Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАРМОНІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Боднар М.Б. 
Вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.Б. Боднар ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді різних регіонів України. Встановлено, що психологічними чинниками підвищення самоактуалізації є відповідальність за своє майбутнє та за майбутнє країни, ставлення до себе та часу життя. Обгрунтовано взаємозв'язок даних факторів з домінантними рисами українського психотипу. Зазначено, що такі чинники як оптимізація локусу контролю у бік інтернальності, гармонізація ставлення до минулого, теперішнього та майбутнього часу, об'єктивація самооцінки сприяють підвищенню самоактуалізації студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю958 + Ч313(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Нишенко Л.П. 
Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Нишенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Визначено роль даного процесу в системі реформування бухгалтерського обліку в Україні. Розкрито економічну сутність поняття "гармонізація бухгалтерського обліку". Здійснено хронологічну періодизацію гармонізації міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Охарактеризовано внутрішні та зовнішні фактори впливу на формування світових систем бухгалтерського обліку. Удосконалено правові засади регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів. Запропоновано нову методику організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зокрема, удосконалено методи амортизації необоротних активів. Наведено пропозиції щодо покращання організації складання консолідованої фінансової звітності, уточнено методики ведення обліку за договором спільної діяльності. З урахуванням результатів наукового дослідження створено сучасну систему стандартів бухгалтерського обліку. Здійснено практичне впровадження прогресивних методик нарахування амортизації основних засобів, гудвіллу, підвищення ефективності обліку спільної діяльності, що сприяє покращанню якості та достовірності консолідованої фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.5 + У052.9(4УКР)20-143.9-15 +
Шифр НБУВ: РА356063

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Назаров Д.В. 
Гармонізація законодавства України з законодавством Європейського Союзу в регулюванні праці молоді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.В. Назаров ; Східноукр. нац. ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено гармонізацію національного законодавства з законодавством ЄС щодо реалізації трудових прав молоді. Проаналізовано розвиток трудового законодавства, а також первинне та вторинне законодавство ЄС. За результатами порівняльного аналізу зроблено висновок про часткову відповідність національного законодавства до європейьких норм. Проаналізовано існуючі та визначено авторські дефініції таких понять, як "молодь", "молоді працівники-мігранти". Виявлено прогалини та розбіжності у нормативно-правових актах з охорони праці молоді, проведення медичних оглядів, питань робочого часу, часу відпочинку та оплати праці.З метою гармонізації національного законодавства з трудовим законодавством ЄС обгрунтовано доцільність внесення змін до законодавчих актів України та проекту Трудового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)836 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА367194

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Хім'як Ю. Б. 
Гармонізація кримінального права України з практикою Європейського суду з прав людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. Б. Хім'як ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що правова позиція Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) є джерелом кримінального права України. Запропоновано способи врахування у кримінальному праві України правових позицій ЄСПЛ. Проведено юридичний аналіз відповідності правовим позиціям ЄСПЛ ознак складів злочинів, що забезпечують кримінально-правову охорону права на життя, заборону катувань, особисту свободу та недоторканість, права на повагу до житла, таємниці кореспонденції, приватного життя та права власності. Розглянуто питання перспективи існування у кримінально-правових нормах оціночних понять, доцільність збереження у нормах Особливої частини КК України покарання у вигляді спеціальної конфіскації майна. Запропоновано провести термінологічну гармонізацію понять, що використовуються у Конвенції з відповідними поняттями у національному законодавстві. На підставі одержаних у ході дослідження результатів розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА384810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Хомайко Є.І. 
Гармонізація національних монетарних політик у процесі євроінтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Є.І. Хомайко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми й інструменти конвергенції монетарних моделей у Європейському Союзі (ЄС) та особливості їх гармонізації у межах Економічного та Монетарного Союзу (ЕМС), ЄС-27, а також у суспільному європейському економічному просторі. Розглянуто суть і особливості європейського монетаризму та наведено спільні та відмінні від його глобального аналогу риси. Проаналізовано особливості трансформації теорії оптимальних валютних зон у межах інтеграційного угруповання. З використанням імітаційних ігор виявлено переваги та недоліки монетарної конвергенції. Висвітлено суть, етапи та специфіку процесу гармонізації монетарної політики в ЄС. Наведено оцінку "соціальних наслідків" приєднання країни до ЕМС та виявлено можливі компенсації втрат структурними фондами та Фондом згуртування. З'ясовано способи, напрями та механізми монетарної конвергенції країн-учасниць і аплікантів до ЄС та зони євро. Розроблено та побудовано лінійні апроксимації української гривні до основних валют світу, зокрема до євро, що дозволило виявити тенденцію зростання його частки в економіці України та зменшення трансакцій за лінією євро - гривня - долар США. Запропоновано комплекс заходів і рекомендації щодо оптимізації механізмів та інструментів наближення монетарної системи України до Маастрихтських критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА352037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мельник К. В. 
Гармонізація норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. В. Мельник ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено авторську схему класифікації форм і засобів захисту трудових прав та інтересів працівників відповідно до юрисдикційності та неюрисдикційності їх природи. Виокремлено ряд проблем, що виникають у процесі гармонізації національного законодавства України про працю та міжнародних, регіональних норм у сфері захисту трудових прав працівників. Проаналізовано трудове законодавство України та доведено, що норми законодавства про працю, які регламентують захист трудових прав працівників є суперечливими, нестабільними та малозрозумілими, а також такими, що не передбачають сучасних форм і засобів захисту трудових прав працівників. Досліджено стан адаптації національного трудового законодавства до європейських і міжнародних норм, визначено проблеми реформування законодавства. Сформульовано рекомендації щодо покращання ефективності процесу гармонізації норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) + Х916.2 + Х892.19(4/8)189.4
Шифр НБУВ: РА383085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Валігура В.А. 
Гармонізація оподаткування: вітчизняні реалії та міжнародні орієнтири: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.А. Валігура ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади гармонізації оподаткування (ГО), розроблено методичні основи узгодження інтересів суб'єктів оподаткування та наведено практичні рекомендації щодо реформуванння податкової системи (ПС) України за умов адаптації до фіскального середовища ЄС. Визначено перелік суб'єктів оподаткування та обгрунтовано концептуальні засади ГО на внутрішньо- та міждержавному рівнях. Оцінено ступінь внутрішньодержавної податкової гармонізації (ПГ) в Україні, рівень адаптації та адаптивності вітчизняної ПС до фіскального середовища ЄС. Встановлено і проаналізовано найважливіші дисбаланси для ПС України. Визначено ефективні напрямки розвитку міждержавної ПГ та пріоритети адаптації ПС до умов ЄС, основні напрямки її реформування у контексті підвищення рівня внутрішньодержавної ПГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА370312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Гончаревич Л. Г. 
Гармонізація податкової системи до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. Г. Гончаревич ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано чинники, тенденції, напрями й особливості податкової системи окремих європейських країн до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності. Висвітлено теоретико-методологічні засади гармонізації податкової системи як фактора економічного розвитку країни, її інституційне забезпечення, передумови успішності, підходи окремих країн до вирішення питання збалансованості національних інтересів у податковій сфері. Встановлено залежність міжнародної конкурентоспроможності країни від гармонізації податкової системи, визначено особливості адаптації податкової системи України до вимог ЄС у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності, запропоновано інструменти та шляхи оптимізації розвитку податкової системи України в контексті євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.614 + У580-13 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА381040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Бевз З. В. 
Гармонізація соціально-трудових відносин в умовах модернізації національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / З. В. Бевз ; Львів. ун-т бізнесу та права. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Систематизовано наукові підходи щодо розумінння поняття соціально-трудових відносин (СТВ) і вдосконалено їх класифікацію. Уточнено наукове розуміння поняття "гармонізація СТВ", умови, чинники, принципи, механізми її забезпечення в контексті завдань модернізації національної економіки. Проаналізовано зміни в розвитку СТВ в Україні за період ринкових трансформацій. Визначено соціально-економічні домінанти напруженості СТВ. Здійснено оцінювання дієвості регулювання СТВ на різних економічних рівнях. Запропоновано доктрину гармонізації СТВ в Україні. Розроблено методичні основи оцінювання рівня гармонізації СТВ і напрями вдосконалення моніторингу СТВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА379763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Юхименко Н.Ф. 
Гуманістичні параметри самореалізації особистості: потреби, інтереси, цінності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.Ф. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто гуманістичні засади самореалізації особистості, визначено роль в цьому процесі потреб, інтересів, цінностей. Проаналізовано філософські погляди на дану проблему в класичній філософії, визначено гуманістичне спрямування потреб, інтересів та цінностей в сучасній світовій філософії, висвітлено гуманістичні засади самореалізації особистості в історії української філософії. Визначено основні категоріальні поняття даної теми, розкрито діяльно-творчу сутність особистості. Формування ціннісної орієнтації особистості досліджено у взаємозв'язку з формуванням та усвідомленням потреб, інтересів. Показано, що в процесі самореалізації особистості відбувається гармонізація особистих і суспільних інтересів, гуманізація особистісної свідомості та самосвідомості, формується почуття патріотизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю6*31-723 + Ю6*328.95 +
Шифр НБУВ: РА327278

Рубрики:

      
12.

Брезвін А.І. 
Економічні методи регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Брезвін ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Досліджено економічний механізм регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції, визначено і обгрунтовано соціально-економічну сутність основних складових та методів економічного регулювання з розкриттям ролі держави та ринкового впливу на промислову переробку сільськогосподарської продукції. Визначено в теоретичному та прикладному плані основні форми економічних методів, в тому числі ринкових, регулювання агропромислового виробництва в цілому. Вивчено сукупність організаційних методів державного і ринкового регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції. Розкрито зміст формування законодавчої бази в сфері агропромислового виробництва. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення системи управління агропромислового комплексу переважно на підставі застосування економічних важелів. Обгрунтовано основні параметри програмного забезпечення організації промислової переробки сільськогосподарської продукції. Досліджено основні складові економічного механізму регулювання даного процесу. До їх складу віднесено формування та розвиток цінової політики як головного інструменту регулювання міжгалузевих відносин. Обгрунтовано напрями удосконалення фінансово-кредитного механізму та податкової системи. Гармонізація даних провідних складових економічного механізму, за результатами дослідження, вже у 2000 р. сприяла отриманню суттєвих позитивних результатів. Вперше за останні роки агропромислове виробництво набуло рентабельності, поліпшився фінансовий стан підприємств галузі. Визначено, що серед економічних заходів перевагу слід віддати ціновому факторові. Відзначено, що питома вага вартості сировини в структурі роздрібної ціни у більшості галузей стабілізувалась на позначці 41 - 47 %. За умов такого рівня досягається баланс узгодженості інтересів між виробниками сировини, підприємствами харчової та переробної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82
Шифр НБУВ: РА314871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кривоус В.Б. 
Інтеграція України в світовий ринок інновацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.Б. Кривоус ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні та науково-практичні рекомендації щодо активізації інтеграції України у світовий ринок інновацій. Досліджено теоретичні засади інноваційного розвитку у світовій економіці й інтеграційної взаємодії у контексті входження у світовий ринок інновацій економічних суб'єктів різного рівня. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку світового ринку інновацій й участі національних інноваційних систем розвинених країн світу й України у міжнародному поділі праці в інноваційній сфері. Вивчено вплив конкурентних переваг національних інноваційних систем й економічних важелів на розвиток конкурентного середовища світового ринку інновацій. Доведено регулювальну та стимулювальну роль держави в активізації інноваційної діяльності, підвищенні наукоємності та перерозподілі фінансових ресурсів на користь науково-технічного та людського потенціалу. Відзначено, що гармонізація інтересів держави та бізнесу за умов інтеграції у світовий ринок інновацій сприятиме оновленню асортименту продуктів інтелектуальної праці, швидкому реагуванню на кон'юнктуру ринку за умов міжнародного конкурентного середовища, високому рівню комерціалізації нововведень. Обгрунтовано напрямки посилення інноваційної складової у моделі розвитку України як об'єктивної передумови результативності її інтеграції у світовий ринок інновацій, модель залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України. Для національної інноваційної системи України доведено доцільність використання економічних механізмів інтеграції у світовий ринок інновацій. Запропоновано формування інформаційно-комунікаційної інфраструктури такого ринку в системі інституційного забезпечення, зокрема, створення інформаційної системи на базі національної й академічної мережі ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)80-55 +
Шифр НБУВ: РА362395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дороніна І. І. 
Міжнародна інституційна гармонізація інвестиційної діяльності (на прикладі пенсійних фондів): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. І. Дороніна ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади функціонування фінансових інститутів у сучасній інституційній структурі світового фінансового ринку. Досліджено передумови міжнародної інституційної гармонізації пенсійного забезпечення та міжнародні особливості інвестиційної діяльності пенсійних фондів. Визначено вплив фінансових систем на становлення та функціонування фінансових інститутів країн світу. Проведено порівняльний аналіз інституційного формування пенсійних фондів у країнах з різним рівнем економічного розвитку та з різними типами фінансових систем. Доведено, що проходження етапів інституціоналізації пенсійного забезпечення відбувається швидше в країнах з розвиненими фінансовими ринками або в тих країнах, де їх розвиток є випереджальним. Досліджено проблеми формування та функціонування пенсійних фондів в Україні та проведено їх оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У582.722.2 + У9(4УКР)272.22
Шифр НБУВ: РА377097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Бірюков Р. М. 
Національна правова система в умовах глобалізації (основні напрямки трансформації): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. М. Бірюков ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис глобалістських ідей та концепцій, які знайшли відображення в роботах провідних вітчизняних і зарубіжних науковців. Досліджено правову глобалізацію як один з найважливіших аспетків загальної глобалізації. Виявлено та проаналізовано основні напрями впливу глобалізації на національні правові системи, зокрема, універсалізація національного права (методами й прийомами якої є рецепція, гармонізація, уніфікація, стандартизація, адаптація, апроксимація та інфільтрація), подальше посилення впливу міжнародного права на національне право, зміцнення позиції регіонального права в функціонуванні національної правової системи і плив наднаціонального права як продукту глобалізаційних процесів на національну правову систему. Проаналізовано концептуальні проблеми збереження самобутності національної правової системи за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31 + Х91-31
Шифр НБУВ: РА381670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Турченко О.Г. 
Правове регулювання державних закупівель товарів, робіт та послуг Європейського Союзу (зближення законодавства України з правом ЄС): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.Г. Турченко ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади правового регулювання державних закупівель на території ЄС. Визначено основні напрями гармонізації законодавства України щодо державних закупівель з правом ЄС у даній сфері. Розкрито сутність понять "право Європейського співтовариства", "право Європейського Союзу", "європейське право", "європейське міжнародне право". Досліджено співвідношення категорій "гармонізація", "уніфікація", "адаптація", "зближення" законодавства у контексті права України та ЄС. Наведено загальну характеристику норм права Європейського співтовариства про державні закупівлі, зокрема, визначено їх базові принципи, систему, сферу застосування; досліджено процес становлення законодавства України про державні закупівлі. Проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів, а також актів права ЄС про державні закупівлі. Визначено ступінь відповідності норм законодавства України нормам права Європейського співтовариства. Досліджено механізм контролю за дотриманням норм права ЄС у галузі державних закупівель. Розкрито сутність поняття, форми, методи європейського контролю, визначено компетенцію, повноваження, робочі методи та правила діяльності контрольних органів. Розроблено рекомендації щодо впровадження заходів, спрямованих на удосконалення законодавства та практики України та їх зближення з правом ЄС у сфері державних закупівель і контролю за їх виконанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)127 + Х819(4УКР)120.01 +
Шифр НБУВ: РА357508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Юрченко І.В. 
Психологічна допомога функціонально неповним сім'ям в умовах навчально-виховного комплексу I ступеня: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.В. Юрченко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне й емпіричне дослідження основних психологічних особливостей і проблем функціонально неповних сімей, утворених внаслідок трудової еміграції. Визначено особливості їх психологічного супроводу за умов навчально-виховного комплексу I ступеня. Виявлено, що функціонально неповні сім'ї, у порівнянні з повними, відрізняються вищим рівнем конфліктності взаємин, нечіткістю зовнішніх і внутрішніх психологічних меж. Зроблено висновок, що за умов просторової відокремленості подружніх партнерів унеможливлюється або значно утруднюється задоволення ними цілого ряду потреб, які традиційно задовольняє сім'я. З'ясовано, що діти дошкільного та молодшого шкільного віку, які виховуються у функціонально неповних сім'ях, відрізняються підвищеним рівнем тривожності, емоційним відчуженням від батька/матері, що перебуває у трудовій еміграції, нижчим рівнем емоційного благополуччя у сім'ї, у порівнянні з ровесниками з повних сімей. Розроблено програму психологічного супроводу функціонально неповних сімей у навчально-виховних комплексах I ступеня, основними завданнями якої є: розвиток батьківської та материнської відповідальності за виховання дітей; гармонізація сімейних взаємин як запорука збереження та зміцнення психічного здоров'я сім'ї загалом і кожного її члена зокрема. Основними результатами проведення програми психологічного супроводу функціонально неповних сімей є: зміцнення психологічних засад сім'ї за умов просторової розлученості подружніх партнерів шляхом утвердження у сімейних взаєминах гнучкості, щирості, довіри, емпатії, зниження конфліктного потенціалу та емоційної холодності, відчуженості між членами сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.09 + Ю949.246 + Ю956-994-06-734 +
Шифр НБУВ: РА357982

Рубрики:

      
18.

Петрук О.М. 
Розвиток національної системи бухгалтерського обліку в Україні: стратегія, гармонізація, регламентація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / О.М. Петрук ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Досліджено генезис бухгалтерського обліку у контексті розвитку економічної системи та методів наукового пізнання. Розкрито теоретичні засади розвитку системи даного обліку. З застосуванням системного підходу уточнено предмет і метод бухгалтерського обліку. Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади гармонізації та регламентації бухгалтерського обліку в Україні на національному та міжнародному рівнях. Розкрито його суть і структуру як об'єкта гармонізації. Визначено стратегічні напрями розвитку національної системи бухгалтерського обліку для досягнення її гармонізації на міжнародному рівні шляхом узгодження національного законодавства у даній сфері, що уніфікує її методологію. Визначено й обгрунтовано підхід до бухгалтерського обліку як соціально-економічного інституту, що є об'єктом і засобом регулювання економіки. На підставі уточнення системних характеристик дослідженого обліку обгрунтовано необхідність регулятивного впливу на методологічну складову зазначеної системи, базуючись на визначенні загальновизнаних методів бухгалтерського обліку. Розкрито необхідність гармонізації господарського, цивільного та бухгалтерського законодавства шляхом узгодження понятійного апарату. Доведено необхідність визначення та закріплення професійного судження бухгалтера у нормативних документах з бухгалтерського обліку. Визначено випадки його застосування. Розроблено та запроваджено до практики підприємств методики обліку міжнародних розрахунків документарними акредитивами й інкасо з застосуванням балансових і позабалансових рахунків на підставі врахування організаційних передумов розрахунків підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Оцінено можливості обліку та контролю міжнародних розрахунків з застосуванням інформаційно-комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА346455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гузьман О.А. 
Соціальна робота в органах внутрішніх справ: соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.А. Гузьман ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до визначення суті поняття "соціальна робота". Розглянуто форми та методи соціальної роботи, які існують у межах певних соціальних організацій. Висвітлено понятійно-сутнісні характеристики такої роботи з персоналом органів внутрішніх справ (ОВС), її специфічні риси, місце у розвитку організаційної культури ОВС і професійному становленні їх працівників. Визначено, що основним призначенням соціальної роботи в ОВС є покращення соціального самопочуття персоналу, вдосконалення умов його життєдіяльності, забезпечення відповідного соціального функціонування, гармонізація системи соціальних відносин у колективах працівників. Представлено систему показників для оцінювання даної роботи і здійснено комплексний аналіз її стану в ОВС України на сучасному етапі, за результатами якого виділено напрямки удосконалення соціальної роботи в ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР) + Х819(4УКР)112.010.210.6 +
Шифр НБУВ: РА343535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Зельдіна О.Р. 
Теоретичні аспекти спеціального режиму господарювання: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Зельдіна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано спеціальний режим господарювання як інститут господарського права. Показано, що спеціальний режим господарювання є інститутом господарського права, який передбачає дотримання норм, що регулюють організаційно-господарські та виробничо-господарські відносини. Наведено визначення юридичної конструкції за умов спеціального режиму господарювання, яка характеризується множинністю ланок, специфікою взаємодії та взаємоув'язки норм, які регулюють організаційно-господарські та виробничо-господарські відносини, різноманіттям горизонтальних і вертикальних зв'язків. Обгрунтовано цілі, критерії, особливості спеціального режиму господарювання. Запропоновано класифікувати спеціальний режим господарювання залежно від обраних законодавцем правових засобів за видами: обмежувальним, заохочувально-обмежувальним, заохочувальним. Запропоновано визначення концесії, спеціального режиму інвестиційної діяльності. Обгрунтовано особливості господарського забезпечення Збройних Сил України, виключної (морської) економічної зони. Систематизовано гарантії прав інвесторів і запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано проблеми правотворчості та правореалізації спеціального режиму господарювання й обгрунтовано необхідність модернізації законодавства про спеціальний режим господарювання та її задачі і напрями. Одним з напрямів модернізації даного законодавства є гармонізація законодавства про спеціальний режим господарювання внутрішня (всередині інституту права та з суміжними галузями права) та зовнішня (згідно з нормами СОТ, ЄС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 +
Шифр НБУВ: РА352339

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського