Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (915)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНИЩЕНН$<.>+<.>K=ЄВРЕЇВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 123
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калиновський Ю.Ю. 
Вибір та реалізація етнонаціональної моделі в процесі державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Калиновський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються різнопланові етнонаціональні моделі, їх сутність та зміст, шляхом порівняння визначаються характерні риси демократичних, тоталітарних та перехідних конструкцій. Робиться спроба встановити загальні етапи формування етнонаціональних моделей, а саме: політизація етнічності, утворення нації, побудова незалежної держави. Встановлено, що тоталітарні режими активно практикують наступні етностратегії: депортації, насильницької асиміляції, фізичне знищення етноструктури. Для демократичних конструкцій типовими є етностратегії акомодації (або коренізації), природної асиміляції, "збереження етноструктури". У перехідних етнонаціональних моделях застосовуються різноманітні етностратегії в залежності від обраної парадигми державотворення. В Україні достатньо органічно запроваджуються такі етностратегії: "приймаючої сторони" до депортованих народів (кримських татар, греків, болгар), акомодації (або коренізації), інтеграції. Аналізуючи українську етнонаціональну модель необхідно підкреслити її демократичний характер щодо вирішення міжнаціональних конфліктів та наявність елементів "кланової" та "корпоративної" конструкцій. Розглядаються конфліктологічні аспекти української етнонаціональної моделі у декількох ракурсах: легітимація демократичного політичного режиму в Україні, особливості етнокультурної маргінальності в нашій країні та національна безпека української держави з точки зору етнополітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф023

Рубрики:

      
2.

Черенков О.Д. 
Теоретичні основи ресурсозберігаючих електротехнологій та системи контролю біооб'єктів при обробці їх низькоенергетичними електромагніними полями у сільскогосподарському виробництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.20.02 / О.Д. Черенков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Визначено нові закономірності у зміні мембранного потенціалу клітин під впливом зовнішнього електромагнітного поля (ЕМП). Розроблено математичну модель течії крові тварин за умов існування зовнішніх ЕМП з метою створення методів лікування даних тварин низькоенергетичними полями НВЧ-діапазону. Обгрунтовано вибір значень біотропних параметрів електромагнітного поля під час його впливу на біологічні об'єкти сільськогосподарського призначення. На основі розв'язання інтегральних рівнянь, методом введення функцій Гріна та ньютонівського потенціалу, для біооб'єктів різноманітної форми розглянуто основні параметри перетворювача, що вимірюють хемілюмінесценцію біологічних об'єктів, як відгук на вплив низькоенергетичних ЕМП. Теоретично досліджено та розроблено принципи побудови автоматизованих систем для виміру зазначених біооб'єктів у залежності від рівня сигналів, які досягають рівня внутрішніх шумів системи. Наведено нові експериментальні результати щодо застосування низькоенергетичних ЕМП НВЧ-діапазону для передпосівної обробки насіння квасолі, лікування маститу в корів, а також знищення шкідливих комах (борошняного хрущака та кільчастого коконопряда).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П012,022
Шифр НБУВ: РА310635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Остапенко Я.М. 
Ліквідація більшовиками опозиційних політичних партій в Україні (1920 - 1925 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Остапенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання ліквідації більшовиками опозиційних політичних партій в Україні з 1920 - до 1925 р., коли було остаточно встановлено однопартійну політичну систему в Україні. Основні питання дослідження: самоліквідація партії боротьбистів й борбистів у 1920 р.; знищення загальноросійської партії есерів в Україні протягом 1920 - 1923 рр.; основні етапи примусового сходу РСДРП з політичної арени України; українська комуністична партія боротьбистів: від виникнення до ліквідації. Ліквідацію опозиційних партій пояснено, перш за все, прагненням більшовиків до монополії на владу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коваленко О.І. 
Епізоотологія фасціольозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис...канд. вет. наук: 03.00.18 / О.І. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

У Північно-східному регіоні України вперше досліджено особливості поширення фасціольозу великої рогатої худоби, сезонну та вікову динаміку, ураження тварин у колективних і приватних господарствах. Проаналізовано сезонну динаміку щільності популяції малого ставовика та ураження його личинковими формами фасціол. Наведено епізоотологічну характеристику біотопів L.truncatula та поширення його відповідно до типу грунтів. Удосконалено систему заходів боротьби з фасцільозом. Доведено терапевтичну ефективність сучасних антгельмінтних препаратів (ацемідофену, фенкуру, купріхолу та вермітану) за умов групового методу дегельмінтизації. Розроблено метод хіміопрофілактики фасціольозу великої рогатої худоби. Удосконалено методи пасовищної профілактики з використанням маломасштабних методів знищення молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911,022 + П873.623.2-931,022
Шифр НБУВ: РА309572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Альбощий В.М. 
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Альбощий ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до питання запобігання та ліквідації процесів термічної активності (від раннього виявлення до ліквідації). Розроблено математичний апарат, що дозволяє за параметрами газоповітряного середовища надсилосного простору виявити процес термічної активності продукту, який зберігається, та визначити міру його розвитку, завдяки чому створено метод раннього виявлення процесів термічної активності рослинної сировини (РС) за зміною концентрації діоксиду вуглецю. Теоретично доведено можливість знищення осередків самонагрівання РС безпосередньо в сховищі. Розроблено метод ліквідації процесів самонагрівання та самозаймання - безпечне вивантаження, процедуру оцінки потрібної кількості сил і засобів для її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-45н68
Шифр НБУВ: РА313269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дацків І.Б. 
Втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Б. Дацків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу численних історичних документів встановлено, що знищення та вивезення культурних надбань з нашої держави у період Другої світової війни здійснювалося професійно та цілеспрямовано, з метою спотворення історичної правди та пам'яті народів. Визначено загальні масштаби втрати архівних, музейних і бібліотечних скарбів, висвітлено маршрути їх переміщення до місць подальшого зберігання на підставі розсекречених джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8
Шифр НБУВ: РА315405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Міщенко О.П. 
Політико-правова система Туреччини в період 1918 - 1945 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.П. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вивчено розвиток політико-правової системи Туреччини в різні історичні періоди її існування. Розкрито специфіку процесу побудови нової держави - Турецької республіки, заснованої на зміну Османській імперії. На підставі дослідження маловідомих матеріалів з архівів Туреччини висвітлено період зародження національно-визвольного руху в Анатолії, науково обгрунтовано визначальну роль конгресів місцевих організацій захисту прав населення у становленні політико-правової системи сучасної держави. З'ясовано еволюційний характер конституційного розвитку республіканської Туреччини, проаналізовано процес підготовки та формування системи законодавства турецької держави. Охарактеризовано внутрішньополітичну боротьбу в країні, процес знищення політичної опозиції, запровадження однопартійного режиму правлячої Народно-республіканської партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(5Тур)6 + Т3(5Тур)6-5
Шифр НБУВ: РА318848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко О.М. 
Вплив раннього хірургічного лікування на перебіг і наслідки опікової хвороби у дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Коваленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив раннього хірургічного втручання на рівень ендогенної інтоксикації у разі опікової токсемії, на зміни показників природної резистентності, а також на клінічний перебіг опікової хвороби. Відзначено, що раннє хірургічне висічення некротичних тканин призводить до зниження рівня токсемії: зниження рівня кислого протеолізу, що нормалізує відносини протеїназних і антипротеїназних систем, зниження цитолітичної активності аутологічної сироватки та її фракцій на лейкоцити периферичної крові хворих. Зазначено, що раннє хірургічне втручання призводить до зниження рівнів інтоксикаційного пошкодження фагоцитів. Запропоновано нову систему лікування глибоких поширених опіків для знищення субстрату гістогенної інтоксикації, зниження рівня мікробної інтоксикації, покращання клінічного перебігу опікової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1
Шифр НБУВ: РА320855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рудницька Н.В. 
Становлення і розвиток системи освіти євреїв на Волині у ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Рудницька ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Цілісно досліджено загальні закономірності та особливості соціально-економічної та культурно-освітньої політики уряду Російської імперії стосовно єврейського населення країни, зокрема, Волинської губернії. Вивчено і введено до наукового обігу значну кількість матеріалів і джерел, які не вивчались істориками України та зарубіжними науковцям. Здійснено комплексне вивчення історичного процесу формування єврейської загальної освіти поруч з традиційною релігійною. Визначено провідні тенденції розвитку освіти евреїв, її національну специфіку. Надано характеристику змісту та методів навчання у навчальних закладах різного типу та рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-9Е)52-7 + Т3(4УКР346)52 + Т34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА321989

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Уженцев В.Б. 
Калос Лімен у IV ст. до н.е. - II ст. н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.Б. Уженцев ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено хронологізацію та культурно-періодичну періодизацію античного городища Калос Лімен: іонійський період (перша половина - початок третьої чверті IV ст. до н.е.); дорійський (херсонеський) - з кінця третьої чверті IV ст. до н.е. до першої половини II ст. до н.е.; скіфський - з другої половини II ст. до н.е. до початку II ст. н.е. Зазначено, що протягом перших двох періодів городище цілком відповідало усім стандартам античних населених пунктів. Визначено, що зміна етнічного складу неселення відбилася на вигляді його споруд і плануванні. Завдяки археологічному вивченню пам'ятки встановлено, що протягом всього часу її існування землі ближньої хори Калос Лімена активно використовувалися для вирощування зернових культур. За часів перебування у складі Херсонеського поліса та за влади Кримської Скіфії гавань була одним з основних осередків на Західному узбережжі Криму, що експортували збіжжя. Зазначений факт, а також важливе стратегічне положення містечка стали гарантом того, що Калос Лімен до остаточного знищення залишався військово-політичним і економічним центром Тарханкутського півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23Укр7)32
Шифр НБУВ: РА317208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гордійчук І.Й. 
Обгрунтування технології та розробка пристроїв знезаражування вовни з використанням електромагнітних і пружних коливань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Й. Гордійчук ; Харк. держ. техн. ун-т сільськ. госп-ва. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено параметри впливу електромагнітного випромінювання та пружних коливань на мікроорганізми вовни, що викликають їх знищення. Розроблено математичну модель розподілу електромагнітного поля надвисокочастотного (НВЧ) діапазону в камері з перемінним перетином для знезаражування вовни та встановлено його основні конструктивні параметри. Обгрунтовано математичну модель розподілу ультразвуку в пристрої для знезаражування вовни. Запропоновано нові технологічні прийоми знезаражування вовни та водяних розчинів у пристроях з електромагнітним НВЧ випромінюванням і пружними коливаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.101 +
Шифр НБУВ: РА322392

Рубрики:

      
12.

Хандола Ю.М. 
Обгрунтування та реалізація електрофізичного методу знищення літаючих шкідників сільського господарства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Ю.М. Хандола ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу одержання нових науково-обгрунтованих теоретичних та експериментальних результатів, які є суттєвими для розвитку електрофізичних методів знищення літаючих шкідників сільського господарства. Запропоновано методику, що дозволяє одержати опис процесів, які відбуваються в організмі комах під впливом електромагнітних полів. Отримано складові електричного та магнітного поля для будь-якого шару двошарової комахи, розміри якої значно менші за довжину падаючої на неї хвилі. Висвітлено орієнтовні значення параметрів вражаючих електромагнітних полів під час розробки та створення електрофізичних пасток для мух у сільськогосподарських тваринницьких приміщеннях: напруга - 80 - 100 В; частота - 1000 - 1200 Гц; експозиція - порядку 0,002 с. На базі математичної моделі процесу залучення комах визначено ефективний радіус дії електрофізичних установок для різних джерел світла: 90 - 20 м для ДРТ-220, 60 - 13 м для ЛЭ-15, 53 - 7 м для ЛЭ-4, 18 - 4 м для ЛБ-15. Відзначено, що застосування установок ЕФУ-02 та ЕФВ-01 для захисту тварин від літаючих комах забезпечить збільшення приросту живої маси поросят на 8 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076.29
Шифр НБУВ: РА318487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Солоненко В.М. 
Шкодочинність бур'янів та заходи захисту посівів ріпака ярого від них у правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.М. Солоненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що у зоні правобережного Лісостепу України в агроценозах ріпака ярого формується змішаний тип забур'яненості, домінуючими засмічувачами посівів є малорічні види бур'янів. Вивчено структуру їх видового складу. Установлено поріг шкодочинності бур'янів, визначено критичний період їх конкурентних відносин з культурою та оптимальні строки знищення. Визначено кількісні втрати урожайності насіння ріпака ярого залежно від тривалості його сумісної вегетації з бур'янами та ефективності заходів їх знищення у посівів культури, а також підібрано високоефективні гербіциди та їх суміші, високо селективні до даного бур'яну. Відзначено, що їх застосування створює сприятливі умови для росту та розвитку ріпака, обумовлює приріст урожайності культури в межах 1,1 - 4,6 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Швед З.В. 
Особливості формування ментальних та релігійних структур в іудаїзмі (український контекст): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / З.В. Швед ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний філософсько-релігієзнавчий аналіз змісту та своєрідності ментальних та релігійних структур, характерних для іудаїзму, в українському контексті. На підставі доробку видатних українських мислителів минулого та сучасності розроблено підхід до розуміння етнорелігійного феномену як досуспільно-історичного та культурного явища. Наголошено, що його ознаки знаходяться у прямій залежності від розвитку та ступеня засвоєння спільнотою релігійних уявлень та ідей. Визначальною ознакою світоглядних настанов у іудаїзмі є їх яскрава містифікація, а своєрідність релігійних уявлень полягає в ототожненні релігійного та національного. Національна своєрідність, що спирається на релігійну традицію є підгрунтям для усвідомлення національної ідеї. Фіксуючись у стереотипах світобачення, обрядах та звичаях, нові підходи набирають ознак нормативності, а колективний досвід визначає особливості ставлення до світу. Відзначено, що усвідомлення національної єдності складає одну з важливих ознак ментальної своєрідності євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36,0 +
Шифр НБУВ: РА322684

Рубрики:

      
15.

Первачук М.В. 
Шкодочинність бур'янів та заходи захисту сої від них в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук.: 06.01.13 / М.В. Первачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено формування видового складу бур'янів в агроценозах сої зони Лісостепу України. Встановлено, що критичний період шкодочинності бур'янів настає на 25 - 30-ий день вегетації культури, а закінчується - на 45 - 50-ий день. Зазначено, що оптимальний строк їх знищення припадає на цей період. На основі комплексного вивчення шкідливості бур'янів визначено високоефективні гербіциди та їх композиції для прополки посівів сої. Виявлено дію грунтових гербіцидів "Трофі", 90 % к.е. та "Рейсер", 25 % к.е. та післясходових препаратів "Галаксі топ", 47,1 % в.р.к., "Поаст", 20 % к.е., "Селект" 12 % к.е., "Шогун", 10 % к.е. Проведено випробування гербіциду "Хармоні", 75 % в.г. Доведено, що дані препарати та їх композиції ефективно знищували бур'яни та виявили високу селективність до рослин сої. Показано, що гербіциди та їх бакові суміші виявили високу селективність до сої та негативного впливу на продуктивність та якість урожаю зерна не встановлено. Виявлено, що з застосуванням гербіцидів створювалися сприятливі умови для росту та розвитку сої, обумовлюючи приріст урожаю у межах 6,5 - 10,5 ц/га проти забур'яненого контролю. Зазначено, що використання даних препаратів та їх бакових сумішей є економічно та енергетично доцільним заходом контролювання бур'янів у посівах сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324487

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
16.

Безаров О.Т. 
Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці XIX століття (1881 - 1894 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Т. Безаров ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні, ідеологічні та правові аспекти політики російського уряду з єврейського питання в 1881 - 1894 рр. Охарактеризовано причини виникнення та загострення єврейського питання та перегляду офіційної ідеології з цієї проблеми на початку 1880-х рр. Доведено, що погромна кампанія 1881 - 1882 рр. була приводом для перегляду урядової політики з єврейського питання. Визначено місце і роль слов'янофільських видань як у зв'язку з погромною кампанією, так і поза її контекстом. Установлено основні причини перегляду урядової ідеології з єврейського питання. Висвітлено політичні погляди окремих державних діячів Росії стосовно єврейського питання. В результаті аналізу правових актів розглянуто принципи та особливості правового регулювання єврейського питання. Доведено, що загострення єврейського питання в Російській імперії було зумовлене об'єктивними соціально-економічними та політичними факторами розвитку російської держави та єврейської спільноти в ній. Зроблено висновок, що якість вирішення цієї проблеми вплинула на формування консервативної моделі національної політики російського уряду в наступні роки і стала поштовхом до суттєвих змін світогляду російських євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=Е)5 +
Шифр НБУВ: РА328180

Рубрики:

      
17.

Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Розенфельд Н.А. 
Кримінально-правова характеристика незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.А. Розенфельд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Надано визначення безпосередніх об'єктів злочину "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації", під яким розуміється право володіння та розпорядження комп'ютерною інформацією, а також злочину "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм", який позбавляє права на користування комп'ютерною інформацією та комп'ютерними системами. На підставі аналізу можливих наслідків незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів, систем та комп'ютерних мереж, запропоновано перелік альтернативних наслідків злочину у вигляді перекручення або знищення комп'ютерної інформації доповнити несанкціонованим копіюванням, пересиланням або поширенням комп'ютерної інформації. Досліджено випадки вчинення діянь стосовно незаконного втручання в роботу комп'ютерних систем в ідеальній та реальній сукупності з іншими злочинами, наведено правила кваліфікації таких діянь, зазначено випадки вчинення несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації та умисного розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм як способу вчинення інших злочинів, а також їх вчинення з метою усунення перешкод або приховування вчинення злочинів. Розроблено модель диспозицій статей, які передбачають кримінально-правову відповідальність за злочини "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації" та "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА325795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Храмцов О.М. 
Кримінологія вербальної агресії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Храмцов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної вербальної агресії та злочинів, які скоюються за допомогою слова (погрози, образи, неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності тощо). Наведено наукові теорії, які розглядають феномен агресії. Вперше запропоновано класифікацію кримінальної вербальної агресії за різними підставами. Визначено причини та умови, які сприяють скоєнню даного роду злочинів. Надано соціально-демографічну та психологічну характеристику особистості злочинця. На підставі результатів кримінально-правового та кримінологічного аналізу деяких кримінально-правових норм щодо вербальних агресивних злочинів (погрози вбивством та знищенням майна, доведення до самогубства, завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності) розроблено рекомендації щодо внесення змін до відповідних статей Кримінального Кодексу. Запропоновано додаткові заходи щодо профілактики, запобігання та припинення вербальних агресивних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА323834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського