Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАЙДАМАЧЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Новікова Л.В. 
Внесок А.О.Скальковського (1808 - 1898) у дослідження історії Південної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Новікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Висвітлено один з основних напрямків дослідницької діяльності одеського вченого А.О.Скальковського (1808 - 1898), пов'язаний з вивченням особливостей історії Південної України. Особливу увагу приділено історіографії проблеми. Розглянуто проблематику та концептуальні аспекти досліджень А.О.Скальковського, обгрунтовано їх науковий характер (в першій половині XIX). Розглянуто широке коло архівних та друкованих джерел. Встановлено, що історик зробив помітний внесок у комплексне і спеціальне (стосовно історії м. Одеси, заселення краю тощо) дослідження нової історії регіону, підніс на новий рівень вивчення релевантної історії Південної України, проблеми загальноукраїнської історії, запорозьке козацтво та гайдамаччину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5-8 Скальковський + Т3(4УКР7)5 +
Шифр НБУВ: РА328283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сокіл В.В. 
Історико-героїчні перекази українців: генеза, структура, поетика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07 / В.В. Сокіл ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Комплексно досліджено історико-героїчні перекази як цілісну систему. Зібрано й проаналізовано значний за обсягом матеріал, який нагромаджувався впродовж століть і становить національний фольклорний фонд. Уперше в українській фольклористиці висвітлено історію України від найдавніших часів до початку XX ст., а саме: княжі часи; боротьбу українців з монголо-татарськими та турецько-османськими поневолювачами; козацько-гетьманську добу; гайдамаччину та опришківство. На базі усних джерел з'ясовано роль та місце видатних осіб в історичному процесі. Висвітлено теоретичні питання щодо поетики жанру. Значну увагу приділено функціональній природі жанру, зокрема, ролі вимислу та його впливу на жанр, показано, яким чином формується фольклорна біографія героя, а також значення простору й часу. Розглянуто жанрову своєрідність естетичної категорії героїчного в історичних переказах. Значну увагу приділено системі художніх засобів вираження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-611 +
Шифр НБУВ: РА334801

      
3.

Кейда Ф.Ф. 
Художня інтерпретація гайдамаччини в українській літературі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Ф.Ф. Кейда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розглянуто мистецьку концепцію гайдамацьких рухів в українській літературі. Вивчено художньо-естетичні особливості творів про гайдамаччину, виданих протягом XIX - XX ст. Досліджено вплив української, польської, російської та західноєвропейської історіографії на художню творчість про гайдамаччину, визначено ідейно-естетичну роль історичних документів у мистецькому моделюванні подій і постатей героїчного минулого. З'ясовано місце гайдамаччини як однієї з форм державницьких змагань українського народу в історичному розвитку етносу та особливості художньо-образного втілення її в літературі. Показано національні витоки цього літературного явища, велику роль народнопоетичної творчості в його становленні та розвитку, окреслено магістральні засади та провідні мистецькі механізми конструювання художніх образів у творах про гайдамаччину. До наукового обігу введено чимало замовчуваних свого часу та маловідомих творів, обгрунтовано місце та роль літературної гайдамакіани у національному літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-34 + Ш5(4УКР)6-34
Шифр НБУВ: РА314115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського