Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (287)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДКРИТЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Редченко В.П. 
Випробування прогонових будов автодорожніх балкових мостів рухомим навантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Редченко ; Відкрите акціонер. т-во Укр. наук.-дослід. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено методи визначення технічного стану автодорожніх мостів, проаналізовано реакції прогонових будов на рухоме навантаження та розроблено методику визначення натурних параметрів балкових прогонових будов за результатами їх випробувань рухомим навантаженням. Проаналізовано розв'язок задачі про динамічні реакції прогонової будови на рухоме навантаження та узагальнено дані, одержані внаслідок проведення натурних випробувань 23-х прогонових будов балкових автодорожніх мостів різної конструкції, виконаних за традиційними методиками. Запропоновано нові моделі визначення певних параметрів прогонових будов, зокрема: характеру просторової роботи (побудови ліній та поверхонь впливу), статичної жорсткості, спектру затухаючих коливань та погонної маси. Відзначено, що практична реалізація цих моделей має базуватися на розроблених і перевірених експериментальних алгоритмах аналізу віброграм динамічних реакцій конструкції на дію рухомого навантаження. З метою одержання віброграм відповідно розробленій методиці створено апаратно-програмний комплекс та перетворювачі деформацій, що дозволило перевірити методику на практиці та показати її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.242.33-07 +
Шифр НБУВ: РА335950

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Задорожна Г.О. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на біоелектричну активність гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов та умов стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Задорожна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив вихрових імпульсних магнітних полів (МП), які створені їх обертанням у правому та лівому напрямку, на сумарну фонову електричну активність ерго- та трофотропної зон гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов і за умов моделювання стресу. Зазначено, що зміни біоелектричної активності гіпоталамуса (БЕАГ) під дією вихрового імпульсного магнітного сигналу залежать від напрямку обертання поля та від вихідного стану досліджених структур. Встановлено відповідність змін параметрів електрогіпоталамограми щурів під дією МП змінам показників БЕАГ під час розвитку стрес-реакції за результатами експериментів. Визначено закономірності дії МП на організм тварин як стресу-чинника та вміст кортикостерону у сироватці крові щурів. Доведено, що вихрове МП правого обертання більш виражає зміни електрогіпоталамограми щурів, що свідчить про відповідність правоспрямованого магнітного сигналу структурній анізотропії біооб'єктів; дії МП на зміни біоелектричної активності гіпоталамуса стресованих щурів більш інтенсивні та починаються раніше у порівнянні зі змінами, які вносить ізольований вплив стресу та поля. Визначено відмінність у формуванні відповіді на МП від стрес-відповіді, яка полягає у більш виражених змінах в елетричній активності трофотропного відділу гіпоталамуса, в період стресу більша варіативність аналізованих показників спостерігається в ерготропній зоні гіпоталамуса. Підтверджено активацію трофотропних реакцій під дією МП дослідженнями балансу вегетативної регуляції за даними варіативності серцевого ритму та поведінковими показниками у тесті "відкрите поле".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32-633.3 + Е60*739.177.32*112.4 +
Шифр НБУВ: РА368034

Рубрики:

      
3.

Попова Н.В. 
Герменевтичні практики і проблема їх філософського осмислення: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Н.В. Попова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено традиційні та сучасні практики інтепретації та розуміння. Охарактеризовано сучасну філософську герменевтику, яка аналізує фактичне, а не ідеальне розуміння. Проаналізовано стан сучасного етапу розвитку герменевтики, виявлено домінування прагматичного аспекту. Здійснено ретроспекцію історії герменевтики, розглянуто передумови формування "герменевтики фактичності". Розкрито герменевтичний аспект практичної філософії, визначено сутність головних понять, що характеризують "герменевтику фактичності": досвіду, факту, практики. З метою здійснення філософського осмислення спеціальних герменевтичних практик, запропоновано оригінальну типологію, в якій практики розподілено на догматичні й адогматичні. До догматичних герменевтичних практик належать юридична, теологічна та філологічна герменевтики. На відміну від догматичного, адогматичне тлумачення - тлумачення відкрите. Адогматичні герменевтичні практики подекуди не зупиняються навіть перед такою інтерпретацією, яка призводить до неузгодженості та негарантованого тлумачення. До адогматичних герменевтичних практик віднесено історичну, політичну, релігійну, економічну практики. Вони грунтуються на мовному розумінні, тому герменевтика мови, розглянута у контексті прагматики, припускає ситуативні зміни у полі значень, що призводить до дискурсивного "розширення" інтерпретаційної топіки та видозміни самих практик за допомогою "герменевтики життя", яка характеризує не академічні сфери діяльності, а повсякденні життєві ситуації. На підставі зазначеного запропоновано нову концепцію, яку можна позначити як "герменевтичний адогматичний універсалізм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3 + Ю3(0)6-06
Шифр НБУВ: РА315004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гринчук В.Г. 
Економічні проблеми реформування відносин власності в Україні в світлі зарубіжного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Г. Гринчук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність гармонізації форм власності та виробництва в процесі приватизації державних підприємств, яка знаходить своє практичне здійснення в господарському житті країн з розвинутою економікою. Доведено, що не існує необхідного зв'язку з між ринком і приватною власністю на засоби виробництва. Встановлено, що потенціал ефективності державних підприємств ще остаточно не вичерпаний, їх ефективність можна підвищити шляхом диференціації прав власності та господарювання, оптимізації інституційно-правової системи. Запропоновано пріоритетну для українських умов форму власності (закрито-відкрите акціонерне товариство) й організацію випуску в них внутрішніх акцій на фонд нагромадження як важіль підвищення рівня нагромадження капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-44-183
Шифр НБУВ: РА318863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Коротич А.В. 
Корозійна стійкість і довговічність будівельних конструкцій транспортних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.В. Коротич ; Відкрите АТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роботу залізобетонних конструкцій транспортних споруд з корозійними пошкодженнями та способи підвищення їх довговічності. Проаналізовано умови роботи та транспортно-експлуатаційний стан мостових споруд в Україні. Систематизовано математичні моделі корозійного руйнування прогонових будов і опор залізобетонних мостів. На підставі експериментальних досліджень оцінено вплив інгібіторів корозії на підвищення довговічності мостових конструкцій. Розроблено практичні заходи щодо забезпечення корозійної стійкості та довговічності залізобетонних конструкцій мостів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.253-082.04 +
Шифр НБУВ: РА339698

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Селютін Ю.В. 
Корозійна стійкість і довговічність сталезалізобетонних конструкцій з елементами скловолоконного армування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Селютін ; Відкрите акціонер. т-во Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби та методи первинного та вторинного захисту сталезаліобетонних конструкцій для об'єктів у середньо- та сильноагресивних середовищах. Систематизовано параметри корозійного стану бетонних, залізобетонних і сталевих конструцій за нормованими ознаками граничних станів з метою порівняльного оцінювання показників корозійної стійкості, довговічності та ремонтопридатності. Розроблено методику прискорених корозійних випробувань для визначення термінів служби конструктивних елементів первинного та вторинного захисту сталезалізобетонних конструкцій. Одержано експериментальні дані для моделювання конструктивних і технологічних заходів захисту від корозії з метою забезпечення показників гарантованої довговічності з урахуванням ступеня агресивності режиму експлуатації. Розроблено технічні рішення первинного та вторинного захисту, що передбачають застосування волоконно-армованих матеріалів. Експериментально виявлено підвищення показників тріщиностійкості бетону у разі використання скло- та базальтопластикового армування. Розроблено техніко-економічні показники надійності запропонованих заходів первинного та вторинного захисту сталезалізобетонних конструкцій з урахуванням рівня корозійної небезпеки будівельних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н571-028.05 + Н571-082.04 +
Шифр НБУВ: РА363522

Рубрики:

      
7.

Собков Я.В. 
Малоінвазивні втручання при кістозних захворюваннях нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Я.В. Собков ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено критерії консервативного лікування хворих на кісти нирок: розмір кісти нирки до 5 см; відсутність скарг хворого, збереження уродинаміки. Відзначено, що такі хворі потребують динамічного спостереження уролога з обов'язковим УЗ-контролем 1 раз на рік. Зауважено, що найбільш доступним та інформативним методом діагностики кіст нирок є ультразвукове досліження. Зазначено, що перед пункцією кісти нирки необхідним є рентгенологічне дослідження: екскреторна урографія та комп'ютерна томографія. Визначено, що показаннями до проведення лікувальних заходів з приводу простої кісти нирки є: наявність клінічних проявів, порушення уро- або гемодинаміки, діаметр кісти більше 5 см у разі напівінтрапаренхіматозного розташування, у випадку поєднання простої кісти з каменем чашково-мискової системи, ускладнення кісти - нагноєння, крововилив, підозра на злоякісний характер кісти. Показано, що аспірація вмісту кісти без дренування та склеротерапії є недостатньою, через 3 місяці рецидив кісти виявляється у 100 % випадків. Доведено, що неприпустимим є виконання дренування кіст нирок, якщо пункційний канал проходить через ниркову паренхіму або будь-які сусідні органи чи порожини. Цим хворим необхідно виконувати традиційне відкрите хірургічне втручання. З діагностичною метою є можливою пункція кістозної порожнини через паренхіму нирки з аспірацією вмісту та цитологічним дослідженням, у цьому випадку проведення склеротерапії неприпустиме. Обов'язковими етапами лікування шляхом пункційного дренування є цитологічне дослідження, кістографія та склерозування порожнини кісти. Зазначено, що відкрита операція з приводу простої кісти нирки показана для лікування парапельвікальних кіст з наявністю глибокого кратероподібного дефекту паренхіми нирки (інтрапаренхіматозне розташування), хворим з моножинними кістами, кістами з нагноєннями, кістами з супутньої патологією (сечокам'яна хвороба, нефроптоз), а хворим з кістами у верхньому полюсі або передньої поверхні, локалізація кісти не дозволяла виконати пункцію та дренування кісти. Лапароскопічна резекція простої кісти нирки може бути методом вибору у разі локалізації кісти на її передній поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-59 +
Шифр НБУВ: РА334262

      
Категорія: Будівництво   
8.

Костира Н. О. 
Нелінійне деформування гнучких оболонкових конструкцій складної форми: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / Н. О. Костира ; Відкрите акціонерне товариство ; Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.56
Шифр НБУВ: РА369492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Солодка Н.О. 
Несуча здатність та оптимальне проектування балочних конструкцій з урахуванням впливу агресивних середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Н.О. Солодка ; Відкрите АТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено нові математичні моделі, які описують процес корозійного руйнування в балках під час сумісної дії згину та розтягу (стиску) та грунтуються на апроксимації змінної форми поперечного перерізу дробово-лінійною та параболічною функцією. Наведено алгоритми реалізації даних математичних моделей та програмне забезпечення для розрахунку довговічності та оптимального проектування стрижнів, які взаємодіють з агресивним середовищем. На базі одержаних математичних моделей запропоновано новий балочний скінченний елемент з наведеною змінною жорсткістю та алгоритм розрахунку довговічності з його використанням. Розглянуто новий балочний скінченний елемент з початковою змінною жорсткістю для розв'язку задач оптимального проектування статично невизначуваних конструкцій. Доведено перевагу використання даних балочних скінченних елементів змінної жорсткості в порівнянні зі стандартним методом скінченних елементів. Запропоновано новий, у порівнянні з відомими, метод пошуку оптимального проекту стрижневих систем, які взаємодіють з агресивним середовищем. На базі розв'язків задач оптимального проектування стрижневих систем, які експлуатуються в агресивному середовищі, показано перевагу даного методу оптимізації в порівнянні з іншими відомими методами, адаптованими до розв'язку таких задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.12-082.04 +
Шифр НБУВ: РА325551

Рубрики:

      
10.

Риженков О.А. 
Оцінка та забезпечення надійності протикорозійного захисту на стадії виготовлення сталевих конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.А. Риженков ; Відкрите акціонер. т-во Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби та методи первинного та вторинного захисту сталевих конструкцій для об'єктів з різним рівнем корозійної небезпеки. На підставі методики межових станів обгрунтовано розрахункові характеристики корозійного стану для формування специфікації показників корозійної стійкості, довговічності та ремонтопридатності у процесі виготовлення сталевих конструкцій. Розроблено методику підтвердження відповідності терміну їх служби заданим показникам надійності протикорозійного захисту. Ефективність заходів захисту від корозії на стадії конструкторської та технологічної підготовки запропоновано оцінювати з використанням математичної моделі коефіцієнта готовності сталевих конструкцій. Виконано прискорені та натурні корозійні випробування, запропоновано розрахункові моделі моніторингу експлуатаційних показників, визначено характеристики коефіцієнта готовності сталевих конструкцій для досліджених варіантів систем захисних покриттів. Розроблено класифікацію рівнів корозійної небезпеки сталевих конструкцій залежно від ступеня агресивності дій і заданих значень коефіцієнта готовності сталевих конструкцій. Встановлено техніко-економічні показники надійності протикорозійного захисту сталевих конструкцій з урахуванням рівня корозійної небезпеки будівельних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К799.08 +
Шифр НБУВ: РА363544

Рубрики:

      
11.

Ошовський В.І. 
Перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду та профілактика ускладнень у жінок з інсулінорезистентністю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.І. Ошовський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено роль інсулінорезистентності у змінах здоров'я жінки під час вагітності, пологів і у післяпологовому періоді. Проведено проспективне когортне дослідження 650-ти жінок, які народжували вперше. Установлено, що інсулінорезистентність може підвищувати ризик виникнення патології вагітності та пологів. Показано, що вагітність на фоні інсулінорезистентності може супроводжуватися порушенням обміну вуглеводів, дисліпідемією та тромбофілією. Наявність інших компонентів метаболічного синдрому підсилює негативний вплив інсулінорезистентності на виникнення патології вагітності у жінок. Для з'ясування ефективності розробленої профілатичної програми у вагітних з інсулінорезистентністю проведено рандомізоване відкрите контрольоване клінічне дослідження 110-ти вагітних. Профілактичні заходи передбачали раціональне харчування, активний руховий режим, самоконтроль жінки за допомогою щоденника, активного залучення партнера та патогенетичної медикаментозної терапії. Завдяки застосуванню програми зменшились певні ускладнення вагітності та пологів, частота оперативних втручань, потреба в інтенсивній терапії новонароджених. Для вивчення якості життя жінок з гіперінсулінемією у післяпологовому періоді проведено нерандомізоване відкрите контрольоване клінічне дослідження результатів використання певних медичних засобів за умов змін способу життя (60-ти жінок). Показано важливість профілактичної роботи з зазначеним контингентом жінок після народження дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.16-3 + Р716.226.415.16-3 +
Шифр НБУВ: РА361562

      
12.

Кузьменко В.І. 
Письменницький епістолярій в українському літературному процесі 20-50-х років XX ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.І. Кузьменко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 34 с. — укp.

У роботі аналізується специфіка письменницького епістолярію, його функції в українському літературному процесі 20-50-x років XX ст. Розглядаються теоретичні аспекти дослідження епістолярної спадщини митців, висвітлюються спадкоємні зв'язки з європейською епістолярною традицією та своєрідність української епістолографії у добу 20-50-x pp. XX ст. На матеріалі приватної кореспонденції вітчизняних письменників вивчаються їхні погляди на роль і завдання літературної критики, характеризуються особливості функціонування епістолярних літературно-критичних оцінок та їхній вплив на тогочасний літературний процес. У дисертації досліджуються також епістолярна публіцистика, відкрите листування і художні епістоли М.Вороного, В.Винниченка, М.Хвильового, М.Куліша, М.Рильського, Ю.Яновського, О.Довженка, І.Багряного, Є.Маланюка, Б.Антоненка-Давидовича та інших письменників означеного періоду, що жили й працювали як в Україні, так і в еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Кондрат О.Р. 
Підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / О.Р. Кондрат ; Відкрите АТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2000. — 25 с. — укp.

Вдосконалено технології та технічні пристрої для підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів. Розроблено технології витіснення сконденсованих вуглеводнів з необводнених і обводнених газоконденсатних покладів із використанням запропонованих композицій робочих агентів. Створено методологічні основи оптимізації процесу періодичної експлуатації свердловин на водоплаваючих газових покладах з метою максимізації поточних відборів газу. Запропоновано установку й аналітичні залежності для оцінки спільного впливу тиску та температури на піноутворювальну здатність розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено підвищення продуктивності обводнених газових і газокондесатних свердловин завдяки застосуванню пінотвірних ПАР і нових видів диспергаторів. Апробовано технології збільшення приймальності нагнітальних свердловин, які базуються на застосуванні нових пристроїв для акустичного впливу на газорідинний потік у стовбурі свердловин і привибійну зону пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362.2
Шифр НБУВ: РА312277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мосенцев М.Ф. 
Порівняльна оцінка методів інтенсивної терапії гепатоспланхнічної ішемії та її наслідків у хворих на сепсис і поліорганну недостатність: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.Ф. Мосенцев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30
Шифр НБУВ: РА311344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кащенко О.А. 
Роль холінергічних механізмів у патогенезі епілептичного синдрому (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.А. Кащенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Доведено, що хронічна епілептична активність (ЕпА), яка викликана системним застосуванням агоніста холінергічних рецепторів пілокарпіна, характеризується появою перших генералізованих судомних реакцій у щурів з наступним інтеріктальним періодом тривалістю 30 - 35 хв. Виявлено, що початкова стадія хронічної полікарпін-викликаної ЕпА електрографічно характеризується переважною гіперактивацією вентрального гіпокампу та фронтальної кори, а інтеріктальний період - зниженням потужності потенціалів в 2 - 2,5 разів у даних утвореннях. Встановлено, що інтеріктальний період пілокарпін-викликаної хронічної ЕпА характеризується появою несудомних поведінкових рухових порушень у вигляді зниження в 1,7 - 2,8 разів показників вертикальної та горизонтальної рухової активності в тесті "відкрите поле", зменшення виразності емоційної (в 2,8 разів), стереотипної (в 4,8 разів) й агресивно-захисної поведінки (в 2 рази), зростання кількості пасивно-адаптивних елементів плавальної поведінки, утруднення здатності щурів до переключення на активно-адаптивну плавальну поведінку, а також переваги нейролептичних компонентів у структурі позно-тонічних реакцій. Виявлено, що виразність несудомних форм поведінки щурів в інтеріктальному періоді пілокарпін-викликаної хронічної ЕпА залежить від функціонального стану фронтальної кори великих півкуль і вентрального гіпокампу. Зроблено висновок про те, що інтеріктальний період пілокарпін-викликаної хронічної форми ЕпА є адекватною моделлю дослідження змін несудомних форм поведінки, що визначають активність ендогенної антиепілептичної системи. На базі поведінкових ефектів під час модуляції функціональної активності фронтальної кори великих півкуль обгрунтовано доцільність пошуку регуляторних впливів на дане утворення головного мозку з метою ініціації складних механізмів, спрямованих на ліквідацію епілептиформної активності за умов пілокарпін-викликаних хронічних судом. На підставі одержаних результатів визначено, що холінергічні механізми відіграють важливу роль в "запуску" ЕпА та підтримуванні її генерації, а також у розвитку поведінкових порушень за епілептичного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-29 +
Шифр НБУВ: РА328818

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Філатов Ю.В. 
Технологічна безпека та продовження ресурсу сталевих конструкцій у корозійних середовищах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Філатов ; Відкрите акціонер. т-во "Укр. н.-д. та проект. ін-т сталевих конструкцій ім. В.М.Шимановського". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено корозійний стан сталевих конструкцій та їх захисних покриттів. На підставі використання підходів методики межових станів обгрунтовано показники технологічної безпеки конструкцій будівель і споруд під час експлуатації за фактичним станом. Розроблено методику реєстраційного оцінювання рівня ризику та розрахунково-експериментального визначення ремонтопридатності сталевих конструкцій у корозійних середовищах. Виконано прискорені та натурні корозійні випробування, запропоновано розрахункові моделі моніторингу експлуатаційних показників, визначено характеристики коефіцієнта готовності сталевих конструкцій для досліджених варіантів систем захисних покриттів. Визначено ремонтопридатність та пілсяремонтну несучу здатність на підставі розрахунку сталевих конструкцій на корозійну стійкість і довговічність з межовими станами. Встановлено економічну ефективність управління показниками технологічної безпеки для реалізації програм забезпечення надійності та продовження ресурсу сталевих конструкцій і зниження рівня ризиків виробничих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-082.04 +
Шифр НБУВ: РА357786

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Ільчишина С.В. 
Удосконалення технології промислової водопідготовки за допомогою сорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / С.В. Ільчишина ; Відкрите акціонер. т-во "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена питанням технології промислової підготовки води, яка використовується для підтримки пластового тиску. Встановлено та вивчено сорбційні властивості матеріалів, які отримано з відходів гірнично-збагачувального та металургійного виробництв і використано для очищення води на діючих очисних спорудах водопідготовки. Встановлено кореляційні залежності між технологічними параметрами процесу очищення і фізико-хімічними та експлуатаційними властивостями вибраних для використання сорбентів. Розроблено технічні засоби для очищення пластової стічної води, ефективність яких підтверджена практикою та дослідно-промисловими випробуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.2

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Гриневицький Б.В. 
Уточнене моделювання напружено-деформованого стану шаруватих ступінчасто-змінних за перерізом балочних елементів конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Б.В. Гриневицький ; Відкрите акціонер. т-во Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий варіант моделі напружено-деформованого стану шаруватих ступінчасто-змінних за перерізом балочних елементів конструкцій. Одержано систему розв'язувальних диференціальних рівнянь і межові умови та знайдено розв'язки цієї системи. Досліджено вплив деформацій поперечного зсуву на параметри НДС балки з врахуванням фізико-механічних характеристик матеріалів шарів, змінного перерізу за висотою та довжиною, умов закріплення кінців, характеру нормальних і дотичних навантажень, прикладених на зовнішніх поверхнях і межах шарів балки. Виявлено збільшення значень прогинів та напружень внаслідок впливу деформацій поперечного зсуву, а також дії поперечних нормальних і дотичних напружень. Запропоновану модель використано для дослідження НДС шаруватих балочних елементів, зокрема мостових балок перемінної жорсткості під дією постійного та тимчасового навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.1
Шифр НБУВ: РА330787

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Щербина К.Г. 
Хіміко- фізичні основи високотемпературного впливу на привибійну зону свердловини гідрореагуючіми складами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / К.Г. Щербина ; Відкрите акціонерне товариство "Український нафтогазовий ін-т". — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.73

Рубрики:

      
20.

Підмурняк О.О. 
Хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби, ускладненої непухлинною патологією дистального відділу загальної жовчної протоки і великого сосочка дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Підмурняк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2001. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему поліпшення результатів лікування непухлинної патології дистального відділу загальної жовчної протоки (ЗЖП) та великого сосочка дванадцятипалої кишки (ВСДК). Проведено оцінку комплексного обстеження 140 хворих з непухлинною патологією дистального відділу холедоха та ВСДК з використанням клініко-лабораторних та інструментальних методів. Удосконалено діагностику і визначено тактику хірургічного лікування фіксованих конкрементів та стенозів дистального відділу ЗЖП і ВСДК. Проаналізовано лапаротомні та сучасні малоінвазивні комбіновані методи корекції непухлинної патології дистальних відділів позапечінкових жовчних шляхів. Відпрацьовано комплекс практичних рекомендацій для профілактики незадовільних результатів лікування хворих. Доведено недоцільність оперативних втручань на нормальному фізіологічному ВСДК у разі патології холедоха. У випадку відсутності патології сосочка, особливо в людей молодого віку за наявності поодиноких камінців холедоха, рекомендовано лапароскопічне та відкрите оперативне втручання на загальній жовчній протоці (холедохотомія), пріоритетно у лапароскопічному варіанті операції. Виконано холедохолітотомію, у результаті якої операцію завершено зовнішнім дренуванням гепатохоледоха через куксу міхурової протоки з зашиванням холедохотомного отвору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА312607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського