Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ГІДРОДИНАМІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Атаманюк В.М. 
Гідродинаміка і тепломасообмін під час фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / В.М. Атаманюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, динаміки та кінетики фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів. Одержано критеріальні рівняння для опису гідродинаміки даного сушіння на базі внутрішньої задачі гідродинаміки, доповненої геометричним симплексом, що характеризує зовнішню задачу. За результатами експериментальних досліджень одержано критеріальні залежності для визначення коефіцієнтів тепло- та масовіддачі та встановлено аналогію між зовнішнім теплообміном і масообміном. Розроблено математичні моделі, які описують процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів і дають змогу прогнозувати енергетичні затрати під час здійснення проектних розрахунків нового сушільного обладнання. Запропоновано 4 типи сушильних установок, які враховують кінетичні та фізико-механічні властивості даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67-1 +
Шифр НБУВ: РА354583

Рубрики:

      
2.

Ляпощенко О.О. 
Гідродинаміка інерційно-фільтруючих сепараційних пристроїв очищення природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.О. Ляпощенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі теоретичного аналізу створених фізичної та математичної моделі руху газокраплинного потоку та за допомогою комп'ютерного моделювання розроблено умови реалізації нового способу сепарації високодисперсної краплинної рідини з використанням нових конструкцій інерційно-фільтрувальних сепараційних пристроїв. Узагальнено математичні рівняння, які дозволяють розраховувати гідродинамічні та сепараційні показники даних пристроїв з урахуванням часткового проходження газокраплинного потоку у кожному послідовно розміщеному інерційному елементі сепаратора крізь фільтруючий шар. За результатами експериментальних досліджень модельних і натурних зразків сепараційних пристроїв та їх узагальнення уперше одержано гідравлічні та сепараційні характеристики інерційно-фільтрувальних сепараторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.4-5 +
Шифр НБУВ: РА343510

Рубрики:

      
3.

Збаращенко О.В. 
Гідродинаміка вертикального потоку газу з твердими частками і його теплообмін зі стінкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Збаращенко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням загальнофізичних закономірностей досліджено та розроблено теоретичну базу, що дає змогу об'єктивно пояснити та розрахувати інтенсифікацію теплообміну зі стінкою двокомпонентного потоку з урахуванням вологісних характеристик компонентів, виявити вплив різних факторів на енергетичні хактеристики у разі транспорту твердої фази газом, а також природу пульсаційних явищ під час взаємодії потоку газу з твердими частками, що вводяться у потік. Доведено, що інтенсифікація теплообміну двокомпонентного потоку, що містить вологі компоненти (газ, тверді частки), зі стінкою обумовлена зміною гігротермічного стану у разі переносу часток з ядра потоку з постійною температурою у тепловий примежовий шар, що має змінну температуру. Установлено вплив густини газу залежно від зміни тиску на структуру двокомпонентного потоку відповідно висоті вертикальної ділянки пневмотранспорту, що дало змогу визначити умови його реалізації, енергетичні витрати за складовими, а також з'ясувати умови, за яких є можливим досягнення найбільшої енергетичної ефективності вертикального пневмотранспорту. Уперше показано, що пульсаційні явища у разі взаємодії одиночної частки з потоком газу обумовлені залежністю густини газу від тиску і вони є властивістю такої системи. Запропоновано систему рівнянь, яка дає змогу виявити вплив обмеженості потоку на швидкість витання частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.02-01 + О796-01
Шифр НБУВ: РА330508

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Леонов В. В. 
Гідродинаміка гасителів енергії суднових систем гідроприводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / В. В. Леонов ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше показано можливість використання в суднових системах гідроприводу гідродинамічних обтічників для вирішення проблеми відбору надлишкової енергії в потоці робочої рідини. Вперше експериментальним шляхом детально досліджено просторовий розподіл тиску поблизу поверхні дискового обтічника залежно від його геометричного розташування відносно стінок циліндричної робочої камери гідроприводу. Вперше експериментальним шляхом досліджено вплив стінок трубопроводу на характер течії рідини поблизу диска залежно від його кута оберту. Вперше одержано результати, що описують просторову гідродинамічну взаємодію потоку рідини, що обмежена стінками циліндричної камери з обтічником, виконаним у вигляді диска.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-047.7
Шифр НБУВ: РА376862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мочалін Є.В. 
Гідродинаміка закрученого потоку навколо обертового проникного циліндра і вдосконалення ротаційних фільтрів механічної очистки рідин: автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.05 / Є.В. Мочалін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 38 с. — укp.

Встановлено основні закономірності гідродинаміки закрученого потоку всередині та зовні обертового проникного циліндра й руху завислих часток біля його зовнішньої поверхні. Обгрунтовано шляхи зниження гідродинамічного опору обертового проникного циліндра та механізм керування режимом руху рідини та рухом завислих часток поблизу його поверхні з метою удосконалення ротаційних фільтрів механічної очистки рідин та інших пристроїв з протоком рідини крізь бічну поверхню обертового циліндра. Удосконалено існуючі та розроблено нові підходи щодо розрахунку гідродинамічних процесів усередині та зовні обертового проникного циліндра. Обгрунтовано нову сукупність фундаментальних даних з течій рідини із завислими частками біля обертової проникної поверхні, яка є суттєвим внеском до теорії вихрових і закручених потоків. Розроблено теоретичні засади удосконалення конструкцій ротаційних фільтрів, а також інших технічних пристроїв з обертовим проникним циліндром. Запропоновано нові методи розрахунку ротаційних фільтрів зі зниженим на порядок гідродинамічним опором і підвищеною тонкістю очистки рідин від механічних домішок. Наведено рекомендації щодо використання розроблених конструкцій технічних пристроїв з обертовим проникним циліндром і методів їх розрахунку у науково-дослідних, проектних установах і промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.62-51 +
Шифр НБУВ: РА367033

Рубрики:

      
6.

Мартинюк О.Я. 
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / О.Я. Мартинюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі використання методу віддзеркалення гідродинамічних джерел, що моделюють пухирець, від граничних поверхонь, з урахуванням допущень про ідеальність рідини, потенційності течії та ігноруючи сили тяжіння створено нову тривимірну модель динаміки розвитку кавітаційного пухирця з урахуванням впливу сусідніх пухирців і граничних поверхонь різної жорсткості та кривизни. Виявлено резонансний характер розвитку пухирців, на підставі якого обмежено діапазон їх розмірів під час розрахунку режимів кавітаційного очищення виробів складної форми. Розроблено новий підхід для опису механізму руйнування поверхонь різної твердості та кривизни під час захлопування біля них кавітаційних пухирців, що дозволяє контролювати ударні тиски на граничній поверхні та швидкості мікропотоків рідини біля неї. Вперше проведено аналітичне дослідження резонансних явищ, що виникають під час захлопування кавітаційних пухирців у обмеженому просторі. Розроблено та впроваджено методику боротьби з паразитними резонансами у технологічному та оброблюваному устаткуванні. Наведено практичні рекомендації та методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн під час очищення виробів складної форми, що дозволяють досягти максимального швидкого руйнування заданого забруднення за мінімального руйнування складної поверхні виробу, уникаючи появи паразитних резонансів у технологічному та оброблювальному устакуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45,022 + В253.342.2,022 +
Шифр НБУВ: РА333809

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Морева І.М. 
Гідродинаміка просторових коливань напівзанурюваної платформи у штормових умовах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.01 / І.М. Морева ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено хвильові впливи на напівзанурювану платформу (НП) на підставі результатів проведених фізичних лабораторних експериментів і гідродинамічного моделювання. Створено нову числову модель динаміки коливань напівзанурюваних платформ, що передбачає врахування нелінійних членів для різного положення платформи до напрямку розповсюдження хвиль та за різних параметрів спектра морських хвиль, які впливають на платформу, що дозволило виявити вплив нелінійних членів демпфування на параметри переміщень НП. Проведено верифікацію створеної нової числової моделі нелінійної динаміки НП шляхом порівняння результатів моделювання з даними експериментальних досліджень. Для проведення експериментальних досліджень розроблено методику виконання вимірів за допомогою нових цифрових вимірювальних приладів, що дозволяють визначати просторові та часові параметри хвилювання та переміщення моделі НП у разі широкої варіації характеристик хвилювання та різного положення платформи до напрямку розповсюдження хвиль. Наведено результати комплексних експериментальних і модельних коливань НП, які забезпечили верифікацію нової числової моделі динаміки НП за широкої варіації умов проведення експериментів і параметрів фізичної моделі НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.3-01 +
Шифр НБУВ: РА362195

Рубрики:

      
8.

Папченко А.А. 
Гідродинаміка робочого процесу теплогенеруючого агрегату багатофункціонального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / А.А. Папченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження робочого процесу теплогенерувального агрегату, а також визначено вплив параметрів проточної частини (діаметр, ширина, кількість лопатей робочого колеса, кількість та ширина лопаток статорних колів), частоти обертання та характеристик робочого середовища на енергетичну характеристику агрегату. Запропоновано підхід щодо балансу енергії теплогенерувального агрегату за умов його використання як багатофункціонального обладнання. Встановлено залежність його потужності від ряду параметрів, а також її уточнення шляхом використання коефіцієнта потужності, одержаного розрахунковим методом у програмному комплексі FlowVision та на підставі проведення експериментальної частини дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З36-01 +
Шифр НБУВ: РА343761

Рубрики:

      
9.

Степанова Н.Д. 
Гідродинаміка самозакипаючих потоків в дренажних каналах теплотехнологічних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Н.Д. Степанова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Одержано дані про закономірності докритичної та критичної двофазної течії у прямолінійних каналах і місцевих опорах теплотехнічних систем. Виявлено аналогічний характер впливу вмісту легкої фази у двофазному потоці на коефіцієнти місцевого опору та гідравлічного тертя. Досліджено та проаналізовано закономірності взаємного впливу місцевих опорів під час руху двофазного потоку. Установлено характер закономірності впливу геометричних особливостей каналу, структур потоків і ковзання фаз на пропускну спроможність дренажного каналу складної конфігурації (ДКСК). Розроблено математичну модель ДКСК на базі рівнянь збереження та залежностей для визначення критичних параметрів каналу з урахуванням конфігурації ДКСК, структури потоку, дисипації енергії, неадіабатності процесу та недогріву рідини до температури насичення на вході у канал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-01 +
Шифр НБУВ: РА351109

Рубрики:

      
10.

Дем'яненко М. М. 
Гідродинаміка та гідроаеропружність динамічних сепараційних пристроїв / М. М. Дем'яненко. — Б.м., 2021 — укp.

На сьогоднішній день з точки зору питомих енерговитрат та ефективності сепарації найбільш оптимальними є сепараційні пристрої, основною діючою силою в яких є сила інерції. Однією з найрозповсюдженіших проблем сепараційних пристроїв, робота яких заснована на розділенні в полі сил інерції газокраплинних потоків, являється руйнування плівки з наступним зривом і вторинним бризкоунесенням краплин вже вловленої рідини з поверхонь осадження сепараційних елементів. Не зважаючи на велику кількість традиційних шляхів уникнення даного недоліку (збільшення вільного перетину; забезпечення регулярного відведення рідини та ін.), вони не змінюють значення критичної швидкості газового потоку при якому відбувається вторинне бризковинесення. Для вирішення даної задачі було запропоновано використовувати динамічні сепараційні пристрої, суттю яких є можливість динамічного регулювання гідравлічного опору та використання накладених вібрацій для підвищення ефективності розділення гетерогенних систем. Дослідження процесів розділення гетерогенних систем за рахунок динамічних процесів вібраційно-інерційної сепарації відноситься до науковоприкладних проблем галузевого машинобудування. У зв'язку з цим можна стверджувати, що тема дисертації представляється актуальною, має важливе наукове і практичне значення, оскільки спрямована на вирішення актуального наукового завдання, що має істотне значення для галузевого машинобудування, сутність якого полягає в визначенні гідродинамічних показників та гідроаеропружних характеристик динамічних сепараційних пристроїв.Мета дослідженя. Метою дисертаційної роботи є моделювання гідродинамічних процесів та гідроаеропружної взаємодії пружних відбійних елементі та потоку в динамічних сепараційних пристроях, розробка методів розрахунку гідродинамічних показників та гідроаеропружних характеристик динамічних сепараційних пристроїв та видача практичних рекомендацій щодо їх проектування та експлуатації.Об'єкт досліджень – гідродинамічні процеси у динамічних сепараційних пристроях та гідроаеропружна взаємодія потоку з пружними елементами.Предмет дослідження – гідродинаміка потоків та пов'язані пружні деформації елементів модульних динамічних сепараційних пристроїв.Наукова новизна одержаних результатів.- вперше отримано розв'язок задачі гідроаеропружності для взаємодії газодисперсного потоку та пружних сепараційних елементів у формі похилого параболічного напівциліндра, з урахуванням їх попередньої деформації;- вперше отримано залежності, що визначають зміну геометричної форми синусоїдального каналу динамічного сепараційного пристрою в результаті гідродинамічної та гідроаеропружної взаємодії з потоком;- вперше отримано аналітичні залежності для оцінювання значень коефіцієнтів жорсткості за даними експериментальних і чисельних досліджень із використанням методів теорії оцінювання параметрів;- дістала подальшого розвитку математична модель, що описує тривимірне стікання плівки вловленої рідини по осаджувальним поверхням модульних динамічних сепараційних пристроїв шляхом уведення спрощень, припущень та оцінювання порядку малості величин;- дістав подальшого розвитку науковий підхід щодо раціонального вибору компонувань модульних сепараційних пристроїв на основі технологічних та експлуатаційних параметрів, що дозволяє вдосконалити процеси їх проєктування та складання із забезпеченням необхідних умов експлуатації.Практичне значення одержаних результатів. - Отримані результати числових, фізичних та математичних моделювань процесу арогідропружної взаємодії газорідинного потоку та пружних відбійних елементів можуть бути використанні для інженерного розрахунку модульних динамічних сепараційних пристроїв. - Розроблено сучасний проблемо-орієнтований підхід щодо кодування модульних сепараційних пристроїв за конструкторсько-технологічними та експлуатаційними ознаками.- Обґрунтовано конструкції елементів модульного сепараційного пристрою, що забезпечує необхідну точність складання, ефективність експлуатації пристрою та реалізації робочого процесу.- На підставі отриманих результатів було запропоновано нові способи розділення газорідинних сумішей, захищені патентами на корисну модель (№ U102445, U130464, U111039). Основні результати дисертаційної роботи впроваджено у виробничу діяльність ТОВ «ПРОМ-ЕНЕРГО ПРОДУКТ» (м. Харків) та ТОВ “Аграрник” (м. Суми), використані при виконанні держбюджетних НДР №0117U003931 “Розробка та впровадження енергоефективних модульних сепараційних пристроїв для нафтогазового та очисного обладнання”, НДР №0120U102036 "Створення нових гранульованих матеріалів для ядерного палива та каталізаторів в активному гідродинамічному середовищі" та впроваджені у навчальний процес Сумського державного університету.Ключові слова: гетерогенні суміші, сепарація, вібраційно-інерційні методи, пружні елементи, гідроаеропружність, частота коливань, амплітуда, плівка рідини, попередньо-деформований стан.^UToday, from the point of view of specific energy consumption and separation efficiency, the most optimal separation devices with the inertial force as the main operating. One of the most common problems of separation devices, the operation of which is based on the separation of gas-droplet flows in the field of inertia forces, is the destruction of the liquid film and secondary droplets splashing of the liquid film from the deposition surfaces. Despite the large number of traditional ways to avoid this drawback (increasing the free section; ensuring regular liquid drainage, etc.), they do not change the critical gas flow rate at which secondary splashing occurs. To solve this problem, it was proposed to use dynamic separation devices, the essence of which is the possibility of dynamic adjustment of hydraulic resistance and the use of superimposed vibrations to efficiency increasing of heterogeneous systems separation. The study of the processes of separation of heterogeneous systems due to the dynamic processes of vibration-inertial separation refers to the scientific and applied problems of industrial engineering. In this regard, it can be argued that the dissertation topic is relevant, has an important scientific and practical significance, since it is aimed at solving an urgent scientific problem that is essential for industrial engineering, the essence of which is to determine the hydrodynamic parameters and hydroaeroelasticity characteristics of dynamic separation devices.Purpose of the study. The aim of the thesis is to simulate hydrodynamic processes and the interaction of elastic baffle elements and flow in dynamic separation devices, develop methods for calculating hydrodynamic parameters and hydroaeroelastic characteristics of dynamic separation devices and provide practical recommendations for their design and operation.The object of research is hydrodynamic processes in dynamic separation devices and hydroaeroelastic interaction with elastic elements.The subject of research is flow hydrodynamics and associated elastic deformations of elements of modular dynamic separation devices.Scientific novelty.- for the first time, a solution to the problem of hydroaeroelasticity was obtained for the interaction of a gas-dispersed flow and elastic separation elements in the form of an inclined parabolic half-cylinder, taking into account their preliminary deformation;- for the first time, dependences were obtained that determine the change in the geometric shape of the sinusoidal channel of a dynamic separation device as a result of hydrodynamic and hydroaeroelastic interaction with the flow;- for the first time, analytical dependences were obtained for evaluating the values ​​of the stiffness coefficients according to the data of experimental and numerical studies using the methods of the theory of parameter estimation;- a mathematical model which describes the three-dimensional liquid film downflow over the settling surfaces of dynamic separation devices by introducing simplifications, assumptions and evaluating the order of values smallness was further developed;- the scientific approach to the rational layouts choice of modular separation devices based on technological and operational parameters, which makes it possible to improve the design and assembling processes while ensuring the necessary operating conditions was further developed.The practical significance.- The obtained results of numerical, physical and mathematical modeling of the hydroaeroelastic interaction process of the gas-liquid flow and elastic baffle elements can be used for engineering calculation of modular dynamic separation devices.- developed a modern problem-oriented approach to coding modular separation devices according to design, technological and operational characteristics.- The design of the elements of modular separation devices has been substantiated, which ensure the required assembly accuracy, the efficiency of the device operation and the implementation of the working process.- on the basis of the obtained results, new methods of gas-liquid mixtures separation were proposed, protected by useful model patents (No. U102445, U130464, U111039). The main dissertation results were introduced into the production activities of PROM-ENERGO PRODUCT LLC (Kharkov) and Agrarnik LLC (Sumy), used in the implementation of state budget No. 0117U003931 “Development and implementation of energy-efficient modular separation devices for oil and gas and cleaning equipment”, №0120U102036" Creation of new granular materials for nuclear fuel and catalysts in an active hydrodynamic media" and introduced into the educational process of Sumy State University.Keywords: heterogeneous mixtures, separation, vibration-inertial methods, elastic elements, hydro aeroelasticity, vibration frequency, amplitude, liquid film, previously-deformed state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Сидоренко С. В. 
Гідродинаміка та масообмін в диспергуючому контактному пристрої відцентрового масообмінного апарата: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / С. В. Сидоренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено фізичну та математичні моделі гідродинаміки фаз у контактному пристрої, одержано залежності для розрахунку швидкостей газу, гідравлічного опору та дисперсних характеристик рідини. Досліджено вплив режимних (швидкості обертання ротора, швидкості газу та щільності зрошення) і конструктивних (крок між контактними елементами) параметрів контактного пристрою на гідродинамічні показники та кінетику масопереносу в апараті. Визначено коефіцієнти теоретичних моделей гідродинаміки рідини та газу й узагальнено в критеріальній формі рівняння масовіддачі. Розроблено методику інженерного розрахунку відцентрового апарата з дослідженим типом контактного пристрою. На підставі розрахунків за створеною методикою досліджено за виробничих умов ректифікаційну установку на базі двох відцентрових масообмінних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113-1
Шифр НБУВ: РА379724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Піроженко І.А. 
Гідродинаміка та теплові ефекти в циліндричному роторно-пульсаційному апараті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.А. Піроженко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, теплових ефектів і явищ диспергування під час обробки гетерогенних систем у роторно-пульсаційному апараті (РПА) циліндричного типу. Встановлено інтенсифікуючу дію робочого елемента методу дискретно-імпульсного введення та трансформації енергії (ДІВЕ) - одиночного вихоря. Проаналізовано області нестійкості течії середовищ різної в'язкості у зазорах РПА циліндричного типу. У результаті одно- та двомірного моделювання динаміки рідини в РПА одержано залежності швидкості та прискорення від часу, а також поля швидкості, прискорення та тиску в робочій зоні РПА. Досліджено вплив в'язкості рідини на витратні характеристики апарата. Розглянуто можливості використання циліндричних РПА різних типів у технологічних процесах гомогенізації широкої гами біологічних дисперсних систем. Встановлено теплофізичні, фізико-хімічні та структурно-механічні властивості соєвої пасти. Наведено оцінку ефективності термовологої обробки та роторно-пульсаційної гомогенізації даної в'язкопластичної системи. Проведено економічний аналіз ефективності та рівня енергозаощадження під час виробництва соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.9-5-01 +
Шифр НБУВ: РА337164

Рубрики:

      
13.

Гуглич 
Гідродинаміка та тепломасообмін автокаталітичного процесу співполімеризації сірки з дициклопентадієном: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Сергій Іванович Гуглич ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л718 + Г741,0
Шифр НБУВ: РА340408

Рубрики:

      
14.

Мартиненко М.П. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в пневмо-пульсаційному апараті камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Мартиненко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано дані стосовно фізичних механізмів процесів, що відбуваються у пневмо-пульсаційних апаратах камерного типу. За результатами моделювання двовимірного та тривимірного моделювання одержано поля швидкості, температури та функцій току. Проаналізовано особливості гідродинаміки та теплообміну в апараті такого типу. Експериментально досліджено питання щодо швидкості руху в трубі пневмо-пульсаційного апарата. Наведено розрахункові співвідношення та дослідні дані, що стосуються прогину гумових мембран у пульсаторах камерного типу для випадків незалежного та спільного їх деформування з урахуванням вхідної залишкової деформації. Визначено період власних коливань рідини в трубі такого пристрою. Розроблено рекомендації щодо удосконалення камери пневмо-пульсаційного апарату, глибини занурення труби пульсатора та режимів його роботи. Проаналізовано ефективність та надано оцінку енергоощадження за умов виробництва рідких екстрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-5-01 +
Шифр НБУВ: РА338302

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Кузьменко І.М. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в протитоковому контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.М. Кузьменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с. — укp.

Експериментально визначено густину зрошення, за якої досягається повне змочування поверхні сітчастої гофрованої насадки у протитоковому контактному випаровувачі та визначено швидкості початку захлинання в ньому. Одержано результати комплексних експериментальних досліджень процесу тепломасообміну (ТМО) за умов випаровування на даних насадках під час зустрічного руху теплоносіїв. Наведено результати досліджень опору сітчастої гофрованої насадки від конструкційних та режимних параметрів процесу. Установлено узагальнювальні співвідношення для розрахунку швидкості початку захлинання, тепломасообміну та гідравлічного опору. Одержано результати аналітичного розв'язку відомої напівемпіричної моделі контактного випаровувача зі сформульованими межовими умовами та з урахуванням експериментальних значень коефіцієнтів ТМО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з368-01 +
Шифр НБУВ: РА325669

Рубрики:

      
16.

Гузьова І.О. 
Гідродинаміка та тепломасообмін при фільтраційному сушінні матеріалів кристалічної та аморфної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / І.О. Гузьова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено методики досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння матеріалів. Розглянуто результати досліджень і встановлено розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки під час руху теплоносія через вологі та сухі шари, а також кінетики процесу. Проаналізовано вплив структури та природи матеріалу на кінетику процесу фільтраційного сушіння. Розроблено новий метод фільтраційного сушіння за умов змінної висоти шару. Запропоновано конструкцію сушарки, яка реалізує безперервний процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів з видаленням сухого матеріалу з зони масообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67
Шифр НБУВ: РА316965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дубровська В.В. 
Гідродинаміка та тепломасообмін у змішуючому конденсаторі з сітчастою насадкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.05 / В.В. Дубровська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень процесів гідродинаміки і тепло- і масопереносу при кондесації пари з парогазової суміші у змішуючому кондесаторі з сітчастою насадкою. Встановлено вплив геометричних рідин на гідродинамічні характеристики насадок. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку гідравлічного опору, утримуючої властивості рідини і граничних режимів роботи змішуючого кондесатора. На основі дослідження середніх коефіцієнтів тепло- і масовіддачі виявлено вплив геометричних параметрів насадок, швидкості руху суміші на інтенсивність процесів тепло- і масовіддачі. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку цих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.13

Рубрики:

      
18.

Тимощенко А.В. 
Гідродинаміка та теплообмін потоку рідини в щілинних мікроканалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / А.В. Тимощенко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено гідродинаміку і теплообмін потоку рідини в плоских щілинних і концентричних кільцевих мікроканалах за ламінарного режиму течії. Розглянуто ізотермічну течію рідини в мікроканалах з гідравлічно гладкими і шорсткими поверхнями на основі методів теплофізичного і натурного моделювання. Проведено натурне дослідження гідродинаміки перегрітого потоку рідини в гідравлічно гладких мікроканалах. Проаналізовано одно- та двосторонній теплообмін за вимушеного ламінарного руху рідини. Розроблено розрахункові методики і зразки нового високоефективного теплотехнічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.32,022 + З312.04 +
Шифр НБУВ: РА350921

Рубрики:

      
19.

Кравець 
Гідродинаміка течії між прямокутними призмами, що розташовані тандемом над екраном: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Олена Володимирівна Кравець ; Дніпропетровський національний ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА368207

Рубрики:

      
20.

Синельніков С. Д. 
Екологічна безпечна утилізація відходів поліетилентерефталату використанням їх для капсулювання мінеральних добрив. / С. Д. Синельніков. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні розв'язане актуальне науково-практичне завдання: підвищення рівня екологічної безпеки рослинництва застосуванням мінеральних добрив пролонгованої дії, капсульованих модифікованим поліетилентерефталатом. Досліджені еколого-технологічні аспекти утилізації відходів ПЕТФ у виробництві капсульованих мінеральних добрив. Встановлена залежність необхідної товщини оболонки від терміну дії капсульованого амонію нітрату за різних значень коефіцієнту дифузії у матеріалі оболонки. Експериментально досліджена дифузія розчину амонію нітрату через полімерну плівку різної товщини. Досліджені окремі стадії утилізації відходів ПЕТФ у виробництві капсульованих мінеральних добрив: збір використаних виробів з ПЕТФ; первинна переробка зібраних відходів; створення плівкоутворюючої композиції; капсулювання гранульованих мінеральних добрив. Проведений аналіз технологічних рішень в процесі капсулювання мінеральних добрив оболонкою на основі модифікованого ПЕТФ. Досліджена гідродинаміка та тепломасообмін нанесення покриття на дисперсні матеріали. Дослідження теплообміну здійснювали за встановлених гідродинамічних умов процесу капсулювання. Проведені тестові дослідження капсульованих добрив згідно методики EN 13266:20. В лабораторних умовах досліджено вплив капсульованих ПЕТФ мінеральних добрив на зміну рН грунту, мікробіоту грунту та кінетику росту тестових рослин. Проведений теоретичний аналіз балансових співвідношень використання різних видів мінеральних добрив в агроекосистемах та кількість втрат незасвоєних елементів живлення від цих видів мінеральних добрив у довкілля. Проведені польові агроекологічні дослідження застосування капсульованих ПЕТФ мінеральних добрив в агроекосистемах таких культур як картопля, соя та кукурудза. Застосування капсульованих мінеральних добрив пролонгованої дії показало значно вищу екологічну та агрономічну ефективність в порівнянні із гранульованими добривами для всіх досліджуваних культур. Проведена оцінка екологічної та агрономічної ефективності використання мінеральних добрив, капсульованих ПЕТФ. Для всіх досліджуваних культур коефіцієнт ефективності використання добрива значно вищий для капсульованих добрив у порівнянні із гранульованими (максимально - більше, ніж у 4 рази). За меншої кількості внесеної діючої речовини врожайність на ділянках, де внесені капсульовані добрива, значно вища. Ключові слова: екологічна безпека, капсульовані мінеральні добрива, агроекологічні дослідження, кінетика росту тестових рослин.^UIn the thesis research actual scientific and practical task is solved: increasing environmental safety level of plant growing by applying the mineral fertilizers of the prolonged action encapsulated by the modified polyethylene terephthalate. Environmental and technological aspects of PET waste disposal in the production of encapsulated mineral fertilizers have been studied. The dependence of the required shell thickness on the duration of encapsulated ammonium nitrate at different values of the diffusion coefficient in the shell material is established. Diffusion of ammonium nitrate solution through a polymer film of different thickness was experimentally investigated. Separate stages of PET waste utilization in the production of encapsulated mineral fertilizers have been studied: collection of used PET products; primary collected waste processing; creation of a film-forming composition; granular mineral fertilizers encapsulation. The analysis of technological decisions in the process of mineral fertilizers encapsulation by a cover on the basis of the modified PET is carried out. The hydrodynamics and heat and mass transfer of coating on dispersed materials is investigated. Heat transfer studies were performed under the established hydrodynamic conditions of the encapsulation process. Test studies of encapsulated fertilizers have been carried out according to the method of EN 13266: 20. Under laboratory conditions, the effect of encapsulated PET mineral fertilizers on changes in soil pH, soil microbiota and growth kinetics of test plants were studied. A theoretical analysis of the balance ratios on the use of different types of mineral fertilizers in agroecosystems and the amount of undigested nutrients loss from these mineral fertilizers types in the environment. Field agroecological studies have been conducted on the use of encapsulated PET mineral fertilizers in agroecosystems of crops such as potatoes, soybeans and corn. The use of encapsulated mineral fertilizers with prolonged action showed significantly higher environmental and agronomic efficiency compared to granular fertilizers for all studied crops. The environmental and agronomic efficiency on the use of mineral fertilizers encapsulated in PET was evaluated. For all studied crops, the efficiency of fertilizer use is much higher for encapsulated fertilizers compared to granular (maximum - more than 4 times). With a smaller amount of applied active substance, the yield in areas where fertilized fertilizers are applied is much higher. Key words: environmental safety, encapsulated mineral fertilizers, agroecological researches, growth kinetics of test plants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського