Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (651)Тематичний інтернет-навігатор (18)Наукова електронна бібліотека (430)Реферативна база даних (11570)Книжкові видання та компакт-диски (3431)Журнали та продовжувані видання (633)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖИТЛОВ$<.>+<.>K=ФОНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1428
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вороновський Г.К. 
Автоматизоване оперативне управління централізованим теплопостачанням в умовах неповної інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.К. Вороновський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено та обгрунтовано нові методи керування відпуском тепла від великих джерел централізованого теплопостачання на базі інформації про надлишкове енергоспоживання в побуті. Запропоновано структуру та режими функціонування замкненої системи керування відпуском тепла, що забезпечує одержання інформації про відхилення середніх внутрішніх температур у житлах від комфортного рівня та зниження надлишкового енергоспоживання. Синтезовано цифрові регулятори з адаптивними компенсаторами запізнення в системах теплопостачання та нечіткий регулятор відпуску тепла з адаптивним корегуванням функцій приналежності. Розроблено методи прогнозування сумісного споживання енергоресурсів житловими масивами на основі нейромережевих інформаційних технологій та синтезовано адаптивну прогнозуючу модель споживання електроенергії та тепла. Запропоновано методику й алгоритми синтезу нового класу нейромережевих регуляторів з прогнозуючими моделями для керування відпуском тепла за контрольованим рівнем побутового електроспоживання за умов невизначеності. Розроблено та практично реалізовано автоматизовану систему моніторингу якості теплопостачання житлових масивів, що забезпечує поточний контроль і прогнозування надлишкового енергоспоживання, а також інтелектуальну підтримку прийняття рішень стосовно відпуску тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З380.8-5-05 +
Шифр НБУВ: РА325275

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Базюк І.В. 
Агарикоїдні гриби лісів Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.В. Базюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено агарикоїдні базидіоміцети (Agaricales s.l.) лісів Українського Розточчя. Встановлено, що мікрофлора регіону налічує 341 вид з даної групи грибів, які належать до 88-ми родів 18-ти родин 5-ти порядків класу Basidiomycetes. Зазначено, що 330 видів - нові для району досліджень, 5 - для України. Проведено систематичний, екологічний та географічний аналізи мікрофлори регіону. Досліджено розподіл грибів за основними типами рослинних угрупувань, виділено специфічні для кожної формації комплекси макроміцетів. Проаналізовано сезонну динаміку плодоношення цих грибів у регіоні. Вивчено вплив доглядових рубок на видовий склад і плодоношення грибів. Проведено обстеження двох об'єктів природно-заповідного фонду Українського Розточчя (природного заповідника "Розточчя" та Національного природного парку "Яворівський"), де виявлено 234 види агарикоїдних грибів. Встановлено, що мережа природоохоронних територій регіону є недостатньо репрезентативна стосовно грибів порядку Agaricales s.l.. Запропоновано заходи щодо охорони рідкісних видів грибів Українського Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Міщанин В.В. 
Аграрна політика на Закарпатті (1944 - 1950 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Міщанин ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив аграрної політики Народної Ради Закарпатської України (НРЗУ) в 1944 - 1945 рр. та регіональних і центральних партійних і державних органів СРСР та УРСР у 1946 - 1950 рр. на зміну суспільних відносин у цілому і аграрних зокрема на Закарпатті. Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз процесу аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. у контексті повоєнної політики і радянізації Закарпаття. Визначено головні об'єктивні і суб'єктивні чинники формування основ аграрної політики краю у перші повоєнні роки і детально охарактеризовано механізм її реалізації. Виділено основні етапи політики усуспільнення і колективізації в аграрному секторі Закарпаття другої половини 1940-х рр. Розкрито форми і методи адміністративно-політичного директивного здійснення колективізації в закарпатському селі. Детально охарактеризовано форми опору населення краю компартійній політиці тотальної колективізації. Вперше в українській історіографії зроблено порівняльний аналіз аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. на Закарпатті з методами та наслідками реалізації повоєнної політики колективізації в інших західних регіонах СРСР та політики кооперування сільського господарства у державах Східної Європи. Введено до наукового обігу ряд принципово нових джерел з фондів центральних і регіональних архівів України, переважно з Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО) з історії аграрної політики на Закарпатті 1944 - 1950 рр. Підкреслено значення історичного досвіду для успішної реалізації сучасної аграрної реформи в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)624-2 +
Шифр НБУВ: РА327920

Рубрики:

      
4.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Надточій П.П. 
Агроекологічний стан грунтів Лісостепу України, вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / П.П. Надточій ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню вивчення сучасного агроекологічного стану грунтів Лісостепу України. В дисертації опрацьовані теоретичні передумови оптимізації родючості грунтів і вказані конкретні шляхи вдосконалення управління продуційним процесом в агроценозах з урахуванням екологічних обмежень, спрямованих на стабілізацію агроекологічної ситуації в регіоні. Встановлено, що тривале сільськогосподарське використання грунтів призвело до проявлення різних видів деградаційних процесів: фізико-хімічного, ерозійного і антропогенно-дегумифікаційного. Вивчено гумусовий стан і азотний фонд грунтів та їх зміни під впливом систематичного застосування добрив в сівозміні. Розроблені методики визначення кислотно-основної буферності грунтів і складання картограми буферності. Вивчені буферні властивості грунтів. Запропонована концепція управління родючістю грунтів. Розроблена модель трансформації органічного вуглецю в системі агроценоз-гумусові речовини грунту. Розрахована еколого-економічна ефективність застосування добрив в агроценозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трембіцький В.А. 
Агроекологічний стан грунтів Правобережного Полісся України, вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Трембіцький ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження агроекологічного стану грунтового покриву Правобережного Полісся та встановлено суттєві зміни у кількісному та якісному складі гумусу, азотному фонді, колоїдно-хімічних, буферних властивостях і поживному режимі внаслідок антропогенного навантаження на грунти орних земель протягом останніх чотирьох десятиріч. З 1991 р. відмічено негативне сальдо балансу гумусу. Для азотного фонду дерново-підзолистого грунту встановлено відносно високий вміст фракції азоту, що не підлягає гідролізу. Виявлено, що з 2000 р. у грунтовому покриві орних земель регіону склалося від'ємне сальдо балансу доступних форм азоту, а з 1996 р. - рухомого фосфору та обмінного калію. Еколого-агрохімічний стан грунтів оцінено у 39 балів, а у межах адміністративних районів Поліського регіону - від 35 до 45 балів. Вивчено вплив довготривалого систематичного внесення добрив і застосуваня різних способів обробітку на кількісний та якісний склад гумусу дерново-підзолистого грунту. Встановлено суттєве збільшення інтенсивності нітрифікації у грунтах агроекосистем під час внесення органічної речовини у вигляді соломи у поєднанні з сечовиною. Зазначено, що додаткове внесення вапна підсилює нітрифікаційну здатність на дерново-підзолистих грунтах. Запропоновано антирадіаційну модель управління родючістю забруднених радіонуклідами дерново-підзолистих грунтів для оптимізації їх агроекологічного стану. Встановлено еколого-економічну ефективність дії різних варіантів системи удобрення та способів обрбітку дерново-підзолистого грунту у зерно-просапній сівозміні на продуктивність агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П03(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА333811

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ваніна Н.М. 
Адаптація механізму амортизації основного капіталу підприємств до особливостей перехідної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Ваніна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто методичний інструментарій формування та вдосконалення механізму амортизації основного капіталу промислових підприємств за умов перехідного етапу розвитку економіки на прикладі підприємств плодоовочевої консервної промисловості. Запропоновано методичний підхід до адаптації амортизаційної системи до умов перехідної економіки, заснований на застосуванні методів морфологічного ящика та SWOT-аналізу. Розроблено систему теоретико-методологічних принципів удосконалення механізму амортизації основного капіталу та запропоновано "диференційований" амортизаційний механізм, що враховує специфіку основних виробничих фондів промислових підприємств, їх інституційний устрій та значущість для національної економіки. Проведено детальний опис усіх складових амортизаційної системи стосовно промислових підприємств всього типологічного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА359881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Соколовська О. М. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі житлово-комунального господарства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Соколовська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено житлово-комунальне господарство та його складові, правове регулювання та суб'єкти публічного управління ним. Запропоновано внести низку змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, пропозицію про запровадження у структурі Державного комітету України з питань будівництва та архітектури відділу "перепланування та переобладнування приміщень житлових будинків та нежитлових приміщень", на який буде покладено всю відповідальність за видачу дозволів на переобладнання та перепланування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА380065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Буханевич О.М. 
Адміністративно-правове забезпечення житлово-комунального господарства в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Буханевич ; Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Уточнено сутність житлово-комунального господарства як об'єкта правового регулювання, визначено особливості його адміністративно-правового забезпечення. Досліджено діяльність підприємств галузі за сучасних умов господарювання. Проаналізовано правові засади реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Обгрунтовано доцільність введення та розроблено механізм сплати спеціального податку на додану вартість підприємствами галузі. Розглянуто податковий інструментарій регулювання розвитку та розроблено нормативно-методичні засади реформування житлово-комунального господарства. Запропоновано систему заходів мінімізації впливу негативних факторів на функціонування галузі. Удосконалено адміністративно-правові умови розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА363217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Німко О.Б. 
Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Німко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття "державне молодіжне житлове кредитування", висвітлено його роль у соціально-економічній політиці. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання державного молодіжного житлового кредитування, його суб'єкти, об'єкт, функції, принципи, методи та форми. Проаналізовано підстави виникнення права молоді на соціальний захист у даній сфері. Розкрито суть інституційних засад зазначеного регулювання молодіжного житлового кредитування, а також суть правових і організаційних засад діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" як суб'єкту адміністративно-правового регулювання економічної та соціально-культурної сфери. Проаналізовано чинне законодавство та практику даного регулювання. Досліджено стан розробки проблеми. Висвітлено та проаналізовано світовий досвід іпотечного молодіжного житлового кредитування. Досліджено чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання державного кредитування у даній сфері. Запропоновано напрямки підвищення ефективності шляхом удосконалення норм законодавства й управлінського механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)123 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слюсаренко С.В. 
Адміністративно-правове регулювання режиму земель оборони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Слюсаренко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні подано визначення земель оборони - це землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Визначено зміст земельних відносин через виокремлення їх складових: відносин у сфері управління земельним фондом та відносин у сфері раціонального використання та охорони земель оборони, їх місце та роль в структурі суспільних відносин. Досліджено механізм адміністративного регулювання режиму земель оборони, охарактеризовано адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної віджповідальності за порушення у сфері земельних відносин, виділено види таких адміністративних проступків, визначено особливості адміністративної відповідальності за порушення щодо використання земель оборони. Охарактеризовано ступінь захищеності законодавством про адміністративну відповідальність даних земельних відносин та сформульовано конкретні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114:Ц + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА368119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кущ О. Є. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері житлово-комунального господарства України в сучасних умовах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Є. Кущ ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уточнено поняття та сутність житлово-комунального господарства (ЖКГ) як об'єкту адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано нормативно-правові акти, які діють у сфері ЖКГ. Досліджено зарубіжний досвід реформування ЖКГ. Вдосконалено системи управління ЖКГ. Обгрунтовано механізми оптимізації адміністративних процедур у сфері ЖКГ. Здійснено аналіз адміністративної відповідальності у сфері ЖКГ. Сформульовано пропозиції щодо змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до ряду інших нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА378817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чеховська І.В. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Чеховська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану організаційного та адміністративно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Розглянуто особливості організації виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг як об'єкта тіньових відносин. Сформульовано визначення поняття детінізації відносин у даній сфері. Здійснено класифікацію суб'єктів детізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Встановлено найбільш потужні джерела тіньових відносин у житлово-комунальній сфері, розглянуто способи та фактори їх відтворення, сформульовано пропозиції щодо мінімізації. Визначено зміст адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг, розкрито сутність тіньового обороту, детінізації відносин, її комплексної системи. Охарактеризовано фактори вітворення тіньових відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо формування збалансованого адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства у напрямку удосконалення організації, інформаційного забезпечення й адміністративної відповідальності у досліджуваній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА346609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Золотарьова М.К. 
Адміністративно-правовий статус державних податкових інспекцій в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.07 / М.К. Золотарьова ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення державних податкових інспекцій (ДПІ) в Україні, визначено їх сутність та адміністративно-правовий статус. Проаналізовано структуру й особливості нормативно-правового регулювання адміністративно-правового статусу ДПІ, визначено їх місце і роль у системі податкових органів. Розроблено класифікацію повноважень ДПІ як складових елементів їх адміністративно-правового статусу. Вивчено практику правового регулювання та реалізації ДПІ повноважень щодо реєстрації й обліку платників податків, інших платежів, здійснення податкового контролю. Розкрито особливості реалізації повноважень ДПІ щодо стягнення надходжень до бюджетів і державних цільових фондів. На підставі дослідження нормативно-правових актів, які визначають адміністративно-правовий статус ДПІ обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення механізму регулювання адміністративно-правового статусу та практичної реалізації повноважень ДПІ з метою виконання завдань, покладених на них чинним законодавством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА362615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Улютіна О. А. 
Адміністративно-правові засади охорони навколишнього природного середовища та природокористування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Улютіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми у сфері охорони навколишнього середовища та природокористування, виокремлено основні принципи державного регулювання у цій сфері, розкрито значення та визначено напрями природоохоронної діяльності державних органів влади. Висвітлено специфіку заповідного фонду та його нармативно-правову основу, приділено увагу контролю та нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища та природокористування. Запропоновано напрями удосконалення адміністративного законодвства щодо охорони навколишнього середовища та висунуто пропозиції стосовно внесення змін і доповнень до низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)02 + Х819(4УКР)124
Шифр НБУВ: РА381416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Єрмоленко О.Г. 
Активізація підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Єрмоленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні положення щодо організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму. Розроблено комплекс заходів щодо активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств, який можна реалізувати на малих рекреаційних підприємствах загального типу та створених на базі місцевого домоволодіння, що дозволяє істотно збільшити рівень соціально-економічного забезпечення Кримського регіону. Створено математичну модель оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств на підставі використання розробленої адміністративно-територіальної моделі локального рекреаційного комплексу, що враховує усі рекреаційні зв'язки підприємств, які входять до його складу, а також цільову функцію їх завантаженості й основних рекреаційно-виробничих і транспортних обмежень. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації з розрахунку оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств у локальному рекреаційному комплексі. Удосконалено модель джерел фінансування, запропоновану українським ученим В.І.Ляшенко, яку доповнено п'ятьма сучасними джерелами фінансування з метою інвестування капітальних вкладів малого рекреаційного підприємства. Обгрунтовано твердження, що розвиток малого рекреаційного підприємства потребує державної комплексної підтримки у сферах інформаційного, нормативного, законодавчого, консультаційного, фінансового та навчального забезпечення. Створено пілотні проекти щодо модернізації основних фондів малих рекреаційних підприємств з використанням франчайзинг технологій, які є актуальними, але не одержали достатнього розвитку в рекреаційному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кудин С.І. 
Акціонерна власність в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Кудин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи щодо визначення поняття "власності", а також погляди видатних представників економічних шкіл на соціально-економічну ефективність форм власності, розглянуто особливості становлення акціонерних товариств та основні тенденції їх розвитку у сучасній економіці. З'ясовано причини затяжного трансформаційного спаду у вітчизняній економіці у 1990-х рр. Особливу увагу приділено аналізу впливу акціювання як способу приватизації на ефективність роботи підприємств. Розглянуто можливості активізації процесу залучення додаткових коштів на приватизовані підприємства за допомогою інструментів фондового ринку, та впровадження дієвих засобів корпоративного управління. Здійснено аналіз поведінки акціонерних товариств різних форм власності та виявлено причини нижчої ефективності виробничої діяльності державних акціонерних товариств. Узагальнено світовий досвід реформування власності та обгрунтовано перспективи формування прогресивної структури власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА323562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Морозюк В.В. 
Акціонування державних підприємств як напрямок формування ринкових відносин в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Морозюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі досліджень акціонування як системи взаємодії та взаємного урахування інтересів держави і нових господарюючих суб'єктів у процесі формування та розвитку акціонерної власності проаналізовано сучасний стан акціонування, його сутність, етапи та вплив на розвиток фондового ринку, інвестиційного і конкурентного середовища. Запропоновано адаптовану до умов сучасного перехідного етапу економіки модель державної політики в сфері інституціональних перетворень, подальшого реформування відносин власності через акціонування. На основі теоретичної розробки й аналізу реальної ситуації практики акціонування та приватизації запропоновано конкретні пропозиції щодо удосконалення їх законодавчої бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА312245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського