Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (776)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОЗУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осадчий В. В. 
Автоматизація процесу керування багатокомпонентним ваговим дозуванням на основі ідентифікації параметрів віброживильника: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. В. Осадчий ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено систему керування процесом дозування з метою підвищення його швидкодії. Для дослідження процесу дозування розроблено математичний опис та імітаційну модель, якими враховується кінетична енергія матеріалу, що падає в бункер і нелінійність статичної характеристики віброживильника. Розроблено та виготовлено фізичну модель. Методами фізичного експерименту, регресійного аналізу, імітаційного моделювання визначено параметри об'єкта керування, одержано аналітичні залежності для статичної характеристики віброживильника та динамічної похибки сигналу зворотнього зв'язку, обумовленої падінням матеріалу. Розроблено методику ідентифікації, що дозволяє визначити статичну характеристику віброживильника у початковій стадії дозування за невідомої висоти падіння матеріалу. Одержано аналітичні залежності для розрахунку за результатами ідентифікації дозатора параметрів регулятора, що забезпечують максимальну швидкодію процесу без втрати точності дозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.31-51
Шифр НБУВ: РА382491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Письменський О. В. 
Автоматизована система керування процесами згущення шламових вод і освітлення відходів флотації в радіальному згущувачі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. В. Письменський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель процесів згущення й освітлення шламу як об'єкта автоматизованого керування, яка враховує зміни вмісту твердої фази в пульпі по висоті згущувача й її характеристик, що впливають на параметри моделі. Одержано аналітичні залежності щільності згущеного продукту від його витрати, щільності зливу від витрати флокулянта та рівня згущеного продукту від навантаження по твердій фазі, що підвищує її точність. Вперше запропоновано метод автоматизованого керування радіальним згущувачем, в якому використовується стабілізація рівня згущеного продукту зміною початкового навантаження, введено корекцію заданої щільності згущеного продукту пропорційно щільності зливу, а також компенсацію зміни навантаження на вході процесу пропорційною витратою флокулянта та його дозування за відхиленням щільності зливу від заданого. Вперше синтезовано цифрову систему адаптивного автоматичного керування процесом згущення й освітлення шламу на основі принципу стохастичної еквівалентності та відновлення динамічних параметрів об'єкта за спостереженнями, завдяки чому забезпечується задана якість регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-43
Шифр НБУВ: РА385985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мошенський С.В. 
Автоматизована система керування технологічними процесами огрудкування металургійної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Мошенський ; ДП "Наук.-вироб. корпорація "Київ. ін-т автоматики". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто важливе питання автоматизації процесів огрудкування залізорудних концентратів як основної сировини для доменного виробництва. Досліджено та вивчено технологію виробництва сирих котунів, яка стосується сировинної бази доменного виробництва. Описано та представлено дані досліджень, алгоритми керування та системи дозування, огрудкування, дозволоження шихти на чашевих і барабанних огрудкувачах. Розроблено алгоритми та системи узгодження продуктивностей відділень огрудкувачів і випалу залізорудних офлюсованих котунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.3 +
Шифр НБУВ: РА344307

Рубрики:

      
4.

Черенько С.О. 
Антибактеріальна терапія хворих на туберкульоз легень з мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / С.О. Черенько ; АМН України; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2001. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА314016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бойчук Т.В. 
Артеріальна гіпертензія при нефропатіях неімунного генезу: особливості патогенезу, діагностики, лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Бойчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 44 с. — укp.

Систематизовано погляди щодо визначальних факторів виникнення та патогенетичних механізмів артеріальної гіпертензії на тлі нефропатій неімунного генезу - первинного та вторинного хронічного пієлонефриту та діабетичної нефропатії. Подано детальну характеристику добових профілів артеріального тиску та клінічного перебігу гіпертензивного синдрому в хворих на нефропатії неімунного генезу. Досліджено стан центральної та регіонарної (ниркової та церебральної) гемодинаміки та зміни структурно-функціональних властивостей міокарда лівого шлуночка. Встановлено взаємозв'язки контрольованих ниркою гомеостатичних показників з параметрами центральної та регіонарної гемодинаміки. Виділено діагностичні, диференційні критерії та прогностичні детермінанти гіпертензивного синдрому. Встановлено значний антигіпертензивний і органопротекторний ефект тривалого застосування еналаприлу малеату, подано режими його дозування залежно від важкості артеріальної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 +
Шифр НБУВ: РА322455

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Аласас Ахмад 
Багаторівневе управління в автоматизованих системах приготування бетонної суміші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Аласас Ахмад ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження ієрархічної структури автоматизованих систем управління приготуванням бетонної суміші у будівництві. Запропоновано трирівневу ієрархічну систему автоматизованого управління технологічним процесом приготування бетонної суміші. На основі принципу прогнозування взаємодій визначено алгоритми паралельної координації процесів дозування за узагальненим критерієм, а також алгоритми послідовної координації процесів виконання замісів для другого рівня координації. За принципом Белмана запропоновано оптимальний за швидкодією алгоритм управління завантаженням бетоновозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102-5-05
Шифр НБУВ: РА320134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Верховська А.О. 
Вдосконалення взаємодії процесів грохочення та сходу шихти на колошнику для підвищення ефективності роботи доменної печі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.О. Верховська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено підвищення ефективності функціонування доменних печей великого об'єму на підставі оперативного керування відсівом дрібної фракції компонентів шихти за рахунок регулювання товщини їх шару в процесі грохочення у взаємозв'язку зі швидкістю сходу матеріалу на колошнику. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів формування порцій шихти та визначення рівня засипу шихти на колошнику показали, що є можливість підвищення ефективності відсіву дрібних фракцій матеріалу за рахунок збільшення часу його насівання. Зазначено, що радарне зондування забезпечує оперативну оцінку зміни рівня засипу в кожен момент часу. Розроблено та введено в промислову експлуатацію на ВАТ "Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг" алгоритм обробки сигналів радіолокатора та визначення епюр відносних швидкостей сходу шихти по двох діаметрах колошника. Встановлено взаємозв'язок між прогнозованою висотою шару матеріалу, що транспортується по грохоту, кількістю матеріалу, що залишилася, до набору дози у вагову воронку, прогнозованими часом закінчення дозування матеріалу та часом досягнення шихтовим матеріалом заданого рівня під час його опускання в доменній печі, об'ємною масою матеріалу, що транспортується, а також параметрами та кількістю грохотів, що працюють на одну вагову воронку. Проведено математичне моделювання адаптивної системи керування ефективністю грохочення матеріалу, яка в оперативному режимі оперативно регулює ефективність відсіву некондиційної фракції залежно від зміни швидкості сходу матеріалів наколошнику, що дозволяє забезпечити піч в періоди "тихого ходу" якіснішою до гранулометричного складу сировиною, а також призведе до зменшення технологічного навантаження на агрегати шихтоподачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.101 +
Шифр НБУВ: РА369198

Рубрики:

      
8.

Дмитрів Р. В. 
Вікові зміни складу тіла і розвитку м'язової сили у школярів, які проживають у різних соціально-природних умовах: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Р. В. Дмитрів ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено фізичний розвиток, компонентний склад тіла та розвиток м'язової сили у школярів 7 - 16-ти років, які проживають за різних соціально-природних умов. Стверджено, що найбільші абсолютні показники спостерігаються у школярів села гірської місцевості, причому у юнаків старшого шкільного віку є доволі високими, їм поступаються діти міста. Найнижчі показники - у більшості школярів села. Виявлено, що у показниках маси та довжини тіла хлопчики Прикарпаття у деяких вікових групах переважають ровесників з інших регіонів України, а в показниках обхвату грудної клітки їм поступаються. Підтверджено, що співвідношення основних компонентів маси тіла змінюється з віком та є визначальним щодо сенситивних періодів розвитку силових здібностей у школярів. Розширено уявлення про соматофізіометричні властивості дітей 7 - 16-ти років, які реалізують програму щодо використання засобів і методів диференційованого фізичного виховання школярів і використані з метою гармонізації їх фізичного розвитку та служать підгрунтям для адекватного дозування фізичних навантажень, спрямованих на розвиток такої фізичної якості, як м'язова сила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.492
Шифр НБУВ: РА376907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гриник І.В. 
Вплив попередників та системи удобрення на врожай та якість озимої і ярої пшениці в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / І.В. Гриник ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-419(4УКР-4ЧЕН),022 + П212.1-434(4УКР-4ЧЕН),022
Шифр НБУВ: РА310319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Маракушин Д.І. 
Вплив фізичних навантажень на стійкість до електромагнітного випромінювання та емоційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Д.І. Маракушин ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення індивідуальної стійкості до емоційного стресу (ЕС) і низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) за умов використання фізичних навантажень (ФН) різної інтенсивності та тривалості. Індивідуально дозовані фізичні навантаження, що спричиняють відхилення ЧСС від початкового рівня на 35 - 40%, забезпечують підвищення стійкості до емоційного стресу та до ЕМВ. За умов їх використання відзначено збільшення сили кореляційних зв'язків між показниками, що досліджуються; значне підвищення ефективності поведінкового компонента адаптації; стабілізацію індексу сполучення і зменшення його відхилення від належного значення, підвищення ефективності адаптаційних механізмів до ФН. Індивідуальний підхід до дозування ФН з урахуванням генетично зумовлених особливостей організму сприяє підвищенню ефективності адаптаційних механізмів до дії чинників фізичної (ЕМВ) і стресорної природи, що може бути використано як засіб профілактики і підвищення стійкості до дії ЕС і ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА308769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гуфрій С.Д. 
Гострий післяродовий гнійно-катаральний ендометрит і вплив на його перебіг нового препарату на основі декаметоксину: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / С.Д. Гуфрій ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше створено препарат "Ендотек" для лікування корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит, вивчено ефективність застосування даного препарату. Проведено комплексне дослідження рівня гормонів, ферментів та морфологічних показників крові цих корів до та після проведення запропонованого лікування. Вивчено чутливість мікрофлори матки до ендотеку, установлено дозування, кратність застосування та токсичність розробленого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7 +
Шифр НБУВ: РА330291

Рубрики:

      
12.

Панченко О.В. 
Декомпресія кишечнику поліфункціональним зондом у сполученні з внутрішньопросвітною оксигенацією і ентеросорбцією у комплексному хірургічному лікуванні важких форм гострої спайкової тонкокишкової непрохідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Панченко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано ефективні способи поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з тяжкими формами гострої спайкової тонкокишкової непрохідності. Вперше з метою інтубації кишечнику застосовано поліфункціональний зонд, що дозволяє виконувати моніторинг основних функціональних показників - pH метрію, фазову моторику та значення внутрішньопросвітного фазового тиску. Виявлено залежність змін показників центральної гемодинаміки, маркерів ендогенної інтоксикації у крові, pH кишкового вмісту, фазового внутрішньопросвітного тиску та моторики кишечнику від ступеня тяжкості кишкової непрохідності. Розроблено череззондову лікувальну програму, що включає комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з ендогенною інтоксикацією за наявності синдрому ентеральної недостатності. Обгрунтовано показання до найбільш раціонального застосування та дозування ентеральної оксигенації, ентеросорбції, раннього ентерального череззондового харчування, субіотиків і прокінетиків залежно від параметрів центральної гемодинаміки, маркерів інтоксикації та показань рівня відновлення функцій шлунково-кишкового тракту. Доведено, що запропонований алгоритм вибору методу хірургічного лікування дозволяє оптимізувати терапевтичну тактику та вдвічі знизити кількість післяопераційних ускладнень і летальних випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.63-52 +
Шифр НБУВ: РА335492

Рубрики:

      
13.

Романова В. І. 
Динаміка фізичної підготовленості студенток старших курсів вищих навчальних закладів на основі різних режимів рухової активності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / В. І. Романова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на контингенті студенток старших курсів ВНЗ з низьким рівнем фізичної підготовленості доведено ефективність впливу засобів і методів різних режимів рухової активності на підвищення рівня показників фізичної підготовленості. Одержано нові дані про структуру та зміст фізичної підготовленості та рухову активність студенток старших курсів. Вперше розроблено модельні характеристики фізичної підготовленості та рухової активності студенток старших курсів ВНЗ. Конкретизовано методи дозування фізичного навантаження з урахуванням психофізичних особливостей студенток старших курсів. Вперше розроблено міжгрупові таблиці морфофункціонального стану, фізичної підготовленості, рухової активності та фізичної працездатності студенток 18 - 22-х років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.483
Шифр НБУВ: РА375324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гурбіч О.А. 
Диференційоване застосування магніто- та лазеротерапії у комплексному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу в залежності від стану неспецифічної резистентності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Гурбіч ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) шляхом диференційованого застосування магніто- та лазеротерапії залежно від стану неспецифічної резистентності організму. Вивчено форми ГХ, яку розглянуто як прояв дезаптаційного синдрому. Виділено гіпо- та гіперергічна форми ГХ за показниками вагосимпатичного балансу, поверхневого натягу сироватки крові та вмісту кортизолу у крові. В експерименті in vitro визначено напрямок дії магніто- та лазеротерапії, що було використано під час обгрунтування їх призначення у хворих на ГХ. Зроблено висновок, що різні патогенетичні форми ГХ потребують диференційованого відбору пацієнтів для гіпотензивного лікування зазначеними засобами. Установлено, що у разі гіпоергічної форми ГХ показана лазеротерапія, гіперергічної - магнітотерапія. Зазначено, що диференційований підхід у призначенні фізіотерапії дає змогу підвищити її ефективність у досліджених хворих - стабілізувати рівень артеріального тиску та знизити дозування гіпотензивних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 +
Шифр НБУВ: РА333764

Рубрики:

      
15.

Малімон О.О. 
Диференційований підхід у процесі фізичного виховання студентів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Малімон ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

      
16.

Артюх О.М. 
Дослідження процесу дозованої роздачі кормів в годівниці кліткових батарей для утримання птиці та обгрунтування параметрів мобільного кормороздавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Артюх ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання механізації дозованої роздачі сухих кормів і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено існуючі засоби механізації дозування та роздачі кормів за умов клітково-батарейного утримання птиці, проаналізовано роботи з цього напряму, виявлено недоліки й обгрунтовано конструкцію мобільного кормороздавача для забезпечення дозованої роздачі сухих і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено методику інженерного розрахунку кормороздавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ткаченко Є.В. 
Експериментальне вивчення фармакологічної ефективності нового похідного тіазолідину при гіпоксичному синдромі: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Є.В. Ткаченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність профілактичного застосування похідного тіазолідину (Les-15) у разі гіпоксичного синдрому. Розроблено режим дозування й експериментально доведено, що максимальний протигіпоксичний ефект сполука реалізує за її внутрішньоочеревинного введення з дози 82,5 мг/кг за 48 хв до початку моделювання патології. Протигіпоксична дія похідного тіазолідину базується на здатності запобігати формуванню розповсюдженої мембранопатії за рахунок істотного зниження інтенсивності генерації та накопичення вільних радикалів, а також ефективної регуляції прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у тканинах щурів за умов гострої нестачі кисню. Протекторна активність Les-15 зумовлена значним позитивним впливом на енергетичний обмін шляхом збереження фонду АТФ та модифікації активності ферментів, а також ефективною корекцією метаболічного ацидозу за умов дослідженої форми гіпоксії. Профілактиче застосування сполуки призводить до збереження активності компонентів мікросомального та мітохондріального електротранспортного ланцюгів, а також посилення функціонування захисно-компенсаторних реакцій організму на етапі біотранспорту ендотоксинів за умов гіпоксії замкнутого простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 тіазолідин +
Шифр НБУВ: РА349643

Рубрики:

      
18.

Бибик О.Ю. 
Експериментальне обгрунтування комбінованого застосування ацелізину та тіотриазоліну в умовах гострої ішемії головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.Ю. Бибик ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено доцільність та ефективність комбінованого застосування ацелізину з тіотриазоліном, розроблено оптимальний режим їх дозування за умов гострої цереброваскулярної патології ішемічного генезу. Встановлено особливості кінетики різних етапів вільно-радикальних реакцій в утвореннях головного мозку тварин з ішемічним інсультом після попереднього введення ацелізину в комбінації з тіотриазоліном. У порівняльному аспекті виявлено найбільшу чутливість до ішемічного пошкодження кори головного мозку, якій поступаються в даному відношенні гіпокамп та, особливо, стовбур мозку. Розширено та поглиблено існуючі уявлення про стан центрального компонента аденілатциклазного меседжерного каскаду - цАМФ, а також вперше виявлено здатність досліджуваних засобів з церебропротекторною активністю збільшувати продукцію цього ендогенного антигіпоксанту в сироватці крові та головному мозку тварин з церебральним інсультом за типом ішемії. Доведено можливість фармакологічної регуляції захисно-адаптаційних механізмів організму на етапі біотранспорту шляхом підвищення афінітету комплексу "білок - ліганд" з одночасним збільшенням числа місць фіксації та молекул протеїну сироватки крові. Визначено шляхи цілеспрямованого застосування лікарських засобів у підсиленні природних механізмів захисту організму за екстремальних киснедефіцитних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА319255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Квітка С.О. 
Електромеханічний пристрій для системи електрообладнання дозування компонентів кормосумішей в кормоцехах тваринницьких ферм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / С.О. Квітка ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між коефіцієнтом поглинання пружних хвиль та витратою дрібно-фракційних компонентів кормосумішей з урахуванням гранулометричного складу, вологості, температури. Розроблено метод контролю витрати компонентів кормосумішей в безперервному потоці на основі поглинання енергії пружних хвиль потоком контрольованого матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076 + П071.545.52
Шифр НБУВ: РА316591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Гара А.О. 
Епоксикаучукові композиції для ремонту та захисту бетонних конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.О. Гара ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 20 с. — укp.

З метою забезпечення експлуатаційних властивостей епоксикаучукових композицій для ремонту та захисту бетонних поверхонь, що контактують з водно-нафтовими середовищами, визначено оптимальні кількість і склад багатофракційної мінеральної дисперсної фази, що містить зерна цеоліту, та дозування фурфуролу. Одержано дані про тепловиділення у процесі твердіння в'яжучих на смолі "Макро", з урахуванням яких встановлено характер і ступінь впливу фурфуролу на термокінетику структуроутворення. Проаналізовано спільний вплив компонентів на властивості композицій, даний процес описано з використанням експериментально-статистичних моделей. Встановлено, що наповнені епоксикаучукові композиції, які містять певні дозування цеоліту та фурфуролу, зберігають високі рівні міцності у разі згину після тривалого перебування у воді та двох видах нафти. На підставі ітераційного випадкового сканування полів властивостей у координатах складу одержано раціональні співвідношення компонентів для різних експлуатаційних вимог. Проведено апробацію розроблених композицій у процесі ремонту переїзного настилу та під час проведення проектних робіт з відбудови підпірних стін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н360.9 +
Шифр НБУВ: РА369285

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського