Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (2689)Реферативна база даних (6201)Книжкові видання та компакт-диски (2239)Журнали та продовжувані видання (124)
Пошуковий запит: (<.>K=КВАДРАТУР$<.>+<.>K=КРУГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 461
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сидоров Д.Є. 
Автоматична система управління процесом плоского шліфування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.Є. Сидоров ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи побудови автоматичних систем керування (АСК) технологічним процесом (ТП) плоского шліфування, що передбачає створення автоматичного програмного керування проміжними змінними процесу з метою забезпечення попадання параметрів якості ТП у допустиму область. Побудовано динамічну модель процесу плоского шліфування як об'єкту керування, що враховує процеси, які відбуваються у зоні контакту за умов взаємодії шліфувального круга з заготовкою. Розроблено стохастичну динамічну модель профілю робочої поверхні інструменту у разі його взаємодії з заготовкою, що враховує вплив варіації форми та її спектральний склад. Створено підсистему діагностики - стохастичного спостерігача Льюінберга з фільтром Калмана - Бьюссі, що забезпечує оцінювання фактичної глибини різання безпосередньо під час процесу плоского шліфування з мінімально досяжною середньоквадратичною помилкою. Розроблено АСК ТП плоского шліфування за відхиленням від програмного руху, що функціонує за умов випадкових збурень характеристик технологічної системи, що враховує вплив варіації форми інструменту, його спектральний склад на характеристики процесу різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.35-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352039

Рубрики:

      
2.

Палапа Н.В. 
Агроекологічна ефективність захисно-стимулюючих сумішей природного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.В. Палапа ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Агроекологічну ефективність препарату досліджено польовим, вегетаційним і лабораторним методами на фоні комплексного застосування різних доз, строків і засобів внесення мінеральних добрив. Встановлено оптимальні норми препарату для 33-х сільськогосподарських культур, розглянуто вплив ЗСС на схожість та енергію проростання насіння, величину врожаю та основні показники його якості, коефіцієнти використання рослинами поживних речовин грунту та мінеральних добрив, стан екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин, нормативи затрат мінеральних затрат мінеральних добрив на формування одиниці врожаю та їх біоенергетичну ефективність. За результатами даних досліджень вперше розроблено проект КНД "Енергоресурсозберігаюча технологія обробки насіння захисно-стимулюючими сумішами природного походження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 +
Шифр НБУВ: РА322947

Рубрики:

      
3.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
5.

Степанчук Т.Ф. 
Алгоритми розв'язання деяких класів оптимізаційних задач, які зводяться до задач оптимального розбиття: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Т.Ф. Степанчук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задачі застосування та обгрунтування єдиного підходу, що базується на методах оптимального розбиття множин, для розробки ефективних алгоритмів розв'язання задач глобальної оптимізації, побудови оптимальних квадратур та задач групового вибору. Для задач глобальної оптимізації обгрунтовано зведення задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття, а також розроблено новий алгоритм глобальної оптимізації багатоекстремальної функції, заснований на зведенні задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття множин з одночасним пошуком усіх локальних мінімумів функції та їх зон притягання, з наступним вибором глобального мінімуму. Запропоновано нову модифікацію функції штрафу за помилку, що допускається у разі віднесення будь-якої точки з зони притягання одного локального мінімуму до зони притягання іншого. Стосовно задач побудови оптимальних квадратур для функціональних класів, заданих квазиметриками, наведено новий наближений метод чисельного пошуку оптимальних вузлів та оптимальних коефіцієнтів квадратурної формули, а також найкращої гарантованої точності, заснований на зведенні задачі побудови оптимальних квадратур до задачі оптимального розбиття множин на підмножини з пошуком координат центрів цих підмножин, які співпадають з координатами оптимальних вузлів квадратурної формули. Розроблено декілька модифікацій нового алгоритму наближеного обчислення оптимальних коефіцієнтів квадратурних формул як лебегових мір підмножин, на які розбивається вихідна множина. На відміну від відомих результатів, одержаних для випадків, коли вузли оптимальної квадратури, що є центрами оптимального розбиття, співпадають з центрами оптимального покриття, розроблені алгортми вперше для будь-яких функціональних класів, заданих квазиметриками, дали змогу числовоми методами знаходити оптимальні вузли, оптимальні коефіцієнти квадратури та значення для найкращої гарантованої точності для будь-якого числа вузлів квадратурної формули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112,022
Шифр НБУВ: РА320278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Запорожець О.В. 
Аналіз на основі метода скінченних елементів осесиметричного деформування тонких пружних конічних оболонок і пластин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Запорожець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6
Шифр НБУВ: РА330606

Рубрики:

      
7.

Алілуйко А.М. 
Аналіз стійкості, стабілізація та порівняння динамічних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / А.М. Алілуйко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові алгебричні методи дослідження стійкості класів позитивних динамічних систем (диференціальних, різницевих і диференціальних систем з запізненням). Установлено умови позитивності диференціальних і різницевих систем відносно конусів типу кругових, еліпсоїдальних та їх узагальнень. Розвинуто методику побудови інваріантних множин нелінійних диференціальних систем у вигляді конусних нерівностей. Сформульовано узагальнений принцип порівняння для сімейства диференціальних систем, що функціонують у різних просторах. Запропоновано способи позитивної стабілізації динамічних систем відносно заданих конусів. Побудовано нові матричні методи аналізу стійкості й алгоритми стабілізації лінійних диференціальних систем другого поряду. Досліджено спектральні властивості гіперболічних пучків матриць і наведено їх застосування у задачах стійкості обертальних механічних систем. Розроблені матричні методи аналізу стійкості та синтезу керування застосовано для типових моделей роторних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.7-01,022 +
Шифр НБУВ: РА354816

Рубрики:

      
8.

Хорошун Г.М. 
Аналіз фазових сингулярностей у дифрагованому світловому полі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.М. Хорошун ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Проаналізовано умови виникнення дислокацій або екстремумів хвильового фронту за умов дифракції пучків світла на непрозорій перешкоді та інтерференції двох пучків. Розвинуто підхід, який дозволяє прогнозувати механізми творення, закономірності еволюції та топологію дислокацій хвильового фронту у цих оптичних полях. Завдяки цьому розкрито механізми творення дифракційних диполів вихорів, регенерації сингулярного пучка, високоефективного синтезу сингулярного пучка з гауссового пучка за допомогою фазового клина. Для задачі дифракції плоскої хвилі на круглому отворі знайдено точний розв'язок хвильового рівняння з межовими умовами Кірхгофа за допомогою перетворень Ханкеля. Досліджено поведінку поля у ближній зоні. Установлено відсутність будь-яких сингулярностей фази та зсув екстремумів амплітуди на осі у порівнянні з результатами, одержаними Зоммерфельдом у параксіальному наближенні. Розв'язано задачу дифракції плоскої хвилі на непрозорому диску за допомогою принципу Бабіне. Фазова швидкість поля на осі в області плями Пуассона значно перевищує швидкість світла c. суперпозиції дифрагованого поля та похилої плоскої хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.4 в641.0,022 + В343.7 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354557

Рубрики:

      
9.

Климик Я.Л. 
Асиметричне навантаження пружного шару з жорстким круговим включенням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Я.Л. Климик ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше розв'язано задачу щодо розміщення жорсткого дископодібного включення у пружному шарі паралельно його межовим площинам для випадків симетричного та довільного (але паралельно до межових площин шару) розташування площини зміщення включення між межовими площинами шару. Розглянуто задачі, коли одну з межових площин шару віддалено на нескінченість, а також щодо граничної умови "прилипання" матеріалу шару до його жорстких межовій площин. Для стоксівського аналогу задач розв'язано задачі щодо руху диску у півпросторі, який заповнено в'язкою рідиною, паралельно його стінці та рух диску в шарі в'язкої ріднини у площині, яка розташована від його межових поверхонь на довільній відстані. Вперше для задач із дископодібним включенням одержано асимптотики поведінки переміщень на великій відстані та напружень (і тиску для стоксівського аналогу) під час підходу до краю диску. Досліджено та одержано геометричне місце точок стагнації матеріалу у випадку зміщення включення для задач щодо пружного шару. Проаналізовано поведінку головного вектора сил і головного моменту сил, що діють на включення у випадку його зміщення в шарі. Одержано розв'язок задачі дії зосередженої сили в пружному шарі паралельно його межовим площинам, а також аналогічної задачі щодо стокслет у шарі в'язкої рідини. Винайдено новий прийом розв'язку складної системи парних інтегральних рівнянь, який призводить до найпростіших остаточних виразів фізичних величин, а також найпростішого вигляду нестримуваних інтегральних рівнянь Фредгольма другого роду та алгебраичних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01-3,022 +
Шифр НБУВ: РА343784

Рубрики:

      
10.

Рибак В.О. 
Біоекологічні та лісівничі основи управління продукційним процесом в соснових ценозах Українського Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.О. Рибак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрям управління продукційним процесом у соснових ценозах Українського Полісся шляхом оптимізації біологічних параметрів розвитку ценозу та едатопу рубками догляду. Наведено наукове обгрунтування показників рубок догляду, розроблено моделі оптимальних зріджень для різних вікових груп і класів росту соснових ценозів. Запропоновано методику контролю за дотриманням параметрів зріджень за різних видів рубок. Вперше встановлено кореляційні зв'язки деяких таксаційних показників деревостану з елементами габітусу крони дерева в онтогенезі та можливості управління її морфогенезом. Вивчено особливості генезису лісових грунтів під впливом простих і мішаних ценозів, визначено швидкість і парамтери їх евтрофізації. Обгрунтовано доцільність введення під полог соснових ценозів тіньовитривалих та швидокорослих листяних порід дерев і кущів, які, не порушуючи цілісності структури ценозу, в стислий термін строк посилюють інтенсивність біологічного кругообігу поживних речовин і ростові процеси деревостану. Обгрунтовано новий екологічний підхід щодо збереження родючості лісових грунтів. Визначено інтенсивність та якісні показники природного поновлення залежно від едафічних умов, віку та густоти деревотсану, а також біологічних особливостей порід, що поновлюються. Обгрунтовано заходи щодо відтворення та збереження видового біорізноманіття у різновікових соснових ценозах за умов різних ендотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-44 +
Шифр НБУВ: РА331879

Рубрики:

      
11.

Розова Л.В. 
Біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи (IRhagoletis cerasi/I L.) в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Л.В. Розова ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи. Визначено її шкідливість і уточнено особливості біології за умов півдня України. Установлено основні природні чинники, що впливають на розвиток шкідника та регулюють його чисельність, а саме: гідротермічні умови вегетаційного періоду, комплекс грунтових хижаків і збудників хвороб. Удосконалено моніторинг популяції вишневої мухи та обгрунтовано критерії визначення оптимальних строків проведення захисних заходів. Визначено ефективні інсектициди з різних класів хімічних сполук проти вишневої мухи. Удосконалено систему захисту черешні, яка передбачає використання методів аналізу грунтових проб пупаріїв шкідника, моніторингу імаго за допомогою жовтих клейових пасток, застосування ефективних інсектицидів, своєчасне збирання врожаю сортів черешні середнього та середньопізнього строків достигання, а також рихлення грунту міжрядь та пристовбурових кругів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.65-5 + П491.561 +
Шифр НБУВ: РА340374

Рубрики:

      
12.

Кругляк П. А. 
Біотехнологічні методи раціонального використання бугаїв-поліпшувачів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / П. А. Кругляк ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень впливу перерв різної тривалості у статевому використанні на відтворювальну здатність бугаїв, штучного вуглекислого гіпобіозу - на тривалість збереження розбавленими та декріоконсервованими сперматозоїдами біологічної повноцінності та ряду саніювальних препаратів на показники якості їх сперми. Встановлено вплив тривалих (120 діб і більше) перерв у статевому використанні на показники якості сперми, морфо- та гістологічну структуру статевих залоз, сперматогенез. Визначено концентрацію водневих іонів у спермі та вплив вуглекислотного гіпобіозу на фізіологічні показники якості сперми, запліднювальну здатність сперматозоїдів розрідженої та декріоконсервованої сперми бугаїв. Розроблено модель оптимального введення сперматозоїдів бугаїв у стан штучного вуглекислотного гіпобіозу. Встановлено вплив вітчизняного саніювального препарату "Декомсан" на показники якості сперми бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА380258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бондар І.П. 
Біотичний кругообіг мінеральних елементів та шляхи його регулювання в соснових деревостанах Центрального Полісся України: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / І.П. Бондар ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено інтенсивність обігу органічної маси й азоту, фосфору, калію, кальцію, магнію у чистих та мішаних соснових деревостанах. З'ясовано, що у лісах Центрального Полісся кругообіг зазначених елементів відбувається за типів: дуже загальмованому, що відповідає балам 4 та 5; загальмованого - балу 6; інтенсивного - балу 7). Дуже загальмований тип кругообігу властивий насадженням борів і бідних суборів, загальмований - суборів, інтенсивний - дібров. Розглянуто фізико-хімічні, кількісні та якісні показники гумусу та гумусного стану лісових грунтів різних типів лісу. На підставі результатів вивчення інтенсивності малого біотичного кругообігу мінеральних елементів у лісах різних типів обгрунтовано екологічну роль листяних деревних порід у складі соснових деревостанів Полісся України. Розглянуто шляхи інтенсифікації малого біотичного кругообігу (рубки догляду, застосування мінеральних добрив і вапнування кислих лісових грунтів) за бідних лісорослинних умов борів і бідних варіантів суборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353392

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ротте С.В. 
Вдосконалення асиметричних біморфних випромінюючих п'єзокерамічних перетворювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.В. Ротте ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Побудовано та досліджено математичну модель прямокутних плоских асиметричних біморфних випромінювачів п'єзокерамічних перетворювачів (АБВПП), розраховано їх основні коливальні та електроакустичні характеристики (резонансні частоти та чутливість) за різних видів закріплення. Запропоновано спрощений аналітичний метод визначення форми згинних коливань біморфного перетворювача з урахуванням дисипативних втрат, виражених через середнє значення логарифмічного декременту згасання. Досліджено електроакустичні характеристики (амплітудно-частотну, коефіцієнт передачі за напругою та діаграму спрямованості - ДС) трикутних, прямокутних, круглих та еліптичних АБВПП. Установлено оптимальні співвідношення площ п'єзоелементу та металевої пластини прямокутних, трикутних і еліптичних перетворювачів, що дають змогу одержати максимальну чутливість цих АБВПП. Уперше для розширення частотного діапазону АБВПП застосовано електромеханічний негативний зворотний зв'язок. Розвинуто теорію об'ємних п'єзокерамічних перетворювачів. Побудовано та досліджено математичну модель об'ємних АБВПП. Розроблено методику розрахунку звукових полів, одержано формули для опору випромінювання та коефіцієнта концентрації, проведено розрахунки ДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 + З973-044.4 +
Шифр НБУВ: РА324427

Рубрики:

      
15.

Круглова О.А. 
Вдосконалення нормативної бази фасованих мінеральних і питних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.А. Круглова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено нормативне забезпечення якості фасованих мінеральних і питних вод. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну нормативну документацію щодо якості фасованих вод. Запропоновано зміни та доповнення до чинних в Україні вимог. Розроблено класифікацію фасованих питних вод, на підставі якої розроблено проект стандарту. Доведено необхідність поділу сфери регламентування ДСТУ 878:2006 "Води мінеральні природні фасовані. Технічні умови" (проект) і укладання на його підставі нових стандартів для нормування вимог до мінеральної води, яка є харчовим продуктом і мінеральної води - лікарського засобу. Запропоновано для визначення органолептичних показників і об'єму у пляшках мінеральної води використовувати термостатування. Розроблено алгоритм для програмного моделювання та створено базову програму для комплексного оцінювання якості фасованих вод. Розглянуто основні принципи реалізації міжрегіонального обліку якості фасованих вод. Запропоновано математичну модель, яка описує систему взаємодії тари - захисного покриття - води та дозволяє визначати залежність міграції шкідливих домішок з тари у воду від зовнішніх умов і властивостей захисного покриття тари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л886я86 +
Шифр НБУВ: РА365008

      
16.

Горчанок Н.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза та санітарна оцінка риби при кудоозах: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.В. Горчанок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення порядку ветеринарно-санітарної експертизи та санітарного оцінювання риби, ураженої міксоспоридіями роду Kudoa. На підставі результатів дослідження розроблено та впроваджено до виробництва та навчального процесу науково-методичні рекомендації щодо діагностування кудоозів морської та океанічної риби, а також порядку її ветеринарно-санітарної експертизи. Визначено ступінь екстенсивності й інтенсивності інвазії паразитами роду Kudoa основних промислових видів риб (родин бичкових, мерлузових, тріскових). Визначено місця локалізації паразитів та їх морфологічні особливості. Наведено схему детального дослідження паразитів роду Kudoa. Ступінь ураження бичків кругляків установлено залежно від розмірів і статі риби, пори року та району дослідження. Вивчено органолептичні хімічні, мікробіологічні, токсикологічні, радіологічні показники та біологічну цінність риби залежно від рівня її ураження Kudoa. Установлено вплив паразитів на аміно- та жирнокислотний склад м'яса риби. Досліджено взаємовідношення у системі паразит - живитель на гістологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16 + П817.25 +
Шифр НБУВ: РА359601

Рубрики:

      
17.

Русанов А.Ф. 
Взаємодія електромагнітних полів і потоків заряджених часток у напівпровідникових хвилеведучих структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.Ф. Русанов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично досліджено взаємодію електронних потоків з електромагнітними хвилями у напіпровідникових хвилевідних структурах круглого та прямокутного поперечних перерізів. Дослідження проведено з урахуванням дисипативних ефектів у напівровіднику під час відсутності та за умов зовнішнього постійного магнітного поля. Визначено ефективність пучково-плазмової взаємодії у розглянутих напівпровідникових хвилевідних структурах і з'ясовано вплив параметрів системи на ефективність взаємодії. Одержано нову інформацію про особливості взаємодії електронних потоків з власними хвилями напівпровідникових хвилевідних структур, що може бути використана в сучасній радіофізиці під час створення експериментальних зразків плазмових підсилювачів і генераторів. Розроблено практичні рекомендації для експериментального дослідження взаємодії електронних потоків з електромагнітними хвилями у напівпровідникових хвилевідних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 + З845.72-01 +
Шифр НБУВ: РА345690

Рубрики:

      
18.

Оберемок Є.А. 
Взаємодія поляризованого електромагнітного випромінювання з однорідними анізотропними середовищами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.А. Оберемок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано оптимальну схему вимірювання анізотропних характеристик однорідних середовищ у вигляді частини їх матриці Мюллера з використанням лінійно поляризованого зондуючого випромінювання з трьома різними азимутами орієнтації площини поляризації. Доведено, що частина елементів матриці Мюллера, яка вимірюється у запропонованій схемі, повністю описує анізотропні характеристики однорідних середовищ. Одержано загальний вигляд для матриці Мюллера однорідних анізотропних середовищ у термінах параметрів лінійної фазової, кругової фазової, лінійної амплітудної та кругової амплітудної анізотропії, для заданого порядку їх слідування. Одержано вирази для розрахунку цих параметрів з використанням елементів матриці Мюллера середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 +
Шифр НБУВ: РА338761

Рубрики:

      
19.

Даляк Т.М. 
Взаємодія тріщин при згині пластин з урахуванням контакту берегів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.М. Даляк ; НАН України. Ін-т приклад. проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодії тріщин з урахуванням їх закриття у пластинах, що згинаються. Проведено моделювання контакту берегів тріщин на підставі гіпотези Кірхгофа у межах двомірних теорій узагальненого плоского напруженого стану і технічної теорії згину. За геометрично лінійного підходу враховано антисиметричні моди розкриття дефектів. Сформульовано нові задачі про згин безмежної пластини з системою прямолінійних довільно розташованих тріщин з урахуванням взаємодії їх берегів. Одержано системи сингулярних інтегральних рівнянь щодо невідомих функцій стрибків переміщень і кутів повороту нормалі на лініях розрізів. За допомогою методів малого параметра та механічних квадратур знайдено та проаналізовано розв'язки задач про взаємодію двох взаємно перпендикулярних і паралельних зміщених тріщин, а також тріщин і щілин у пластинах, що згинаються. На підставі знайдених розв'язків побудовано залежності коефіцієнтів інтенсивності зусиль і моментів у вершинах тріщин, контактного зусилля та функцій стрибків переміщень і кутів повороту нормалі вздовж розрізів від параметра взаємного розташування дефектів. Для випадку мішаних крайових умов на розрізах розроблено ітераційний алгоритм розв'язання сформульованих задач. З'ясовано, що під час контакту берегів тріщин (закриття) у їх взаємодії частіше проявляються закономірності плоского напруженого стану, ніж згину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.112,022 + В251.104,022 +
Шифр НБУВ: РА332776

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Курган Д.М. 
Визначення впливу стану кривих залізничної колії на допустимі швидкості руху поїздів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.06 / Д.М. Курган ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Комплексно оцінено вплив параметрів плану колії на величину припустимої швидкості, розроблено методику визначення даних параметрів під час виміру за методом стріл від хорди з нерівними плечима, яку можна використовувати під час розшифровки колієвимірювальної стрічки. Розглянуто критерії визначення припустимих швидкостей руху в кривих і запропоновано доповнення, що дозволяють враховувати реальний стан плану колії. Досліджено рух екіпажів на сполученнях кругових кривих, встановлено припустимі норми зміни кривизни в місцях сполучення залежно від рівня максимальної швидкості, що забезпечують плавність і комфортабельність їзди. Отримано формули для розрахунку середніх і максимальних імовірних величин непогашених прискорень і швидкості їх зміни за часом, з використанням яких розроблено методику для визначення припустимої швидкості руху поїзда за кривою реального стану. Експериментально оцінено вплив на екіпаж горизонтальних і вертикальних сил і прискорень під час руху за кривою з різними швидкостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-011.3
Шифр НБУВ: РА316771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського