Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗУБИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морозевич Н.В. 
Бандурне мистецтво як культурне надбання сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Н.В. Морозевич ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано естетико-психологічні та етико-філософські показники бандурної речовості звука та її виконавського подання з обгрунтуванням спеціального поняття "бандурного вокалу" як культури християнського смирення та артистичної світської вишуканості в традиції виконавської майстерності бандуриста. Визначено специфіку синкретизму бандурної співогри - "театр одного актора в двох персонах" як втілення бандурної поетики творення та виконання. Запропоновано типологічні диференціювання художньо-образних та формально-діяльнісних надбань бандурного мистецтва. Розглянуто композиторські тексти творів С.Баштана, М.Дремлюги, В.Зубицького, В.Власова, О.Сокола та інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697 +
Шифр НБУВ: РА327099

Рубрики:

      
2.

Коваленко М.О. 
Вибір показань та методів ортодонтичної корекції оклюзійних порушень при захворюваннях пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Коваленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Роботу присвячено питанням лікування вторинних деформацій зубних рядів, які розвинулись внаслідок захворювань пародонту. Обстежено 1029 чоловік віком від 19 до 70 років. У 12,93% випадках відмічено деформації. Визначено показання до ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів. Проведено ортодонтичне лікування вторинних деформацій у 153 чоловік і встановлено оптимальні терміни корекції. Розглянуто зміну рухливості зубів, глибини пародонтальних кишень, стан слизової оболонки та кісткової тканини альвеолярного відростку, витривалості пародонту до вертикальних навантажень, виконано оклюзіографічне дослідження в період проведення ортодонтичного лікування. Встановлено, що після ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів, зуби розташовуються у правильному анатомічному положенні, мають максимальну кількість оклюзійних точок, а також створюються умови для зменшення функціонального навантаження на окремі зуби та рівномірного розподілу жувального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Зубченко С.Г. 
Вплив фіксуючих елементів часткових знімних пластинкових протезів на опорні зуби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Г. Зубченко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів статистичного дослідження потреби населення стосовно протезування знімними конструкціями та з'ясовано, що кількість міського та сільського населення, яке звернулося за ортопедичною допомогою, становить відповідно 98,27 % і 1,73 %. Установлено, що найчастіше використовуються часткові знімні пластинкові протези з кламерною фіксацією для заміщення дефектів зубних рядів (62,18 % випадків). Їх головним недоліком є те, що вони розташовані на тканинах, які мало пристосовані до сприйняття жувального тиску. Тому за допомогою кламерів не тільки досягається відносна стійкість протезів, а й виконуються інші завдання, від яких залежить моральний стан різних елементів протезного ложа - слизової оболонки (СО), зубів і кісткової тканини. Використання певної системи кламерів та інших фокусувальних пристроїв залежить від клінічної ситуації, впливу її на біомеханіку пародонта опорних зубів і компресії СО. Зазначено, що базуючись на принципі вибору системи фіксації протезів - зняття підвищеного тиску на СО та кісткову тканину протезного ложа з одночасним строго дозованим перерозподілом тиску на пародонт опорних зубів, здійснено математичне моделювання конструкції часткових знімних протезів з різними фокусувальними елементами за кінцевих дефектів зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668 +
Шифр НБУВ: РА350123

Рубрики:

      
4.

Гребенченко О.І. 
Ефективність функціональнощадячого втручання у комплексному лікуванні хворих хронічним одонтогенним перфоративним гайморитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Гребенченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методики функціональнозберігаючих втручань на верхньощелепній пазусі. Запропоновано методику вестибулярного дренування пазухи на післяопераційний період, новий спосіб закриття перфораційного отвору з використанням жирового тіла щоки. Удосконалено пристрій для пункції верхньощелепної пазухи та спосіб його застосування. Уперше проведено порівняльний аналіз ефективності способу хірургічного втручання на верхньощелепній пазусі з формуванням риностоми та авторського способу хірургічного лікування з вестибулярним дренуванням пазухи у хворих на хронічний одонтогенний перфоративний гайморит, обгрунтовано показання щодо використання даного способу. Зазначено, що вперше у комплексному лікуванні хронічного одонтогенного перфоративного гаймориту застосовано 10 %-ий розчин мараславіну, вивчено його клінічну ефективність у разі місцевого використання в післяопераційному періоді. Встановлено, що використання жирового тіла щоки для обтурації перфораційного отвору, обмеженого з двох боків оголеними коренями зубів, дозволяє зберегти ці зуби та досягти надійної ізоляції верхньощелепної пазухи від порожнини рота. Доведено, що розроблений спосіб вестибулярного дренування післяопераційної порожнини виключає ушкодження слизової оболонки медіальної стінки пазухи, забезпечує збереження мукоциліарного кліренсу та відновлення прохідності природного сполучення пазухи з порожниною носа, запобігає розвитку рецидиву захворювання.Виявлено, що застосування подвійного трапецієподібного слизово-окістяного клаптя, що мобілізується шляхом П-подібного розтину окістя, забезпечує повну його мобільність по вертикалі та горизонталі, що виключає натягування м'яких тканин у разі пластики ороантрального отвору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.264.011 +
Шифр НБУВ: РА327375

      
5.

Варакута М. І. 
Жанр хорової мініатюри в сучасній українській музиці (на прикладі творчості В. Зубицького): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / М. І. Варакута ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. — О., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено феномен жанру хорової мініатюри в сучасній українській музиці. Дослідження проведено на матеріалі хорової творчості В. Зубицького, в якій означений жанр здобув яскраве та багато в чому оригінальне втілення. Визначено співвідношення понять "монументальне - мініатюрне" в різних видах мистецтв. Розглянуто історико-теоретичні аспекти поняття "музична мініатюра" в його проекції на галузь хорового виконавства. Розкрито особливості розвитку жанру хорової мініатюри в українській музиці. Визначено специфіки означеного жанру та принципів його класифікації в українській музиці сучасного етапу. Запропонована внутрішньожанрова класифікація хорової мініатюри, що передбачає її диференціацію на фольклорну, духовну та світську, апробована на прикладі аналізу мініатюр В. Зубицького. Доведено спадкоємність музичної мови хорових мініатюр фольклорного типу від засновників жанру хорової обробки М. Лисенка та М. Леонтовича, виявлено риси індивідуально-авторського стилю в духовних і світських хорових мініатюрах В. Зубицького.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4УКР)6-4 + Щ313(4УКР)6-81 Зубицький В.
Шифр НБУВ: РА380960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Демяник Д.С. 
Клініка та лікування хворих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів (клініко-біомеханічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.С. Демяник ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2003. — 15 с. — укp.

Проаналізовано результати консервативного лікування 152-х хворих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів віком від 35-ти до 74-х років. Їх було поділено на три групи залежно від локалізації, протягу, співвідношення дефектів зубних рядів щелеп і характеру перелому. На підставі біомеханічних розрахунків розроблено методику та пристрій для визначення силового впливу на зуби, що збереглися у постраждалих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів, які лікувалися за допомогою ортопедичних методів. Запропоновано спосіб репозиції, фіксації відламків та іммобілізації нижньої щелепи, а також комбіновану шину для його здійснення. Досліджно ефективність застосування розробленої конструкції в процесі лікування даних постраждалих різних вікових груп. Доведено, що фізико-математичні розрахунки можливого силового впливу на зуби дозволили розширити показання щодо використання їх консервативного лікування. Позитивні результати одержано в 98,6 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА325707

Рубрики:

      
7.

Пальчикова Г. В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування адгезивно-волоконних систем при реставрації зубів та зубних рядів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Пальчикова ; Нац. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обстежено та проліковано 112 пацієнтів з дефектами коронкової частини зуба та з малими включеними дефектами зубних рядів. Встановлено, що оптимальним є розміщення скловолоконної балки в опірних зубах на рівні 2,5-3,0 мм від рівня ясен. Доведено ефективність відновлення малих включених дефектів зубних рядів методом виготовлення удосконаленого адгезивно-волоконного мостоподібного протезу (АВПМ) із використанням скловолоконної балки Jen-FiberBulk впродовж 12-ти місяців, що відповідає високим критеріям якості реставрацій. Встановлено, що результати гнатодинамометричних показників свідчать про припустиме збільшення жувального навантаження на опірні зуби, дана конструкція АВМП є ефективним методом відновлення малих дефектів зубних рядів та може бути рекомендована для практичної охорони здоров'я як метод вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 с03
Шифр НБУВ: РА371840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Малюченко М.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування протезування осіб старших вікових груп із патологічною стертістю зубів металокерамічними конструкціями незнімних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Малюченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Доповнено класифікацію патологічної стертості площею стирання зубів залежно від віку, ступеня та висоти прикусу. Розроблено алгоритм клінічної діагностики, який дозволяє диференційовано підходити до вибору методу лікування. Доведено, що зуби з І, ІІ ступенем стертості не потребують попередньої терапевтичної та ортопедичної підготовки, а для протезування зубів пацієнтів з ІІІ ступенем зазначена підготовка необхідна. Визначено, що адаптація пацієнтів з І ступенем патологічної стертості до виготовлення металокерамічних протезів відбувається значно швидше, ніж у пацієнтів з ІІ ступенем стирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА315009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Штурмак В. М. 
Клініко-технологічне обгрунтування ортопедичного лікування хворих частковими знімними пластинковими протезами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. М. Штурмак ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності ортопедичного лікування хворих з частковою втратою зубів з хронічним генералізованим пародонтитом I та II ступенів важкості частковими знімними пластиковими протезами (ЧЗПП). Вивчено вплив таких протезів на тканини пародонта опорних зубів і зубів-антагоністів. Запропоновано вдосконалений спосіб виготовлення ЧЗПП (виготовлення еластичної підкладки навколо штучних зубів, які контактують з природними зубами) для зменшення надлишкового тиску з боку ЧЗПП на тканини пародонта таких зубів. З'ясовано, що зі збільшенням терміну користування СЗПП зростає їх негативний вплив на опорні зуби та зуби-антагоністи. Доведено, що ортопедичне лікування хворих ЧЗПП, виготовленими удосконаленим способом, сприяє зменшенню їх негативного тиску на такі зуби, а також сповільненню прогресування вже існуючих запальних процесів тканин пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62
Шифр НБУВ: РА383382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гончаров А.О. 
Неофольклористичні тенденції у баянній творчості В.Зубицького: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.О. Гончаров ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Встановлено причини та умови виникнення на початку XX ст. оригінального стилю у музичному мистецтві - неофольклоризму. На підставі вивчення творчості основоположників даного напряму (І.Стравинського та Б.Бартока) розглянуто музично-теоретичні засади та стилістичні особливості неофольклоризму. Досліджено розвиток неофольклористичних тенденцій у творчості українських композиторів. Визначено роль творчої особистості В.Зубицького у системах "композитор - фольклор" та "традиція і новаторство" у контексті розвитку вітчизняного неофольклоризму. На прикладах творів для баяна здійснено поглиблений аналіз музично-теоретичної системи композитора, творчість якого сприяла відкриттю нових можливостей музичної естетики у баянному мистецтві шляхом адаптації до "нової" музики виконавців-"народників".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-73(4УКР)6-83 Зубицький В. + Щ315.46-712 +
Шифр НБУВ: РА343886

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ніколенко О. І. 
Оригінальна інструментальна бандурна творчість в аспекті жанрово-стильової еволюції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. І. Ніколенко ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Уперше розглянуто оригінальну інструментальну творчість українських композиторів для бандури в її жанрово-стильовій еволюції. Визначено спадкоємність і основні етапи розвитку в тісному взаємозв'язку із соціальними функціями цієї групи творів у виконавському процесі, вдосконалення конструкції інструмента, професіоналізацією фахової освіти та концертної практики. Аналіз оригінальної інструментальної бандурної творчості грунтується на взірцях доробку В. Кирейка, С. Баштана, О. Герасименко, В. Зубицького, М. Дремлюги, І. Шамо, серед яких композиції різних жанрів і стильових орієнтирів (неоромантизму, неофольклоризму, нової фольклорної хвилі, необароко, джаз-, поп-, ф'южн-стилістик у поєднанні з привнесенням кобзарської традиції та надбаннями європейського академічного інструменталізму).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА379899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Братішко А. В. 
Отоліти та зуби костистих риб палеогену України: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / А. В. Братішко ; НАН України, Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Вивчено отоліти та зуби костистих риб із палеогенових відкладів України. Проведено дослідження даних решток з 11-ти місцезнаходжень в Україні та для порівняння з п'яти місцезнаходжень у Західному Казахстані (Мангишлак). За отолітами монографічно описано 94 види костистих риб, 67 із них вперше наведено для досліджених територій. Вивчено стратиграфічне розповсюдження діагностованих видів. За отолітами встановлено шість комплексів, які характерні для регіоярусів палеогену України. На основі їх вивчення проведено кореляцію відкладів палеогену України з відповідними відкладами інших територій. За складом костистих риб, визначених на основі вивчення отолітів і зубів, зроблено висновки про палеоекологічні умови палеогенових морів України й їх зв'язки з басейнами суміжних територій. Обгрунтовано перспективність використання решток костистих риб у біостратиграфії та для палеогеографічних реконструкцій. Складено атлас отолітів і зубів костистих риб, який містить 27 палеонтологічних таблиць із поясненнями до них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.333.425 "071.1" (4УКР)
Шифр НБУВ: РА380933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Зубик С.В. 
Підвищення ефективності процесу шліфування деревини дуба пелюстковим інструментом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / С.В. Зубик ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено процес шліфування пелюстковим абразивним інструментом деревини дуба й обгрунтовано оптимальні умови його реалізації. Проаналізовано взаємодію жорсткості інструмента, його деформації, швидкості різання та сили притискання до оброблюваної поверхні та сформульовано аналітичний вираз для визначення взаємоз'язку даних чинників. Побудовано математичну модель визначення жорсткості інструмента й обгрунтовано її оптимальну величину, що забезпечує рівномірні зусилля притискання в процесі шліфування деталей криволінійного профілю. Обгрунтовано вираз для визначення максимальної кількості пелюсток в інструменті, укомплектованому щітками та розроблено його конструкцію. Проведено експериментальні дослідження впливу зернистості, кількості пелюсток, режимних параметрів на шорсткість обробленої поверхні, глибину шліфування та спрацювання пелюсток. Встановлено оптимальні значення змінних факторів, які забезпечують собівартість у 2 - 3 рази нижчу у порівнянні з ручним шліфуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.571-1 +
Шифр НБУВ: РА339435

Рубрики:

      
14.

Король М.Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / М.Д. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
15.

Олексів Я. В. 
Рецепція жанрів сюїти і партити в українській баянній музиці другої половини XX ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Я. В. Олексів ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію жанрів сюїти та партити в українському баянному мистецтві, зумовлене інтенсивним розвитком і значною чисельністю названих жанрів в українській музиці періоду другої половини XX ст. Реалізовано типологічну атрибуцію жанру за умов сучасного композиторського мислення. Висвітлено основні тенденції розвитку української сюїти та партити для баяна, проведено модифікацію їх генотипних ознак, охарактеризовано функції названих жанрів у контексті стильових пошуків української композиторської школи на матеріалі баянних сюїт і партит, а також циклів мініатюр сюїтного типу. Серед них: цикли А. Білошицького, В. Власова, В. Губанова, В. Зубицького, Л. Козельчука, К. Мяскова, А. Нижника, А. Онуфрієнка, В. Пацукевича, В. Подвали, В. Підгорного, В. Рунчака, А. Сташевського, В. Стеценка, Ю. Шамо, Г. Шендерьова. Розглянуто форми позиціонування в баянній творчості українських композиторів характерної тенденції музичного мистецтва XX ст. - ретроспективного звернення до барокових жанрів, сюїти та партити, зокрема, їх модифікації, способів комунікування пластів минулого та сучасного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-03(4УКР)63-4
Шифр НБУВ: РА381572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Возний В.Б. 
Статева та індивідуальна мінливість премолярів людини з позицій тривимірної реконструкції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Б. Возний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення морфології премолярів людини та їх біомеханічних властивостей, створення тривимірних комп'ютерних моделей премолярів та вивчення їх за різних умов. Матеріалом дослідження слугували 273 малі кутні зуби людини, 43 гіпсових моделі верхніх і нижніх щелеп, 19 шліфів зубів, залитих в поліакрил, і 107 рентгенограм. Встановлено діапазон індивідуальної, вікової мінливості одонтометричних показників премолярів, проведено їх регресійний і кореляційний аналіз, вивчено індивідуальну мінливість коренів і кореневих каналів премолярів у жителів Луганщини. Вивчено мікротвердість і модуль пружності емалі та дентину в різних ділянках сагиттальних і горизонтальних шліфів премолярів осіб різних вікових груп. Побудовано тривимірні комп'ютерні моделі малих кутніх зубів людини, які включають всі елементи зуба: емаль, дентин, порожнину та кореневі канали. Вперше з використанням методу скінченних елементів розраховано поведінку тривимірних моделей премолярів з 5-ма різними формами коренів і вкладками різного розміру на коронці з композитних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.223 +
Шифр НБУВ: РА368663

Рубрики:

      
17.

Удальцова К.О. 
Структура інтактних і уражених карієсом твердих тканин молочних зубів людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / К.О. Удальцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про будову молочних зубів людини та морфологічні особливості їх каріозного ураження. Встановлено, що у молочних зубах відсутній чітко виражений бар'єр між дентином та емаллю у вигляді розмежувальної волокнистої пластинки, який має місце у постійних зубах. Уперше показано, що емаль молочних зубів відрізняється спрощеними ознаками будови, що полягають не тільки в меншій товщині, а й у своїй внутрішній структурі. Дані морфологічні особливості молочних зубів зараховано до факторів, що обумовлюють зниження їх стійкості до каріозного ураження. Встановлено, що локальне ушкодження емалі молочних зубів у разі поверхневого карієсу нерозривно пов'язане з альтерацією дентину у вигляді променистих тяжів, які за всіма ознаками відповідають відомому у літературі поняттю "мертвих трактів". Виявлено, що прогресування каріозного процесу та перехід його в ураження твердих тканин середньої тяжкості супроводжується масованою інфільтрацією дентинних канальців "мертвих трактів" клітинними елементами, які за зовнішніми ознаками нагадують імунокомпетентні клітини. Вперше у практиці наукових досліджень вивчено молочні зуби після їх радикально-оперативного лікування з приводу середнього карієсу, що передбачає накладення пломби за збереження життєдіяльної пульпи. Встановлено явні морфологічні ознаки, які свідчать про поновлення каріозного процесу з локальним ушкодженням дентину й емалі в окружності цілісної пломби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Е70*697.13
Шифр НБУВ: РА369925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Голяка 
Творчість Володимира Зубицького в контексті розвитку сучасного баянного репертуару: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Геннадій Петрович Голяка ; Харківський держ. ун-т мистецтв ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-73(4УКР)6-83 Зубицький В.
Шифр НБУВ: РА359140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Зубик Н. В. 
Віршування Петра Карманського (метрика, ритміка, строфіка, римування, особливості рими) / Н. В. Зубик. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації досліджено форми віршованих творів П.Карманського. Запропоновано періодизацію поетичної діяльності автора. Систематизовано вірші П.Карманського на основі його збірок, публікацій у тогочасних періодичних виданнях та рукописних фондів. Виявлено характерні риси метрики, ритміки, строфіки та римування, особливостей рими поета у віршованих творах в аспекті діахронії.Отримані результати увиразнюють наше уявлення про версифікацію П. Карманського та окреслюють картину українського віршування кін. ХІХ – І пол. ХХ ст.^UThe dissertation explores the forms of poetic works by P.Karmansky, the features of versification are comprehensively studied and analyzed. The poet's poetry works are systematized on the basis of his collections, publications in periodicals of that time and manuscripts. The main characteristics of metrics, rhythms, strophic structure and rhyming, features of the author's rhymes in verse works in the aspect of diachrony are revealed. In general, P.Karmansky's works are notable for the novelty of a poetic form. The statistical data add a lot to the understanding of P.Karmansky's versification and illustrate the picture of the national versification of the end of the 19th and first half of the 20th century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Олексин Х. З. 
Комплексний підхід до діагностики, лікування та профілактики оклюзійних порушень у пацієнтів з каріозними ураженнями зубів. / Х. З. Олексин. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського