Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕПІДЕМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Жванко Л.М. 
Внутрішня політика української держави у галузі охорони здоров'я та соціального захисту населення (квітень - грудень 1918 року): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Жванко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто функціонування державної соціальної політики в Україні доби П.Скоропадського, виявлено її головні підвалини та пріоритети. Проаналізовано діяльність центральних і місцевих органів влади, самоврядувань різних рівнів, громадських спілок у сфері охорони здоров'я та опіки соціально незахищених верств населення. Визначено пріоритети державної політики у справі організації медичного та фармацевтичного обслуговування населення, санаторно-курортного будівництва, боротьби з епідеміями, становлення судової експертизи, соціального захисту населення. Досліджено механізм реевакуації біженців та повернення українських військовополонених. До наукового обігу залучено широке коло джерел, що дало підстави для спростування думки радянської історіографії щодо нездатності гетьманського режиму проводити власну соціальну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-34 +
Шифр НБУВ: РА322231

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Аронова М.М. 
Епідеміологія грипу і ГРІ в Україні та удосконалення моніторингу за епідеміями грипу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.М. Аронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено основні характеристики епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) в Україні за 1992 - 2003 рр., а саме: динаміку, інтенсивність, тенденції захворюваності, ураженість різних вікових груп населення, сезонність і циклічність. Установлено поступове зниження показників загальної захворюваності переважно за рахунок дорослого та міського населення. Зареєстровано тенденцію до зростання захворюваності дитячого населення з превалюванням вікової групи 7 - 14 років, а також сільського населення. Показано, що найвищі рівні захворюваності на грип і ГРІ в Україні зареєстровано в м.Києві. Вони перевищували середньоукраїнські показники в 1,5 - 1,7 разів. На моделі м.Києва уперше встановлено сильний прямий кореляційний взаємозв'язок між величиною температурного фактора та кількістю опадів і рівнем захворюваності на зазначені хвороби. Показано, що ймовірнішим є зростання захворюваності населення на грип за умов вищої температури повітря в осінньо-зимовий період року, а також нижчої температури та вищого рівня опадів влітку. Для ГРІ встановлено, що зі зростанням максимальної температури повітря рівень захворюваності зменшується, а у разі нижчої температури та вищої вологості повітря взимку показники розповсюдження респіраторних інфекцій вищі. Наведено порівняльну характеристику епідемій грипу 1998 - 2002 рр. в Україні та визначено їх епідеміологічні особливості. Відзначено, що епідемії реєструвались щорічно та були різними за екстенсивністю й інтенсивністю. З застосуванням розробленої комп'ютерної математичної моделі зроблено короткостроковий і довгостроковий прогноз захворюваності на грип і ГРІ на період до 2007 р. Удосконалено систему епідеміологічного нагляду за грипом та ГРІ шляхом оптимізації активного моніторингу за епідеміями на території країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31 +
Шифр НБУВ: РА341195

Рубрики:

      
3.

Деміховська О.В. 
Мінливість епідемічного процесу дифтерії як результат взаємодії соціальної та біологічної підсистем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / О.В. Деміховська ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Епідемія дифтерії 90-х років ХХ ст. розглядається як результат складних взаємовідносин між соціальною та біологічною підсистемами епідемічного процесу дифтерійної інфекції у вакцинальну еру. На підставі системного аналізу усіх рівнів взаємодії гетерогенних популяцій збудника дифтерії та його хазяїна (людини) від субклітинного рівня інфекційного процесу до глобальної системи епідеміологічного нагляду визначено сучасний етап еволюції дифтерійної інфекції в соціально-екологічних умовах України і розроблено шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду за дифтерією. Надана клініко-епідеміологічна характеристика дифтерії 90-х рр. в Україні на підставі офіційних даних. Проаналізовано імунологічну ефективність додаткових ревакцинацій ("імунокорекції") у дітей та вікові особливості імунної відповіді дорослих на ревакцинацію АДП-м. На основі вивчення структури популяції збудника у різні періоди епідемічного процесу визначено індикаторні бактеріологічні показники стану цієї популяції та резервуари C.diphtheriae в міжепідемічний період. Проаналізовано якість клінічної та лабораторної діагностики дифтерії. Розроблені методичні підходи до вивчення стану клітинних рецепторів для дифтерійного токсину за допомогою лектинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23

Рубрики:

      
4.

Ткаченко І.В. 
Охорона здоров'я в Україні в роки нової економічної політики: соціально-історичний аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Ткаченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено стан та еволюцію системи охорони здоров'я УРСР у роки нової економічної політики у контексті новітньої соціальної історії України. З використанням новітніх підходів проаналізовано історичні джерела, введені до наукового обігу. Зроблено спробу комплексного вивчення змін у системі охорони здоров'я населення в Україні у роки нової економічної політики. Охарактеризовано житлово-побутові та санітарні умови життя робітників і селян. Висвітлено основні форми та методи боротьби органів радянської влади з епідеміями хвороб. Розглянуто процес становлення мережі охорони здров'я, становище з забезпеченням медичних установ спеціалістами, рівень їх фахової підготовки, основні заходи у боротьбі з соціальними та професійними хворобами, з охорони материнства та дитинства у республіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Демочко Г. Л. 
Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров'я у Харкові (1919 - 1934 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. Л. Демочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено стан охорони здоров'я населення у Харкові та показано розвиток цієї галузі протягом часу, коли місто було столицею УСРР. З'ясовано вплив історичних, соціально-економічних умов на медичну сферу. На підставі аналізу зроблено висновок щодо особливостей формування медичних установ Харкова та посилення ролі в охороні здоров'я населення міста. Відзначено позитивні та негативні моменти у вирішенні завдань поширення мережі установ охорони здоров'я, забезпечення міста медичними кадрами, боротьби з епідеміями та соціальними захворюваннями, організації та діяльності системи робітничої медицини й охорони материнства та дитинства, надання швидкої допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-7 + Р11 г(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА385780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського