Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (333)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИГОДОВУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванців-Гріга І. С. 
Фактори ризику і дієтопрофілактика харчової алергії у немовлят: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. С. Іванців-Гріга ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше серед новонароджених Львівської області встановлено частку дітей з підвищеним рівнем загального IgE у пуповинній крові та підвищеним ризиком реалізації атопії за даними алергологічного анамнезу, що дозволяє сформувати групу підвищеного ризику реалізації харчової алергії. Одержано дані про вплив штучного вигодовування, зокрема, використання адаптованих молочних і гіпоалергенних сумішей, на розвиток атопії залежно від часу введення сумішей, їх складу та ступеня ризику реалізації алергії. Обчислено значення відносного ризику розвитку клінічних проявів алергії у дітей віком 6 та 12 міс, підвищення рівня загального у венозній крові та еозинофілії у периферичній крові у дітей віком 12 міс на різних термінах упровадження штучного чи змішаного вигодовування, що дозволило дати рекомендації щодо вигодовування дітей з групи ризику реалізації алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5 + Р128.91-37
Шифр НБУВ: РА379766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Білоненко Г.А. 
Післяпологовий мастит (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.А. Білоненко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Шляхом комплексної клініко-ехографічно-морфометричної діагностики вивчено частоту та структуру патології молочних залоз (МЗ) у вагітних. За результатами статистичної обробки та шляхом математичного моделювання вивчено преморбідний фон і особливості вагітності, пологів та післяпологового періоду, що передують післяпологовому маститу (ПМ). Виявлено найбільш значуші фактори ризику виникнення цього захворювання. Уперше в експерименті на клінічному рівні виявлено морфофункціональну суть лактостазу (ЛС). Доведено, що саме ЛС зумовлює патогенез ПМ. Знайдено явища та розкрито механізми сенсибілізації власним молоком, які мають суттєве значення для виникнення та подальшого розвитку запальної реакції. Запропоновано гіпотезу про імунну природу деяких форм ПМ. Уперше шляхом довгострокових бактеріологічних спостережень і завдяки формуванню комп'ютерного банку даних доведено, що пологові буднки є стабільними мікробіоптатами, де постійно та переважно циркулюють епідеміологічно важливі штами патогенних стафілококів, а тривалий мікробіологічний моніторинг у цих медичних закладах є необхідним інструментом удоконалення емпіричної антибактеріальної терапії (АБТ). На підставі результатів порівняльного лабораторного вивчення деяких вугільних сорбентів виявлено можливість ефективого зниження рівня мікробної контамінації материнського молока без суттєвої деформації його імунно-харчових властивостей. Доведено можливість продовження грудного вигодовування після ліквідації бактеріолактії. З застосуванням математичного аналізу виявлено причини ускладненого перебігу гнійно-деструктивних маститів після традиційних оперативних втручань і доведено, що результати хірургічного лікування значною мірою залежать від давності хвороби, адекватності хірургічної тактики та відкритого чи закритого методу оперативного втручання. Експериментально вивчено тканинні реакції, які виникають навколо деяких шовних матеріалів після їх імплантації до паренхіми лактуючої МЗ. Обгрунтовано доцільність застосування хірургічних ниток, що розсмоктуються. Виявлено можливість проліферативно-атипових змін епітеліальних структур функціонально активної МЗ навколо кетгутових швів. Систематизовано та позначено патогномонічні сонографічні ознаки окремих форм гнійної деструкції МЗ за лактаційних абсцесів, що надає об'єктивні підстави для планування хірургічної тактики та вибору традиційних або малоінвазивних методів оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.363.101.1-29 +
Шифр НБУВ: РА351370

Рубрики:

      
3.

Бабич Т.Ю. 
Сімейні пологи: профілактика та зниження акушерських і перинатальних ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.Ю. Бабич ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

З метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень розроблено програму підготовки подружжя до пологів і ведення сімейних пологів. Обгрунтовано визначення пологів як психоемоційного стресу, вираженість якого залежить від типу суб'єктивного контролю жінки, що спричиняє зміни ситуативної й особистої тривожності, стану стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем. З'ясовано, що у жінок з нормальним типом суб'єктивного контролю психоемоційний стрес характеризується адекватним напруженням, а у пацієнток з екстернальним та особливо інтернальним типом - дезадаптивними порушеннями нейромедіаторної ланки пологової діяльності, що обумовлює збільшення акушерських і перинатальних ускладнень у пологах. Науково обгрунтовано й експериментально доведено, що ведення сімейних пологів, особливо у жінок, які пройшли пренатальну підготовку з чоловіком, за розробленою системою, забезпечує високу ефективність зменшення частоти ускладнень у пологах, сприяє народженню здорового немовляти та дозволяє розпочати раннє грудне вигодовування. Виявлено високу економічну доцільність застосування запропонованого підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 + Р716.12 + Р716.22 +
Шифр НБУВ: РА363604

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Балацька Н.І. 
Стан мінеральної щільності кісткової тканини у дітей з поєднаною патологією гастродуоденальної та гепатобіліарної систем за даними денситометрії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Балацька ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 22 с. — укp.

Доведено, що поєднана патологія гастродуоденальної та гепатобіліарної систем (ППГГС) супроводжується порушенням мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ). Досліджено, що зростання відсотка поширених та тяжких форм ураження слизової оболонки шлунка у дітей визначається наростанням остеопенічного синдрому. Встановлено частоту синдрому (56,6 %) в дітей з ППГГС. Виявлено залежність МЩКТ від ступеня ураження жовчовивідних шляхів та слизової оболонки шлунку. Доведено, що в патогенезі розвитку остеопорозу важливу роль відіграє тривалість грудного вигодовування, якість харчування в наступні роки життя та характер протирецидивного лікування захворювань травної системи. На підставі взаємозв'язку між дефіцитом кісткової тканини, величиною кісткової маси, отриманих за допомогою денситометрії розроблено математичну комп'ютерну програму прогнозування ступеня дефіциту та контролю за ефективністю корекції остеопенічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-2 + Р733.413.5-2
Шифр НБУВ: РА321306

Рубрики:

      
5.

Вакула Д. О. 
Оптимізація шляхів діагностики, лікування та профілактики розвитку ускладнених форм атопічного дерматиту у дітей раннього віку / Д. О. Вакула. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Василенко Н.В. 
Стан здоров'я дітей першого року життя, які народилися доношеними із затримкою внутрішньоутробного розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Василенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад, АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено дані про особливості фізичного, нервово-психічного розвитку, імунологічної реактивності доношених дітей з затримкою внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР). Розроблено регіональні центильні таблиці фізичного розвитку новонароджених та спосіб діагностики ЗВУР. Установлено важливу діагностичну та прогностичну роль морфологічних показників великих гранульованих лімфоцитів периферійної крові та запропоновано спосіб прогнозування імунного статусу новонароджених. Виявлено, що рівень імунної реактивності залежить від ступеня тяжкості ЗВУР. Доведено, що застосування комплексу немедикаментозних імунореабілітаційних заходів (раціонального вигодовування, масажу, лікувальної фізкультури та загартування) дає змогу достовірно знизити кількість дітей, які часто хворіють, з легким і середнім ступенями ЗВУР без використання медикаментозних імунотропних препаратів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050 +
Шифр НБУВ: РА331216

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Горобець Л. В. 
Значення місць водопою для гніздових популяцій птахів лісових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Горобець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На прикладі водопою, розташованого в грабовій діброві Канівського природного заповідника, встановлено, що з 74-х видів птахів (Горобцеподібні (Passeriformes), Дятлеподібні (Piciformes), Голубоподібні (Columbiformes), Сиворакшеподібні (Coraciformes), Соколоподібні (Falconiformes) та Совоподібні (Strigiformes)), що гніздяться в ній та садибі заповідника, на місцях водопою відзначено 46. Це переважно представники рядів Горобцеподібні та Голубоподібні, які гніздяться на території грабової діброви. Виявлено, що даним видам птахів властиві три піки добової активності прильоту на місця водопою - ранковий, денний та вечірній. Встановлено, що самиці птахів відвідують місця водопою переважно під час висиджування кладки та вигодовування пташенят. В період побудови гнізда та відкладання яєць самиці рідко з'являються на водопої. Виявлено, що терміни появи пташенят на місцях водопою в 1996 - 2005 рр. стали більш ранніми, у порівнянні з 1978 - 1983 рр., що може бути результатом кліматичних змін довкілля. Розроблено нову методику дослідження дат переходу пташенят до самостійного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*805.7*803.13
Шифр НБУВ: РА379402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дубецька І.С. 
Особливості клінічного перебігу та профілактики карієсу молочних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.С. Дубецька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено оцінку стану твердих тканин молочних зубів у дітей дошкільного віку. Вперше досліджено вплив антенатального періоду розвитку дитини, віку матері, порядкового номера за народженням дитини, пори року та ваги новонародженої дитини на стан твердих тканин молочних зубів. Встановлено, що у дітей, які знаходилися на грудному вигодовуванні більше року або споживали низькоадаптовані суміші, показники карієсу є значно вищими, ніж у дітей, які були на грудному вигодовуванні до 6-ти місяців і споживали високоадаптовані суміші. Вперше вивчено зміни фізичних (pH, в'язкості), морфологічних (мікрокристалізації, мінералізувального потенціалу), імунологічних (sIgA) властивостей ротової рідини дітей залежно від віку, ступеня активності карієсу та виду вигодовування. Наведено оцінку рівня санітарно-гігієнічних знань дітей дошкільного віку, їх батьків, вихователів про гігієнічний стан ротової порожнини та його зв'язок з ураженістю карієсом зубів. Розроблено диференційований лікувально-профілактичний комплекс для дітей дошкільного віку, спрямований на підвищення резистентності твердих тканин молочних зубів, зважаючи на вік і чинники ризику розвитку карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА349920

Рубрики:

      
9.

Карапетян О. Ю. 
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування новонароджених з перинатальною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Ю. Карапетян ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Виявлено, що до чинників, які детермінують відсутність природного вигодовування відносяться: патологія вагітності, відсутність спостереження жінки під час вагітності, оперативне розродження, передчасні пологи, наявність у матері власного негативного досвіду вигодовування в анамнезі, а також соціальні причини. Для підвищення частоти та тривалості природного вигодовування необхідна підготовка вагітної, своєчасний початок природного вигодовування, його адекватна підтримка в період становлення лактації й ефективний супровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р128.919-37
Шифр НБУВ: РА379679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ковальова О.М. 
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Ковальова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно оцінено медико-соціальні та екологічні фактори ризику, які сприяють ранньому пригніченню лактаційної функції жінок-годувальниць і переведенню немовлят на штучне вигодовування (ШВ). За клініко-експериментальних умов показано, що одним з важливих факторів ризику зниження лактаційної функії в жінок-годувальниць є хронічна нітратна інтоксикація. Це підверджується морфофункціональними змінами гіпофізу, які визначаються зниженням активності секреторних гранул на тлі зменшення білоксинтезувальної та енергопродукуючої функцій клітин даної залози. Встановлено високий рівень аліментарнозалежної патології та дисбіотичних порушень у дітей першого року життя, пов'язаний з пізнім початком природного вигодовування (ПВ), раннім введенням напівадаптованих замінників материнського молока та продуктів додаткового харчування. Виявлено, що в дітей за умов ШВ втрачається впорядкованість добового ритму функціонування вегетативної нервової системи, яка властива дітям, що вигодовуються жіночим молоком, а саме, подовжується часова зона підвищеної активності симпатичного відділу. Доведено, що в дітей за умов ШВ підвищується рівень глікозоаміногліканів у сироватці крові, що може призвести до напруги компенсаторних систем цитопротекції слизової оболонки гастродуоденальної зони. Науково обгрунтовано доцільність включення до комплексу заходів щодо покращання лактаційної функції в жінок-годувальниць з групи ризику стосовно розвитку гіпогалактії харчової домішки "Еламін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732
Шифр НБУВ: РА318163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Крамарчук В. В. 
Прогноз рекурентного перебігу гострих респіраторних інфекцій у дітей залежно від порушень адаптації та взаємовідносин мати-дитина: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. В. Крамарчук. — Б.м., 2024 — укp.

Метою нашого дослідження було підвищення ефективності прогнозу рекурентного перебігу ГРІ на підставі вивчення психологічних, імунних, іономних факторів ризику, особливостей взаємовідносин мати-дитина та порушення адаптації дихальної, серцево-судинної та вегетативної нервової систем дітей у період соціалізації.Дослідження проводилося у відповідності до основних положень, викладених в Універсальній декларації з біоетики та прав людини (ЮНЕСКО, 2005), в останній редакції Всесвітньої медичної асоціації (Генеральна асамблеї №64, 2013), Міжнародних етичних рекомендацій щодо досліджень, пов’язаних із здоров’ям, за участю людей (Рада міжнародних організацій медичних наук у співпраці з ВООЗ, 2019). Дизайн дослідження структурований трьома етапами - на першому проведений ретроспективний аналіз 342 історій розвитку дітей та вивчені фактори ризику розвитку формування РРІ у дітей; на другому (дизайн проспективний, випадок-контроль) вивчено стан здоров’я 80 дітей (основна група - 60 осіб з РРІ, група контролю 20 практично здорових осіб) віком від 5 до 7 років з використанням клініко-анамнестичних, антропометричних, інструментальних, цитологічних, імунологічних та психодіагностичних методів дослідження, оцінений іоном слини та індекси здоров’я. До другого етапу, окрім дітей, були залучені їх матері (n = 80) для проведення їх психодіагностичного обстеження та оцінки взаємовідносин мати-дитини. На третьому етапі проведена статистична обробка результатів, кореляційний аналіз та з використанням множинної логістичної регресії створені дві математичні моделі прогнозування рекурентного перебігу ГРІ.Критерії включення до основної групи: вік 5-7 років, шість чи більше ГРІ за останні 12 місяців, або одна чи більше ГРІ за місяць в період від вересня до квітня із залученням верхніх дихальних шляхів; стан клінічного благополуччя, інформована згода батьків на участь у дійсному дослідженні. Критерії включення до групи контролю: вік 5-7 років, менше 6 епізодів ГРІ за останні 12 місяців, стан клінічного благополуччя, інформована згода батьків на участь у дійсному досліджені. Критерії виключення: вік менше 5 років та більше 7 років, важкі супутні захворювання, гострий інфекційний процес або загострення хронічних вогнищ інфекції, відмова від участі в дослідженні з будь-яких причин. Наукова новизна отриманих результатів. Вперше феномен РРІ у дітей розглянуто на рівні порушення адаптації дихальної, серцевої та вегетативної систем у період соціалізації та з урахуванням психологічних особливостей цих дітей, їх матерів, діадичних взаємовідносин мати-дитина та визначені психологічні, імунні та іономні фактори ризику повторюваних ГРІ. Вперше показано, що в стані клінічного благополуччя діти молодшого шкільного віку з РРІ характеризуються зниженими адаптаційними резервними можливостями організму за індексами здоров’я (КЕК, ІФЗ, індекс Кердо, індекс Робінсона, АРМ), в 73 % випадків мають низькорівневе проланговане запалення на слизових носу, а зниження вмісту sIgA та ессенціальних мікроелементів (калію, міді, селену та фосфору) у слині високо асоційовано з частотою гострих респіраторних захворювань. Вперше встановлено, що діти з РРІ мають відмінності іоному слини за рахунок дефіциту ессенціальних мікроелементів та вперше доведено залежність ризику формування РРІ у дітей від рівня Фосфору, Кальцію та Літію в нестимульованій слині.Вперше доведено вплив психо-соціальних характеристик дитини (низька самооцінка, різниця між ідеальним та актуальним соціальним статусом), психологічними особливостями матерів (висока тривожність) та стану діадичних взаємовідносин мати-дитина (емоційна залежність) на ризик формування рекурентного перебігу ГРІ у дітей 5-7 років. Теоретична та практична цінність роботи. Уточнені взаємозв’язки кратності ГРІ, як основної ознаки, яка структурує феномен РРІ з різними показниками стану здоров’я дітей, а саме, найбільш значущими ознаками, які несли високий ризик формування РРІ - атопія, хронічний тонзиліт в анамнезі, рівень індексів адаптації (ВІК, ІФЗ, КЕК, Робінсона), вміст лізоциму та sIgA слини; вищі за норму показники назоцитограми (окрім еозинофілів); рівень материнської тривожності та вибір моделі материнського ставлення за типом «кооперація» або «симбіоз», в той час, як високі показники рівня самооцінки дитини; вмісту Калію, Кадмію, Свинцю, Фосфору та Селену слини; індексів адаптації (АРМ, Рорера, ЖІ) та показників спірограми зменшували повторюваність ГРІ.Доведено, що модифікування факторів ризику, таких як відсутність грудного вигодовування в перші 6 місяців життя, наявність хронічного вогнища інфекції у вигляді тонзиліту, аденоїдних вегетацій, наявність курця в сім’ї, дозволяє досягти зменшення частоти ГРІ у дітей В даній роботі використані тільки безболісні для дитини діагностичні методики. В практиці лікарів первинної ланки обґрунтовано використання розробленої математичної моделі ризику рекурентних ГРІ у дітей^UThe aim of our research was to enhance the effectiveness of forecasting the recurrent course of acute respiratory infections based on the study of psychological, immune, ionomic risk factors, features of mother-child interactions, and disruptions in the adaptation of respiratory, cardiovascular, and autonomic nervous systems in children during the period of socialization.The study design was structured into three stages: retrospective analysis: in the first stage, a retrospective analysis of 342 child development histories was conducted, examining risk factors for the development of RRIs in children. Prospective case-control study: the second stage involved a prospective case-control design, where the health status of 80 children (60 with RRIs in the main group and 20 practically healthy individuals in the control group), aged 5 to 7 years, was studied. Various clinical, anamnestic, anthropometric, instrumental, cytological, immunological, and psychodiagnostic research methods were employed. Salivary ion levels and health indices were assessed. In addition to children, their mothers (n = 80) were included in the study for psychodiagnostic examination and assessment of mother-child interactions.Inclusion criteria for the main group: children aged 5-7 years, six or more ARIs in the last 12 months, or one or more ARIs per month from September to April involving the upper respiratory tract; clinical well-being, informed parental consent to participate in the actual research. Inclusion criteria for the control group: children aged 5-7 years, fewer than 6 episodes of ARIs in the last 12 months, clinical well-being, informed parental consent to participate in the actual research. Exclusion criteria: age less than 5 years or more than 7 years, severe comorbidities, acute infectious processes, or exacerbation of chronic infection foci, refusal to participate in the study for any reason. All parents of children included in the actual research provided informed written consent to participate, having received comprehensive information about the purpose, objectives, research methods, expected benefits, and risks.Scientific novelty of the obtained results. For the first time, the phenomenon of RRI in children was examined at the level of impaired adaptation of the respiratory, cardiac, and autonomic systems during the period of socialization and taking into account the psychological characteristics of these children, their mothers, dyadic mother-child relationships, and determined psychological, immune, and ionic risk factors of repeated ARI.For the first time, it was shown that in a state of clinical well-being, children of elementary school age with RRIs are characterized by reduced adaptive reserve capabilities of the body according to health indices (BCE, FRI, KVI, Robinson index, ARC), in 73 % of cases they have low-level prolonged inflammation of the nasal mucosa, and a decrease in the content of sIgA and essential trace elements (Potassium, Copper, Selenium, and Phosphorus) in saliva is highly associated with the frequency of acute respiratory diseases.For the first time, it was established that children with RRI have differences in the ionome of saliva due to the deficiency of essential microelements, and for the first time, the dependence of the risk of RRIs formation in children on the level of Phosphorus, Calcium and Lithium in unstimulated saliva was proven.For the first time, the influence of the psycho-social characteristics of the child (low self-esteem, the difference between the ideal and current social status), the psychological characteristics of the mother (high anxiety) and the state of the dyadic relationship between the mother and the child (emotional dependence) on the risk of developing a recurrent course of ARI in children 5-7 years has been proven.Theoretical and practical value of work. The interrelationships of the multiplicity of ARIs, as the main feature that structures the phenomenon of RRIs, with various indicators of children's health status, namely, the most significant features that carried a high risk of the formation of RRI - atopy, chronic tonsillitis in the anamnesis, the level of adaptation indices (KVI, FRI, BCE, Robinson index), lysozyme and sIgA content of saliva; higher than normal parameters of the nasocytogram (except for eosinophils); the level of maternal anxiety and the choice of the model of maternal attitude according to the "cooperation" or "symbiosis" type, while high indicators of the child's self-esteem level; the content of Potassium, Cadmium, Lead, Phosphorus and Selenium in saliva; of adaptation indices (ARC, Rorer, VI) and spirogram indicators reduced the repeatability of ARI.In the practice of primary care doctors, the use of the developed mathematical model of the risk of RRIs in children is substantiated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Малярчук Н.І. 
Особливості післяпологової реабілітації породіль, що застосовують метод лактаційної аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Малярчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Показано позитивний вплив методу лактаційної аменореї (МЛА) на темпи інволюції зовнішніх ті внутрішніх розмірів матки після пологів per vias naturalis, а також після операції кесаревого розтину. Доведено позитивний вплив використання МЛА на інтенсивність грудного вигодовування, кількість виробленого грудного молока та тривалість вигодовування немовлят виключно груддю. Проаналізовано особливості становлення лактаційної функції у породіль. Досліджено рівень пролактину в крові обстежених жінок протягом всього періоду грудного вигодовування. Обгрунтовано позитивний вплив МЛА на зменшення кількості післяпологових гнійно-септичних ускладнень. Розвинуто концепцію щодо запобігання вагітності шляхом застосування МЛА. Встановлено, що МЛА є найбільш фізіологічно обгрунтованим методом планування сім'ї у післяпологовому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.166-5
Шифр НБУВ: РА312299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Марциновська В.А. 
Епідеміологічна характеристика ВІЛ-інфекції з перинатальним шляхом передачі збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.А. Марциновська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Вперше проведено багаторічний аналіз матеріалів щодо інтенсивності та тенденцій розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку та дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, в Україні. Визначено особливості практики обстеження вагітних на антитіла до ВІЛ. Встановлено високий рівень інфікування серед жінок, що надають сексуальні послуги на комерційній основі, та фактори ризику, що сприяють поширенню інфекції серед даного контингенту. Вивчено частоту передачі ВІЛ від матері до дитини за різних комбінацій профілактичних заходів, проведених серед ВІЛ-інфікованих вагітних та народжених ними дітей. З'ясовано профілактичну роль антиретровірусної терапії та штучного вигодовування. Одержано нові дані щодо впливу шляхів інфікування та часу встановлення ВІЛ-статусу вагітної на рівень частоти перинатальної передачі ВІЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-1 + Р733.514-1 +
Шифр НБУВ: РА343585

Рубрики:

      
14.

Мельничук Л.В. 
Комплексна оцінка мікробіоценозу кишечника у дітей Буковини у зв'язку з мікросоціальними, екологічними та медичними факторами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Мельничук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено кількісний та якісний склад мікрофлори порожнини кишечника у дітей. Доведено, що головними факторами ризику формування дисбактеріозів є: ускладнення вагітності та пологів, обтяжена спадковість захворювань травної системи, раннє штучне вигодовування, неоднаразове вживання антибіотиків, проживання у багатодітній сім'ї, паління батьків, використання колодязної води, незбалансоване харчування. Запропоновано нові схеми лікування з використанням ентеросорбенту "Полісорб" та полівітамінно-мінерального препарату під час монотерапії для корекції порушень мікробного балансу кишечника у залежності від патогенетичних особливостей їх виникнення. Для скринінгової оцінки мікробіоценозу кишечника та визначення ступеня дисбактеріозу наведено коефіцієнт збалансованості мікрофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 +
Шифр НБУВ: РА321985

Рубрики:

      
15.

Мизгіна Т.І. 
Фізичний, нервово-психічний розвиток і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.І. Мизгіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості фізичного, нервово-психічного розвитку і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених з урахуванням перебігу перинатального періоду. Наведені дані про динаміку захворюваності, ранньої неонатальної смертності та летальності від гемолітичної хвороби новонароджених у Полтавській області за період із 1985 по 1997 рік. Виявлено, що діти, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених, мають у ранньому віці підвищену захворюваність на анемію, респіраторну і алергічну патологію та є групою ризику щодо формування контингенту частохворіючих. Установлено негативний вплив гемолітичної хвороби на фізичний розвиток дітей в анте- і постнатальному періоді. Виявлений вірогідний зв'язок між перенесеною гемолітичною хворобою новонароджених і дисгармонійністю нервово-психічного розвитку у дітей першого року життя. Розроблено комплекс заходів щодо реабілітації дітей після перенесеної гемолітичної хвороби новонароджених. Обгрунтовано необхідність обов'язкового нейросонографічного обстеження в динаміці та первинної реабілітації у відділенні патології новонароджених усіх дітей, хворих на гемолітичну хворобу новонароджених, їхнього природного вигодовування тривалістю до 12 місяців і динамічного диспансерного нагляду за ними педіатра і невролога протягом перших трьох років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-3

Рубрики:

      
16.

Пащенко І.В. 
Оптимізація природного вигодовування немовлят з урахуванням вітамінної забезпеченності матерів-годувальниць і дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Пащенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено епідеміологічні особливості природного вигодовування дітей раннього віку за умов промислового та сільськогосподарського регіонів Придніпров'я. Установлено негативний вплив несприятливих факторів макро- та мікросоціуму на тривалість, поширеність і якість природного вигодовування немовлят. Виявлено залежність забезпеченості вітамінами A, E і C жінок-годувальниць та їх дітей від особливостей перебігу вагітності у матері й умов мешкання. Доведено можливість і безпечність профілактичного використання полівітамінного препарату "Прегнавіт" у комплексі з проведенням ентеросорбції матерів-годувальниць для зменшення поширеності клінічних проявів гіповітамінозів, покращання показників фізичного розвитку, зниження захворюваності дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732 +
Шифр НБУВ: РА348482

Рубрики:

      
17.

Переста М. І. 
Клініко-параклінічна характеристика залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку та оптимізація методів лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. І. Переста ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — Ужгород, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що виникненню залізодефіцитної анемії (ЗДА) сприяють обтяжений прееклампсією перебіг вагітності у матері, негативний вплив соціального фактора, невідповідність харчування функціональним потребам дитячого організму у вигляді раннього штучного вигодовування, часті ГРВІ. Вперше доведено, що за ЗДА легкого ступеня у дітей раннього віку спостерігається порушення психоемоційного та фізичного розвитку. Доведено наявність корелятивних зв'язків між виявленими змінами в обміні речовин, в гормональному й імунному статусах з дефіцитом заліза та розвитком залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку. Обгрунтовано та доведено ефективність комбінованої терапії ЗДА у дітей раннього віку препаратами тривалентного заліза в поєднанні з фіточаєм вітамінним. Показано можливість профілактичного застосування фіточаю фруктового вітамінного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52
Шифр НБУВ: РА373181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Перетятько Г.А. 
Удосконалення терапії гестаційної анемії напередодні пологів щодо профілактики післяпологових ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.А. Перетятько ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Створено комплексний патогенетично обгрунтований метод терапії гестаційної анемії легкого ступеня у жінок з доношеною вагітністю з одноразовим використанням рекомбінантного людського еритропоетину (р-л-ЕПО) на фоні прийому сульфату заліза для профілактики післяпологових ускладнень. Досліджено стан фетоплацентарного комплексу. Доведено, що запропонована терапія є безпечною для матері та плода. За результатами дослідження установлено, що наведена терапія гестаційної анемії покращує клінічний перебіг післяпологового періоду завдяки зменшенню кількості післяпологових анемій, частоти гнійно-запальних ускладнень, частоти гіпогалактій у ранньому післяпологовому періоді, тривалості перебування у стаціонарі, а також збільшенню терміну грудного вигодовування більше 3-х місяців, що підтверджено лабораторними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА335728

Рубрики:

      
19.

Печеник С.О. 
Особливості патогенезу та маніфестації симптомокомплексу, що виник у дітей в умовах комбінованого забруднення довкілля солями важких металів та фтору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.О. Печеник ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження дітей, що мешкають за умов забруднення довкілля. У сироватці крові цих дітей виявлено перевищення допустимих концентрацій марганцю, заліза та свинцю, підтверджено залучення до патологічного процесу кісткової, сечовидільної, шлунково-кишкової й ендокринної систем. Установлено достовірне зростання частоти природжених вад розвитку серед новонароджених у забрудненому районі. З'ясовано роль порушень обміну кальцію у патогенезі екопатології. В уражених дітей зареєстровано достовірно вищі рівні активності паратгормону та кальцитону у порівнянні з контролем, а активність лужної фосфатази та її кісткового ізоферменту була достовірно зниженою. У сироватці крові 73 % обстежених дітей виявлено знижений вміст неорганічного фосфору та у 67 % - магнію. Доведено, що наявність у генотипі дитини алелі 0/0 гена GSTM1, алелі *0501 гена DQA1 та відсутність алелі *0201 гена DQA1 сприяють більшому ступеню важкості перебігу симпатокомплексу. Відзначено, що важчі форми гіпоплазії емалі зубів вірогідно частіше зустрічались у дітей з низькою вагою під час народження, нетривалим природним вигодовуванням. В уражених дітей зареєстровано достовірно вищу частоту повного передчасного розділення центромер, яка є проявом хромосомної нестабільності, а також коливання частоти апоптозу лімфацитів. Відзначено, що знижена частота апоптозу асоціювалась з більш важким, а підвищена - легким перебігом захворювання. Розроблено заходи ранньої діагностики та профілактики екопатології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.441.2-3 +
Шифр НБУВ: РА341566

      
20.

Романенко Т.А. 
Удосконалення системи епідеміологічного нагляду за кором на етапі елімінації даної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Романенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше за допомогою системного аналізу оцінено ефективність діючої системи епідеміологічного нагляду за кором на організменому та популяційному рівнях та розроблено рекомендації щодо її удосконалення. Наведено характеристику кількісних та якісних проявів епідемічного процесу кору на Донеччині з часу запровадження специфічної профілактики за дводозовою схемою та на етапі елімінації. Показано першочерговість імунологічного моніторингу ефективності вакцинопрофілактики за умов спорадичної захворюваності або її відсутності. Обгрунтовано доцільність запровадження єдиної системи епідеміологічного нагляду за кором і краснухою. Одержано нові дані щодо ступеня захищеності від кору новонароджених і дітей першого року життя з урахуванням рівня специфічного імунітету їх матерів і виду вигодовування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.25-3 +
Шифр НБУВ: РА348786

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського