Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (69)
Пошуковий запит: (<.>K=КАПІТАЛОВКЛАДЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Георгаліна О.Р. 
Моделювання та оптимізація плівкових охолоджувачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Р. Георгаліна ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Створено інженерну методику розрахунку економічно раціональних плівкових охолоджувачів з урахуваням гідродинамічних та тепломасообмінних процесів, що відбуваються у контактному пристрої плівкового тепломасообмінного апарату (ТМА) під час взаємодії фаз. Задачу оптимального проектування плівкових апаратів зведено до екстремальної задачі мінімізації цільової функції, що є зведеними витратами, які враховують капіталовкладення та експлуатаційні витрати стосовно року окупності апарату. Зазначено, що даний підхід до теплового розрахунку шару насадки плівкового ТМА запропоновано вперше. Проведено математичне моделювання плівково-струменевої гравітаційної течії рідини по впадині гофрованої поверхні з регулярною шорсткістю. Встановлено, що гідравлічний опір подається у вигляді трьох складових, якими є квадратичний та в'язкий опір і тертя ковзання. Детально розглянуто математичне моделювання процесів тепломасообміну у насадці плівкового охолоджувача у випадку протитечійної та поперечнотечійної схем руху фаз. Розроблено метод розв'язання системи диференціальних рівнянь у частинних похідних, що описують тепло- та масоперенос під час перехресної взаємодії потоків рідини та газу для прямого та непрямого випарного охолодження. Вперше проведено оптимальне проектування плівкових охолоджувачів для протитечійної та перехреснотечійної схем взаємодії фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-04-01
Шифр НБУВ: РА330824

Рубрики:

      
2.

Бондаренко О.О. 
Оптимізація інвестиційного забезпечення інноваційної складової економічного зростання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Бондаренко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні підходи і наведено практичні рекомендації щодо планування стратегій оптимального інвестиційного забезпечення інноваційних процесів, спрямованих на економічне зростання у транзитивній економіці України. Метод оптимізації інвестиційного забезпечення інновацій розроблено на основі досліджень виробничої функції як трихфакторної моделі економічного зростання, необхідними елементами якого є реальні капіталовкладення, зайнятість населення у економіці й темп нематеріалізованого науково-технічного прогресу (інноваційна складова економічного зростання). Розвиток традиційних підходів у запропонованій моделі полягає у використанні темпової форми виробничої функції (рівняння темпів приросту) в якості цільової функції для визначення оптимальних пропорцій приросту факторів розвитку. Дана умова забезпечує багатоваріантність вибору стратегій зростання у випадку різних сценаріїв розвитку та обмеження на прирости ресурсів. У якості доповнень до традиційних методів відбору і моніторингу інноваційних проектів запропоновано використовувати розроблені таблиці співвідношень граничних значень ризику і прибутковості, а також методи мережевого планування і управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА309511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мєшков А.В. 
Оцінка і підвищення інвестиційної привабливості підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Мєшков ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості оцінки інвестиційної привабливості як інструменту, що забезпечує ефективну реалізацію основних функцій механізму управління інвестиціями. Обгрунтовано рівні формування факторів інвестиційної привабливості підприємства. З'ясовано основні характеристики, з використанням яких проаналізовано сучасні методи визначення рівня інвестиційної привабливості підприємства, створено нові способи оцінки та доповнено класифікацію факторів і резервів її підвищення. Запропоновано механізм обгрунтування інвестиційного рішення з урахуванням рівня ефективності проекту та привабливості підприємства. Наведено рекомендації щодо здійснення оцінки ефективності капіталовкладення за допомогою методів, що враховують фактор часу та використання динамічної ставки дисконтування, яка дозволяє врахувати різні чинники впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА333530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Радченко М.Ю. 
Регіональний механізм відновлення основних фондів міського електротранспорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / М.Ю. Радченко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та методичні рекомендації щодо удосконалення механізму відновлення основних фондів на підприємствах міського електротранспорту. Розкрито зміст поняття "відновлення основних фондів" в аспекті спрямування планових заходів на відшкодування матеріально застарілих основних виробничих фондів на більш високому технічному рівні з досягненням суттєвого соціально-економічного ефекту. За допомогою економіко-математичних моделей досліджено вплив умов підприємства на питомі капіталовкладення. Запропоновано методичні підходи щодо удосконалення планування й ефективності використання капітальних вкладень, в основу яких покладено економіко-математичне моделювання та короткострокове прогнозування капітальних вкладень на відновлення основних фондів. Здійснено оптимізацію планів перевезень пасажирів з цільовою функцією мінімізації капітальних вкладень. Обгрунтовано доцільність використання лізингових операцій як альтернативного способу фінансування капітальних вкладень на відновлення основних фондів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)684.413.542 + У9(4УКР-4ХАР)441.354.2-571.1 +
Шифр НБУВ: РА341790

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бородіна В.М. 
Регулювання прямих іноземних інвестицій в країнах з перехідною економікою (на прикладі країн Вишеградської групи): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.М. Бородіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що за умов перехідної економіки державі належить провідна роль у формуванні інвестиційної політики, насамперед у визначенні пріоритетних напрямів інвестування. Обгрунтовано недоцільність використання спеціальних стимулів щодо залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ) як складової загальних умов функціонування іноземних інвестицій та можливість застосування певних пільг. Систематизовано основні критерії та складові формування сприятливого інвестиційного клімату в країнах Вишеградської групи: створення іміджу країни та її політичного потенціалу на світовій арені, вигідне географічне розташування, кваліфіковану робочу силу, макроекономічну стабілізація, чітке та стабільне законодавство, лібералізацію економічної діяльності, проведення приватизації, надання інвестиційних пільг, створення спеціальних економічних зон. Визначено, що для успішного заохочення інвестицій України, виходячи з досвіду розробки ефективних заходів заохочення ПІІ в країнах Вишеградської групи важливо забезпечити іноземних інвесторів, капіталовкладення яких відповідають пріоритетам країни, тобто проводити ідентифікацію інвесторів; створити сприятливе середовище для зростання ПІІ у приватний сектор шляхом встановлення прозорого та справедливого режиму регулювання та захисту прав інвесторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА324514

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Свінцицька О.М. 
Управління залученням інвестицій у підприємства видавничої галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Свінцицька ; Європ. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено наукові та практичні проблеми вдосконалення управління залученням інвестицій у підприємства видавничої галузі за умов інформатизації суспільства та ринкових перетворень з метою формування потужних вирбничо-збутових комплексів зі значними капіталовкладеннями, обсягами залучених інвестицій і розвиненою інфраструктурою у взаємозв'язку зі зростанням ролі інформаційних ресурсів у розвитку національної економіки. Розвинуто науково-практичні засади управління інвестиційним процесом підприємств на регіональному та галузевому рівнях. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності управління залученням інвестицій у підприємства видавничо-поліграфічної галузі (ВПГ). Обгрунтовано напрями державної політики у сфері соціально-економічного розвитку вітчизняної видавничої галузі. Розроблено ринково-орієнтовану модель управління інвестиційним процесом підприємств ВПГ, яка системно відображає основні чинники інвестиційної привабливості, базується на принципах внутрішнього економічного механізму nf грунтується на результатах кореляційно-регресивного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.050.1-56-21 +
Шифр НБУВ: РА354706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шестакова Ю. Д. 
Інвестиції в корпоративні права: господарсько-правовий аспект: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Ю. Д. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням питань щодо виокремлення й характеристики поняття та ознак інвестицій в корпоративні права, адже саме на сучасному етапі розвитку економіки України, в умовах воєнного стану та руйнувань вкрай важливим є формування господарського законодавства, яке сприяє залученню інвестицій, задля відновлення та підвищення ефективності вітчизняної економіки. Взагалі, інвестування є привабливим різновидом економічної активності, якому притаманне певне розгалужене нормативне спеціальне забезпечення та обʼєктно-субʼєктна характеристика. Воно може стосуватися умов та порядку відчуження майна, коштів, цінних паперів, які є складовими статутного капіталу та виразом корпоративних прав інвестора.Корпоративне інвестування є одним із провідних інструментів у цьому контексті, адже за його допомогою створюються умови для залучення інвестицій у державі, без яких складно розраховувати на капіталовкладення в промисловість, що забезпечує обороноздатність, подолання наслідків війни та подальшого розвитку країни. Як інститут господарського права, саме право на корпоративні права, у тому числі через їхній інвестиційний зміст, складає усталену систему норм, яка потребує всебічного дослідження з метою вироблення дієвих засобів сприяння інвестиційної активності, привабливості та конкурентоздатності.У дослідженні надано визначення права корпоративного інвестування як інституту господарського права, змістом якого є сукупність однорідних правових норм, які регулюють порядок та умови здійснення самостійної та/або спільної діяльності щодо реалізації (виникнення, зміни, припинення)суб’єктивних корпоративних прав шляхом внесення інвестицій. Норми інституту права корпоративного інвестування опосередковують виникнення, зміну та припинення правовідносин обігу корпоративних прав з інвестиційною складовою, які визначають зміст корпоративних інвестиційних правовідносин і характеризують динаміку зазначеного інституту.Уперше виокремлене інвестиційне акціонерне господарювання як набуття та здійснення вирішального впливу на акціонерне товариство, що має на меті покращення економічної спроможності такого товариства та досягнення його прогресивних виробничих результатів шляхом приросту акціонерного капіталу та долучення до бізнесу інвестиційно активних суб’єктів.^UThe dissertation is a comprehensive study of issues related to the identification and characterization of the concepts and features of investments in corporate rights. In the current stage of Ukraine's economic development, amidst a state of war and widespread destruction, it is extremely important to form economic legislation that promotes the attraction of investments, in order to restore and increase the efficiency of the domestic economy. In general, investment is an attractive form of economic activity characterized by specific and extensive regulatory support and object- subject characteristics. It may involve conditions and procedures for the alienation of property, funds, and securities that constitute components of statutory capital and expression of the corporate rights of the investor.Corporate investment is one of the leading instruments in this context, as it creates conditions for attracting investments to the state. Without these conditions, it is challenging to rely on capital investment in industries that ensure defense capability, overcoming the consequences of war, and further development of the country. As an institution of economic law, the law of corporate rights, including through their investment content, constitutes an established system of norms that requires comprehensive research to develop effective means of promoting investment activity, attractiveness, and competitiveness.In the research, the definition of corporate investment law is provided as an institution of economic law, the content of which consists of a set of homogeneous legal norms regulating the procedure and conditions for carrying out independent and/or joint activities related to the realization (emergence, change, termination) of subjective corporate rights through the infusion of investments. The norms of the institution of corporate investment law mediate the emergence, change, and termination of legal relationships involving the circulation of corporate rights with an investment component. These norms define the content of corporate investment legal relationships and characterize the dynamics of the mentioned institution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського