Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (662)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕНН$<.>+<.>K=ДАКТИЛОСКОПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сатарова Т.М. 
Андрогенез та ембріокультура у кукурудзи in vitro: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.20 / Т.М. Сатарова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 41 с.: рис. — укp.

Визначено генетичні, екологічні, цитологічні та морфологічні особливості індукції андрогенезу у культурі пиляків різних генотипів кукурудзи, охарактеризовано процеси калусогенезу та регенерації у культурі пилкових ембріоїдів та особливості рослин-регенерантів андрогенетичного походження. Доведено, що здатність до індукції андрогенезу у культурі пиляків кукурудзи визначається різним співвідношенням адитивних і домінантних ефектів, а також взаємодією неалельних генів, причому умови зовнішнього середовища здатні впливати на наявність та силу прояву генних ефектів. Вперше проаналізовано вплив генотипу та віку незрілих зародків кукурудзи на проростання за умов in vitro. Створено біологічні технології одержання андрогенних рослин кукурудзи у культурі пиляків in vitro та додаткових генерацій рослин протягом року за рахунок використання ембріокультури in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 + Е50*332.26 +
Шифр НБУВ: РА322117

Рубрики:

      
2.

Стибель В.В. 
Асоціативні інвазії у свиней (епізоотологія, розробка, фармако- токсикологічне та терапевтичне обгрунтування щодо застосування бровермектин-грануляту): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11; 16.00.04 / В.В. Стибель ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Наведено дані вивчення епізоотичної ситуації щодо асоціативних хвороб свиней. Визначено екстенсивність аскарозної, трикурозної, езофагостомозної, саркоптозної інвазії у господарствах різної технології ведення Західного регіону України. Досліджено взаємовідносини у системі паразит - хазяїн на морфологічному, біохімічному, імунологічному та цитогенетичному рівнях за виникнення асоціативних інвазій свиней. Установлено, що метаболіти нематод і кліщів суттєво впливають на кровотвірну функцію, імунний статус організму тварин і функціональний стан внутрішніх органів і здатні спричинювати генні мутації. Вивчено токсикодинаміку бровермектин-грануляту - новоствореного препарату з групи макроциклічних лактонів. Установлено його токсичні параметри за результатами дослідів на лабораторних тваринах. Визначено кумуляцію бровермектин-грануляту в організмі щурів. Установлено динаміку зміни величин коефіцієнтів маси внутрішніх органів, гематологічних і біохімічних показників крові у щурів за умов виконання токсикологічних досліджень препарату. Вивчено гістологічну структуру внутрішніх органів і процеси регенерації в щурів за його тривалого застосування. Установлено кінетичні характеристики діючої речовини препарату. На підставі результатів експериментальних і виробничих досліджень підтверджено високу терапевтичну ефективність бровермектин-грануляту за дози 0,2 г/кг маси тіла у разі моно- (аскарозу, езофагостомозу, трихурозу, саркоптозу) та поліінвазій свиней різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА351125

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Галицький В.А. 
Біоінформатичний аналіз молекулярних механізмів диференціації лімфоїдних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Галицький ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено загальні принципи будови генної мережі диференціації клітин і з'ясування участі мікроРНК у її функціонуванні, а також деталізовано та реконструйовано молекулярні механізми лімфопоезу. Запропоновано механізми ініціації інтерферуючими РНК метилювання ДНК de novo й алельного виключення. Розглянуто еволюційні передумови та механізми виникнення генної мережі диференціації клітин. Запропоновано концепцію модулів генів, згідно з якою дана мережа повинна складатися з окремих елементарних одиниць (модулів генів), керованих позитивним зворотнім зв'язком. Кожен ген зумовлює певний етап окремого напрямку диференціації клітини. Виявлено структуру генної мережі B-лімфопоезу та завершального етапу T-лімфопоезу. Установлено можливу роль мікроРНК miR-181 та miR-150 у регуляції експресії генів рекомбіназ Rag1 та Rag2 і генів транскрипційних факторів Bc16 і MITF. Узагальнено імовірну роль мікроРНК у диференціації клітин та підтриманні стабільності їх геному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА360996

Рубрики:

      
5.

Аджаміян Фарзам 
Вивчення функціональної активності гена інсуліну людини в складі аденоасоційованого вірусу як вектора для генної терапії інсулінозалежного цукрового діабету: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Аджаміян Фарзам ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив різних рекомбінантних молекул, у складі яких присутній ген інсуліну людини, на зміну рівня глюкози у різних біологічних системах, а саме - у культурі клітин ссавців із штучно викликаним діабетом. За результатами проведених досліджень сконструйовано рекомбінантні молекули, які містять ген інсуліну людини та різні регуляторні послідовності - промотори, енхансери, сайти, що сприяють тривалому існуванню вектора у клітинах тощо. Визначено вплив різних молекулярних конструкцій на рівень глюкози у культурі та на рівні організму діабетичних мишей. Доведено: регуляторні послідовності геному вірусу гепатиту В здатні посилювати ефект за умов введення у модельні об'єкти гена інсуліну людини, що виражено у більш значному зниженні рівня глюкози та у зростанні тривалості даного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА307769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
6.

Єфімов Геннадій Васильович 
Воєнна організація держави в особливих умовах : державно-управлінський аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Єфімов Геннадій Васильович ; Львівський регіональний ін-т держ. управління Національної академії держ. управління при Президентові України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА366326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рязанова О.О. 
Вплив біологічно активних лігандів на стабільність міжмолекулярних гомополінуклеотидних комплексів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.О. Рязанова ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження впливу біологічно активних лігандів на стабільність міжмолекулярних гомополінуклеотидних комплексів аденін-тимінового складу. Визначено вплив F1rib на термодинамічні потенціали комплексоутворення. Доведено можливість застосування F1rib як флуоресцентного зонду молекулярної гібридизації нуклеїнових кислот і стабілізатора комплексів антизмістовних і -генних олігонуклеотидів з молекулами мишей.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359087

      
8.

Дівінська В.О. 
Вплив генотипічних та екзогенних факторів на клінічні прояви і перебіг цукрового діабету I типу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Дівінська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено генотипічні особливості організму та екзогенні фактори, що збільшують ризик розвитку цукрового діабету I типу (ЦД I) та визначають прогредієнтність перебігу захворювання. Вивчено поліморфізм генного маркера D6S2414(6p21.31) у хворих на ЦД I та їх батьків. Встановлено генотипи, які асоційовані з ЦД I та алельні варіанти, що мають протективний ефект. Доведено значення спадкової обтяженості окремими мультифакторіальними захворюваннями у формуванні тяжкого перебігу ЦД I у пробандів. Виявлено взаємозв'язок розвитку пізніх ускладнень ЦД I з фенотипом А. Визначено і науково обгрунтовано залежність розвитку ЦД I та його ускладнень від імуногенетичних взаємовідносин "мати - дитина" за антигенами АВ0. Встановлено особливості екзогенної ритміки, пов'язаної з сезоном народження дітей з ЦД I, визначено її вплив на характер перебігу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА329792

Рубрики:

      
9.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Яловенко О.І. 
Генетично змінені штами мікроорганізмів у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів і їхніх інгредієнтів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Яловенко ; АМН. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості індукції генних мутацій у генетично змінених за допомогою генно-інженерних методів мікроорганізмах у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів та їх інгредієнтів. Досліджено закономірності прояву здатності відтінкових бальзамів, стійких крем-фарб для волосся та їх інгредієнтів, шампунів та їх інгредієнтів індукувати генні мутації за різними механізмами мутагенної дії. Установлено, що деякі з досліджуваних відтінкових бальзамів виявилися як мутагени "середнього" ступеня активності ("Червоне дерево", "Чорний" і "Каштановий"), властивості яких обумовлені наявністю в їх рецептурах рачовин, здатних індукувати мутації у тест-системи різного рівня організації. Стійкі крем-фарби, які містять фарувальний та окиснювальний компоненти, у порівнянні з відтінковими бальзамами, є більш потужними мутагенами, зокрема, 13 з 23-х вивчених фарб проявили генетичну активність "середньої" сили ("Коричневий", "Рубін", "Темно-каштановий", "Божоле", "Синьо-чорний", "Баклажан", "Синій оксамит", "Рожеве дерево", "Вишневий", "Попелястий", "Махагон", "Червоне золото", "Каштановий"). Система метаболічної активації у деяких випадках "прямих" і "непрямих" мутагенно-активних речовин. У всіх випадках тест-штам ТА 98 був більш чутливим до дії хімічних речовин. Установлено, що генетична активність стійких фарб залежить від двох складових, а саме: наявності у їх складах мутагенів (барвників і модифікаторів кольору) та від створення комплексу хімічних речовин, що утворюються у процесі додавання пероксиду водню перед її застосуванням. Показано, що шампуні не мають мутагені властивості, незважаючи на наявність у їх рецепторах лаурилсульфату натрію - відомого мутагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА346449

Рубрики:

      
11.

Ключка В.М. 
Діагностика та хірургічне лікування олігоастроцитом півкуль великого мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.М. Ключка ; Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На світлооптичному рівні встановлено патоморфологічні особливості олігоастроцитом (ОА) півкуль великого мозку. Виявлено неоднорідність їх гістологічної структури та різноманітність взаємодії компонентів. Установлено критерії анаплазії ОА. Вперше вивчено особливості генної експресії ОА та показано їх генетичну неоднорідність за рівнем експресії генів - основного протеїну мієліту (MPB) і гліофібрилярного кислого протеїну (GFAP). Проведено генетично-морфологічне зіставлення для ОА. Встановлено динаміку змін гістоструктури ОА у разі продовженого росту пухлини, що визначає результативність повторних операцій. Виявлено особливості комп'ютерної томографії (КТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ) та однофотонно-емісійної комп'ютерної томографічної (ОФЕКТ) семіотики ОА та відмінності томографічних даних ОА різного ступеня анаплазії. Встановлено відмінні ознаки ОА від гліальних пухлин іншої гістоструктури за даними КТ, МРТ, ОФЕКТ. Установлено залежність клінічних проявів ОА від гістологічної структури та ступеня анаплазії пухлини. Обгрунтовано тактику хірургічного лікування хворих на ОА півкуль великого мозку з урахуванням особливостей їх гістологічної структури. Оптимізовано тактику нейрохірургічного лікування хворих з продовженим ростом ОА. Встановлено ефективність розроблених методів хірургічних втручань з диференціальним застосуванням мікрохірургічної та лазерної техніки для ОА різної гістологічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 +
Шифр НБУВ: РА365469

Рубрики:

      
12.

Фалатюк Л. В. 
Ефективність рекурентного добору на підвищення продуктивності при створенні гібридів цукрових буряків: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Л. В. Фалатюк ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально підтверджено схему ефективного застосування двох циклів періодичного добору для створення генетично цінних інбредних ліній і покращених синтетиків запилювачів на підставі популяцій урожайного та цукристого напрямів уладівської селекції з достовірним перевищенням продуктивності у гібридах цукрових буряків. Обгрунтовано доцільність застосування пилкостерильних тестерів з високою комбінаційною здатністю для рекурентного добору на покращання генетичної цінності багатонасінних запилювачів в програмах гетерозисної селекції ЧС гібридів на рівні ліній та синтетиків на всіх етапах технології селекційного процесу зі створення та покращання батьківського компоненту. Досліджено особливості характеру успадкування, генотипову структуру мінливості, переважаючий тип генних взаємодій, кореляційні залежності й експресію господарсько-цінних ознак топкросних ЧС гібридів. Вдосконалено використання рекурентної селекції для комплексного добору генотипів запилювачів - компонентів ЧС гібридів з генетично обумовленим гетерозисним ефектом, які перевищують стандарт за врожайністю на 10 - 20, за цукристістю - на 5 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА376395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ткачова Д. Л. 
Індукція генних мутацій зразками копчених ковбасних виробів різних технологій виробництва: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / Д. Л. Ткачова ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено мутагенну активність зразків неорганічної й органічної фракцій копчених ковбас трьох технологій виробництва на бактеріальній тест-системі Salmonella typhimurium/мікросоми. Визначено, що за результатами фізико-хімічного аналізу мутагенну активність зразків можуть зумовлювати підвищені концентрації Кадмію та Ніколу у неорганічній фракції, та значний вміст бенз(а)пірену та бенз(а)антрацену у органічній фракції. Показано, що за мутагенною активністю вирізняється група сирокопчених ковбас від інших двох груп. Досліджено смакоароматичні та комплексні харчові домішки, які додають до ковбас у процесі їх виготовлення. Доведено, що коптильні ароматизатори проявляють мутагенну активність на рівні слабкої та середньої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.2-1 с
Шифр НБУВ: РА373257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Парижак 
Клонування генів формальдегіддегідрогенази FLD1 і формальдегідредуктази ADH1 дріжжів Hansenula polymorpha та генно-інженерне конструювання продуцентів дегідрогенази та редуктази формальдегіду: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Соломія Ярославівна Парижак ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5511 Sac*440.44 + Е50*440.4
Шифр НБУВ: РА369134

Рубрики:

      
15.

Мельник О.М. 
Моделі та алгоритми пошуку рішень на базі генетичних схем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Мельник ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано і розроблено трирівнева організація бази метазнань, визначено характер і схеми використання інформації для кожної позначки рівня для забезпечення високої ефективності пошуку. Сформульовано вихідні положення для розробки методу пошуку оптимальних рішень у системах обробки експертної інформації (СОЕІ) з продукційним поданням знань на підставі еволюційно-геннетичного підходу. Обгрунтовано та розроблено метод генетичних схем (ГС) для оптимального пошуку рішень у продукційних СОЕІ. Використано генетичні алгоритми й організовано метазнання, сформовані у процесі підготовки системи до роботи. Побудовано алгоритм роботи СОЕІ із продукційним поданням знань у режимі консультації на базі розробленого методу ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.417 + З970.51 +
Шифр НБУВ: РА365069

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Іщук О. П. 
Молекулярні механізми резистентності до високих температур та етилового спирту у неконвенційних дріжджів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. П. Іщук ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Показано роль кислої трегалази та білків теплового шоку у термотолерантності Н. polymorpha. Ідентифіковано новий ген Н. polymorpha, який відповідає за резистентність до етанолу та високих температур. Розглянуто позитивний вплив гетерологічної експресії гену ацетилтрансферази MPR1 S. cerevisiae на резистентність Н. polymorpha до етанолу. Визначено, що надекспресія гену PDC1, який кодує піруватдекарбоксилазу, у Н. polymorpha може бути використаним для конструювання покращених продуцентів етанолу за умов підвищених температур. Розроблено методи генної інженерії для D. bruxellensis: систему трансформації на базі векторів, які містять ауксотрофні та домінантний маркери. Клоновано та проведено аналіз центромерних послідовностей D. bruxellensis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*440.4 + Е521.551.1Sac*440.4
Шифр НБУВ: РА371346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кириченко В.А. 
Особливості поліморфізму білків і факторів груп крові та його використання в селекції овець асканійського типу багатоплідного каракулю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.А. Кириченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 19 с. — укp.

З використанням 5-ти систем груп крові, 6-ти білків та 10-ти ізоферментів крові досліджено параметри генофонду та генетичної структури асканійського типу багатоплідного каракулю та його складових одиниць. Здійснено комплексну оцінку генетичної мінливості популяції. Установлено наявність збалансованого поліморфізму білкових локусів крові й особливості часової диференціації її генетичної структури. Виявлено генотипи, які впливають на зміни генетичної рівноваги популяції овець і на підставі показників адаптивної норми встановлено фактори, що обумовлюють частоту рідкісних генотипів і стійкість генного балансу. Визначено рівень міжлінійної диференціації генеалогічних ліній овець з урахуванням продуктивних й імуногенетичних параметрів. Досліджено асоціації "генетичний маркер - продуктивна ознака" й установлено окремі та комплексні генотипи, взаємопов'язані з параметрами мінливості основних селекційних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 +
Шифр НБУВ: РА341981

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Лівшиць Л.А. 
Природа, походження та шляхи розповсюдження мутацій, що спричинюють моногенні спадкові захворювання: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.А. Лівшиць ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено природу, походження та механізми розповсюдження мутантних генів (ТРБМ, SMN, NAIP, FMR-1, дистрофіну та AZF) у популяції населення України та ролі гетерогенності геному в патогенезі тяжких моногенних спадкових захворювань: муковісцидозу, спінальної м'язової атрофії, синдрому Мартіна - Бела, м'язової дистрофії Дюшена, необструктивних форм чоловічого безпліддя. Вперше у хворих на дані захворювання в Україні встановлено характер асоціації між мутантним генотипом і клінічними проявами фенотипу. На базі аналізу даних про походження та розповсюдженість мутацій генів цих спадкових захворювань встановлено основні закономірності процесів підтримання частоти окремих генних мутацій у популяціях населення України. Розроблено стратегію використання ДНК-аналізу мутантних генів для діагностики та профілактики тяжких спадкових захворювань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Е70*441.221.33
Шифр НБУВ: РА313542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Левчук Л.В. 
Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за умов штучного заміщення хромосом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Левчук ; Селекційно-генет. ін-т УААН. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню впливу реципрокних міжлінійних заміщень хромосом на окремі показники пристосованості D.melanogaster. Вперше отримано інформацію про рівень відносної пристосованості (W) та інших показників адаптивної здатності генотипів (реальної плодючості, терморезистентності, тривалості життя, виживання за умов голоду) у разі заміщення хромосом 1,2 та 3. Визначено функціональний стан ген-ензимної системи алкогольдегідрогенази (АДГ), наявність корелятивних зв'язків між окремими показниками пристосованості у разі заміщень хромосом. Встановлено, що обмін хромосомами в межах ліній C-S, cn та vg призводить до зменшення адаптивного потенціалу генотипів і в ряді випадків супроводжується модифікацією властивостей алозилмів АДГ. Основною причиною зазначених змін є наявність маркерних мутацій та порушення генного балансу у разі штучних перебудов генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*447.23,022
Шифр НБУВ: РА311142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Цюра Т.В. 
Суб'єкти доказування та оцінки доказів у цивільному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Цюра ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано понятійний апарат і зміст діяльності суб'єктів у процесі доказування та оцінки доказів. Уточнено концепцію діяльності суду в сучасному цивільному процесі з урахуванням принципу змагальності. Визначено характерні особливості процесів доведення та доказування, збирання доказів та їх забезпечення. Наведено перспективні напрямки розвитку засобів доказування в цивільному процесі, зокрема такі, як вивчення та узагальнення судової практики на предмет дослідження тих обставин, які зумовлюють необхідність використання спеціальних засобів для їх підтвердження, аналіз і втілення новітніх досягнень науки і техніки в юридичну практику з метою надання рішенням суду більшої юридичної достовірності, і, наприклад, як наслідок збільшення джерел підвищеної небезпеки, якими стають випадки застосування засобів генної інженерії, новітніх ліків, добрив. Доведено доцільність удосконалення існуючих засобів доказування та процедури їх дослідження з метою надання їм більшої юридичної вірогідності. Наголошено на необхідності самостійного розвитку науки і техніки з метою наступного втілення результатів у цивільне судочинство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)140 +
Шифр НБУВ: РА337006

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського