Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (47)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (603)Реферативна база даних (12709)Книжкові видання та компакт-диски (7161)Журнали та продовжувані видання (394)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКОЛОГІЧНИЙ$<.>+<.>K=МЕНЕДЖМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1112
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Базюк І.В. 
Агарикоїдні гриби лісів Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.В. Базюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено агарикоїдні базидіоміцети (Agaricales s.l.) лісів Українського Розточчя. Встановлено, що мікрофлора регіону налічує 341 вид з даної групи грибів, які належать до 88-ми родів 18-ти родин 5-ти порядків класу Basidiomycetes. Зазначено, що 330 видів - нові для району досліджень, 5 - для України. Проведено систематичний, екологічний та географічний аналізи мікрофлори регіону. Досліджено розподіл грибів за основними типами рослинних угрупувань, виділено специфічні для кожної формації комплекси макроміцетів. Проаналізовано сезонну динаміку плодоношення цих грибів у регіоні. Вивчено вплив доглядових рубок на видовий склад і плодоношення грибів. Проведено обстеження двох об'єктів природно-заповідного фонду Українського Розточчя (природного заповідника "Розточчя" та Національного природного парку "Яворівський"), де виявлено 234 види агарикоїдних грибів. Встановлено, що мережа природоохоронних територій регіону є недостатньо репрезентативна стосовно грибів порядку Agaricales s.l.. Запропоновано заходи щодо охорони рідкісних видів грибів Українського Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вдовиченко А.В. 
Агроекологічне обгрунтування створення та експлуатації спеціальних сировинних зон: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / А.В. Вдовиченко ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему одержання високоякісних екологічно безпечних продуктів дитячого та дієтичного харчування. Розроблено методику визначення відповідності сільськогосподарських угідь вимогам спеціальних сированних зон (ССЗ) для вирощування сировини, придатної для виготовлення продуктів дитячого харчування на регіональному та локальному рівнях. Визначено території, придатні для створення ССЗ у Київській області. Проведено оцінювання сільськогосподарських підприємств щодо відповідності статусу ССЗ. Розроблено структуру екологічного паспорта ССЗ. З метою проведення контролю за експлуатацією ССЗ розроблено процедуру екологічного аудиту. З використанням даної процедури проведено екологічний аудит сільськогосподарських підприємств Київщини. Відповідно до визначених вимог щодо експлуатації ССЗ встановлено вимоги до технологій виробництва сільськогосподарської продукції в ССЗ. Створено електронну базу технологій виробництва сільськогосподарської продукції у ССЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козак М.В. 
Агроекологічні основи збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісна оцінка в садівництві України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.В. Козак ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісної оцінки в садівництві. На основі біогеоценотичного підходу до досліджень вивчено і оцінено вплив факторів родючості на продуктивність яблуні. Розроблена шкала бонітування грунтів в балах, установлений поріг деградації якісного складу гумусу темно-сірих опідзолених грунтів і запропонований простий екологічний показник контролю за його станом - pH води. Обгрунтована доцільність тривалого задерніння міжрядь саду з використанням невисоких доз (N60P60K60) мінеральних добрив, установлено тривалість і запропоновані трави для задерніння. Розроблена модель родючості темно-сірих опідзолених грунтів і запропонована біогеоценотична схема ведення досліджень в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мойсієнко В.В. 
Агроекологічні основи удосконалення кормовиробництва в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / В.В. Мойсієнко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 44 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано подальші напрями інтенсифікації польового та лучного кормовиробництва. Запропоновано способи розв'язання проблеми збільшення виробництва кормів і кормового білка шляхом створення штучних і поліпшення природних агрофітоценозів за умов Полісся України. Встановлено залежність продуктивності основних кормових культур від агрометеорологічних факторів, строку їх збирання, органо-мінеральної та органічної систем удобрення, розроблено методику прогнозування їх врожайності. Виявлено продуктивність кормової сівозміни та ефективність насичення її проміжними культурами. Встановлено ефективність сінокісного, пасовищного та сінокісно-пасовищного режимів використання сіяних багаторічних травостоїв шляхом підбору компонентів трав. На підстві проведеної інвентаризації кормових угідь у зоні радіоактивного забруднення визначено їх сучасний екологічний стан, продуктивність і необхідність поліпшення. Показано вплив запропонованих агротехнічних засобів на поліпшення, продуктивність та екологічний стан фітоценозів сіножатей і пасовищ за умов радіоактивного забруднення території. Розроблено моделі зеленого конвеєра для молочних корів залежно від щільності забруднення сільськогосподарських угідь радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА345515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шапошнікова Н.П. 
Адаптація учнів професійно-технічного училища до умов ринкової економіки засобами педагогічного менеджменту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Шапошнікова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність і специфіку реалізації засобів педагогічного менеджменту професійно-технічного училища щодо організації процесу навчальної, соціальної та професійної адаптації учнів. Визначено зміст та особливості основних етапів професійної підготовки національних робітничих кадрів. Уточнено сутність і цільові установки їх професійно-технічної освіти за сучасних умов розвитку суспільства. Конкретизовано специфіку та визначено співвідношення понять "управління", "керівництво" та "менеджмент" в освіті. Теоретично обгрунтовано сутність професійно-технічного училища як соціально-педагогічної системи з виробничими ознаками суб'єкта ринкових відносин та об'єкта педагогічного менеджменту. Експериментально доведено доцільність та ефективність впровадження в практику навчально-виховного процесу сучасного професійно-технічного училища засобів педагогічного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР)к + Ч461.431
Шифр НБУВ: РА314612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Хлистун Н.Я. 
Адвентивна флора м. Чернівців: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.Я. Хлистун ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше складено анотований конспект адвентивної флори Чернівців, який включає 104 види вищих судиних рослин. На даній території виявлено Echinocystis lobata (Michx.) Torr. et Gray., Polygonum sachalinense Fr. Smidt, Geranium sibiricum L., Impatiens glandulifera Royle. Проведено систематичний, біоморфологічний, екологічний і географічний аналіз адвентивної флори Чернівців. Здійснено розподіл адвентивних видів за часом заносу та ступенем натуралізації, розглянуто способи розповсюдження діаспор адвентів. Встановлено господарське значення адвентивних видів Чернівців і виділено небезпечні види, що перебувають у стадії експансії. Вперше досліджено видовий склад судинних рослин Чернівців (427 видів). На території міста виявлено сучасні локалітети злісного карантинного бур'яну Ambrosia artemisіifolia L.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.29(4УКР-4ЧЕН-2Ч) +
Шифр НБУВ: РА344432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ойцюсь Л. В. 
Адвентивна фракція флори Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Л. В. Ойцюсь ; НАН України, Нац. бот. сад ім. М.М. Гришка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено систематичний, географічний, екологічний, біоморфологічний аналізи видів адвентивної фракції флори регіону. Проаналізовано розподіл видів адвентивних рослин за часом занесення та ступенем натуралізації, їх екотопологічною приуроченістю. З'ясовано шляхи та джерела поширення видів заносних рослин на території регіону, проаналізовано особливості видового складу адвентивної фракції флори у зв'язку з характером антропічного впливу. Встановлено, що провідними факторами адвентизації флори є аграрне виробництво, урбанізація, занесення транспортними шляхами та здичавіння інтродукованих видів рослин, помітну роль також відіграє проведення осушувальної меліорації. Проведено господарське оцінювання неаборигенних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.19(4УКР1)
Шифр НБУВ: РА380871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кузьменко О.О. 
Адміністративно-правове забезпечення менеджменту в державній податковій службі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кузьменко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність впровадження менеджменту у державну податкову службу України (ДПС). З'ясовано, що розвиток даного напрямку обумовлений демократичними перетвореннями в зв'язку з реформуванням адміністративного права. Доведено необхідність якісного оновлення системи органів ДПС України. Удосконалено понятійний апарат адміністративного права та процесу, зокрема, запропоновано визначення понять "менеджмент в органах ДПС України", "правова мораль", "послуга", "адміністративні послуги, що надаються органами ДПС України". Обгрунтовано правові засади менеджменту надання адміністративних послуг органами ДПС України та запропоновано їх законодавче закріплення. Удосконалено нормативне регулювання процедури надання адміністративних послуг органами ДПС України. Уточнено статус менеджера, розроблено принципи адміністративно-правового добору менеджерів з метою підвищення ефективності діяльності органів ДПС України шляхом відомчого регулювання. Запропоновано підхід до формування адміністративної культури, розроблено теоретичні засади використання послуг у діяльності органів виконавчої влади. Наведено рекомендації щодо запровадження світових стандартів з метою удосконалення управління якістю в органах ДПС України. Розроблено правові засади формування системи управління якістю в органах ДПС України, на підставі яких запропоновано законодавчо закріпити визначення поняття "менеджмент якості адміністративних послуг, які надаються органами ДПС України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА363144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Нестеренко Н. М. 
Адміністративно-правові засади реалізації екологічної функції держави: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Нестеренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сутності та змісту поняття екологічної функції, видокремлено основні її елементи. Визначено напрями державної політики в досліджуваній сфері. Проаналізовано міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Досліджено компетенції органів, уповноважених забезпечувати екологічну безпеку як складову екологічної функції. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення екологічної безпеки та правопорядку. Грунтовно проаналізовано співвідношення понять "екологічна безпека", "екологічний правопорядок" як складових екологічної функції держави. Досліджено адміністративно-правові засоби профілактики правопорушень у сфері екології та причини їх скоєння. Визначено основні напрями розвитку законодавства та правозастосовної практики у сфері забезпечення екологічної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА380149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Томнюк Т.Л. 
Адміністрування податків в Україні: організація та напрямки розбудови: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Л. Томнюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики адміністрування податків. Запропоновано визначення терміна "адміністрування податків". Розкрито сутність понять "управління оподаткуванням" і "податковий менеджмент", зроблено їх розмежування з дефініцією "адміністрування податків". Визначено принциип і функціональні елементи адміністрування податків. Проведено критичий аналіз вітчизняного досвіду адміністрування податків органами податкової служби України. Визначено чинники, які негативно впливають на стягнення податків, зборів та обов'язкових платежів. Обгрунтовано основні напрямки інституціонально-економічних перетворень у контексті підвищення ефективності адміністрування податків. Розроблено економіко-математичні моделі стратегічного та тактичного впливу на зниження рівня податкового навантаження за одночасного недопущення втрат зведеного бюджету від зниження рівня оподаткування економіки. Визначено вектори підвищення ефективності адміністрування окремих податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА367491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Федоров О.Г. 
Альтернативні системи кондиціювання повітря з використанням випарного охолодження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Г. Федоров ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено випарні охолодники непрямого типу (НВО), в яких охолодження повітря досягається без прямого контакту з водою. З метою інтенсифікації процесу тепломасопереносу розроблено НВО на основі апаратів плівкового типу з багатоканальною структурою насадики та роздільним рухом потоків газу та рідини, а також регулярною шорсткістю (РШ) поверхні та капілярно-пористим покриттям. Виконано моделювання процесів сумісного тепломасопереносу у НВО з урахуванням термічних опорів потоків газу та рідини, особливостей течії рідинної плівки на поверхнях із РШ. Експериментально одержано залежності, які забезпечують розрахунок і проектування охолодників. Визначено умови роботи випарних охолодників прямого та непрямого типів, комбінованих і багатоступеневих. Зроблено висновок, що створення випарно-парокомпресійних систем забезпечує функціонування випарного охолодника на високому температурному рівні, за якого він достатньо ефективний, та дозволяє використати допоміжний повітряний потік для обдування конденсатора ХМ, а також знизити витрати води на підживлення замість випарованої у НВО. Встановлено, що відносна вологість 35 - 45 % забезпечує повне компенсування витрат на випарювання.Наведено результати загального екологічного аналізу альтернативних рішень з використанням методології та бази даних "Повний життєвий цикл". Виявлено, що альтернативна система АСКП випарно-парокомпресійних охолоджувачів (НВО/ХМ) забезпечує менше виснаження природних ресурсів у порівнянні з традиційною та менше впливає на глобальну зміну клімату. Показано, що найбільший вплив на довкілля відбувається під час експлуатації системи, внесок періоду виробництва складає близько 20 % від внеску за весь життєвий цикл, а внесок періоду утилізації незначний, загальний екологічний вплив для альтернативної системи складає всього 64,5 % від такого ж впливу для традиційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.3 +
Шифр НБУВ: РА363423

Рубрики:

      
13.

Наріжний Д.Ю. 
Аналіз політичних технологій та особливостей їх застосування в транзитивному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Ю. Наріжний ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних технологій, які реалізуються у політичній сфері (технології політичного менеджменту, державного управління, виборчих кампаній, комунікативні технології) та особливості їх застосування в транзитивному суспільстві, тобто суспільстві, яке перебуває в процесі складних соціально-політичних перетворень. Відзначено провідну роль соціальних і політичних технологій у системі управління суспільства та процесами, що відбуваються в ньому. Здійснено аналіз і класифікацію політичних технологій за різними підставами, систематизовано їх фунції та принципи застосування. Класифіковано функції політичного управління. Визначено технологічні етапи управлінської дії. Проаналізовано технології маніпулювання, впливу та панування, роль політичного міфу в управлінській діяльності. Виявлено основні різновиди маніпуляцій свідомістю виборців. Класифіковано PR-технології, технології підвищення ефективності управління та зниження управлінського ризику у сферї політики, а також технології формування інформаційної відкритості системи політичного управління в транзитивному суспільстві. Виявлено особливості управління політичним маркетингом у ході виборчих кампаній. Визначено суть індустрії політичної інженерії. Систематизовано існуючі в сучасній політичній науці концепції та теоретичні підіходи до політичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 + Ф043.1 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА330425

Рубрики:

      
14.

Сиротяк Р.М. 
Аналітичне забезпечення менеджменту житлово-комунальних підприємств в перехідній економіці (на прикладі житлово-комунальних підприємств західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.М. Сиротяк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються теоретичні, методологічні, практичні питання відносно вдосконалення системного економічного аналізу підприємств галузі і розробки науково-обгрунтованої методики аналітичного забезпечення вузлових управлінських рішень в системі підприємств житлового-комунального господарства. Доводиться необхідність і пропонується концепція структурної перебудови управління в розрізі галузей житлово-комунального господарства, зумовленої умовами господарювання. Розглядаються методологічні і організаційні питання методики ціноутворення в галузі; запропонована концепція формування і встановлення тарифів на комунальні послуги. Запропоновано окремі моделі комп'ютерних прикладних програм для системного економічного аналізу діяльності підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ананко Т.Р. 
Англомовний корпоративний дискурс: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.Р. Ананко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвопрагматичні та соціолінгвістичні особливості корпоративного дискурсу. Обгрунтовано його виділення, запропоновано визначення, виокремлено основні компоненти, а також проаналізовано лексичні шари, які складають корпоративний дискурс та відрізняють його від інших різновидів. Корпоративний дискурс реалізується в інституційній сфері, а також виявляється у міжособистісних стосунках. Виокремлено шість типових комунікативних ситуацій з різними адресатно-адресатними характеристиками. Доведено, що комунікативну поведінку учасників зумовлюють цінності корпоративної культури компанії. Визначено основні напрями реалізації корпоративного іміджу для рекламних і PR компаній. Вивчено засоби створення корпоративного іміджу у віртуальному просторі. Проаналізовано комунікативні риси поведінки керівників великих компаній, які репрезентують директивний і демократичний стилі менеджменту. Виявлено засоби реалізації гендерного фактора. Вивчено комунікативні стратегії та тактики у корпоративному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА354069

Рубрики:

      
16.

Літвін Н.М. 
Антикризове управління підприємствами в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Літвін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти антикризового управління підприємствами країн СНД, Центральної та Східної Європи (Словенії, Чехії, Польщі, Росії, Білорусії та України). Проаналізовано сучасні концепції антикризового управління, визначено його особливості за умов перехідної економіки. Представлено класифікацію кризових явищ і ситуацій, визначено принципи та елементи механізму антикризового управління. Виявлено переваги, недоліки та можливості використання методик оцінки схильності підприємств до банкрутства у перехідний період. Встановлено, що найбільш прийнятним є використання кількісних методик оцінки неплатоспроможності підприємств, які враховують коефіцієнт менеджменту, а основним інструментом антикризового управління є санація та реструктуризація. Наведено економетричну модель оптимального антикризового управління підприємствами, проаналізовано можливості її використання в Україні. Визначено вплив державного регулювання на становлення вітчизняної системи антикризового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)290-971-21 + У9(4УКР)290-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Остапенко О.М. 
Антикризове управління сільськогосподарськими виробничими кооперативами: автореф... канд. екон. наук. 08.00.04 / О.М. Остапенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. , рис. — укp.

Досліджено питання формування антикризової політики сільськогосподарськими виробничими кооперативами. Обгрунтовано суть понять "криза підприємства" й "антикризове управління". Оцінено загрозу кризи й імовірності банкрутства сільськогосподарських виробничих кооперативів з застосуванням існуючих моделей. Визначено основні складові детермінанти антикризового управління, які мають забезпечити вихід з кризового стану даних кооперативів, а саме: необхідно забезпечити формування ефективної системи менеджменту через створення асоціації кооперативів і виділення в ній групи кризового управління, здійснювати постійне оцінювання ризиків кооперативів і вдосконалювати планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8-97-21 +
Шифр НБУВ: РА358935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Король В.С. 
Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.С. Король ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

За результатами проведеного дослідження сформульовано основні характерні риси стратегії підприємства за кризових умов, виокремлено фактори, що впливають на зміст стратегії, а також визначено умови, на яких базується стратегічне управління. Розглянуто етапи стратегічного менеджменту, проаналізовано моделі поведінки у кризовій ситуації та алгоритми дій підприємства на основі окремих стратегій управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21
Шифр НБУВ: РА314444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського