Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (171)Реферативна база даних (553)Книжкові видання та компакт-диски (587)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=КІННИЙ$<.>+<.>K=ПОЛК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полковніченко Д.В. 
Вдосконалення діагностування обмоток короткозамкнених асинхронних електродвигунів на основі контролю параметрів робочого режиму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Д.В. Полковніченко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод діагностування обмоток статора та ротора асинхронного двигуна (АД) з короткозамкненим ротором (КЗР) за даними контролю миттєвих значень фазних струмів і напруг у робочих режимах, що відрізняється від відомих методів тим, що для оцінки технічного стану електродвигуна використовується комплексний критерій справності, заснований на використанні симетричних складових струму статора та кута нахилу механічної характеристики АД в області робочих ковзань. З метою урахування впливу несиметрії напруги живлення на результати діагностики розроблено метод, заснований на порівнянні величин фазних опорів електродвигуна, що розраховуються за даними контролю миттєвих значень фазних струмів і напруг. Запропоновано узагальнені залежності комплексного критерію справності для АД з КЗР різних типів за різних видів дефектів обмоток статора та ротора (виткові замикання у фазі статора, обриви паралельних гілок обмотки статора та одного стрижня обмотки ротора), які використовуються для визначення межових значень цього критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-044-016 +
Шифр НБУВ: РА326304

Рубрики:

      
2.

Костікова І.І. 
Вивчення "Слова о полку Ігоревім" в Україні у 1970 - 1990-х роках: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.І. Костікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки дослідження "Слова о полку Ігоревім" в Україні у 1970 - 1990-х роках. Розглянуто історію розвитку українського словознавства в XIX та першій половині XX ст. Докладно охарактеризовано діяльність дослідницьких груп у Києві, Сумах, Харкові, а також праці окремих дослідників інших регіонів. Зроблено висновок про значний внесок українських вчених у вивчення проблеми авторства, хронології та географії подій, поетики, історичного підгрунтя твору, розшифрування окремих "темних місць".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-33 + Ш4г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Костікова 
Вивчення "Слова о полку Ігоревім" в Україні у 1970- 1990-х роках: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ілона Іванівна Костікова ; Харківський національний ун-т ім. В.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-33 + Ш4 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Желтобородов 
Військова організація та бойове застосування слобідських українських полків (1765-1918рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Олександр Миколайович Желтобородов ; Національна академія оборони України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Т3(4УКР-52)4/5
Шифр НБУВ: РА345842

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Журавльов Д.В. 
Військова справа в слобідських козацьких полках у другій половині XVII - першій половині XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Журавльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

Доведено, що військова справа в слобідських полках розвивалася в руслі загальноукраїнської козацької традиції, але їй була притаманна і певна специфіка (першорядна роль кінноти, фортифікацій тощо). Показано вплив військового критерію на процес заселення Слобідської України XVII - XVIII ст., досліджено зміни, що відбувалися в козацькому середовищі в цей період під впливом все тіснішої інкорпорації даного війська до загальноросійських імперських військових структур. Проаналізовано військову організацію, комплектування, забезпечення, роди військ та озброєння слобідського козацтва. Приділено увагу історії воєн і збройних конфліктів XVII - XVIII ст., у яких брали участь слобідські козаки, що залучалися до численних обтяжливих походів як досвідчена та ефективна іррегулярна кіннота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)46-7 +
Шифр НБУВ: РА324975

Рубрики:

      
6.

Кійко В.І. 
Військова справа у Галицькому та Волинському князівствах, ХI - ХIV ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.І. Кійко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

На основі вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових документальних матеріалів і археологічних пам'яток узагальнено дані про генезу військової справи русичів у XI - XIV ст. Проаналізовано військово-політичну діяльність галицьких і волинських князів, зокрема, Данила Романовича (1201 - 1268), Лева Даниловича (1229 - 1301), Любарта Гедиміновича (бл. 1308 - 1384), а також досліджено розвиток їх військової тактики та стратегії. Аргументовано, що участь широких мас міщан і селян общинників у військових формуваннях князів і бояр була підгрунтям військової могутності галицьких і волинських дружин. Розглянуто етапи розвитку та особливості місцевої фортифікації, особливості української зброї та військової техніки XI - XIV ст. Висвітлено міжнародні аспекти запровадження нових видів озброєння у галицько-волинській армії даного періоду, а також відтворено військову тактику та стратегію галицько-волинських полководців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-54 +
Шифр НБУВ: РА367968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Славутич Є.В. 
Військовий костюм в Гетьманщині: історико-уніформологічне дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Є.В. Славутич ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію костюму збройних сил Української козацької держави (1648 - 1783 рр.) з залученням значного за обсягом масиву джерел, а саме: писемних, зображальних і речових матеріалів з державних архівосховищ, біліотечних зібрань і музейних колекцій України та Російської Федерації. Визначено основні етапи розвитку службових строїв всіх військових формувань Гетьманщини та розглянуто його специфіку у козацьких полках і найманих формуваннях. Здійснено детальну наукову реконструкцію всіх різновидів олягу та спорядження гетьманського війська, установлено їх походження. Показано функціональне призначення окремих елементів і виявлених конструктивних особливостей. Розглянуто порядок і форми забезпечення українського війська обмундируванням, зброєю та спорядженням. Проаналізовано основні рушійні фактори та події, що визначили напрямки розвитку службових строїв гетьманського війська та системи їх постачання. Визначено нормативно-правову базу реформувань у сфері обмундирувння, озброєння та спорядження. Розглянуто особливості і ступінь реалізації реформ. Установлено й уточнено зміст всіх місцевих українських назв і понять з вітчизняної уніформології XVII - XVIII ст. Наведено їх тлумачення у вигляді словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ц4,8(4УКР)243.6 г +
Шифр НБУВ: РА358378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гуржій О.І. 
Гетьманська влада в Українській козацькій державі першої чверті ХVIII ст. (на прикладі діяльності І.Скоропадського): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гуржій ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній історіографії дослідженням функцій гетьманської влади на території українських земель, що входили до складу Російської держави за царювання Петра I. Висвітлено питання про формування державницької ідеї вищої за рангом особи в Гетьманщині. З'ясовано якими методами володар булави прагнув зберегти автономію великого регіону та його цілісність у територіальному відношенні. Характеризується внутрішня та зовнішня політика гетьмана І.Скоропадського за тяжких тоталітарних умов російської монархії, його участь у війнах і походах на чолі козацьких полків проти можновладців Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Запропонована нова концепція оцінки постаті І.Скоропадського як державного і військового діяча в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лоха В.А. 
Еволюція соціальної структури та майновий стан населення Переяслава (1648 - 1785 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Лоха ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено еволюцію соціальної структури та майновий стан населення Переяслава (1648 - 1785 рр.). На підставі грунтовного аналізу широкого кола архівних і опублікованих матеріалів здійснено спробу комплексного дослідження державної політики стосовно населення Переяслава. Розкрито та проаналізовано її суть і вплив на еволюцію соціальної структури та майновий стан городян. З'ясовано зміну основних прав і привілеїв місцевого міщанства на фоні суспільних процесів усієї Гетьманщини. Проведено періодизацію основних етапів адміністративних реформувань. Обгрунтовано концепцію взаємовідносин магістрату, сотенної та полкової канцелярії, гарнізонної канцелярії з центральними органами влади та з'ясовано причини втрати Переяславом магдебурзького права. Реконструйовано соціальну структуру та комплекс господарств, маєтностей і характер зайнятості населення, що впливало на формування майнового стану. Вивчено походження, кількісний і етнічний склад городян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)-22 Переяслав + Т3(4УКР)462 +
Шифр НБУВ: РА355533

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Проценко О.А. 
Еволюція українського історичного роману 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.А. Проценко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

З урахуванням сучасних концепцій розвитку жанру розглянуто еволюцію українського історичного роману 90-х рр. ХХ ст. Системно проаналізовано романи М.Вінграновського "Северин Наливайко", П.Загребельного "Тисячолітній Миколай", Р.Іваничука "Орда", Р.Іванченко "Отрута для княгині", О.Лупія "Падіння давньої столиці", В.Малика "Горить свіча", "Чумацький шлях", "Князь Ігор: Слово о полку Ігоревім", Ю.Мушкетика "Гетьманський скарб", "На брата брат", "Погоня", Р.Федоріва "Єрусалим на горах", досліджено романи Р.Іваничука "Рев оленів нарозвидні", Д.Міщенка "Бунтівний князь", "Не полишу тебе самотньою", О.Пахучого "Тиміш Хмельницький, син Богдана", "Юрась Хмельниченко", Р.Федоріва "Чудо святого Георгія о Зміє". Розглянуто жанрову специфіку історичного роману та запропоновано нову класифікацію творів: історико-реалістичний, умовно-історичний та історико-синтетичний романи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА316023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Филь О.М. 
Життєвий шлях та військова діяльність І.Д.Черняховського (1907 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Филь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено житєвий шлях і військові здобутки І.Д.Черняховського, з'ясовано його місце та роль як військового діяча. Проаналізовано основні етапи становлення І.Д.Черняховського як військового фахівця у передвоєнний період. Розглянуто його діяльність під час Великої Вітчизняної війни як командира дивізії, корпуса, командувача армією та Західного й 3-го Білоруського фронтів. Окреслено характерні риси І.Д.Черняховського як визначного воєначальника. Базуючись на архівних матеріалах, розкрито основні риси полководницького мистецтва І.Д.Черняховського, його участі в розробці та реалізації певних важливих стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни, роль полководця у визволенні України від фашистських загарбників. Уточнено деякі біографічні дані життя І.Д.Черняховського, по-новому розкрито його діяльність напочатку Великої Вітчизняної війни, під час здійснення Білоруської наступальної операції. Діяльність І.Д.Черняховського висвітлено у контексті подій розвитку радянського суспільства передвоєнного та воєнного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Черняховський + Ц35(2)626-801 Черняховський І +
Шифр НБУВ: РА346163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дешевенко Л.П. 
Збройна боротьба проти соціального гніту на півночі Гетьманщини в XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Дешевенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження збройної боротьби українського козацтва проти пануючих верств населення як однієї з форм соціального протесту на території Стародубського та Чернігівського полків як найбільш чисельних військових формувань даного типу у Гетьманщині XVIII ст. Визначено соціально-економічні чинники виникнення збройних повстань у регіоні у даний період, зокрема, показано роль загальноісторичного й особистого фактора у даному процесі. Вперше в українській історіографії відображено масштабність та головні закономірності переселенського руху у регіоні, розкрито його значення у формуванні повстанських загонів. Висвітлено ідеологічні уявлення, соціальні прагнення та методи боротьби учасників збройних повстань, досліджено особливості протистояння народних групувань пануючим верствам населення на різних етапах збройної боротьби. Проведено підрахунки чисельності повстанців, збройних виступів і населених пунктів, в яких найбільш ефективно проявися протест посполитих і рядового козацтва проти посилення гніту та поступового закріпачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-4 +
Шифр НБУВ: РА368475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Полковниченко Л. М. 
Клініко-параклінічна характеристика та корекція нейрогуморальних порушень при функціональних захворюваннях кишечника у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л. М. Полковниченко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу анамнестичних даних визначено несприятливі медико-біологічні фактори ризику розвитку функціональних захворювань кишечнику. Вперше надано оцінку нейрогуморальної регуляції кишечнику на підставі вивчення показників біогенних амінів, симпато-адреналової системи в залежності від перебігу функціонального захворювання кишечнику (ФЗК), а також вегетативного статусу у дітей раннього віку. Встановлено, що психоемоційний стан дітей раннього віку з ФЗК характеризується збільшенням кількості та виразності негативних складових емоцій на фоні зменшення позитивних характеристик емоційної поведінки. Розроблено нові схеми патогенетично обгрунтованого комплексу лікувально-профілактичних заходів у разі ФЗК у дітей раннього віку з включенням засобів седативної дії, блокаторів серотонінових рецепторів та антистресових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-5 + Р733.628-2
Шифр НБУВ: РА375330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кривошея І.І. 
Козацька старшина Переяславського полку (1648-1782): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Кривошея ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню персонального складу та генеалогії козацької старшини Переяславського полку 1648-1782 рр. На основі аналізу складених реєстрів та генеалогічних розписів визначається соціальний та національний склад старшинського корпусу, розкриваються особливості його формування, уточнюється адміністративно-територіальний поділ полку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Маслійчук 
Козацька старшина слобідських полків другої половини XVII - першої третини XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Маслійчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес формування козацької еліти Слобідської України за умов панування своєрідних звичаїв ("черкаської обикності") та інкорпорації слобідсько-українських земель до Російської імперії. Досліджено генезу місцевої козацької еліти, вплив на її формування російського уряду, зайняття нею верхніх щаблів соціальної драбини, нагромадження козацькими старшинами матеріальних благ. Розглянуто проблеми поступового обмеження владних прерогатив слобідсько-української козацької старшини російським урядом, політичної пасивності козацької еліти, доведення козацькими старшинами своєї соціальної винятковості. На підставі аналізу численних джерел висвітлено перетворення місцевих козацьких старшин на прошарок землевласників-поміщиків - "нову шляхту", вплив даних процесів на суспільний розвиток усього регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т3(4УКР52)46
Шифр НБУВ: РА312757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ситий І.М. 
Козацькі печатки Гетьманщини (середина XVII - XVIII ст.). За архівними матеріалами Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ситий ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено козацькі печатки Гетьманщини: державні, адміністративно-судових установ, козацької старшини та рядового козацтва як цілісне явище. Подано класифікацію козацьких печаток. Встановлено, що печатки є важливим джерелом історії Гетьманщини, історичної географії, адміністративного устрою, геральдики, емблематики, дипломатики. Наведено спостереження інших дослідників щодо форм, матеріалу відбитка та іконографії. Простежено витоки останньої, її міцний зв'язок з реаліями військової діяльності козацтва та іконографічною традицією Києвської Русі. Зроблено предметний аналіз іноземних впливів на козацьку сфрагістику та визначено її специфічні, самобутні риси. Вивчено техніку виготовлення та способи нанесення печаток на документи. Дані матеріали використано під час повернення історичних гербів колишніх полкових та сотенних міст деяким населеним пунктам Чернігівської, Сумської областей та розробки емблематики для історико-культурологічних фундацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т225(4УКР)4 + Т3(4УКР)4-294,017 +
Шифр НБУВ: РА321939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Степенькін С.Ю. 
Корсунський полк у XVII - на початку XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Ю. Степенькін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Зроблено спробу відтворити цілісну картину історії Корсунського полку та визначити основні напрямки його розвитку. Розглянуто проблеми, пов'язані з визначенням ролі полку в системі політичних, соціальних, національних та економічних відносин в Україні. Оцінено внесок корсунських козаків до боротьби українського козацтва за привілеї та утворення й розвиток Української козацької держави. Починаючи з XVI ст., козаки складали основне населення Корсунщини, що спричинило виникнення Корсунського полку як одного з перших козацьких реєстрових полків. За результатами дослідження зроблено висновок, що Корсунський полк був одним з основних козацьких полків в Україні. Зазначено, що його козаки брали активну участь у козацьких повстаннях 1630-х рр., у бойових діях Національно-визвольної війни, у подіях Руїни та відновленні правобережного козацтва. Досліджено межі Корсунського староства, на території якого виник Корсунський реєстровий полк, і полку як адміністративно-територіальної одиниці після утворення Української козацької держави. Наведено список корсунських полковників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-294 + Т3(4УКР)4-294 +
Шифр НБУВ: РА328703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Масаєв М.В. 
Кримські татари у збройних силах Росії (кінець XVIII - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Масаєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто історію виникнення та розвитку таврійських татарських дивізіонів бешлейського війська і, зокрема, процес їх формування, особливості служби та причини розформування. Зазначено роль кримських кіннотатарських полків у військових подіях напередодні та під час Вітчизняної війни 1812 р. і закордонних визвольних походах російської армії 1813 - 1814 рр. Висвітлено участь кримськотатарських військових формувань у складі російської гвардії. Розкрито особливості служби кримських татар після введення загальної військової повинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4/5 +
Шифр НБУВ: РА323584

Рубрики:

      
19.

Піонтковська Т.О. 
Лінгвопоетичні формули як вираження зв'язку мови "Слова о полку Ігоревім" і мови української народної творчості: автореф. дис... канд. філософ. наук: 10.02.01 / Т.О. Піонтковська ; Київ. Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено лінгвопоетичні формули давньої пам'ятки "Слова о полку Ігоревім" і усної народної творчості. Проаналізовано поетичні сталі сполучення слів "Слово о полку Ігоревім" і дум, билин Київської Русі, календарно-обрядових пісень. Охарактеризовано фактичний формульний матеріал на підставі частоти вживання поетичної формули у різних фольклорних текстах і "Слові о полку Ігоревім", сталості створеного нею образу, смислових і емоційних відтінків. Описано історію вивчення формул "Слова о полку Ігоревім" і фольклору, охарактеризовано різні підходи до термінологічного визначення мовної формули. Проаналізовано статус, функції та загальні особливості стійких конструкцій поетичного тексту. Виявлено сутнісні особливості зазначених формул і різних джерел фольклору (дум, билин, календарно-обрядових пісень). Проведено порівняння поетичних формул "Слова о полку Ігоревім" і різних жанрів усної народної творчості, установлено спільне та відмінне в уживанні подібних сталих сполучень слів. Наведено перелік лінгвопоетичних формул СОПІ і словник паралельних формул "Слова" та поетичного фольклору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)357 + Ш5(4УКР)3-335 +
Шифр НБУВ: РА363381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лебідь Є.М. 
Метатекст поезії Т.Шевченка і українська література: давня та нова доба: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Є.М. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено ідею щодо існування універсального коду української літератури, який збагачується та конкретизується національними рисами, забезпечує цілісність літературного процесу. Акцентовано увагу на образно-тематичних константах (теми свободи волі, христологічні мотиви, образи духовного лідера, страждаючої матері, воїна-захисника). Досліджено метатекстову модель в українській літературі та поетичній творчості Т. Шевченка, який засвідчує надтекстовий характер, багаторівневу структуру авторської роботи над твором. Проаналізовано художні переклади Т. Шевченка "Слова о полку Ігоревім", які представлені як метатексти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-317 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535
Шифр НБУВ: РА370194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського