Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (114)Реферативна база даних (2402)Книжкові видання та компакт-диски (557)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОГРАФІЧНІ$<.>+<.>K=ВІДКРИТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 290
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Круківська А.В. 
Агрокліматична оцінка умов вологозабезпечення території України у період вегетації сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / А.В. Круківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження умов вологозабезпечення сільськогосподарських культур протягом періоду вегетації на території України. На підставі об'єктивної класифікації ознак атмосферного зволоження, агрогідрологічних властивостей грунтів, режиму грунтових вод і рельєфу території розроблено новий метод агрогідрологічного районування України, що дозволяє виявити географічні закономірності формування ресурсів грунтової вологи у період вегетації сільськогосподарських культур. Проаналізовано сучасні особливості режиму агрогідрологічних ресурсів України у вегетаційний період за характеристиками просторового розподілу, міжсезонної та міжрічної динаміки запасів продуктивної вологи грунту в одновидових агроекосистемах. Запропоновано нову методику щодекадного оцінювання та прогнозування запасів продуктивної вологи грунту під посівами основних зернових культур у різних агрогідрологічних районах. Вперше на підставі базової моделі погода - урожай (УкрНДГМІ) досліджено географічні закономірності впливу вологості грунту на формування урожаю озимої пшениці та ярого ячменю в Україні. Обгрунтовано новий підхід щодо мезомасштабного агрокліматичного районування адміністративних областей України з урахуванням впливу неоднорідності підстильної поверхні на просторовий розподіл умов вологозабезпечення за ознаками атмосферного зволоження у вегетаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скорупський Б.В. 
Агрокліматичне обгрунтування і метод оптимізації розміщення польових культур в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Б.В. Скорупський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено статистичні властивості багаторічних рядів динаміки середньообласної урожайності, показників умов зростання польових культур та їх посівних площ в областях та зонах України. Оцінено ступінь відповідності агрокліматичних умов у різних зонах України біологічним потребам рослин. Розроблено принцип розрахунку оптимального розміщення площ польових культур в областях України з використанням симплекс-методу лінійного програмування. Проведено багатоваріантний розрахунок оптимального розміщення польових культур в областях України. Обгрунтовано спосіб оцінки потенціалу агрокліматичних ресурсів у вигляді розв'язку задачі оптимізації розміщення польових культур на даній території. Виявлено географічні закономірності розподілу невикористаного резерву агрокліматичних ресурсів на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черненко О.Є. 
Археологічне зібрання Чернігівського державного музею (1896 - 1948 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.Є. Черненко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше визначено внесок співробітників Чернігова кінця XIX - початку XX ст. у розвиток вітчизняної археології та музейної справи. Установлено авторство відкриття та розглянуто історію перших досліджень ряду археологічних пам'яток Чернігово-Сіверщини (Мізинської стоянки, Шестовицького та Табаївського могильників). Систематизовано і проаналізовано шляхи формування та склад зібрання Чернігівського державного музею, накопиченого у період до 1948 р. Конкретизовано головні культурно-хронологічні показники колекцій. До науково обігу введено найбільш репрезентативні артефакти з музейного фонду, що не були раніше предметом наукового розгляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(23УКР) л61 + Ч774(4УКР)716 +
Шифр НБУВ: РА338830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Потрашков С.В. 
Болгарія в балканській політиці провідних держав антигітлерівської коаліції (1941 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Потрашков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Охарактеризовано двосторонні відносини Болгарії з кожною з держав антигітлерівської коаліції та міжсоюзницькі відносини в контексті політичного курсу Болгарії. Визначено місце, яке посідала Болгарія в стратегічних планах держав антигітлерівської коаліції на Балканах та в Європі, зокрема в планах відкриття другого фронту. Розкрито причини невдачі спроб з боку держав антигітлерівської коаліції залучити Болгарію на свій бік. Визначено ступінь впливу зовнішніх факторів на внутрішньополітичну ситуацію в Болгарії у воєнні роки. Досліджено вплив ситуації в Болгарії на розвиток конфлікту всередині антигітлерівської коаліції на завершальному етапі війни та її роль в генезисі "холодної війни". Показано вплив "суб'єктивного" людського фактора на весь комплекс відносин провідних держав антигітлерівської коаліції з Болгарією. Висвітлено хід радянсько-англійських переговорів у Москві у жовтні 1944 р., надано оцінку "поділу Балкан на сфери впливу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)62 + Т3(4БОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА342641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Надточій С.М. 
Вплив активації мітохондріальної пори на діяльність серця: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.М. Надточій ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Проаналізовано роль активації мітохондріальної пори (МП) в діяльності серця в експериментах на ізольованих перфузованих за Лангендорфом серцях морських свинок, на суперфузованих препаратах міокардіальної трабекули та судинної смужки і на тваринах. За результатами дослідження відкриття МП у разі ізольованого серця під час ішемії-реперфузії, а також за допомогою хімічних активаторів - феніларсин оксиду та антиміцину А - супроводжувалося різким падінням скоротливої активності міокарда, зниженням коронарного потоку й ефективності споживання кисню. Інгібітори МП циклоспорин А і водорозчинний вітамін Е - тролокс ефективно зменшували пошкодження ішемізованого серця під час 40 хв реперфузії, що супроводжувалось вірогідним зменшенням амплітуди підвищення оптичної щільності поглинання у відтікаючому від серця розчині на першій хвилині реперфузії у порівнянні з контрольними умовами. Доведено, що СМФ впливає на фізіологічні показники роботи ізольованого серця та судин і виступає маркером порушення функції серця під час активації МП різного генезу. Встановлено, що СМФ спостерігався в крові під дією різних активаторів МП за умов in vivo.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА328074

Рубрики:

      
7.

Фомін А.В. 
Вплив нацистської окупації на соціальну сферу України (1941 - 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Фомін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан соціальної сфери Східної України та вплив на неї нацистської окупації у 1941 - 1943 рр. На підставі аналізу джерельної бази й історіографії показано, що відбувалась трансформація політики окупантів щодо соціальної сфери регіону, зокрема, поліпшувалось продовольче та соціальне забезпечення населення, було здійснено: спроби налагодити медичне обслуговування, водопостачання, транспорт; запровадження обов'язковості початкової освіти; дозвіл на відкриття декілька семирічних і фахових шкіл, дитячих ясел і садків; невтручання у культурні проекти інтелігенції, навіть допомогу у цьому з метою використання кіно, театрів, газет для власної пропаганди. Відзначено, що навіть за умов часткового відновлення галузей соціальної сфери східної України у роки нацистської окупації, їх функціонування не забезпечувало задоволення мінімальних життєвих потреб абсолютної більшості населення регіону, а безпосереднім наслідком панування "нового ладу" та його впливу на становище соціальної сфери зазначених областей стали тисячі померлих від голоду, холоду та хвороб людей. У спадщину українському народу загарбники залишили руїни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 +
Шифр НБУВ: РА349992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваль Л.М. 
Вплив нікотину на функції клітин В-лімфоцитарного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Коваль ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено молекулярні засади впливу нікотину на клітини В-лімфоцитарного походження. Встановлено, що нікотин впливає на базові життєві функції клітинних ліній мієломи Х63-Ag8, гібридом SP-2/0 і D6 та лімфом DT40 і Ramos, діючи на експресовані ними нікотинові ацетилхолінові рецептори (нАХР). Показано, що нікотин впливає на кількість нАХР, експресованих на поверхні досліджених клітини, здійснюючи їх ап- або даун-регуляцію, що залежить від функціонального стану клітин. Виявлено, що чутливість до дії нікотину залежить від кількості нАХР та їх функціональної активності, на яку, зокрема, впливають адгезивні контакти клітин. Встановлено, що нікотин стимулює проліферацію гібридом і опосердковано знижує продукцію ними антитіл, а також сприяє виживанню за несприятливих умов клітин пре-В лімфоми DT40. З'ясовано, що механізм передачі проліферативного сигналу в клітинах досліджених ліній потребує відкриття іонного каналу або конформаційних змін у молекулі рецептора. Одержані дані свідчать на користь про-проліферативної ролі нікотину для В-лімфоцитів, що пояснює розвиток лімфопроліферативних захворювань і зниження кількості сироваткових імуноглобулінів у людей, що палять цигарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 +
Шифр НБУВ: РА344021

Рубрики:

      
9.

Маруняк Є.О. 
Вплив процесів глобалізації на розвиток регіонів України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Є.О. Маруняк ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть категорії "глобалізація", розвинуто її суспільно-географічні аспекти. Виявлено особливості функціонування міжнародних організацій. Розроблено методику дослідження процесів глобалізації, апробація якої на прикладі України та її регіонів дозволила одержати результати за напрямками: аналіз суспільно-географічних чинників входження України до світової економіки; виявлення особливостей географічної структури її зовнішньоекономічного потоку в аспекті угруповань країн світу, а також векторів регіональної інтеграції; дослідження регіональної специфіки прояву процесів глобалізації з подальшим обгрунтуванням рейтингу регіонів України за інтенсивністю цих процесів; розгляд основних напрямів трансформації структури окремих галузей господарства регіону внаслідок впливу процесів глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА338956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Троценко О.В. 
Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області: пошук та історико-географічний аналіз: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.13 / О.В. Троценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено втрачені географічні об'єкти (ВГО) Дніпропетровщини. Визначено поняття "втрачений географічний об'єкт" і "втрачена геоінформація". Установлено етапи розвитку географічних уявлень про територію області з метою одержання найбільш достовірної та вичерпної інформції про ВГО. Розроблено класифікацію ВГО за функціонально-генетичною ознакою, визначено чинники й умови втрати географічної інформації, здійснено періодизацію процесу зникнення географічних об'єктів з урахуванням природних чинників, історії заселення та промислового освоєння краю, а також інших соціально-політичних причин. Запропоновано концептуальну модель атласу "Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області", складено окремі картографічні моделі, визначено структуру й інформаційне наповнення атласу. Визначено шляхи застосування даного атласу і банків даних у подальших наукових дослідженнях у системі географічної освіти, у галузі пізнавального туризму та для прийняття управлінських рішень на регіональному рівні щодо збереження географічного різноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.8г +
Шифр НБУВ: РА367402

      
11.

Коковський Л.О. 
Географічний вимір економічної безпеки України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Л.О. Коковський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Сформульовано суспільно-географічні засади дослідження економічної безпеки. Визначено суть її географічного виміру. Розроблено систему критеріїв і показників, удосконалено методику оцінювання рівня економічної безпеки регіонів. Визначено основні географічні фактори економічної безпеки України. Проведено комплексне оцінювання даної безпеки регіонів України та її складових (інноваційно-інвестиційної, соціальної та продовольчої). Ідентифіковано основні загрози економічній безпеці регіонів і визначено основні напрями її забезпечення у кожному регіоні. Обгрунтовано економіко-географічний механізм забезпечення даної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)0-995 + У9(4УКР)0-995 +
Шифр НБУВ: РА356422

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Блага М.М. 
Географічні відмінності та шляхи оптимізації використання рекреаційно-ресурсного потенціалу гірсько-приморських територій Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / М.М. Блага ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретичні основи вивчення рекреаційно-ресурсного потенціалу (РРП) території та розроблено фактори географічних відмінностей в його використанні. Виявлено показники факторів та їх значення, які зумовлюють різну ефективність використання РРП території. Досліджено компонентну, функціональну та територіальну структури використання потенційних можливостей рекреаційних ресурсів гірсько-приморських територій Криму. Розроблено принципи та основні напрямки оптимізації використання РРП території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)1
Шифр НБУВ: РА310195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тригуб В.І. 
Географічні закономірності поширення і динаміка фтору у чорноземах південних північно-західного Причорномор'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Тригуб ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано географо-генетичні особливості вмісту та розподілу фтору у південних чорноземах. Досліджено вплив хімічних меліорантів, а також викидів промислових підприємств на вміст фтору у системі "грунт - рослини" на прикладі Одеського суперфосфатного заводу. Установлено географічні закономіності природного поширення й антропогенного накопичення фтору у південних чорноземах зрошуваних і незрошуваних, у грунтових і поверхневих водах північно-західного Причорномор'я. Виявлено, що зрошення та внесення фосфагіпсу призводить до накопичення фтору у грунтах, рослинах, грунтових водах. Визначено локальний характер фторного забруднення грунтів промисловими викидами, обумовлений генетичними особливостями грунтів і типами сільськогосподарського використання земель. Розроблено методику визначення активного фтору в соку рослин, за допомогою якої вперше проаналізовано особливості накопичення рухового фтору в рослинах залежно від агроекологічних особливостей грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР73) + Д220.12 +
Шифр НБУВ: РА337974

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Терещук О.С. 
Географічні засади оптимізації геоекологічного стану природно-господарських систем Нововолинського гірничопромислового району: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.С. Терещук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади досліджень геоекологічного стану природно-господарських систем (ПГС) вуглевидобувних районів. Розроблено алгоритм досліджень, удосконалено існуючу концепцію ПГС і програму їх моніторингу. З'ясовано особливості природних і соціально-економічних умов і ландшафтної організації Нововолинського гірничо-промислового регіону, спричинені ліквідацією нерентабельних шахт. Здійснено покомпонентне та ландшафтно-екологічне оцінювання сучасного геоекологічного стану ПГС дослідженого регіону у масштабі 1 : 25 000 та для основної ділянки "Нововолинськ" 1 : 5 000 і складено цифрові ландшафтно-екологічні моделі. Розроблено конструктивно-географічні пропозиції щодо оптимізації стану навколишнього середовища й удосконалення існуючої системи моніторингових спостережень у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821 +
Шифр НБУВ: РА361538

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Царик Л.П. 
Географічні засади формування і розвитку регіональних природоохоронних систем (концептуальні підходи, практична реалізація): автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / Л.П. Царик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи й алгоритми структурного аналізу природоохоронних систем, виокремлено їх базові елементи. Запропоновано варіанти оптимальної територіальної організації ландшафтних систем. Висвітлено конструктивно-географічні засади сталого розвитку природоохоронних систем території. Визначено пріоритетні функції узгодженого розвитку регіону: антропоекологічну та природоохоронну. Проаналізовано основні напрямки географічних досліджень природоохоронних систем: природничо- та гуманістично-географічний, які органічно поєднуються у конструктивно-географічному підході. Розроблено систему комп'ютерно-картографічних моделей екомережі, багатофакторного аналізу етапів проектування природоохоронних систем Подільського регіону. Обгрунтовано доцільність створення 41-ї ключової території, що репрезентує біотичне та ландшафтне різноманіття 33-х із 37-ми ландшафтних районів Поділля. Створено великомасштабну картосхему біоцентрично-мережевої ландшафтної територіальної структури, що відображає каркас природоохоронної системи регіону. У межах просторових поліфункціональних систем збереження біотичного та ландшафтного різноманіття виокремлено декілька типів екомережоформувальних вузлів: національного рівня - 5, регіонального - 11, локального - 25. Запропоновано модель оптимізації заповідної мережі, що передбачає формування 82-х перспективних для заповідників об'єктів (5 національних природних парків, природний заповідник, 23 регіональні ландшафтні парки, 43 заказники). За результатами аналізу існуючої структури землекористування створено оптимізаційні моделі природоохоронних систем Поділля. Розраховано та зіставлено регіональні індекси антропогенної перетвореності для оптимальної, фактичної та пропонованої структур землекористування Поділля з метою визначення ступеня екологічності фактичної та проектованої структур землекористування в аспекті їх наближення до оптимальної (екологічно стабільної) структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821С + Б1(4УКР-8ПОД),022
Шифр НБУВ: РА369921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кидибиц Н.Й. 
Географічні назви у мовленні угорців м. Берегова та його околиць: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.09 / Н.Й. Кидибиц ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано велике значення вивчення топонімів, які є одним з надійних джерел фіксації мовних явищ. Досліджено історію виникнення географічних назв, динаміку їх розвитку та втрачання топонімів - назв населених пунктів у зв'язку зі змінами політичних систем. Проаналізовано 528 словникових статей та понад 1 200 їх фонетичних і морфологічних варіантів, зібраних за польових умов, винайдених на географічних і кадастрофічних картах різних історичних періодів, а також зібраних в архівах Будапешта та Берегова. Цей матеріал проаналізовано в етимологічному, словотвірному та соціолінгвістичному аспектах, а також за його функцією та мотивацією. За етимологією запропоновано розмежування власне угорських топонімів, топонімів іншомовного походження та змішану групу, до якої входять складні та складені топоніми, складові компоненти яких різного (змішаного) походження. У словотвірному аспекті розмежовано топоніми, утворені від загальних назв, а також - від власних назв. Запропоновано поділ топонімів за їх функцією та мотивацією формування за двома групами: назви об'єктів і споруд, загальні (відапелятивні) назви. З застосуванням цих методів дослідження у поєднанні з порівняльно-історичним методом уперше всебічно проаналізовано топоніми у мовленні угорців м.Берегова та його околиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш166.52-671 + Ш166.52-34:Л + Д8 в4 +
Шифр НБУВ: РА334899

Рубрики:

      
17.

Мальчикова Д.С. 
Географічні основи кадастру сільськогосподарських земель Півдня України (на прикладі Херсонської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Д.С. Мальчикова ; Одес. нац. ун-т ім. І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано напрямки розширення та доповнення сучасної методологічної бази землеоцінювальних робіт: проведення кадастрового районування на агроландшафтній основі та перехід від агровиробничих груп грунтів як об'єктів кадастрової оцінки до сільськогосподарських типів земель. Обгрунтовано полікритеріальну систему показників кадастрової оцінки сільськогосподарських земель на противагу існуючому монокритеріальному підходу з метою повнішого урахування регіональних і локальних особливостей та умов ведення сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХЕС)683.2 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА323837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Личак О.І. 
Географічні основи оцінки екологічних ситуацій (на прикладі Криму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.І. Личак ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено систему теоретико-методологічних положень і методичних прийомів оцінки екологічних ситуацій на географічній основі з апробацією їх на прикладі геосистем Криму, висвітлено поняття "екологічна ситуація". Відзначено, що в основі оцінки екологічних ситуацій на рівні регіонів і мікрорегіонів знаходиться поняття територіальної геоекологічної норми. Розкрито закономірності ландшафтної структури як основи для визначення операційних територіальних одиниць, необхідних для збору первинної інформації, її просторової і часової інтерполяції й екстраполяції. Доведено необхідність сполучення абсолютних і відносних шкал оцінювання, обліку просторової і тимчасової структури геосистем як екологічної характеристики. Визначено методичні розходження, необхідні під час оцінки ситуації на територіях, що виконують різне функціональне призначення: селитебне, рекреаційне, сільськогосподарське, заповідне тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45Укр7-6Кри)08 + Б1(4Укр-4Кры)с7
Шифр НБУВ: РА319421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Зарубіна А. В. 
Географічні основи формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. Зарубіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто загальну стратегію формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградщини: узагальнено теоретичні та методологічні аспекти екомережної концепції з адаптацією до регіональних особливостей, визначено основні проблемні фактори та можливі ресурси для формування в межах конкретного регіону. Проаналізовано історичні етапи господарського освоєння та природозаповідання в межах Кіровоградщини. Виділено природні ядра, екокоридори, які охоплюють більшість об'єктів і територій природно-заповідного фонду. Обгрунтовано територіально-функціональну структуру регіональної екомережі в розрізі фізико-географічних районів у межах регіону дослідження, створено низку картосхем. Визначено шляхи ландшафтно-екологічної оптимізації території дослідження за умов проектування екомережі, напрями раціонального землекористування в межах Кіровоградщини, висвітлено суспільно-економічне значення розробленої природоохоронної стратегії для регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4КІР)08 + Б1(4УКР-4КІР) в75,022
Шифр НБУВ: РА376239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бурка В.Й. 
Географічні особливості розвитку будівельно-індустріальних комплексів України на регіональному рівні (на матеріалах Карпатського економічного району): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Й. Бурка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження взаємозалежності та взаємообумовленості ланок і стадій у технологіях процесу будівництва виявлено суть й особливості формування будівельно-індустріальних комплексів. Запропоновано розглядати організаційно-управлінську, галузеву, територіальну та функціональну структуру будівельної індустрії як складну міжгалузеву систему, що розвивається на базі комплексності. Досліджено будівельно-індустріальний комплекс Карпатського економічного району та уточнено зміст певних наукових категорій і понять, а саме: пункта, центра, вузла, внутрішньообласного району, зони будівельної індустрії, обласного та регіонального будівельно-індустріального комплексу. Розроблено принципи виявлення й аналізу функціональних типів таксономічних одиниць будівельно-індустріального комплексу. Складено серію картосхем даного економічного району, що дало змогу оцінити природно-ресурсну базу, промисловість будівельних матеріалів і територіальну організацію процесу будівництва, а також виявити проблеми та прогнозувати перспективи розвитку будівельно-індустріального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)683.1 +
Шифр НБУВ: РА346160

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського