Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (1210)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИЗНАЧНІ$<.>+<.>K=ДАТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гриневич Г. С. 
Аналітична визначність: загальні основи та окремі види: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.06 / Г. С. Гриневич ; Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Побудовано методологію узагальненої теорії аналітичної визначності (А-визначності), надано узагальнену дефініцію А-визначності та введено її нові види ("майже" визначність та гранична визначність). Подано оригінальну О-логіку у вузькому розумінні слова на матеріалі перетворень геометричних фігур на площині. Розглянуто окремі види А-визначності в множинах різної природи, в першу чергу чисел, функцій, формул. Виділено основні фактори А-визначності, що дозволило уточнити та доповнити дефініцію А-визначності та дати характеристику об'єктивної й суб'єктивної А-визначності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.1 + Ю426
Шифр НБУВ: РА382515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шевцова Г.В. 
Архітектурно-просторові особливості формування вулиці Хрещатик в Києві (ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.В. Шевцова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано історичну періодизацію розвитку вулиці. Представлено критерії, що обумовили становлення Хрещатика як центральної вулиці Києва. Підсумовано визначні періоди формування Хрещатика. Введено в професійний обіг нові архівні та проектні документи, встановлено авторство багатьох споруд, розроблено схеми забудови вулиці станом на 1915 р. Досліджено специфіку фасадної архітектури Києва кінця ХІХ ст. Представлено особливості стилістичного формування забудови Хрещатика. Виявлено унікальні архітектурно-будівельні традиції, що поширилися з даної вулиці на центральні райони міста. Вставлено елементи гармонізації забудови Хрещатика на межі ХІХ - ХХ ст. та критерії спорідненості сучасної забудови вулиці з утраченою. Розроблено план-схему з зазначенням дисгармонійних елементів простору. Створено стратегію диференційного підходу до забудови, згідно з якою зроблено зонування вулиці за чотирма режимами допустимих реставраційних втручань. Запропоновано засоби гармонізації забудови Хрещатика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Щ110.83 + Т3(4УКР-2К)6
Шифр НБУВ: РА321276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Таньшина А.В. 
Використання спадщини харківських наукових фізичних шкіл у професійній підготовці майбутніх фізиків: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Таньшина ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та узагальнено специфіку підготовки висококваліфікованих спеціалістів у наукових школах Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" і Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, яка сприяє якісному оновленню українських наукових кадрів. Здійснено дослідження життя та наукової діяльності всесвітньо відомих засновників харківських фізичних шкіл у контексті аналізу специфіки професійного становлення лідера наукової школи. Розроблено пізнавальну концепцію використання фізико-історичних матеріалів про вітчизняні наукові школи в підготовці майбутніх фізиків. Запропонована концепція на сучасному етапі розбудови національної освіти допомагає виплекати в учнів природне почуття національної гордості за визначні наукові досягнення вітчизняних учених, повернути історичну пам'ять про всесвітньо відомі наукові надбання українського народу, сформувати громадянську позицію та світогляд майбутнього творця Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА326205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Харченко В.Ю. 
Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ю. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичний аспект діяльності Володимира Антоновича (1830/4 - 1908 рр.), одного з головних представників українського національного руху другої половини XIX ст. Особливу увагу приділено його визначній участі у польських студентських гуртках у Києві напередодні Січневого повстання (1863 р.) та його ролі у створенні Київської громади. Проаналізовано вплив Антоновича на події національного відродження в Галичині у 1880 - 90-і рр., зокрема, його ініціативу у досягненні угоди з польською владою. Виявлено залежність стратегії поведінки та національно-політичної орієнтації Антоновича від умов імперської цензури та його власної культурницької концепції. Підкреслено, що, незважаючи на численні тактичні компроміси, головний курс громадської діяльності Володимира Антоновича був завжди послідовним, виправданим і патріотичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Антонович
Шифр НБУВ: РА312031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Колесник В.О. 
Дебалканізація болгарських переселенських говірок в Україні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / В.О. Колесник ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Вперше досліджено визначальні риси граматичної структури болгарських переселенських говірок в Україні шляхом вивчення їх динаміки внаслідок дії внутрішньомовних і позамовних факторів. Встановлено, що функціонування болгарських говірок понад два століття в оточенні інших слов'янських мов з типологічно відмінною граматичною структурою у відриві від діалектного континууму метрополії зумовило трансформацію таких власне балканських рис, як артикль, енклітичні форми займенників, посесивний датив, редуплікація, балканський кондиціонал, аналітичний спосіб творення вищого ступеня порівняння, майбутнього часу дієслів, да-конструкції. Відзначено більш послідовне функціонування архаїчних рис у діалектичному мовленні у порівнянні з літературною мовою та суттєві зміни і дебалканізацію говірок. Виявлено посилення даних процесів у 1950 - 1960 рр. з появою нового покоління з видозміненим мовним мисленням. Досліджено зміни категорії дейксису та втрату просторових артиклів. Відзначено сталість клішованої форми та відсутність подальшого розвитку артикля у досліджуваних говірках та його посилене вживання при власних іменах. Дебалканізацію з різним ступенем інтенсивності виявлено в різних підсистемах переселенських говірок. Доведено, що найбільш суттєвими є зміни серед лексичних балканізмів, а в граматичній структурі - в артиклевій системі та поступове заміщення загальних форм відмінковими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.1 +
Шифр НБУВ: РА335754

Рубрики:

      
7.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дуляба Н. І. 
Економічний механізм функціонування торговельного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Дуляба ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено методику діагностики дієвості економічного механізму торговельного підприємства (ТП) на базі даної збалансованої системи показників, структурно-логічної схеми діагностичного процесу та визначенні інтегрального показника дієвості економічного механізму ТП. Встановлено його еталонне значення, що дозволяє дати оцінку дієвості. Визначено стан і проблеми функціонування ТП за сучасних умов. Досліджено переваги та недоліки, позитивний та негативний вплив факторів зовнішнього середовища на економічний механізм ТП. Проведено діагностику економічного механізму 68-ми ТП на Львівщині. Визначено стратегічні засади підвищення дієвості економічного механізму ТП. Систематизовано напрямки зовнішнього стимулювання дієвості економічного механізму. Запропоновано пріоритети та засоби вдосконалення економічного механізму функціонування ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21
Шифр НБУВ: РА371646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вінник В.Ю. 
Еталонні моделі символьної обробки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / В.Ю. Вінник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено систему взаємопов'язаних адекватних моделей символьної обробки (СО). Моделі відображають семантику програм СО як функцій над символьними даними визначеної структури. Досліджено визначні конкретні різновиди структури символьних даних (літерну зіставленість, конкатенацію, ієрархію) та відповідні їх засоби обробки. Запропоновано узагальнену математичну модель поняття структури символьних даних у термінах операції синтезу та аналізу. За методом композиційного програмування змодельовано типові засоби побудови програм СО та логіки їх структурної організації. Для моделей суттєво різних типів СО показано можливість виразити одну в одній, чим підтримується концептуальна єдність предмета. Моделі грунтуються на аналізі суті та змісту предмета для їх точного відображення. Відзначено, що розроблені моделі СО є конкретизаціями моделей загальнозначущих структур програмування, що забезпечує їх інтеграцію в середовище моделей інших галузей програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.210 +
Шифр НБУВ: РА327368

Рубрики:

      
10.

Барна І.М. 
Етногеографічне дослідження регіону (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.М. Барна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади етногеографічного дослідження обласного регіону. Визначено сутність поняття "територіальна етнічна спільність", встановлено її ієрархічні рівні. Виявлено головні тенденції у формуванні обласної етнічної спільності впродовж другої половини XX ст. та в сучасний період, визначено вплив соціально-економічних, історико-географічних, політичних і природних чинників на її структуру. Здійснено періодизацію розвитку етногорафічних процесів на території Тернопільщини. Проаналізовано етнічний склад населення на кожному етапі. Досліджено освітній і професійний рівень етносів, їх релігійний склад та електоральні уподобання у різні періоди. Виявлено територіальні особливості етнічної структури населення Тернопільської області, визначено її відмінності у міських і сільських поселеннях регіону. Встановлено залежність між етнічним складом населення та його освітнім рівнем і професійною структурою. З'ясовано вплив сучасного етнічного складу населення на соціальні процеси, передусім релігійну та електоральну ситуації, міграційну мобільність. Розроблено оригінальні картосхеми етнічного складу населення на різні історичні дати, що ілюструють динаміку етногеографічних процесів та тенденції їх зміни у майбутньому, відображають релігійну та електоральну ситуації в Тернопільській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Д8 + У049(4УКР-4ТЕР)2 +
Шифр НБУВ: РА340088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Шолох С.М. 
Закономірності управління забезпеченням якості шихти в проекті вивозу готових до виймання запасів руди з кар'єру залізорудного комбінату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / С.М. Шолох ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто процес оперативного планування роботою кар'єру гірничозбагачувального комбінату як проекту зі створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи забезпечення якості рудної сировини на внутрішньомісячному інтервалі. Створено багатокритеріальну модель визначення вантажопотоків руди, проаналізовано її розв'язок, запропоновано підходи для усунення її несумісності. Досліджено можливі відхилення у процесі роботи кар'єру від намічених значень вантажопотоків та сформовано моделі коректування планових завдань з перевезення руди, що враховують ймовірнісний характер параметрів системи оперативного планування певних процесів на кар'єрі. За цього запропоновано з'ясувати продуктивність екскаватора на змінному та добовому інтервалах за допомогою нейронної мережі прямого розповсюдження. Визначено закономірності та структуру моделі, що дають змогу розрахувати дати проведення технічного обслуговування та ремонтів обладнання з урахуванням комплексного показника ефективності роботи кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323-6 +
Шифр НБУВ: РА334951

Рубрики:

      
12.

Киричок О.Б. 
Засади дружинної етики в культурі Київської Русі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.Б. Киричок ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу автентичних джерел визначено зміст, ідеали, категорії та імперативи дружинної етики Київської Русі, шо є важливим для розуміння ідейного контексту, у якому зароджувалася філософсько-етична думка давньоруського періоду. Здійснено спробу дати її визначення, досліджено взаємодію кількох відмінних ідеалів дружинної етики ("воїнства Христового", "ідеального князя" та мирського), проведено розмітку фундаментальних етичних категорій (доблесть, честь, слава), розглянуто їх зміст та еволюцію. Описано зв'язок розуміння імперативу у Київській Русі з уявленнями про сакралізовані межі у географічному просторі та часі, здійснено дослідження тексту "Повчання" Володимира Мономаха як зрілого кодексу імперативів давньоруської дружинної етики, установлено її можливі зв'язки з візантійською та античною спадщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)41 + Ю701.44 + Т3(4УКР)414-7 +
Шифр НБУВ: РА324861

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Громченко В.В. 
Кларнет у музичній культурі Європи XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / В.В. Громченко ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості кларнетового виконавства в Європі XVIII ст. Висвітлено історію розвитку конструкції інструмента у першому сторіччі його існування. Досліджено процес становлення кларнета як концертного (сольного), ансамблевого й оркестрового інструмента. Визначено особливості формування його художньої індивідуальності. Виділено найбільш визначні події у музичному житті Європи й України даного історичного періоду, що безпосередньо впливали на остаточне утвердження кларнета в європейській музичній культурі XVIII ст. Відтворено хронологію розвитку кларнета як концертного (сольного), ансамблевого й оркестрового інструмента у першому сторіччі його функціонування. Проаналізовано визначні та маловідомі музичні твори для кларнета, написані у XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.725-73(0)4 +
Шифр НБУВ: РА354202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Келембет С.М. 
Князі Нижегородсько-Суздальської землі в кінці ХІV - середині ХV ст. (історико-генеалогічний дискурс): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.М. Келембет ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії правління роду князів Суздальських (правлячої династії Нижегородсько-Суздальської землі) у кінці XIV - середині XV ст. - складного історичного періоду перетворення регіону з самостійного державного утворення на провінцію Московської держави. Проаналізовано весь комплекс джерел та історіографію з досліджуваної теми, зокрема недостатньо вивчені актові документи. Відтворено генеалогію роду кн. Суздальских, вирішено ряд проблемних питань з хронології життя та правління окремих князів. З максимально можливою точністю встановлено дати першого приєднання до Московської держави Суздальського князівства і остаточної втрати політичної самостійності Нижегородсько-Суздальської землі. Проаналізовано основні етапи боротьби нижегородсько-суздальских "отчичів" за свої родові володіння з Московською державою. Показано вирішальну роль Золотої Орди та Казанського ханства в епізодичних успіхах князів Суздальських. Відзначено, що згадані держави були, по суті, їх єдиною опорою у боротьбі з Москвою. Доведено прямий зв'язок між успіхами московської централізаторської політики в регіоні та процесом поступового ослаблення влади ординських ханів. Розкрито причини успіхів і невдач князів Суздальських та їх остаточної поразки у боротьбі проти московської централізаторської політики, наслідком якої є втрата статусу суверенних правлячих князів та їх утвердження у складі верхівки московської службової аристократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)430 +
Шифр НБУВ: РА339912

Рубрики:

      
15.

Новаков О.С. 
Кримінологічна характеристика та профілактика злочинів, які вчиняються працівниками міліції у сфері службової діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Новаков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено поняття службової злочинності працівників міліції як сукупності злочинів, що вчиняються її посадовими особами з використанням наданих їм законом прав і повноважень. Зроблено спробу дати повну та грунтовну наукову оцінку рівня, структури та динаміки цієї злочинності. Відзначено щодо тенденції до постійного збільшення корисливих посадових злочинів, які вчиняються співробітниками основних служб міліції за умови їх професійної консолідації. Запропоновано класифікацію мотивів злочинної поведінки даних працівників. Наведено конкретні пропозиції, спрямовані на профілактику злочинів серед працівників міліції, а саме: порядок добору та навчання кадрів, контроль за їх діяльністю, зміцнення соціальних гарантій, підвищення престижу професії міліціонера. Розроблено та впроваджено план заходів щодо профілактики службових злочинів та зміцнення законності серед працівників Управління адміністративної служби міліції УМВС України в Луганській області в 2001 - 2002 рр. Запропоновано проекти програми позитивного іміджу працівників міліції та програми їх культурологічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127 + Х819(4УКР)112.011.02 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА328158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колосов І. В. 
Локорегіонарна хіміотерапія в паліативному лікуванні первинного і метастатичного раку печінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / І. В. Колосов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для оцінювання впливу токсичності хіміотерапії на ступінь змін показників периферичній крові у пацієнтів з первинним і метастатичним раком печінки, залежно від методу хіміотерапії, введено індекс K і визначено факторні ознаки, що впливають на нього. Вперше побудовано багатофакторні математичні моделі прогнозування ефективності лікування, загального стану пацієнтів за індексом Карновського та зміни показників периферичної крові залежно від способу введення хіміопрепаратів до початку лікування, у процесі та після його закічення, які дозволяють дати кількісну оцінку ефективності проведеної терапії. Розроблено новий метод хірургічної катетеризації власної печінкової артерії, що забезпечує тривале функціонування внутрішньоартеріального катетера, доведено його технічну простоту та надійність. Розроблено методику проведення паліативної локорегіональної внутрішньопечінкової хіміотерапії з застосуванням модифікованих схем і режимів введення хворим на первинний та метастатичний рак печінки у разі пухлин травневого тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-5
Шифр НБУВ: РА380252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Скриник О.А. 
Метод визначення дат стійких переходів температури повітря через фіксовані значення та тенденції їх змін в умовах сучасного клімату: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.А. Скриник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до вирішення задачі визначення стійких переходів температури повітря через певні порогові значення, який базується на оригінальному трактуванні поняття стійкості дати переходу. Вперше сформульовано формальне означення стійкого переходу середньої добової температури повітря через фіксоване значення. З використанням даного означення розроблено новий (кліматологічний) метод визначення дат стійких переходів середньої добової температури повітря, який є оптимальним для виявлення змін досліджуваних кліматологічних характеристик. З використанням розробленого кліматологічного методу одержано нові результати щодо динаміки тривалості теплого та вегетатційних періодів та їх часових меж на території Україні. Доведено стастичну значущість висновків щодо регулярних змін досліджуваних кліматологічних характеристик. На підставі використання кліматологічного методу підтверджено раніше відомий факт щодо деякого вирівнювання кліматичного температурного поля в Україні. Одержано нові дані щодо спектральних характеристик часових рядів дат стійких переходів і тривалості відповідних періодів на території України. Показано, що одержані дані дозволяють прогнозувати тенденції можливих майбутніх змін. Обгрунтовано ефект зростання дисперсії у рядах тривалості періодів з певною температурною у порівнянні з дисперсією рядів дат стійких весняних та осінніх переходів через відповідне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д238.1 + Д238.1
Шифр НБУВ: РА363060

Рубрики:

      
18.

Вересоцька Н. І. 
Методика тестового оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи з креслення: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. І. Вересоцька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічні, психологічні, методичні джерела. Теоретично обгрунтовано основні типи тестових завдань і тестів. Проаналізовано форми тестів, тенденції розвитку теорії та практики тестування в сучасній освіті. Визначено методичні особливості конструювання різнорівневих тестових завдань з креслення з метою оцінювання досягнень учнів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику тестового оцінювання досягнень учнів основної школи з креслення. Розроблено й експериментально перевірено методику тестового оцінювання у навчальному процесі. Доведено, що традиційні методи оцінювання результатів навчальної діяльності учнів на уроках креслення не можуть дати об'єктивної оцінки і, як наслідок - не стимулюють їх прагнення щодо пізнавальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)2-38
Шифр НБУВ: РА372160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кусий Л.М. 
Михайло Таранько - редактор і видавець українських часописів та книжкових серій для дітей і молоді (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Л.М. Кусий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Уперше в українській історіографії на підставі залучення до наукового обігу значної кількості архівних матеріалів і друкованих джерел комплексно досліджено редакторську та видавничу діяльність М. Таранька. Проаналізовано структуру, зміст, проблемно-тематичні напрями, жанрову специфіку часописів "Світ дитини" та "Молода Україна", розглянуто умови їх функціонування. Досліджено типо-видову структуру та тематичну наповненість книжкових серій М. Таранька "Діточа Бібліотека", "Бібліотека для молодіжи", "Бібліотека "Молодої України", "Повістева Бібліотека", "Популярна Бібліотека". З'ясовано репертуар його видавництва. Проаналізовано визначні твори учасників літературного процесу міжвоєнного двадцятиліття, які співпрацювали з М. Тараньком. Доведено новаційність окремих його видавничих проектів. Висвітлено біографію М. Таранька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Таранько, М. + Ш85(4УКР)6-39 +
Шифр НБУВ: РА363028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Клименко Е.С. 
Музична крюкова рукописна книга XII - початку ХХ ст. в Україні: історико-кодикологічний опис: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Е.С. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено співочі рукописні книги XII - початку XX ст., що зберігаються в Інституті рукопису НБУВ, здійснено їх комплексний науковий опис, уточнено дати створення, назви, зміст, репертуар, жанри, типологію, музичні особливості. Проведено кодикологічний аналіз крюкових рукописів, здійснено їх аналітичне дослідження в джерелознавчому й історико-типологічному контекстах, виділено характерні (кодикологічні та музично-палеографічні) ознаки кожної рукописної книги (РК), здійснено повний кодикологічний опис даних джерел. Проведено порівняльне вивчення рукописів української та російської традицій і визначено додаткові ознаки для атрибутування РК. Досліджено історію, зміст, типологію, музично-палеографічні й текстологічні ознаки, стилі художнього оздоблення співочих рукописів різних періодів створення. Удосконалено методи джерелознавчого та кодикологічного вивчення музичних РК. Визначено специфічні особливості музичної рукописно-книжної культури, а також основні напрями кодикологічного дослідження книжної писемності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР) + Щ311.1 +
Шифр НБУВ: РА354364

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського