Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1932)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМПЕНСАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 334
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кардашук В. С. 
Автоматизація керування процесом аерозольного нанокаталізу в системах утилізації відходів хлорорганічного синтезу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. С. Кардашук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано систему автоматизації керування процесом аерозольного нанокаталізу для утилізації відходів хлорорганічного синтезу з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів для підвищення ефективності процесу утилізації широкого спектру хлорорганічних відходів хімічного виробництва та збільшення виходу продуктів для подальшого синтезу. Розроблено математичну модель процесу та проведено його декомпозицію на підсистеми. Запропоновано структуру та методи реалізації дворівневої системи автоматизації керування процесом. Встановлено методи компенсації збурень та координації контурів керування. Визначено програмне забезпечення системи автоматизації та систему відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л610.94
Шифр НБУВ: РА373672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Єльнікова Т.О. 
Автоматизована система для вимірювань геометричних характеристик фітопланктону у водоймах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Т.О. Єльнікова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено методи та засоби вимірювань геометричних параметрів і маси фітопланктону у водоймах господарсько-побутового призначення. Розширено функціональні можливості та підвищено швидкодію засобів вимірювань на підставі введення в комп'ютер і алгоритмічної обробки відеозображень фітопланктону. Розглянуто похибки перетворення вимірювальної відеоінформації у процесі вимірювань, визначено заходи щодо їх зменшення та компенсації. Розроблено автоматизовану систему для вимірювання геометричних параметрів і маси фітопланктону. Для обробки вимірювальної відеоінформації запропоновано використовувати штучні нейронні мережі. Виконано експериментальні дослідження, які підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА357172

Рубрики:

      
3.

Поліщук П.І. 
Асинхронний електропривод з покращеними показниками електромагнітної сумісності у контурах перетворення електричної енергії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / П.І. Поліщук ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2008. — 21 с. — укp.

Формалізовано підхід, що узагальнює та доповнює теорію створення архітектур сучасних електроприводів (ЕП) і синтезу фільтрокомпенсувальних пристроїв - складових електротехнічних комплексів, для покращання електромагнітної сумісності контуру перетворення електричної енергії з живильною мережею та навантаженням. Проведено градацію рівнів вимог та їх відповідність умовам електромагнітної сумісності ЕП, симетрованих з живильною мережею та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси та підтверджено можливість досягнення необхідного рівня електомагнітної сумісності у разі ШІМ напруги живлення електричного двигуна шляхом застосування електричних фільтрів. На базі методу чотириполюсника розроблено методику формування структур електричних фільтрів, що дозволяє синтезувати їх нові варіанти як комбінації функціональних ланок - суб'єктів фільтрації загальнофільтрувального комплексу. Доведено залежність між якістю перетворення електричної енергії в ЕП змінного струму з контуром імпульсного перетворення напруги живлення асинхронного двигуна (АД) та режимами їх функціонування, що дозволило розробити рекомендації щодо рівня припустимих і можливих відхилень форм кривих струму та напруги від синусоїдних. Запропоновано та досліджено алгоритм компенсації впливу параметрів вихідного фільтра на характеристики ЕП. Досліджено новий ефект, врахування якого дозволяє визначити рівень виконання захисних функцій відповідними пристроями перетворювального контуру. Доведено необхідність та модернізовано імпульсний перетворювач ШІМ-напруги комплектного ЕП елементами захисту від "довгих" імпульсів наднапруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01 +
Шифр НБУВ: РА357299

Рубрики:

      
4.

Дмитренко С.С. 
Аутолейкоцитарна перфузія кінцівок з медикаментозним насиченням в комплексі хірургічного лікування хворих на діабетичну стопу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Дмитренко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність аутолейкоцитарну перфузію ліків за умов комплексного хірургічного лікування пацієнтів з синдромом діабетичної стопи (СДС). Визначено низьку обізнаність хворих на цукровий діабет (ЦД) щодо цієї патології, а також вплив на формування СДС взаємообтяжуючих показників ризику, а саме: наявності гіпертензії, ожиріння, ретинопатії та протеїнурії на тлі не компенсованого ЦД - гіперглікемії. Показано, що СДС супроводжується значними гемодинамічними змінами та зростанням показників ендогенної інтоксикації. Установлено, що СДС поглиблює ендогенну інтоксикацію та взаємообтяжує ЦД, призводить до значних гемодинамічних порушень, виявлених доплерометричними дослідженнями. З'ясовано, що використання у комплексі лікування СДС аутолейкоцитарної перфузії ліків сприяє покращенню загального стану пацієнта, прискоренню компенсації ЦД, зменшенню рівня ендогенної інтоксикації. Відзначено, що аутолейкоцитарна перфузія ліків дозволяє скоротити тривалість лікування, здійснює клінічний ефект і може бути рекомендована для міждисциплінарного застосування. Визначено, що дана стратегія дозволила скоротити кількість ампутацій у 1,4 разів. Зроблено висновок, що для підвищення ефективності комплексного лікування й усунення ендогенної інтоксикації у пацієнтів з СДС у процесі лікування необхідно використовувати даларгін, який здійснює анаболічний ефект і моделює опіатергічні процеси протеосинтезу у пацієнтів з СДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА341950

Рубрики:

      
5.

Якушев С.О. 
Багатошарові мікроструктури для компенсації дисперсії в лазерах ультракоротких імпульсів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / С.О. Якушев ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено стискання лазерних ультракоротких імпульсів (УКІ) в часовій області за допомогою чірпованих дзеркал (ЧД). Розроблено математичну модель, яка описує взаэмодію УКІ з ЧД з урахуванням попереднього чірпа індексу. Проаналізовано сттискання УКІ в часовій області за допомогою одиночного ЧД у залежності від кількості шарів ЧД. Показано, що стискання УКІ тут здійснюється аналогічно до волоконного світловода з від'ємною дисперсією. Комплексно досліджено вплив на профіль відбитого імпульсу різних негативних чинників, які спотворюють даний профіль. Встановлено умови, необхідні для утворення спектрально-обмеженого імпульсу: повна компенсація дисперсії групової затримки та дисперсії третього порядку, усунення фазових коливань, забезпечення достатньої смуги ЧД для підтримки широкого спектру УКІ. Проаналізовано стискання УКІ в парі ЧД у залежності від кількості шарів ЧД, кута падіння, стану поляризації. Синтезовано одиночне ЧД, складене з шарів нітриду кремнію та повітряних прошарків, яке забезпечує смугу великого коефіцієнту відбиття та від'ємної дисперсії від 400 до 1 200 нм. Аналіз стискання УКІ виявив, що синтезоване ЧД забезпечує стискання УКІ до 6.2 фс. Синтезовано пару комплементарних ЧД, складених з шарів нітриду кремнію та повітряних прошарків, шляхом зміни брегівської довжини хвилі без додаткової числової оптимізації. Ця пара ЧД забезпечує зменшення амплітуди коливань ДГЗ удвічі у порівнянні з кожним з одиночних ЧД. Ширина смуги синтезованої пари становить від 540 до 1 540 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + З86-53-011 +
Шифр НБУВ: РА366987

Рубрики:

      
6.

Зарицька М.В. 
Біохімічні та структурно-функціональні особливості клітин еритрону та тромбоцитів при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Зарицька ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень біохімічних процесів, що лежать в основі активації тромбоцитів у разі інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД), а саме участі різних ізоформ NO-синтази в утворенні внутрішньоклітинного медіатора - оксиду азоту. Вперше встановлено, що високий рівень продукції оксиду азоту в тромбоцитах внаслідок стрептозотоциновому діабеті забезпечується активацією індуцибельної NO-синтази, значну експресію якої було виявлено імуноцитохімічно з використанням моноклональних антитіл (iNOS II IgG fraction of antiserum, Sigma 7782). Встановлено, що в основі активації тромбоцитів лежать зміни їх ультраструктурної організації та перерозподіл білків цитоскелета. Доведено, що за умов цукрового діабету зміна функціонального стану тромбоцитів узалежнена перерозподілом вмісту фракцій білків цитоскелета кров'яних пластинок. Виявлено зміни вмісту глікозильованого та фетального гемоглобіну в еритроцитах щурів із стрептозотоциновим діабетом та у пацієнтів, хворих на ІЗЦД, що є практично важливим для ранньої діагностики та клінічної оцінки компенсації діабету, відображення динаміки та прогнозу розвитку ускладнень внаслідок цукрового діабету, зокрема, діабетичних ангіопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2
Шифр НБУВ: РА320176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Карпенко Н.П. 
Вдосконалення колекторних тягових двигунів для рухомого складу при пульсуючій та імпульсній напрузі живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Н.П. Карпенко ; Укр. держ. акад. залізн. транспорту. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення колекторних двигунів шляхом поліпшення їх комутаційних властивостей. Науково обгрунтовано нові активні методи підвищення експлуатаційної надійності тягових двигунів. Розроблено математичну модель магнітного кола додаткових полюсів, за допомогою якої проаналізовано фізичні процеси у тяговому двигуні за пульсуючої та імпульсної напруги живлення. На підставі проведеного аналізу удосконалено методику розрахунку магнітного кола додаткових полюсів з урахуванням реакції вихрових струмів. Запропоновано новий схемно-конструкційний метод компенсації реакції вихрових струмів. Одержано нові рішення для підвищення надійності двигунів, які базуються на методі форсування збудження додаткових полюсів. Спрогнозовано надійність нових і модернізованих тягових двигунів для рухомого складу залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2-016
Шифр НБУВ: РА318995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Барило Г.І. 
Вдосконалення мір електрорушійної сили і сталої напруги та їх нормативної бази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Барило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення еталонної бази та нормативно-правових актів у сфері вимірювання одиниці постійної напруги - Вольта. Запропоновано шляхи вирішення проблеми підвищення точності та забезпечення стабільності мір напруги побудованих на базі насичених нормальних елементів Вестона та реалізації твердотільних мікроелектронних мір сталої напруги. Для досягнення технічних параметрів мір електрорушійної сили, які забезпечують їх використання в системі робочих еталонів, досліджено схеми активного термостатування та температурної компенсації. Розроблено схему та виготовлено дослідний зразок міри електрорушійної сили на базі насичених нормальних елементів. Проведено порівняльне дослідження розробленої міри з твердотільними мірами напруги FLUKE 732A та еталоном сталої напруги Німеччини у федеральному фізико-технічному інституті РТВ м. Брауншвейг (у межах міжнародного проекту UKR01/066 від 30.06.2006 р.). На підставі одержаних результатів підтверджено можливість її використання в системі робочих еталонів Вольта першого розряду. Запропоновано провести заміну мір напруги, побудованих на ненасичених нормальних елементах, які зараз перебувають в експлуатації, на аналогічні твердотільні міри сталої напруги. Розроблено, реалізовано та досліджено мікроелектронну міру сталої напруги, метрологічні параметри якої дозволяють провести таку заміну. На підставі аналізу нормативного забезпечення мір напруги та за результатами досліджень запропоновано внести зміни та доповнення до існуючих нормативних документів, а також запровадити новий стандарт, вимоги якого охоплюють усі типи мір електрорушійної сили та сталої напруги, які експлуатуються в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА362733

Рубрики:

      
9.

Сорокін Ю.М. 
Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксигенації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.М. Сорокін ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено вегетативну регуляцію у хворих на розсіяний склероз (РС) протягом курсу та сеансу гіпербаричної оксигенації (ГБО). Показано зменшення активності церебральних ерготропних систем і зниження напруги регуляторних механізмів на фоні нормалізації сегментарного рівня регуляції у хворих з клінічною ефективністю ГБО за розширеною шкалою ступеню інвалідності Kurtzke (EDSS). У хворих з відсутністю клінічного поліпшення відзначалася ригідність динаміки імунологічних показників та динаміки надсегментарних і барорецепторних впливів, поглиблення вагальної недостатності та напруженості регуляторних процесів, що свідчить про пригнічення регуляторних механізмів. Виявлені два типи реактивності до лікувальної гіпероксії під час баросеансу у хворих на РС: нормальна реактивність відображає адекватну активацію адаптаційно-пристосувальних механізмів, що забезпечує ефективний лікувальний результат; знижена - свідчить про пригнічення процесів адаптації-компенсації, що перешкоджує досягненню лікувального ефекту ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

      
10.

Дворник І.Л. 
Вивчення терапевтичної дії кріоконсервованої фетоплацентарної тканини в комплексній терапії цукрового діабету 1 та 2 типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / І.Л. Дворник ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан глікемічної компенсації у хворих на цукровий діабет (ЦД), вивчено поширеність ЦД першого та другого типів, їх ускладнень та летальність хворих залежно від характеру отримуваної терапії на Полтавщині, проведено порівняльну характеристику по Україні. Висвітлено особливості клінічного перебігу І та ІІ типів, показники залежно від віку хворих та тривалості захворювання. Досліджено вплив гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої фетоплацентарної тканини на клінічний перебіг ЦД І та ІІ типів. Виявлено нормалізуючу дію фетоплацентарної тканини на метаболічні процеси у хворих на цукровий діабет, зокрема, позитивний вплив на вуглеводний, ліпідний обміни, сприяння гальмуванню процесів ліпідів. Доведено здатність фетоплацентарної тканини знижувати потребу в інсуліні, стабілізувати перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА328056

Рубрики:

      
11.

Шебанов О.Г. 
Визначення стандартизуємих норм надійності точних технологічних машин (на прикладі промислових роботів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.Г. Шебанов ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі аналізу фізичних процесів, що мають місце в кінематичних ланцюгах і парах виконавчих механізмів запропоновано нову методику встановлення стандартизованих норм надійності точних технологічних машин, що базуються на математичних залежностях наробітку до відмови від зносу на рівні мікроконтакту, структурних, кінематичних, динамічних параметрів, точності виготовлення ланок та їх монтажу у кінематичній парі та компенсації зносу. В результаті експериментальних досліджень та комп'ютерних розрахунків підтверджено ефективність розробленої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К414 + З965.941 +
Шифр НБУВ: РА328281

Рубрики:

      
12.

Снігур А.В. 
Високоточна швидкодіюча ІВС опрацювання стрибкоподібних сигналів на базі АЦП із ваговою надлишковістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / А.В. Снігур ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод коригування похибок комутатора вимірювального каналу інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) опрацювання стрибкоподібних сигналів, що дозволяє зменшити загальну інструментальну похибку каналу та підвищити точність вимірювань. Удосконалено метод підвищення точності ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, який базується на введенні до структури вимірювального каналу системи як "ядра" порозрядного аналого-цифрового перетворювача (АЦП) з ваговою надлишковістю, що самокалібрується. Контур даного ІВС включається в контур коригування похибок каналу. Удосконалено метод підвищення швидкодії ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, за яким здійснюється компенсація динамічних похибок першого та другого роду у вимірювальному каналі шляхом уведення до його структури порозрядного АЦП з ваговою надлишковістю. Розвинуто математичні моделі динамічних похибок другого роду, що виникають у вимірювальному каналі під час зміни вхідних сигналів, і які можна значно зменшити (на 1 - 2 порядки) за рахунок їх компенсації у порозрядному АЦП, що входить до складу ІВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01 +
Шифр НБУВ: РА352142

Рубрики:

      
13.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
14.

Яновицька Г.Б. 
Відновлення майнових прав незаконно засуджених та реабілітованих громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Б. Яновицька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто аспект становлення інституту відновлення майнових прав незаконно засуджених і реабілітованих. Визначено коло учасників правовідношення, показано доцільність застосування єдиного терміна "реабілітований" до громадян, які постраждали від незаконних дій правоохоронних і судових органів, а також репресованих. Проаналізовано види майнових прав, що підлягають відновленню. Обгрунтовано застосування певних способів захисту даних прав реабілітованих, зокрема, відновлення попереднього становища та компенсації. Запропоновано ліквідувати обмеження виплати грошової компенсації тільки спадкоємцям першої черги за законом на підставі її суперечності цивільному законодавству України. Досліджено особливості відновлення певних майнових прав реабілітованих, а саме: права власності на житло, корпоративних прав. Сформульовано пропозиції стосовно чинного законодавства, розроблено практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.12 + Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА337655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ніжинська І.С. 
Відшкодування шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання і досудового слідства в системі органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Ніжинська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

З'ясовано актуальні проблеми компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства у системі ОВС України, галузевої природи цих правовідносин, досліджено конкретні проблеми та перспективи розвитку інституту відшкодування такої шкоди. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчої регламентації та компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України. Обгрунтовано правову суть обов'язку держави стосовно відшкодування зазначеної шкоди. Визначено джерела формування державних коштів, за рахунок яких проводиться відшкодування. Внесено пропозиції щодо вдосконалення інституту правовідносин, що виникають у результаті відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України, визначення її мінімального розміру. Обгрунтовано необхідність розширення переліку підстав відшкодування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА326687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Малік Л.М. 
Власність в механізмі управління аграрними підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.М. Малік ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність категорій "власність" й "управління" в аграрних підприємствах. Наведено визначення сутності та ролі власності в управлінні підприємствами. Встановлено, що формування системи управління власністю потребує нових підходів у сфері орендних відносин. Висвітлено понятійний апарат механізму управління власністю на основі визначення сутності як економічної категорії, що відображає соціально-економічні внутрішньогосподарські відносини, уточнено сутність принципів управління механізму управління власністю в аграрних підприємствах, зокрема, відповідальність, раціональність, превентивність, мотивації, компенсації стосовно відносин власності. Розкрито шляхи раціоналізації організаційної структури управління використанням майна, мотивації праці власників майна та методичні підходи до управління орендованим майном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-141-21
Шифр НБУВ: РА372024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Рекрут С.В. 
Вплив біологічно активних речовин на життєстійкість личинок коропа та білого амура при їх заводському підрощуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / С.В. Рекрут ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено доцільність застосування біологічно активних речовин на базі використання знань закономірностей морфофункціональних особливостей личинок риб на відповідних етапах їх розвитку. Запропоновано використання стартового комбікорму, збагаченого 5 % жовчі великої рогатої худоби з метою компенсації недостатнього жовчевиділення личинками риб. Підвищення енергетичного рівня в організмі личинок рекомендовано досягати за рахунок балансування цукрово-протеїнового відношення корму 1:1. Встановлено, що корекцію захисних сил організму доцільно проводити за рахунок препаратів "Біофорд" у кількості 0,03 мг/л.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.1-4
Шифр НБУВ: РА320129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шуліка О.М. 
Вплив власних полів пучків заряджених частинок на процеси генерації та прискорення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / О.М. Шуліка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему впливу власних електромагнітних полів сильнострумових пучків заряджених частинок на процеси їх транспортування крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки лінійних індукційних прискорювачів, а також процеси генерації короткохвильового електромагнітного випромінювання у плазмово-пучкових системах. Теоретичні дослідження та числове моделювання у рамках нелінійної теорії показали принципову можливість зарядової та струмової компенсації трубчастого сильнострумового іонного пучка під час його проходження крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки за умови супроводження іонного пучка додатковим електронним пучком. Для запобігання розбіжності та гальмування іонного пучка у дрейфових проміжках використано інжекцію додаткових "холодних" (теплових) електронів. За таких умов іонний пучок залишається моноенергетичним у цілому. Показано, що прикладене зовнішнє прискорююче електричне поле прискорює іони, але гальмує електрони, не перешкоджає проходженню електронного пучка крізь прискорюючі проміжки та забезпечує необхідний ступінь зарядової та струмової компенсації іонного пучка тільки за умови, якщо помножена на заряд початкова різниця потенціалів не перевищує початкової енергії електронів. Отримано обмеження на товщину стінки трубчастого сильнострумового іонного пучка, за якого зберігається однорідність зарядової та струмової компенсації та однорідність прискорення по радіальному перерізу іонного пучка. У рамках побудованої лінійної та нелінійної самоузгодженої теорії взаємодії моноенергетичного електронного пучка з плазмою гібридної кільцевої структури знайдено режими збудження короткохвильового електромагнітного випромінювання з найбільш ефективним відбором енергії від електронного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132.051,022
Шифр НБУВ: РА313851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Олексін М.І. 
Вплив дисперсії і нелінійних ефектів оптичного волокна на параметри транспортних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.І. Олексін ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено модель оптичної транспортної DWDN системи передачі інформації, що базується на побудові й аналізі ОКО-діаграми та дозволяє одержати характеристики якості функціонування для кожного спектрального каналу, залежно від його характеристик. Досліджено залежність максимальної швидкості передачі та довжини регенераційної ділянки за заданих коефіцієнтів бітової помилки. Проведено вимірювання диференціальної групової затримки сигналу в оптичних волокнах. На підставі одержаних результатів вимірювань створено підсистему моделювання поляризаційної модової дисперсії (ПМД). Удосконалено схему компенсації ПМД, що суттєво зменшує вплив даного виду дисперсії на параметри транспортних систем. Встановлено, що джиттер складається з детермінованої та випадкової складових. Розроблено спосіб мінімізації впливу джиттера шляхом часового зсуву точки прийняття рішень щодо прийняття біту. Наведено методи оптимізації параметрів і мінімізації впливу нелінійних ефектів, компенсації поляризаційної модової дисперсії та зменшення впливу джиттера, що дозволяють збільшити довжину регенераційної ділянки та швидкість передачі інформації, причому ефективність використання запропонованих рішень зростає зі збільшенням швидкості передачі, а це дозволяє досягти збільшення пропускної здатності системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71 +
Шифр НБУВ: РА366418

      
20.

Сахарова Ю.В. 
Вплив диференційованого навчання хворих на цукровий діабет 1 типу на досягнення компенсації захворювання та перебіг діабетичної нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Ю.В. Сахарова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження 98-ми хворих на цукровий діабет I типу, які навчалися самоконтролю в "Центрі навчання хворих на цукровий діабет". Запропоновано застосовувати диференційований підхід до груп пацієнтів з урахуванням їх рівня невербального коефіцієнту інтелекту (non-ver.IG) і психологічних особливостей. Наведено дані про стан компенсації та перебіг діабетичних нефропатій (за даними динамічної реносцинтиграфії) у хворих різних груп, що мають відмінні показники невербального коефіцієнта інтелекту (non-ver.IG). Оцінено перебіг діабетичних ускладеннь залежно від стану метаболічного контролю діабету, вивчено обізнаність хворих про їх недугу, а також досліджено емоційний стан і типи ставлення до хвороби. Одержані дані свідчать, що у разі дотримання необхідної терапії за допомогою існуючих структурованих програм досягається довготривала стабільна компенсація захворювання, яка супроводжується регресом діабетичних нефропатій в осіб з високим non-ver.IG. Установлено, що після проведення навчання хворих на цукровий діабет I типу за визначеними структурованими програмами з періодичністю 2 рази на рік виникають позитивні тенденції у зміні їх емоційного статусу та змінюється ставлення до їх хвороби у напрямку гармонізації особистості, підвищується рівень знань щодо захворювання. За даними динамічної реносцинтиграфії встановлено, що порушення екскреторної функції нирок у цих хворих з невеликою тривалістю захворювання є раннім проявом діабетичної нефропатії, мають двосторонній характер та виявляються ще на стадії відсутності мікроальбумінурії. Виявлено, що проведений диференційований підхід до групового навчання у комплексі з необхідною терапією позитивно впливає на динаміку фільтраційно-екскреторної функції нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-3 +
Шифр НБУВ: РА341309

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського