Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСПОНЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Давидовський В.В. 
Глибоко непружні і дифракційні процеси розсіяння на адронах та ядрах при високих енергіях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.В. Давидовський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню поляризаційних і динамічних ефектів в глибоко непружних і дифракційних процесах розсіяння на нуклонах та ядрах, а також вивченню часової еволюції метастабільних станів. В рамках моделей обміну двома пертурбативними і непертурбативними глюонами здобуто вирази для спінзалежної структурної функції нуклона в області малих значень змінної Бьоркена, які вказують на її логарифмічне спадання із зменшенням х. Знайдено, що поляризаційні ефекти в процесах народження векторних мезонів на поляризованих нуклонах є незначними при високих енергіях. В рамках U-матричного підходу розраховано ядерну структурну функцію нуклона в області малих значень змінної Бьоркена. Показано, що процес перерозсіяння кварк-антикваркової пари в ядрі відіграє значну роль у встановленні асимптотичної поведінки, яка визначається умовою унітарності. Пояснюється явище екранування ядерної структурної функції в області малих х. Здобуто закони розпаду резонансного стану для різних залежностей його ширини від енергії. Знайдено закон розпаду резонанса при наявності найближчого зв'язаного або віртуального стану. У розглянутих випадках знайдено відхилення закону розпаду від експонентного, які мають вигляд осиляцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.510.332,022

      
2.

Ковальчук О.В. 
Дифракція оптичного поля на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Ковальчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 23 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок параметрів розмірності фракталів Кантора та поля оптичного випромінювання, що дифрагувало на них. Експериментально виміряно розподіл інтенсивності оптичного поля, що дифрагувало на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора. Дифракцію змодельовано математично. Розроблено методи діагностики рівня, фрактальної розмірності, коефіцієнта асиметрії фракталу Кантора, вагового параметра мультифракталу Кантора, розмірності та рівня підтримуючого фракталу. Виявлено поздовжню самоподібність залежностей кореляційного експоненту полів, що дифрагували на об'єктах - амплітудних смугах Кантора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.4,022
Шифр НБУВ: РА310972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Максимяк П.П. 
Статистичні та стохастичні характеристики поля розсіяного когерентного випромінювання та їх діагностичне використання: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / П.П. Максимяк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 36 с. — укp.

Запропоновано методи корелометрії оптичних полів, з використанням яких досліджено взаємозв'язки між статистичними та стохастичними параметрами випадкових об'єктів і відповідними характеристиками розсіяних когерентних оптичних полів. Розроблено на підставі даних зв'язків методи та засоби кореляційно-оптичної діагностики фазово-неоднорідних об'єктів, шорстких поверхонь та дисперсних середовищ. Встановлено, що кореляційний експонент оптичних полів залежить від їх складності. Запропоновано алгоритм визначення кореляційного експоненту поля за його структурною функцією. Показано, що кореляційний експонент поля зв'язаний з рівнем одномірного фракталу лінійною залежністю та двомірного фракталу квадратичною залежністю. У дифрагованому полі виявлено повторення елементів будови фракталу та пониження рівня. Встановлено, що найбільш ефективним діагностичним параметром шорсткості поверхні є кореляційний експонент поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022
Шифр НБУВ: РА315120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Ле Мінь Фионг 
Адаптивна система автоматичного керування флотаційним процесом з істотним запізнюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ле Мінь Фионг ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Синтезовано оптимальну структуру електромеханічної адаптивної системи автоматичного керування процесом флотації на вуглезбагачувальній фабриці. Розроблено математичну модель процесу. Визначено критерій ефективності процесу керування розділовим апаратом. Запропоновано алгоритм одноканального екстремального регулятора, який мінімізував затрати на рискання під час дрейфу статичної характеристики об'єкта керування. Викладено алгоритм двоканального екстремального крокового регулятора, який грунтується на послідовному симплексному методі пошуку оптимуму критеріальної функції. Для досягнення розрахункового значення за наявності істотного запізнювання виконано його компенсацію шляхом прогнозування показників датчиків на один цикл виміру вперед. Відзначено, що для прогнозування якості кінцевих продуктів найбільш придатною є прогнозна модель експонентного згладжування з адаптацією трекінг-сигналом. Визначено кількісні оцінки ефективності функціонування систем автоматичного керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-5-05
Шифр НБУВ: РА312766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олійник Б.В. 
Ізоморфні занурення і метрика Громова - Хаусдорфа для скінченних метричних просторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.08 / Б.В. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено ізоморфні занурення скінченних метричних просторів (СМП) та властивості відстані Громова - Хаусдорфа між СМП. Запропоновано конструкцію та описано алгоритм ізоморфного довільного СМП у деякий простір Хемінга. Розглянуто континуальну родину попарно неізоморфних однорідних локально скінченних метричних просторів, кожен з яких містить ізоморфну копію довільного СМП. Визначено поняття експоненти Громова - Хаусдорфа СМП і досліджено деякі її властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.212,022
Шифр НБУВ: РА318411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фарберов В.І. 
Формування ефективного механізму управління виставковими підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.І. Фарберов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення управління виставковими підприємствами у період переходу до ринкових відносин на підставі виявлення ролі виставкової діяльності у системі маркетингових комунікацій, використання передового вітчизняного та зарубіжного досвіду організації виставок та функціонування сучасного економічного механізму здійснення виставкової діяльності в Україні. Визначено методи управління виставковим бізнесом за допомогою оцінки стану економічного простору проведення виставок, аналізу господарської діяльності спеціалізованого виставкового центру та виявлення короткострокових та довгострокових вигод, які отримуються безпосередніми та опосередкованими учасниками виставкового процесу. Розроблено методичні рекомендації по забезпеченню ефективності діяльності виставкового підприємства шляхом формування функціональної моделі управління виставковими процесами на рівні виставкового центру, удосконалення елементів механізму врахування інтересів організаторів, експонентів і відвідувачів виставки та обгрунтування рішень по управлінню виставковим бізнесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21-01
Шифр НБУВ: РА321151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Федоров М.М. 
Удосконалення методів прогнозування теплового стану електродвигунів змінного струму в нестаціонарних режимах їх роботи: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / М.М. Федоров ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Установлено відмінні риси теплових перехідних процесів у вузлах електродвигунів (ЕД) змінного струму. Досліджено вплив різних факторів на форми кривих нагрівання й охолодження. Показано, що вони мають інтегральний характер і побудовані у відносних одиницях, однакові для всіх двигунів одного типорозміру. Установлено, що можливі розходження кривих перехідних процесів мають місце у разі зміни співвідношень і величин втрат у різних машин. Криві нагрівання й охолодження можна вважати перехідними характеристиками, що відбивають властивості теплових процесів у розглянутому вузлі електричної машини. Доведено та підтверджено розрахунками й експериментальними дослідженнями, що форма кривих перехідних процесів на інтервалах циклу повторно-короткочасних режимів істотно змінюється в кожному наступному циклі, показано їх визначальний вплив на характеристики теплового стану за умов безперервно змінного навантаження. За однаково еквівалентних втрат температура обмоток ЕД у повторно-короткочасних режимах більше, ніж у тривалому рижимі. Теоретично обгрунтовано та доведено, що теплові перехідні процеси можуть бути описані аналітичними виразами, які містять дві експонентні складові з великою та малою постійними часу. Зазначено, що експонента з великою постійною часу дає змогу врахувати тривалість перехідного процесу, а експонента з малою постійною часу - особливості перехідних процесів на початкових етапах. Показано, що подібний підхід забезпечує збіг форм кривих за ненульових початкових умов, що мають місце у разі змінного навантаження. Науково обгрунтовано та розроблено методи прогнозування теплового стану ЕД змінного струму, що працюють за нестандартних режимів роботи з довільно заданим характером навантажень. Доведено можливість проведення прискорених теплових випробувань, за результатами яких можна одержати характеристики теплового стану за різних режимів роботи, обгрунтовано принципи побудови автоматизованих систем контролю та прогнозування, що дають змогу судити про температуру обмоток кожного ЕД за довільного характеру навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.62-016
Шифр НБУВ: РА326862

Рубрики:

      
9.

Комаров Ю.О. 
Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки АЕС з ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.О. Комаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено універсальний комплекс моделей надійності (трьох графів переходів), який на відміну від відомих моделей більш коректно враховує особливості функціонування реального обладнання систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки (СВБ НЕ). Одержано аналітичні розв'язки для нестаціонарного коефіцієнта готовності груп елементів допоміжних СВБ НЕ на базі розробленого комплексу моделей та семи обгрунтованих типових графіків функціонування, що містять випробування та планові чергування різних режимів роботи. В межах спільного використання бульових та марківських методів розроблено розрахункову модель оцінки інтенсивності переходів (для графів зазначеного комплексу моделей) для згрупованих елементів допоміжних СВБ НЕ. Визначено умови існування кінцевої оптимальної тривалості між плановими відновленнями через детерміновані проміжки часу, для одноелементної системи з відмовами, що миттєво виявляються та експонентним виглядом функції розподілу випадкових величин наробітку на відмову і часу аварійного ремонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01 +
Шифр НБУВ: РА323678

Рубрики:

      
10.

Бернацька Ю.М. 
Деякі задачі для параболічного рівняння на рімановому многовиді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Ю.М. Бернацька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Доведено існування стрибка потенціалу подвійного шару для самоспряженого параболічного рівняння на многовиді недодатної швидкоспадної секційної кривизни. Встановлено, що розмір стрибка такий самий, як і в евклідовому випадку. Побудовано розв'язок першої граничної задачі для даного рівняння методом потенціалів та одержано оцінку його збіжності. Наведено фундаментальний розв'язок параболічного рівняння зі зсувом на многовиді, який здійснено методом збурень, виходячи з різних початкових наближень: розв'язку самоспряженого рівняння та такого самого, помноженого на експоненту від роботи поля зсуву. Побудову проведено за різних умов на поле зсуву: сильних (швидкого спадання на нескінченності норми поля зсуву та його першої та другої коваріантних похідних) і слабких (обмеженості поля зсуву та його похідних). Одержано представлення логарифмічного градієнта фундаментального розв'язку параболічного рівняння зі зсувом у вигляді суми двох векторних полів: відомого та обмеженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626-3 +
Шифр НБУВ: РА331684

Рубрики:

      
11.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
12.

Коваленко І.В. 
Підвищення якості процесів розбирання з використанням термовпливу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.В. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади якісного розбирання з'єднань з натягом на базі використання термовпливу. Розроблено класифікатор з'єднань з натягом за ознаками, суттєвими для ремонту, з системою технологічного коду. На базі основного створено додактовий класифікатор з'єднань, що розбираються з використанням індукційного нагрівання, за критерієм складності процесу роз'єднання. Запропоновано уніфіковані операції розбирання у вигляді 8-ми схем за ознакою напрямку розбирання та використовуваного зусилля. На основі рівняння нестаціонарного теплового поля створено модель нагрівання деталі у разі експонентної зміни тепловиділення в матеріалі з використанням одержаної постійної часу нагрівання, яка дозволяє визначати граничну швидкість індукційного збільшення температури. Встановлено параметр оцінки технологічного рівня індукційно-нагрівальних систем - тепловий ККД розбирання, який характеризує використання теплової енергії під час роз'єднання з'єднання з натягом. Побудовано фізико-математичну модель безвідмовності роботи багатовиткового індуктора та запропоновано критерії оцінки параметрів моделі, які рекомендовано використовувати для малої кількості випробувань. Розроблено методику оцінки надійності індуктора. Розроблено технологічні принципи організації процесу розбирання з'єднань з натягом за умови індукційного нагрівання, які враховують структуру класифікаторів дефектів і керівного технічного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.2 +
Шифр НБУВ: РА335417

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Левченко О.В. 
Удосконалення електротехнологічної дії на мікроорганізми на основі аналізу електричного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.В. Левченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель дії імпульсного електричного поля на систему зовнішнє середовище - біологічна клітина на базі перехідних функцій з урахуванням електрофізичних характеристик елементів біологічної клітини. З використанням математичної моделі системи зовнішнє середовище - біологічна клітина досліджено вплив параметрів імпульсу зовнішнього електричного поля у вигляді різниці двох експонент на розподіл імпульсного електричного поля в біологічній клітині. Сформульовано критерії щодо вибору параметрів імпульсів. Запропоновано алгоритм визначення коефіцієнтів розв'язку задачі розрахунку поля у багатошаровій сферичній діелектричній оболонці. Досліджено електричне поле у робочій камері електрофізичної технологічної високовольтної установки конструкції, створеної у науково-дослідному та проектному-конструкторському інституті "Молнія" Національного технічного університету "ХПІ" м. Харкова для інактивації мікроорганізмів у рідких продуктах харчування. Сформульовано практичні рекомендації щодо параметрів імпульсів і основних розмірів робочої камери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-633.1 + Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА339878

Рубрики:

      
14.

Гуменна О.В. 
Виставкова діяльність в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Гуменна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного стану розвитку й удосконалення управління виставковою діяльністю в АПК України. Визначено роль цієї діяльності у системі інвестиційно-інноваційного розвитку АПК та маркетингових комунікацій. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід організації сільськогосподарських виставок та функціонування сучасного економічного механізму здійснення даної діяльності в Україні. Визначено особливості організації й управління виставковою діяльністю на підставі оцінки стану мікро- та макросередовища проведення виставок, визначення впливу сільськогосподарських заходів на впровадження науково-технічних розробок в Україні та розвиток підприємств АПК, а також аналізу господарської діяльності спеціалізованого виставкового центру. Обгрунтовано систему прийняття рішень щодо участі агропромислових підприємств у виставках, яка передбачає планування розподілу витрат на участь у виставці та модель результативності виставкової кампанії. Розроблено методичні рекомендації з підвищення ефективної діяльності виставкового підприємства шляхом формування функціональної моделі управління виставковими процесами на рівні виставкового центру, удосконалення елементів механізму врахування інтересів організаторів, експонентів і відвідувачів виставки, а також органів місцевого самоврядування, держави, галузі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 л612 +
Шифр НБУВ: РА338993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Летичевський О.О. 
Верифікація та тестування інтерактивних систем, специфікованих за допомогою базових протоколів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.О. Летичевський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 14 с. — укp.

Розглянуто методи роботи з вимогами, що складають технологію, яка є складовою частиною процесу створення програмних систем з великою кількістю станів. Висвітлено п'ять складових частин цієї технології: формалізацію вимог у вигляді базових протоколів, пошук суперечливостей та неповноти, генерацію тестових наборів з множини вимог, синтез та аналіз динамічних властивостей моделі. Вимоги до інтерактивних систем представлено у вигляді формальних специфікацій - базових протоколів. Визначено клас базових протоколів, для якого задачі технології вирішуються без експонентного вибуху. За допомогою формалізму побудовано алгоритми верифікації базових протоколів з використанням машини доведення, а також синтез моделі за базовими протоколами. На основі методів символьного моделювання розглянуто різні критерії генерації тестів та їх застосування до генерації тестів за специфікаціями, записаними сучасними інженерними мовами - MSC, SDL, UML.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА340360

Рубрики:

      
16.

Кореновський А.О. 
Середні коливання, обернені нерівності та рівновимірні переставлення функцій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / А.О. Кореновський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Доведено багатовимірний ваговий аналог леми Ф.Рісса про сонце, що сходить. Одержано точну оцінку рівновимірного переставлення функції з обмеженими середніми коливаннями по паралелепіпедам і відповідний аналог нерівності Джона - Ніренберга з точною сталою в показнику експоненти. Одержано точну оцінку рівновимірного переставлення функції з класу Гурова - Решетняка. Знайдено точні показники класів Макенхаупта та Геринга, в які вкладено анізотропний клас Гурова - Решетняка. Визначено точні межі самопокращання показників класів Макенхаупта та Геринга, а також точні співвідношення між показниками у вкладаннях цих класів одного в інший. Одержано точну оцінку рівномірного переростання функцій, яка задовольняє обернену вагову нерівність Йєнсена. Знайдено точні межі самопокращання показників класів функцій, які задовольняють обернену вагову нерівність Гельдера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.46,0 +
Шифр НБУВ: РА348762

Рубрики:

      
17.

Каліновський Я.О. 
Розвиток методів теорії гіперкомплексних числових систем для математичного моделювання і комп'ютерних обчислень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Я.О. Каліновський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 36 с. — укp.

Проаналізовано форми представлення даних за допомогою гіперкомплексної числової системи (ГЧС). Досліджено базові поняття ГЧС, методи виконання алгебричних операцій у даних системах. Вивчено найбільш важливі класи ізоморфізмів. Досліджено множинність ГЧС. Розроблено методи побудови певних нелінійностей у ГЧС, а саме: експоненти, тригонометричних і гіперболічних функцій. Запропоновано методи розв'язання гіперкомплексних лінійних диференціальних рівнянь. Ефективність застосування розроблених методів показано під час моделювання задачі синтезу структур цифрових реверсивних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В149,0 + З970.200 +
Шифр НБУВ: РА352059

Рубрики:

      
18.

Комкова О.А. 
Аномальна релаксація в структурно-невпорядкованих діелектричних матеріалах у приладових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.А. Комкова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження аномальної релаксації у структурно-невпорядкованих матеріалах у приладових системах. Побудовано моделі аномальних релаксацій Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Для побудови моделі запропоновано визначення локальної дробової похідної та вивчено її властивості. Побудовано фрактальну функцію типу Салема, проведено розрахунки середньої фрактальної розмірності, локальної дробової розмірності, знайдено значення дробових похідних у деяких точках. Одержано аналітичний розв'язок рівняння, що описує аномальну релаксацію, з дробовою похідною. Даний розв'язок збігається з експериментальними законами Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Використано дробово-диференційальний оператор, за допомогою якого одержано залежність комплексної сприйнятливості законів Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Показано зв'язок дробової похідної з розмірністю фрактальної множини, що спричинює аномальну релаксацію. Проведено порівняння теоретичних і експериментальних залежностей стосовно діелектричних властивостей. Побудовано модель мікроструктури неупорядкованих середовищ, що виявляють неекспонентну діелектричну релаксацію. Запропонована модель базується на фрактальному підході до структурування середовища та виділення ієрархічних рівнів ближніх порядків - кластерів та їх складових - субкластерів. Показано, що перехід від строго експонентної залежності до аномальної залежності здійснюється за умов переходу від неперервного до фрактального розподілу часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж360.625 +
Шифр НБУВ: РА349080

      
19.

Репалова О.М. 
Теплообмін і динаміка процесу утворення прикордонної кристалізованої фази у неньютонівській рідині, що рухається: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.М. Репалова ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного НАН України. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження процесів примежової кристалізації нагрітої неньютонівської рідини, що рухається у каналі під зовнішнім тиском, коли температура стінки значно нижче температури ядра потоку. Розвинуто теоретичний підхід на підставі результатів дослідження можливості організації у течіях такого класу станціонарного стану, коли пристінний нерухомий шар, що виникає у процесі кристалізації, був би стаціонарним. Для цього використано схему дослідження щодо лінійної стійкості з метою одержання лінеаризованого рівняння руху межі у збурюваннях та рішення у вигляді експонентної функції. Одержано аналітичні умови стійкості для ньютонівської рідини у випадку прямого каналу, для неньютонівської рідини у випадку циліндричної геометрії каналу, а також для припущення залежності удаваної в'язкості від температури потоку. Побудовано криву нейтральної стійкості, що обмежує області параметрів, де можна чекати наявність стаціонарних станів щодо положення межі розподілу фаз. Завдяки проведеному експериментальному дослідженню течії псевдопластика у прямому каналі з візуалізацією процесу росту пристінної фази одержано залежності темпу та швидкості росту кристалізованої фази як функції часу. За результатами вимірювань температури на межах течії побудовано експериментальну криву зміни числа Nu як функцію часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143 в,022 +
Шифр НБУВ: РА363754

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Демидов В.К. 
Статистичне моделювання випадкових процесів та полів в задачах геофізичного моніторингу геологічного середовища: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 04.00.05 / В.К. Демидов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено алгоритм і методологію статистичного моделювання випадкових процесів і дво- та тривимірних випадкових полів для задач моніторингу геологічного середовища. Проаналізовано еволюційний розвиток статистичних методів для задач геології. Розроблено пакет прикладних програм (ППП) CSM, в якому застосовано алгоритми статистичного моделювання методом спектральних розкладів і рандомізації. Досліджено основні типи кореляційних функцій (експонента, експотенційно згасаюча косинусоїда, Бесселева функція, функція Коші). Удосконалено математичний апарат для розрахунку автокореляційної функції для нерівномірної сітки спостережень (доведено теорему). Наведено методику статистичного моделювання випадкових процесів, дво- і тривимірних полів у єдиному комплексі, від аналізу вхідних даних до прогнозу. Розроблено алгоритм статистичного моделювання методом рандомізації для практичної кореляційної функції виду exp (x) cos (x). Створено програмно-алгоритмічний комплекс, що включає статистичне моделювання на основі методів спектрального розкладу та рандомізації, розрахунок спеціальних функцій, побудову автокореляційних функцій. Проведено апробацію розроблених методів та алгоритмів у процесі дослідження території розміщення потенційно-небезпечних об'єктів (визначено густину грунтів на Рівненській АЕС) та урбанізованих територій (підтоплення на лівобережжі Києва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0с 18 +
Шифр НБУВ: РА361146

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського