Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=КОШТОРИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заячківська О. В. 
Бухгалтерський облік і контроль доходів і видатків бюджетних медичних закладів: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Заячківська ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 19 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо вдосконалення класифікації доходів, видатків і витрат в галузі охорони здоров'я. Запропоновано підхід, який передбачає застосування двох форм кошторисів: кошторису надходжень та видатків грошових коштів, кошторису доходів і витрат. Надано формулу, за якою здійснюється перерахунок величини видатків за їх планування. Досліджено сутність бюджетування в державному секторі й обгрунтовано необхідність його використання в діяльності медичних закладів. Розроблено та запропоновано форми первинних документів, застосування нових рахунків. Розкрито систему контролю в Україні, організацію внутрішнього контролю в бюджетному медичному закладі та методику проведення контролю доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.46-149.32 + У052.9(4УКР)847.46-149.32
Шифр НБУВ: РА373418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рудь К.М. 
Вдосконалення системи управління витратами будівництва як фактор зниження його собівартості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / К.М. Рудь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки цілісної методології управління витратами на всіх етапах реалізації інвестиційного проекту. Особливу увагу приділено розробці методики виявлення та встановлення системного взаємозв'язку між економічними елементами витрат і елементами організаційної структури, а також методиці групування витрат за економічними елементами. Розроблено якісну (нормативну) модель групування витрат. Наведено методику оптимізації елементів витрат на базі динамічного програмування. Запропоновано методичні рекомендації практичного використання методології управління витратами залежно від організаційної структури управління будівництвом, а також методи управління витратами на етапі формування кошторисних і фактичних показників собівартості будівельної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)310-862
Шифр НБУВ: РА318216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рожко Н.Я. 
Вдосконалення формування собівартості продукції на прикладі машинобудівних підприємств західного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.Я. Рожко ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття собівартості як економічної категорії за умов ринкових відносин, а також визначено її роль та місце у процесі дослідження суспільного відтворення. Зроблено порівняльний аналіз методології та методики формування заводської собівартості в Україні та індустріально розвинутих країнах, що дозволило науково визначити основні напрямки подальшого її вдосконалення. На основі комплексного аналізу прямих витрат визначено витрати, які доцільно чи недоцільно включати у собівартість продукції. Запропоновано нову методику розрахунку суми амортизаційних відрахувань на засоби виробництва 2-ї та 3-ї груп, яка базується на застосуванні кошторисно-розрахункових базових параметрів. Визначено методичні підходи до класифікації витрат на виробництво продукції підприємств машинобудування за умов ринку. Обгрунтовано нові методичні підходи до розподілу непрямих витрат підприємствами машинобудування, які дозволять більш точно формувати собівартість одиниці продукції. Розроблено економіко-математичні моделі для приняття оптимальнихі рішень про обсяги випуску продукції та одержання максимально можливого прибутку з метою їх застосування у завданнях управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-862 + У9(4Укр3)305.851-862
Шифр НБУВ: РА309554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Крисан В.І. 
Дослідження напружено-деформованого стану грунтового масиву, армованого грунтоцементними елементами, що виготовлені по струминно-змішувальній методиці: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / В.І. Крисан ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Визначено параметри нової технології армування грунтів, запропоновано комплект обладнання для її запровадження. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень напружено-деформованого стану системи "армована основа - фундаменти". Виконано їх аналіз і порівняння. На прикладах реального будівництва висвітлено хід проектування та виконання робіт з армування стінок глибоких котлованів і основ для фундаментів. Розроблено проект "Технічних умов будівництва основ, армованих грунтоцементними елементами, виготовленими за струминно-змішувальною методикою". Шляхом зіставлення кошторисів на виконання робіт за різними методиками обчислено економічний ефект від використання запропонованої методики закріплення грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5
Шифр НБУВ: РА370665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кірсанова Т.О. 
Екологічний контролінг в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.О. Кірсанова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення економічної сутності поняття "екологічний контролінг" як інформаційно-аналітичного інструменту екоменеджменту, що є системою екологічного планування, обліку, контролю, аналізу та аудиту, реалізація яких сприяє обгрунтуванню альтернативних підходів під час здійснення оперативного й стратегічного управління підприємством, спрямованих на підвищення еколого-економічної ефективності. Удосконалено методичні положення щодо відображення природоохоронних витрат в управлінському й фінансовому обліку. Розроблено схему обліку господарських операцій, пов'язаних з природоохоронною діяльністю на рахунках бухгалтерського обліку. Розвинено наукові принципи та удосконалено методи формування системи статистичної інформації на рівні окремого підприємства. Наведено методичні положення щодо введення окремої калькуляційної статті "екологічні витрати" з метою її використання під час розрахунку собівартості продукції, робіт і послуг, вперше запропоновано складання планового кошторису відповідних витрат. Створено систему класифікації екологічних витрат за найбільш істотними, в аспекті екологічного обліку, ознаками, яка може стати основою для складання єдиного класифікатора природоохоронних витрат на рівні міністерств, а також класифікатора-довідника екологічних витрат на підприємствах-забруднювачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28-21 +
Шифр НБУВ: РА330322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мінаєва Н.Л. 
Знезалізнення підземних вод в баштах-колонах з пінополістирольним фільтром: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / Н.Л. Мінаєва ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.106.1
Шифр НБУВ: РА371764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Якимчук І.М. 
Інтеграція витрат як фактор ефективності інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нову модель управління інтегрованими витратами за умов трансформації економіки. Запропоновано новий науковий підхід до узагальнення та обгрунтування витратного механізму перетворення будівельних інвестиційних затрат на поточні видатки зведення об'єктів, яке надає економічні вигоди, виражені додатковими фізичними інвестиційними спорудами та прибутком протягом життєвого циклу їх експлуатації. Наведено методику й алгоритм калькулювання кошторисних витрат для їх розрахунків, аналізу та контролю у будівельному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56-862
Шифр НБУВ: РА326832

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Білокриницький С.М. 
Картографо-геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт в регіоні (проблеми, методика, застосування): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / С.М. Білокриницький ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні та науково-методичні основи комплексного картографічного розмежування земель, наведено основні вимоги щодо точності топогеодезичного і картографічного вивчення у процесі створення земельного кадастру. Висвітлено історію і сучасний стан картографо-геодезичного забезпечення території Буковини. Описано методику оцінки можливості створення топографічних карт і планів різного масштабу за існуючою розрідженою геодезичною мережею. Проведено підрахунок добудови геодезичної мережі на територію Буковини до вимог нормативних документів. Обчислено кошторисну вартість топогеодезичних і картографічних досліджень, а також трудовитрати при проведенні землевпорядних робіт на території регіону для уявлення загальної їх вартості та порівняння. Проаналізовано організаційні заходи картографо-геодезичного забезпечення земельно-кадастрових робіт на Буковині. Визначено шляхи вирішення організаційних проблем геодезичного та картографічного забезпечення земельно-кадастрових робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171 +
Шифр НБУВ: РА328110

Рубрики:

      
10.

Котова С. С. 
Облік видатків бюджетних установ охорони здоров'я та аналіз їх фінансового забезпечення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / С. С. Котова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність та подано визначення термінів "витрати", "видатки", "затрати". Розкрито методологічні принципи, які застосовуються в процедурах обліку видатків бюджетних установ. Доведено наявність об'єктивних умов для впровадження бюджетно-страхової моделі фінансового забезпечення установ охорони здоров'я. Описано методику та техніку кошторисного фінансового забезпечення, досліджено процедури аналізу виконання кошторису видатків і надано характеристику фінансової звітності установ охорони здоров'я. Запропоновано запровадження єдиного медичного інформаційного поля з використанням електронної історії хвороби та медико-економічної картки хворого, що уможливить повний та безперервний контроль за здійсненими витратами з надання медичних послуг стосовно до одного пацієнта. Проаналізовано потоки фінансового забезпечення закладів охорони здоров'я. Запропоновано методику економічно обгрунтованого розрахунку регіонального фінансового забезпечення охорони здоров'я на прикладі Полтавщини, описано три сценарії структурної реорганізації ліжкового фонду на прикладі основних відділень терапевтичного профілю багатопрофільних лікарень Полтави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.146-149.3
Шифр НБУВ: РА382110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Канєва Т.В. 
Облік доходів і видатків спеціального фонду бюджетних установ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Канєва ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено методологію та організацію обліку доходів і видатків спеціального фонду бюджетних установ - вищих закладів освіти. Проаналізовано стан бюджетних установ - вищих закладів освіти України - за нових умов господарювання та визначено основні джерела їх фінансування, критично оцінено існуючу методологію та організацію обліку коштів спеціального фонду щодо відповідності їх сучасним вимогам управління; висвітлено шляхи їх подальшого удосконалення. Наведено ряд рекомендацій щодо удосконалення методичних прийомів обліку доходів, видатків спеціального фонду, спрямування тимчасово вільних коштів спеціального фонду на погашення заборгованості, що виникла по видатках за загальним фондом та визначення результату виконання кошторису за окремими коштами спеціального фонду. Розглянуто нову форму меморіального ордеру та викладено рекомендації з удосконалення організації обліку бюджетних установ. З метою підвищення оперативності та достовірності обліково-економічної інформації запропоновано здійснити інтегрування обліку всіх видів доходів і видатків спеціального фонду в єдиній системі на основі використання новітніх комп'ютерних технологій. Розроблено пропозиції щодо автоматизації облікових процедур за допомогою мережі автоматизованого робочого місця фахівців установи. Висвітлено нові форми картки аналітичного обліку та форму відомості, що складаються в автоматизованому порядку і використовуються для складання звітності бюджетних установ за коштами спеціального фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)247.48
Шифр НБУВ: РА320163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гавришко Н.В. 
Облік і аналіз маркетингової та збутової діяльності: управлінський аспект (на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.В. Гавришко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано суть економічних понять "маркетинг" і "збут", акцентовано увагу на відмінностях маркетингової та збутової діяльності. Відзначено, що таке розмежування є важливим для управління, тому що сприяє проведенню відокремленого контролю за виконанням завдань, поставлених перед цими функціональними сферами діяльності. Значну увагу приділено проблемі формування інформації стосовно витрат на маркетингову діяльність у системі бухгалтерського обліку. Проаналізовано динаміку, структуру маркетингових витрат, зроблено спробу виявити відхилення від кошторису, визначити ефективність маркетингових заходів. Наголошено, що важливим для підприємств є аналіз збуту продукції в асортиментному розрізі та показники збутової діяльності, розраховані для зовнішніх сегментів - каналів розподілу, географічних ринків збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.0 + У052.9(4УКР)230.695.2 + У053.9(4УКР)300 + У053.9(4УКР)306.952
Шифр НБУВ: РА313465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вацик Н.І. 
Облік і контроль госпрозрахункової діяльності закладів вищої освіта: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.І. Вацик ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту держкомстату України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність нових підходів щодо методики обліку та контролю госпрозрахункової діяльності закладів вищої освіти. Відзначено, що госпрозрахункова діяльність забезпечує формування 2/3 спеціального фонду кошторису ВУЗ. Це спричиняє появу нових вимог до системи бухгалтерського обліку. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення методики обліку найважливіших видів госпрозрахункової діяльності ВНЗ державної форми власності. Зазначено, що добре налагоджена система обліку є хорошею базою для здійснення контролю, що забезпечує ефективне управління госпорозрахунковою діяльністю ВУЗ. Наведено рекомендації щодо вдосконалення методики внутрішнього контролю та розвинення меж його дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.48-14 + У052.9(4УКР)247.48-14-218 +
Шифр НБУВ: РА361742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Клименко О.М. 
Облік та аналіз фінансового забезпечення бюджетних установ (на прикладі закладів охорони здоров'я Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Клименко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Визначено теоретичну сутність фінансового забезпечення бюджетних установ й обгрунтовано шляхи розв'язання комплексу питань, пов'язаних з удосконаленням методики обліку та аналізу доходів і видатків закладів охорони здоров'я за умов багатоканальної системи їх фінансування. Показано доцільність впровадження медичного страхування громадян з акцентом на багатоканальне фінансування бюджетно-страхової моделі охорони здоров'я з орієнтацією на кращий світовий досвід. Обгрунтовано найбільш перспективні щодо можливого використання в Україні напрямки розвитку та удосконалення системи обов'язкового медичного страхування. Надано критичну оцінку діючого порядку облікового супроводження операцій з фінансування та розглянуто методику обліку видатків за умов функціонування АС "Казна". Систематизовано методичні й організаційні питання реформування бухгалтерського обліку у державному секторі. На підставі одержаних результатів запропоновано механізм об'єднання планів рахунків бухгалтерського обліку виконання бюджетів та кошторисів бюджетних установ. Обгрунтовано принципові підходи щодо формування концепції управлінського обліку в системі фінансування бюджетних установ. Наведено практичні рекомендації щодо оперативності обробки платіжних документів та контролю за проходженням платежів у процесі роботи програмного комплексу АС "Казна-видатки" за загальними та спеціальними фондами місцевого бюджету. На підставі проведеного математичного моделювання розроблено методику визначення додаткових коефіцієнтів для мотивованого коригування фінансування закладів охорони здоров'я залежно від рівня захворюваності та хворобливості населення Чернігівщини. Показано можливість використання даної формули для стратегічного планування видатків на охорону здоров'я у межах України, а також області, району та міста. Результати наукового дослідження впроваджено у практичну діяльність бюджетних установ - закладів охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЧЕР)277.46-149.3 + У053.9(4УКР-4ЧЕР)261.552 +
Шифр НБУВ: РА342669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Артюшок К.А. 
Облік та аудит адміністративних витрат господарюючого суб'єкта (на прикладі лісогосподарських підприємств Рівненської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.А. Артюшок ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи та розроблено рекомендації й пропозиції стосовно удосконалення обліку й аудиту адміністративних витрат лісогосподарських підприємств. Запропоновано до впровадження відповідні субрахунки до синтетичного рахунку 92 "Адміністративні витрати" та кодифікований довідник статей адміністративних витрат, що враховують специфіку завдань діяльності даних підприємств. Обгрунтовано доцільність використання системи обліку адміністративних витрат за центрами відповідальності та місцями їх виникнення. Розроблено форми кошторисів центрів відповідальності за адміністративні витрати з урахуванням місць їх виникнення. Визначено основні завдання, джерела інформації та послідовність проведення внутрішнього аудиту адміністративних витрат лісогосподарських підприємств. Удосконалено класифікацію цих витрат та методику їх прогнозування з урахуванням комплексності та змішаного характеру за умов обліку за центрами відповідальності та місцями виникнення. Розвинуто методику вибору раціональної бази розподілу адміністративних витрат для потреб управлінського обліку лісогосподарських підприємств. Розкрито суть понять "аудит" та "внутрішній аудит". Обгрунтовано необхідність впровадження системи внутрішнього аудиту на зазначених підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4РІВ)234.10-148.6 +
Шифр НБУВ: РА337021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Савчук В. А. 
Оптимізація формування і використання фінансових ресурсів закладів освіти: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. А. Савчук ; Держ. подат. служба України, Нац. ун-т держ. подат. служби України. — Ірпінь, 2011. — 18 с. — укp.

Визначено сутність фінансових ресурсів закладів освіти, особливості їх формування та напрями використання. Обгрунтовано сутність оптимізації формування та використання фінансових ресурсів закладів освіти, визначено напрями та критерії оптимізації. Проаналізовано динаміку розвитку закладів освіти Хмельниччини, подано оцінювання джерел формування та напрямів використання фінансових ресурсів закладів освіти всіх рівнів і форм власності. Виявлено дисбаланси у процесах формування та використання фінансових ресурсів закладів освіти. Обгрунтовано доцільність заміни кошторисного фінансування бюджетуванням, побудовано табличні та матричні бюджети. Обгрунтовано доцільність запровадження страхування освітніх послуг. Розраховано рекомендований брутто-тариф і мінімальну суму страхового фонду. Побудовано оптимізаційні моделі формування та використання фінансових ресурсів закладів освіти всіх рівнів і форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХМЕ)49:Ч30/49
Шифр НБУВ: РА381548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ночовна Ю.О. 
Організація управлінського обліку на хлібопекарних підприємствах споживчої кооперації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ю.О. Ночовна ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено науково-практичні рекомендації щодо організації управлінського обліку на хлібопекарних підприємствах споживчої кооперації. Розкрито суть управлінського обліку з використанням процесно-функціонального та системного підходів, обгрунтовано його формування як окремої сфери економічних знань. Удосконалено класифікацію витрат і методику їх обліку на хлібопекарних підприємствах споживчої кооперації. Розроблено рекомендації щодо виділення центрів відповідальності й організації обліку витрат за цими центрами. Наведено форми внутрішньої звітності про виконання кошторисів у межах виділених центрів витрат. Уточнено послідовність і методику аналізу взаємозв'язку витрат, обсягу діяльності та прибутку за умов багатопродуктового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.161 +
Шифр НБУВ: РА363164

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Поповиченко І.В. 
Оцінка виробничого ризику проекту при формуванні договірної ціни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Поповиченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 26 с. — укp.

Наведено теоретичні положення, моделі та методи прогнозної оцінки ризику, обумовленого суб'єктивними організаційно-технологічними, виробничими факторами, значення яких формуються на ранніх стадіях проектування. Запропоновано спосіб кількісної оцінки цих факторів, який можна використовувати у процесі розробки й аналізу проектно-кошторисної документації та формування договірної ціни проекту. Виявлено кореляційну залежність рівня виробничого ризику будівельного проекту від організаційних, технічних та управлінських факторів. Розроблено модель комплексної кількісної оцінки впливу факторів виробничого ризику на його величину, прогнозовану на стадії формування договірної ціни, а також методику кількісної оцінки та прогнозування його розміру за умов невизначеності, що дозволяє розрахувати раціональний резерв коштів на непередбачені витрати під час формування договірної ціни й укладанні контракту. Запропоновано процедуру й алгоритм оцінки даного виду ризику проекту. Викладені в роботі моделі та методи прогнозної оцінки виробничого ризику проекту є інструментарієм, який дозволяє звести до мінімуму розрив між плановими та фактичними значеннями результуючих показників проекту та, таким чином, знизити ступінь невизначеності під час прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)310-371-99
Шифр НБУВ: РА318164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Овчаренко Є.І. 
Планування виробничої діяльності в системі сільськогосподарського менеджменту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Є.І. Овчаренко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

З використанням розробленого методичного підходу до оцінки якості виробничих планів сільськогосподарських підприємств та з урахуванням розподілу основних виробничих показників на дві окремі групи, що характеризують вихідні умови виробництва та його результати, проведено ретроспективне та перспективне дослідження ефективності застосування сучасної моделі планування виробничої діяльності аграрного підприємства. Запропоновано використовувати метод кошторисного планування під час підготовки виробничої частини бізнес-плану, визначено та адаптовано до умов сільськогосподарського виробництва його основні складові. Розроблено принципово новий механізм кошторисного планування сільськогосподарського виробництва за типовими підгалузями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-23 +
Шифр НБУВ: РА328312

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Цвєтков А.М. 
Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Цвєтков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та порядку кошторисно-бюджетного фінансування, детально проаналізовано казначейську систему касового виконання державного бюджету та статистичні матеріали щодо фінансування видатків на утримання органів державного управління. Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з порядком здійснення фінансового контролю за використанням коштів державного бюджету в центральних органах виконавчої влади. Поглиблено зміст поняття "видатки бюджету", визначено суть поняття "фінансування видатків державного бюджету та місцевих бюджетів" та принципи бюджетних видатків в Бюджетному кодексі України. Науково обгрунтовано, що фінансування витрат на функціонування центральних органів виконавчої влади має проводитись виключно з Державного бюджету України. Показано позитивність переходу до казначейської системи виконання бюджетів. Доведено необхідність створення державної фінансової інформаційної системи при Державному казначействі України, доцільність якої підтверджується досвідом багатьох зарубіжних країн (Австралії, Бразилії, Великобританії, Іспанії, США, Франції та Японії). Сформульовано концептуальні положення щодо прийняття нових законодавчих актів, які визначають адміністративно-правовий статус центральних органів виконавчої влади в системі органів виконавчої влади. Внесено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, що регулюють порядок касового виконання державного бюджету за видатками на зазначені органи влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1 + Х829(4УКР)3 + У9(4УКР)261.56 +
Шифр НБУВ: РА327933

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського