Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (671)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИБОРЧІ$<.>+<.>K=КАМПАНІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тонєва К.В. 
Адаптивні моделі вибору рекламної кампанії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.В. Тонєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено механізм вибору рекламної кампанії, який базується на принципах адаптації підприємства до зміни зовнішніх і внутрішніх умов його функціонування та дає змогу підвищити обгрунтованість прийнятих управлінських рішень. Створено модель вибору рекламної кампанії підприємств з виділенням контурів внутрішньої та зовнішньої адаптації з метою здійснення адаптації моделі та об'єкта дослідження. Розвинуто модель вибору ефективного обсягу асигнувань на рекламу на базі переваг теоретико-ігрових і експертних моделей, яка дає змогу одержати обгрунтоване сімейство рішень витрат на рекламу. Наведено модель розподілу обсягу асигнувань на рекламу, що представлена у вигляді задачі лінійного програмування та дозволяє здійснити параметричну адаптацію механізму вибору рекламної кампанії підприємства. Удосконалено модель планування його рекламної діяльності, яка враховує ефекти рекламних комунікацій з контурами реакції ринку та споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 в611 + У9(4УКР)421.0-803.81 в611 +
Шифр НБУВ: РА332853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
4.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Райковський Б.С. 
Вибори та виборчі системи в контексті трансформаційного розвитку українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Б.С. Райковський ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми, взаємопов'язані з особливостями функціонування виборчих систем на етапі трансформаційного розвитку українського суспільства. На базі результатів дослідження елемента політичної системи - інституту виборів - одержано більш повне уявлення про суть трансформаційних процесів усієї системи загалом, виявити закономірності її розвитку та визначити оптимальні шляхи подальшого демократичного поступу країни, зокрема, через реформування виборчої системи. Проаналізовано вітчизняний досвід взаємодії виборчої та партійної систем. Виявлено характер негативних впливів певних характеристик виборчої системи на інституційні виміри політичної організації суспільства та запропоновано шляхи їх подолання. Установлено чітку кореляцію між змінами типу виборчої системи і характерними ознаками загальних процесів соціально-політичного розвитку суспільства, що на етапі динамічних трансформаційних перетворень набуває особливого значення. Це дозволило визначити функції окремих параметрів виборчої системи у забезпеченні стабільності розвитку суспільства та демократичного характеру політичної системи. Розглянуто класичні та сучасні моделі виборчих систем, їх основні диференціюючі параметри та функціональне навантаження цих параметрів у суспільно-політичному вимірі. Визначено недоліки існуючої та запропоновано параметри оптимальної виборчої системи для України у аспекті її ефективності для стимулювання процесів демократизації на етапі трансформаційного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА355173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зурабян Г.Г. 
Виборча кампанія Соціалістичної партії України в Криму у 2006 році: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.Г. Зурабян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку інституту політичної партії. Проведено аналіз існуючих зарубіжних підходів до дослідження партійних систем. Зроблено висновок, що визначальна роль у партійній системі України після введення пропорційної виборчої системи належить ідеологічній партії. Розглянуто питання щодо участі політичної партії у виборчій кампанії. У межах стратегії виборчої кампанії виділено п'ять базових елементів, для кожного з яких запропоновано методи збору й аналізу інформації. Висвітлено основні етапи розвитку соціалістичної ідеї. Проведено порівняльний аналіз програм трьох найбільш впливових лівих партій України - КПУ, СПУ, ПСПУ. Визначено та розкрито параметри еволюції Соціалістичної партії України. Проведено теоретичне вивчення процесу генезису та розвитку Кримської республіканської організації СПУ. Визначено соціальну базу, на яку повинна орієнтуватися СПУ у Криму. Проаналізовано структуру полів міжпартійної конкуренції. Розраховано обсяг потенційного електорату. Обгрунтовано неспроможність реалізації ідеологічної стратегії КРО СПУ внаслідок її недостатньої орієнтації на лівоцентристську частину електорату Криму. Розроблено рекомендації позиціонування СПУ на території півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Ф052 + Т3(4УКР-6КРМ)64-4 +
Шифр НБУВ: РА352069

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Штефуца В. О. 
Виборча система ФРН як інституційна основа формування представницьких органів влади та механізм артикуляції інтересів громадян: федеральний та земельний вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. О. Штефуца ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено виборчу систему ФРН як інституційну основу формування представницьких органів влади та механізм артикуляції інтересів громадян у федеральному та земельному вимірах. Розглянуто основні методологічні аспекти дослідження виборчих систем, визначено головні функції виборів за умов представницької демократії та визначено ступінь наукового вивчення проблем виборчого процесу у ФРН. Встановлено, що федеральна виборча система ФРН динамічно розвивалася, змінюючи свої складові елементи, впродовж другої половини XX ст. - початку XXI ст. З'ясовано, що, незважаючи на наявність базових спільних елементів у федеральній та земельних виборчих системах, проведений порівняльний аналіз не дозволяє стверджувати, що земельні виборчі системи повністю наслідують федеральне виборче право. Встановлено особливості та тенденції розвитку електорального процесу та партійної системи, які полягають у збереженні електоральних традицій колишньої Західної Німеччини та впливі виборчої системи на функціонування державних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4НІМ)131
Шифр НБУВ: РА383941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стешенко Т.В. 
Виборчі комісії: правовий статус і організація роботи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Стешенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню юридичної природи, функцій, форм та методів діяльності виборчих комісій, проблем нормативного регулювання та реалізації їх повноважень. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус виборчих комісій, їх сутність, компетенцію, характер взаємовідносин з іншими органами публічної влади, форми та методи їх роботи. Розроблено теоретичну модель системи виборчих комісій як особливої підсистеми органів публічної влади. Наведено характеристику основних елементів, що визначають організацію їх роботи. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02
Шифр НБУВ: РА311047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Моторнюк Т. М. 
Виборчі технології у сучасному електоральному процесі України: рецепція досвіду США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. М. Моторнюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз виборчих технологій у сучасному електоральному процесі України та простежено рецепцію технологічного арсеналу США у вітчизняній політичній практиці. Проаналізовано концептуальні уявлення про сутність і роль виборчих технологій як чинника демократії. Розглянуто основні етапи еволюції та визначено класифікацію виборчих технологій. Досліджено американські виборчі технології як продукт розвитку демократичного режиму в США та головний засіб проведення успішних електоральних кампаній. Розглянуто технологічну складову перемоги Б. Обами на президентських виборах 2008 р. у США. Простежено виникнення та становлення виборчих технологій в Україні. Проаналізовано виборчі технології основних кандидатів в президенти в кампанії-2010 в Україні. З'ясовано використання американських виборчих технологій в електоральному процесі України. Встановлено, що виборчі технології в Україні знаходяться на шляху свого становлення; за рівнем розвитку, розробки теоретичної бази вони ще далекі від технологій, які використовуються у країнах сталої демократії. Натомість американізація виборчих технологій в Україні, яка спостерігається на сучасному стані, має сприяти демократизації вітчизняного електорального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР),131 + Ф3(7СПО),131
Шифр НБУВ: РА381247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хромець О.Л. 
Виборчі технології як чинник політичних трансформацій у пострадянських країнах (на прикладі України та Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості виборчих технологій як чинника політичних трансформацій у пострадянських країнах. Акцентовано увагу на детальному аналізі та зіставленні особливостей впливу виборчих технологій на демократичну трансформацію в Україні та Росії. Проаналізовано психологічний, соціологічний, епістемологічний, культурологічний та маркетинговий підходи. Виокремлено основні типи виборчих технологій, які є домінуючими за демократичного ладу та демократичної трансформації: аналітичні або оцінки електорального поля, технології формування іміджу, технології рекламно-агітаційного напряму, технології організаційно-масового напряму або польові. Відзначено ризик здійснення політичного маніпулювання через виборчі технології, що значною мірою підвищує ризик зміни вектора політичних трансформацій в країнах пострадянського простору на авторитарний або тоталітарний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА367629

Рубрики:

      
11.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гуменна О.В. 
Виставкова діяльність в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Гуменна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного стану розвитку й удосконалення управління виставковою діяльністю в АПК України. Визначено роль цієї діяльності у системі інвестиційно-інноваційного розвитку АПК та маркетингових комунікацій. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід організації сільськогосподарських виставок та функціонування сучасного економічного механізму здійснення даної діяльності в Україні. Визначено особливості організації й управління виставковою діяльністю на підставі оцінки стану мікро- та макросередовища проведення виставок, визначення впливу сільськогосподарських заходів на впровадження науково-технічних розробок в Україні та розвиток підприємств АПК, а також аналізу господарської діяльності спеціалізованого виставкового центру. Обгрунтовано систему прийняття рішень щодо участі агропромислових підприємств у виставках, яка передбачає планування розподілу витрат на участь у виставці та модель результативності виставкової кампанії. Розроблено методичні рекомендації з підвищення ефективної діяльності виставкового підприємства шляхом формування функціональної моделі управління виставковими процесами на рівні виставкового центру, удосконалення елементів механізму врахування інтересів організаторів, експонентів і відвідувачів виставки, а також органів місцевого самоврядування, держави, галузі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 л612 +
Шифр НБУВ: РА338993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кондратюк С.К. 
Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939 - 1941 рр. (державно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано обставини зайняття території Західної України Червоною армією у вересні 1939 р. Визначено статус тимчасових органів влади - обласних та повітових управлінь і селянських комітетів. Висвітлено хід виборчої кампанії до Народних Зборів Західної України, описано процедуру їх проведення та прийняття рішень. Розглянуто методи, за допомогою яких у регіоні впроваджено радянську політичну систему тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)62-523 + Т3(4УКР33)621-5 +
Шифр НБУВ: РА328060

Рубрики:

      
14.

Кузьма Т.М. 
Держава Максиміліана в Мексиці: плани створення, становище та причини падіння (60-і рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.М. Кузьма ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів преси, зарубіжної та вітчизняної історіографії здійснено комплексне дослідження основних аспектів англо-франко-іспанської інтервенції в Мексику у 1860-х рр. З'ясовано офіційні й інші мотиви та цілі мексиканської експедиції європейських держав. Проаналізовано політичний й економічний розвиток маріонеткової імперії австрійського ерцгерцога Максиміліана. Проказано протидію планам Габсбурга та причини падіння Другої імперії у Мексиці. Значну увагу приділено ідеологічному фактору мексиканської кампанії європейських держав-інтервентів, насамперед Франції, оскільки цей чинник зіграв домінуючу роль під час ініціювання та здійснення експедиції в Латинську Америку в 1861 - 1867 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7МЕК)52 + Т3(4ФРА)516-682 +
Шифр НБУВ: РА348511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори по відзначенню тисячоліття хрещення Руси - України (кін. 70-х - 80-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Недужко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань висвітлено проведення великомасштабної кампанії української діаспори з відзначення Тисочоліття хрещення Руси - України 1970-х - 1980-х рр. Проаналізовано передумови, причини та необхідність проведення ювілейної кампанії, її вплив на процеси в середовищі еміграції та відродження Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в УРСР. Розглянуто форми та методи діяльності суспільно-політичних, релігійних та наукових об'єднань української діаспори, а також ставлення органів влади, громадськості, засобів масової інформації, організацій країн Заходу до вимог українців, висунутих в ході кампанії, особливо в частині забезпечення релігійної свободи в СРСР та УРСР. Охарактеризовано політику протидії органів влади СРСР і УРСР інформаційним заходам та акціям української діаспори, країн Заходу, спрямованих на захист релігійної свободи, відродження УГКЦ і УПЦ в УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)63-7 + Э372.270.92(0) + Э377.109(0=УК) +
Шифр НБУВ: РА322419

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Юрченко Є.О. 
Еволюція виборчих технологій у сучасному політичному процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз еволюції виборчих технологій і особливостей розвитку виборчих технологій в Україні. Розкрито зміст даних технологій, визначено та проаналізовано основні стадії їх еволюції у світовому масштабі. Показано, що виборчі технології, спрямовані на налагодження комунікації між політиком і виборцем, є складовою демократичного процесу. Досліджено розвиток політичних партій, які є суб'єктом і об'єктом цих технологій. Відзначено структурні й ідеологічні зміни у політичних партіях, зумовлені застосуванням новий виборчих технологій. Визначено передумови запозичення зарубіжних виборчих технологій, що часто мають характер американізації виборчих кампаній у різних країнах світу, а також дві основні моделі такого запозичення: адаптаційну та шопінгову. Виявлено тенденцію до професіоналізації виборчих кампаній, що має прояв у активному розвитку політичного консультування у глобальному та українському масштабі. Проаналізовано особливості застосування в Україні новітніх виборчих технологій, характерних для цифрової епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА359865

Рубрики:

      
17.

Морозова С.А. 
Екологічний вимір землеробства в Україні (60 - 80-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.А. Морозова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення певних джерел здійснено всебічний аналіз комплексу питань, взаємопов'язаних зі швидким підвищенням техногенного тиску на сільськогосподарські угіддя, насамперед на орні землі за процесу інтенсифікації сільського господарства УРСР у 1960 - 1980-ті рр. Зазначено, що розвиток негативних процесів, які знижували природні відтворювальні можливості грунту та загострювали соціоекологічні проблеми села, були наслідком волюнтаристських рішень вищих органів влади. Розглянуто характер застосування хімічних добрив і пестицидів. Показано негативний вплив безсистемного внесення великих доз хімічних добрив на природні якості грунту. Проаналізовано руйнування структури грунту внаслідок дії на нього надто важких сільгоспмашин. Розкрито характер і процес реалізації гучної кампанії з меліорації. За умов осушення перезволожених земель та у разі будівництва зрошувальних систем продуктивність сільськогосподарських угідь, незважаючи на величезні втрати, не зростала, а навпаки зменшувалась. Показано причини цього явища. Відзначено, що одночасна дія декілько негативних техногенних чинників значною мірою посилює їх деструктивний вплив на природні якості грунтів і здоров'я працюючих на них людей. Наголошено, що сформована за радянських умов суто технократична стратегія розвитку аграрного сектору економіки була принципово непридатною для регулювання складного комплексу економічних, соціальних, екологічних чинників, які виникають у процесі використання природних ресурсів, на чому базується сільське господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-232 +
Шифр НБУВ: РА350452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Черкашин К.В. 
Електоральна поведінка населення незалежної України в регіональних зрізах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.В. Черкашин ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Розв'язано наукову проблему екологічного структурування електоральної підтримки основних політичних сил у регіонах України. Проаналізовано виборчі кампанії 1998 - 2002 рр. та показано, що реалізована електоральна поведінка виборців країни характеризувалася високим рівнем стійкості. З'ясовано визначальні електоральні розколи цього періоду: первинний - регіональний, який мав за основу східно-західне культурне розшарування; вторинний - "соціально-класовий", між "сильними" та "слабкими" соціальними групами. Відзначено, що представники "слабких" груп були схильні підтримувати "традиціоналістську опозицію": ліворадикалів на Сході, лівоцентристів у Центрі, консервативних правих на Заході. Показано, що на закономірності реалізованої поведінки електорату на територіях всіх регіонів впливало п'ять загальних груп факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф053 + Ф053
Шифр НБУВ: РА338000

Рубрики:

      
19.

Пилипенко Г.А. 
Електоральний процес у перехідних системах: технологічний аспект: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.А. Пилипенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 17 с. — укp.

З викоританням комплексного підходу вивчено технологічні аспекти щодо електоральних процесів у перехідних системах. Визначено структуру, характер і зміст електорального процесу й електоральних технологій. Удосконалено методологічні підходи до дослідження відповідності електоральних технологій щодо критерію конструктивності або деструктивності. Обгрунтовано, що технології, використані за умов електорального процесу в перехідних системах, реалізуються за умов дефіциту правового забезпечення, більшість з них не відповідають критерію конструтивності. Зазначено, що основним призначенням технологій у електоральному процесі є здійснення оптимізації взаємодії політехнічних інститутів і суспільства. Показано, що змістовна сторона об'єкта виборчої кампанії реалізується шляхом його партиципації в електоральному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф024 + Ф024
Шифр НБУВ: РА365626

Рубрики:

      
20.

Мокан В. І. 
Ефективність виборчих технологій у сучасному електоральному процесі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. І. Мокан ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз ефективності виборчих технологій. Запропоновано універсальні чинники ефективності сучасних виборчих технологій та проаналізовано їх вплив на електоральні процеси в Україні. Досліджено основні наукові підходи до розуміння сутності виборчих технологій і на його підставі запропоновано узагальнене визначення даної дефініції. Доведено, що більш перспективним напрямком дослідження є проблема не визначення самого поняття "виборча технологія", а питання їх ефективності. Проаналізовано соціально-економічну та політичну ситуації в окрузі, відповідність технологій інтересам і потребам виборців, коректність у визначенні обраної цільової електоральної групи, наявність необхідного ресурсного забезпечення для проведення виборчої кампанії, рівень професійності та спрацьованості команди, яка забезпечує виборчу кампанію суб'єкта виборчого процесу, харизматичність політичног лідера, кандидата на обрані посади, особливості виборчого законодавства та типу виборчої системи, ідеологічне спрямування стратегії тактики виборчої кампанії, рівень політичної культури виборців. Зазначено, що зазначені чинники ефективності виборчих технологій є характерними й для вітчизняного електорального процесу. Висвітлено специфіку виборчих кампаній в Україні та комплекс технологічних дій суб'єктів виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053
Шифр НБУВ: РА376352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського