр НБУВ: РА380594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко С.М. 
Експортний потенціал ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.М. Бойко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано динаміку та сучасний стан розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, визначено місце даної галузі на світовому ринку олійних культур. Розроблено ефективні пропозиції щодо формування та реалізації експортного потенціалу ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні. Розглянуто інфраструктуру досліджуваного сегменту ринку та встановлено рівень конкурентоспроможності вітчизняної олійно-жирової продукції. Встановлено особливості формування олійного ринку в Україні та запропоновано стратегічні напрями його розвитку. На підставі результатів порівняльного дослідження переваг між експортом сировини та готової продукції олійно-жирового підкомплексу України з'ясовано економічні вигоди галузі. Досліджено передумови, вплив і наслідки введення екстортного мита на насіння олійних культур. На базі застосування методів економіко-математичного моделювання економічних процесів встановлено вплив кон'юнктурних факторів на ринок насіння соняшнику. Обгрунтовано необхідність державного регулювання експорту насіння соняшнику та продуктів його переробки методами протекціонізму та лібералізму. Визначено пріоритети та механізм узгодження експортних операцій для всіх учасників підкомплексу. Наведено прогнозні оцінки експорту продуктів переробки соняшнику на основі диверсифікації ринків збуту. Здійснено прогнозування щодо імовірної реакції зовнішнього ринку на збільшення пропозиції соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.572-803.4 +
Шифр НБУВ: РА337170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гедікова Н. П. 
Ідейні та політико-правові засади лібералізму: українська перспектива: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Гедікова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 28 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливості сучасного ліберального феномену. Здійснено комплексний політологічний аналіз західноєвропейської та вітчизняної ліберальної традиції. З'ясовано сутність лібералізму як соціокультурного феномену, виявлено його загальне теоретичне ядро. Проаналізовано феномен лібералізму як систему цінностей, визначено провідні напрями та течії лібералізму. Виявлено тенденції та результати зближення основних ідеологій у сучасному світі, спрогнозовано оптимальний варіант подальшого розвитку України та цивілізації в цілому. З'ясовано особливості сучасної динаміки політико-правових і соціальних інститутів України в спектрі ліберальних пріоритетів. Визначено місце та роль ліберальної системи цінностей в процесі культурної трансформації у сучасній Україні. Охарактеризовано сучасні українські партії ліберальної спрямованості, запропоновано політико-правові та соціальні шляхи виходу України з складної політичної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА376209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кармазіна М.С. 
Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX - початок XX століття): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / М.С. Кармазіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На тлі аналізу наслідків геополітичних змін кінця XVIII ст. на Сході Європи, ходу самоорганізації Новоєвропейської цивілізації досліджено політичні, соціально-економічні процеси, що мали місце на українських землях впродовж XIX ст. і які обумовили приєднаня українців до західноєвропейського націотворчого процесу. На основі вивчення інтелектуальної спадщини - оригінальних праць, споминів, щоденників, автобіографій, партійних програм, конституційних проектів, епістолярію - як добре відомих, так і менш знаних, а то й зовсім невідомих представників української політичної думки - виділено етапи розвитку політичного мислення інтелектуальних кіл українських земель як у складі Російської, так і Австро-Угорської імперій. Показано, що на зламах XIX-XX ст., в період найвищої політизації українського націонольно-визвольного руху, провідною ідеєю політичної думки стала ідея створення Української держави. В дисертації проаналізовано особливості взаємовпливу напрямів політичної думки (соціалізму, лібералізму, націоналізму) на ідейно-теоретичному рівні. За допомогою системного підходу з'ясовано структуру та зміст ідеї державності, витвореної представниками цих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сахновський О.Є. 
Ірландський автономізм у роки Першої світової війни: позиція Партії гомруля та політика британських урядів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Сахновський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику британських урядів у ірландському питанні в роки Першої світової війни у взаємозв'язку з позицією Ірландської парламентської партії (ІПП). Доведено, що традиційна ставка прибічників ірландської автономії (гомруля) на Ліберальну партію щодо перспективи була помилковою, оскільки британський лібералізм перебував у кризовому стані і загалом не витримав серйозних випробувань воєнного часу. З використанням різноманітних джерел, зокрема матеріалів британських архівів, прослідковано еволюцію політичного процесу в Ірландії у 1914 - 1918 рр. Послаблення відверто проімперських позицій ІПП відкривало широкі можливості для посилення радикальних партій та підпільних організацій. Визначальною подією було Квітневе повстанння 1916 р. у Дубліні. Обгрунтовано поширення відкритого воєнним теоретиком К. фон Клаузевіцем "закону крайнощів" на ідеологічне протистояння. Доведено, що британські воєнні цілі формулювалися з урахуванням реакції ірландців. Спроба поширити на них військову повинність - не "помилка Ллойд Джорджа", а вияв динаміки тотальної війни, яка продиктувала умови, за яких політичне ров'язання ірландського питання стало неможливим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИРЛ)52-45 + Т3(4ВЕЛ)54-5 +
Шифр НБУВ: РА345888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Павленко І. А. 
Історико-філософська реконструкція лібералізму Дж. Ролзом: параметри розуміння справедливості: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / І. А. Павленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розкрито джерела формування філософських ідей свободи, рівності, справедливості, договірних відносин між суспільством і державою, основні етапи становлення ліберального світогляду та тенденції концептуалізації даних ідей, їх інституалізація, критичне переосмислення та реконструкція Дж. Ролзом. Дане питання є системним і комплексним історико-філософським дослідженням, в центрі якого стоїть проблема становлення ліберально-філософського світогляду суспільства й умов формування його буття на засадах філософії класичного лібералізму під впливом соціально-економічних і суспільно-політичних викликів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(7СПО)6
Шифр НБУВ: РА381014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шендрікова С.П. 
Кримські татари у ліберальному русі мусульманських народів Російської імперії початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.П. Шендрікова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено роль кримських татар у ліберально-політичному русі мусульман Російської імперії, а також формуванні політичних структур, розповсюдженні ліберальних ідей на загальнодержавному та міжнародному рівні на початку XX ст. Визначено причини доцентрових процесів, які були притаманні мусульманам Росії за даної доби. На підставі вивчення регіональних зібрань мусульман проаналізовано умови створення та процес еволюції потужної політичної сили під назвою "Бутюнрусіє іттіфак ель муслімін". Висвітлено роль кримськотатарських політичних діячів у її ідеологічному розвитку. Розкрито засади політичної платформи депутатів-кримських татар у держдумі Росії. Відзначено роль кримських татар у пропаганді лібералізму на міжнародному рівні під час скликання Всесвітнього Мусульманського Конгресу. Показано значення газети "Аль Нахда" в цьому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-477
Шифр НБУВ: РА320124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чума Б.П. 
Лібералізм у суспільно-політичному житті Іспанії другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.П. Чума ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу джерельних матеріалів і сучасної іспанської історіографії здійснено комплексне досліження процесу розвитку лібералізму в Іспанії другої половини XIX ст., визначено його вплив на суспільно-політичне життя країни. Розкрито основні напрямки ідеологічної складової ліберального руху, яка включає принципи доктринерського (консервативного) лібералізму та радикальні ліберально-демократичні ідеї. Досліджено процес становлення та розвитку партійно-політичних поділів у ліберальному таборі, які виникли на підставі парламентської боротьби. Проаналізовано основні результати впливу лібералізму на іспанське суспільство, якими є розширення соціальної бази ліберального руху, зміни форм правління країною та поширення нових традицій суспільно-політичного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)52-474 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА330354

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Донченко С.П. 
Ліберальні партії України. 1900 - 1920 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.П. Донченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 40 с. — укp.

Уперше в історіографії зроблено комплексне дослідження діяльності українських і російських ліберальних партій 1900 - 1920 рр. Проведено порівняльний аналіз програм політичних партій різного спрямування та встановлено відмінності вимог українського лібералізму до соціал-демократії та до європейського ліберального руху. З'ясовано специфіку українського лібералізму. Висвітлено передвиборчу тактику лібералів до I - IV Державних Дум, показано їх діяльність у парламенті в сфері розв'язання українських питань. Розглянуто діяльність лібералів у трьох Українських державах: УНР доби Центральної Ради, Українській Державі Гетьмана П.Скоропадського та УНР Директорії. Показано роль лібералів та їх внесок до розбудови України. Зроблено висновок про місце українського лібералізму у системі політичних партій як дійсного ліберально-демократичного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52/61-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жиленкова І.М. 
Ліберально-демократична течія в суспільному русі України (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Жиленкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проаналізовано витоки та основний зміст ліберальних доктрин, разглянуто самобутність українського лібералізму, а також вплив західноєвропейських ліберальних течій. Значну увагу приділено дослідженню програмових та організаційних засад української ліберальної демократії, її місцю у національно-визвольному русі, ролі її провідників та видань. Висвітлено погляди ліберально-демократичних діячів України на національну та державницьку ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-47 + Ф1(4УКР)506 + Ф1(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гончаренко Н.І. 
Міжнародна економічна діяльність країн Євросоюзу і України в контексті економічної лібералізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.І. Гончаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методогічні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічних передумов розвитку економічного співробітництва між Євросоюзом і Україною на рівноправних засадах за умов лібералізації світогосподарських відносин. Досліджено теорії міжнародної торгівлі. Проаналізовано теоретичні основи розвитку світового господарства у контексті економічного лібералізму. Досліджено інституційну основу економічної лібералізації у сучасній світогосподарській системі. Проаналізовано розвиток відкритості економік країн у межах інтеграційних процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України. Досліджено розвиток процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України, а також розвиток міжнародних економічних відносин України та ЄС у контексті економічної лібералізації. Визначено напрямки розвитку економічної взаємодії України і ЄС у контексті економічної лібералізації. Розроблено економіко-математичну модель збалансованого економічного зростання країни у процесі лібералізації відносин у системі світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА361932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Янишин Б.М. 
Народовський рух у Галичині як суспільно-політична течія (70 - 80-і роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.М. Янишин ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 24 с. — укp.

За допомогою методу просопографії охарактеризовано соціальну структуру керівництва народовського руху. Розкрито джерела світогляду та ідеологію народовців, що грунтувалась на принципах націоналізму та лібералізму, погляди на націю та націєтворення. Простежено формування організаційної мережі народовських товариств, зокрема, "Народної Ради", розглянуто форми її діяльності. З'ясовано взаємодію українофільської течії Наддніпрянщини та галицьких народовців. Запропоновано періодизацію політичної діяльності "народної" партії, а також галицько-наддніпрянських відносин даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)52-45 + Ф69(4УКР333)2 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА323660

Рубрики:

      
18.

Ковальчук Н.Л. 
Олександр Погодін та українське питання: еволюція російського ліберала: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Л. Ковальчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано погляди Олександра Погодіна (1872 - 1947 рр.) - відомого славіста та діяча російського лібералізму, одного з лідерів неославізму, який у своїй професійній та громадській діяльності звертався до української тематики. Уперше висвітлено українські сюжети, наявні у науковій спадщині відомого російського науковця. Детально досліджено позицію О.Погодіна щодо українського національного руху. Простежено еволюцію його поглядів на українське питання. Висвітлено значення українського питання в контексті ідеології неославізму. З'ясовано вплив неослов'янського руху на російсько-українські стосунки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-07 + Т1(2)5-8 Погодін + Т1(9=РОС)6-8 Погодін + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Сорока Г.Б. 
Політико-правове вчення ідеолога англійського лібералізму Дж.Ст.Мілля: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Б. Сорока ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній юридичній науці проведено комплексне дослідження політико-правових ідей видатного англійського мислителя ХІХ ст. Дж.Ст.Мілля. Розглянуто наукові витоки формування світогляду вченого, а також проблеми форми держави та її функцій, взаємовідносин індивіда, суспільства та держави, межі втручання держави в життя індивіда та суспільства, свободи волі, забезпечення прав і свобод людини, співвідношення природного та позитивного права. Проаналізовано та виконано порівняльний аналіз його державно-правових поглядів з відповідними ідеями вчених минулого та сучасності, визначено роль і місце наукової спадщини у світовій юридичній науці, зокрема українській. Встановлено, що вчення англійського вченого про ліберальну державу та вільне суспільство, де пріоритет надається загальнолюдським цінностям, не втратило своєї актуальності і сьогодні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4ВЕЛ)509 Мілль, Дж.Ст. +
Шифр НБУВ: РА342899

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чайковський Я. Р. 
Політичне відчуження людини в сучасних теоріях політичного лібералізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Я. Р. Чайковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні основи, форми практичного відображення та функціонування, суспільного впливу та особливостей видозмін політичного відчуження людини в сучасних теоріях лібералізму. З'ясовано основні ідеологічні та ціннісні ознаки сучасного лібералізму, що безпосередньо впливають на формування відчуження людини. За допомогою дискурс-аналізу виділено три рівні виявлення відчуження людини в сучасному лібералізмі: на рівні "суспільного грунту", ідеології та в політичному домені. Показано, що основним проявом об'єктивного відчуження людини на рівні політичного домену виступають політичні інститути і на рівні держав, і на наддержавному рівні. Визначено, що на рівні ідеології об'єктивне відчуження людини виявляється в розвитку надалі спільних цінностей, зокрема, толерантності, що мали б об'єднати максимально велику кількість людей. Показано, що на рівні "суспільного грунту" в ліберальних теоріях пропагується відчуження від науки, зокрема й політичної, і на основі відчуженої форми науки - прагнення створити Нового бога, спільного для всіх жителів планети Земля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА381692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського