Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (51)Наукова електронна бібліотека (222)Реферативна база даних (35591)Книжкові видання та компакт-диски (4346)Журнали та продовжувані видання (178)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИРОБНИЧ$<.>+<.>K=РИЗИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5616
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галузинський С.А. 
Авансований капітал аграрних підприємств: формування, оцінка та ефективність використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.А. Галузинський ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню суті категорії авансованого капіталу і методологічних аспектів його функціонування. У роботі з'ясовано відмінності авансованого капіталу від категорій виробничого потенціалу та капіталу, в його класичному значенні. Обгрунтовано основні критерії формування раціонального співвідношення між власним та позичковим капіталом. Розроблено рекомендації щодо оцінки фінансово-майнового стану аграрних підприємств та аналізу ефективності їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Григорецький В.О. 
Автоматизація діагностики інформаційних моделей авіадиспетчера в процесі допуску до самостійної роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Григорецький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади й алгоритм процесів автоматизованої діагностики та допуску диспетчерів-стажистів до самостійної роботи, що базуються на індивідуальному підході до процесу професійної підготовки. Визначено основні вимоги до підготовки авіадиспетчерів за умов виробничого підприємства. Розроблено моделі й алгоритми допуску авіадиспетчерів до самостійної роботи, досліджено питання щодо структури інформаційних моделей авіадиспетчера, створено принципи побудови й алгоритм роботи автоматизованої системи управління даним допуском.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА338360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черепанська І.Ю. 
Автоматизація процесу керування вибором пристроїв орієнтування при проектуванні гнучких інтегрованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Ю. Черепанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та зменшення трудомісткості рішень, що приймаються під час проектування складних розподілених у просторі організаційно-технічних об'єктів і комплексів. Розроблено інформаційне, методичне, алгоритмічне та програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень (СППР) з метою автоматизації процесу керування вибором пристроїв орієнтування (ПО) на етапі визначення засобів технологічного оснащення гнучких інтегрованих систем (ГІС). Обгрунтовано новий підхід щодо автоматизації керування вибором ПО, що базується на використанні інтелектуальних моделей прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж, що застосовуються в процесі систематизації та групування об'єктів виробництва, ПО та їх подальшому аналізі. Розроблено методику автоматизованого вибору ПО, яку можна використати як базову для формування СППР для автоматизації процесів керування вибором обладнання під час моделювання, проектування та планування ГІС, а також модернізації, переналагодженні та зміні конфігурації гнучких виробничих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02 +
Шифр НБУВ: РА357075

Рубрики:

      
4.

Васильчук О.Р. 
Автоматизація розробки технології виготовлення деталей типу "корпус" ливарно-пресових автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Р. Васильчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена задачі розробки сучасних методів проектування технологій виготовлення деталей типу "корпус" для створення інтелектуальної комп'ютерної технології підготовки виробництва на основі комплексних моделей виробів, методів їх виготовлення і виробничого середовища, методів прийняття оптимальних комплексних технологічних рішень, принципів гнучкої адаптації до умов конкретного виробничого середовища і вимог сучасного ринку. Розроблено теоретичні основи нових технологій проектування шляхом комплексного використання вже існуючих методів. Запропоновано нову методологію проектування технологічних процесів і документів технологічної підготовки машинобудівного виробництва з використанням штучного інтелекту, що може ефективно застосовуватися в сучасних автоматизованих системах технологічної підготовки виробництва. Розроблено формалізовані моделі, методи й алгоритми процесів технології машинобудування для проектування технологічних процесів машинобудівного виробництва. Створено алгоритмічне забезпечення на основі нових методів проектування технології виготовлення складних деталей типу "корпус", що використовує нові методи динамічного програмування в процесі формування технології їх виготовлення. Викладено результати практичної апробації на прикладі системи автоматизованої підготовки виробництва, упровадженої на ВАТ "Термопластавтомат" (м.Хмельницький), що дозволили скоротити терміни підготовки виробництва нових деталей у 1,5-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148-642.1

Рубрики:

      
5.

Стельмах Н.В. 
Автоматизація технологічного підготовлення складального малосерійного виробництва електромеханічних приладів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / Н.В. Стельмах ; НТУ України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.8-64
Шифр НБУВ: РА370606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Борин В.С. 
Автоматизація технологічного процесу абсорбційної осушки газу на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.С. Борин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Створено теоретичні засади автоматизованого управління процесом абсорбційної осушки природного газу на компресорній станції магістрального газопроводу. Запропоновано математичну модель керованого об'єкта, яка не враховує збурення за вмістом вологи у газі на вході в абсорбер, а також логіко-лінгвістичні моделі, що дають змогу врахувати дане збурення. Доведено адекватність даних моделей і необхідність використання їх для автоматизованого керування процесом абсорбційної осушки газу замість складних нелінійних моделей. Здійснено моделювання знань експертів-технологів про процес осушки газу з використанням лінгвістичних змінних, що дозволило на підставі технологічного регламенту та одержаних від експертів-технологів знань розробити логіко-лінгвістичну модель прийняття раціональних рішень для управління установкою абсорбційної осушки газу з використанням набору логічних правил-продукцій. Розроблено логіко-лінгвістичну модель метазнань, яка враховує всі технологічні параметри установки абсорбційної осушки природного газу та за наявності інформації про передаварійні ситуації забезпечує оперативно-диспетчерському персоналу можливість вибирати необхідну для рішення поточної проблеми локальну модель представлення знань і дає змогу розв'язувати основні виробничі задачі, які впливають на ефективність процесу осушки газу. Розвинуто принцип структурування знань, який передбачає розбиття глобальних бази знань на декілька локальних, кожна з яких орієнтована на розв'язання певної задачі для конкретного типу обладнання установки абсорбційної осушки газу, зокрема, запропоновано у структурі глобальної знань застосувати блок метазнань, який забезпечує можливість оперативно вибирати необхідну для рішення поточної задачі локальну базу знань. Удосконалено функціональну структуру системи автоматизації процесу абсорбційної осушки газу, яка, на відміну від структури оперативно-диспетчерського управління діючої установки, містить базу знань, блок нечіткого логічного висновку, діалоговий інтерфейс користувача, архів даних і підсистему одержання знань, що здатні формувати керуючі та інформаційні сигнали, задані базами правил-продукцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.025-5-05 +
Шифр НБУВ: РА334465

Рубрики:

      
7.

Левченко А.Д. 
Автоматизація технологічного процесу виготовлення засобів індикації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.Д. Левченко ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено метод і принципи підвищення якості засобів індикації на прикладі лінійно-колористичних газоаналізаторів - індикаторних трубок (ЛКГ - ІТ) завдяки створенню системи автоматизованого керування технологічним процесом виготовлення ЛКГ - ІТ. Створено та досліджено інформаційну модель ЛКГ - ІТ, за якою у процесі моделювання засіб індикації розглядається як об'єкт автоматизованого технологічного процесу виготовлення. Наведений підхід дає змогу структурувати технологічний процес виготовлення виробів, формалізувати та оптимізувати його проведення та створити концептуальну модель технологічного процесу, інваріантну реальному технологічному процесу зборки ЛКГ - ІТ. Запропоновано комплексний критерій оцінки якості його проведення, який дає змогу на базі логічної схеми проектування та принципів декомпозиції структурування процесу формалізувати завдання керування, сформувати необхідну концепцію щодо оперативного керування обладнанням з урахуванням міжетапного узгодження технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.5 +
Шифр НБУВ: РА328924

Рубрики:

      
8.

Роговий А.І. 
Автоматизація управління розвитком виробництва вантажних автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.І. Роговий ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено основні принципи побудови автоматизованої системи управління розвитком виробничо-економічних систем для використання їх у формуванні раціонального типажу вантажних автомобілів в Україні. Створено модель багатокритеріальної задачі оптимізації типажу продукції та розроблено оригінальний метод її розв'язання. Наведено імітаційну модель функціонування та розвитку промислового підприємства. Створено інформаційну технологію підготовки вихідних даних для оптимізації типажу вантажних автомобілів. Отримано раціональні типажі вантажних автомобілів за даними 1992-го та 1997-го рр., а також зроблено їх порівняльний аналіз. Виконано аналіз стійкості отриманих результатів до зміни вихідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.527.31-21
Шифр НБУВ: РА311742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фонотов А.М. 
Автоматизована система гільйотинного розкрою на основі генетичного програмування (на прикладі меблевого виробництва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.М. Фонотов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нове рішення актуальної наукової задачі підвищення ефективності технологічної підготовки меблевого виробництва та виробничих процесів під час розкрою меблевих заготівель шляхом удосконалення підсистеми пошуку оптимальних технологічних карт розкрою, формування маршруту різу, автоматичного обліку мірних залишків та забезпечення функціонування автоматизованої системи у режимі реального часу. Розроблено паралельний генетичний алгоритм розкрою на підставі моделі островів, в якому запропоновано нові проблемно-орієнтовані фітнес-функції, спосіб кодування рішення до хромосом, генетичні оператори. Показано, що застосування нового алгоритму дозволяє скоротити втрати матеріалу до 5 %, а кількість операцій, які виконуються на форматно-розкрійному обладнанні - на 7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.02 +
Шифр НБУВ: РА344088

Рубрики:

      
10.

Фірсов О. Г. 
Автоматизований комплекс для професійного відбору фахівців для діяльності в умовах підвищеної небезпеки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / О. Г. Фірсов ; НАН України, МОНМС України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз методів і засобів автоматизації професійного відбору. Сформовано комплекс методів для оцінювання функціонального стану людини в динаміці виробничої діяльності. Розроблено структуру автоматизованого комплексу та бази даних для професійного відбору. Розроблено програмну й апаратну частини приладу для проведення психофізіологічних досліджень. Розроблено методики синхронізації роботи автоматизованого комплексу для професійного відбору з приладом для проведення психофізіологічних досліджень та усунення помилок визначення часових характеристик реакцій людини. Розроблено моделі прогнозування показників психофізіологічного стану людини з використанням апарату нечіткої логіки. Проведено дослідження моделі прогнозування психофізіологічних показників людини на прикладі групи військових телеграфістів з застосуванням автоматизованого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 с51
Шифр НБУВ: РА385056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
12.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Білан С.О. 
Аграрна освіта в Україні: історичний аспект (90-ті роки ХХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.О. Білан ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено суть та шляхи реформування системи вищої аграрної освіти України протягом 1990 рр. - початку XXI ст., обумовленого необхідністю підготовки кадрів для нових організаційно-виробничих структур у сільському господарстві, які виникли у процесі реформування агропромислового комплексу. Розглянуто структуру, механізм становлення, а також чинники й особливості функціонування багатоступеневої системи освіти в аграрних вищих навчальних закладах. Визначено місце, роль і функції учасників навчально-виховного процесу у реформуванні даної освіти. Проаналізовано трансформацію державної політики та системи управління у цій сфері. Зроблено висновки щодо подальших шляхів удосконалення підготовки фахівців у вищих навчальних закладах аграрного профілю та підвищення їх ролі у формуванні єдиного освітнього простору України у поєднанні з вирішенням проблеми інтеграції до світової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П р(4УКР)3 + Ч483(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА338607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Майовець Є.Й. 
Аграрне підприємство в трансформаційній економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Є.Й. Майовець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми формування високоефективного аграрного підприємництва в Україні на етапі переходу до ринкової економіки. Описано механізм розвитку аграрного підприємництва, розкрито сутність основних понять і категорій. Визначено роль аграрного підприємництва у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Проаналізовано структуру сучасного аграрного підприємництва, виявлено його найбільш ефективні організаційно-виробничі форми. Запропоновано концепцію стратегії утвердження інноваційної моделі розвитку аграрного підприємництва. Виявлено зміни у формуванні аграрного ресурсного потенціалу в трансформаційному періоді, проаналізовано його кількісні та якісні показники, розглянуто механізм оптимального використання. Досліджено соціальні аспекти розвитку аграрного підприємництва, визначено його вплив на сільський соціум. Обгрунтовано шляхи переходу до екологічно збалансованого аграрного підприємництва. Розкрито причини тінізації аграрної економіки, охарактеризовано її сучасні форми та розроблено заходи щодо обмеження даного процесу. Запропоновано новий механізм макроекономічної координації аграрного підприємництва за умов нестабільності перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА352967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жулканич Н.М. 
Аграрні перетворення в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови змін і напрямків господарювання в аграрному секторі регіону, розглянуто проблеми продовольчого забезпечення населення, розкрито динаміку зміни характеру виробничих відносин в аграрній сфері у процесі спроб проведення аграрних реформ у радянський період і в процесі формування й утвердження нових форм власності та господарювання в економіці незалежної України. Досліджено соціально-виробничі, соціально-побутові, соціально-культурні явища та процеси, що відбувалися в Карпатському регіоні впродовж десятиліть радянського режиму, та тенденції соціально-економічного розвитку сільських територій в роки становлення державності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-21 +
Шифр НБУВ: РА369565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Яковець І.І. 
Аграрно-економічні засади раціонального використання ресурсного потенціалу спиртопродуктового підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.І. Яковець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми підвищення ефективності виробництва спирту, лікеро-горілчаних виробів та іншої продукції спиртової промисловості на базі раціонального використання ресурсного потенціалу всіх інтегрованих у процесі виробництва галузей спиртопродуктового підкомплексу. Розроблено методичні рекомендації для визначення сукупної вартості ресурсного потенціалу та використання даного інтегрального показника під час оцінки ефективності виробничої діяльності підприємств спиртопродуктового підкомплексу. Висвітлено питання фінансового аналізу та економічної оцінки підприємницької діяльності в спиртопродуктовій галузі. Доведено залежність ефективності виробництва від рівня розвитку сировинної зони, видів сировини, рівня безвідходності її переробки та інших складових організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-553 687
Шифр НБУВ: РА312848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ріпамельник В.П. 
Агробіологічна оцінка перспективного сортименту яблуні для Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Ріпамельник ; Уман. держ. аграр. акад.. — Умань, 2002. — 24 с. — укp.

Надано господарсько-біологічну оцінку імунних і високостійких до парші інтродукованих сортів яблуні та виділено конкурентоспроможні сорти для вирощування в регіоні Поділля. Перевірено за виробничих умов нові, перспективні сорти з метою визначення їх здатності проявити свої цінні господарсько-біологічні ознаки в саду. Оцінено нові інтродуковані сорти за комплексом біологічно-господарських ознак (скороплідність, слаборослість, продуктивність, якість плодів, стійкість до основних хвороб, зимостійкість в інтенсивних насадженнях). Проведено економічну та енергетичну оцінку виробництва плодів яблуні різних помологічних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-364(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Трунов О.П. 
Агробіологічне обгрунтування вирощування високоякісного насіння гороху при збиранні методом прямого комбайнування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.П. Трунов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 17 с. — укp.

За умов Степу України визначено оптимальні терміни збирання методом прямого комбайнування сортів гороху з вусатим типом листка. Досліджено вплив різних термінів їх збирання, десикацію та післядію цих заходів на урожайність, втрати та якість насіння. Вивчено динаміку визрівання насіння сортів гороху з вусатим типом листка. Проведено виробничу перевірку оптимальних термінів прямого комбайнування гороху за умов Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-37 +
Шифр НБУВ: РА325564

Рубрики:

      
20.

Никитюк Ю.А. 
Агроекологічна оцінка різних систем удобрення картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Никитюк ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання агроекологічного оцінювання за різного ступеня екологізованих і традиційних систем застосування добрив під час вирощування картоплі на дерново-середньопідзоленому пилувато-супіщаному грунті з промивним типом водного режиму за умов Чернігівського Полісся. Проведено тривалий стаціонарний, лізиметричний, модельний і виробничий досліди. Узагальнено науково-методичні публікації, екологічні нормативи та передовий досвід розв'язання даної проблеми в Україні та за кордоном. Запропоновано нову парадигму проведення комплексного агроекологічного оцінювання на системній базі з використанням трьох груп критеріїв, які характеризують вплив досліджених технологій удобрення на виявлення небезпечних деградацій і функціональних змін в основних блок-компонентах агросистем - грунтовому, водному та рослинному. Як пріоритетні критерії використано порушення екологічної рівноваги у балансі гумусу та біогенних елементів, втрати поживних речовин з грунту внаслідок вимивання та денітрифікації, забруднення інфільтраційних вод нітратами й іншими токсикантами, зміна видового складу та чисельності грунтових бактерій, агрофізичних, фізико-хімічних і агрохімічних показників родючості грунту, погіршення фітосанітарного стану агроценозу, відхилення фактичної врожайності картоплі від еталонної, використання агрокліматичного потенціалу осіннього періоду вегетації (ФАР, опадів, суми ефективних температур) і біологічного азоту, накопичення нітратів у бульбах і відповідність інших показників якості врожаю євростандартам, енерговіддача й економічна ефективність технологій застосування добрив. Використання цих критеріїв з залученням відповідних нормативів і 5-рівневих оцінювальних шкал дозволило визначити найбільш ефективні системи застосування добрив, а саме: сидеральну систему, яка в еколого-енергетичному аспекті переважає всі інші технології та забезпечує одержання високоякісного врожаю еталонного рівня. Рекомендовано її впровадження на віддалених від тваринницьких ферм полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43 +
Шифр НБУВ: РА353357

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського