Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (697)Книжкові видання та компакт-диски (414)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЗАЄМИНИ$<.>+<.>K=ДОШКІЛЬНЯТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сапунова М.Ю. 
Архітектурно-композиційні прийоми мусульманських громадських будівель Криму XIII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / М.Ю. Сапунова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто прийоми архітектурної композиції мусульманських громадських будівель Криму, які побудовані у XIII - XVIII ст. Проаналізовано архітектурно-композиційні прийоми даних будівель, які класифіковано на три основні групи, зокрема, тектонічної організації, гармонізації та декоративно-пластичні прийоми. Визначено специфічні та універсальні, постійні та короткотривалі, головні та підпорядковані архітектурно-композиційні прийоми внаслідок групування прийомів архітектурної композиції. Висвітлено еволюцію архітектурно-композиційних прийомів даних будівель у суміжних країнах, їх взаємини з Кримом у різні історичні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-6КРМ)4 +
Шифр НБУВ: РА352758

Рубрики:

      
2.

Полторак 
Взаємини запорозького та донського козацтва періоду Нової Січі (1734-1775 рр.): політико-правовий і соціально-економічний аспекти: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Володимир Миколайович Полторак ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(2)461-294
Шифр НБУВ: РА352408

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
3.

Брехуненко В.А. 
Взаємини козацьких спільнот Східної Європи в XVI - середині XVII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Брехуненко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини волзького, гребінського, терського, українського та яїцького козацтв XVI - середини XVII ст. З'ясовано витоки, наріжні підвалини, принципи функціонування, прояви міжкозацьких взаємин та потенціал їх впливовості. Досліджено генезу козацтв Волги, Дону, Терека, а також Яїка. Вперше запропоновано цілісну концепцію взаємин козацьких спільнот Східної Європи XVI - середини XVII ст. Встановлено, що міжкозацькі стосунки були вагомим самостійним чинником, проаналізовано їх вплив на розвиток козацьких спільнот та міжнародних взаємин у регіоні. Значну увагу приділено суперництву Москви та Речі Посполитої за гегемонію у Східній Європі, українському питанню, кримсько-турецьким протиріччям, кавказькій політиці Москви, а також проблемі васалітету Орди Великих ногаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(2Рос)4-294
Шифр НБУВ: РА310452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дідук І.А. 
Взаємини між дітьми в сім'ї як чинник їх психосоціального розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Дідук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто психологічні особливості психосоціального розвитку особистості у контексті сиблінгової взаємодії. З'ясовано що, значимість сиблінгової взаємодії полягає у прагненні знайти один в одному емоційну підтримку, психологічну безпеку, схвалення, відчути власну значимість, цінність і компетентність, внаслідок чого задовольняється потреба дитини у власній активності та пізнанні навколишнього світу. Встановлено, що важливим продуктом сиблінгової взаємодії є накопичення дитиною власного досвіду взаємодії, удосконалення образу "Я", зокрема, знань про свої можливості та їх межі. Порівняння ставлень і позиції дитини зі ставленнями та позицією сиблінга у сім'ї сприяє розширенню та об'єктивізації у неї уявлення про себе. Гармонійність взаємин дітей у сім'ї сприяє позитивності уявлення. Виділено 5 типів сиблінгової взаємодії (за критерієм спрямованості особистості у спілкуванні): конкуренцію, пристосування, компроміс, ігнорування та співпрацю. Найбільш поширеними серед них виявлено типи компромісу та пристосування. З'ясовано, що з системою взаємин дітей у сім'ї пов'язаний ступінь досягнення дитиною семирічного віку психологічної зрілості необхідної для шкільної адптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ч491.0
Шифр НБУВ: РА315081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Поїздник І.І. 
Відносини між греко-католицькою та римо-католицькою церквами на українсько-польському порубіжжі (1939 - 1946 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.І. Поїздник ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємини між Греко-католицькою (ГКЦ) та Римо-католицькою церквами (РКЦ) у контексті суспільно-політичного, національного та духовного життя українського порубіжжя 1939 - 1946 рр. Висвітлено еволюцію державної політики в релігійній і етноконфесійній сферах залежно від геополітичних обставин і воєнних подій. Проаналізовано позицію греко-католицьких і римо-католицьких ієрархів і духовенства щодо протистояння своїх вірних у період війни. Розкрито релігійний аспект українсько-польського трансферу 13939 - 1946 рр. На підставі результатів дослідження зроблено висновки, що трансформація відносин між ГКЦ і РКЦ у роки Другої світової війни здійснювалась під впливом суспільно-політичних чинників. Етноконфесійні зміни на українсько-польському порубіжжі у 1939 - 1946 рр. певним чином зумовили сучасну національну та релігійну ситуації в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4)-36-019 + Э375.09(4)-36-019 +
Шифр НБУВ: РА353999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волощук М.М. 
Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким та Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ - ХІІІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.М. Волощук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено місце східнослов'янських земель у зовнішньополітичних планах угорської династії Арпадів. Комплексно вивчено питання щодо відносин феодальної еліти Галичини та Волині до присутності на території Подністров'я угорських впливів. З залученням нових письмових і археологічних джерел досліджено військово-політичні відносини з Арпадами князів Романа Мстиславича, Данила Романовича, Мстислава Удатного і Лева Даниловича. Уперше з'ясовано роль і місце "Золотих булл" 1222 р. і 1231 р. у системі військово-політичних і дипломатичних зв'язків обох сторін. Досліджено їх вплив на зовнішньополітичні орієнтації галицької та волинської знаті. Установлено, що русько-угорські військово-політичні взаємини еволюціонізували у тісному взаємозв'язку з міжнародними подіями, що мали місце у Центрально-Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕН)4-6 + Т3(4УКР)430-6 +
Шифр НБУВ: РА338874

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Руденко І.М. 
Вплив розлучення батьків на життєдіяльність дитини молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.М. Руденко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше до наукового обігу введено поняття "життєдіяльність дитини молодшого шкільного віку, яка пережила розлучення". Виділено й охарактеризовано суспільно-діяльнісний та індивідуально-психічний її рівні. Цілісно розглянуто подію розлучення як динаміку негативних явищ (дестабілізація емоційних стосунків між подружжям, напружені батьківсько-дитячі взаємини до та після розлучення). Досліджено соціальну ситуацію розвитку молодших школярів після розлучення (частоту та характер взаємин між членами неповної сім'ї, вибір і тривалість дружніх стосунків з однокласниками), їх учбову (рівень успішності, негативні чиники впливу) та позашкільну діяльність. Проаналізовано психологічні зміни в особистості дітей, які пережили розпад сім'ї (виразність і стійкість емоційних переживань, ставлення до батьків). Показано відмінності у життєдіяльності молодших школярів залежно від тривалості часового проміжку після розлучення батьків. Розроблено й апробовано психокорекційну програму надання таким дітям психологічної допомоги. Проаналізовано психологічні особливості розвитку особистості дитини у сім'ї після розлучення батьків. Визначено деструктивні чинники взаємин між подружжям та їх вплив на особистість дитини, а також соціальні умови сприятливого перебігу її адаптації до нових стосунків з батьками у неповній сім'ї. Проаналізовано психологічні наслідки дестабілізації емоційних стосунків між батьками для дитини, узагальнено соціально-психологічний досвід життєдіяльності дитини у неповній сім'ї. З'ясовано, що розлучення батьків обумовлює появу деструктивних почуттів (провини, невпевненості у собі, тривожності, боязкості), які діти переживають протягом тривалого часу після розлучення. Доведено можливість зменшення їх негативного впливу на особистість молодшого школяра шляхом проведення психокорекційної роботи з використанням когнітивно-поведінкового підходу з елементами арт-, казко- й ігротерапії, психодрами та психогімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА368538

Рубрики:

      
8.

Маслова Ю. П. 
Гендерний дискурс сучасних друкованих україномовних ЗМІ: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. П. Маслова ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему еволюції та динаміки розвитку гендерної терміносистеми, установлено її комунікативний потенціал, досліджено вплив гендерного чинника на розвиток словникового складу сучасної української мови та визначено основні напрями його активної реалізації. Засвідчено вагому роль заголовків, у яких відображено гендерні взаємини та соціальні ролі, з'ясовано, що мова реклами на шпальтах періодики займає особливе місце поряд з іншими функціонально-стильовими утвореннями. Проведено лексико-семантичний аналіз засобів увиразнення газетних текстів, виокремлено фемінітиви та маскулінітиви як гендерні маркери, з'ясовано, що оцінно-експресивну стилістичну роль виконують неологізми, особливістю яких є поліномінативність. Уточнено поняття "мовний сексизм" і сексизми як лінгвальні одиниці, уживання яких у газетних текстах супроводжено негативною конотацією. Актуалізовано питання правомірності функціонування стилістично зниженої лексики в медіа-текстах. Виявлено синергетичність зв'язку в хаотичній організації макро- та мікросистем лінгвоодиниць гендерного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715
Шифр НБУВ: РА381806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Попов В.Ж. 
Громадські та культурні зв'язки народів Австро-Угорщини з українцями в 60 - 80-рр. ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Ж. Попов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему міжнаціональних громадських та культурних зв'язків народів Австро-Угорщини з українцями. Визначено головні центри, напрямки і масштаби діяльності українських національних організацій і громадських діячів у Австро-Угорщині. Досліджено складне сполучення різнорідних політичних рухів, ідеологічних поглядів, художніх і наукових шкіл, яке позначається на міжетнічному спілкуванні на теренах Центральної Європи в період формування індустріального суспільства у 1860 - 1980-ті рр. Доведено, що на взаємини українців з іншими народами особливий відбиток наклало піднесення слов'янського національного руху. Досліджено динаміку діяльності українських громадських кіл на австрійських землях та в прикордонній смузі. Обгрунтовано роль, яку відігравали міжетнічні контакти в національному відродженні українського народу, пожвавленні українських національно-визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-6 + Т3(4Авс)5-6
Шифр НБУВ: РА318377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
11.

Антонюк Т.Д. 
Денаціоналізація системи відносин сім'ї і школи в умовах радянізації освіти в УСРР (20-ті - початок 30-х років XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Т.Д. Антонюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вплив радянізації шкільництва на взаємини сім'ї та школи 1920 - 1930-х рр., а також на уніфікацію та денаціоналізацію освітньо-виховного процесу. До наукового обігу введено значну кількість неопублікованих малодосліджених матеріалів, які на тлі загальних тенденцій розвитку висвітлюють стосунки сім'ї та школи даного періоду. З використанням сучасних наукових методик висвітлено концепції основних ідеологів становлення радянської системи освіти. Здійснено порівняльно-історичний аналіз концепцій українського шкільництва часів Української революції та більшовицько-радянських, що були втілені в практику. Висвітлено характер протистояння, спричиненого трьома основними підходами до розвитку шкільництва у даний період, що передбачали: розвиток українського шкільництва на засадах національно-демократичних, закладених у проектах нової української школи періоду Української революції; формування української радянської школи за проектами українських радянських діячів, керівників Наркомосу УСРР, які певною мірою намагалися поєднати національні та інтернаціональні чинники; будівництво українського шкільництва за російськими радянськими зразками, з подальшою трансформацією в суто радянські. Висвітлено роль тотальної радянізації українського суспільства щодо розвитку шкільництва, що призвело до повної уніфікації системи освіти в межах СРСР та денаціоналізації шкільництва. Доведено, що теорія та практика стосунків сім'ї та школи мала негативні наслідки для подальшого розвитку шкільництва в Україні й формуванні світогляду дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч33(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА335604

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Мурашкін М.Г. 
Досвід самодостатності в містицизмі ХХ століття (релігієзнавчий аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.Г. Мурашкін ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено досвід самодостатності за умов розділення двох суперечливих традицій: теїстичного і нетеїстичного містицизму з тенденцією перетворення людиною своїх станів, а також постнетеїстичного містицизму, що заперечує насильницьке перетворення та скептично ставиться до перетворювальної діяльності, зокрема до перетворення людиною власних станів. На підставі критерію аналізу концепцій самодостатності виявлено в історичних змінах містичної культури нові взаємини між ненавмисним характером виникнення самодостатності та стимульованим станом самодостатності в містичній культурній традиції, визначено розуміння дійсно самодостатнього переживання в сучасних концепціях як рівноважного стану природних і культурних впливів на людину. Зауважено, що результати дослідження дозволяють по-новому осмислити шляхи та способи перетворення людиною своїх переживань, у тому числі самодостатніх, виявити основні тенденції у розвитку теорії переживання самодостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э400.4 +
Шифр НБУВ: РА334942

Рубрики:

      
13.

Попов О.І. 
Еколого-гігієнічні аспекти збереження та зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку, які мешкають в умовах хімічного забруднення атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.І. Попов ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку стану здоров'я та фізичного розвитку дітей дошкільного віку Харківської області, що мешкають за умов різного рівня хімічного забруднення атмосферного повітря. Встановлено закономірності та особливості формування і зміни їх стану здоров'я, що мають критеріальне значення (переважне ураження функцій нервово-психічної та імунної систем, затримка росту та розвитку організму, специфічні особливості формування структури захворюваності та профілю патології в дітей). З урахуванням особливостей впливу хімічних чинників навколишнього середовища на організм дошкільнят запропоновано оригінальні інформативні критерії донозологічної оцінки та прогнозування стану їх здоров'я за допомогою методів біохемілюмінесценції та електронегативності ядер букального епітелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА339169

Рубрики:

      
14.

Солонина О.М. 
Епідеміологічні особливості розповсюдження гепатиту "А" в західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.М. Солонина ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено нові дані про особливості розповсюдження гепатиту А у західному регіоні України з урахуванням інтенсивності прихованого перебігу епідемічного процесу, а також матеріали стосовно шляхів і чинників передачі збудника. Використано сучасні методи специфічної лабораторної діагностики для доведення прямої кореляційної залежності між кількістю випадків цієї інфекції на окремій території, отримано позитивні результати індикації вірусу (антигену) в об'єктах довкілля. Визначено групи високого ризику інфікування вірусом, це працівники дитячих дошкільних установ і дошкільнята, які відвідують організовані колективи; працівники громадського харчування та торгівлі, водоканалізаційного господарства. Встановлено закономірності утворення природного імунітету населення до гепатиту А. Показано можливість передачі вірусу гепатиту А під час трансфузій крові та її препаратів. Доведено перевагу індуктора інтерфероногенезу - мефенамінової кислоти перед імуноглобулінопрофілактикою у випадку екстреного застосування. Запропоновано вдосконалену систему епідеміологічного нагляду, яка базується на інформаційно-аналітичному забезпеченні обласних санітарно-епідеміологічних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р194.16
Шифр НБУВ: РА313610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Якубова Л.Д. 
Етнічні меншини УСРР і влада: динаміка соціально-економічних, політичних і культурних перетворень (1921 - 1935 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Л.Д. Якубова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено становище етнічних меншин України впродовж 1920 - першої половини 1930-х рр. та їх взаємини з владою. Висвітлено особливості виробничого, суспільно-політичного та культурного життя етнічних меншин УСРР у контексті національної політики радянської держави. Визначено специфіку етнонаціонального розвитку УСРР на етапі запровадження політики коренізації. Розглянуто питання еволюції господарської діяльності етнічних меншин за умов непу, історії національної та радянської кооперацій в місцях мешкання етнічних меншин, аграризації єврейства, переведення на осілість ромів, колонізаційної політики, землевпорядження, податкової політики, розвитку місцевої промисловості. Проаналізовано наслідки культурницької діяльності Кремля у контексті концепції культурної революції та філософії "культурного стрибка" на основі реконструкції історії коренізації навчальних і культурно-освітніх закладів, процесів етнокультурної взаємодії і трансформації традиційного культурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-56 +
Шифр НБУВ: РА350755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іваць О. М. 
Етнічні спільноти Закарпаття: ідентифікація й фактори суспільної інтеграції: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. М. Іваць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто взаємини між етнічною ідентифікацією та соціальною інтеграцією полікультурного регіону. Доведено, що етнічна ідентичність забезпечує необхідний баланс у системі природних і створених ідентичностей, перешкоджаючи руйнуванню суспільної інтегрованості економічними та політичними засобами. Встановлено, що характер взаємин між етнічною ідентичністю та суспільною інтеграцією полікультурного регіону формує потребу в політиці мультикультуралізму, яка побудована на політиці визнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.111.3-231.1 + С5*425.82
Шифр НБУВ: РА375514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Клим'юк Ю.І. 
Жанрова система лірики Івана Франка: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Ю.І. Клим'юк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено визначення розрядів жанрів лірики у взаємозв'язку з її головною ознакою - ліризмом, зумовлених способом поетичного висловлювалювання та які характеризують взаємини ліричного героя, а також об'єкт відтворення, а саме: виражальність (експресивність), звернення (вокативність), зображальність (репрезентативність). За результатами цілеспрямованих пошуків встановлено розряди та виділено типологічно близькі групи жанрів лірики І.Франка, зокрема, експресивні (фольклорної генези), вокативні (референсні, некрологічні, умовної адресності), репрезентативні (власне літературного походження, тропової структури, медитативні). Здійснено системно-цілісний генологічний аналіз всієї лірики поета у взаємозв'язку з розвитком віршових форм української поезії від найдавніших часів до останніх десятиліть XIX - початку XX ст. з урахуванням досягнень у цій галузі світової літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 535 +
Шифр НБУВ: РА350004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мятига О.М. 
Застосування дозованого бігу і дихальних вправ у фізичному вихованні дошкільнят, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.М. Мятига ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з застосуванням методу антропометричних оцінок схильності обстежуваних дітей до гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) розроблено систему формування фізичного розвитку дітей дошкільного віку, установлено комплексний рівень їх фізичного розвитку, фізичної підготовленості та фізичної працездатності. Створено систему методів дозованого бігу у сполученні з дихальними вправами й елементами загартовування у фізичному вихованні дітей дошкільного віку. Уточнено кількісні показники характеристик функціонального стану кардіореспіраторної системи дітей 6-го та 7-го року життя, які часто хворіють на ГРЗ. Доповнено систему засобів фізичного виховання цих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 + Ч421.354 + Р733.514.31-541 +
Шифр НБУВ: РА331218

Рубрики:

      
19.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Батюк Т.В. 
Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI - на початку XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Т.В. Батюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено склад, чисельність, структуру та організацію, озброєння, бойові можливості українського козацького війська, військових формувань українських князів та коронних контингентів, які формувалися в українських землях, їх порівняно з військами основних противників - Оттоманської імперії та Кримського ханства. Висвітлено участь українських військ у протистоянні кримсько-турецькій експансії, зокрема сухопутних і морських походах, а також експедиціях до Молдови та Угорщини. Розглянуто також політичний фон цих подій, взаємини запорізького та донського козацтва, їх вплив на політику держав Східної та Центральної Європи, спроби уряду реформувати запорізьке козацтво, причини та наслідки морських походів та зазначених експедицій. Уточнено деталі походів і битв, зокрема здобуття Кафи у 1616 р. Зроблено загальну оцінку військової справи в українських землях у другій половині XVI - початку XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Ц4,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327495

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського