Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЕФФІЦІЕНТ$<.>+<.>K=ЯЗКОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Межидов С.Х. 
Проникність еритроцитів до кріопротекторів і структурно-функціональний стан компонентів їх цитоплазми на етапах кріоконсервування: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.19 / С.Х. Межидов ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

В дисертаційній роботі методами ЕПР, ЯМР вивчено вплив температури і концентрації внутрішньоклітинного білка на проникність еритроцитів людини до різних кріопротекторів. Розраховані коефіцієнти проникності, розподілу, енергія активації і т.і. Показано, що концентрація внутрішньоклітинного гемоглобіну впливає як на розподіл, так і на швидкість проникнення гліцерину. Методами ЕПР та спектрофотометрії показано, що в гіпертонічних розчинах різних речовин відбуваються виражені зміни мікров'язкості цитоплазми і конформації внутрішньоеритроцитарного гемоглобіну. В роботі досліджена залежність збереження еритроцитів від концентрації, поєднання різних високо- та низькомолекулярних речовин і швидкості заморожування. Теоретично обгрунтовано підхід і створені економічні і менш трудомісткі способи кріоконсервування еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669.343.1с8,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Щадило Я.С. 
Оцінка тріщинотривкості найбільш навантажених деталей вузлів підвісних конвеєрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Я.С. Щадило ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О931.14-082.03

Рубрики:

      
3.

Бєляєв М.Р. 
Газодинамічна теорія бозе-квазічастинок та методи розрахунку кінетичних коефіцієнтів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Р. Бєляєв ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення газодинаміки бозе-квазічастинок в чистих монокристалах та в He II. На основі кінетичних рівнянь для бозе-квазічастинок з довільним законом дисперсії здобуто рівняння газодинаміки бозе-квазічастинок. Запропоновано метод, подібний до методу Енскога-Чепмена, розрахунку кінетичних коефіцієнтів, що грунтується на спеціально побудованих системах ортогональних поліномів. Здобуто формули вищої алгебраїчної точності типу Гауса для наближених обчислень інтегралів, що використовують побудовані системи ортогональних поліномів. Побудовано модель зведеного ізотропного кристалу стосовно модулів пружності другого та третього порядків для кристалів усіх сингоній. Розраховано кінетичні коефіцієнти в фононній газодинаміці в кристалічних діелектриках та магнонній газодинаміці ізотропних феродіелектриків та антиферомагнетиків типу "легка площина" з урахуванням порядку числових коефіцієнтів. Обчислено коефіцієнти згасання вторинних хвиль типу хвиль другого звуку в газодинаміці квазічастинок. У фононній газодинаміці, використовуючи здобуті значення кінетичних коефіцієнтів, для кристалу NaF обчислено інтервал існування другого звуку, який співпадає з інтервалом його експериментального спостереження. Для He II розраховано першу та другу в'язкості, коефіцієнт згасання першого звуку з урахуванням непружності розсіяння фононів на ротонах в широкому діапазані температур та тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022 + В317.26,022

Рубрики:

      
4.

Ричагов В.М. 
Розробка теоретичних основ ресурсозберігаючих технологій зміцнюючих обробок конструкційних сталей для будівельних металевих конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.М. Ричагов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 34 с. — укp.

Висвітлені сучасні уявлення теоретичного та фізичного металознавства, які базуются на комплексному вивченні кристалічної побудови, кінетики фазових перетворень, природи і механізмів зміцнення основних класів низьковуглецевих, низько- та мікролегованих сталей для зварювальних металевих конструкцій після різних термічних та термомеханічних діянь. Розглянуті перспективні засоби та технологічні схеми підвищення рівня властивостей металопрокату для сталевих будівельних конструкцій на підставі комплексного аналізу структурної теорії міцності та зв'язку між хімічним складом та основними параметрами обробки з одного боку та параметрами структури та властивостями - з другого. Враховуючи ситуацію, що складаєтся у країні з енергоресурсами та легуючими домішками у дисертації особлива увага приділена створенню ефективних технологій термічного зміцнення з прокатного нагрівання та термомеханічної обробки будівельних сталей за рахунок одночасного включення в дію різних механізмів зміцнення в залежності від системи легування, режиму обробки та швидкості охолодження металопрокату. На основі виконаних у дисертаційній роботі досліджень підприємствам-виробникам та споживачам металопродукції запропоновані ефективні ресурсозберігаючі технологічні режими виробництва високоміцного прокату із звичайних низьковуглецевих, низько- та мікролегованих сталей, у тому числі із зниженим вмістом вуглецю, з підвищеними характеристиками міцності, пластичності, холодостійкості та в'язкості руйнування, технікоекономічна ефективність та особливості його застосування у сталевих будівельних конструкціях як відповідального, так і масового призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235

Рубрики:

      
5.

Паль-Валь 
Низькотемпературні механізми дислокаційної акустичної релаксації в кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.П. Паль-Валь ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено експериментальному вивченню елементарних механізмів динаміки дислокацій в кристалах при низьких температурах. Результати дослідження базуються на детальному вивченні низки низькотемпературних акустичних ефектів і аномалій. Запропоновані нові послідовні і несуперечливі мікроскопічні інтерпретації виявлених ефектів. Значно вдосконалені і доповнені існуючі уявлення про рух дислокацій в потенційному рельєфі Пайєрлса. Детально вивчена динамічна взаємодія дислокацій з атомами домішок. Створені нові уявлення про нетривіальний вплив фононної і електронної в'язкості кристалів на термічно активований рух дислокацій і окремих кінків на дислокаціях. Запропоновані способи врахування статистичного характеру локальних еволюцій елементів дислокаційної структури в реальних кристалах. Доповнені уявлення про вплив дислокацій на фазові перетворення та динаміку дислокацій поблизу фазових переходів. Створена послідовна і прозора картина зв'язку динамічної поведінки кристала як лінійного або нелінійного елемента низькотемпературних акустичних пристроїв зі структурно-дислокаційними процесами в його об'ємі. Окреслені нові напрямки досліджень динаміки дефектів в реальних кристалах в умовах низьких і наднизьких температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Жмихов В.М. 
Обгрунтування параметрів нетрадиційного гідродинамічного видобутку вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.М. Жмихов ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності підвищення руйнувального градієнта тиску з підвищенням в'язкості робочої рідини та газовмісту, а також зниження даного параметра відповідно до збільшення терміну скидання тиску в системі та проникності пористого тіла. Визначено чисельні значення руйнувального градієнта тиску відповідно до чисельних параметрів впливаючих на нього факторів. Значну увагу приділено раціональним співвідношенням між параметрами в'язкості робочої рідини та проникності пористого тіла, необхідних для його руйнування. Доведено, що підвищення коефіцієнта виймання вугілля до 0,6 можливе, якщо здійснювати гідродинамічну дію поетапно водою, а потім водними розчинами поліакриламіду з в'язкістю 0,04 та 0,09 Па.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.41
Шифр НБУВ: РА309685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шабан Самер Аднан 
Ефективність застосування тіотріазоліну та біофізичних факторів у лікуванні ішемічної хвороби серця із супутнім хронічним холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Шабан Самер Аднан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці, апробації й оцінці ефективності застосування нових двох схем комплексних методів лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) із супутнім хронічним безкам'яним холециститом (ХБХ), що охоплюють антиоксидантно-ентеросорбційну терапію і біофізичний лікувальний комплекс на підставі виявлених особливостей клінічного перебігу і порушень ліпідного обміну, перекисних процесів, гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливої функції міокарда. Визначено, що застосування медикаментозного (тіотріазолін + ентеросорбент) або біофізичного (загальні бішофітні ванни + лазеропунктура + магнітотерапія) лікувального комплексу в лікуванні стабільних форм ІХС із супутнім ХБХ не тільки стабілізує клінічний перебіг даної сукупної патології, але і коригує стан ліпідного обміну, статус перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту, показники гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р413.520.11-5
Шифр НБУВ: РА308036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Скікевич М.Г. 
Стан привушних залоз і гомеостазу порожнини рота при хронічних неспецифічних захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Г. Скікевич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 12 с. — укp.

Подано відомості про функціональний стан привушних залоз у хворих, що страждають хронічними неспецифічними захворюваннями легенів. Об'єктивним проявом захворювання є зниження секреторної функції привушних залоз та об'єму ротової рідини, прозорості паротидного секрету, збільшення його в'язкості, показника зміщення водневого в кислий бік та порушення співвідношення мінеральних компонентів (хлору, заліза, кальцію). Хронічні захворювання легенів супроводжуються змінами концентрації секреторного імуноглобуліну A, а також імуноглобулінів A, G, M в сироватці крові. Термографічні дослідження констатують підвищення температури в ділянці привушних залоз (напруження секреторного процесу). Патоморфологічне дослідження дає змогу кваліфікувати зміни в залозах як хронічне продуктивне запалення. Розроблено схему комплексної терапії даної групи хворих, яка потребує активного спостереження та лікування у лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА308240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Попівненко Л.І. 
Розробка методу та вимірювання модуля зсуву мембран еритроцитів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Л.І. Попівненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено метод вимірювання модуля розтягу за сталої площі (модуля зсуву) мембрани еритроцита людини за часом протікання крізь циліндричний мікрокапіляр певної кількості суспензії з відомим гематокритом. Створено фізико-математичну модель процесу всмоктування еритроцитів людини у циліндричний мікрокапіляр з діаметром, який не перебільшує характерний розмір клітини. Визначено час проходження еритроцита крізь мікрокапіляр у залежності від перепаду тиску на ньому, в'язкості зовнішньоклітинного розчину, модуля зсуву клітинної мембрани, довжини та радіуса мікрокапіляра. Обгрунтовано методику визначення модуля зсування мембрани еритроцита людини за часом протікання крізь мікрокапіляр певної кількості суспензії клітин із заданим гематокритом. Проведено експерименти щодо визначення модуля зсуву мембран еритроцитів консервованої за 4 C крові людини в залежності від строків зберігання (2 - 20 днів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241*715.1,022
Шифр НБУВ: РА309199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Артим В.І. 
Підвищення працездатності шарошкових доліт, оснащених вставними композиційними зубками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.12 / В.І. Артим ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення працездатності шарошкових доліт із вставними твердосплавними зубками. Розроблено нову конструкцію вставного комбінованого зубка, яка підвищує міцність з'єднання "зубок - шарошка" із зменшенням витрат твердого сплаву, а також новий метод отримання запропонованої конструкції зубка шляхом віброзмішування. Наведено новий технологічний метод підвищення міцності з'єднання "зубок - шарошка" прискореним нагрівом для гартування шарошки. Впроваджено методику оцінки в'язкості руйнування твердосплавних зубків зі змінною концентрацією твердого сплаву за довжиною зубка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3-041.1
Шифр НБУВ: РА307765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ярошенко І.В. 
Особливості проявів і врахування кластерної адсорбції у металевих рідинах поблизу поверхонь оксидних фаз: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.В. Ярошенко ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Описано механізм формування адсорбційних кластерних (пристінкових) шарів у рідині на поверхні твердих фаз. З урахуванням міцелярної форми існування частинок твердих оксидних дисперсій у металевих розплавах складено рівняння для кількісної оцінки їх плавучості, швидкостей їх занурення та спливання. Сформульовано принципи розробки нових способів вимірювання зсувної в'язкості рідких металів з урахуванням формування у них специфічних пристінкових шарів внаслідок кластерної адсорбції. Запропоновано методику врахування позитивної кластерної адсорбції у капілярних методах визначення коефіцієнтів дифузії у рідких металах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА308574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коновалов М.Ф. 
Профілактика карієсу зубів у школярів зі сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Ф. Коновалов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу карієсу зубів у школярів зі сколіозом у зв'язку з функціонуванням системи регуляції кислотно-лужного гомеостазу ротової рідини у дітей. Встановлено наявність у ротовій рідині школярів зі сколіозом метаболічного алкалозу та вторинного метаболічного ацидозу за показником pH. Показано високу поширеність та інтенсивність карієсу постійних зубів у школярів зі сколіозом, зниження кислотної резистентності емалі постійних зубів і ремінералізуючого потенціалу ротової рідини. Застосування карієспрофілактичного мінерального концентрату "Віта" - засобу інтегральної корекції метаболічного ацидозу й алкалозу - та вітаміна C у складі зубної пасти місцево, всередину та комбінованим способом нормалізує кислотно-лужну рівновагу в ротовій рідині, показники pH і в'язкості та за 2 роки спостережень дає високий, до 80 %, карієспрофілактичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.458.250.533
Шифр НБУВ: РА312084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Владико О.Б. 
Обгрунтування технології створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску закріплюючих розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / О.Б. Владико ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання створення протифільтраційних завіс навколо підземних виробок неглибокого закладення, підземних споруд і відстійників шкідливих речовин. На базі теоретичних та експериментальних досліджень обгрунтовано технологічні параметри створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску закріпного розчину. Встановлено, що геометричні параметри та фізико-механічні властивості створюваної завіси залежать від густини закріпного розчину та щільності породи, що закріплюється, ударної в'язкості породи, тиску струменя закріпного розчину, діаметра сопла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И171-5
Шифр НБУВ: РА311712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Самотугін С.С. 
Теоретичні і технологічні основи комплексного зміцнення інструментових матеріалів з використанням висококонцентрованого плазмового нагріву: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / С.С. Самотугін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено механізми фазових і структурних перетворень у інструментальних матеріалах (сталях, сплавах, чавуні, наплавленому металі) за умов поверхневого зміцнення висококонцентрованого плазмового струменя та їх вплив на досяжний рівень експлуатаційних властивостей - твердості, теплостійкості, в'язкості руйнування. На підставі металографічних, електронно-мікроскопічних і рентгеноструктурних досліджень вивчено вплив різних механізмів зміцнення (твердорозчинного, дислокаційного, субструктурного, дисперсійного) за умов об'ємно-плазмової обробки на експлуатаційні властивості інструментальних матеріалів. Розроблено методичні основи випробувань поверхнево-зміцнених сталей та сплавів на динамічну в'язкість руйнування. Доведено можливість підвищення тріщиностійкості матеріалів за умов об'ємно-плазмового, індукційно-плазмового та термоциклічного плазмового зміцнення, яке має місце завдяки утворенню поверхневого гартованого шару з наддисперсною структурою та гальмуванню руйнування на межі шарів (за механізмом утворення вторинних тріщин зсуву під дією локальних дотичних напруг і розгауження магістральної тріщини). На підставі досліджень розроблено наукові основи технологій комплексного зміцнення інструменту, які забезпечують одночасне підвищення твердості, теплостійкості та в'язкості руйнування. Запропоновано та впроваджено у виробництво технологічні процеси плазмової обробки інструмента різного функціонального призначення: різального, формувального, грунтооброблювального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.501.6
Шифр НБУВ: РА311235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Буцька В.Є. 
Технологія та фізико-хімічна стабільність лікарських гелів на основі поліметилсилоксану: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.Є. Буцька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Науково обгрунтовано створення гелеподібних лікарських засобів на основі гідрогелю метилкремнієвої кислоти, який застосовується у медичній практиці як ентеросорбент під назвою "Ентеросгель" (ЕГ). Розглянуто пружно-пластично-в'язкі властивості ЕГ, виявлено критеріальні значення основних структурно-механічних характеристик: еластичності, в'язкості, періоду релаксації, які є контрольними показниками фізико-хімічної стабільності ЕГ в умовах виробництва та зберігання гелів. Розроблено оптимальні склади і технологічні схеми виробництва трьох лікарських гелів: "Адаптогель" - адаптогенний засіб для дорослих і дітей, "Батоксидин" - антимікробний препарат для лікування гнійно-запальних процесів порожнини рота, інфікованої золотистим стафілококом, "Хлодиксан" - комбінований протизапальний засіб для використання у стоматологічній практиці під час лікування гнійно-запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 поліметилсилоксан + Л663.2
Шифр НБУВ: РА308013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мірошниченко Д.С. 
Вплив неньютонівських властивостей дисперсних систем на реологічну поведінку розбавлених суспензій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Д.С. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто реологічну поведінку розбавлених суспензій, які проявляють неньютонівські властивості, що обумовлені дисперсійним середовищем або формою завислої частинки. Виявлено, що додавання у нелінійно-пружнов'язку рідину жорстких сферичних частинок за малої концентрації останніх призводить до послаблення неньютонівських властивостей суспензії. Визначено: розбавлена суспензія жорстких діелектричних еліпсоїдів обертання у ньютонівській рідині під дією електричного поля проявляє наступні неньютонівські властивості: аномалію в'язкості, анізотропію фізичних властивостей, пружнов'язкість, нелінійність на несиметричність тензору напружень. Побудовано реологічні рівняння стану анізотропної рідини другого порядку, на основі яких та за результатами двох попередніх досліджень зроблено якісне припущення щодо підсилення неньютонівських властивостей розбавленої суспензії жорстких еліпсоїдів обертання у нелінійно-пружнов'язкій рідині, що моделюється рідиною другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + Г661
Шифр НБУВ: РА307930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дунаєва А.Є. 
Етіологічна експрес-діагностика лікарської хвороби за рівнем поглинення ультразвуку еритроцитами, навантаженими медикаментозним алергеном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.Є. Дунаєва ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості морфометричних показників еритроцитів (ЕР) та функціонального стану їх мембран у хворих на лікарську хворобу (ЛХ). Розроблено біофізичний метод специфічної експрес-діагностики ЛХ на підставі встановлення патогенетичної ролі ЕР. У хворих з гострими та латентними формами ЛХ виявлено підсилення неоднорідності популяцій циркулюючих ЕР з перевагою їх макроформ, зміни електричних характеристик, іонтранспортної функції еритроцитарних мембран, що свідчить про участь системи еритрону в механізмах розвитку ЛХ. Порушення мікров'язкості та інтегральної щільності мембран ЕР спостерігалось переважно в хворих з гострими проявами ЛХ, про що свідчили показники питомого опору та відносної провідності, а також зростання величини струму електромагнітного пробою в 1,2 рази. Встановлено залежність фізико-хімічних властивостей ЕР від типу проявів алергічної реакції в хворих на ЛХ і виду основного захворювання. Розроблено спосіб етіологічної експрес-діагностики ЛХ за рівнем поглинання ультразвуку ЕР крові пацієнтів, навантажених медикаментозним алергеном, сконструйовано установку для його здійснення. Чутливість способу становить 80 % за латентних форм ЛХ і 91,5 % - за гострих у разі значного скорочення часу одержання результатів (до 20 - 30 хвилин замість 5 - 6 годин за умов традиційних імунологічних тестів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.22-43
Шифр НБУВ: РА316176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Матіко Ф.Д. 
Вимірювання витрати та кількості стисненого природного газу на газонаповнювальних станціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ф.Д. Матіко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови системи вимірювання витрати та кількості (об'єму) природного газу під час наповнення балонів автомобілів на газонаповнювальних станціях. Запропоновано та реалізовано новий спосіб розширення діапазону вимірювання витрати за умови забезпечення заданої похибки її вимірювання. Розроблено нові методи розрахунку коефіцієнта стискуваності, показника адіабати, в'язкості природного газу, які дозволяють проводити розрахунки фізичних властивостей природного газу за умов автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій. Запропоновано систему автоматизованого проектування витратомірів змінного перепаду тиску зі спеціальними пристроями звуження потоку на підставі використання отриманих методів розрахунку фізичних властивостей природного газу. Розроблено схему та конструкцію витратомірного вузла для вимірювання витрати природного газу за високих тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5
Шифр НБУВ: РА315841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бєлькова А.І. 
Розробка фізико-хімічних критеріїв і моделей для прогнозування технологічних властивостей шлаків металургійного виробництва за їх складом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.І. Бєлькова ; Ін-т чор. металургії НАН України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку фізико-хімічних критеріїв для оцінки впливу мікронеоднорідностей будови оксидних розплавів за складом на їх властивості, використання яких забезпечує підвищений рівень точності прогнозних залежностей цих властивостей. Для розрахунку в'язкості розплавів на засадах теорії фізико-хімічного моделювання запропоновано методику обліку температури та реалізовано розрахунок енергії активації в'язкого плину. Апробовано методику прогнозування за складом термодинамічних характеристик реакцій за участю подвійних і потрійних окиснів і більш складних оксидних систем. Наведено методику прогнозування коефіцієнтів міжфазового розподілу елементів між чавуном і шлаком на базі "згортки" фізіко-хімічної інформації про склад шихтових матеріалів і продуктів комплексних показників, що характеризують стан фурменної зони в горі доменної печі та геометричні співвідношення коксової насадки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-15
Шифр НБУВ: РА316357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Коваль О.Д. 
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О.Д. Коваль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель кавітаційного впливу на багатокомпонентні неньютонівські рідини типу піролізної смоли, термогазойлю, коксохімічної сировини, крекінггазойлю. Описано процес перемішування рідин у мішалках і проточних змішувачах за умов дії на рідину кавітації. Розроблено експериментальні стенди та наведено результати дослідження для аналізу наслідків кавітаційного впливу на багатокомпонентні середовища. Проведено реологічні дослідження таких середовищ для доведення гіпотези про те, що у певному діапазоні температур і градієнтів швидкостей ці середовища можна описати степеневим законом Оствальда де Віля. Виявлено, що під час проходження досліджуваних середовищ та їх сумішей через кавітаційний змішувач, у ряді випадків відбувається помітна зміна реологічних властивостей, зокрема, коефіцієнта динамічної в'язкості. Даний ефект дозволяє розробити методики, пов'язані з транспортуванням продуктів із меншими енергетичними витратами. Визначено критерії, що дозволяють оцінити ступінь кавітаційного впливу на складне реологічне середовище. На підставі результатів експериментальних досліджень і математичного опису процесів перемішування запропоновано методики розрахунку кавітаційних змішувачів-реакторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.311-5-01
Шифр НБУВ: РА315636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського