Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (136)Реферативна база даних (7998)Книжкові видання та компакт-диски (995)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРОШОВ$<.>+<.>K=ОБІГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1743
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дрішлюк А.І. 
Агентський договір: цивільно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.І. Дрішлюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні ознаки та особливості агентського договору в чинному законодавстві України, теоретично проаналізовано зобов'язання, які виникають у процесі укладання, зміни або припинення даного договору. Досліджено генезу інституту представництва, його застосування в цивільному обігу, юридичну природу агентського договору, його цивільно-правову характеристику, співвідношення із суміжними цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості їх змісту, укладання та виконання, відповідальності, сформульовано істотні умови договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 +
Шифр НБУВ: РА326020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Міщанин В.В. 
Аграрна політика на Закарпатті (1944 - 1950 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Міщанин ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив аграрної політики Народної Ради Закарпатської України (НРЗУ) в 1944 - 1945 рр. та регіональних і центральних партійних і державних органів СРСР та УРСР у 1946 - 1950 рр. на зміну суспільних відносин у цілому і аграрних зокрема на Закарпатті. Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз процесу аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. у контексті повоєнної політики і радянізації Закарпаття. Визначено головні об'єктивні і суб'єктивні чинники формування основ аграрної політики краю у перші повоєнні роки і детально охарактеризовано механізм її реалізації. Виділено основні етапи політики усуспільнення і колективізації в аграрному секторі Закарпаття другої половини 1940-х рр. Розкрито форми і методи адміністративно-політичного директивного здійснення колективізації в закарпатському селі. Детально охарактеризовано форми опору населення краю компартійній політиці тотальної колективізації. Вперше в українській історіографії зроблено порівняльний аналіз аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. на Закарпатті з методами та наслідками реалізації повоєнної політики колективізації в інших західних регіонах СРСР та політики кооперування сільського господарства у державах Східної Європи. Введено до наукового обігу ряд принципово нових джерел з фондів центральних і регіональних архівів України, переважно з Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО) з історії аграрної політики на Закарпатті 1944 - 1950 рр. Підкреслено значення історичного досвіду для успішної реалізації сучасної аграрної реформи в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)624-2 +
Шифр НБУВ: РА327920

Рубрики:

      
4.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
6.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гаркуша С. В. 
Адміністративна відповідальність за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Гаркуша ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання відповідальності за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 177-2 КУпАП). Досліджено елементи юридичних складів адміністративних правопорушень у сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, розмежовано їх юридичні склади. Розглянуто особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності органів державної податкової служби. Розкрито кваліфікуючі ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 177-2 КУпАП та інших правопорушень даної сфери. Подано ряд теоретичних положень і практичних рекомендацій, сформульованих у результаті комплексного аналізу адміністративної відповідальності за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА377537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сорока Л.В. 
Адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Сорока ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність та закономірності використання системи заходів адміністративної відповідальності у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин. Особливу увагу приділено вивченню юридичного складу правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин та питанням реформування адміністративно-деліктних та адміністративно-процесуальних норм. Визначено зміст поняття та ознаки адміністративної відповідальності за незаконний обіг нарокотичних засобів і психотропних речовин. Представлено систему заходів протидії досліджуваних правопорушень. Охарактеризовано суб'єкти адміністративної юрисдикції та з'ясовано їх правовий статус щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, які посягають на зазначену сферу. Визначено юридичний склад адміністративних проступків, передбачених ст. 44, 44-1, 106-1, 106-2 ККпАП. Встановлено основні етапи та показано місце провадження у справах про адміністративні правопорушення за незаконні дії з наркотичними засобами та психотропними речовинами в адміністративному процесі й обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного ККпАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8:Р645 +
Шифр НБУВ: РА339552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Саєнко С.І. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб за правопорушення в сфері обігу наркотичних засобів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Саєнко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та практичні проблеми запровадження адміністративної відповідальності юридичних осіб за правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин. Проаналізовано склад даних правопорушень, запропоновано ефективну систему адміністративних стягнень, що може бути застосована до вказаних суб'єктів за вчинення проступків. Розкрито особливості нормативного забезпечення, сутність і структуру провадження у справах про адміністративні правопорушення, вчинені юридичною особою у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, визначено процесуальний статус його учасників. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавчого врегулювання матеріальних і процесуальних підстав притягнення до адміністративної відповідальності юридичних осіб. Запропоновано внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА349960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Курило В.І. 
Адміністративні правовідносини у сільському господарстві України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Курило ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні проблеми формування та розвитку адміністративних правовідносин у сільському господарстві України, проаналізовано їх правову природу, визначено сутність як системного соціально-правового явища та розроблено концептуальну модель. До наукового обігу введено ряд нових для теорії адміністративного права категорій та інститутів. Розглянуто проблеми організації контрольної діяльності у сільському господарстві України. Визначено систему суб'єктів адміністративної юрисдикції галузі, встановлено їх повноваження та наведено класифікацію. Досліджено адміністративно-деліктні відносини у сільському господарстві. Розкрито сутність адміністративної відповідальності посадових і службових осіб органів державної влади як засобу забезпечення паритетності суб'єктів адміністративних правовідносин в аграрному секторі економіки. Проаналізовано актуальні проблеми розвитку інституту адміністративних послуг у сільському господарстві України, визначено його зміст. Доведено, що забезпечення договірної свободи сторін у процесі надання адміністративних послуг у сільському господарстві є важливою складовою загального процесу демократизації суспільства. Обгрунтовано напрями удосконалення адміністративних правовідносин у сільському господарстві України. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до теорії адміністративного права. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності органів виконавчої влади в аграрному секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА356022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бокій О.М. 
Адміністративно-правовий режим обігу зброї в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Бокій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Проаналізовано поняття "зброя" в українському та зарубіжному законодавстві та науковій літературі. Розкрито основні ознаки, згідно з якими певні вироби можуть вважится зброєю, запропоновано класифікацію зброї за різними ознаками. Визначено поняття "обіг зброї", виокремлено його елементи. Проаналізовано всі види правовідносин, що виникають у даній сфері. Надано авторську дефініцію адміністративно-правового режиму обігу зброї, охарактеризовано його правовий зміст і структуру. Висвітлено роль та компетенцію основних суб'єктів забезпечення адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Охарактеризовано основні засоби забезпечення даного режиму, вказано шляхи вдосконалення правового регулювання сфери обігу зброї. Запропоновано зміни до чинного законодавства України, а також авторський проект Закону України "Про зброю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА370057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Параниця С.П. 
Адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Параниця ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами в Україні. Досліджено теоретико-правові засади регулювання суспільних відносин щодо реалізації права громадян на використання зброї та пристроїв з зазначеною метою у контексті проведення адміністративної реформи та реформи адміністративного права в Україні. Проаналізовано нормативно-правові джерела щодо використання зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, які не призводять до смерті, а тільки нейтралізують правопорушника у контексті мінімального ризику завдання шкоди стороннім особам. Досліджено зміст понять, суть і правові підстави обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, в Україні, які виникають у процесі управління умовами придбання, зберігання, носіння, обліку, реєстрації, реалізації, застосування та використання зброї громадянами з метою самозахисту. Обгрунтовано тезу, що у більшості держав обіг зброї регулюється законами, що забезпечують створення правових підстав і здійснення контролю над ними. За результатами проведеного дослідження сформульовано певні висновки з урахуванням сучасних тенденцій правової думки у сфері обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, з метою розвитку сучасної доктрини адміністративного права та вдосконалення вітчизняного адміністративно-правового законодавства щодо обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА363489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Легецький М.П. 
Адміністративно-правові заходи протидії правопорушенням, вчиненим неповнолітніми, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.П. Легецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових заходів протидії правопорушенням, вчиненим неповнолітніми, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у нормах міжнародного права, національному законодавстві та наукових розробках українських і зарубіжних вчених. Проаналізовано умови та обставини виникнення зазначених правопорушень. Досліджено особливості застосування адміністративної відповідальності за злочинну діяльність неповнолітніх у даній сфері та проблеми підвищення результативності використання засобів адміністративного примусу. Визначено адміністративно-правовий статус суб'єктів профілактики, розроблено основні напрямки та шляхи попередження наркоманії. Висвітлено зарубіжний досвід боротьби з негативним явищем та обгрунтовано можливість його застосування в Україні. Наведено рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів державної влади у справі попередження злочинності серед неповнолітніх, захисту їх прав і законних інтересів. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів регламентації профілактичної діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031:Р281 +
Шифр НБУВ: РА334331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кушнарьова В. О. 
Академік Г. М. Висоцький (1865 - 1940) - вчений, педагог, організатор агролісомеліоративної дослідної справи в Україні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / В. О. Кушнарьова ; Держ. наук. с.-г. б-ка НААН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено життєвий шлях і діяльність академіка Г. М. Висоцького. Розкрито умови, за яких сформувався його науковий світогляд. Охарактеризовано основні етапи життєвого та творчого шляху вченого, узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти з його біографії та діяльності. Наведено періодизацію життя та наукової діяльності Г. М. Висоцького. Проаналізовано основні напрями його досліджень і розкрито визначну роль як організатора вітчизняної аграрної науки й освіти. Показано роль Г. М. Висоцького у справі підготовки фахівців для лісової галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. д(4УКР) Висоцький, Г. М. г + П. г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Салтан О.М. 
Американо-радянське ракетно-ядерне протистояння в 1945-1962 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Салтан ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 26 с. — укp.

Вперше введено до наукового обігу та досліджено динаміку американо-радянського ракетно-ядерного протистояння в 1945 - 1962 рр. Проаналізовано основні тенденції й акцентовано особливу увагу на впливі ядерної зброї на глобальну політику наддержав за умов воєнно-політичної конфронтації між США та СРСР, яка розпочалася під час завершення Другої світової війни. Вивчено основні напрямки, форми та методи управління та фінансування ракетно-ядерної галузі Радянського Союзу. Розкрито механізм реформування радянських збройних сил на тлі забезпечення армії новітньою ракетно-ядерною зброєю, а також негативні наслідки таких кроків кремлівського керівництва. Простежено процес прийняття рішення про розміщення радянських балістичних ракет на Кубі, а також врегулювання Карибської кризи, яка стала апогеєм "холодної війни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(7США) + Т3(7США)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА364267

Рубрики:

      
16.

Сапунов С.В. 
Аналіз графів з позначеними вершинами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / С.В. Сапунов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено умови існування та розроблено методи побудови діагностичних і контрольних експериментів з графами з позначеними вершинами, які проводить автомат, що пересувається графом і сприймає позначки його вершин. Запропоновано методи аналізу мов у алфавіті позначок, асоційованих з вершинами графів і самими графами. Встановлено відношення покриття однієї вершини іншою та відношення їх ідентичності, індуковані порівнянням мов. Розроблено ефективний метод перевірки покриття й ідентичності вершин. Визначено експоненціальну верхню оцінку довжини слова, яке розрізнює вершини. Знайдено окремий вид детермінованих графів, для яких встановлено досяжну лінійну верхню оцінку довжини такого слова. До наукового обігу введено поняття ідентифікатора вершини графа - скінченної множини слів у алфавіті позначок, яке відрізняє дану вершину від усіх інших. Знайдено умови існування та наведено оцінки складності ідентифікаторів, розроблено методи їх побудови. Встановлено відношення ідентичності та слабкої ідентичності графів, індуковані порівнянням їх мов, запропоновано спеціальну характеристику для даних відношень. Досліджено структуру та потужність класів ідентичності, знайдено їх екстремальні елементи. До наукового обігу введено поняття експерименту з графом, сутність якого полягає у перевірці мобільним агрентом наявності/відсутності у мові графа заданих множин слів. Проаналізовано результати діагностичних експериментів, що визначають вершину графа, з якої починає рухатися мобільний агент, а також контрольних досліджень, які відрізняють граф-еталон від заданого класу графів. Запропоновано методи побудови та проведення діагностичного експерименту, створені на базі побудови ідентифікаторів усіх вершин графа. Визначено верхню межу оцінки складності таких експериментів, експоненціальних у загальному випадку та поліноміальних для детермінованих графів. Розроблено методи побудови та проведення контрольного експерименту для ініціального детермінованого графа-еталона відносно скінченного класу ініціальних детермінованих графів, в яких кількість вершин не перебільшує кількості вершин еталона, та відносно класу усіх детермінованих графів. Для першого випадку даний метод розроблено на базі суттєво модифікованого методу Василевського для скінченних автоматів. Для другого випадку запропоновано зображення еталона спеціальною парою скінченних множин слів, аналогічною системі визначальних відношень для скінченних автоматів. Встановлено поліноміальні верхні оцінки складності даних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.36,0 +
Шифр НБУВ: РА352868

      
17.

Пічкур В.В. 
Аналіз і оцінка диференціальних включень методами практичної стійкості: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.04 / В.В. Пічкур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію практичної стійкості диференціальних включень. До наукового обігу введено клас просторово рівномірних багатозначних відображень і проаналізовано його властивості. Запропоновано визначення трубки напівнеперервного зверху компактозначного відображення. Показано, що для неперервного просторово рівномірного відображення трубка складається з точок, що лежать на межі його образу. Означено чотири види практичної стійкості диференціального включення: внутрішню сильну та слабку та зовнішню сильну та слабку. Досліджено властивості максимальної за включенням множини початкових умов кожного з зазначених видів стійкості. Доведено теореми про умови належності до межі максимальної за включенням множини, встановлено її неперервну залежність від часового проміжку та фазових обмежень. Розроблено алгоритми обчислення оптимальних множин початкових умов, числові методи знаходження оптимальних оцінок початкових умов, фазових обмежень, правої частини, часу практичної стійкості у разі лінійних диференціальних включень. Для різних класів систем (динамічних, за постійно діючих збурень, з імпульсним впливом, множинних динамічних) визначено властивості максимальної за включенням множини практичної стійкості. Проведено апробацію розроблених методів під час розв'язання прикладних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617.1,0 +
Шифр НБУВ: РА345423

Рубрики:

      
18.

Коновалова О.В. 
Аналіз оборотних активів підприємства (на прикладі підприємств гірничої промисловості Кривбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Коновалова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до розв'язання питань організації аналізу оборотних активів відповідно до сучасних вимог керування як особливого різновиду господарських заходів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення класифікації оборотних активів гірничорудних підприємств. Визначено основні напрямки покращання організації та розвитку методики аналізу виробничих запасів, поточних фінансових інвестицій, дебіторської заборгованості, грошових активів. Подано рекомендації щодо вдосконалення методики розрахунку нормативів на гірничо-збагачувальних комбінатах. Удосконалено методику розрахунку сповільнення оборотності оборотних активів через надлишкові запаси концентрату. Визначено резерви більш ефективного використання цих активів на базовому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР53)305.451-934
Шифр НБУВ: РА326949

Рубрики:

      
19.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
20.

Шевчук В. Р. 
Аналітичне забезпечення раціоналізації грошових потоків підприємств (на прикладі меблевого виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В. Р. Шевчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення методики й організації економічного аналізу грошових потоків підприємств, що охоплює побудову моделі аналітичних досліджень і з'ясування особливостей їх проведення з метою раціоналізації грошових потоків меблевиробничих підприємств України. Значну увагу приділено дослідженням закономірностей та особливостей формування грошових потоків у меблевиробництві, з'ясуванню передумов раціоналізації грошових потоків підприємств в Україні, розробці пропозицій щодо вдосконалення методики ретроспективного аналізу й обгрунтуванню методик стратегічного й оперативного аналізу грошових потоків зі з'ясуванням організаційного механізму реалізації аналітичних досліджень. Результати досліджень використано в практичній діяльності аналітичної роботи меблевиробничих підприємств, що сприяло підвищенню їх платоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)320.616.515.5-149.3
Шифр НБУВ: РА312730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського