Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІТЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Лялюк-Вітер Г.Д. 
Екологічна роль природно-заповідних територій на північному мегасхилі Українських Карпат: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / Г.Д. Лялюк-Вітер ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали досліджень лісових природно-заповідних територій і об'єктів на північному мегасхилі Українських Карпат. Охарактеризовано лісівничо-типологічну структуру об'єктів лісового природно-заповідного фонду (ПЗФ) на території майже 120 000 га. Встановлено їх сучасний стан, головні природні й антропогенні чинники, які впливають на лісовий ПЗФ. Визначено його довговічність і критерії функціональної відповідності, проаналізовано стан і проблеми збереження біорізноманіття, санітарно-гігієнічні функції та рекреаційний потенціал. Уперше в регіоні досліджено киснепродуктивні та газопоглинальні функції заповідних лісових екосистем, вивчено їх фітонцидні функції, встановлено рекреаційну ємність лісів Карпатського національного природного парку. Науково обгрунтовано заходи щодо раціонального використання лісового ПЗФ з метою ретельного збереження та примноження біорізноманіття, а також інтенсивного розвитку рекреації та туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР3)л64 + Е50*88е(4УКР3)л64 +
Шифр НБУВ: РА368311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кожухар І.Ф. 
Ефективність використання методів нелінійної обробки сигналів для систем з корелятивним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / І.Ф. Кожухар ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано більш досконалий, у порівнянні з відомими, алгоритм визначення передавальних характеристик і коефіцієнтів передавального та приймального корелятивного кодера для каналу з лінійними спотвореннями й адитивним шумом. Створено новий метод декодування за алгоритмом Вітербі з використанням сумарного абсолютного критерію. Розроблено ефективний метод оцінки вірності відтворення сигналів заданої форми для корелятивного кодування у разі їх апроксимації rect-функціями. Наведено модель каналу з корелятивним кодуванням та гаусівським шумом з пороговим декодуванням та декодуванням за алгоритмом Вітербі за умов обмеження смуги частот нижче смуги Найквіста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА341182

Рубрики:

      
3.

Басов В.Є. 
Ефективність сумісного використання багатопозиційних сигналів та згорткових кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Є. Басов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб завадостійкого кодування, за якого не вводяться до інформаційного потоку додаткові перевірочні символи, а збільшується вихідний алфавіт коду, внаслідок чого виникає надмірність кодування. Розроблено методику побудови таких неперервних кодів, призначених для прийому за алгоритмом Вітербі і відповідне програмне забезпечення. Побудовано нові неперервні коди запропонованим способом, призначені для передачі за каналами з кількістю сигналів, що відрізняється від цілого ступеня двійки, доведено їх нелінійність. Одержано характеристики завадостійкості кращих зі знайдених кодів з використанням методу імітаційного моделювання передачі за каналом з адитивним білим Гауссівським шумом. Створено сигнально-кодові конструкції на основі запропонованих кодів і ансамблів сигналів: фазова маніпуляція M і трикутна амплітудно-фазова маніпуляція M, де M - кількість сигналів в ансамблі, у тому числі і відмінна від цілого ступеня двійки. Одержано аналітичний вираз оцінки ймовірності правильного прийому для кожного біта інформації на виході пристрою перетворення таймерного сигналу у розрядно-цифровий код (РЦК). Розроблено метод одержання м'якого рішення для кожного біта РЦК на вході демодулятора таймерних сигналів у вигляді розрахунку ймовірностей та у метриці Евкліда. Розроблено метод синтезу сигнально-кодової конструкції на основі ітераційного декодування турбокодів для каналів з таймерними сигналами. Одержано характеристики завадостійкості таких сигнально-кодових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-014 +
Шифр НБУВ: РА345065

Рубрики:

      
4.

Антонюк В.О. 
Лектини у медико-біологічних та фітохімічних дослідженнях: сировинна база, отримання, властивості та аспекти практичного використання: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.О. Антонюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 37 с. — укp.

Вивчено вітчизняну сированну базу для одержання лектинів, визначено їх вуглеводну специфічність. Вперше виявлено та досліджено основні фізико-хімічні властивості лектинів з кореневищ купини багатоквіткової та кільчастої, воронячого ока чотирилистого, трьох видів трави нечуй-вітер, з плодових тіл грибів дубовика оливково-бурого, пецици пухирчастої та пецици коричнево-каштанової, саркосцифи яскраво-червоної, а також з ікри окуня та судака, кори саротамнуса віникового та карагани деревоподібної, каштану кінського, насіння щириці хвостатої та щириці загнутої. Для деяких лектинів запропоновано нові методи очистки або комплексної переробки. Визначено токсичність одержаних лектинів до клітин різних ліній пухлинних клітин, резистентних до протипухлинного засобу цисплатини. Досліджено дію ряду лектинів на ріст і розвиток колорадських жуків і нематод. Показано можливість використання лектинів для поділу й аналізу глікокон'югатів та глікозидів, виявлення ранніх стадій апоптозу, а також в гістохімії та судово-медичній експертизі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лектини +
Шифр НБУВ: РА350536

Рубрики:

      
5.

Вітер О.М. 
Організаційно-педагогічні засади структурування і генералізації навчального матеріалу з економічних дисциплін у фаховій підготовці бакалаврів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О.М. Вітер ; Нац. акад. Держ. прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-педагогічні засади структуруваннята генералізації навчального матерілу з економічних дисціплін для бакалаврів. Визначено особливості структурування навчального матеріалу з цих дисціплін. Розкрито поняття "логічного структурування", а також поняття "дидактичного структурування навчального матеріалу". Розроблено модель дидактичного структурування за принципом перспективних ліній. Уточнено поняття генералізації навчального матеріалу, розроблено алгоритм його реалізації. Обгрунтовано модель організації процесу структурування та гінералізації навчального матеріалу для формування генералізованої системи знань із фундаментальних економічних дисциплін для повного засвоєння їх студентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Козін В.С. 
Підвищення аеродинамічної ефективності роботи вітроустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.С. Козін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено рівняння зміни швидкості повітря та напрямку потоку за працюючим вітроколесом, що дозволяє здійснювати оптимальне керування кутовим положенням лопатей і орієнтацію ротора вітроустановки на вітер для підвищення виробництва електроенергії. Запропоновано схеми оптимального регулювання кутового положення лопатей і алгоритм обчислення швидкості вітру за швидкістю повітря за лопатями. Порівняння теоретичних результатів досліджень з дослідними даними свідчить, що розбіжність не перевищує 5 %, що вказує на їх достовірність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-042
Шифр НБУВ: РА314109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Белецький С.О. 
Результати досліджень сонячної хромосфери в лініях гелію Dsub3/sub та 1083 нм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.О. Белецький ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хромосфери Сонця в лініях гелію за спектрогеліограмами у лінії 1083 нм, а також у лінії 587,6 нм D3 за результатами кінематографічних безщілинних спостережень сонячних затемнень. Вперше за результатами спостережень двох затемнень отримано розподіл поверхневої яскравості у хромосферній лінії D3 уздовж усієї частини спостережуваного лімба. Вперше для значної частини сонячного лімба виявлено максимум поверхневої яскравості хромосфери в лінії D3 на висотах, менших, ніж 500 км. За результатами вивчення зображень Сонця у крилах лінії He 1083 нм показано, що сонячний вітер з коронарних дір починає прискорюватися з хромосомних висот. Результати досліджень трьох хромосферних спалахів показали, що за спостереженнями Сонця в лінії 1083 нм можна виявити зв'язок між спалаховими областями в хромосфері та центрами активності, розташованими в короні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473,022
Шифр НБУВ: РА313703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вітер Р.М. 
Сучасний стан, структура і раціональне використання букових лісів Опілля: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Р.М. Вітер ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на території Опілля досліджено структуру та динаміку природного відновлення бука європейського на зрубах. Охарактеризовано типологічну, видову та вікову структуру букових лісів. Проведено моніторингове дослідження та наведено оцінку їх сучасного стану в зв'язку з техногенним навантаженням. Проаналізовано структуру корінних та умовно-корінних деревостанів, а також таких, що поступають у рубку головного користування. Вивчено особливості природного відновлення під пологом деревостанів та на різновікових зрубах поступових рубок. Встановлено етапи та стадії екологічної сукцесії трав'яного покриття на зрубах букових лісів. Проаналізовано динаміку поширеності та об'єму несправжнього ядра, визначено його морфологічні особливості, вплив на сортиментно-сортну структуру букових деревостанів і вартість ліквідної деревини. Зроблено висновок про доцільність зниження віку рубки головного користування на десять років, що дозволить підвищити вартість деревини за рахунок попередження розвитку несправжнього ядра. Зазначено, що за різних способів рубок (вибіркових і вузьколісосічних) слід орієнтуватися на природне відновлення цінних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА332891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вітер Ю.А. 
Товарознавча характеристика нових видів заморожених картоплепродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Ю.А. Вітер ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено рецептуру нового виду заморожених картоплепродуктів - напівфабрикатів дерунів й науково обгрунтовано їх товарознавчу характеристику. Досліджено придатність 4-х сортів картоплі до переробки на заморожені картоплепродукти та функціональні властивості інших рецептурних компонентів. Оптимізовано рецептури напівфабрикатів дерунів шляхом математичного моделювання з застосуванням повного факторного аналізу. Розроблено систему 5-бальної оцінки органолептичних показників для напівфабрикатів дерунів. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні показники нової продукції та їх зміни під час заморожування та низькотемпературного зберігання. Встановлено безпечніть нових напівфабрикатів. Досліджено вплив вакуумування на споживні властивості заморожених напівфабрикатів дерунів. Визначено соціальний та економічний ефект від виробництва та реалізації нового виду заморожених картоплепродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л994 +
Шифр НБУВ: РА336329

Рубрики:

      
10.

Бистрова О.О. 
Формотворчі функції домінантних образів. На матеріалі української та російської поезії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.О. Бистрова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено естетичний феномен - поліфункціональність і полісемантичність наскрізних поетичних образів-домінант у творчості митців різного часу та різних творчих спрямувань української та російської поезії (переважно ХІХ та ХХ ст.), образів надепохальних, корені яких сягнули сивої давнини: душа, серце, розум, доля, дім, кінь, туман, вітер, сон, дощ, окремі колоративи тощо. У центрі дослідницької уваги - творчість Т.Шевченка, О.Пушкіна, Ф.Тютчева, О.Блока, Лесі Українки, М.Рильського, В.Сосюри, П.Тичини, Є.Маланюка, Дм.Загули, Ліни Костенко та ін., зокрема, митці Канону, творчість яких сфокусувала все найтиповіше, найхарактерніше в поетичному аспекті, що й зумовило широкий спектр поетичних функцій кожної домінанти, кожного ключового образу та мотиву, визначило їх роль у формуванні вічних цінностей світової культури у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-335 + Ш5(4УКР)5-335 + Ш6(4РОС)6-335 + Ш5(4УКР)6-335 + Ш401.171.1
Шифр НБУВ: РА312200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Вітер Д.В. 
Формування стилю мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності: теоретико-методологічні аспекти: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / Д.В. Вітер ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми тлумачення понять "стиль мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності", а також його використання під час проведення теретико-методологічного аналізу проблем державного управління. Наведено оригінальну дефініцію "стиль мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності". Розглянуто особливості процесу формування, розвитку та змін стилів мислення у контексті історичного розвитку суспільства. На підставі дослідження генези стилів мислення проаналізовано та встановлено різноманітність даних стилів, розроблено їх класифікацію. Досліджено детермінанти процесів формування, розвитку та змін стилів мислення. Визначено конструктивні та перспективні за своїм потенціалом стилі мислення суб'єктів державно-управлінської діяльності, які сприятимуть розвитку системи державного управління в Україні. Досліджено соціальну роль досліджених стилів у процесах суспільних трансформацій і впливу їх на систему державного управління в аспекті світової глобалізації та інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012:Ю9 + Ю6*327.3*311.2 +
Шифр НБУВ: РА348818

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Вітер Д. В. 
Використання судової експертизи під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм / Д. В. Вітер. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у провадженні судових експертиз під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм. Метою дисертаційного дослідження є вирішення наукового завдання щодо розробки теоретичних засад і практичних рекомендацій використання судової експертизи під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм, забезпечення систематизації та методичної однорідності рекомендацій щодо застосування судових експертиз у кримінальному провадженні як складової у доказуванні, підвищення ефективності збору необхідних доказів окресленого злочину для подальшого успішного його розслідування. Методи дослідження: загальнонаукові та спеціально-наукові, зокрема: діалектичний, формально-логічний, системно-структурний, психологічний методи та методи логіки (аналіз, синтез, аналогія, узагальнення, моделювання). Теоретичні і практичні результати, новизна: узагальнення напрацювань науковців та нормативно-правових актів щодо визначення сутності категорії соціальна-цільова програма дозволило визначити особливості, що їй притаманні (цільовий та адресний характер; єдність мети; фіксування комплексу обумовлених метою завдань і заходів; чітка орієнтація обраної проблеми; забезпеченість ресурсами; конкретність строків виконання; можливість досягнення запланованих результатів; ефект від виконання); доведено, що до головних елементів криміналістичної характеристики злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм слід відносити: кошти бюджетів різних рівнів – як предмет злочинного посягання; нецільове використання, здійснення видатків, надання кредитів, неправомірні тендери, розкрадання тощо – як спосіб вчинення злочину; службову особу – як типову особу злочинця; документи – як сліди вчинення злочину; встановлено чинники, які доводять суб'єктивний характер змісту висновку експерта та наведена їхня характеристика; на основі докладного розгляду кожного із елементів доказування (дослідження, оцінка та перевірка) в контексті оцінювання висновку експерта проаналізовано та наведено розгорнуту характеристику критеріїв змісту оцінювання висновків експерта: належності; допустимості; достовірності; об'єктивності; законності; обґрунтованості; автентичності; повноти; якості тощо. Ступінь упровадження: у науково-дослідній сфері – для подальшого розроблення теоретико-правових питань удосконалення механізму використання судових експертиз при розслідуванні злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм; нормотворчій діяльності – для удосконалення норм чинного законодавства України, яке регулює питання підслідності злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм; процесуального порядку проведення досудового розслідування та призначення експертиз; правозастосовній сфері – для підвищення ефективності використання у кримінальному провадженні судових експертиз при розслідуванні злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм. Сфера використання: у навчальному процесі – під час розробки підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій та проведенні занять з дисциплін «Кримінальний процес», «Криміналістика» та «Судова експертиза» з питань щодо протидії злочинам у сфері фінансування соціальних цільових програм.^UThe object of the study is the public relations that arise in the conduct of forensic examinations in the investigation of crimes in the field of financing social targeted programs. The purpose of the dissertation research is to solve the scientific problem of developing theoretical principles and practical recommendations for the use of forensic science in the investigation of crimes in the field of financing social target programs, ensuring systematization and methodological homogeneity of recommendations for the use of forensic science in criminal proceedings. evidence of the outlined crime for further successful investigation. Research methods: general and special-scientific, in particular: dialectical, formal-logical, system-structural, psychological methods and methods of logic (analysis, synthesis, analogy, generalization, modeling). Theoretical and practical results, novelty: generalization of achievements of scientists and normative-legal acts on definition of essence of a category the social-target program allowed to define features which are inherent in it (target and address character; unity of the purpose; fixing of a complex of the tasks and actions); problems, availability of resources, specific deadlines, the ability to achieve the planned results, the effect of implementation); it is proved that the main elements of the forensic characteristics of crimes in the field of financing social target programs should include: funds from the budgets of different levels - as the subject of criminal encroachment; misuse, expenditures, loans, illegal tenders, theft, etc. - as a way of committing a crime; official - as a typical criminal; documents - as traces of a crime; the factors that prove the subjective nature of the content of the expert's opinion are established and their characteristics are given; based on a detailed consideration of each of the elements of evidence (research, evaluation and verification) in the context of evaluating the expert's opinion analyzed and given a detailed description of the content criteria for evaluating the expert's conclusions: affiliation; admissibility; reliability; objectivity; legality; validity; authenticity; completeness; quality, etc. Degree of implementation: in the research sphere - for further development of theoretical and legal issues of improving the mechanism of using forensic examinations in the investigation of crimes in the field of financing social target programs; rule-making activity - to improve the norms of the current legislation of Ukraine, which regulates the issue of investigation of crimes in the field of financing social target programs; procedural procedure for conducting pre-trial investigation and appointment of examinations; law enforcement sphere - to increase the efficiency of the use of forensic examinations in criminal proceedings in the investigation of crimes in the field of financing social targeted programs. Scope: in the educational process - during the development of textbooks, manuals, guidelines and classes in the disciplines of "Criminal Procedure", "Forensics" and "Forensic Science" on combating crimes in the field of financing social target programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мінералова В. О. 
Агроекологічне обґрунтування вирощування малини за умов органічного виробництва у Правобережному Лісостепу України / В. О. Мінералова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено агроекологічному обґрунтуванню вирощування малини за органічного виробництва у Правобережному Лісостепу України, що ґрунтується на застосуванні комплексного органо-мінерального добрива Вітері з ефірними оліями базиліка і фенхеля під час вирощування різних сортів малини для зниження фітопатогенного фону та підвищення якості урожаю плодів.Розв'язано актуальну проблему вирощування малини за умов органічного виробництва у Правобережному Лісостепу України та доведено ефективність позакореневої обробки рослин композиціями комплексного органо-мінерального добрива Вітері з ефірними оліями базиліка і фенхеля для зменшення щільності фітопатогенного мікобіому та підвищення якості плодів, залежно від сорту малини, та фази розвитку рослин.Доведено, що за обробки комплексним органо-мінеральним добривом Вітері з ефірними оліями базиліка і фенхеля, інтенсивність поглинання поживних речовин з ґрунту рослинами малини залежить від фізіолого – біохімічних властивостей сорту та фази розвитку рослин; контролюється щільність та видовий склад мікобіому у ризосфері та на вегетативних органах рослин малини, що сприяє підвищенню якості плодів та біобезпеки вирощування малини за органічного виробництва; відмічено конкурентну здатність ізолятів фітопатогенних мікроміцетів (Aspergillus niger, Aspergillus oryzae та Alternaria alternata) у мікобіомі ґрунту та на вегетативних органах рослин малини, залежно від сорту – живителя та фази розвитку рослин; підвищується вміст вітаміну С у плодах малини сортів Джоан Джей і Хімбо-Топ, залежно від сорту малини; стимулюється формування фенольних сполук у плодах малини, що покращує якість та біобезпечність урожаю плодів в умовах органічного виробництва.^UThe dissertation is devoted to agroecological grounding of raspberry cultivation with organic production in the Right Bank Forest-Steppe of Ukraine, which is based on the use of complex organo-mineral fertilizer Viteri with Basil and Fennel essential oils during cultivation of different raspberry varieties to reduce phytopathogenic background and improve quality.The actual problem of growing raspberry plants under organic production in the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine is solved and the efficiency of foliar treatment of plants with compositions of complex organo-mineral fertilizer Viteri with Basil and Fennel essential oils to reduce phytopathogenic mycobiome density and fruit quality, depending on raspberry plant variety phases of plant development.It is proved that when treated with complex organo-mineral fertilizer Viteri with Basil and Fennel essential oils, the intensity of absorption of nutrients from the soil by raspberry plants depends on the physiological - biochemical properties of the variety and the phase of plant development; the density and species composition of mycobiome in the rhizosphere and on the vegetative organs of raspberry plants are controlled, which improves the quality of fruits and biosafety of growing raspberries in organic production; the competitiveness of isolates of phytopathogenic micromycetes (Aspergillus niger, Aspergillus oryzae and Alternaria alternata) in soil mycobiome and on vegetative organs of raspberry plants, depending on the host variety and phase of plant development; increases the content of vitamin C in the fruits of raspberries Joan J and Himbo-Top, depending on the variety of raspberry plants; stimulates the formation of phenolic compounds in raspberries, which improves the quality and biosafety of fruit harvest in organic production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Карпенко В. С. 
Розвиток лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ у системі післядипломної освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / В. С. Карпенко. — Б.м., 2023 — укp.

Карпенко В. С. Розвиток лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ у системі післядипломної освіти. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. – Національний університет оборони України, Київ, 2023.Дисертацію присвячено теоретико-експериментальному вирішенню наукового завдання щодо розвитку лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ тактичного рівня у системі післядипломної освіти.У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, її зв’язок з науковими програмами, планами, темами, визначено мету, завдання, об’єкт, предмет і методи дослідження, розкрито наукову новизну й практичне значення одержаних результатів, подано відомості про апробацію і впровадження результатів дослідження, публікації.У дисертаційній роботі здійснено аналіз, узагальнення та актуалізацію педагогічної теорії, військово-педагогічної та військової практики щодо ров’язання наукового завдання, яке полягає в обґрунтуванні розвитку військового лідерства та лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ (далі – ДШВ) у системі післядипломної освіти. Визначено наукове завдання, пов’язане з професійною підготовкою офіцерів ДШВ тактичного рівня у системі післядипломної освіти, розв’язання якого потребує розроблення моделі розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ та наукового дослідження педагогічних умов розвитку лідерської компетентності офіцерів.Обґрунтовано та розроблено методику розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, яка забезпечує розвиток лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, зокрема: підтримання та розвиток цінностей і мотивації; педагогічне моделювання; розроблення методики розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у ВВНЗ; цілеспрямований розвиток лідерської компетентності у системі післядипломної освіти із використанням контекстних методів навчання. Визначено критерії та показники оцінки рівня розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, зокрема: когнітивний; праксеологічний (військово-професійний); індивідуально-психологічний.З метою практичної перевірки розробленої моделі розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти та визначених у дисертації педагогічних умов розвитку лідерської компетентності офіцерів було проведено педагогічний експеримент. Методичним забезпеченням експерименту стало впровадження в освітній процес навчального тренінгу «Лідерство офіцера Десантно-штурмових військ», що включає комплекс методик, тестів та вправ, щодо розвитку лідерської компетентності офіцерів. За результатами педагогічного експерименту виявлено суттєві розбіжності у розвитку лідерської компетентності у офіцерів ДШВ, які здійснювали самостійну роботу й підвищували кваліфікацію за традиційною методикою підготовки (КГ) і рівнем розвиненості лідерської компетентності у офіцерів ДШВ, які пройшли підготовку за розробленою автором методикою підготовки (ЕГ). Наукова новизна отриманих результатів дослідження полягає в тому, що:– уперше розроблено й експериментально перевірено модель розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, що містить функційно-цільовий, концептуально-технологічний, суб’єкт-суб’єктний, методичний, контрольно-діагностувальний, результативний блоки та забезпечує можливості інтегрування ступеневої підготовки й підвищення кваліфікації офіцерських кадрів у межах курсів-лідерства (L-курси) у системі професійної військової освіти; – розроблено методику розвитку лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ тактичного рівня в процесі їхньої професійної підготовки в системі післядипломної освіти, як багаторівневу систему підготовки офіцерів-лідерів на курсах лідерства (L-1С, L-2);– удосконалено поняттєво-категорійний апарат військової педагогіки шляхом окреслення понять «військове лідерство», «військовий лідер», «лідерська компетентність»; – класифікацію лідерських якостей офіцера ДШВ тактичного рівня на основі контекстного підходу та критеріїв оцінки їх розвитку у системі післядипломної освіти; – дістало подальшого розвитку методичне забезпечення професійної підготовки офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти шляхом розроблення та практичної апробації навчального тренінгу «Лідерство офіцера ДШВ».Практичне значення одержаних результатів полягає у розробленні методики розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти а також навчального тренінгу «Лідерство офіцера ДШВ».^UKarpenko V. S. Development of leadership competence of Assault Troops officers in the postgraduate education system. – Qualifying scientific work as a manuscript.Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in specialty 011 Educational, pedagogical sciences. – National Defence University of Ukraine, Kyiv, 2023.The dissertation is devoted to the theoretical-experimental solution of the scientific task regarding the development of leadership competence of officers of the Airborne Assault Troops of the tactical level in the postgraduate education system.The introduction substantiates the relevance of the research topic, its connection with scientific programs, plans, topics, defines the goal, task, object, subject and methods of the research, reveals the scientific novelty and practical significance of the obtained results, provides information about the approbation and implementation of the research results, publications.In the dissertation study, the analysis, generalization and actualization of pedagogical theory, military pedagogical and military practice was carried out in relation to the solution of the scientific task, which consists in substantiating the development of military leadership and leadership competence of officers of the Assault Troops in the system of postgraduate education. Leadership theories became the theoretical basis of the research, namely: behavioral theory, influence theory, followership theory, life cycle theory, etc.The conducted analysis of the conceptual and categorical apparatus of the study made it possible to substantiate the content and structure of the concept of "leadership competence", "military leadership", "military leader".The methodology for the development of the leadership competence of the Assault Troops officers in the post-graduate education system is substantiated and developed.The criteria and indicators for assessing the level of development of the leadership competence of officers of the State Security Service in the system of postgraduate education have been determined, in particular: cognitive, praxeological (military-professional), individual-psychological.A pedagogical experiment was conducted in order to practically verify the developed model of development of the leadership competence of Assault troops officers of the in the system of postgraduate education and the pedagogical conditions for the development of the leadership competence of officers defined in the dissertation. According to the results of the pedagogical experiment, significant differences were found in the development of leadership competence among the Assault troops officers, who carried out independent work and advanced their qualifications according to the traditional training method (CG), and the level of development of leadership competence among the Assault troops officer, who were trained according to the training method (EG) developed by the author.The scientific novelty of the research results is that:– for the first time, a model for the development of the leadership competence of Assault troops officers in the post-graduate education system was developed and experimentally tested, which contains functional-target, conceptual-technological, subject-subject, methodical, control-diagnostic, result-oriented blocks and provides opportunities for the integration of graduate training and advanced training of officer personnel within the framework of leadership courses (L-courses) in the system of professional military education;– a methodology for developing the leadership competence of tactical-level Assault troops officers in the process of their professional training in the post-graduate education system was developed, as a multi-level system of training officer-leaders in leadership courses (L-1С, L-2).– the conceptual and categorical apparatus of military pedagogy was improved by outlining the concepts of "military leadership", "military leader", "leadership competence";– classification of leadership qualities of a tactical-level military police officer based on a contextual approach and criteria for evaluating their development in the postgraduate education system;– the methodical support of the professional training of the Assault troops officers in the system of postgraduate education was further developed through the development and practical approval of the educational training "Leadership of the Assault troops officer".The practical significance of the obtained results lies in the development of the methodology for the development of leadership competence of officers of the Assault Troops in the postgraduate education system, as well as the educational training "Leadership of the officers of the Assault Troops".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського