Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (3701)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=КЛІТИНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 445
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міхалап С.В. 
Нові моноклональні антитіла ІПО-38 до ядерного антигену, що асоційований з проліферацією нормальних та злоякіснотрансформованих клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Міхалап ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25

Рубрики:

      
2.

Тумасова К.П. 
Морфо-функціональна характеристика оксидантної активності нейтрофільних гранулоцитів крові: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / К.П. Тумасова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

На основі ультраструктурного та морфометричного аналізу проведена оцінка стану системи нейтрофільних гранулоцитів крові з застосуванням критеріїв визначення морфо-функціональної недостатності (МФН) та її ступеня, які дозволяють пов'язати структурні зміни в клітинах з рівнем оксидантної активності крові та тісно пов'язані з тяжкістю перебігу хвороби. Встановлено, що МФН І ступеня більш характерна для донорів; ІІ ступеня - для хворих з хронічним локальним запаленням; ІІІ ступінь - для хворих з післяопераційними гнійними та гнійно-септичними ускладненнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1

Рубрики:

      
3.

Сидоренко С.П. 
Нові поверхневі антигени клітин, що виявляються моноклональними антитілами серії ІПО, при лейкозах та лімфомах: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / С.П. Сидоренко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі удосконалення імунофенотипування лімфоїдних клітин з метою підвищення ефективності диференціальної діагностики, класифікації та імунотерапії лейкозів та лімфом людини. В роботі розвивається новий напрямок в онкогематології, який грунтується на регулюванні диференціювання та апоптозу злоякісно трансформованих клітин через поверхневі рецептори. Створена перша вітчизняна панель моноклональних антитіл (МКАТ) проти антигенів диференціювання лімфоцитів людини. Виявлено новий антиген СDw150. Визначена експресія, структура та функції CDw150, показана його роль у регуляції диференціювання та апоптозу. Вперше отримані МКАТ ІПО-4 до антигену CD95. Вивчена експресія цього антигена в нормі і при лімфоїдних формах лейкозів та лімфом. Знайдено, що сигнал через CD40 модулює CD95-опосередкований апоптоз в В-клітинах в нормі та при хронічному лімфолейкозі. Показано, що МКАТ ІПО-10 розпізнають поліморфну детермінанту HLA-DR, а МКАТ ІПО-24 виявляють CD37. Визначена експресія цих антигенів при лейкозах та лімфомах. За допомогою МКАТ серії ІПО виділені підваріанти В-І гострого лімфобластного лейкозу та В-клітинного хронічного лімфолейкозу, встановлені фенотипічні особливості пухлинних клітин при волосатоклітинному лейкозі та негоджкінських злоякісних лімфомах. МКАТ серії ІПО запропоновані для використання у імунофенотипуванні, діагностиці, класифікації та імунотерапії пухлинних захворювань кровотворної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-25

Рубрики:

      
4.

Хлівна Л.А. 
Підвищення ефективності пренатальної діагностики хромосомної патології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.А. Хлівна ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено фактори, що дозволяють скоротити час культивування амніоцитів до 7-9 діб. Розроблено оптимальні умови, завдяки яким з'явилася можливість отримувати високоякісні хромосомні препарати з 25-30 метафазами на склі. Запропонована модифікована методика дозволяє проводити цитогенетичний аналіз плода в клітинах амніотичної рідини (АР) незалежно від термінів вагітності, на яких вона аспірована. Обгрунтовано діагностичну значущість переважного використання трансабдомінального амніоцентезу для пренатальної діагностики (ПД) хромосомної патології. Визначено найбільш інформативні критерії формування груп високого генетичного ризику для проведення інвазивної ПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

      
5.

Цимбалюк-Волошин І.П. 
Діагностичне та прогностичне значення цитохімічного та імунологічного фенотипування бласних клітин у хворих гострою мієлоїдною лейкемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / І.П. Цимбалюк-Волошин ; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1998. — 13 с. — укp.

Представлено результати цитохімічного та імунологічного дослідження бластних клітин у хворих гострою мієлоїдною лейкемією (ГМЛ). Показано значення активності пероксидази та хлорацетатестерази у бластних клітинах для диференційної діагностики FAB-підваріантів ГМЛ. Виявлено особливості імунологічного фенотипу лейкемічних клітин при FAB-підваріантах ГМЛ. Запропоновано імунологічну класифікацію ГМЛ, яка відображає імунофенотипічні ознаки лінійної належності та ступеня зрілості бластних клітин. Проведено аналіз співвідношення між FAB-підваріантами та імунофенотипічними підгрупами ГМЛ. Встановлено, що експресія антигену CD 15 є прогностично сприятливою ознакою щодо досягнення хворими ГМЛ повної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-43

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Геворгіз Р.Г. 
Модель світлозалежного вмісту пігментів у мікроводоростях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Р.Г. Геворгіз ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998. — 18 с. — укp.

Пропонується механізм, який пояснює залежність кількості клітинних пігментів від інтенсивності світла у рослин. Основою механізму є уявлення про два протилежних процеси, які визначають концентрацію пігментів у клітині: синтез і руйнування пігментів під дією світла. Розроблено математичну модель, яка описує кількість пігментів в рослинних клітинах з урахуванням фотодеструктивних процесів. Отримані рівняння залежності кількості пігментів в біомасі мікроводоростей від поверхневої освітленості. Рівняння застосовано для опису світлозалежного вмісту пігментів в клітинах мікроводоростей різноманітних систематичних груп. Отримані коефіцієнти рівнянь. Показано гарне співвідношення експериментальних і теоретичних даних. Отримані рівняння, які описують динаміку кількості пігментів в рослинних клітинах при блокуванні синтезу пігментів недостачею компонентів мінерального харчування. Рівняння застосовано для опису концентрації пігментів в клітинах червоних і синьо-зелених мікроводоростей при глибокому азотному лімітуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.15*723

Рубрики:

      
7.

Соловйова Н.А. 
Вивчення впливу гіпоксії та оксиду азоту на кальцієві струми сенсорних нейронів мишей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.А. Соловйова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

      
8.

Матишевська О.П. 
Закономірності розвитку інтерфазної загибелі лімфоцитів селезінки щурів за участі Сasup2+/sup-залежних фосфоліпідних сигнальних систем після радіаційного ураження: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / О.П. Матишевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Лушнікова І.В. 
Вивчення участі продуктів метаболізму арахідонової кислоти у функціонуванні гепатоцитів щурів в культурі та кокультурі з клітинами Купфера: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Лушнікова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.137.1*723,022 + Е60*734.26*72,022

Рубрики:

      
10.

Комариста В.П. 
Взаємозв'язок інтенсивності проліферації і ліпідно-каротиноїдного обміну в клітинах IDunaliella/I Teod. та вплив ліпідно-каротиноїдних екстрактів на функціональну активність гепатоцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.П. Комариста ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1,022 + Р413.51-29

Рубрики:

      
11.

Кравець В.С. 
Особливості метаболізму злаків при дії низьких температур на рослини: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / В.С. Кравець ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-272.5,022 + П212-275.93,022

Рубрики:

      
12.

Горішна І.Л. 
Клініко-лабораторні зрушення у хворих на сальмонельоз дітей та їх корекція ентеросорбентом "Силлард П": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Л. Горішна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Представлені результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу сальмонельозної інфекції у дітей на фоні ендотоксикозу. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації, клітинного імунодефіциту з порушенням співвідношення між імунорегуляторними клітинами, збільшення удвічі продукції Ig M, дисбіоценоз кишківника у досліджуваного контингенту хворих. Запропоновані методи ліквідації ендотоксемії і зрушень гомеостазу, що її супроводжують шляхом комплексної терапії із застосуванням, залежно від ступеня ендотоксикозу, ентеросорбента "Силлард П", дозволили скоротити строки перебування пацієнтів у стаціонарі, покращити перебіг захворювання. Ентеросорбент "Силлард П" рекомендовано широко застосовувати у лікуванні хворих на сальмонельоз дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ісаєнков С.В. 
Вплив потужності дози на вихід пошкоджень ДНК в клітинах рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.В. Ісаєнков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто дані виходу пошкоджень ДНК у рослинних клітинах, що були опромінені з різною потужністю дози іонізуючим низькодозовим опроміненням. Досліджено вплив фактора потужності дози у низькодозовому діапазоні на характер виходу пошкоджень ДНК. Доведено, що потужність дози є важливим чинником у формуванні реакції відповіді клітин тютюну (Nicotiana tabacum) та сосни звичайної (Pinus silvestris), за критерієм виходу пошкоджень ДНК, на низькодозове опромінення. Залежності виходу пошкоджень ДНК від потужності дози опромінення мають складний характер і не корелюють з величиною потужності дози опромінення. За деяких режимів опромінення виявлено підвищений вихід пошкоджень ДНК у порівнянні з контролем. Встановлено факт реалізації прихованих пошкоджень в насінні сосни, що було опромінено в низькодозовому діапазоні. Визначено більшу радіочутливість паростків сосни, ніж протопластів даної рослини на вплив низькодозового опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.224-638-601.2,022
Шифр НБУВ: РА307675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Костюк О.П. 
Зміни кальцієвого гомеостазу в нервових клітинах при розвитку діабетичних нейропатій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / О.П. Костюк ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН, Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
15.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Федоряк О.Д. 
Модифіковані компоненти нуклеїнових кислот: синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.Д. Федоряк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена синтезу модифікованих олігодезоксирибонуклеотидів (кон'югація з репортерними сполуками, модифікація міжнуклеотидних зв'язків, гетероциклічних основ, введення в олігомер неприродних аналогів нуклеозидів) та дослідженню їх властивостей. Розроблені методи синтезу піразинонових і тимінових аналогів ацикловіру, їх азидо- та глікозильованих похідних. Одержано ефективний Н-фосфонатний реагент для прямого 5'-флуоресцентного мічення олігонуклеотидів в процесі їх синтезу. Створений зручний метод модифікації олігонуклеотидів нуклеозидним похідним імідазофеназину, приєднаним до 3'-кінця олігомеру. Показано, що приєднаний таким способом нейтральний феназин істотно підвищує стабільність комплексів з НК. Синтезовано тіофосфатні аналоги олігодезоксирибонуклеотидів, комплементарні до сигнатурних ділянок 16S pPHK молікутів, які ефективно інгібують процес трансляції в клітинах цих мікроорганізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Шмонін А.В. 
Виділення низькомолекулярних термостабільних білків цитозолю та дослідження їхньої дії на проліферацію клітин печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Шмонін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*669.13*33*112.6,022

Рубрики:

      
19.

Ахрамєєва Н.В. 
Вплив вірусів поліомієліту та їх бентонітових варіантів на пухлинні процеси в експерименті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.В. Ахрамєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.3-29

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Глушаков О.В. 
АТФ-індуковані струми в нейронах підслизового сплетіння тонкого кишечника морської свинки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Глушаков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24*739.13*02,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського