Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (69)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (369)Реферативна база даних (13385)Книжкові видання та компакт-диски (4994)Журнали та продовжувані видання (232)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ$<.>+<.>K=БАНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1362
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козак М.І. 
Автоматизація господарського обліку з використанням баз даних: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Козак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію існуючих форм і технологій ведення обліку. Удосконалено теоретико-методологічні засади автоматизації даного процесу за умов застосування комп'ютерної техніки. Визначено провідні тенденції в розвитку комп'ютерних технологій ведення обліку й обгрунтовано підходи щодо їх побудови з використанням баз даних. Запропоновано архівно-комп'ютерну форму обліку на основі автоматизації банком поточного архіву електронних документів планового, облікового та нормативно-договірного характеру. Розроблено й апробовано модульну структуру інтегрованої системи автоматизації господарського обліку для підприємств сільського господарства та наведено рекомендації щодо її впровадження з використанням науково обгрунтованої технології консультаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-211.853 +
Шифр НБУВ: РА336138

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Геворкян А.Ю. 
Адаптація підприємств машинобудування до умов СОТ: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.Ю. Геворкян ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку теоретичних і методичних засад управління конкурентоспроможністю підприємств машинобудування (ПМБ) в процесі адаптації до умов СОТ. Досліджено сутність категорій "адаптація підприємства" та "конкурентоспроможність підприємства" та виявлено їх взаємозв'язок. Підтверджено неоднорідність ПМБ у готовності до нових конкурентних умов. Обгрунтовано методичний підхід до підвищення ПМБ у процесі адаптації до умов СОТ, який допомагає однорідним групам підприємств визначити уніфіковані стратегії економічних перетворень. Розроблено відповідні матриці для всіх кластерів підприємств, які систематизовано за узагальнювальними показниками. Запропоновано типові стратегії економічних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА368046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хитра І. Я. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності банків в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Я. Хитра ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення поняття адміністративно-правового забезпечення діяльності банків, яке сприяє стабільному функціонуванню банківської системи в Україні. З урахуванням існуючих критеріїв визначено місце державного контролю та нагляду у сфері адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні, розкрито специфіку спостереження, аналізу та перевірки об'єктів контролю. Розкрито роль і функціональне значення взаємодії органів державної влади щодо адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні. З'ясовано сутність такого виду спеціального контролю у банківській діяльності як подання банківської звітності, його особливостей, організаційно-правових засад і процедури здійснення. Запропоновано модель інституційної структури контролю та нагляду за діяльністю банків, яка дозволяє ефективно їх реалізувати у банківській сфері та на яку має вплив світова та внутрішня фінансові кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА385097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баришніков А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання сфери банківського кредитування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Г. Баришніков ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито поняття, сутність, зміст, механізм і форми адміністративно-правового регулювання сфери банківського кредитування. Проаналізовано та запропоновано вирішення теоретичних і практичних питань, які виникають під час його здійснення. Досліджено питання сутності й особливостей сфери банківського кредитування як об'єкта адміністративно-правового регулювання, правового статусу НБУ. Проведено дослідження таких законодавчих понять, як "банківське регулювання", "банківський нагляд", запропоновано пропозиції щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА368430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мірошниченко П.І. 
Активізація використання інвестиційного потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / П.І. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання активізації використання інвестиційного потенціалу регіону. На підставі даних, одержаних завдяки проведенню огляду вітчизняних і зарубіжних публікацій, визначено економічну суть понять "інвестиції" та "інвестиційний потенціал регіону", розкрито суть і роль активізації використання інвестиційного потенціалу в регіоні. Визначено методи, які забезпечують активізацію використання інвестиційного потенціалу. Досліджено аспект його використання в регіоні, що дозволило визначити тенденції та умови активізації даного процесу, а також роль банків у його формуванні. Установлено основні елементи механізму організаційно-економічного забезпечення активізації використання інвестиційного потенціалу регіону, змістом яких є формування стратегії активізації інвестиційної діяльності, забезпечення умов її активізації та методичний підхід до використання інтеграційних форм активізації використання інвестиційного потенціалу та партнерства. Сформовано модель активізації використання інвестиційного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У9(4УКР-4ЛУГ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА354995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Троян А.В. 
Активізація діяльності сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Троян ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Рокрито економічну сутність активізації суб'єктів виробничої діяльності, розроблено методичні підходи до формування ефективного механізму стабільного розвитку підприємств. Наведено класифікацію видів діяльності підприємств в аспекті їх господарської практики. Виявлено хронологічні особливості впливу трансформаційних процесів на активізаційну діяльність товаровиробників. Запропоновано схему формування механізму активізації діяльності підприємств. Проаналізовано стан і тенденції соціально-економічного розвитку сільськогосподарських підприємств, здійснено діагностику внутрішньо-системного механізму забезпечення їх діяльності. Наведено порівняльну рейтингову оцінку ділової активності та стану соціальної сфери діяльності підприємств. Обгрунтовано доцільність розробки дерева цілей як засобу забезпечення ефективної діяльності сільськогосподарських підприємств, досліджено фактори внутрішнього та зовнішнього середовища, які забезпечують стійкий розвиток господарств. Запропоновано систему заходів, яка допомогає запобігти проявам кризових явищ і підвищє конкурентоспроможність продукції й ефективність господарювання. Розроблено напрями формування системи інформаційного забезпечення активізації діяльності суб'єктів господарювання за сучасних ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА368587

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Межейнікова Л.С. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв'язування математичних задач фінансового змісту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.С. Межейнікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано до курсу математики основої школи ввести математичні задачі фінансового змісту, зокрема, щодо банківських розрахунків, податкові, сімейного бюджету, цінних паперів і страхування. Виявлено прийоми, методи та форми навчання, що сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів основної школи під час роботи з математичними задачами фінансового змісту. Проведено дослідження запропонованої системи цих задач і методики її використання, що підтвердили значний вплив такої роботи на активність пізнавальної діяльності учнів. Експериментально доведено взаємозв'язок пізнавальної активності з рівнем успішності учнів. Наведено рекомендації стосовно вибору зазначених задач та відповідних методів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-352 +
Шифр НБУВ: РА338831

Рубрики:

      
10.

Примостка Л.О. 
Аналіз банківської діяльності: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Примостка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади аналізу банківської діяльності, що базуються на принципі оптимізації співвідношення прибутковості та ризиків. Розроблено систему базових концепцій, що реалізує даний принцип у банківській сфері. Визначено структуру аналітичного процесу, вивчено систему показників та інструментарію аналізу для кожного з етапів управління. На підставі інтегрованого підходу до управління активами та пасивами удосконалено методику оперативного аналізу фінансових потоків банку. Запропоновано методику аналізу банківських портфелів та розроблено засоби їх реалізації. Здійснено дослідження хеджування фінансових ризиків та розглятуто методично-аналітичне забезпечення операцій хеджування у комерційних банках. Розроблено підхід щодо комплексного аналізу діяльності банку, що базується на прийомах непараметричної статистики та реалізований через побудову нормативної моделі динамічної фінансової рівноваги банку. Досліджено базовий принцип оцінки управлінських рішень у координатах прибуток - ризик. Наведено схему геп-аналізу, що включає систему показників відсоткового ризику, методи їх обчислення, методику прогнозного аналізу впливу зміни ринкових ставок на маржу банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА321324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Семениченко Ю.К. 
Аналіз ефективності кредитних операцій банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.К. Семениченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливість застосування в аналізі діяльності вітчизняних банків окремих модифікованих показників зарубіжних методик аналізу (мінімальної та валової маржі, що скоригована на кредитний ризик). Досліджено та узагальнено класифікацію інформаційної бази для проведення аналізу доходності та прибутковості кредитної діяльності. Запропоновано нові форми звітності, а також удосконалено звіт про фінансові результати. На підставі результатів дослідження зарубіжного та вітчизняного досвіду розроблено методику комплексного аналізу, яка включає аналіз доходності кредитних операцій, впливу ризиків на доходність даних операцій, фінансових коефіцієнтів ефективності діяльності та прогнозний аналіз фінансових результатів від кредитної діяльності. На підставі реалізації для аналізу доходності кредитних операцій банку такого статистичного методу, як згладжування та аналітичного вирівнювання динамічних рядів, визначено найпридатнішу функцію полінома 3-го ступеня для характеристики закономірності розвитку динамічного ряду відсоткових доходів. Розроблено методику аналізу прибутку комерційного банку у розрізі складових, які дозволили оцінити структуру прибутку через вплив на неї кредитної діяльності банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.2-07 +
Шифр НБУВ: РА323517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кручок Н.С. 
Аналіз розвитку банківського кредитування аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.С. Кручок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток банківського кредитування аграрних підприємств з метою підвищення ефективності управління наданням, використанням та поверненням кредитних ресурсів. Уточнено поняття кредитні відносини та сутність банківського кредитування підприємств. Класифіковано предумови розвитку кредитних відносин. Встановлено значення держави у формуванні макроекономічних передумов, а також роль підприємств-постачальників і банків у створенні необхідних мікроекономічних передумов. Запропоновано алгоритм пошуку підприємством резервів поліпшення його фінансового стану, а також визначення потреби в коротко- та довгострокових кредитах у процесі бізнес-планування. З метою підвищення точності даного показника розроблено фінансові коефіцієнти структури оборотних активів та покриття поточних і довгострокових зобов'язань. Розроблено універсальну методику оцінки фінансового стану підприємства, яка дає можливість визначити короткостроковий, довгостроковий та загальний рівень кредитоспроможності. Запропоновано специфічну методику визначення кредитного рейтингу аграрних підприємств, яка дає змогу охарактеризувати річні, з квартальною розбивкою, межі їх короткострокового та довгострокового кредитування. Запропоновано алгоритм оцінки доцільності кредитування банком бізнес-проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА334336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Венгренович Н.Р. 
Аналіз та оцінка ресурсів комерційного банку для активізації підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Р. Венгренович ; Львів. комерц. акад. — Львів, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено концептуальні засади та обгрунтовано об'єктивну необхідність участі банківського капіталу в активізації підприємницької діяльності суб'єктів господарювання. Розроблено методику аналізу кредитної та інвестиційної діяльності комерційних банків України, спрямовану на розвиток підприємництва. Наведено модель комплексної автоматизації аналізу й оцінки банківських ресурсів для активізації підприємництва. Запропоновано нову методику визначення лімітів запозичення ресурсів у інших банках, адаптовану до умов роботи комерційних банків України. Наведено рекомендації щодо вдосконалення організації аналізу й оцінки діяльності комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4Укр)290-93
Шифр НБУВ: РА318376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ніколенко О. В. 
Аналіз торговельних валютних операцій банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення поняття валютного ринку та механізму його функціонування. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на ефективність торговельних валютних операцій банків. Надано критичну оцінку методичним підходам щодо аналізу та прогнозування коливань валютних курсів. Розкрито концепції оцінки валютного курсу на базі фундаментального аналізу. Запропоновано процедури фундаментального аналізу валютного ринку для динамічного налаштування на поточну кон'юнктуру. Визначено методику вибору оптимальних параметрів системи генерації сигналів для здійснення банківських операцій з торгівлі іноземною валютою на базі технічного аналізу. Доповнено перелік інформаційних продуктів, які дозволяють враховувати реакцію учасників міжбанківського валютного ринку на новини торговельно-інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ганаба М.Д. 
Аналітичне забезпечення управління конкурентоспроможністю цукру: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.Д. Ганаба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто конкурентоспроможність цукру як сукупність кількісно-якісних і вартісних характеристик продукту, які за умов конкуренції сприяють створенню на конкретному сегменті споживчого ринку переваг даного продукту перед конкурентними у задоволенні конкретної потреби споживача. Запропоновано адаптовану до цукру методику аналізу конкурентоспроможності з урахуванням особливостей митно-тарифної політики України у разі вступу до Світової організації торгівлі та впливу доходів споживачів на рівень оцінки споживчих властивостей цукру. Висвітлено концепцію цільової конкуренції та її аналітичного забезпечення в управлінні конкурентоспроможністю виробництва цукру, розкрито поняття конкурентно-аналітичної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.751.4-13-21 + У053.9(4УКР)843.584-13-21 +
Шифр НБУВ: РА353780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хвалінський С. О. 
Антикризова політика банківського сектору країн Центральної та Східної Європи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Хвалінський ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та поширення банківських криз і заходи, які спрямовані на зміцнення банківських систем і недопущення кризових ситуацій. Узагальнено світовий досвід впровадження заходів з запобігання банківським кризам, зокрема, визначено основні передумови наближення банківських криз, досліджено роль структури системи банківського регулювання, нагляду та рівня капіталізації банків в забезпеченні стійкості банківського сектору. Досліджено проблематику формування антикризової політики банківського сектору за умов глобалізації з використанням досвіду Польщі та Чехії, зокрема, обгрунтовано шляхи модернізації національної системи страхування депозитів і мережі фінансової безпеки. Вперше розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій у банківському секторі України з використанням методів кластерного, факторного та регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.10-97-18 + У9(45)262.10-97-18
Шифр НБУВ: РА377751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Єлець О.П. 
Антикризова складова управління машинобудівним підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.П. Єлець ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні, методичні та практичні засади антикризової складової управління машинобудівним підприємством. Оцінено вплив факторів зовнішнього середовища на підприємствах машинобудування. Досліджено й обгрунтовано послідовність здійснення функцій антикризового управління на даному підприємстві, які забезпечують узгодженість дій за умов застосування антикризових заходів на підприємствах машинобудівної галузі. Проаналізовано існуючі методи діагностування банкрутства, а також фінансового стану цих підприємств. Запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення антикризової складової управління підприємствами машинобудування та її управлінських інструментів. Визначено послідовність застосування основних заходів антикризового управління. Побудовано структуру проведення адаптивної реструктуризації машинобудівних підприємств. Розроблено методичні рекомендації щодо формування та реалізації антикризової стратегії управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-97-21 +
Шифр НБУВ: РА364499

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Джулай В. О. 
Антикризове управління в банківському секторі економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. О. Джулай ; Ун-т банк. справи Нац. банку України (м. Київ). — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність та обгрунтовано економічний зміст поняття кризи, розкрито роль антикризового управління в забезпеченні фінансової стійкості банківського сектору (БС) України. Проведено розмежування понять фінансової стійкості та фінансової стабільності БС в контексті антикризового управління, а також удосконалено сучасні методологічні підходи щодо організації цього управління. Проведено оцінювання впливу діяльності комерційних банків і регулятивних заходів Національного банку України на фінансову стійкість БС України. Удосконалено методологічні підходи щодо прогнозування стійкості БС за умов фінансової нестабільності й обгрунтовано механізм діагностики виникнення кризових явищв БС економіки України. Розроблено тривимірну полярно-потенціальну структурно-логічну модель антикризового управління в БС та інтегральний динамічний індекс фінансової стійкості БС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-97-21
Шифр НБУВ: РА380350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шапурова О.О. 
Антикризове управління машинобудівними підприємствами в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Шапурова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи антикризового управління Сформовано концептуланий підхід до антикризового управління. Виділено основні фактори кризи, розглянуто її стадії, а саме: зародження, згортання, банкрутство та фінансової санації, а також її основні симптоми. У системі управління машинобудівних підриємств виділено принципи, адаптовані до машинобудівної галузі, а саме: принцип постійної готовності редагування, принцип превентивності дій. Сформовано основні методи антикризового управління даними підприємствами. Розглянуто стан і тенденції розвитку промисловості, зокрема, машинобудування у фінансовій, збутовій, кадровій, виробничій сфері господарювання. Сформовано класифікатори значущості показників. Розроблено дискримінаційну модель, удосконалено методику визначення інтегрального показника оцінювання кризових явищ і перспектив розвитку машинобудівних підприємств. Сформовано стратегію стабілізації та основні механізми стабілізації на всіх стадіях кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-97-21 +
Шифр НБУВ: РА365440

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського