Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (43)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (1178)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗОВНІШНЯ$<.>+<.>K=АГРЕСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєнко О.С. 
Агресія в системі комунікації "мати - дитина" як фактор соціальної дезадаптованості молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Ісаєнко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про структуру та динаміку агресивної комунікації у парі "мати - дитина". Досліджено феномени невербальної комунікації матері й дитини, в яких описано особливості інтервенції матері в простір дитини під час навчання. Визначено залежність показників соціальної дезадаптованості молодшого школяра від проявів агресії в комунікації матері та дитини. Визначено складний характер залежності, за якої соціальна дезадаптованість школяра пов'язана з високим і низьким рівнем агресії у парі "мати - дитина". Проаналізовано конструктивні аспекти агресії, емпірично обгрунтовано дезадаптивну роль дефіцитарної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю956-994-06-734 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА351588

Рубрики:

      
2.

Гальона Є. О. 
Агресія та жорстокість у контексті антропології насильства: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / Є. О. Гальона ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Подано філософсько-антропологічний аналіз феномену насильства. Проведене дослідження дозволило виявити дві ключові форми насильства: агресію та жорстокість, а також показати їх взаємовідносини всередині літературно-художніх наративів, зрозумілих як антропологічні практики. Виділено чотири типи дискурсивних репрезентацій, які охоплюють часовий відрізок від античності до Нового часу, всередині яких формувалася європейська рецепція насильства: юдейська, давньогрецька, давньоримська, християнська. Визначено специфічні риси притаманні кожній з даних епох і показаний їх вплив на формування сучасної рецепції. Розгляд агресії і жорстокості як двох форм насильства дозволив відкрити нові ракурси сучасної дискурсивної репрезентації насильства, пов'язані з відходом від класичних моделей репрезентації та герменевтичного підходу, що домінують у сучасних гуманітарних науках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22
Шифр НБУВ: РА381060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Курнишова Ю.В. 
Берлінська криза 1958 - 1963 рр. і зовнішня політика США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Курнишова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес розробки і реалізації політики США щодо Берлінської кризи та її вплив на міжнародні відносини на європейському континенті наприкінці 1950-х - на початку 1960-х рр. Висвітлено основні американські зовнішньополітичні концепції розв'язання проблеми Берліна, відмінності в американських та західноєвропейських поглядах на подолання кризової ситуації в центрі Європи за умов холодної війни. Розкрито вплив Берлінської кризи на розвиток американсько-радянських відносин та трансатлантичних відносин США з країнами Західної Європи в досліджуваний період. Проаналізовано роль чинника ядерної зброї у військово-стратегічному плануванні Вашингтона та зв'язок Берлінської та Карибської криз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64 + Т3(7США)63-6 +
Шифр НБУВ: РА336742

Рубрики:

      
4.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Томчук С.М. 
Генеза негативних психічних станів молодших школярів та їх корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.М. Томчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та модель генези негативних психічних станів у молодшому шкільному віці, експериментально виявлено детермінанти та динаміку їх розвитку залежно від індивідуально-типологічних властивостей особистості та впливу значущих для дитини соціальних чинників. Виділено систему найбільш типових для молодших школярів негативних психічних станів, інтегровано психодіагностичний інструментарій щодо вивчення негативних психічних станів в учнів 1-4-х класів і запропоновано модель їх корекції та профілактики за умов початкової школи. Проаналізовано сутність та механізми прояву таких станів, як тривога, страх, депресія, агресія та інших у молодшому шкільному віці. Доведено, що саме негативні психічні стани є причиною виникнення та розвитку дезадаптації особистості. Набули розвитку методи, способи та засоби комплексного підходу щодо корекції негативних психічних станів молодших школярів та їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.02-78 + Ю984.92 + Ч421.331.1 +
Шифр НБУВ: РА342720

Рубрики:

      
6.

Гуржій О.І. 
Гетьманська влада в Українській козацькій державі першої чверті ХVIII ст. (на прикладі діяльності І.Скоропадського): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гуржій ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній історіографії дослідженням функцій гетьманської влади на території українських земель, що входили до складу Російської держави за царювання Петра I. Висвітлено питання про формування державницької ідеї вищої за рангом особи в Гетьманщині. З'ясовано якими методами володар булави прагнув зберегти автономію великого регіону та його цілісність у територіальному відношенні. Характеризується внутрішня та зовнішня політика гетьмана І.Скоропадського за тяжких тоталітарних умов російської монархії, його участь у війнах і походах на чолі козацьких полків проти можновладців Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Запропонована нова концепція оцінки постаті І.Скоропадського як державного і військового діяча в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гримська М.І. 
Еволюція зовнішньої політики КНР в умовах реалізації стратегії "чотирьох модернізацій": автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.І. Гримська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз головних напрямків зовнішньополітичної діяльності КНР, а також засобів і методів її оптимізації у контексті глобальних і регіональних викликів національній безпеці на етапі реалізації стратегії "чотирьох модернізацій". З'ясовано, що сучасна зовнішня політика КНР спрямована на забезпечення умов реалізації національної стратегії розвитку, метою якої є досягнення Китаєм до середини XXI ст. статусу наддержави, яка посіла б домінуюче становище в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та рівне за своїм політичним впливом, економічною та військовою могутністю з США. Доведено, що у КНР розроблено оригінальну ідеологію розвитку сучасної світової системи на підставі протистояння "глобальних місій" провідних держав, що грунтується на різних цінностях, організаційних принципах, співвідношеннях "м'якої" та "жорсткої" сили, політики й економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ)64 +
Шифр НБУВ: РА367992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кленчу А. М. 
Емоційно-комунікативні особливості атрактивності та їх корекція у дівчат старшого юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Кленчу ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Описано симптомокомплекс характеристик атрактивності, в яких, наряду з іншими, провідними виступають емоційно-комунікативні (зовнішня привабливість, оптимістичність, експресивність, впевненість у собі, доброзичливість, відкритість, комунікабельність, щирість, культурність). Розкрито чинники, що сприяють і перешкоджають розвитку атрактивності та виявлені певні її види та рівні її самооцінки. В емпіричному дослідженні встановлено зовнішні та внутрішні фактори специфіки атрактивності (фемінність, андрогінність, екстравертованість, агресивність, емоційна лабільність, експресивність, емпатичність, товариськість, відкритість, самооцінка атрактивності). Розроблено й апробовано систему психокорекції, яка спрямована на розвиток емоційно-комунікативних особливостей атрактивності та позитивної "Я-концепції". Доведено, що впровадження запропонованої програми сприяє значному підвищенню самооцінок учасниць за більшістю виявлених характеристик симптомокомплексу атрактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Ю937.31 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА382651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кравчук Н.Я. 
Зовнішня заборгованість держави та її вплив на фінансову безпеку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.Я. Кравчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади зовнішньої заборгованості. Виявлено її сучасні світові тенденції, проаналізовано та розвинуто основні науково-емпіричні гіпотези, класифіковано та охарактеризовано основні концепції, визначено місце та роль даної заборгованості у системі фінансової безпеки держави. Здійснено системний макроекономічний аналіз та моніторинг зовнішнього боргу у вітчизняній економіці перехідного періоду, а також зроблено висновок про низький рівень боргової та фінансової безпеки держави і запропоновано шляхи їх зміцнення. Наведено пропозиції щодо ефективності менеджменту зовнішнього боргу та вдосконалення інструментарію управління ним. Розроблено моделі розрахунку граничнодопустимого обсягу зовнішнього державного боргу та прогнозування сценаріїв розвитку зовнішньої державної заборгованості за будь-яких макроекономічних параметрів. Визначено стратегічні цілі та концептуальні засади управління зазначеним боргом у трансформаційній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61
Шифр НБУВ: РА320172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рибченко Т. О. 
Зовнішня політика адміністрації президента США Б. Обами щодо Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. О. Рибченко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концептуальне забезпечення зовнішньої політики США щодо РФ. Здійснено порівняльний аналіз зовнішньої політики адміністрацій Б. Клінтона та Б. Обами на зовнішньополітичний курс США. Розглянуто проблеми збереження лідерства США в світі за умов структурної трансформації міжнародної системи. Встановлено заходи російського керівництва, які ускладнюють позиціонування Заходу в міжнародній системі як цілісності. Встановлено спільні та відмінні риси у зовнішній політиці США та Росії щодо Ірану, Іраку, Афганістану, Північної Кореї та країн СНД. Доведено вплив взаємодії зовнішньої політики Росії та США на Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),9(4РОС)
Шифр НБУВ: РА379831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пекарєв І.М. 
Зовнішня політика Болгарії після першої світової війни (1919 - 1923 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.М. Пекарєв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження зовнішньої політики Болгарії у 1919 - 1923 рр., визначено її основні пріоритети та переваги. Проаналізовано характерні риси зовнішньої міжнародної діяльності коаліційного уряду О.Стамболійського та основні напрямки нового курсу зовнішньої політики однопартійного уряду Болгарської землеробської народної спілки (БЗНС). Висвітлено дипломатичні зусилля уряду БЗНС, пов'язані з нормалізацією стосунків з державами-переможницями, та процес прийняття Болгарії до Ліги Націй. На підставі дослідження грунтовної джерельної бази розглянуто суть нової зовнішньополітичної лінії поведінки Болгарії у ставленні до європейських і світових держав, зокрема країн-переможців. Зроблено висновок, що зовнішня політика Болгарії після першої світової війни формувала сприятливі можливості для захисту національних прав та інтересів, підвищувала міжнародний і внутрішній авторитет уряду БЗНС. Зазначено, що дані умови у досліджуваний період не могли забезпечити інші переможені держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)61-6 +
Шифр НБУВ: РА333795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дударьов В.В. 
Зовнішня політика європейської середньої держави за умов глобалізації (на прикладі Великої Британії, Польщі і України): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Дударьов ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На базі теорій, вчень і доктрин - "глобалізації", "національного інтересу", "середньодержавності", "національної могутності", "імпралізму" та "неомарксизму" здійснено порівняльний аналіз зовнішної політики типових європейських середніх держав у глобалізаційному середовищі. Виокремлено основні теоретичні підходи вітчизняних глобалізаційних досліджень. Розглянуто негативні аспекти глобалізаційних процесів. Надано визначення імпералізму як "порушення національного інтересу". Сконструйовано синтетичну системно-порівняльну парадигму дослідження зовнішньополітичної поведінки європейської середньої держави за умов глобалізації. Розроблено систему глобалізаційних загроз сучасній державі. Виокремлено парадигми виживання та розвитку середньої європейської держави за цих умов. На прикладах Великої Британії, Польщі та України доведено оптимальність тривекторної моделі зовнішньої політики європейської в глобалізаційному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА327131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Аракелян Д.В. 
Зовнішня політика країн Балтії в контексті розширення ЄС та НАТО: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.В. Аракелян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зовнішню політику країн Балтії (Литви, Латвії та Естонії) у період 1990 - 2004 рр. Визначено основні етапи й особливості еволюції стратегії розширення як ЄС, так і НАТО щодо країн Балтії. Виявлено, що країни Балтії розглядали ЄС як гаранта "м'якої безпеки", а НАТО - як гаранта "жорсткої безпеки", що призвело до зміщення акцентів у зовнішній політиці на користь НАТО (США), а потім ЄС. Доведено пріоритетну роль США у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції країн Балтії. Встановлено, що саме через залучення країн Балтії до сфери свого впливу відбулося остаточне закріплення США в регіоні, а країни Балтії одержали за це гарантії безпеки з боку США у вигляді членства в НАТО. Відносну легкість вступу країн Балтії в ЄС пояснено не лише вдалим впровадженням політичних, економічних, правових реформ, але і в результаті значної підтримки з боку США та деяких членів ЄС (Німеччини, Фінляндії, Швеції і Данії). Виявлено, що внаслідок приєдання країн Балтії до ЄС і НАТО позиції Росії у регіоні значно послабилися, що призвело до виникнення певної напруги у відносинах Росії з країнами Балтії. Встановлено, що даний факт жодним чином не вплинув на реалізацію національних інтересів балтійських держав на європейському й євроатлантичному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(451)64-6 + Ф4(0) +
Шифр НБУВ: РА356633

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Шевченко А.М. 
Зовнішня торгівля портів на Півдні України (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Шевченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження зовнішньої торгівлі на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено динаміку й особливості розгортання зовнішньоторговельних операцій регіону. На підставі вивчення статистичних даних проаналізовано зміни експортно-імпортних операцій, охарактеризовано основні ринки збуту, визначено частку експортних та імпортних товарів у південноукраїнській торгівлі. З'ясовано причини зростання обсягів зовнішньої торгівлі, виявлено її особливості. Проаналізовано наслідки зовнішньоторговельних операцій для соціально-економічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359358

      
15.

Іксарова Н. О. 
Зовнішня торгівля послугами у системі економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. О. Іксарова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено специфіку послуги як об'єкта експортно-імпортних операцій, визначено сутність економічної безпеки держави. Удосконалено концептуальні засади формування її системи й оцінено наднаціональні механізми регулювання міжнародної торгівлі послугами з позицій вимог економічної безпеки держави. Проведено аналіз зовнішньої торгівлі послугами України на сучасному етапі, визначено рівень її географічної диверсифікованості й основні загрози економічній безпеці України з боку її структурних диспропорцій. Оцінено місце інфраструктури сфери послуг у системі економічної безпеки України та визначено напрями невілювання негативного впливу її кризового стану на рівень захищеності національної економіки. Проаналізовано зміни в інституційно-правовому середовищі зовнішньої торгівлі послугами після підписання ГАТС і виявлено основні загрози економічній безпеці України. Запропоновано напрями диверсифікації видової та географічної структури зовнішньої торгівлі на підставі розрахунку компаративних переваг України в цій сфері, визначено вектори реалізації експортного потенціалу інфраструктурних галузей сфери послуг у контексті вимог економічної безпеки та на основі кореляційно-регресійної моделі виокремлено пріоритетні напрями експорту послуг України за критерієм способу його проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колосова Ю.В. 
Зовнішня торгівля України: механізм розвитку і управління в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.В. Колосова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми розвитку зовнішньої торгівлі за умов соціально-економічних трансформацій. Досліджено теоретичні аспекти формування та становлення зовнішньоторговельних відносин, з'ясовано їх сутність і роль у сучасній економічній системі. Сформульовано визначення зовнішньої торгівлі як економічної діяльності окремих країн світу й об'єктивного процесу обміну товарами та послугами, що виникає внаслідок спеціалізації. Розроблено класифікацію існуючих форм міжнародної торгівлі за формами зв'язку, об'єктом продажу, специфікою торгового процесу та взаємодії суб'єктів. Систематизовано функції зовнішньої торгівлі в економічній системі держави. Визначено структуру державної політики у сфері зовнішньої торгівлі та запропоновано схему удосконалення зовнішньоторговельної діяльності країни. Досліджено сучасні тенденції у зовнішньоторговельній сфері. Виявлено взаємозв'язок зовнішньої торгівлі з основними секторами економіки та охарактеризовано її вплив на економічну та соціальну безпеку країни. На базі поєднання виробничих, інвестиційних, інтеграційних, маркетингових і цінових важелів з раціональними методами зовнішньоторговельної політики розроблено механізм удосконалення зовнішньоторговельної діяльності, спрямований на економічне зростання України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА335040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шушпанов П.Г. 
Зовнішня трудова міграція населення регіону: соціально-демографічний аспект (на матеріалах Тернопільської області): автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.07 / П.Г. Шушпанов ; НАН України; Ін-т демографії та соц. дослід. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретико-методологічні та практичні засади зовнішньої трудової міграції населення в соціально-демографічному аспекті. Розроблено методологічні підходи до комплексної оцінки трудової міграції населення, що враховує причинно-наслідкові зв'язки між соціальною стратифікацією населення та його міграцію за кордон з метою працевлаштування. Запропоновано та апробовано методичні засади оцінювання впливу зовнішньої трудової міграції на чисельність і відтворення населення, його статево-вікову структуру. На основі власного комплексного вибіркового соціологічного дослідження зовнішньої трудової міграції Тернопільщини виявлено сучасні тенденції, соціальні та демографічні наслідки зовнішніх трудових переміщень населення Тернопільської області. Спрогнозовано чисельність та структуру трудових мігрантів Тернопільщини, запропоновано механізм регулювання зовнішньої трудової міграції населення на державному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ТЕР)64-25 + У9(4УКР-4ТЕР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА366784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Романюк Т.М. 
Зовнішня трудова міграція як засіб підвищення життєвого рівня населення регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Т.М. Романюк ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив зовнішньої трудової міграції на життєвий рівень населення українського регіону-донора робочої сили, розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму її законодавчого регулювання. Розкрито сутність понять "міграція", "зовнішня трудова міграція", "нелегальна міграція", "легальна міграція". Систематизовано ознаки, чинники та види зовнішніх міграційних переміщень. Проаналізовано позитивні та негативні аспекти впливу зовнішньої трудової міграції на соціально-економічний розвиток України та її регіонів. Досліджено сучасний стан, тенденції та закономірності розвитку трудової міграції населення України за кордон на сучасному етапі. Наведено результати комплексного оцінювання обсягів грошових переказів трудових мігрантів в Україну. Розкрито взаємозв'язок між грошовими потоками з-за кордону й економічним розвитком регіону, оцінено їх вплив на макро- та мезоекономічні показники. Показано роль і значення грошових потоків мігрантів з-за кордону як чинника підвищення життєвого рівня населення регіону. Охарактеризовано сучасний стан організаційного та нормативно-правового забезпечення міграційних процесів в Україні, узагальнено зарубіжний досвід регулювання зовнішніх міграцій, розроблено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Обгрунтовано доцільність введення спрощеної процедури переказів коштів українських трудових мігрантів з-за кордону. Розроблено напрями удосконалення організаційних та економічних механізмів регулювання зовнішньої трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + У9(4УКР)824.07 +
Шифр НБУВ: РА367773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ганзій О.Б. 
Клінічні та параклінічні особливості гастродуоденальної деструкції у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Б. Ганзій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання удосконалення діагностики та лікування деструктивних захворювань органів гастродуоденальної зони в дітей. Виявлено, що основними чинниками їх формування є спадкоємна обтяженість, тривалий гастроентерологічний анамнез, інфекційний, психо-емоційний чинники, кислотно-пептична агресія, особливо виражені в дітей з виразковою хворобою. Показано провідну роль у виникненні деструктивних захворювань порушень захисного слизового бар'єру (гемодинамічні порушення, зниження секреторної активності та вироблення незрілого мукоїда CO шлунка). Розроблено принципи диференційованої терапії за різних типів гастродуоденальних деструкцій у дітей з урахуванням етіологічних чинників, морфологічних і функціональних особливостей захворювання. Показано, що включення до диференційного лікувального комплексу препаратів цитопротективної дії (смекти) сприяє більш швидкій репарації деструкції та подовжує період ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324595

Рубрики:

      
20.

Федина С. Р. 
Концепції миру у міжнародних відносинах та їх реалізація: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / С. Р. Федина ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз дефініцій миру у сучасних міжнародних відносинах. Запропоновано їх типологізацію та концептуалізовано підходи щодо розуміння миру як явища. Доведено, що поняття миру має виводитися зі стану відсутності загроз миру, таких як війна, конфлікт, насильство, агресія, ворожість і напруженість, а також включати поняття справедливості, добробуту, політику ненасильства, культуру миру. Виокремлено та систематизовано сучасні концепції миру, які відображають основні напрями розвитку досліджень миру у міжнародних відносинах. Зроблено спробу окреслити напрями розвитку миротворчої політики. Визначено роль та місце Української держави у процесах сприяння міжнародному миру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф4(0)64
Шифр НБУВ: РА373023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського