Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (74)Реферативна база даних (1135)Книжкові видання та компакт-диски (443)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕРБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 143
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
2.

Квітко Г.П. 
Наукове обгрунтування і розробка інтенсивних агротехнічних прийомів підвищення кормової продуктивності люцерни в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / Г.П. Квітко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Багаторічні дослідження (1965-1998 рр.) закономірності формування урожаю люцерни переконливо свідчать, що стабільне, гарантоване підвищення кормової продуктивності, в наступні роки використання травостою, можливо тільки за агроекологічних умов, які забезпечують ріст і розвиток за ярим типом, коли рослини в рік посіву досягають фази цвітіння. За ярого типу розвиток в рік посіву, на другий і третій роки люцерна формує максимально можливі урожаї, повністю використовуючи біокліматичний потенціал лісостепової зони України. Ярий тип розвитку забезпечується безпокривними весняними посівами із застосуванням ефективних гербіцидів, літніми безпокривними посівами, проведеними до третьої декади липня, а також сумісними посівами з ярими капустяними і ранніми зерновими при нормах висіву останніх 1,0 і 2,0 млн/га схожих насінин. Ланки сівозмін з безпокривними і сумісними посівами люцерни забезпечують збільшення збору кормових одиниць на 32,4-40,6% порівняно з ланкою сівозміни ячмінь на зерно-люцерна-люцерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-4(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гришин О.М. 
Ріст, розвиток і урожайність соняшника в післяукісних посівах в залежності від обробітку грунту, способів сівби і прийомів догляду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Гришин ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в умовах північної підзони Степу України вивчені обробіток грунту, страхові добавки до густоти посіву, прийоми догляду за післяукісним соняшником на гербіцидному і безгербіцидному фондах. Встановлено, що найбільші врожаї післяукісного соняшника формуються по оранці на 20-22 см при сівбі звичайним способом зі страховою добавкою насіння 40-60%, внесенні грунтового гербіциду або проведенні посходових боронувань. Досліджені особливості росту і розвитку рослин, їх виживання, формування кореневої системи, водоспоживання, забур'яненість, продуктивність, якість насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
4.

Павловська Т.В. 
Особливості змін ценозу бур'янів в польових сівозмінах правобережного Лісостепу України в зв'язку з тривалим застосуванням різних систем основного обробітку грунту і удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Т.В. Павловська ; Ін-т земл-ва УААН. — Чабани, 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-467(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
5.

Маслійов С.В. 
Біологічні особливості й ефективність вирощування розлусної кукурудзи в південно-східній частині України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Маслійов ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено екологічну безпечну технологію вирощування розлусної кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей підвиду та нових гібридів. Для одержання стабільних і високих урожаїв зерна розлусної кукурудзи без застосування гербіцидів необхідно висівати гібриди Дніпровський 298 та Дніпровський 925 з густотою стояння рослин 45 тис/га та шириною міжрядь 30-45 см. Строки сівби - 2-3 декади травня. Обробіток грунту повинен складатися з оранки на 20-22 см та 3-х допосівних культивацій. Така технологія забезпечує врожайність зерна на рівні 35-40 ц/га при найменших матеріальних та енергетичних витратах. Умовно чистий прибуток досягає 4,8-6,3 тис. гр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР-4ВОР),022

Рубрики:

      
6.

Сахненко В.В. 
Застосування нових пестицидів в інтегрованій системі захисту озимої пшениці від найбільш поширених збудників хвороб в умовах Правобережного Лісостепу та Полісся України: Автореф. дис... канд. c.-г. наук: 06.01.11 / В.В. Сахненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення системи захисту посівів озимої пшениці від хвороб, фітофагів і бур'янів в умовах Правобережного Лісостепу і Полісся України. Наведено порівняльне вивчення ефективності та результати визначення економічно вигідних норм витрати: протруйників максим 025 (флудіоксоніл), 2,5% т.к.с. та дивіденд 030 (дифеноконазол), 3% т.к.с, фунгіциду тілту-преміум (пропіконазол), 37,5% з.п., суміші фунгіцидів альто (ципроконазол), 40% з тілтом (пропіконазол), 25% к.е, протруйника-інсектициду промет (фуратіокарб), 40% мк.с., та гербіциду сатісу (триазулфурон, 6% + флуороглікофен-етил, 12%), 18% з.п. Досліджено дію препаратів на розвиток хвороб, розмноження шкідників, забур'яненість посівів, ріст, розвиток та біохімічні процеси в рослинах, урожай та якість зерна озимої пшениці, а також економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03(2Укр3),022

      
7.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
8.

Міщенко Ю.Г. 
Порівняльна оцінка екологобезпечних заходів боротьби з бур'янами в посівах кукурудзи на різних фонах живлення в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Ю.Г. Міщенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Доведено, що для локального внесення гербіциду прімекстра у насіннєвих оболонках найбільш ефективне інкрустування насіння кукурудзи даним преператом у нормі 0,9 л/т. Виявлено, що ущільнення кукурудзи у фазі 5 - 7 листків кормовими бобами є доцільним фітоценотичним засобом пригнічення бур'янів. Визначено позитивний вплив даних екологобезпечних засобів боротьби з бур'янами на біологічну активність та поживний режим грунту. Розрахунки енергетичної та економічної ефективності вказують на раціональність застосування даних заходів у вирощуванні кукурудзи на силос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467(4УКР-4СУМ),022
Шифр НБУВ: РА307936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Джам О.В. 
Розвиток кореневих гнилей ярого ячменю після застосування гербіцидів у північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.В. Джам ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено розвиток та видовий склад кореневих гнилей ярого ячменю після застосування гербіцидів. Вперше в умовах України вивчена мікрофлора ризосфери ярого ячменю та динаміка її чисельності, уточнений видовий склад мікофлори грунту після застосування гербіцидів. Визначено біологічну ефективність нових гербіцидів проти дводольних бур'янів у посівах ярого ячменю, що дало можливість зареєструвати їх і внести в "Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.127.050.7(2УКР-4КИЕ),022

      
10.

Євтушенко Г.О. 
Елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.О. Євтушенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей нових сортів. Встановлено: для одержання стабільних і високих урожаїв качанів цукрової кукурудзи, зменшення забур'яненості посівів без застосування гербіцидів і постачання їх протягом тривалого часу до споживача, на Сході України необхідно висівати ранньостиглі сорти - Ромашка, Делікатесна, середньоранній сорт Ароматна, середньостиглі - Апетитна 5 та Дабл Світ з густотою стояння рослин 80 тис/га. З метою зниження матеріальних та енергетичних витрат, а також підтримки високої мікробіологічної активності орного шару грунту й отримання високоякісної продукції замість мінеральних добрив або їх частини доцільно використовувати біопрепарати діазотрофних бактерій: різоагрін, різоентерін, агрофіл. Впровадження даних елементів технології у виробництво забезпечує врожайність качанів на рівні 80-95 ц/га у ранньостиглих, 120-136 ц/га у середньоранніх та 135-150 ц/га у середньостиглих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР-4ЛУГ),022
Шифр НБУВ: РА308681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сторчоус І.М. 
Кореневі гнилі озимої пшениці та мікрофлора грунту при застосуванні гербіцидів в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / І.М. Сторчоус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено розвиток та типи кореневих гнилей озимої пшениці після застосування гербіцидів. Визначено структуру комплексу грибів - збудників хвороби. Доведено вплив гербіцидів на динаміку чисельності різних груп мікроорганізмів та на деякі види грунтової мікрофлори. Виявлено фунгітоксичну дію окремих гербіцидів на збудників кореневої гнилі у чистій культурі. Оцінено біологічну ефективність гербіцидів проти двосім'ядольних бур'янів у посівах озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.521(4УКР-4КИЇ),022 + П491.121.030.7(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА310303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

В'ялий С.О. 
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. В'ялий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив 19-річного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні фактори грунтової родючості та врожайність кукурудзи на зерно. Встановлено, що застосування полицево-плоскорізної системи основного обробітку сприяло накопиченню гумусу, покращило агрофізичні властивості, забезпечило ефективну боротьбу з бур'янами, дозволило отримати урожай кукурудзи на рівні контролю за менших енергетичних витрат на його проведення. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадний обробіток грунту під кукурудзу на зерно в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43
Шифр НБУВ: РА312179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Могильна О.М. 
Система застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Могильна ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення системи застосування гербіцидів у посівах цибулі ріпчастої, які забезпечують зниження забур'яненості на 90 - 95 % і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Встановлено, що тотрил з набу застосовують в баковій суміші у дозі (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га. Фітотоксичність суміші підвищується через додавання до робочого розчину в якості ПАР масляно-емульсійного препарату суспензії (МЕПС) у дозі 4 л/га або рідкого комплексного добрива (РКД) - 15 л/га. Вивчено післядію гербіцидів грунтової дії (стомпу, рейсеру, зенкору, дуалу та бутизану) на наступі овочеві культури в сівозміні, які сприяли зниженню забур'яненості посівів на 10 - 61 %, і не впливали на зниження врожайності цибулі ріпчастої, томату, огірка та капусти пізньостиглої. За результатами досліджень розроблено систему смугового застосування гербіцидів, яка включає досходове внесення стомпу в дозі 3 - 4,5 л/га (розрахунок на суцільне внесення) й одно- та дворазове обприскування сходів баковою сумішшю тотрилу з набу (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га з додаванням МЕПС або РКД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Аббасов Зияд Мехрали огли 
Обгрунтування комплексу машин для смугової технології вирощування баштанних культур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / Зияд Мехрали огли Аббасов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 37 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологічний комплекс машин для смугового вирощування баштанних культур. На базі теоретичних і експериментальних досліджень обгрунтовано та розроблено нові технологічні схеми та параметри робочих органів комплексу машин для виконання технологічних операцій: внесення мінеральних та органічних добрив у смуги; зарівнювання борозни одночасно з оранкою смуги; внесення пестицидів одночасно з передпосівною культивацією, стрічково-гніздовий посів із синхронним порційним внесенням гербіцидів, міжрядний обробіток і вибіркове збирання плодів. Розроблений комплекс машин забезпечує ступені зменшення затрат праці, питомих капітальних вкладень і приведених витрат - 75,1; 42,2 та 31,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.234 + П241-43-451.3-480
Шифр НБУВ: РА313891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Леонтюк І.Б. 
Ефективність гербіцидів та їх сумісного застосування з біостимуляторами росту на посівах озимої пшениці в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / І.Б. Леонтюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше проведено всебічне вивчення впливу гербіцидів гроділу та трезору, внесених окремо та сумісно з біостимуляторами росту, на забур'яненість посівів, біологічні процеси у рослинах і грунті та на продуктивність озимої пшениці. Вивчено ативність ферментів окисно-відновної дії, анатомічну будову епідермісу листків, динаміку накопичення біомаси та сухих речовин, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу та продуктивність фотосинтезу посівів. Проаналізовано біологічну активність грунту, вплив окремих комплексів на формування урожайності та якості зерна озимої пшениці. Надано порівняльну агроекономічну оцінку ефективності застосування гербіцидів та їх сумісного внесення з біостимуляторами росту в посівах озимої пшениці. Зроблено висновок, що сумісне внесення гербіцидів гроділу та трезору разом з біостимуляторами росту зменшує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-46(4УКР) + П146.752(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Єщенко О.В. 
Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Єщенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено реакцію насінників цукрових буряків на гербіциди за показниками проходження фенологічних фаз, морфологічними ознаками, функціонування андроцею цієї культури, ембріонального розвитку насіння, урожайності та якості вирощеного насіння. Визначено норми застосування гербіцидів, безпечних для насінників і ефективних у боротьбі з бур'янами. Встановлено, що під час застосування низьких і середніх норм гербіцидів, рекомендованих для фабричних посівів, не знижується якість пилку та не затримуються процеси ембріонального розвитку насіння, а застосування максимальних рекомендованих норм гербіцидів призводить до погіршення якості утворюваного пилку та недостатнього запилення ЧС-компонента, що обумовлює нижчу продуктівність насінників і гіршу якість отриманого насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-264.22-467.52
Шифр НБУВ: РА317997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шаповалов Г.І. 
Судноплавство у духовному житті населення України (з найдавніших часів до кінця ХІХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Г.І. Шаповалов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історичній науці проаналізовано вплив судноплавства на духовне життя населення України з найдавніших часів до XIX ст. З'ясовано зв'язок між належністю території степової України до середземноморської (атлантичної) цивілізації та етноісторичними процесами, що, відбувалися на українських землях від первинності майже до XIX ст. Показано появу та розвиток обожнювання водної стихії, зокрема, як середовища судноплавства. Встановлено наявність на терені України з доби енеоліту вірувань в існування потойбічного світу за рікою-водою та подорож до нього на човні та уявлень про сонячну ладдю. Доведено походження сучасного державного гербу України від язичницького та християнського символу надії на спасіння - якоря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7
Шифр НБУВ: РА314587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Швартау В.В. 
Фізіологічні основи регулювання активності гербіцидів за допомогою хімічних сполук: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.В. Швартау ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розкрито фізіолого-біохімічні механізми модифікування активності сучасних гербіцидів - інгібіторів синтезу амінокислот, ліпідів і препаратів інших груп за допомогою елементів мінерального живлення, синергістів й антидотів. Розроблено високоефективні гербіциди, синергісти й антидоти та досліджено механізми їх дії. Доведено, що гербіциди - інгібітори ацетил-КоА-карбоксилази можуть взаємодіяти синергічно, якщо вони суттєво відрізняються за ефективністю інгібування ферменту. Встановлено, що гербіциди - інгібітори ферментів з різним механізмом дії можуть взаємодіяти синергічно й адитивно, якщо вони впливають на ключові для рослини ферменти. Відмінності дії двох гербіцидів у механізмі чи величині інгібування одного ферменту також є основою створення синергічних сумішей. Основні класи сучасних гербіцидів структуровано на групи за механізмами та величиною посилення фітотоксичності сполуками азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752
Шифр НБУВ: РА316464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Горбач Н.В. 
Шкідливість бур'янів і вдосконалення системи захисту озимої пшениці в умовах зони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Н.В. Горбач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше на основі комплексного вивчення шкідливості бур'янів обгрунтовано вдосконалення системи захисту озимої пшениці за умов зони Лісостепу України гербіцидами сучасного асортименту. Проведено випробування гербіцидів естерон 60,85 % к.е.(діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, термін реєстрації до 31.12.2003 р.), дербі, 17,5 % в.р.к. (діюча речовина: флорасулам 75 г/л + флуметсулам 100 г/л, в офіційному виданні переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні від 2001 р., інформація щодо реєстрації відсутня), пріма, 30,6 % с.е. (діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,42 г/л + флорасулам 6,25 г/л, термін реєстрації до 31.12.2006 р.) та хармоні, 75 % в.г. (діюча речовина: тифенсульфуронметил, термін реєстрації до 31.12.2003 р.) з додаванням 200 мл/га ПАР тренд 90 з метою порівняння з гербіцидами 2,4-Д амінна сіль, 82,5 % в.р. та діален С, 40 % в.р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Татарінова В.І. 
Динаміка та напрямки деструкції гербіцидів з класу сульфонілсечовин в рослинах та грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.І. Татарінова ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено практичні засади використання плазмово-десорбційної мас-спектрометрії як фізико-хімічного методу для ідентифікації та визначення діючих речовин гербіцідів з групи сульфонілсечовин у рослинних тканинах та грунтах. Запропоновано модельні системи для прогнозування кінетичних параметрів деструкції сульфонілсечовин у тканинах культурних рослин та бур'янів, а також різних типів грунтів, характерних для північно-східного Лісостепу України. На підставі дослідження динаміки метаболізму та деструкції сульфонілсечовин встановлено екологічну придатність гербіцидів даної групи до використання в технологіях вирощування сільськогосподарських культур і одержання якісної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752 в73 +
Шифр НБУВ: РА321164

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського