Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (385)Книжкові видання та компакт-диски (163)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=БДЖОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Должикова О.В. 
Антикоагулянтна активність таблеток на основі бджолиної отрути - "Апівен": Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Должикова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше в Україні вивчено антикоагулянтну дію таблеток на основі бджолиної отрути - "Апівен", призначених для зовнішнього застосування у вигляді водного розчину для примочок. На моделях травматичного набряку стопи щурів та "ватної гранульоми" доведено протизапальний ефект таблеток "Апівен". Розроблено модель експериментального тромбофлебіту периферичних вен у кролів, на прикладі якої встановлено, що "Апівен" перевищує за антикоагулянтною, антиоксидантною, пртизапльню активністю та регулювальним впливом на систему перекисного окиснення ліпідів референс-препарат - гепаринову мазь. Доведено відсутність істотного токсичного впливу таблеток "Апівен" у разі зовнішнього застосування на органи та системи тварин в експерименті за тривалого застосування, а також відсутність алергічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521 таблетки "АПІВЕН" +
Шифр НБУВ: РА344273

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Григорова М.О. 
Антиоксидантна активність у різних тканинах щурів після тривалого впливу іонізуючої радіації та комплексу важких металів: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.О. Григорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що іонізуюча радіація та важкі метали за умов тривалого впливу викликають суттєве пригнічення активності компонентів антиоксидантного захисту в усіх досліджуваних відділах мозку. Обгрунтовано, що за значеннями загальної антиокислювальної активності серед структур мозку найбільш резистентною до впливу опромінення виявилась кора головного мозку, а серед внутрішніх органів - серце, а під дією важких металів більшого ураження зазнала печінка. Висвітлено, що тривалий комбінований вплив застосованих радіаційно-хімічних чинників на антиоксидантну систему досліджуваних тканин не характеризується адитивністю ефектів цих чинників, а відображує складний характер взаємодії між процесами, що формують відповідну реакцію організму на дію факторів різної природи. Визначено, що під дією опромінення та солей важких металів зміни показників антиоксидантної активності у тканинах внутрішніх органів найбільше корелюють з такими у корі та підкорковому відділі головного мозку. Виявлено, що застосування бджолиного обніжжя в контексті окремого та комбінованого тривалого впливу радіаційно-хімічних чинників призводило до наближення антиоксидантної активності в усіх досліджуваних органах і відділах головного мозку щурів до контрольних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*723.4-604.2 + Е60*73-638 +
Шифр НБУВ: РА369476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Гукало В.М. 
Бджоли роду Osmia (Hymenoptera, Megachilidae), особливості їх біології, екології та промислового розведення і використання в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / В.М. Гукало ; Харківський держ. педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П694(2УКР5),022

Рубрики:

      
4.

Лосєв О.М. 
Вдосконалення способів виведення та використання трутнів української породи бджіл: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.М. Лосєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-204 +
Шифр НБУВ: РА353259

Рубрики:

      
5.

Мельник М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза бджолиного меду в сучасних екологічних умовах України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Мельник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено якість і безпеку бджолиного меду за сучасних екологічних умов України. Встановлено, що діастазна активність меду з таких медоносів, як біла акація, плодові дерева, не стійка і протягом одного року зберігання може знизитися до нуля, а вміст інвертованого цукру - до 40 %. Активна кислотність медів України коливається від 3,5 до 4,5 (pH). Буферна ємність меду, ймовірно, залежить від хімічного складу грунтів, на яких ростуть медоноси. Антибіотики у меді здатні тривалий час зберігатися та виявляються у ньому навіть через 18 місяців зберігання. Доведено, що вміст нітратів у меді дуже незначний (від 4,1 до 11 мг / кг), а нітритів зовсім не виявлено. Забрудненість меду пестицидами пов'язана не стільки з видовими особливостями рослин медоносів, скільки з рівнем забрудненості грунтів певними пестицидами, зокрема їх здатністю тривалий час зберігатися. Рівень забрудненості меду у порівнянні з нектаром, більший у два - три рази. Накопичення ізотопів цезію у рослинах пов'язано з їх видовими особливостями. Вміст радіонуклідів у тілі зимуючих бджіл, більший у 10 разів, ніж у літніх бджіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Луців В.О. 
Використання медоносних бджіл і осмій для запилення люцерни та помідорів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.О. Луців ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про співвідносну участь медоносних бджіл і диких комах (джмелів та осмій) у запиленні квіток та формуванні врожаю насіння люцерни посівної, визначено оптимальну норму бджолиних сімей (5 - 6 на 1 га насіннєвої площі) у західному регіоні України. Вперше експериментально обгрунтовано спосіб регулювання індивідуального розвитку осмій під час розведення у штучно створеному середовищі шляхом впливу температурного фактора для досягнення синхронізації з періодом цвітіння запилюваних рослин. Доведено доцільність штучного розведення диких поодиноких бджіл для збільшення їх популяції. Встановлено, що використання медоносних бджіл та осмій у комплексному запиленні є економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 + П223.2-264.21 + П241.61-264.21 +
Шифр НБУВ: РА331936

Рубрики:

      
7.

Шкваря М.М. 
Вплив техногенного навантаження на обмін речовин у корів та його корекція: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.М. Шкваря ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Уперше досліджено рівень енергетичного та білкового обмінів, функціональний стан молочної залози та якість молока у період лактації у корів, вирощених за умов техногенного забруднення Західного Донбасу. Теоретично обгрунтвано й експериментально підтверджено доцільність використання у раціонах тварин комплексних сполук мікроелементів міді, цинку та кобальту з бджолиним обніжжям. Досліджено вплив окремого та поєднаного застосування мікроелементів міді, цинку кобальту та комплексних сполук на основі бджолиного обніжжя на процеси газоенергетичного та білкового обміну у корів. Встановлено позитивний вплив комплексних сполук бджолиного обніжжя з мікроелементами міді, цинку та кобальту на функціональний стан молочної залози корів та якість молока, одержаного від них, за умов техногенного забрудення кормів і води свинцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П60-28 +
Шифр НБУВ: РА368050

Рубрики:

      
8.

Гаращук М.І. 
Вуглеводно-ліпідний обмін у свиней різного віку за впливу препаратів гумусової природи та апізолу: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.І. Гаращук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено показники вуглеводного та жирового обмінів, продуктивність і резистентність поросят за впливу гумату натрію, оксигумату, апізолу. Одержано дані стосовно впливу препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові свиней трьох вікових груп. Визначено вікові межі, за яких застосування цих препаратів є найбільш доцільним. За умов промислового свинарства доведено ефективність застосування нових біостимуляторів. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано перспективність застосування у свинарстві оксигумату, гумату натрію та апізолу для стимулювання росту, продуктивності та стійкості тварин до захворювань. З'ясовано стимулювальний вплив даних препаратів на гемопоез. Установлено, що гумат натрію та оксигумат посилюють процеси аеробного окиснення, підвищують рівень енергетичних процесів за участі глюкози. Гумінові препарати підвищують рівень загальних ліпідів у крові поросят за рахунок збільшення вмісту фосфоліпідів і триацилгліцеролів. Гумат натрію й оксигумат впливають на активність ферментативних систем організму свиней. З'ясовано, що дія гумінових препаратів залежить від віку тварин, за умов їх застосування збільшуються середньодобові прирости маси тіла поросят. Продукт, що виробляється бджолами, "Апізол" не спричинює негативні зміни морфологічних і біохімічних показників крові, позитивно впливає на рівень гемоглобіну, молочної кислоти, посилюючи окиснювально-відновні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-272.53 +
Шифр НБУВ: РА354504

Рубрики:

      
9.

Демиденко Н. М. 
Діяльність П. І. Прокоповича (1775 - 1850) у становленні та розвитку вітчизняної бджільницької науки: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Н. М. Демиденко ; НААН України, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено науково-практичну, освітянську, популяризаційну діяльність видатного вченого-бджоляра П. І. Прокоповича. Висвітлено процес становлення його як вченого й особистості. На підставі вивчення значного масиву архівних і літературних джерел показано, що його діяльність була спрямована на вирішення найголовніших соціально-наукових завдань. Встановлено, що з винаходом рамкового вулика з рухомими рамками на початку XIX ст. вчений започаткував раціональне ведення бджільництва. Висвітлено його внесок у вивчення біології бджоли, її інфекційних хвороб, організацію вирощування медоносних рослин. П. І. Прокопович започаткував системну освіту з підготовки фахівців для бджільницької галузі, створив у 1828 р. першу в Російській імперії та Східній Європі школу бджільництва. Доведено, що ідеї вченого мали вирішальне значення для розвитку галузевої науки першої половини XIX ст., рушійним поштовхом для подальших відкриттів у бджільництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691 г(4УКР) + П691 д(4УКР) Прокопович, П. І.
Шифр НБУВ: РА385666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Таран С. І. 
Експериментальне обгрунтування використання бджіл внутрішньопородного типу "Хмельницький" в степовій зоні України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / С. І. Таран ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості та продуктивні якості українських бджіл у їх природному ареалі. Обгрунтовано ефективність використання внутрішньопородного типу "Хмельницький" у порівнянні з місцевою популяцією українських бджіл у степовій зоні України. Доведено переваги бджолиних сімей внутрішньопородного типу "Хмельницький" у порівняні з місцевою популяцією українських бджіл за умов степової зони за показниками породної консолідації, інтенсивності розвитку сімей та їх сили в річному циклі, добової яйценосності маток у різні періоди сезону, фізіологічної пристосованості до використання взятків і зимівлі, медової та воскової продуктивності. Бджолині матки внутрішньопородного типу "Хмельницький" виявляють високу відтворювальну здатність упродовж сезону у порівнянні з матками місцевої популяції української породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691
Шифр НБУВ: РА382583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Саранчук І. І. 
Жирнокислотний склад і вміст важких металів у бджолиному обніжжі та тканинах бджіл залежно від екологічних умов довкілля: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. І. Саранчук ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено вміст важких металів, неетерифікованої й аніонної форм жирних кислот, а також жирних кислот загальних ліпідів у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках), одержаних з вуликів, розміщених на територіях біля вугільних шахт і збагачувальних комбінатів і гірничо-видобувного комбінату та цементного заводу. Визначено концентрацію важких металів у поліфлорних і гречаних медах. Зафіксовано вірогідне зростання вмісту заліза, цинку, міді, нікелю, кадмію та свинцю в бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках, одержаних з вуликів, розміщених на забруднених територіях. За цих умов у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках) знижується рівень неетерифікованих форм жирних кислот, але підвищується - аніонних, що призводить до зміни вмісту жирних кислот загальних ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-684
Шифр НБУВ: РА381273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дроздова Т.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень тромбоцитарно-судинного гемостазу у вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Дроздова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патогенезу прееклампсії та оптимізації її лікування за допомогою використання ензимо- та апіфітотерапій. Досліджено стан тромбоцитарно-судинного гемостазу, обмін продуктів арахідонової кислоти, рівень трийодотироніну і тироксину у плазмі крові, функціональний стан нирок. Встановлено, що між активацією первинного гемостазу, змінами метаболізму арахідонату з переважанням вазоконстрикторних простаноїдів, зниженням рівня трийодотироніну в плазмі крові та порушеннями функції нирок існує тісний взаємозв'язок, який створює ще одне патологічне коло у випадку гестозу. Застосування вобензиму та бджолиної обніжки у комплексному лікуванні легких і середньотяжких форм прееклампсії дозволяє знизити дози синтетичних ліків, більш ефективно проводити лікування. Вобензим впливає на органи і системи, порушення функції яких має провідне значення у патогенезі захворювання. На фоні позитивних змін багатьох лабораторних показників отримано більш швидку регресію основних симптомів захворювання, зниження ускладнень у пологах, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА309085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Василенко Д. О. 
Конструктивний синтез планарних антен природними алгоритмами оптимізації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.07 / Д. О. Василенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз ефективності генетичного алгоритму й алгоритму бджолиного рою у задачах конструктивного синтезу планарного широкосмугового диполя, планарної профільної щілинної антени та мікросмужкової антени з кількістю точок на профілі не більше десятити, визначено оптимальні параметри алгоритмів. Запропоновано новий алгоритм конструктивного синтезу, основою якого є інверсія штучних нейронних мереж за допомогою генетичного алгоритму. Встановлено, що алгоритм бджолиного рою потребує для синтезу в 3 - 4 рази менше комп'ютерного часу, ніж генетичний алгоритм. Визначено, що створити модель антени з похибкою менше 10 % можливо за допомогою багатошарового персептрона з трьома прихованими прошарками та передавальною функцією у вигляді гіперболічного тангенсу, тренуючи таку мережу методом Левенберга - Марквардта у поєднанні з регуляризацією Байєса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.44-01
Шифр НБУВ: РА374467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гречка Г.М. 
Обгрунтування технології виробництва гомогенату трутневих личинок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Г.М. Гречка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичні й експериментальні дані щодо характеристики, передумов одержання та можливостей застосування найменш вивченого продукту бджільництва з трутневих личинок. Розкрито біологічні особливості розвитку та життєдіяльності окремих особин бджолиної сім'ї, що дозволяє спрямовано діяти на них з метою підвищення ефективності роботи для потреб людини та планувати спеціалізацію діяльності пасік для виробництва необхідної кількості високоякісного гомогенату трутневих личинок. Установлено та досліджено основні елементи технології виробництва (утримання й догляд бджолиних сімей, підготовку й використання їх за умов нарощування трутневих личинок до періоду вимушеного переривання метаморфозу, одержання та зберігання) на біологічну властивість гомогенату трутневих личинок. Вивчено фізико-хімічний склад гомогенату різновікових трутневих личинок: амінокислотний, жирнокислотний і вітамінний. Уперше в Україні обгрунтовано та реалізовано потребу, можливість і економічну ефективність одержання високоякісного гомогенату трутневих личинок за комплексного використання бджіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-204 +
Шифр НБУВ: РА340134

Рубрики:

      
15.

Броварський В.Д. 
Обгрунтування технології репродукції бджолиних маток: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.Д. Броварський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 38 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень розширено та доповнено наукові положення щодо особливостей поліадрії у бджіл, на підставі яких розроблено концепцію потокової технології відтворення плідних бджолиних маток за штучного осіменіння. Виявлено піхвовий клапан у плідних бджолиних маток і досліджено його роль в регулюванні відкладення диплоїдних та гаплоїдних яєць, що дало можливість запропонувати новий спосіб штучного осіменіння бджолиних маток шляхом ін'єкції сперми трутнів у зону отвору піхви матки. Вперше експериментально обгрунтовано оптимальні дози сперми трутнів, встановлено кратність та тривалість її введення в камеру жала бджолиної матки. Одержано нові дані щодо осіменіння яєць бджолиної матки у процесі її репродуктивної діяльності, досліджено розміщення та використання сперми різних трутнів у статевих шляхах матки за різних способів її введення, з'ясовано вплив поліандрії на батьківські ознаки жіночих особин бджолиної сім'ї. Встановлено стимулювальний вплив міграції сперми трутнів та її біологічно активних сполук на розвиток яєчників і репродуктивну функцію бджолиної матки. Обгрунтовано необхідність застосування освітлення комірки під час перенесення личинок і з'ясовано вплив кута нахилу маточних мисочок, способів розміщення маточників у гніздах сімей-виховательок і поведінки бджолиних маток і робочих бджіл на вихід племінних маток, що дало можливість удосконалити технологічні прийоми їх одержання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-3 +
Шифр НБУВ: РА344615

Рубрики:

      
Категорія:    
16.

Ширяєв М.В. 
Особливості взаємодії деяких білків ссавців з мелітином і ліпофорином комах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Ширяєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено взаємодію мелітину з отрути бджоли та ліпофорину гемолімфи комах з білками сироватки крові ссавців. Досліджено антигенну специфічність моноклональних антитіл до ліпофорину гемолімфи імаго Zygaena minos. За результатами досліджень розроблено методику побудови філогенетичних дерев з використанням імунохімічних критеріїв і запропоновано зміни в систематиці роду Zygaena Fabricius, 1775 (Lepidoptera, Zygaenidae).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3-648 + Р284.92-29 +
Шифр НБУВ: РА320601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Бокотей 
Особливості екології диких бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Олександр Миколайович Бокотей ; Інститут агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.232*80(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА338113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Локутова О.А. 
Оцінка бджолиного обніжжя за видовим складом, вмістом поживних речовин та морфологічними ознаками пилкових зерен: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Локутова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уточнено періоди одержання бджолиного обніжжя та визначено його видовий склад за умов лісистої місцевості та польових угідь. Наведено оцінку бджолиного обніжжя різного видового походження за вмістом амінокислот, загальних ліпідів, жирних кислот, мінеральних елементів, здійснено основні його ідентифікації за морфологічними ознаками пилкових зерен. З'ясовано, що найбільший вміст амінокислот має обніжжя конюшини, яблуні домашньої та фацелії, а найменшу - маку дикого. Дану закономірність характеристики простежено за кількістю замінних і незамінних амінокислот в обніжжі цих рослин. Найменший вміст ліпідів виявлено в обніжжі вільхи та полину, найвищий - соняшнику та кульбаби. Встановлено, що бджолине обніжжя різних видів рослин характеризується значними коливаннями вмісту мінеральних елементів. Виявлено, що види з підвищеною кількістю калію і фосфору - з конюшини, бобів кормових, гречки, гіркокаштану, маку дикого; заліза і цинку - з фацелії, конюшини та пролісків. Здійснено оцінку бджолиного обніжжя за морфологічними ознаками пилкових зерен медоносних рослин за удосконаленою методикою виготовлення препаратів, наведено їх опис за оригінальною схемою, що значно полегшує ідентифікацію ботанічного походження одержаної продукції. Встановлено, що економічний ефект від реалізації обніжжя відомого ботанічного походження і вищої біологічної цінності становить 46,90 грн прибутку в середньому на одну бджолину сім'ю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-684 + П219.4 +
Шифр НБУВ: РА344509

Рубрики:

      
19.

Андрощук О.О. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка в зимових гідропонних ангарних теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.О. Андрощук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-314.8-455-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шеметун О.В. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка у плівкових теплицях на соломі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Шеметун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження біологічних особливостей рослин нового сортименту бджолозапильних гібридів <$Eroman F sub 1> огірка вітчизняної селекції для вирощування у плівкових теплицях на соломі. Визначено оптимальний спосіб формування рослин огірка за різних площ живлення у процесі вирощування на соломі. Охарактеризовано питання ефективності використання регуляторів росту рослин для плівкових теплиць на соломі та їх впливу на ріст, розвиток і врожайність огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 +
Шифр НБУВ: РА339023

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського