Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (2220)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КІНЕМАТИЧНИЙ$<.>+<.>K=ОПІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 234
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лобашов С.Г. 
Алергічні дерматози у робочих машинобудівного виробництва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Г. Лобашов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню захворюваності на алергічні враження шкіри працівників машинобудівних заводів та розробці методів їх лікування та профілактики.Проведено дослідження характеру загальної дерматологічної захворюваності, захворюваності на алергічні дерматози (екзема та алергічний дерматит), визначені основні хімічні алергени виробництва, досліджено в експерименті виразність їх токсичних та алергічних властивостей. Наводяться результати комплексних досліджень у групі працівників, які отримували традиційне лікування, а також в основній групі, де використовували розроблений комплексний метод лікування, в основі якого знаходиться залежний від стану стійкості капілярів шкіри дозований вплив вакуумом з наступним електрофоретичним введенням аскорбінової кислоти. За показниками захворюваності, тривалості періоду непрацездатності, тривалості одного випадку захворювання, результатами клінічно-лабораторних досліджень стану імунологічної системи організму робочих, функціональних показників шкіри (pH, опір електричному струмові, пороги температурної та больової чутливості) доведена висока ефективність розробленого комплексного методу лікування алергічних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

      
2.

Красносілецький Д.П. 
Антибільшовицький рух селян в правобережній частині УСРР у 1920 - 1924 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.П. Красносілецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми антибільшовистського руху селян у правобережній частині УСРР. Проведено конкретно-історичний аналіз суспільно-політичних настроїв повстанців, найважливіших мотивів утвердження пріоритетності революційної доцільності над правом у діяльності більшовицької верхівки на селі. Розкрито характер радянської влади, показано її підміну на селі владою чекістів, ревкомів, комбідів, комнезамів та інших позаконституційних органів. З'ясовано докорінне розходження офіційно декларованих принципів радянської влади з реальною протизаконною діяльністю зазначених органів, що зумовило масовий опір селян більшовицькій владі. Установлено факти корінного розходження інтересів більшовицького режиму та основної маси селянства. Проведено типологію форм антибільшовицького селянського руху. Здійснено аналіз взаємодії національного та соціального факторів даного явища, керівних органів повстанського руху. Зокрема, діяльності головнокомандувача всіх повстанських сил Правобережної України Я.Гальчевського, стихійного виникнення повстань, структури та діяльності повстанських загонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА353764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хомин Н.М. 
Асептичні пододерматити у великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Н.М. Хомин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с. 30-33. — укp.

Обгрунтовано причини виникнення, особливості перебігу гострого та хронічного асептичного пододерматитів у великої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено заходи профілактики та методів лікування хвороби. Визначено вплив умов утримання та рівня годівлі на стан копитцевого рогу на підставі змін біохімічних показників і фізико-механічних параметрів епідермісу. Установлено, що у корів, яких утримували на залізобетонній щілинній підлозі знижується вміст вологи у копитцевому розі й опір до його стирання, що призводить до надмірного стирання рогу підошви. Згодовування коровам кормів, дефіцитних за поживними та мінеральними речовинами, призводить до зниження вмісту мінеральних речовин у копитцевому розі, перерозподілу фракцій кератозів, що погіршує його якість і сприяє надмірному нашаруванню рогу в ділянці підошви. Виявлено гістологічні та гістохімічні зміни рогу та основи шкіри залежно від перебігу асептичного пододерматиту. Обгрунтовано залежність динаміки морфолого-біохімічних, імунологічних показників крові від характеру перебігу асептичного запалення основи шкіри копитець. Установлено характерні зміни біохімічних показників у даних ділянках за різних форм асептичного пододерматиту, а також визначено біофізичні параметри епідермісу копитець залежно від перебігу захворювання. Виявлено, що за хронічного асептичного пододерматиту у корів знижується імунобіологічна реактивність організму, концентрація сірковмісних амінокислот у копитцевому розі та зростає вміст сульфогідрильних груп у ньому, що призводить до погіршення якості копитцевого рогу та його недостатнього стирання. Розроблено заходи профілактики асептичного пододерматиту у ВРХ, які дозволяють запобігти розвитку захворювання, та методи лікування, завдяки чому є можливим скорочення періоду видужання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572.2 +
Шифр НБУВ: РА345162

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Петруняк М. В. 
Буронабивна паля у оболонці з грунтоцементу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / М. В. Петруняк ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено конструкцію та досліджено за натурних умов комбіновану залізобетонну буронабивну палю в оболонці з грунтоцементу. Експериментально та теоретично доведено, що наявність оболонки не лише надійно захищає стінки свердловини від руйнування, але й суттєво збільшує опір палі на вертикальне та горизонтальне навантаження. Розроблено нову модель системи комбінована паля - навколишній грунт, досліджено методом скінченних елементів напружено-деформований стан системи й одержано кількісні дані про несучу здатність буронабивних паль з урахуванням грунтоцементної оболонки. Одержано нові експериментальні дані характеристик грунтоцементу та визначено залежності міцності грунтоцементу від літології грунтів, вмісту цементу, вмісту домішок, терміну й умов тужавіння. Розроблено методику розрахунку буронабивних паль з урахуванням грунтоцементної оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Н582.5-028 + Н654.160.38
Шифр НБУВ: РА385713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Хандримайлов А.О. 
Вдосконалення аеродинамічних характеристик впускних каналів і камери згоряння малолітражних високообертових дизелів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / А.О. Хандримайлов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливості удосконалення аеродинамічних характеристик впускних каналів і камери згоряння (КЗ) малолітражних високообертових дизелів методом числового моделювання нестаціонарної газової течії. Виявлено, що методи числового моделювання течії на основі розв'язання загальних рівнянь газової динаміки є найбільш перспективними у сфері дослідження газодинаміки впускних каналів і процесів вихроутворення в циліндрі та камері згоряння. Розроблено математичну модель течії газу у впускному тракті та циліндрі двигуна й програмного комплексу для розв'язання задач газодинаміки двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) з урахуванням руху меж, підвищення апроксимації за часом і другого порядку точності, введення корекції стисливості для течій малої швидкості. Зроблено верифікацію розрахункового методу й одержано задовільні результати. Проведено розрахункове й експериментальне дослідження статичної продувки впускних каналів чотириклапанної головки ціліндрів малолітражного високообертового дизеля. Уточнено вимоги до геометричних характеристик впускних каналів, виконання яких забезпечує підвищення інтенсивності вихрового руху заряду без значного зниження коефіцієнта наповнення, визначено раціональну форму досліжуваних впускних каналів і клапанів, що дозволяє знизити аеродинамічний опір і підвищити величину вихрового відношення. Проведено числове моделювання процесів впуску та стиску. Проаналізовано просторову структуру течії газу у впускних каналах, циліндрі та КЗ. За результатами розрахунків встановлено вплив геометричних і режимних параметрів на процес вихроутворення в циліндрі та КЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-01 +
Шифр НБУВ: РА362492

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Липовий Ю.А. 
Визначення міцнісних характеристик грунтів за даними випробування палею- зондом: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.23.02 / Ю.А. Липовий ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Отримано достовірні залежності для визначення міцнісних характеристик за результатами випробування палею-зондом окремо для різних видів четвертинних грунтів (глин, суглинків, супісків, пісків). Виявлено, що найбільший вплив на достовірність отримання міцнісних характеристик мають розрахунковий опір під наконечником палі-зонда та глибина зондування. Встановлено залежності для визначення міцнісних характеристик лесових суглинків у водонасиченому стані за результатами їх випробування палею-зондом за умови звичайної вологості. Встановлено можливість поділу досліджуваних грунтів на піщані та глинисті залежно від показника розрахункового опору під наконечником палі-зонда. Розроблено рекомендації з практичного використання методу визначення міцнісних характеристик грунтів за результатами випробування палею-зондом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.122 +
Шифр НБУВ: РА327968

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Яковлєв В.С. 
Визначення несучої здатності призматичних паль за показниками міцності грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Яковлєв ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методики визначення несучої здатності забивних призматичних паль тертя за показниками міцності грунтів навколопальової зони на базі теорії їх межового стану та вимог норм проектування основ фундаментів за I групою межових станів. За результатами проведених комплексних експериментів доведено її більш високу точність у порівнянні з нормативним методом, за яким опір грунту під вістрям і за бічною поверхнею встановлюють залежно від глибини занурення палі, показника плинності глинистого грунту чи зернового складу піску. Для врахування реалізації сил тертя за бічною поврехнею палі відповідно до її повної зрушувальної деформації, що значно менша від осідання, характерного для вичерпання несучої здатності за вістрям, показники міцності грунту навколо стовбура та під вістрям палі визначаються роздільно шляхом обробки даних випробувань на одноплощинне зрушення попередньо ущільнених водонасичених зразків відповідно за способом повної логарифмічної перебудови та за стандартною методикою. Вдосконалено методику визначення осідань за межею лінійного деформування грунту для палі постійного поперечного перерізу на підставі врахування осідань її основи у проміжку тисків, які дорівнюють розрахунковому та межовому опору грунту та параметрів ущільненої зони під вістрям, до дозволило наблизити розрахунковий графік "навантаження - осідання" до графіка її статичних випробувань у порівнянні з лінійною методикою. Розроблено рекомендації з визначення несучої здатності призматичних висячих залізобетонних паль за показниками міцності піщаних і глинистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-028.11 +
Шифр НБУВ: РА363759

Рубрики:

      
8.

Бондарчук В.І. 
Високотемпературна повзучість титанових сплавів з різною мікроструктурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.І. Бондарчук ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.625

Рубрики:

      
9.

Козій Т.П. 
Властивості вищої нервової діяльності у людей зрілого віку з порушеннями системного та церебрального кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Козій ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості вищої нервової діяльності у чоловіків віком 40 - 49-ти і 50 - 59-ти років з порушеннями системного та церебрального кровообігу на фоні артеріальної гіпертензії. Встановлено вірогідно низький рівень показників параметрів функціональної рухливості та сили нервових процесів, простих і складних зорово-моторних реакцій, а також пам'яті й уваги в чоловіків з помірною артеріальною гіпертензією у порівнянні з нормою. Це свідчить про схильність до інертності та слабкості їх нервових процесів, до брадифренції їх мнестичної діяльності та зниження тонусу та працездатності кори головного мозку. Виявлено тенденцію до зниження рівнів усіх досліджених нейрофізіологічних функцій в осіб віком 50 - 59-ти років у порівнянні з 40 - 49-річними чоловіками, але статистично значущі відмінності встановлено переважно в групі осіб з норальним кровообігом. За результатами кореляційного аналізу міжсистемних зв'язків визначено провідні гемодинамічні параметри, що пригнічують властивості вищої нервової діяльності, а саме: високий артеріальний тиск, збільшені об'єми лівого шлуночка та знижена скорочувальна здатність серця, а також високий периферичний опір і тонус дрібних судин головного мозку та венозний застій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р627.703 + Р252.797.78 +
Шифр НБУВ: РА364135

Рубрики:

      
10.

Капінос Л.В. 
Водневий чинник у корозійному розтріскуванні зварюваних конструкційних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Л.В. Капінос ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано роль водневого чинника у сірководневому корозійному розтріскуванні під напругою (СКРН) низьколегованих роторних і трубних сталей та їх зварних з'єднань (ЗЗ), а також розроблено на даній основі методи підвищення їх корозійно-механічної тривкості. На підставі досліджень опірності низьколегованих сталей СКРН та залежності їх тривкості від потенціалів поляризації, проникливості водню, визначення концентрації залишкового водню у зруйнованому металі, поляризаційних електрохімічних, металографічних та фактографічних досліджень показано, що руйнування вказаних сталей реалізується за умов активно-пасивного переходу поверхні, а головну роль відіграє дифузійно-рухливий водень. Підтверджено ефективність рафінування трубних сталей металургійними методами, зокрема, електрошлаковим переплавленням, з метою підвищення їх опору СКРН. Оптимізовано режими зварювання, термічної обробки ЗЗ, хімічний склад зварювального дроту щодо забезпечення належної довготривалої міцності ЗЗ у сірководневих середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.062.8 + К66-15
Шифр НБУВ: РА309328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лоскутов С.В. 
Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Лоскутов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Вивчено фізичний механізм процесів, що відбуваються на поверхні металевих матеріалів під час пружного та пластичного дефомування. На базі аналізу енергетичного рельєфу поверхні вивчено взаємодію між іонною й електронною підсистемами металів (алюмінію, нікелю) і сплавів (жароміцних сталей) у процесі впливу постійних, знакозмінних і контактних напружень. Одержано координатні залежності щодо зарядового рельєфу металевої поверхні за умов різноманітного деформування. Базуючись на одержаних експериментальних даних розвинуто теоретичні положення про фізичні закономірності змін у електронній підсистемі металів у процесі деформування. Ці зміни пояснено рухом дислокацій, виходом їх на поверхню та утворенням сходинок, що мають електричний заряд. Запропоновано модель розрахунку роботи виходу електронів (РВЕ) для неідеальної поверхні металів, побудовану на базі уявлень про зв'язок РВЕ з електровід'ємністю атомів, а також з урахуванням утворення на поверхні нанодефектів. Уперше доведено, що спосіб виміру значень РВЕ дає можливість раннього прогнозу зародження мікротріщин втомленості. З використанням фізичної моделі втомленості здіснено кількісні оцінки зниження РВЕ, густини сходинок та швидкості розмноження дислокацій. Експериментально доведено, що поверхневий зарядовий рельєф чутливий до тертя та процесів контактної взаємодії та може бути використаний як інформативний параметр під час досліджень процесів тертя та зносу. Визначено, що обробка сплавів потужними імпульсами електричного струму здатна суттєво збільшити опір втомленості. Виміряно структурні параметри поверхні після електроімпульсної обробки. На підставі аналізу розробленої фізичної моделі еволюції пар точкових дефектів у зоні локального нагріву доведено, що електричні імпульси можуть спричинювати локальне виділення теплової енергії на дефектах кристалічної гратки та їх рекомбінацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К202.5 +
Шифр НБУВ: РА337857

Рубрики:

      
12.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
Категорія: Будівництво   
13.

Петросян О.М. 
Вплив експлуатаційних чинників на напружений стан верхньої зони стінки підкранової балки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.М. Петросян ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 23 с. — укp.

Досліджено напружений стан верхньої зони стінки підкранових балок з урахуванням дефектів і ушкоджень підкранових шляхів і ходової частини мостових кранів у процесі руху крана. Для визначення компонентів напруженого стану підкранової балки запропоновано розрахункову схему та використано теорію щільного крутіння поперечних перетинів балки. Виконано експериментальні дослідження напруженого стану верхньої зони стінки підкранових балок за натурних умов у процесі прямування мостового крана з урахуванням експлуатаційного стану конструкцій. Зафіксовано розтягувальні напруги від локального крутіння у верхній зоні балки, що у сумі з залишковими зварювальними напругами можуть перевищувати розрахунковий опір сталі. Запропоновано уточнену розрахункову схему, що враховує спільну роботу кранової рейки, верхнього пояса, стінки підкранової балки й експлуатаційного стану конструкцій. Досліджено вплив кроку розставляння поперечних ребер жорсткості на напружений стан верхньої зони стінки біля зварювального шва. Розроблено методику розставляння поперечних ребер жорсткості для знову проектованих і підкранових балок, що знаходяться в експлуатації, за умови напруженого стану верхньої зони стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-445.222.152-048.99
Шифр НБУВ: РА318776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шрим 
Вплив кінезітерапії на серцево- судинну систему та функціональні можливості опірно- рухового апарату дітей зі сколіотичною хворобою: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Мурад Алі Шрим ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 + Р733.458.250.533-541
Шифр НБУВ: РА306187

Рубрики:

      
15.

Ревякін В.П. 
Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.П. Ревякін ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + Г522.1
Шифр НБУВ: РА310717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Окіпний І.Б. 
Вплив попереднього комбінованого розтягу на крихке руйнування сталі корпусу реактора: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.Б. Окіпний ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено основні закономірності впливу режимів попередньої пластичної деформації (ППД) на напруження сколювання наводненої та ненаводненої теплостійкості сталі. З'ясовано, що збільшення ППД розтягом і комбінованим розтягом збільшує напруження сколювання ненаводненої теплостійкості сталі у порівнянні з первісним матеріалом. Встановлено, що у всіх випадках напруження сколювання за комбінованого розтягу залишається меншим, ніж після звичайного ППД. Вперше виявлено зниження ефекту попереднього термомеханічного навантаження (ПТН) теплостійкої сталі внаслідок електролітичного наводнювання. Розроблено методику оцінки впливу попереднього термомеханічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі на базі аналізу НДС методом скінченних елементів і локального критерію руйнування, що передбачає досягнення нормальним напруженням критичного значення на певній відстані від вістря тріщини, встановленій на підставі фрактографічних оцінок зародження сепаратної тріщини в околі її вершини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-034 + К222.234.106.2 +
Шифр НБУВ: РА335318

Рубрики:

      
17.

Іванченко О.Г. 
Вплив попереднього термомеханічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійких сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Г. Іванченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені експериментальні дослідження впливу експлуатаційних та технологічних факторів на ефективність та стійкість підвищення опору крихкому руйнуванню теплостійких сталей після різних режимів попереднього термомеханічного навантаження (ПТН), а також факторів, що спричиняють цей ефект. Розроблено методику оцінки ефективності різних режимів ПТН та стійкості ефекту ПТН під впливом різних експлуатаційних факторів, яка грунтується на урахуванні зміни напружено-деформованого стану під час ПТН за рахунок затуплення вершини тріщини, деформаційного зміцнення матеріалу та залишкових напружень біля вершини тріщини. Запропоновано методику розрахунку залишкової довготривкості елементів конструкцій з поверхневими тріщинами після ПТН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.13 + з47-03

Рубрики:

      
18.

Гуцайлюк В.Б. 
Вплив попереднього циклічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.Б. Гуцайлюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив попереднього циклічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі 15Х2МФА. Виявлено основні закономірності впливу параметрів попереднього циклічного пружнопластичного деформування на характеристики механічних властивостей, напруження сколювання, тріщиностійкость сталі. Доведено, що у ході циклічного пружнопластичного деформування зменшується частка внутрішньозернового руйнування, що переважає у недерформованому стані, зростає частка міжзернового руйнування у пластично деформованому матеріалі. Удосконалено модель руйнування тіла з тріщиною в процесі статичного навантаження з урахуванням впливу попереднього циклічного навантаження за умов стабільного та нестабільного росту тріщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.206.223
Шифр НБУВ: РА315744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рабкіна М.Д. 
Вплив структурно-механічної анізотропії сталевого прокату на опір шаруватим руйнуванням зварних конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / М.Д. Рабкіна ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Вивчено закономірності виникнення і розвитку шаруватих руйнувань зварних з'єднань. Розроблено технологічні заходи їх запобігання на всіх етапах створення та експлуатації зварних конструкцій з урахуванням з текстури основного металу і умов експлуатації, включаючи температуру, навантаження і дію водневовмісних середовищ. Встановлено, що шаруваті розтріскування зафіксовані двох видів - низько- і високотемпературне. Відзначено, що залишковий ресурс конструкцій після тривалої експлуатації у водневовмісних середовищах визначається ступенем ураження стінки корпусу шарувато-водневими тріщинами, залежно від їх відносних розмірів, в'язкості руйнування і товщини прошарку "здорового металу", які можуть розвиватися та набувати форми міхурів. Проаналізовано залежність між опором шаруватому руйнуванню і структурними елементами ЗТВ у зварних з'єднаннях низьколегованих сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + Ж416-028.4 +
Шифр НБУВ: РА350737

Рубрики:

      
20.

Вітріщак С.В. 
Гігієнічні основи психодіагностики та реабілітації соціально дезадаптованих дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.В. Вітріщак ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено профілактичні заходи щодо збереження та зміцнення психічного та фізичного здоров'я соціально дезадаптованих дітей, їх медико-соціальної реабілітації в установах державної опіки, де повинні бути створені умови для нормального життя неповнолітніх, надання їм можливості для навчання, праці, дозвілля. Науково обгрунтовано системи заходів соціально дезадаптованих дітей на індивідуальному та популяційному рівнях. Установлено, що здоров'я таких дітей детерміновано його психічною та фізичною складовими, коли низький рівень соціально психологічної адаптації супроводжується підвищенням захворюваності, зниженням динаміки фізичного розвитку та неспецифічної опірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Р11(4УКР)44 +
Шифр НБУВ: РА362080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського