Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (878)Книжкові видання та компакт-диски (913)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОЛОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тимощук Н.М. 
Антитоталітарний дискурс української прози ХХ століття: проблематика голодомору та особливості її художньої реалізації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Тимощук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження української прози, присвяченої трагічним подіям голодомору, проаналізовано ідейно-естетичні тенденції в зображенні штучного голоду 1932 - 1933 рр. Системно осмислено пласт української епіки про голодомор у зв'язку з творами есхатологічного характеру української та зарубіжної літератури. Розглянуто специфіку авторського бачення цього вияву тоталітаризму, естетичні та етичні засади епічного відображення голодних років доби сталінізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(УК=4/8)-334 +
Шифр НБУВ: РА342634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Петренко В.І. 
Більшовицька влада та подільське селянство у 1920-х - першій половині 1930-х рр.: причини, технології, демографічні наслідки Голодомору-геноциду: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Петренко ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу технологій і методів політики більшовицької влади щодо селянства доведено факт геноциду українського народу Голодомором у 1932 - 1933 рр. на прикладі Поділля. Проаналізовано 24 види державних фінансових визискувань з селянства (зокрема, сільськогосподарський податок, самообкладання, індивідуальне оподаткування, державні позики), які значно перевищували матеріальні можливості селянських господарств. Встановлено, що фіскальна заборгованість селянства більшовицькій державі започаткувала масовий терор в українських селах у формі конфіскацій власності, продовольства, розкуркулення селянських господарств. Описано механізми розкуркулення та депортацій подільського селянства у ході примусової суцільної колективізації, що призвели до знищення найбільш продуктивних сил села. Розкрито роль даних механізмів як засобу придушення селянського опору політиці більшовиків. Проаналізовано методи хлібозаготівель, показано значення "буксирних" бригад, розглянуто їх склад і специфіку діяльності як виконавців політики влади з вилучення продовольства у селянства. Визначено загальну кількість населення кожного з 71-го районів подільського регіону на початок 1932 р. і у 1934 р., що дозволило уточнити статистику жертв Голодомору та його демографічні наслідки. Показано перманентність селянського опору більшовицькій владі протягом 1920 - 1930-х рр., обгрунтовано значення даного явища як підстави для розправи з селянством шляхом організації штучного голоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-209 +
Шифр НБУВ: РА369217

Рубрики:

      
3.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бобрицька О.М. 
Вплив адреналіну і карбахоліну на обмін азотистих речовин в молочній залозі лактуючих кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.М. Бобрицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено експериментальні дані, які характеризують участь молочної залози лактуючих кіз в обміні аміаку, сечовини, аміноазоту та білків сироватки крові, а також роль адреналіну та карбахоліну в регуляції біосинтезу білків молока й обміну азотистих речовин між кров'ю і молочною залозою на фоні вимкнення Н-холінореактивної системи бензогексонієм. Встановлено, що молочна залоза лактуючих кіз на фоні 24 - 28-годинного голодування періодично поглинає з крові а виділяє у кров азотисті речовини, використовуючи їх для біосинтезу білків молока і тканин молочної залози. Під дією адреналіну зменшується інтенсивність поглинання азотистих метаболітів із крові молочною залозою та утворення білків молока, тоді як карбахолін посилює використання азотистих речовин, які притікають з кров'ю тканинами молочної залози для біосинтезу молочних білків. За даних умов адреналін діє безпосередньо через адренорецептори тканин або через центральні структури вегетативної нервової системи, тоді як карбахолін діє тільки через холінорецептори тканин організму без вмикання центральних Н-холінореактивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60*725.11*723-642:Г297.32,022 + П661-273.97,022
Шифр НБУВ: РА309510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Григорова 
Вплив екстремальних факторів на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Григорова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейро-гуморальні та клітинно-молекулярні механізми загального адаптаційного синдрому. За допомогою розроблених високочутливих індикаторів проведено порівняльні дослідження впливу фізичного навантаження, іммобілізації, алкоголізації, металів і зв'язуючих їх агентів, голодування, високої і низької температури на вміст цинку в клітинах. Для цитохімічного визначення цинку розроблено методи, що базуються на застосуванні високочутливих і селективних реагентів. Запропоновано способи виявлення секреторного матеріалу в клітинах. Встановлено, що різні, зокрема протилежні, фактори викликають подібні зміни в клітинах, які призводять до зниження вмісту цинку та секреторного матеріалу. У випадку комбінованої дії екстремальних факторів виявлено потенційований ефект. На підставі результатів дослідження доведено, що призначення дієти, компоненти якої містять цинк, або введення в організм оцтовокислого цинку запобігає розвитку дефіциту цього металу в клітинах, поліпшує в них біосинтетичні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*550*723-601.3 + Е60*550*723-601.3 + Е60*550в760.72
Шифр НБУВ: РА317390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фомін А.В. 
Вплив нацистської окупації на соціальну сферу України (1941 - 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Фомін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан соціальної сфери Східної України та вплив на неї нацистської окупації у 1941 - 1943 рр. На підставі аналізу джерельної бази й історіографії показано, що відбувалась трансформація політики окупантів щодо соціальної сфери регіону, зокрема, поліпшувалось продовольче та соціальне забезпечення населення, було здійснено: спроби налагодити медичне обслуговування, водопостачання, транспорт; запровадження обов'язковості початкової освіти; дозвіл на відкриття декілька семирічних і фахових шкіл, дитячих ясел і садків; невтручання у культурні проекти інтелігенції, навіть допомогу у цьому з метою використання кіно, театрів, газет для власної пропаганди. Відзначено, що навіть за умов часткового відновлення галузей соціальної сфери східної України у роки нацистської окупації, їх функціонування не забезпечувало задоволення мінімальних життєвих потреб абсолютної більшості населення регіону, а безпосереднім наслідком панування "нового ладу" та його впливу на становище соціальної сфери зазначених областей стали тисячі померлих від голоду, холоду та хвороб людей. У спадщину українському народу загарбники залишили руїни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 +
Шифр НБУВ: РА349992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пшеничний 
Голод 1932-1933 років в Україні (на матеріалах південно-східних областей): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тарас Юрійович Пшеничний ; Державний вищий навчальний заклад "Переяслав-Хмельницький держ. педагогічний ун-т ім. Григорія Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209
Шифр НБУВ: РА359095

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Горбуров К.Є. 
Голод 1946 - 1947 років на території півдня УРСР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.Є. Горбуров ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення проблем голоду 1946 - 1947 рр. у південному регіоні УРСР. Доведено, що головною причиною голоду були надмірні хлібозаготівлі, жорстка регламентація діяльності колгоспів і радгоспів, а також у цілому антиселянська політика сталінського режиму. Досліджено демографічні втрати населення областей південного регіону. Розкрито економічні та соціальні наслідки повоєнного голодомору. Вивчено стан сільського господарства у перші повоєнні роки, висвітлено опір селянства владним структурам, розкрито репресивно-каральні акти, здійснені проти трудівників сільського господарства. Показано регіональні особливості голоду 1946 - 1947 рр. на Півдні УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)423-209 + Т3(4УКР5)423-209 +
Шифр НБУВ: РА350600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Долинянська Т.В. 
Голод в СРСР 1946 - 1947 років: ретроспективний соціально-політичний аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Долинянська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано соціально-економічне становище Радянського Союзу після завершення Другої світової війни. Визначено об'єктивні причини виникнення та розповсюдження голоду в країні (наслідки війни та сильна засуха в основних зернових районах країни у 1946 р.). Доведено пріоритетний вплив повоєнної економічної політики держави у виникненні голоду. Розглянуто способи виживання населення, зокрема розкрито роль західних регіонів Радянського Союзу у даному процесі. Досліджено опір голодуючих регіонів країни впровадженню державної політики створення недоторканих продовольчих резервів для підтримки прорадянських сил та режимів за кордоном за рахунок пограбування власного селянства. Проаналізовано основні наслідки трагедії - зубожіння населення, занепад сільського господарства та поглиблення демографічної кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)623-209 +
Шифр НБУВ: РА346542

Рубрики:

      
10.

Маркова С.В. 
Голодомор 1932 - 1933 рр. на Поділлі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Маркова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови, хід, наслідки та специфічні особливості у контексті загальноукраїнських подій останньої чверті 1920-х - початку 1930-х рр. Проаналізовано процеси занепаду продуктивних сил подільського села, дезорганізації сільського господарства, що призвели до катастрофічного зубожіння народних мас. Встановлено причини широкомасштабної трагедії 1932 - 1933-х рр. на Поділлі, зокрема, колективізацію, розкуркулення, хлібозаготівлю. Значну увагу приділено особливостям голодомору у прикордонній смузі та його багатонаціональному характеру. Висвітлено комплекс політико-економічних заходів щодо подолання наслідків голодомору 1932 - 1933 рр. на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр348)614-209
Шифр НБУВ: РА318493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Яценко Є.Ю. 
Голодомор 1932-1933 років на Харківщині: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.Ю. Яценко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджується голодомор 1932-1933 років на Харківщині. Проаналізовані причини голодомору, показано перебіг цього явища, виявлені його наслідки. Населення Харківської області в 1932-1933 рр. тяжко постраждало від штучно створеного голодомору. В першу чергу це стосується селянства. Прямі демографічні втрати за цей період на Харківщині складають не менше 1,5 млн. осіб. Наслідки голодомору відбилися на всіх сферах життя суспільства. В 1932-1933 рр. на території Харківської області мав місце акт геноциду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)614-209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Яценко А.М. 
Голодомор в Україні 1932 - 1933 років як проблема світової журналістики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.М. Яценко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Виконано комплексне дослідження явища голодомору в Україні 1932 - 1933 рр. як однієї з провідних тем української та світової журналістики. Проведено грунтовний аналіз його різних аспектів, зокрема національно-соціального, морально-правового, демографічного, історичного, інформаційного та мовно-концептуального. З'ясовано особливості висвітлення явища голодомору 1930-х рр. в українських і закордонних періодичних та монографічних джерелах (даного історичного періоду та сучасних). Охарактеризовано специфіку функціонування образу публіциста в газетному тексті доби тоталітарної журналістики (на прикладі львівського щоденника "Діло" 1932 - 1937 рр.). Вперше виконано мовно-концептуальний аналіз лексеми голод 1932 - 1933 рр. у художніх, публіцистичних і наукових текстах і досліджено її семантичне поле на підставі вивчення лексико-графічних праць. Доведено, що голодомор спричинив появу в українській мові специфічних неологізмів, абревіатур, стійких словосполучень і формування нових жанрів усної народної творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.115:Т3 +
Шифр НБУВ: РА334829

      
Категорія: Будівництво   
13.

Голоднов О.І. 
Граничний стан сталевих колон і балок при наявності залишкових напружень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / О.І. Голоднов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано рішення проблеми визначення залишкового напружено-деформованого стану, що виникає після виготовлення конструкцій, та його впливу на несучу здатність і деформативність сталевих колон і балок. Розроблено методи розрахунку залишкового стану та його впливу на несучу здатність і деформативність конструкцій. За допомогою запропонованих методів визначено область раціонального застосування. Розроблено методики та проведено експериментальні дослідження стискуваних і згинних елементів різної форми перерізу, що дозволили перевірити основні положення методів розрахунку. Запропоновано методологію проектування та виготовлення конструкцій з регульованим залишковим напруженим станом для підвищення стійкості стискуваних елементів на етапах їх проектування та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.1-028.01 +
Шифр НБУВ: РА343315

Рубрики:

      
14.

Іщенко І.В. 
Державна політика у сфері боротьби з соціальними аномаліями періоду непу (1921 - 1928 рр.): досвід, протиріччя, уроки (за матеріалами Півдня України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Іщенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Всебічно проаналізовано чинники суспільних аномальних явищ, що обумовили їх існування на кожному з трьох виділених періодів: голоду 1921 - 1923 рр. і неврожаю 1924 р., стабільних стосовно економіки 1925 - 1926 рр. та в останньому періоді непу 1926 - 1928 рр. Відтворено динаміку розповсюдження аномальних явищ у суспільстві, яка свідчить про відповідний рівень ефективності державної політики щодо їх запобігання та ліквідації. На прикладі діяльності Дніпропетровської окружної, районних, партійних організацій, місцевих органів влади та уряду республіки, у хронологічних межах 1926 - 1928 рр. досліджено пріоритети соціальної політики, спрямованої на подолання суспільних аномальних явищ. На підставі аналізу ефективності організаційно-правової системи щодо боротьби з соціальними аномаліями, втіленої властями упродовж періоду непу, виявлено подальшу тенденцію змін бездоглядності, жебракування, бродяжництва, проституції та алкоголізму. Узагальнено позитивний та негативний досвід боротьби з цими явищами на півдні республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА326154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лахач Т. О. 
Державна регламентація шлюбно-сімейних відносин у радянській Україні 1920 - 1930-х років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Лахач ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз моделі державної регламентації шлюбно-сімейних відносин у контексті політичних, економічних, соціокультурних змін і перетворень. Досліджено засадничі принципи політики більшовиків щодо старих церковних законів про шлюбно-сімейні відносини. Вивчено трансформацію морально-ціннісних імператорів суспільства та шлюбно-сімейних відносин, вплив політичного режиму на розвиток селянських і міських родин, процес формування нової системи родинних потреб внаслідок Голодомору 1932 - 1933 рр., становище жінки-матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + Х839(4УКР)7-1:61
Шифр НБУВ: РА373754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Нго 
Державне регулявання АПК в економіці перехідного періоду: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Чунг Хоа Нго ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні питання державного регулювання АПК як базового комплексу національного господарства за умов перехідної економіки. Виявлено історико-організаційні причини впливу голоду як складного соціально-екномічного феномену на еволюцію форм державного регулювання виробництва, розподілу та споживання основних видів продовольства. На підставі матеріалів дослідження у аспекті досліження II сфери АПК Харківщини показано негативні наслідки ринкової трансформації. Виявлено негативну тенденцію зменшення поголів'я, основних видів тварин. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення багаторівневої системи державного регулювання АПК з метою досягнення цілей ринкової трансформації - підвищення життєвого рівня більшості населення країни. Зазначено, що система державного регулювання передбачає складові - дотацію на продовольство, компенсацію витрат, кредитні пільги, соціальну державну підтримку та загальні витрати держави на науку, покращання земель, підтримку селянських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зінченко А.Г. 
Дитяча безпритульність в радянській Україні в 20-х - першій половині 30-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Г. Зінченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Уточнено визначення поняття "дитячої безпритульності" та класифікацію її видів. Виявлено політичні причини виникнення дитячої безпритульності та їх вплив на зростання зазначеного соціального явища. Досліджено фактори розвитку та шляхи подолання дитячої безпритульності в період голодомору 1932 - 1933 рр. Розкрито роль, значення й основні напрямки діяльності громадських організацій і об'єднань щодо ліквідації дитячої безпритульності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-298
Шифр НБУВ: РА318364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Савченко Ю.О. 
Дослідження гуморальної ланки регуляції періодичної моторної активності шлунка та дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.О. Савченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено роль гістаміну, гастрину, панкреатичного поліпептиду (ПП), інсуліну та глюкози у регуляції голодної моторики шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) у собак. Виявлено, що ПП зменшує тривалість періодів роботи та подовжує тривалість періодів спокою в шлунку та ДПК, а також зменшує концентрацію глюкози у крові. З'ясовано, що концентрація ендогенного гастрину в плазмі крові не впливає на циклічні виникнення мігруючого моторного комплексу. Встановлено взаємозв'язок коливань ПП, інсуліну та глюкози в крові, розкрито їх вплив на регуляцію періодичної моторної активності. З'ясовано, що гіпоглікемія під час I фази стимулює вивільнення ПП, який обумовлює появу II фази мігруючого моторного комплексу. Зроблено висновок, що глюкагон підвищує концентрацію глюкози в крові під час III фази, яка стимулює вивільнення інсуліну. Доведено, що інсулін знижує концентрацію глюкози в крові та стимулює вивільнення ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*01 + Е60*734.24*01 +
Шифр НБУВ: РА360334

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Павличенко А.К. 
Еколого-фізіологічні та морфологічні особливості мікроскопічних грибів, виділених з приміщень 4-го блоку Чорнобильської АЕС: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / А.К. Павличенко ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологічні, фізіологічні та біохімічні особливості меланінвмісних грибів, виділених з приміщень 4-го блоку ЧАЕС. Виявлено особливості росту всіх досліджених штамів H. resinae, C. herbarum та C. sphaerospermum, зокрема, їх повільний вихід в стаціонарну фазу. Це дає підставу віднести їх до групи олігокарботолерантних грибів. Показано стійкість темнопігментованих грибів, виділених з приміщень об'єкту "Укриття", до тривалого голодування (200-т діб), їх здатність до росту на силікагельному середовищі за наявності слідових кількостей вуглецю. Виявлено два типи морфологічних змін у H. resinae, C. herbarum та C. sphaerospermum за умов низьких концентрацій вуглецю у поживному середовищі (0,1 г/л та менше), а саме: втрату репродуктивного апарату, утворення фрагментованого міцелію (H. resinae) редукцію спороношень (C. herbarum і C. sphaerospermum). За результатами проведених досліджень установлено, що більшість штамів H resinae, C. herbarum та C. sphaerospermum мала низьку активність гідролітичних ферментів, яка в 26 % випадків була відсутня. Лише H. resinae штами 63, 77, 76, 52 проявили високу ліполітичну активність. Установлено високу внутрішньоклітинну та низьку позаклітинну каталазну активність практично у всіх досліджених штамів мікроміцетів. Всі наведені особливості досліджених штамів H. resinae, C. herbarum та C. sphaerospermum зумовлюють їх постійне виявлення у приміщеннях об'єкту "Укриття".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*73 + Е521.2*80 + Е521.2*99 +
Шифр НБУВ: РА364256

Рубрики:

      
20.

Машуков А. О. 
Ефективність госпітального етапу реабілітації хворих на рак товстої кишки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / А. О. Машуков ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

Показано, що у хворих на рак товстої кишки (РТК) поряд з клінічними проявами основного захворювання відзначаються виражені порушення якості життя (психологічні, гастроінтестинальні, системні, дефекаційні), які значною мірою зберігаються і в післяопераційному періоді. Розроблено алгоритм оцінювання основних показників, що визначають якість життя хворого на РТК до та після операції. Вперше в Україні впроваджено в онкологічну практику концепцію ранньої післяопераційної мобілізації онкологічних хворих (fast-tract rehabilitation), яка сприяла значному зниженню кількості післяопераційних імобілізаційних ускладнень (гіпостатичні пневмонії, тромбоемболічні ускладнення, диспепсії тривалого голодування тощо), але мало впливала на показники якості життя таких хворих. Розроблено комплексну програму реабілітаційних хворих на РТК, яка включає fast-tract rehabilitation, внутрішній прийом мінеральних вод, психофармакотерапію та лікувальну фізкультуру. Показано, що завдяки способу ранньої післяопераційної реабілітації таких хворих зменшуються психоемоційні, гастроінтестинальні, системні, дефекаційні розлади, покращується якість їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33
Шифр НБУВ: РА385019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського