Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (571)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНТРОЛЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лошак Т.В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Лошак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого управління технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи управління ТК молочного заводу. Запропоновану систему управління реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6
Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Костюк І.В. 
Автоматизоване управління технологічним комплексом виробництва високофруктозних сиропів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.В. Костюк ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено структуру системи управління технологічним комплексом виробництва високофруктозних сиропів на підставі підзадач оптимізаії технологічних параметрів, управління періодичними режимами, координації роботи підсистем. Отримано комплекс квазістатичних математичних моделей необхідної точності, придатних для оперативного управління. Розроблено алгоритми оптимізації технологічних параметрів, управління періодичними режимами, координації роботи підсистем на базі ефективних критеріїв оптимізації. Наведена система є розподіленою мікропроцесорною системою управління, побудованою на основі контролерів та ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.5-5-06
Шифр НБУВ: РА308570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Щербакова М.Є. 
Балансування навантаження і планування задач для підвищення ефективності керуючих обчислювальних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.Є. Щербакова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розподілу програмних модулів між вузлами мережевої комп'ютерної системи управління технологічними процесами з радіальною топологією за часовими критеріями, що забезпечує мінімізацію або часу взаємодії програм у мережі, або часу виконання програм контролерами, або часу гарантованої відповіді мережевого обчислювального комплексу. Вперше запрпоновано метод планування задач за багатьма характеристиками, що виконуються робочими станціями комп'ютрених систем керування технологічними процесами, в якому черговість встановлюється між групами рівноцінних задач, що дає можливість зменшити непродуктивні простої задач у чергах до послідовно використовуваних ресурсів. Вперше запропоновано метод умовної векторної обробки масивів даних і його програмну реалізацію, що забезпечують вибіркову векторну обробку елементів масивів за індивідуальними алгоритмами, що сприяє істотному прискоренню обчислень у порівнянні зі скалярною обробкою за рахунок більш повного завантаження конвейєра центрального процесора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.97 +
Шифр НБУВ: РА358454

Рубрики:

      
4.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Лозинський А.О. 
Електромеханічні системи автоматизації технологічних об'єктів з інтелектуальним керуванням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / А.О. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 41 с. — укp.

Уперше розроблено метод параметричного синтезу асимптотично стійких оптимальних систем керування об'єктами, що перебувають під дією випадкових збурень, що передбачає одночасне розв'язування задачі забезпечення стійкості системи та задачі мінімізації сформованого функціоналу якості та дає змогу уникнути розв'язування матрицевих нерівностей для знаходження параметрів регуляторів системи керування, а також забезпечити покращання техніко-економічних характеристик об'єкта. Створено метод синтезу взаємозв'язаних електромеханічних систем за умови відсутності аналітичного зв'язку між коефіцієнтами регуляторів і сформованим функціоналом якості, тобто відсутності математичної моделі об'єкта в аналітичному вигляді. Удосконалено метод розв'язку оберненої задачі динаміки на базі паралельної структури нейрорегулятора та контролера шляхом використання теорії розривного керування для синтезу контролера, що забезпечує інваріантність системи щодо дії параметричних збурень. Запропоновано метод синтезу нечіткого регулятора на підставі спрощеної бази правил, що реалізує оптимальне керування за комплексним функціоналом якості зі змінними ваговими коефіцієнтами його складових. Наведено метод структурно-параметричного синтезу нечіткого регулятора з використанням штучних нейронних мереж шляхом введення універсальної активаційної функції та застосування на етапі оптимізації гібридного методу оптимізації на базі генетичного алгоритму. Удосконалено метод прямого керування моментом електропривода змінного струму шляхом формування вектора напруги на виході перетворювача частоти на основі принципів теорії нечітких множин та розривного керування, що забезпечує зменшення пульсацій електромагнітного моменту асинхронного двигуна. Розвинуто теорію стійкості нелінійних систем з інтелектуальними регуляторами, зокрема, сформульовано критерій стійкості для системи керування, побудованої на базі принципу керування за повним вектором стану з використанням гравітаційного методу дефаззифікації та вперше доведено стійкість нелінійних систем, побудованих з використанням принципу підпорядкованого керування, з нечітким ПІ-регулятором за умов нормального перекриття функції належності лінгвістичних змінних і гравітаційного методу дефаззифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА330860

Рубрики:

      
6.

Семенова О.О. 
Елементи фазі-логіки з імпульсним представленням інформації та пристрої на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.О. Семенова ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 17 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу підвищення завадостійкості та розширення функціональних можливостей пристроїв автоматичного керування на базі фазі-логіки. Розроблено метод структурного синтезу елементів фазі-логіки, а також методи частотно-імпульсного, широтно-імпульсного та фазо-імпульсного кодування фазі-величин, які дозволяють досить точно представити значення функції належності. Запропоновано математичні моделі базових елементів фазі-логіки, застосування яких дозволить синтезувати імпульсні елементи та пристрої, які характеризуються високою завадостійкістю. Створено математичні моделі елементів фазі-логіки типу "добуток", а також математичні моделі блоків фазі-контролерів, які відрізняються тим, що інформація у них представляється частотно-, широтно- і фазо-імпульсними сигналами, що дозволяє підвищити завадостійкість і розширити їх функціональні можливості. Синтезовано структурні схеми частотно-імпульсних і широтно-імпульсних елементів фазі-логіки. Побудовано структурні схеми частотно-імпульсних і широтно-імпульсних фазі-нейронів для фазі-нейронних мереж. Наведено функціональні схеми широтно-імпульсних елементів, які здійснюють операції мінімуму та максимуму. Роботоздатність розроблених широтно-імпульсних елементів фазі-логіки перевірено за допомогою програмного пакету Micro-Cap.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.96-01 + З965.96-048.9 +
Шифр НБУВ: РА345942

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Енглезі І.П. 
Ефективність координованого управління транспортними потоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / І.П. Енглезі ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено шляхи удосконалення організації управління транспортними потоками за рахунок підвищення рівня технології координованого управління. Зроблено формалізований опис процесу координованого управління на основі системного аналізу та побудовано його системну модель. Удосконалено структуру управління підсистеми шляхом введення запропонованих світлофорних контролерів для підвищення надійності та швидкодії процесу управління. Розроблено математичну модель зміни інтенсивності транспортного потоку протягом доби в аналітичній формі з урахуванням необхідної точності управління й імовірних складових транспортного потоку методом дослідження часових рядів. Вирішено задачу оптимізації часових затримок транспортних засобів на магістралі координованого управління, що спряє підвищенню його ефективності. Дане рішення запропоновано реалізувати у вигляді зворотного зв'язку з управління в алгоритмі координації тривалістю основного такту циклу світлофорного регулювання на перехресті. Створено алгоритм координованого управління траспортними потоками та розроблено програмне забезпечення для його практичного застосування у діючих системах управління рухом у містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.03 +
Шифр НБУВ: РА332119

Рубрики:

      
8.

Криворучко О.В. 
Інтегровані системи розрахунку та оптимізації техніко-економічних показників підприємств цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Криворучко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Одержано комплекс аналітичних моделей для розв'язування задач оптимізації підсистем технологічного комплексу цукрового виробництва та координації їх роботи. Розроблено оригінальні алгоритми декомпозиції задач керування підсистемами технологічних комплексів по "вертикалі" (ієрархічні рівні) та "горизантальні" (технологічний потік), а також алгоритм формування структури системи керування. Наведено дорівневу систему оптимального керування технологічним комплексом цукрового заводу. Вперше запропоновано структуру комп'ютерно-інтегрованого керування технологічним комплексом цукрового заводу на базі мікропроцесорних контролерів та ПЕОМ об'єднаних у локальні інформаційно-обчислювальні мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-21 +
Шифр НБУВ: РА322750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Матвієнко-Біляєва Г. Л. 
Контролінг логістичної діяльності підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. Л. Матвієнко-Біляєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено визначення контролінгу як функції управління й обгрунтовано зміст, структуру логістичної діяльності за її видами й систему контролінгу логістичної діяльності з використанням збалансованої системи показників. Наведено практичні рекомендації щодо порівняльного аналізу видів логістичної діяльності на підприємстві за допомогою підконтрольних показників. Розроблено методичні рекомендації щодо проведення контролінгу логістичної діяльності машинобудівного підприємства. Запропоновано вдосконалення організаційної структури підприємств для посилення контролінгу на базі виокремлення відділу логістики та посади контролера-логіста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-591-218
Шифр НБУВ: РА375507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ангеліна І.А. 
Контроль маркетингової діяльності в управлінні підприємствами торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.А. Ангеліна ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення проблеми організації та методики контролю маркетингової діяльності в управлінні підприємствами торгівлі. Уточнено концептуальні положення контролю маркетингової діяльності щодо розкриття основних категорій формування понятійного апарату. Визначено зміст дефініції "контроль маркетингової діяльності" й основних форм його реалізації - оцінки якості й ефективності. Запропоновано методику комплексного визначення якості системи маркетингової діяльності за шкалою бальної оцінки параметрів. Встановлено, що рівень якості маркетингової діяльності можна представити як відносну характеристику, що базується на порівнянні значень фактичного стану з базовими. З'ясовано, що підсумковим результатом якості системи маркетингової діяльності є певна сума балів як інтегрована сума показників за відповідними критеріями, з урахуванням їх значущості та ступеня прояву. Показано можливість модифікації методики розрахунків щодо визначення оцінки ефективності системи маркетингової діяльності за збалансованою системою показників. Обгрунтовано методичні положення та визначено основні напрямки розробки регламенту дій контролерів-маркетологів на базі застосування внутрішньофірмового стандарту "Контроль маркетингової діяльності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-211.1-218 +
Шифр НБУВ: РА348778

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мухамед Ель-Амін Бабікер 
Метод і засоби конструювання трафика в мобільних комп'ютерних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Мухамед Ель-Амін Бабікер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо конструювання трафика, який сприяє підвищенню ефективності функціонування мобільних комп'ютерних мереж за рахунок організації розподіленої системи конструювання трафика на базі агентної технології управління мережевими ресурсами, що забезпечує оптимальний режим функціонування мобільної комп'ютерної мережі. Запропоновано метод конструювання трафика на базі віртуальної підмережі інтелектуальних агентів, які дозволяють оперативно реагувати на зміну стану мобільної комп'ютерної мережі, що створює умови для підвищення ефективності її функціонування. Встановлено новий критерій для вибору місця розташування контролерів доменів конструювання трафика, що забезпечують мінімальний обсяг службового трафика в мобільній комп'ютерній мережі. Запропоновано новий спосіб конструювання трафика в мобільних комп'ютерних мережах, що за рахунок оперативної взаємодії агентів конструювання трафика дозволяє за мінімального обсягу керуючого трафика забезпечити рівномірний розподіл мережевого трафика з заданим рівнем QoS. З метою підвищення ефективності функціонування мобільної комп'ютерної мережі розроблено алгоритм формування та динамічної реконфігурації розподіленої системи конструювання трафика, яка адаптується до зміни топології мобільної комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА352969

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Лобус Р. С. 
Методи обробки відеоданих інформаційною системою моніторингу дорожнього руху: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Р. С. Лобус ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано науково-технічні задачі реалізації алгоритмічного й апаратного забезпечення зональних контролерів (ЗК) моніторингу параметрів дорожнього руху за складних транспортних умов України. Запропоновані досконалі, за кількістю обчислень та ефективністю функціонування, методи й алгоритми відеообробки автоматичних систем відеоспостереження. Розроблено новий метод генерації базового кадру, що враховує динаміку відеообзорів і відрізняється подвійним оновленням і уповільненням адаптації у зонах руху образів. Розроблені алгоритми визначення кількості, швидкості та типу транспортних засобів доповнюють метод сканування відеопотоку, що доводить повноту його функціональних можливостей. Проведено експериментальні дослідження ефективності функціонування ЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.03 с116
Шифр НБУВ: РА373747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Гончарова Л. Л. 
Методи та засоби організації комп'ютерних систем і мережевих технологій моніторингу і ідентифікації аварійних режимів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Л. Л. Гончарова ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено нові методи організації комп'ютерних систем і мережевих технологій моніторингу параметрів режимів тягових електричних мереж, а також способи ідентифікації аварій. Визначено сукупність взаємозалежних принципів організації та методологію синтезу розподілених комп'ютерних систем. Розроблено конкретні архітектурні реалізації, орієнтовані на виконання з єдиних інформаційних позицій моніторингу параметрів електричної мережі, визначення залишкового ресурсу електричного обладнання та реєстрацію доаварійних, аварійних і післяаварійних режимів синхронно за часом і роботою мікропроцесорної системи захисту. Розроблено методи синтезу паралельних архітектур швидкодіючих контролерів для розв'язання задач підвищеної складності. Запропоновано математичні моделі та методи ідентифікації параметрів штатних і нештатних режимів тягових мереж. Розроблено комп'ютерну систему моніторингу та визначення відстані до місця аварії, яку впроваджено на тягових мережах залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.-05
Шифр НБУВ: РА385117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Малиновський М. Л. 
Методи та засоби проектування технічних і програмних компонентів безпечних пліс-контролерів з паралельною архітектурою: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / М. Л. Малиновський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано моделі та виділено класи безпечних автоматів. Визначено табличні та графічні методи завдання безпечних автоматів. Висвітлено методи синтезу безпечних автоматів з функціональною деградацією. Досліджено мову та технологію програмування безпечних програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС)-контролерів. Надано формальний опис алфавіту та синтаксису даної мови THDL. Встановлено процедуру й інструментальні засоби програмування безпечних ПЛІС-контролерів. Розроблено та впроваджено мікроелектронну систему централізації на базі безпечних ПЛІС-контролерів з паралельною архітектурою для залізниць та метрополітенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.31
Шифр НБУВ: РА373004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Бовчалюк С.Я. 
Моделі, методи та засоби інформаційної технології паралельного логічного керування об'єктами залізничної автоматики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.Я. Бовчалюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено та реалізовано моделі, методи та засоби інформаційної технології паралельного логічного керування об'єктами залізничної автоматики. Досліджено сучасні інформаційні технології, які використовуються для логічного керування об'єктами залізничної автоматики, виявлено їх недоліки, зокрема, в питаннях швидкодії та вірогідності реалізації логічних функцій, а також трудомісткості програмування алгоритмів керування. Вперше одержано математичну модель логічного керуючого автомата паралельної дії, який на відміну від існуючих керується потоком станів входів, що дозволяє підвищити швидкодію та вірогідність реалізації функцій логічного керування. Розроблено універсальний алгоритм функціонування та синтезовано структуру логічного керуючого автомата. Запропоновано концепцію створення, розроблено синтаксис і семантику удосконаленої мови програмування паралельного логічного керування ЯПЛК-М. Запропоновано метод програмування алгоритмів паралельного логічного керування, що забезпечує автоматичну трансляцію створеної технологічної мови у мову програмування ПЛІС-контролерів і дозволяє знизити кількість можливих помилок під час розробки керуючих програм. Розроблено HDL-модель логічного керуючого автомата паралельної дії, на базі якого синтезовано структуру ПЛІС-контролера паралельної дії як функціонально завершеного пристрою. Створено експериментальний зразок ПЛІС-контролера паралельної дії. Запропоновано метод оцінювання інформаційних технологій, який дозволяє зробити порівняльне дослідження створеної технології з традиційними та визначити зону раціонального використання інформаційної технології паралельного логічного керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.77 +
Шифр НБУВ: РА357236

Рубрики:

      
16.

Ракунова І.М. 
Нові композиторські технології (на прикладі творчості Алли Загайкевич): автореф. дис... канд. митецтвознав.: 17.00.03 / І.М. Ракунова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження нових композиторських технологій електронної музики, які активно використовуються українськими композиторами. Висвітлено історичну перспективу розвитку даного пласта сучасної музики, розглянуто основні етапи його формування та теоретичні положення трьох найважливіших технологій електронної музики - алгоритмічної композиції, технологій синтезу звуку й обробки звучання в реальному часі. Досліджено різні види алгоритмічної композиції, серед яких композиція за допомогою комп'ютера, спектральна та фрактальна. Розглянуто різні види синтезу звуку, способи обробки звучання у реальному часі. Розкрито сутність поняття інтерактивної композиції та різні види контролерів, що використовуються в інтерактивній композиції. Проаналізовано електронні твори сучасного українського композитора А. Загайкевич, що дозволяє вписати їх до контексту існуючих нових технологій. На прикладі "Повітряної механіки" розглянуто особливості технології алгоритмічної композиції; на матеріалі "Геронеї" - технологію синтезу звуку; на прикладі "Пагода" - технологію обробки звучання в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.3 + Щ310.6 + Щ313(4УКР)6-81 Загайкевич А. +
Шифр НБУВ: РА359537

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Транспорт   
17.

Тетерко О.А. 
Підвищення надійності електроконтактних з'єднань силових контакторів електровозів змінного струму: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / О.А. Тетерко ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В.Лазаряна. — Д., 2008. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення експлуатаційної надійності силових електроконтактних з'єднань контакторів головного контролера ЕКГ-8Ж та електропневматичних контакторів ПК-96-101 електровозів зміннного струму шляхом заміни мідно-вольфрамових і срібломістких контактів новими композиційними матеріалами (псевдосплавами). Проаналізовано особливості роботи та види відмов контакторів ЕКГ-8Ж і ПК-96-101 електровозів змінного струму. Досліджено технологічні характеристики обраних електропровідникових матеріалів для напайок на контакти. Розроблено імовірнісну модель і методику оцінювання екстремальної параметричної надійності контактних з'єднань за критерієм контактного опору. Вперше встановлено закономірності зношування контактів контакторів ЕКГ-8Ж і ПК-96. Досліджено зміну контактного опору та температури контактів з різних матеріалів за реальних умов експлуатації електровозів. Розроблено методику та проведено числове порівняльне оцінювання технологійної й експлуатаційної стабільностей, а також показників параметричної надійності контактів за критерієм їх зношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.16-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА362134

Рубрики:

      
18.

Щербакова І.О. 
Принципи організації та методи синтезу інтегрованих комп'ютерних систем комерційного управління електричними об'єктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / І.О. Щербакова ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено та досліджено нові методи та програмно-апаратні засоби організації функціонально-орієнтованих інтегрованих комп'ютерних систем і технологій обробки інформації комерційного керування електроспоживанням, базуючись на тарифах, диференційованих за зонами доби. Сформульовано принципи організації та методологію синтезу інтегрованих комп'ютерних систем і на цій базі розроблено конкретні архітектурні реалізації. Запропоновано способи організації та керування базою даних і наведено вирази для оцінки рівня захищеності комерційної інформації. Розглянуто методи організації швидкодіючих контролерів, що відповідають сучасним інтегральним технологіям. Здійснено дослідження щодо питань мінімізації комерційної вартості спожитої електроенергії, розроблено математичні моделі задач призначення руху потягів, запропоновано математичну модель, застосування якої дозволяє мінімізувати комерційну вартість спожитої електроенергії з урахуванням величини матеріальних витрат, необхідних для зміни існуючого графіка руху. Проведено комп'ютерне моделювання графіків і наведено способи та програмні засоби формування звітно-комерційної інформації про спожиту електроенергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З280.71 +
Шифр НБУВ: РА337571

Рубрики:

      
19.

Дунець Б.Р. 
Пристрої комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Б.Р. Дунець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод побудови пристроїв комутації пакетів даних, який передбачає застосування багатоканальної вхідної буферизації та планування комутації, що забезпечують вибір та планування більше одного пакета з одного вхідного буферу, за допомогою чого досягається, у порівнянні з відомими, мінімальний середній час затримки комутації у пристроях комутації пакетів даних з вхідною буферизацією. Наведено новий метод швидкого паралельного планування комутації у пристроях комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією, який має меншу асимптотичну часову складність, ніж відомі. Розроблено структуру та методику проектування пристрою планування комутації згідно методу швидкого паралельного планування, яка дає змогу виконувати планування комутації зі швидкістю поступлення вхідних даних з мінімальним середнім часом затримки комутації. Створено базові структури та методику проектування пристроїв комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією, які забезпечують комутацію пакетів з мінімальним середнім часом її затримки. Розроблено базову структуру та методику проектування контролера багатоканального доступу, що забезпечує такий доступ з більшою пропускною здатністю, ніж відомі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.34-016 + З970.34-016
Шифр НБУВ: РА334911

Рубрики:

      
20.

Татаренко Д.А. 
Програмовані логічні контролери з вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.А. Татаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та алгоритми синтезу програмованих логічних контролерів (ПЛК), в яких процедури перевірки справності та відновлення працездатності здійснюються вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування. Запропоновано нові методи побудови діагностичних експериментів (ДЕ) в багатопроцесорних ПЛК (БПЛК) на базі використання графових моделей Препарата-Меца-Чена (ПМЧ). Розроблено графові моделі БПЛК із процесорними модулями, які самотестуються, що дозволяє на поведінковому рівні організувати умовні ДЕ для виявлення несправних процесорних модулів і ТІЗ. Розроблено нові ефективні методи синтезу синдромно тестованих схем, на базі яких виконано проектування лічильників адрес, таймерів, генераторів тестових послідовностей, синдромно-сигнатурних аналізаторів, арифметико-логічних пристроїв БПЛК. Показано, що впровадження розроблених методів і алгоритмів у промислове виробництво сприяє підвищенню відмовостійкості систем управління та зниженню витрат на технічне обслуговування пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04 +
Шифр НБУВ: РА352684

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського