Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (334)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДБИТКИ$<.>+<.>K=ПАЛЬЦІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Богуцька Г. А. 
Вплив рухів верхньої кінцівки на H-рефлекс камбалоподібного м'яза людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. А. Богуцька ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефект згинання та розгинання іпсилатерального передпліччя, стискування пальців кисті в кулак, згинання контралатерального передпліччя. Досліджене тривале гальмування Н-рефлексу не ослабляється за помірного тонічного збудження мотонейронів тестованого м'яза за умов довільного підошовного згинання стопи. Встановлено, що у разі взаємодії даного гальмування з гальмівним ефектом стимуляції загального малогомілкового нерва спостерігається явище оклюзії. Дані обставини вказують на локалізацію гальмування у пресинаптичній частині дуги Н-рефлексу. Виявлено, що тривале гальмування виникає рефлекторно в результаті аферентної імпульсації з м'язів верхньої кінцівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.829
Шифр НБУВ: РА372149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Савка І.Г. 
Встановлення судово-медичних критеріїв переломів коротких трубчастих кісток кисті при травмах тупими предметами за даними клінічних, морфологічних, експериментальних та експертних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.Г. Савка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено судово-медичні критерії переломів коротких трубчастих кісток кисті, одержаних внаслідок ушкодження тупими предметами. Встановлено залежність між умовами виникнення переломів та їх локалізацією, морфологією і характером. Виявлено, що найбільш поширеними видами даних травм є основний та опосередкований переломи, визначено їх особливості. Встановлено, що переломи п'ясткових кісток та фаланг пальців виникають у місці прикладання сили і характеризуються наявністю косопоперечних та поперечних ліній з переважанням ознак розтягнення кісткової тканини на долонній, а ознак стиснення - на тильній поверхні кісток; опосередковані (конструкційні) переломи виникають на віддалі від місця прикладання сили, мають косі й поздовжні лінії та протилежне взаємовідношення ознак стиснення і розтягнення кісткової тканини, перебіг процесу їх руйнації можна прослідкувати за стереомікроскопічною картиною країв переломів цих кісток. Відзначено вплив анатомо-структурних особливостей будови на закономірності виникнення переломів окремих відділів кісток кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА329331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Котюк В.В. 
Діагностика та лікування уражень кисті при псоріатичному артриті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Котюк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено еволюцію структурно-функціональних змін і визначено прогностичні критерії перебігу псоріатичного артриту (ПА) з переважним ураженням суглобів кисті. Проаналізовано ультрасонографічну картину суглобів кисті у хворих ПА. За результатами термографії кисті визначено топографічні орієнтири суглобів пальців кисті та розроблено схему та методику кількісного оцінювання термограм кисті. Розроблено систему комплексного діагностування та лікування уражень кисті за умов ПА. Встановлено й обгрунтовано показання до оперативних втручань залежно від характеру уражень суглобів. Одержано відомості про жорсткість зв'язкового апарата п'ястково-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобів пальців кисті. Визначено необхідну жорсткість апаратів зовнішньої фіксації для цих суглобів. Обгрунтовано застосування компресійно-дистракційного шарнірного апарата зовнішньої фіксації, який не вимагає проведення осьової спиці, дозволяє коригувати похибки під час проведення спиць або стрижнів. Вивчено питання стосовно вибору матеріалу та діаметра спиць і стрижнів для компресійно-дистракційних шарнірних апаратів зовнішньої фіксації для п'ястково-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобів пальців кисті залежно від очікуваних рівнів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.9 + Р601.74 +
Шифр НБУВ: РА364812

Рубрики:

      
4.

Хименко С. О. 
Діагностика та лікування ушкоджень сухожилків розгиначів пальців кисті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / С. О. Хименко ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

На підставі проведеного аналізу віддалених результатів лікування пацієнтів з ушкодженнями сухожилків розгиначів пальців кисті (СРПК) встановлено статистично достовірну залежність ефективності лікування від терміну після травми та ступеня контрактур. Уперше шляхом математичного моделювання визначено "критичні" розміри дефектів, що призводять до втрати об'єму згинальних рухів пальців кисті. Поглиблено знання про чутливість ультрасонографічного методу діагностики у разі ушкодження СРПК для свіжих і застарілих випадків залежно від рівня травми та ступеня контрактур. На підставі аналізу клінічного матеріалу розроблено критерії формування оптимальної тактики під час лікування ушкоджень СРПК з урахуванням виду та рівня травми, строків після травми, розмірів дефектів, ступеня контрактур міжфалангових суглобів пальців кисті та виду лікування. Розроблено методику профілактики повторних ушкоджень відновленого СРПК під час проведення реабілітаційного лікування за рахунок визначення "безпечного" обсягу пасивних рухів методом ультрасонографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474
Шифр НБУВ: РА386008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Петрик М.В. 
Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у делянці пальців у високопродуктивних корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / М.В. Петрик ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

Вивчено зміни показників імунобіологічної реактивності, обміну сполучної тканини та гострофазних білків за гнійно-некротичних процесів у ділянці пальців і терміни їх відновлення за різних методів лікування даної патології. На підставі результатів експериментального та клінічного дослідження захворювання вперше для лікування гнійно-некротичних процесів у ділянці пальців високопродуктивних корів запропоновано використання фенол-скипидар-димексидної емульсії та препарату АСД (фракція 3) з димексидом. Одержано дані щодо поширення гійно-некротичних уражень пальців у високопродуктивних корів залежно від умов їх годівлі та утримання. Визначено оптимальну дозу імуномодулювального препарату КАФІ (комплексу активуючих факторів імунітету) для високопродуктивних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.22-911 + П875.274-911-7 +
Шифр НБУВ: РА343364

Рубрики:

      
6.

Клименко В.Б. 
Ігрові структури в музиці: естетика, типологія, художня практика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Б. Клименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних положень ігрових структур в музиці на основі екстраполяції загальних ігрових принципів в галузі музичної творчості. Досліджено етапи формування європейських концепцій гри. На основі положень філософсько-естетичних ігрових теорій визначено сучасне розуміння гри як універсалії. Розкрито за множинністю зовнішніх ігрових модифікацій наявність спільних ігрових принципів. На основі іманентних ігрових закономірностей вичленовано можливі варіанти структури гри. Теоретично розроблено і введено поняття "ігрової структури в музиці"; запропоновано типологізацію ігрових структур за принципами взаємодії їх складових елементів: ігрова структура "змагання" (принцип змагання), ігрова структура "мозаїки" (принцип комбінаторики), ігрова структура "містифікації" (принцип амбівалентності). Розроблену методику аналізу за допомогою ігрових структур апробовано на матеріалі фортепіанного циклу "П'ять пальців" та "Гімну" з "Серенади in A" І.Стравинського; Сонати для скрипки і фортепіано G-dur, Концерту для фортепіано з оркестром G-dur М.Равеля; Концерту N2 для скрипки з оркестром М.Скорика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю812.453.1

Рубрики:

      
7.

Чекмарьова Н.Г. 
Критерії спортивного відбору дітей і підлітків за показниками розвитку психомоторних здібностей: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.Г. Чекмарьова ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено критерії спортивного відбору дітей і підлітків за показниками розвитку психомоторних здібностей. За результатами проведеного експериментального дослідження встановлено особливості онтогенетичного розвитку певних психомоторних здібностей, а саме: до просторової орієнтації, сприйняття та диференціації часу, до сприйняття та диференціації силових параметрів рухів і відчуття їх ритму. Визначено нормативи оцінювання розвитку психомоторних здібностей дітей віком 7 - 14-ти років за 7, 9 і 12-бальними сигмальними шкалами. Оцінено порогові значення фенотипічного прояву психомоторних здібностей і психомоторної обдарованості, що можуть бути використані в системі спортивного відбору. Досліджено асоціативні взаємозв'язки між показниками психомоторики та дерматогліфікою рук хлопців. Визначено дерматогліфічні маркери пальців і долонь рук, рекомендовані для використання у системі генетичного прогнозу. Визначено показники рівня розвитку психомоторних здібностей у спортсменів високого класу (чоловіків ігрових і швидкісно-силових видів спорту та жінок ігрових видів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51ф21(4УКР)18 + Ю983.511-724 +
Шифр НБУВ: РА364706

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Козій В.І. 
Ламініт у високопродуктивних корів (етіологія, патогенез, лікування і профілактика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.І. Козій ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено патогенетичні особливості розвитку ламініту та його ускладнень у високопродуктивних корів (ВК), розроблено ефективні методи їх лікування та профілактики. На підставі результатів дослідження виявлено значне поширення захворювань у ділянці пальців у ВК, зокрема деформацій рогу ратиць (54,2 %), хронічного ламініту (23,9 %), міжпальцевого дерматиту (13,3 %), папіломатозного пальцевого дерматиту (11,0 %), виразок підошви (7,8 %) та гострого ламініту (1,4 %). Доведено, що основною причиною даних уражень є висококонцентратна годівля, порушення технології згодування кормів, утримання тварин на твердих підлогах з недостатньою кількістю підстилкового матеріалу, що призводить до порушення метаболічного статусу організму ВК, зумовлює підвищення функціонального навантаження на системи детоксикації та розвитку ендотоксикозу. Досліджено поширення й особливості клінічного перебігу, описано ефективні методи лікування папіломатозного пальцевого дерматиту у ВК. Теоретично та практично обгрунтовано оригінальний метод ортопедичної обробки рогу ратиць у ВК, запропоновано нові підходи до використання заходів лікування та профілактики ламінітів та їх ускладнень у ВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572-911 +
Шифр НБУВ: РА351942

Рубрики:

      
9.

Давидов М.В. 
Математичне та програмне забезпечення комп'ютерної системи ідентифікації елементів української жестової мови: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / М.В. Давидов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне та програмне забезпечення комп'ютеризованої системи ідентифікації жестів української жестової мови у реальному часі. Запропоновано нову модифікацію методу навчання нейронних мереж зворотним поширенням похибки, яка дозволяє на 27 % зменшити кількість помилок розпізнавання кінців пальців долоні та на 44 % зменшити час навчання у порівнянні з методом спряжених градієнтів. Розроблено новий метод вибору прикладів для навчання нейромережевого класифікатора, який дозволяє застосувати технологію інтерактивного навчання з відео. Створено модель псевдодвовимірної неперервної деформації зображення, яку використано для порівняння форми долоні з еталоном. Виявлено, що дана модель дозволяє підвищити відсоток правильного розпізнавання форми долоні з 87 % до 94 %. Виявлено, що розроблена комп'ютеризована система ідентифікації жестів української жестової мови на тестовому наборі з 85-ти жестів правильно розпізнає 92 % жестів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш189.9=411.4 с51 +
Шифр НБУВ: РА367316

      
10.

Грищенко В.І. 
Методика організації та роботи підліткового класичного ансамблю гітаристів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.І. Грищенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методику організації та роботи класичного ансамблю гітаристів під час навчання підлітків з застосуванням інформаційних технологій. Розкрито суть та особливості створення нової форми ансамблевого гітарного музикування. Створено методику раціональної організації музично-ігрових рухів учня-гітариста. Упроваджено нове поняття "синхронної" роботи пальців. Сконструйовано та апробовано нові технічні засоби для самонавчання учнів-гітаристів: розвитку опорно-рухового апарату, динаміки звуку, слуху, тактильної чутливості пальців і прискорення формування музично-ігрових навичок. Розроблено способи та засоби для розширення меж виразного інтонування (звуковисотного та тембрового) ансамблю гітаристів та перевірено їх ефективність з використанням комп'ютерних технологій. Запропоновано новий спосіб роботи ансамблю на базі комп'ютерної "мідіграми". Створено механізм концертних виступів без диригента та партитур, запропоновано оптимальну сценічну модель розташування ансамблю гітаристів на сцені. Доведено, що ефективність організації та роботи класичного підліткового ансамблю гітаристів забезпечується попередньо спеціально організованою системою навчальних та репетиційних завдань; поетапністю та системністю у здобутті знань, формуванню у гітаристів-підлітків раціональної організації музично-ігрових рухів, застосуванням форм і методів, спрямованих на формування навичок професійної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.64-7 + Щ315.2-7р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА324434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кам'янський В. В. 
Морфологічні параметри кісток п'ястка та пальців кисті при визначенні віку великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / В. В. Кам'янський ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено алгоритм остеологічного дослідження кісток п'ястка та пальців кисті великої рогатої худоби (ВРХ) як об'єктів дослідження у судово-ветеринарній медицині. Вперше науково обгрунтовано розроблену експертну остеологічну технологію. Доведено, що за будь-якого стану кісткового матеріалу залишається можливість визначення його вікової характеристики. Встановлено вікові параметри абсолютних розмірів кісток кисті ВРХ. Набуло подальшого розвитку питання методології створення та використання комп'ютерних технологій під час дослідження кісткового матеріалу ВРХ за його різного структурного стану та запропоновано авторську остеологічну комп'ютерну програму "Manus Vacca".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.2
Шифр НБУВ: РА380257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Назар І.М. 
Нормалізація технологічних параметрів для удосконалення рулонного офсетного друку газет і журналів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / І.М. Назар ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено машинну технологію рулонного офсетного друку газет і журналів на підставі аналізу й обгрунтування основних технологічних параметрів (паперу, фарби, швидкості друкування). Текстові відбитки одержано на некрейдованому папері для друкування на рулонних офсетних газетних машинах і крейдованому для друкування на рулонних офсетних книжково-журнальних машинах фарбами NYK за різних швидкостей друкування. З використанням математично-статистичних методів виявлено закономірності взаємовпливу зазначених технологічних параметрів на якість відбитків, одержаних на сучасних рулонних машинах за промислових умов. Установлено зміни оптичних густин на відбитках на некрейдованому та крейдованому папері у разі рулонного офсетного друку газет і журналів за різних швидкостей друкування. Запропоновано причинно-наслідкову діаграму визначення чинників, що впливають на якість рулонного офсетного друку, узагальнену блок-схему формних і друкарських процесів офсетного друкування, узагальнений алгоритм вибору паперу та фарб, технологічну інструкцію "Контроль відбитків газетного журнального виробництва за контрольними картами якості" з використанням розробленого математично-статистичнго методу побудови контрольних карт Шухарта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М891 + М892 +
Шифр НБУВ: РА357724

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Вовк О.Ю. 
Особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Ю. Вовк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа у осіб різного віку та статі. Встановлено просторові співвідношення отвору з навколишніми утвореннями. Проведено дослідження морфо- та краніометрії великого отвору, рентгено- та томометрії вертебро-базілярної ділянки. Одержано краніограму, розроблено та досліджено моделі-відбитки великого отвору. Проаналізовано вікові особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини. Визначено індивідуальну анатомічну мінливість розмірів і форми великого отвору та внутрішньої основи черепа. Наведено краніометричну характеристику співвідношень великого отвору та внутрішньої основи черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*698.131 +
Шифр НБУВ: РА346280

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Ткаченко О.В. 
Особливості реології та еритроцитарної ланки гемостазу в симетричних регіонах кровообігу у тварин та людей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.В. Ткаченко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено асиметрію реології та еритроцитарної ланки гемостазу у симетричних судинних регіонах в людей (ліктьових венах і крові з правого та лівого безіменних пальців рук) і тварин (яремних і стегнових венах) за фізіологічних умов. На підставі результатів дослідження установлено наявність асиметрії деформабельності еритроцитарної мембрани (еритроцити, одержані з правої яремної вени, мали вищу здатність до деформування, ніж з лівої) у котів. У їх яремних і стегнових венах вперше виявлено асиметрію прокоагулянтних і фібринолітичних властивостей еритроцитів, а також асиметрію еритропоетичної активності кісткового мозку, одержаного з епіфізів правої та лівої великогомілкової кістки. У людей і у венозній крові, одержаній з правої та лівої ліктьової вени, і у крові з безіменного пальця правої та лівої руки, деякі реологічні властивості (в'язкість, швидкість осадження еритроцитів (ШОЕ), час максимуму гемолізу) виявилися асиметричними справа та зліва. У людей асиметрія показників еритроцитарного гемостазу була більш характерна для крові з безіменних пальців. У правшів переважали реологічні показники та показники еритроцитарного гемостазу справа, у лівшів - зліва. За результатами дослідження з'ясовано, що асиметрія крові взагалі та морфофункціональна асиметрія червонокрівців зокрема є не випадковим, стохастичним явищем, а закономірним, оскільки вона реалізується у представників тваринного світу, які відносяться до одного класу (ссавців), одного підкласу (справжніх звірів), інфракласу (плацентарних), але до різних рядів (людина відноситься до ряду приматів, кіт - ряду хижаків, щур - ряду гризунів) та нижчих таксономічних одиниць (родини, роду та виду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732 + Е70*732 +
Шифр НБУВ: РА353060

Рубрики:

      
15.

Фурманов О.Ю. 
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в "критичній" зоні у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Ю. Фурманов ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення результатів первинного шва сухожиль згиначів пальців у "критичній" зоні кисті руки з'ясовано раніше не досліджені причини незадовільних результатів оперативних втручань: порушення кровопостачання пальця у разі травми обох власних долонних пальцевих артерій на ділянках 2B та 2C "критичної" зони, а також меншу стійкість сухожиль до прорізування шва в дітей у віці до 10 років. Установлено, що у випадку зазначеної травми в пальці виникає ішемія та субкомпенсований кровообіг. Клінічні прояви локальної ішемії в дітей мають свої особливості. Визначено, що ішемія тканин пальця сприяє поширенню рубцевого процесу в зоні сухожильного анастомозу та погіршує реінервацію пальця. Виявлено, що в дітей віком до 10 років сухожильна тканина має відносно меншу щільність упаковки пучків колагенових волокон першого порядку в пучках даних волокон другого порядку, меншу товщину епітенона, більший вміст пухкої та аморфної речовини. Ці особливості зменшують біомеханічну стійкість сухожилля до прорізування сухожильного шва. Наслідком цього є негативні результати, зумовлені повільним прорізуванням шва в сухожиллі, розтягненням анастомозу з утворенням у дефекті псевдосухожильної тканини. За відсутності умов відновлення цілісності пальця сухожилля поверхневого згинача пальця втрачається до 37 % сили згинання пальця. Можна припустити, що у разі відсутності сухожилля поверхневого згинача пальця внаслідок підвищеного навантаження на кільцеподібні частини волокнистої піхви в них виникають рубцеві зміни, а також адгезія між ними та сухожиллям глибокого згинача поза зоною шва. На підставі результатів проведених досліджень опрацьовано алгоритм відновлення сухожиль згиначів пальців кисті в дітей. Впроваджено новий спосіб накладання сухожильного шва та спосіб хірургічного лікування пошкодження сухожилків згиначів пальця, що містить виконання первинного тенодезу сухожилля поверхневого згинача. Визначено необхідний об'єм мікрохірургічного втручання у випадку ізольованого та сполученого ушкоджень сухожиль згиначів пальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.474 +
Шифр НБУВ: РА325744

Рубрики:

      
16.

Федоренко А.В. 
Показання до застосування та особливості інсулінотерапії у комплексному хірургічному лікуванні некротично-запального ураження стопи у хворих на цукровий діабет II типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Федоренко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що виникнення некротично-запального ураження стопи (НЗУС) збільшується з віком хворого та тривалістю цукрового діабету (ЦД), який починається як хвороба обміну речовин, а завершується як судинне захворювання. Клініко-інструментальне обстеження стану кровопостачання нижньої кінцівки (НК)підтвердило дистальний тип і поширений характер ураження артерій НК. Підтверджено залежність частоти остеоартропатичних змін та ступеня кальцинозу артерій стопи від стану кровопостачання НК, віку хворих, тривалості декомпенсації та типу ЦД. Визначено, що НЗУС виявляється у формах: незагоєна операційної рани; поверхневого некрозу, виразки; глибокої виразки з поширенням на сухожилля, кістки; абсцесу, флегмони; гангрени. Проведено хірургічні втручання: некректомію, ампутацію, екзартикуляцію пальців; променеву резекцію; розкриття абсцесів, флегмон; ампутацію на рівні стопи, гомілки стегна. Проаналізовано показники глікемії, що надало можливість визначити оптимальні критерії інсулінотерапії у хворих на ЦД II типу, ускладнений НЗУС, які дали змогу скоротити термін перебування пацієнтів у стаціонарі; уникнути летальних випадків після ампутації на рівні гомілки або стегна, у більшості випадків зберегти опороздатність стопи, що сприяло покращанню результатів комплексного хірургічного лікування цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА324359

Рубрики:

      
17.

Безуглий А.А. 
Профілактика, діагностика та лікування ускладнень після відновлення сухожилків згиначів пальців кисті в "критичній зоні": автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Безуглий ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тяжкість ушкоджень і виявлено особливості обтяження травми в результаті попереднього лікування за неспеціалізованих умов. Розроблено методику кількісної ультрасонографічної (УСГ)-оцінки екскурсії сухожилка в післяопераційному періоді. Наведено новий черезкістковий шов, спосіб профілактики ефекту тенотомії за двохетапної пластики сухожилків і профілактичний розподіл шинування пальців у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474-5 +
Шифр НБУВ: РА370895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Щербань А.Л. 
Прядіння і ткацтво у населення Лівобережного Лісостепу України VII - початку III ст. до н.е. (за керамічними матеріалами): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.Л. Щербань ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток прядіння і ткацтва у мешканців Лівобережного Лісостепу України VII - початку ІІІ ст. до н.е. Досліджено знаряддя прядіння й ткацтва та відбитки тканин на глиняних виробах. Відзначено, що прядіння і ткацтво у місцевого населення високорозвинуті в рамках домашнього виробництва. Під час прядіння використовувались веретена кількох типів з кружалами (переважно, глиняними), ткали на горизонтальних і вертикальних ткацьких верстатах, у конструкції яких застосовувались глиняні деталі, виготовлялися якісні нитки і тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.5 + Т4(237УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА336741

Рубрики:

      
19.

Головачук І.П. 
Робочий процес та параметри поперечних транспортерів льонокомбайнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.П. Головачук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше аналітично обгрунтовано умову переміщення стебел льону без перекосу завдяки розробленню математичної моделі їх руху у каналі поперечного транспортера. Експериментально встановлено значення коефіцієнта заповнення, за якого унеможливлюється забивання транспортера, сукупний вплив кутів відхилення гілок його ланцюгів і пальців, а також діаметра стебел на показники ефективності процесу їх переміщення, швидкість руху ланцюгів, за якої досягається паралельність транспортування стрічки льону. Вперше визначено відстань між зірочками транспортера, за якої досягається вихід стебел з його каналу без затягування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161-35-12 +
Шифр НБУВ: РА324334

      
20.

Василинець М. М. 
Синдром каналу зап'ястка при травмах дистального відділу верхньої кінцівки: особливості клініки, діагностики та лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / М. М. Василинець ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту синдрому каналу зап'ястка після травм дистального відділу верхньої кінцівки та фактори ризику його розвитку. Виявлено, що синдром канату зап'ястка діагностується у 18 % хворих, які перенесли переломи дистальних відділів верхньої кінцівки, через 6 і більше міс після травми. На підставі клініко-анамнестичних, електронейромюгра-фічного, ультразвукового досліджень і магнітно-резонансної томографії визначено клінічні особливості посттравматичного синдрому каналу зап'ястка. Встановлено інформативність об'єктивних та інструментальних методів дослідження, розроблено алгоритм діагностики. Висвітлено результати оперативного лікування синдрому каналу зап'ястка та запропоновано новий спосіб операції - ретинакулотомію з підгортанням країв утримувача згиначів пальців, яка дозволяє надійно запобігти рецидиву захворювання. Запропоновано тактику лікування посттравматичного синдрому каналу зап'ястка досягає хороших результатів у 76,9 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.46-3 + Р625.952-5
Шифр НБУВ: РА377505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського