Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕВІАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корягіна А. М. 
Вплив взаємовідносин жертви та злочинця на виникнення, розвиток та наслідки злочину: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А. М. Корягіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику злочинів, які детерміновано взаємовідносинами жертви та злочинця. Досліджено динаміку взаємовідносин та їх вплив на структурні елементи механізму індивідуальної злочинної поведінки. Проаналізовано особи жертви та злочинця у "злочинах взаємовідносин", кримінально-правове значення взаємовідносин потерпілого та суб'єкта злочину. Запропоновано заходи запобігання злочинам, вчиненим через девіації у взаємовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кодацька Н. О. 
Девіації соціальних практик материнства в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. О. Кодацька ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз та узагальнення наявних теоретичних підходів до соціального змісту материнства та вирішено наукове завдання, яке полягає у визначенні соціальних умов здійснення практик сучасного материнства та їх впливу на формування девіантної материнської поведінки. Виконано порівняльний аналіз соціальних практик материнства та батьківства, який виявив зниження ролі чоловіка-годувальника в сім'ї, що викликає послаблення соціалізуючої функції батька. Виявлено ускладнення процесу соціальної адаптації жінки до ролі матері, що викликає потребу в сторонній допомозі матері у вирішенні питань зі здійснення належного догляду за новонародженою дитиною та підтримки власного фізичного та психічного здоров'я. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення основних положень соціальної політики стосовно материнства в напрямі поєднання професійної та репродуктивної функцій жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*664.11*423.21 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кучерявенко Л.В. 
Детермінація і специфіка девіантної поведінки підлітків в умовах промислового регіону (на прикладі Криворізького регіону): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.В. Кучерявенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено специфіку девіацій підлітків за умов промислового регіону. Розкрито суть поняття "девіантна поведінка". Запропоновано розглядати таку поведінку як особистий виклик підлітка соціальному середовищу, спричинений неузгодженістю між його особистісними домаганнями та суспільними вимогами та який має прояв у таких вчинках і діях, що засуджуються соціальним оточенням. Визначено домінуючі детермінанти девіантної поведінки. Обгрунтовано ознаки класифікації девіацій у сучасному суспільстві, а саме: збіжність / незбіжність ціннісних систем девіанта та суспільства, а також реакцію соціуму на девіації. З'ясовано портрет сучасного українського підлітка, визначено його основні соціально-психологічні якості та риси. Здійснено типологізацію девіацій за змістом, наслідками, реакцією соціуму на них. Визначено рейтинг девіантних форм поведінки підлітків у промисловому регіоні за їх самооцінками, а також специфіку їх прояву. Обгрунтовано існування специфічного девіаційного фону, що спричиняє появу ланцюгової девіаційної міжколінної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121.3 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА356700

Рубрики:

      
4.

Бондаренко Я.О. 
Дискурс акцентуйованих мовних особистостей: комунікативно-когнітивний аспект (на матеріалі персонажного мовлення в сучасній американській художній прозі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Я.О. Бондаренко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний комунікативно-когнітивний аналіз дискурсу акцентуйованих мовних особистостей в сучасній американській художній прозі. Висвітлено ідіосинкратичні особливості паранояльних, депресивних та демонстративних мовних особистостей. Комунікативні особливості виражені у співвідношенні вербального самовираження та самоствердження, комунікативних стратегій, засобів аргументації та вирішення вербальних конфліктів. Когнітивні - в особливостях Я-концепції, ціннісних, емотивних та концептуальних домінант, ключових концептуальних метафорах. Виявлено зв'язок комунікативних девіацій персонажів - акцентуйованих мовних особистостей у вигляді порушення максим комунікації. З'ясовано залежність концептуальних девіації та кількості ірраціональних елементів від ступеня когнітивної складності та абстрактності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(7СОЕ)-357 +
Шифр НБУВ: РА321609

Рубрики:

      
5.

Северинюк А.В. 
Дисфункціональні явища в освіті за умов реформування вищої школи: регіональний вимір: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.В. Северинюк ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз дисфункціональних явищ в освіті. Розглянуто в теоретико-емпіричному аспекті девіації та тіньові практики у вищій освіті, які полягають у масових випадках несамостійного виконання навчальних завдань студентами, списування під час іспитів, використання тіньових схем у процесі прийому іспитів, захисту курсових і дипломних робіт. Проаналізовано результати опитування викладачів ВНЗ стосовно Болонського процесу та загального стану вищої освіти в країні. Обгрунтовано необхідність інставрації у вищій освіті, що передбачає перетворення, які базуються на кращих досягненнях у вітчизняній системі освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 +
Шифр НБУВ: РА361992

Рубрики:

      
6.

Хижняк О.А. 
Дослідження параметрів регенераторів двопроводових дуплексних систем симетричного доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.А. Хижняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Базуючись на аналітичному та числовому моделюванні досліджено параметри систем симетричного xDSL-доступу дуплексних двопроводових направляючих систем телефонної мережі загального користування (ТМЗК). Запропоновано класифікацію систем симетричного xDSL-доступу та виконано порівняльний аналіз прийому стикувальних лінійних кодів 2BIQ; TC-PAM; CAP-модуляції та HDB-3 систем плезіохронної цифрової ієрархії (ПЦІ). Обгрунтовано ідентичність дослідження параметрів регенераторів систем xDSL-доступу та ПЦІ. Опрацьовано інтегральний спосіб поелементного прийому символів цифрового сигналу за умов девіації фази стробувальних імпульсів та рівня порога прийняття рішення й одержано розрахункові формули. Досліджено пристрої синхронізації розімкненого та замкненого типів з фазовою автопідстройкою частоти. Розроблено структурні та функціональні схеми регенераторів, що працюють за умов корекції "одиночних" символів до тривалості дво- і однотактового інтервалу за "базою". Проаналізовано методи розподілу напрямів передачі цифрових сигналів по двопроводових електропровідних багатопарних кабелях ТМЗК та запропоновано й аналітично досліджено спосіб дисперсійно-мостового розподілу, на підставі адаптації фазових співвідношень між зустрічними цифровими потоками з кратністю напівтактового інтервалу, оцінено якість передачі інформації за ймовірністю помилкового прийому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З881.1-01 +
Шифр НБУВ: РА334751

Рубрики:

      
7.

Руда 
Комунікативні девіації в умовах українсько-російського білінгвізму: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Олена Григорівна Руда ; НАН України; Інститут української мови. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-06 + Ш141.4-06
Шифр НБУВ: РА351624

      
8.

Іванін Д.О. 
Методи та алгоритми відновлення функцій, що засновані на бінарному поповненні даних: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Д.О. Іванін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено методи розв'язання деяких задач відновлення функцій однієї та двох змінних. Для функцій однієї змінної побудовано лінійні методи відновлення, засновані на одночасному поповненні данних у проміжних точках і згладжуванні їх у вихідних точках. Отримано гарантовані оцінки відхилення полігонів або сплайнів та їх похідних, що базуються на даних після k-го кроку поповнення від граничної функції та її відповідних похідних. На основі представлення цих методів як лінійних методів сумарного типу досліджено апроксимаційні та інші їх властивості. Результати поширено на випадок відновлення функцій двох змінних. Показано можливості застосування розроблених методів для відновлення функцій однієї та двох змінних (для побудови таблиць девіації, розробки алгоритмів пошарової передачі інформації, побудови нових видів сплесків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.14,0 +
Шифр НБУВ: РА328453

Рубрики:

      
9.

Щербина В.В. 
Норми та девіації сучасного шлюбу: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Щербина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок функцій родини та шлюбу. Вивчено вплив соціальних факторів на трансформацію соціального інституту родини та шлюбу. Розвинуто теорет чні засади й проаналізовано механізми та наслідки сучасної трансформації даного соціального інституту. Вивчено систему функцій і дисфункцій цивільного шлюбу. Установлено, що цивільний шлюб значно послаблює процес формування взаємин і почуттів родинності подружжя. Акцентовано увагу на загальній деформації відносин родинності у сім'ї. Розвинуто мікросоціологічну концепцію формування родинності у шлюбі. Обгрунтовано теорію девіації, запропоновано концепцію мережевої природи поширення шлюбних девіацій. Підтверджено теорію соціальної легітимізації нових форм шлюбу з урахуванням концепції подвійної інституалізації. Удосконалено систему позитивної та негативної аргументації щодо вибору форм шлюбу за рахунок дослідження громадської думки. Шляхом соціологічного опитування досліджено різні аспекти цивільного шлюбу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*643 +
Шифр НБУВ: РА357122

Рубрики:

      
10.

Ситенко А.М. 
Обгрунтування застосування високоенергетичної ударно-хвильової терапії для корекції девіації статевого члена при хворобі Пейроні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.М. Ситенко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено терапевтичний патоморфоз хвороби Пейроні, обумовлений ударними хвилями високого рівня енергії. Встановлено, що патогенез даної хвороби не пов'язаний з системною деструкцією колагену, притаманною для колагенозів, що дозволяє віднести її до локальних фіброматозів. Виявлено зворотні зв'язки між параметрами фіброзної бляшки та ригідністю статевого члена, що є доказом етіологічної ролі фіброзу білочної оболонки у розвитку корпоральної венооклюзивної дисфункції. Встановлено, що паталогічні зміни білочної оболонки відіграють складну роль у патогенезі девіації статевого члена у разі даної хвороби. Показано, що прямий ефект полягає у збільшенні кута девіації, а опосередкований у порушенні механізму венозної оклюзії, що призводить до зменшення даного кута.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.63-5 +
Шифр НБУВ: РА344667

      
11.

Мозговий В.І. 
Особистісний симптомокомплекс стресостійкості/стресовразливості у військовослужбовців служби правопорядку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.І. Мозговий ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано структурний підхід щодо аналізу феномену стресостійкості. Дане явище розглянуто як особистісний симптомокомплекс з певною структурною організацією, яка розвивається в онтогенезі та виявляє девіації за різноманітних патологічних станів. Визначено факторну структуру симптомокомплексу стресостійкості/стресовразливості та її специфіку у кадрових офіцерів, офіцерів-миротворців, офіцерів-контрактників. З'ясовано, що специфічними ознаками даної структури є: низька диференційованість, зниження адаптаційного потенціалу (дані показники підтверджено відповідними індексами стресостійкості), а також збереження біполярної структури організації факторів. Запропоновано антистресову психокорекційну тренінгову програму для військовослужбовців, які мають порушення адаптивних механізмів щодо подолання стресу. Програму орієнтовано на особистісний чинник, зокрема на засвоєння навичок психосаморегуляції та розширення рольового репертуару особистості військовослужбовців служби правопорядку у ситуаціях інтенсивного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА343815

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Коцар А.В. 
Особливості психосексуального розвитку хворих на невроз жінок, що знаходяться у відносинах подружньої залежності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / А.В. Коцар ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано відносини подружньої залежності в жінок, хворих на невротичні розлади, показано вплив статеворольових чинників на їх становлення. Девіації статеворольового та психосексуального розвитку можуть бути чинником, що предиспонує становлення залежних відносин у жінок, хворих на невротичні розлади. Виявлено семантику залежних подружніх відносин, описаних як синдром. Вивчено особливості ранніх спогадів жінок, хворих на неврози, які знаходяться у відносинах подружньої залежності, що розкривають їх життєвий уклад і ключові травми дитинства. Виявлено особистісні чинники, що сприяють формуванню різноманітних форм залежності. Запропоновано програму психотерапії "токсичної любові".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53 + Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА317029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Самойленко Д.М. 
Оцінка силового поля молекул симетрії $Ebold roman {C sub 2V ,~C sub 3v ,~D sub { inf h } } в вільному та конденсованому стані: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методики розв'язку задачі для молекул даного типу. Виявлено девіації хімічних зв'язків для всіх досліджених нелінійних молекул. Визначено, що явище девіації має загальний характер і може бути виявлене для всіх молекул, яким воно не заборонене симетрією. Встановлено, що одержані значення можна використовувати для оцінки верхньої межі відповідних моментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.34,0 +
Шифр НБУВ: РА330471

Рубрики:

      
14.

Мільченко О. С. 
Семантичні девіації в нормативно-правових текстах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. С. Мільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні аномалії у текстах нормативно-правових актів на матеріалі чинних українських кодексів. Подано таксономію девіацій у текстах права та запропоновано варіанти їх зміни відповідно до вимог українського літературного слововживання. Наведено основні типи відхилень від норм - лінгвотекстові та логіко-лінгвістичні девіації. Поєднання здобутків комунікативної та когнітивної лінгвістики, лінгвістичної семантики, прагматики, методів компонентного аналізу та когнітивного моделювання дозволило системно описати девіантні одиниці, виявити причини їх породження, механізми утворення, а також визначити оптимальні способи їх зміни на семантично правильні конструкції. На основі аналізу аномальних структур у текстах нормативно-правових актів запропоновано конкретні рекомендації щодо семантичної організації законодавчих документів з метою уникнення смислової неоднозначності текстових одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70
Шифр НБУВ: РА384855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Борисенко А. М. 
Теорія і практика комп'ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем для управління та діагностики дизель-генераторів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / А. М. Борисенко ; Ін-т електродинаміки. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Розроблено математичні моделі дизеля-генератора (ДГ) як об'єкта регулювання кутової швидкості й об'єкта діагностики. Обгрунтовано вибір лінійних періодичних випадкових процесів як моделі девіації кутової швидкості. Визначено параметри девіації кутової швидкості вала ДГ. Побудовано навчальні сукупності у просторі асиметрія-ексцес і сформульовано вирішальні правила діагностування об'єкта. На базі даних моделей, методів, методик та алгоритмів побудовано багатофункціональну комп'ютеризовану інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) для керування та діагностики ДГ. Проведено аналіз похибок її аналогової та цифрової частин, розрахунок випадкової похибки оцінки критерію-функціонала та квазіоптимального закону керування ДГ, а також експериментальні дослідження експериментального зразку даної ІВС на реальних ДГ, які дозволили уточнити параметри низки математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5
Шифр НБУВ: РА370829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пивовар О.С. 
Цифрові фазочастотні вимірювачі девіації частоти із підвищеними швидкодією та точністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.08 / О.С. Пивовар ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та пристрої вимірювання девіації частоти. Запропоновано цифровий метод вимірювання параметрів радіосигналів з кутовою модуляцією, що полягає у визначенні повного фазового зсуву на інтервалах, кратних половині періоду сигналу, що модулює. Найбільш ефективне застосування методу для сигналів з малими індексами модуляції (10-20) у калібрувальній апаратурі. Узагальнено даний метод шляхом введення фазочастотного зворотного зв'язку, що дозволило застосовувати його для сигналів з невідомою несучою частотою та розширити функціональні можливості. На базі методу запропоновано та розроблено спосіб і ряд пристроїв для вимірювання девіації частоти та їх вузлів: лічильників фазових циклів, цифрових миттєвих фазометрів, комбінаційних пристроїв узгодження. У межах малих девіацій частот похибка вимірювання подібних пристроїв у 3 - 5 разів переважає аналоги. На базі програмного й апаратного забезпечення MAX + PLUS II "Altera" здійснено комп'ютерне моделювання та практичну реалізацію в програмованих логічних інтегральних схемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.25-52
Шифр НБУВ: РА313172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Письменний В. В. 
Доходи місцевих бюджетів: теоретична концептуалізація і практика формування / В. В. Письменний. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – доходи місцевих бюджетів. Мета – поглиблення теоретико-методологічних положень, розвиток науково-методичних підходів й обґрунтування прикладних засад формування доходів місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації. Методи – теоретичного узагальнення, наукової абстракції, аналогій, аксіоматичний, історичний, логічний, екстраполяції, аналізу, синтезу, дедукції, гіпотетичний, моделювання. Новизна – обґрунтовано організаційний підхід до формування доходів місцевих бюджетів як фінансової інституції; сформовано теоретичні засади модернізації інституту цільових фондів органів місцевого самоврядування в частині створення фондів економічного розвитку громад; удосконалено методику прогнозного розрахунку надходжень податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, що враховує девіації бюджетного планування; розроблено критерії запровадження власних податків і зборів за ініціативи представницьких органів місцевого самоврядування; розвинуто концептуальні основи щодо зміни форми наповнення місцевих бюджетів за рахунок часткового перенесення податкового навантаження на податки, пов'язані з використанням природних ресурсів; удосконалено організаційно-методичні засади формування доходів місцевих бюджетів у частині децентралізації процесу адміністрування податкових і неподаткових надходжень; обґрунтовано науково-методичний підхід до модернізації неподаткових інструментів у контексті реалізації завдань наповнення місцевих бюджетів; удосконалено підходи до формування податкових відносин між державою і платниками податків на основі соціокультурних цінностей; ідентифіковано принципи формування доходів місцевих бюджетів, базовані на зміцненні фінансової спроможності органів місцевого самоврядування; обґрунтовано науково-методичний підхід до розподілу надходжень податку на прибуток підприємств між бюджетами різних рівнів і фондами економічного розвитку громад; сформовано теоретичні засади щодо зменшення трансфертної залежності місцевих бюджетів; розвинуто концептуальні основи щодо обґрунтування наповнення місцевих бюджетів на засадах еквівалентності, податкоспроможності й екологістики. Впроваджено у діяльність Міністерства фінансів України, Рахункової палати по Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Асоціації міст України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту фінансів Тернопільської обласної державної адміністрації, Департаменту фінансів Вінницької обласної державної адміністрації, громадської організації „Експертно-аналітична група „Акцент””, Васильковецької об'єднаної територіальної громади, а також у навчальний процес Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Комітет Верховної Ради України з питань бюджету і Міністерство розвитку громад та територій України.^UThe object – local budget revenues. The purpose – expanding theoretical and methodological provisions, developing scientific and methodological approaches and substantiating the applied principles of formation of local budget revenues in the conditions of financial decentralization. Methods – hypothetical, modelling, theoretical generalization, scientific abstraction, analogies, axiomatic, historical, logical, extrapolation, analysis, synthesis, deduction. Novelty – organizational approach to the formation of local budget revenues as a financial institution has been substantiated; theoretical grounds for modernizing the institute of local self-government trust funds in terms of creating economic development funds of communities have been determined; the methods of predictive calculation of receipts from the income tax on individuals to the local budgets have been improved, taking into account budget planning deviations; criteria for local self-government introducing its own taxes and fees at the initiative of its representative bodies have been developed; conceptual frameworks have been developed for changing the practice of generating revenues to local budgets by partially shifting the tax burden to taxes related to the use of natural resources; organizational and methodological principles of local budget revenue generation have been improved regarding the decentralization of the administration of tax and non-tax revenues; the scientific and methodological approach to the modernization of non-tax instruments in the context of generating revenues to local budgets has been substantiated; approaches to forming tax relations between the state and taxpayers on the basis of socio-cultural values have been improved; principles of forming local budget revenues based on strengthening the financial capacity of local self-government bodies have been identified; the scientific-methodical approach to the distribution of corporate income tax revenues between budgets of different levels and funds for economic development of communities has been substantiated; theoretical grounds for reducing the transfer dependency of local budgets have been determined; conceptual frameworks have been developed to justify generating revenues to local budgets on the basis of equivalence, taxability and environmentalism. The findings have been implemented in the activity of the Ministry of Finance of Ukraine, the Accounting Chamber of Lviv, Volyn, Rivne, Ternopil, Ivano-Frankivsk and Zakarpattia regions, the Association of Ukrainian Cities, the Ivano-Frankivsk Regional State Administration, the Finance Department of the Ternopil Regional State Administration, NGO „Expert-analytical group „Accent””, Vasylkivtsi United Territorial Community, as well as in the educational process at Ternopil National Economic University. Scope – Committee of the Verkhovna Rada on issues of budget and the Ministry of Development of Communities and Territories of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Чорній А. Л. 
Медіативні стратегії посередника у конфліктному дискурсі (на матеріалі англомовних художніх творів ХХ – ХХІ століть) / А. Л. Чорній. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вивченню комунікативної поведінки посередника (медіатора) в сучасному англомовному художньому конфліктному дискурсі, де посередник застосовує медіативні стратегії для досягнення примирення сторін.Виявлено та вивчено специфіку реалізації іллокутивного наміру медіатора – досягти порозуміння між конфліктантами. Досліджено медіативні стратегії та тактики посередника в процесі медіації під час ініціації діалогу та під час залагодження конфлікту, що втілені через послуговування різними вербальними елементами медіативного повідомлення на граматичному, лексичному і стилістичному рівнях.Проведено зіставний аналіз процесу медіації у художніх текстах американської та британської літературна двох етапах: ініціації діалогу (МС розкриття відомостей про конфліктну ситуацію, МС дотримання принципів медіації, МС відновлювальної комунікації, МС партнерства) та залагодження конфлікту (фасилітативна МС, оцінна МС, художня МС).Ключові слова: посередник (медіатор), художній конфліктний дискурс, медіативні підходи, медіативна стратегія, комунікативна тактика, комунікативний хід, комунікативний кодекс, мовні девіації, лінгвальні засоби.^UThe research focuses on the study of the negotiator's (the mediator's) communicative behaviour in the English fictional conflict discourse. A negotiator as a third neutral party applies mediation strategies to negotiate the conflict between opposite parties in accordance with the principles, approaches and mediation stages. Flexibility of the meditative tactics depends on the individual, social and ethical peculiarities of the conflict discourse participants as well as the typology of conflict frames.The peculiarities of the six study stages from theoretical base examination of scientific problem to the key characteristics of a mediation strategy have been distinguished. Methodology of the mediation strategy topicality in English fictional conflict discourse of the XX – XXI centuries is provided.The concepts of evaluative and facilitative mediation strategies are investigated. It is defined that within the evaluative mediation approach, a mediator acts as a peacemaker between the parties via expressing his subjective attitude that is highly recommended. Facilitative strategy of mediation represents the classical approach to the mediator's activity. It is closely correlated with the mediator's neutrality as a distinguish feature of the third party in a conflict. The differences between the usage of mediation strategies in American and British linguo-cultures are identified.Key words: a negotiator (mediator), conflict discourse, meditation strategy, communicative tactics, communicative move, communicative code, speech deviation, linguistics means of verbalization, meditative approaches.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Писарцов О. С. 
Підвищення довговічності кранових канатів за рахунок обґрунтування раціональних параметрів канатних блоків / О. С. Писарцов. — Б.м., 2019 — укp.

Проведені в дисертації розрахунки показують, що при визначенні діаметру блоків по правилам Держпраці зменшують довговічність канату приблизно в 3 рази у порівнянні з розрахунком по строку служби. При цьому діаметр блоку збільшується тільки на 30%.Для забезпеченні відсутності зношування канату і блоку, в точці сходу канату з блоку, була отримана математична залежність для максимально допустимого кута відхилення канату, який сходе з блоку. З умови прилягання канату до борту блоку і запобігання перелому канату по краю борту рівчака був визначений максимально допустимий кут повороту канату в місці відриву його від поверхні блоку. Кут розкриття рівчака блоку визначається із умови зменшення кручення канату при його девіації і його величина має дуже значний вплив на довговічність канату. В роботі було проаналізовано вплив кута розкриття рівчака блоку на допустимий кут відхилення канату, який збігає з блоку. Прийнявши закон змінення навантаження зігнутого канату з урахуванням сили тертя між блоком і канатом, було отримано формулу для визначення кута, на якому канат відходить від блоку. Була розглянута взаємодія рівчака блоку і канату з урахуванням особливості контакту і поперечних деформацій, а також виведені рівняння для визначення проекцій деформацій точок поверхні тіла по трьом осям. Рішення контактної задачі дало змогу визначити нормальні і дотичні напруження в зоні взаємодії канату і блоку. На основі нових положень зроблений висновок про причину появи дотичних напружень не тільки внаслідок стиснення тіла, але також і зсуву. При проведенні експериментальні дослідження вимірювалися такі параметри: зусилля в канаті, кут відхилення канату, число циклів навантаження канату до його розриву. Довговічність канату визначалася у відповідності до зміни кута сходу канату з блоку. При цьому задавалися кути 3º, 5º, 7º. На основі експериментальних і теоретичних розрахунків в розрахункову формулу Б.С.Ковальського були введені додаткові коефіцієнти.^UThe calculations provided in the thesis evidence that when determining the diameter of the sheaves according to the regulations of the State Committee on Labour Safety of Ukraine the durability of the rope is reduced by approximately 3 times compared with the calculation based on the service life. In this case, the diameter of the sheave increases by only 30%.To ensure the absence of wear of the rope and the sheave, at the point of the rope coming off the sheave, a mathematical relationship has been obtained for the maximum allowable deflection angle of a rope coming off the sheave. The maximum allowable rotation angle of the rope at the point of its detachment from the surface of the sheave has been determined based on the contact of the rope with the sheave rim and prevention of the rope fracture along the edge of the groove rim.The application of the proposed machine with a linkage mechanism for fatigue tests will make it possible to expand empirical data on the rope wear at various angles, which in turn will increase the durability of the use of ropes in hoisting machines. The following parameters were measured during the experimental research: the rope force, deflection angle of a rope, the number of rope load cycles until breakage. The durability of the rope was determined in accordance with the change of the angle of the rope coming off the sheave. For this purpose, the 3º, 5º, 7º angles were applied. In addition, the effect of the diameter of the sheave and the diameter of the rope on the durability of the rope was also considered. All data received were processed using the theory of statistics and enabled to assess the impact of these factors on the durability of the rope.On the basis of the conducted research, the method of calculating the rope in terms of the service life which was developed by Kovalskyi B.S. was improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Трясак Н. С. 
ГІСТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН У СКЛАДІ ВІНЦЕВИХ АРТЕРІЙ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО АТЕРОСКЛЕРОЗУ / Н. С. Трясак. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена встановленню гістогенетичних стадій та відповідних морфологічних характеристик дендритних клітин у складі вінцевих артерій при експериментальному атеросклерозі. На основі гістологічного, імуногістохімічного, біохімічного аналізу змін, які спостерігаються при моделюванні атеросклерозу у щурів, встановлено, що введення нативних ліпопротеїнів низької щільності людини експериментальним щурам супроводжується реакцією з боку вінцевих судин великого, середнього та дрібного калібрів, у якій виділили 4 стадії: доморфологічну, доліпідну, стадії ліпоїдозу та ліпосклерозу. У роботі показано, що найбільш ранню реакцію при моделюванні атеросклерозу виявляли судини дрібного калібру. Встановлено, що гістогенез дендритних клітин вінцевих судин під час атеросклеротичного ураження передбачав диференціювання незрілих клітин у зрілі шляхом зміни форми тіла та ядра клітини, поступовим зростанням кількості відростків, а також зростанням експресії білків S-100 та CD1α. Прослідковані девіації активності ММП-2 та ММП-9 у ділянках атеросклеротичного пошкодження, які віддзеркалювали ступінь деградації компонентів екстрацелюлярного матриксу. Встановлено декілька асоціацій морфологічних, гістогенетичних та біохімічних ознак, які можна вважати критеріями кожної зі стадій експериментального атеросклерозу.^UThe dissertation is devoted to the establishment of histogenetic stages and the corresponding morphological characteristics of the dendritic cells in the coronary arteries wall in experimental atherosclerosis. Based on the histological, immunohistochemical, biochemical analysis of changes observed in the modeling of atherosclerosis in rats, it was found that the introduction of native human LDL in experimental rats is accompanied by a reaction from the coronary vessels of large, medium and small calibers, in which there are 4 stages: domorphological (4th - 7th week), dolipid (8th - 11th week), stages of lipoidosis (12th - 17th week) and liposclerosis (18th - 20th week).It is shown that the earliest reaction in modeling of atherosclerosis is found in small caliber vessels. The all period of remodeling of the walls of the vessels was reflected in a significant increase the Wogenworth index: 1.7 times in the coronary arteries of the medium caliber and 2.3 times in the coronary arteries of the small caliber, indicating a gradual decrease in arterial capacity.It was established that the histogenesis of coronary vascular dendritic cells during atherosclerotic lesions involves the differentiation of immature cells in the mature by changing the shape of the body and cell nucleus, gradually increasing the number of processes, as well as increasing the expression of the S-100 and CD1α. In the wall of the coronary arteries of the control animals and at the premorphological stage of the atherosclerotic process in the animals of the experimental group, were detected immature dendritic cells. Certainly atherosclerotic changes of the coronary vessels contained not only an increased number of immature dendritic cells, but also an increased number of DС at different stages of differentiation.For the first time, it was proposed to separately the premorphological stage, which was characterized by changes in the histostructure in the coronary arteries of the small caliber and the primary reaction of the DС of conditional type 1 in response to the antigenic loading.The deviations of the activity of MMP-2 and MMP-9 in the areas of atherosclerotic damage were noticed, reflecting the degree of degradation of the components of the extracellular matrix: the activity of MMP-2 increased from 74.55 ± 0.86 % on the 8th week, which corresponded to the dolipid stage, and gradually reached maximum values of 127.32 ± 0.99 % on the 20th week, which corresponded with the stage of liposclerosis; MMP-9 activity increased to 105.98 ± 0.68 % on the 9th week, which was associated with the dolipid stage, with a subsequent decrease to 86.69 ± 0.54 % on the 16th week, which corresponded to the stage of lipoidosis.Several associations of morphological, histogenetic and biochemical features, which can be considered as criteria for each of the stages of experimental atherosclerosis, have been established. The criterion of the pre-morphological stage is a set of changes of the wall of coronary vessels of small caliber in the form of perivascular edema, histiocytic infiltration, an increase in the number of immature DC and the appearance of them in the media of the vessel. The dolipid stage is characterized by an increase in the number of mast cells, macrophages and leukocytes, increased the Wogenworth index, a rapid increase in the activity of MMP-2 and the appearance of DC with signs of differentiation. Symptoms of the lipoid stage are the expressive disorganization of the fiber and cellular components of the intima and media of the vessels of different calibres, the appearance of foam cells in the intima, the active migration of smooth myocytes due to the high level of MMP-2, the progression of the ripening of the DC with the parallel increase in the number of immature DC. The criterion of the stage of liposcleropsis is the association of the following signs: the presence of mature DC in the intima and media of vessels of various calibres against the background of high activity of MMP-2 and minimal activity of MMP-9, high the Wogenworth index and expressive amount of foam cells.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського