Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (439)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНЦЕНТРУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тюрікова І.С. 
Розробка технології консервованих антоціанових барвників з ягід бузини чорної: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / І.С. Тюрікова ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці технології виробництва стабільного порошкоподібного та рідких концентрованих харчових барвників із бузини чорної. Висвітлений склад плодів бузини, які ростуть в двох регіонах України, а також продуктів її переробки за комплексом біохімічних, хіміко-технічних показників, інгредієнтної та кольорової характеристики пігментів. Науково обгрунтовано методами математичного моделювання технологічні процеси обробки бузинової сировини. Розроблено пріоритетний седиментаційно-регенераційний спосіб виділення барвних речовин. Запропоновано математичну модель осаджування пігментів з екстракту для вибору виду осаджувача та умов процесу. Обгрунтовано параметри процесу мембранного та вакуум-випарного концентрування пігментів екстракту. Розроблено технологічні та процесно-апаратурні схеми виробництва барвників. Наведено їх якісну характеристику за комплексом показників. Науково обгрунтовано терміни та умови зберігання отриманих видів харчових барвників. Підготовлено проект нормативно-технічної документації, проведено апробацію бузинових барвників в різних галузях харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.22-3

Рубрики:

      
2.

Кольцова О.Г. 
Екстракція молібдовольфрамових гетерополікомплексів галію та її застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Г. Кольцова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.31-4я4

      
3.

Дьяконенко Н.Л. 
Формування тонких плівок потрійних халькогенідних сполук, які містять лужний елемент: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.Л. Дьяконенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022

Рубрики:

      
4.

Солов'янчик І.В. 
Удосконалення технології фруктозного сиропу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / І.В. Солов'янчик ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології фруктозного сиропу в напрямку суттєвої економії матеріальних та енергетичних ресурсів. На основі методів математичного моделювання та оптимізації процесів розроблено науково-обгрунтовані способи удосконалення кальційфруктозатної технології фруктозного сиропу: мінімізація витрат вапна на осадження фруктозату кальцію, попереднє концентруванням фруктозного розчину до випарювання шляхом його рециркуляції на розведення фруктозату кальцію, застосування на очищення ефективних дешевих природних сорбентів та мінімізація втрат фруктози від термічного розкладу шляхом використання низькотемпературного випарного апарату. Наводяться дані про ефективність способів у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Трохименко О.М. 
Концентрування та визначення мікрокількостей фосфору(V) і талію(І) у водах з використанням гетерополікомплексів фосфору: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Трохименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12
Шифр НБУВ: РА310382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Смик Н.І. 
Іммобілізовані на кремнеземі 1-(2-тіазолілазо)-2-нафтол та дитизон як твердофазні реагенти для спектроскопічного та візуально-тестового визначення важких металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.І. Смик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хелатоутворюючі сорбенти на основі високодисперсних кремнеземів з адсорбційно закріпленими N,O- та S,N-вмісними азореагентами та їх комплексами з Zn(II). Спектроскопічними методами встановлено хімізм їх взаємодії з поверхнею кремнеземної матриці. Визначено закономірності процесу сорбції та умови концентрування Ag(I), Hg(II), Pb(II), Cu(II), Co(II) та Zn(II) модифікованими сорбентами. Розраховано умовні константи стійкості комплексів металів з іммобілізованими реагентами. Запропоновано методики сорбційно-фотометричого та візуально-тестового їх визначення у водах (на рівні 0,01 ГДК) та біологічних рідинах (на рівні вмісту в крові людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31
Шифр НБУВ: РА308400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мілінчук С.І. 
Моделювання тепломасопереносу та зниження енерговитрат при блочному виморожуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / С.І. Мілінчук ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що системний аналіз і врахування змінної структури продукту дозволяють розв'язати сумісну гідротепломасообмінну задачу формування твердої фази під час блочного виморожування, узгоджену з термодинамічною моделлю генератора холоду. Доведено, що рециклінг блоку льоду на другому ступені конденсатора в комплексі вирішує енергетичну ефективність генератора холоду та проблему гравітаційного сепарування. Отримано модель концентрування у разі блочного виморожування, яка враховує особливості типу системи охолодження та умови сумісного тепломасопереносу за обмежених умов. Створено модель виморожувальної установки з рециклінгом льоду. Уточнено структуру критеріальних рівнянь для розрахунку інтенсивності масопереносу за умов блочного виморожування молочної сироватки. З використанням методів ексергетичного аналізу порівняно ефективність випаровування та блочного виморожування за різних умов експлуатації. Розроблено методику розрахунку процесу концентрування розчинів за умов блочного виморожування з рециклінгом льоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72
Шифр НБУВ: РА319011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванько Л.С. 
Іммобілізовані на кремнеземі антрахінони, флавоноїди та краун-ефіри як твердофазні реагенти для визначення Sn(ІV), Tl(ІІІ), Zn(ІV) та флуориду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.С. Іванько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі адсорбційно закріплених на кремнеземі О-вмісних модифікаторів: алізарину, хіналізарину, морину, кварцетину, гематоксиліну та цис-син-цис-дициклогексил-18-краун-6. Сорбційним та спектроскопічними методами встановлено природу взаємодії реагентів з поверхнею кремнезему. Показано, що іммобілізація О-реагентів призводить до підсилення їх кислотних властивостей. Досліджено природу взаємодії між твердофазними реагентами та полівалентними елементами у розчині, запропоновано схеми взаємодії. Іммобілізований алізарин виявився перспективним для визначення флуориду. В усіх випадках іммобілізація реагентів призводить до покращання їх хіміко-аналітичних властивостей, зокрема підвищення чутливості та покращання вибірковості. Встановлено оптимальні умови концентрування Zr(IV), Sn(IV) та Tl(III) на поверхні твердофазних морину, кварцетину та ДЦГ18К6 відповідно. Визначено вплив сторонніх іонів на ступінь вилучення досліджуваних елементів та величину аналітичного сигналу в спектрах відбиття, запропоновано способи його усунення. Доведено, що дані методики прості у виконанні, експресні та економічні. Проведено апробацію методик на об'єктах природного та техногенного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с4
Шифр НБУВ: РА317503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гадзевич Д.В. 
Розробка засобів та методів діагностики інфекційної бурсальної хвороби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.В. Гадзевич ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На базі проведених досліджень розроблено та впроваджено для експрес-діагностики інфекційної бурсальної хвороби (ІБХ) метод імунофлуоресценції. Визначено технологію одержання й контролю компонентів діагностичного набору. Підібрано та оптимізовано методи: накопичення, очищення та концентрування вірусу ІБХ; отримання гіперімунних сироваток; виділення імуноглобулінів з сироваток і кон'югування їх із флюорохромом. Вивчено деякі біологічні властивості вірусу ІБХ та особливості патогенезу хвороби. Визначено діагностичну цінність реакції імунофлуоресценції, проведено порівняльну оцінку її з існуючими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-6
Шифр НБУВ: РА315294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Вінарська Н.В. 
Залежність біологічної активності ліпополісахаридів IRalstonia solanacearum/I (Smith, 1896) від їх складу та структурних особливостей: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.В. Вінарська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123
Шифр НБУВ: РА319359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гунько С.М. 
Комплексна мембранна технологія концентрування яблучного соку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / С.М. Гунько ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад.". — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено комплексну мембранну технологію виробництва просвітлених концентрованих яблучних соків за допомогою ультрафільтрації та мембранної дистиляції. Запропоновано способи попередньої обробки яблучного соку перед його просвітленням ультрафільтрацією та концентруванням мембранною дистиляцією. Науково обгрунтовано вибір мембрани УПМ-П для просвітлення соку та мембрани МФФК-3 для його концентрування, які забезпечують високу продуктивність процесу та якість готового продукту. Встановлено залежність продуктивності процесу мембранної дистиляції від розташування мембрани по відношенню до гарячої та холодної камер у полі сил земного тяжіння. Визначено оптимальні технологічні параметри виготовлення просвітленого яблучного концентрату. На підставі результатів досліджень створено математичну модель ультрафільтрації яблучного соку. Розроблено способи регенерації мембран після ультрафільтрації та мембранної дистиляції, які повністю відновлюють їх властивості. Спроектовано та змонтовано експериментальну установку МД-1 для концентрування яблучного соку методом мембранної дистиляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.91
Шифр НБУВ: РА317695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ершидат Омар Т.М. 
Розробка електромембранної установки підготовки мінералізованих артезіанських вод для харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Т.М. Ершидат Омар ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено методику роздільного визначення різних форм існування у воді сполук заліза та сірководню. Наведено рекомендації для їх вилучення. Визначено фактори, які негативно впливають на процес електродіалізу: теплова поляризація мембран, різниця тиску в камерах концентрування та знесолення, екранування поверхні мембран газами, які виділяються з води. Встановлено, що зміна орієнтації мембран та камер з горизонтальної площини на вертикальну дозволяє значно зменшити витрати електроенергії на створення високої швидкості потоку та тиску в камерах знесолення. Запропоновано технологію регенерації мембран від пасивації сполуками заліза, органічними речовинами та солями жорсткості. Розроблено дослідно-промислову установку, яка включає блоки накопичення води, вилучення заліза та сірководню, очистку від механічних домішок та електродіалізну демінералізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-388
Шифр НБУВ: РА319779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ямборко Г.В. 
Розробка технології отримання сухого концентрату молочнокислих бактерій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Г.В. Ямборко ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше визначено видовий склад бактерій роду Lactobacillus, представлених у некомерційних кисломолочних продуктах Одещини. На основі вивчення комплексу біологічних властивостей штамів лактобацил, ізольованих з природних і виробничих субстратів, відібрано штам Lactobacillus acidophilus OL4, який є найбільш перспективним для застосування у харчових технологіях виробництва закваски. Оптимізовано склад живильного середовища для культивування штаму L.acidophilus OL4 з максимальним накопиченням біомаси та захисного середовища для висушування бактеріального концентрату. Показано, що застосування процесу ультрафільтрації для концентрування бактеріальної маси дозволяє одержати суспензію клітин високої якості та активності. Встановлено, що висушування бактеріального концентрату у киплячому шарі інертного матеріалу забезпечує високий ступінь виживання бактерій та тривале зберігання бактеріального препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.4
Шифр НБУВ: РА317717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Смотраєв Р.В. 
Одержання діоксиду цирконію золь-гель методом з використанням карбаміду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Р.В. Смотраєв ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних з метою розробки технологічного процесу одержання високодисперсного діоксиду цирконію методом гомогенного гідролізу неорганічних солей цирконію з використанням карбаміду. Досліджено кінетичні характеристики процесу гомогенного гідролізу оксихлориду й оксинітрату цирконію у присутності карбаміду. Визначено умови одержання та концентрування стабільних золів. Охарактеризовано процес витягу гідроксиду цирконію з золів за допомогою карбамідоформальдегідних полімерів. Встановлено залежність впливу технологічних параметрів на вихід та якість одержуваного діоксиду цирконію. Запропоновано технологічний режим і технологічну схему процесу одержання високодисперсного діоксиду цирконію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.47
Шифр НБУВ: РА319483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Береза-Кіндзерська Л.В. 
Реакції каталітичного гідросилілювання в синтезі функціональних органокремнеземів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Л.В. Береза-Кіндзерська ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості реакції каталітичного гідросилілювання функціональних олефінів і визначено шляхи її використання для іммобілізації ряду цинхонових алкалоїдів, альпренололу, N-аллілроданіну, геміну та акролеїну на поверхні кремнезему. Проведено закріплення вибраних функціональних олефінів за допомогою твердофазного гідросилілювання та з використанням методу, що поєднує можливості каталітичного гідросилілювання та золь-гель перетворень. Дослідження структури поверхневих сполук і визначення їх концентрації здійснено з використанням методів ІЧ-, УФ- та ЯМР-спектроскопії. Результати дослідження можуть бути використані з метою створення хроматографічних нерухомих фаз для розділення енантіомерів, адсорбентів у процесі концентрування іонів металів, активованих носіїв для іммобілізації аміновмісних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г274.2
Шифр НБУВ: РА318770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Фокіна 
Аналітичне концентрування домішок з води і слабкомінералізованих водних розчинів за допомогою низькотемпературної спрямованої кристалізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.І. Фокіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності низькотемпературної спрямованості кристалізації води різного ступеня мінералізації та можливості її застосування для аналітичного концентрування домішок. Показано, що характеристичні коефіцієнти розподілу домішок залежать від мінералізації води, ступеня і швидкості кристалізації, але не від природи домішок. Для рентгенофлуоресцентного аналізу концентратів після низькотемпературної спрямованої кристалізації запропоновано експресивний спосіб одержання склоподібних випромінювачів на основі сахарози. Запропоновано методики аналізу природних і стічних вод та води для ін'єкцій, що включають стадію попереднього кристалізаційного концентрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г473,0 + Г562.138 +
Шифр НБУВ: РА326512

Рубрики:

      
17.

Петросьянц А.П. 
Розробка біотехнології отримання гідролітичного ферментного препарату з альфа-галактозидазною активністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / А.П. Петросьянц ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено вплив різних фізико-хімічних показників на активність ферменту. Ідентифіковано функціонально каталітичні групи його активного центру та механізм дії ферменту. Досліджено процес гідролізу соєпродуктів з використанням одержаного ферментного препарату. Вивчено динаміку росту культури Bifdobacterium longum на різних живильних середовищах та обрано оптимальне живильне середовище для її подальшого культивування. Експериментально доведено можливість застосування ультрафільтрації для концентрування та очищення культуральної рідини, що містить культуру B. longum. Одержаний внаслідок осадження етанолом осад ферменту піддавали висушуванню. Досліджено та обгрунтовано за допомогою методів математичного моделювання аптимальні технологічні параметри процесу ферментування соєпродуктів. На підставі одержаних даних розроблено й апробовано за виробничих умов принципово технологічну схему виробництва гідролітичного ферментного препарату "Галактолонгін Г10х".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.4 +
Шифр НБУВ: РА327424

Рубрики:

      
18.

Малецька К.Д. 
Теплофізичні основи створення нових технологій та удосконалення техніки збезводнювання рідинних матеріалів у диспергованому стані: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / К.Д. Малецька ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Розроблено комплексну методологію експериментального дослідження процесів випаровування та сушіння рідинних матеріалів у диспергованому стані, що передбачає вивчення теплофізичних засад на системі крапля (частка) - парогазове середовище як елементної системи в складній аеродинамічній обстановці розпилюючих камер і особливостей процесів концентрування та сушіння в камерах розпилюючих установок з метою вивчення та аналізу процесів одержання порошковидних матеріалів за методом розпилювання. Наведено результати експериментальних досліджень кінетики випарювання та сушіння одиничних крапель різних рідинних матеріалів (розчинів, дисперсій, суспензій, паст). Наведено дані дослідження та аналізу особливостей процесів зневоднювання (концентрування та сушіння) різних рідинних матеріалів у диспергованому стані в нагрітому повітрі на лабораторних, дослідно-промислових і промислових установках. Удосконалено класифікацію рідинних матеріалів як об'єктів сушіння за методом розпилювання. Розглянуто різні фізичні моделі та їх математичний виклад відповідно до запропонованої класифікації. Створено ефективні технології одержання нових важливих для народного господарства продуктів і матеріалів у різних галузях промисловості (харчовій, хімічній, мікробіологічній, хіміко-фармацевтичній). Розроблено нові розпилюючі установки для концентрування та сушіння з урахуванням визначених кінетичних та тепломасообмінних закономірностей зневоднювання ряду матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.65-51 +
Шифр НБУВ: РА327676

Рубрики:

      
19.

Жибак І.М. 
Фізико-хімічна взаємодія оксидів карбону та вуглеводнів із катіонами $Eroman Ag sup + і $Eroman Cu sup 2+ у цеолітах M, X та Y: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Жибак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За даними хроматографічного затримування газів різної природи розраховано термодинамічні параметри процесу адсорбції (зміни вільної мольної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії), які описують перехід молекул газів різної природи на досліжувані адсорбенти. На катіонних модифікаціях морденіту AgNaM та CuNaM уперше виявлено ефект низьких заміщень, який проявляється у вигляді різкої зміни згаданих термодинамічних і хроматографічних характеристик (величин затримування, ширини хроматографічних зон тощо), що є результатом посиленої взаємодії молекул газів з катіонами у каналах морденіту за низького (5 %) ступеня йонообміну. На цеолітах AgNaM та CuNaM вперше досягнуто часткового розділення ізомерів бутану внаслідок впливу різного критичного розміру їх молекул і взаємодії з катіонами в каналах морденіту. Виявлено ефект нівелюючого впливу адсорбованої води на деякі термодинамічні та хроматографічні характеристики адсорбції газів на зволожених цеолітах типу X. Установлено, що внаслідок екранування водою адсорбційних центрів послаблюються зміни потенціалів Гіббса та інші параметри взаємодії між молекулами газів і цеолітом. За допомогою термодинамічних і хроматографічних параметрів обгрунтовано оптимальні модифікації цеолітів та умови для вилучення, адсорбційного концентрування, десорбції та хроматографічного аналізу оксидів карбону й нітрогену, а також вуглеводнів у забрудненому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8 + Г583.32 +
Шифр НБУВ: РА325984

Рубрики:

      
20.

Мазняк З.О. 
Дослідження процесу ультрафільтраційного концентрування сколотин та його апаратурне оформлення: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.18.12 / З.О. Мазняк ; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Отримано відомості про структуру і властивості мембран ГР81ПП та ГР61ПП, обгрунтовано найбільш раціональні баричні, температурні та хімічні параметри процесу ультрафільтрації (УФ) з їх використанням. Встановлено вплив баричних, температурних і хімічних параметрів процесу УФ на структуру, властивості та характеристики ультрафільтраційних мембран типу ГР. Визначено раціональні технологічні параметри процесу УФ сколотин в тупиковому режимі та в режимах із застосуванням інтенсифікуючих заходів - з вібраційним перемішуванням рідини над поверхнею мембрани та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Виявлено аналітичні залежності та визначено раціональні режими процесу УФ сколотин з вібраційним перемішуванням та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Запропоновано комплекс фізико-хімічних показників якості продуктів ультрафільтраційного розділення сколотин - УФ концентратів з різним фактором концентрування та пермеату. Розроблено дослідно-експериментальні зразки ультрафільтраційних модулей з перфорованими вібруючими пластинами та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Здійснено комплекс заходів із впровадження результатів досліджень в практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2 +
Шифр НБУВ: РА327864

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського