Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (247)Книжкові видання та компакт-диски (242)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=БАЛКАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Храпунов М.І. 
Адміністрація візантійського Херсона (кінець IV - XI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Храпунов ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративний устрій і принципи управління візантійським провінційним містом Херсоном у кінці IV - XI ст. З'ясовано, що протягом досліджуваного періоду адміністрація Херсона залежала від Візантії, ступінь залежності не був постійним. Виявлено, що централізація посилилась у VI ст. зі створенням адміністрації дуки й у IX - XI ст. після заснування військово-адміністративного округу - феми. Встановлено, що у Херсоні перманентно зберігалися окремі посади, пов'язані з міською громадою, управління містом здійснювалось на підставі взаємодії двох принципів ("центрального" та "місцевого"). Зафіксовано існування континуїтету - спадкоємності між адміністраціями ранньовізантійського часу та IX - X ст. Зроблено висновок, що адміністративний устрій Херсона відзначався певною специфікою, але мав багато спільних рис з іншими візантійськими провінційними містами. Доведено, що напрямок евоюції адміністративного устрою Херсона ідентичний з візантійськими Балканами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)449.44-5 + Т3(45УКР)3-5 +
Шифр НБУВ: РА362917

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гелетій М.М. 
Балканська криза (1990 - 2005) в контексті геополітичних трансформацій в Європі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Гелетій ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено сутність явища "Балканська криза" у контексті трансформаційних процесів у сучасних міжнародних відносинах, висвітлено основні концептуальні підходи до розуміння даної проблеми. Досліджено зовнішньополітичний контекст кризи (глобалізацію, розпад СРСР, європейську інтеграцію). Розкрито роль зовнішнього чинника на Балканах, зроблено політологічне узагальнення геополітичної ситуації в Європі та світі. На підставі порівняльного та факторного аналізу встановлено пряму взаємозалежність зовнішнього фактора та субрегіональних процесів на Балканах. Розкрито роль міжнародного чинника у розвитку Балканської кризи, досліджено її вплив на перебіг процесів у Європі та світі. Доведено правомірність запропонованої гіпотези про домінантне значення у Балканській кризі зовнішнього чинника. Проаналізовано різні аспекти впливу кризи на сучасні геополітичні проеси. Доведено ефективність запропонованих концептуального та методичного підходів до осмислення сутності Балканської кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)64-68 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА361315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ваколюк Т.О. 
Балканська політика Росії 1908 - 1913 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.О. Ваколюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему розвитку балканської політики Російської імперії на початку XX ст., висвітлено її вплив на подальшу історію південнослов'янських держав. З'ясовано вплив балканських регіональних кризових ситуацій на формування політики провідних держав Європи та Росії. Проаналізовано погляди політичного керівництва Росії, його програми та дипломатичну діяльність стосовно балканських країн у даний хронологічний період, спрямовані на забезпечення виконання власних завдань у регіоні, зокрема щодо зміни статусу чорноморських проток Босфору та Дарданелл. Простежено вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на зміни зовнішньополітичного курсу царського уряду. Досліджено дипломатичні дії Росії, спрямовані на об'єднання слов'янських держав Балканського півострова й утримання їх російської орієнтації. Висвітлено зовнішню політику Російської імперії напередодні та під час Балканських воєн. Простежено вплив наслідків воєнних дій на міжнародну ситуацію в Європі напередодні Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(2)5-6 +
Шифр НБУВ: РА342651

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Потрашков С.В. 
Болгарія в балканській політиці провідних держав антигітлерівської коаліції (1941 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Потрашков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Охарактеризовано двосторонні відносини Болгарії з кожною з держав антигітлерівської коаліції та міжсоюзницькі відносини в контексті політичного курсу Болгарії. Визначено місце, яке посідала Болгарія в стратегічних планах держав антигітлерівської коаліції на Балканах та в Європі, зокрема в планах відкриття другого фронту. Розкрито причини невдачі спроб з боку держав антигітлерівської коаліції залучити Болгарію на свій бік. Визначено ступінь впливу зовнішніх факторів на внутрішньополітичну ситуацію в Болгарії у воєнні роки. Досліджено вплив ситуації в Болгарії на розвиток конфлікту всередині антигітлерівської коаліції на завершальному етапі війни та її роль в генезисі "холодної війни". Показано вплив "суб'єктивного" людського фактора на весь комплекс відносин провідних держав антигітлерівської коаліції з Болгарією. Висвітлено хід радянсько-англійських переговорів у Москві у жовтні 1944 р., надано оцінку "поділу Балкан на сфери впливу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)62 + Т3(4БОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА342641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зінченко С.В. 
Візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства в монастирях та церквах Київської метрополії XIV - XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.В. Зінченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнювальне історико-кодикологічне дослідження особливостей конструкції та декоративного оздоблення візантійських оправ Сучавської митрополії та Львівської і Перемишльської єпархій Київської митрополії XIV - XVII ст. Виявлено та досліджено масив оправ, виконаних за візантійською технікою оправлення, що зберігаються у книгозбірнях України, а саме: Національному музеї у Львові, Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника НАН України, Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Франка, Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського та Національній бібліотеці у Варшаві. Визначено основні методичні принципи описування та специфічні особливості конструкції оправ цього періоду. З'ясовано візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства у монастирях і церквах Київської митрополії XIV - XVII ст., а також зміни в їх конструкції, що відбулися під впливом європейської традиції оправлення кодексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.52 + Э372.27-34-021.7 + Т223.3-2 +
Шифр НБУВ: РА351796

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Попадюк І.В. 
Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.В. Попадюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 23 с. — укp.

На підставі узагальнення геолого-геофізичних матеріалів відтворено геологічну будову Чорноморської западини та структури її облямування у Балкано-Мізійському, Кримському, Кавказькому та Анатолійському сегментах. Реконструйовано послідовність основних геодинамічних подій та процесів, що призвели до утворення Чорноморської западини. Виконано палеогеографічні та палеотектонічні реконструкції для окремих етапів геологічної історії Чорноморського регіону, розроблено принципово нову модель його геодинаміки, згідно з якою встановлено, що альпійська геодинаміка Чорноморського регіону детермінована утворенням задугового басейну, визначено стадії його розвитку: рифтингу (рання - середня юра), зрілого задугового басейну (пізня юра - еоцен), реліктового задугового басейну (олігоцен - міоцен), інтраконтинентальної западини (пліоцен - антропоген). На основі даної геодинамічної моделі розроблено нову схему тектонічного районування Чорноморського регіону, що грунтується на виділенні істинних (утворених за геодинамічних умов острівної дуги та задугового басейну) та інкорпорованих альпід (утворених за геодинамічних умов континентальної окраїни). Обгрунтовано напрямки пошуково-розвідувальних робіт на нафту та газ в українському секторі регіону, орієнтованих на пошуки покладів вуглеводнів у неантиклінальних пастках майкопського комплексу у межах виявлених палеодолин (Іслам-Терекській, Дельфіновій та їх відгалуженнях) та нижньокрейдових і докрейдових відкладах автохтону Гірського Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР7)1-5 + Д59(45УКР7)453.1 +
Шифр НБУВ: РА330745

Рубрики:

      
7.

Колесник В.О. 
Дебалканізація болгарських переселенських говірок в Україні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / В.О. Колесник ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Вперше досліджено визначальні риси граматичної структури болгарських переселенських говірок в Україні шляхом вивчення їх динаміки внаслідок дії внутрішньомовних і позамовних факторів. Встановлено, що функціонування болгарських говірок понад два століття в оточенні інших слов'янських мов з типологічно відмінною граматичною структурою у відриві від діалектного континууму метрополії зумовило трансформацію таких власне балканських рис, як артикль, енклітичні форми займенників, посесивний датив, редуплікація, балканський кондиціонал, аналітичний спосіб творення вищого ступеня порівняння, майбутнього часу дієслів, да-конструкції. Відзначено більш послідовне функціонування архаїчних рис у діалектичному мовленні у порівнянні з літературною мовою та суттєві зміни і дебалканізацію говірок. Виявлено посилення даних процесів у 1950 - 1960 рр. з появою нового покоління з видозміненим мовним мисленням. Досліджено зміни категорії дейксису та втрату просторових артиклів. Відзначено сталість клішованої форми та відсутність подальшого розвитку артикля у досліджуваних говірках та його посилене вживання при власних іменах. Дебалканізацію з різним ступенем інтенсивності виявлено в різних підсистемах переселенських говірок. Доведено, що найбільш суттєвими є зміни серед лексичних балканізмів, а в граматичній структурі - в артиклевій системі та поступове заміщення загальних форм відмінковими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.1 +
Шифр НБУВ: РА335754

Рубрики:

      
8.

Іванов Є.В. 
Еволюція зовнішньої політики Болгарії в 1985 - 1991 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Іванов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням архівних матеріалів з Центрального державного архіву Республіки Болгарія та Дипломатичного архіву Міністерства зовнішніх справ Народної Республіки Болгарія (НРБ), а також опублікованих джерел і літератури досліджено еволюцію зовнішньої політики Болгарії у 1985 - 1991 рр., виділено її основні етапи, а саме: 1985 - 1987 рр., 1988 - 1989 рр., 1990 - 1991 рр. Висвітлено розвиток відносин країни у політичній, економічній і науковій сферах з провідними державами світу: СРСР, США, ФРН, Францією, Великобританією. Проаналізовано переорієнтацію зовнішньої політики Болгарії на Європейський Союз (ЄС) і НАТО в 1989 - 1991 рр. внаслідок впливу економічних, політичних і міжнародних факторів. Простежено трансформацію зовнішньої політики НРБ на Балканах, міждержавні протиріччя, що впливали на зовнішньополітичний курс країни, співробітництво балканських країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Бол)64-6 + Ф4(4БОЛ)64 +
Шифр НБУВ: РА352040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Черевик К.А. 
Європейська політика Великої Британії у 1863 - 1878 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.А. Черевик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено європейську політику Великої Британії у 1863 - 1878 рр. як цілісного напрямку зовнішньої політики держави. Охарактеризовано систему управління, визначено принципи, засоби реалізації та регіональну специфіку зовнішньополітичного курсу Великої Британії в Європі у даний історичний період. Визначено комплекс внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливали на реалізацію європейської політики Великої Британії. Досліджено взаємозв'язок між європейською та колоніальною політикою держави, визначено роль колоніального фактору у британському зовнішньополітичному курсі. Проаналізовано зміни, яких зазнала європейська політика Великої Британії у 1863 - 1878 рр, встановлено причини їх виникнення. Розкрито роль британського зовнішньополітичного курсу у вирішенні польського питання 1863 р., досліджено його вплив на формування європейських міжнародних відносин. Розглянуто напрямки подальшого розвитку зовнішньої політики Великої Британії після вирішення польського конфлікту. Проаналізовано політику держави у Західній Європі, реалізовану у період об'єднання Німеччини у 1863 - 1871 рр. Досліджено політику Великої Британії на Балканах, а також щодо вирішення Східного питання у 1863 - 1878 рр. Зроблено висновок, що у 1864 -1878 рр. Велика Британія здійснювала в Європі "політику невтручання". Визначено хронологічні межі "політики невтручання" та "блискучої ізоляції", проведено їх порівняльне дослідження та визначено взаємозв'язок між ними. Доведено пріоритетне значення колоніального та бельгійського факторів у формуванні зовнішньої політики Великої Британії у 1863 - 1878 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 +
Шифр НБУВ: РА353565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фещенко А. Л. 
Застосування безпілотних літальних апаратів у воєнних конфліктах кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / А. Л. Фещенко ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження воєнно-історичних праць, науково-дослідної літератури, матеріалів періодичних видань, інших джерел висвітлено досвід застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) у воєнних конфліктах кінця XX - початку XXI ст. на Близькому Сході, Балканах, Кавказі та в Афганістані. Охарактеризовано основні групи факторів, що впливають на застосування БПЛА під час воєнних конфліктів. Визначено три етапи розвитку та трансформації завдань БПЛА. Описано основні форми (спеціальний і комплексний політ, авіаційний удар), способи та тактичні прийоми застосування БПЛА. Показано тенденції щодо поступового перекладання на БПЛА функцій, можливостей і тактичних прийомів дій пілотованої авіації. За результатами дослідження зарубіжного досвіду використання даних апаратів наведено рекомендації щодо вибору найбільш ефективних і доцільних БПЛА для Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-65 + Ц651.113
Шифр НБУВ: РА380913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Терещенко-Кайдан Л.В. 
Ірмолой Гаврила Головні - унікальна пам'ятка української церковно-співацької культури XVII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.В. Терещенко-Кайдан ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено український нотолінійний Ірмолой Г. Головні як унікальний взірець традицій українського церковного співу XVIII ст. На основі дослідження Ірмолоя вперше представлено належність Ірмолоя Головні до типових українських ірмолоїв XVII - XVIII ст., показано конкретні впливи української церковної традиції на розвиток церковного співу на території Російської імперії з кінця XVIII ст. Ірмолой Головні являє окрему групу книг українсько-російського типу. У науковий обіг введено ієрархічно-функціональне структурування, за яким Ірмолой Головні належить до соборного типу рукописів. Вперше виявлено наявність репертуару двох традицій церковного співу: спів XVII - XVIII ст., що сформувався в Україні внаслідок балкано-слов'янських впливів; спів, що звучав у Придворно-співацькій капелі, покладений в основу сучасного обиходного церковного співу. Досліджено вплив на формування придворного наспіву української традиції церковного співу. Доведено еволюційне спрощення репертуару церковного співу в межах Російської імперії другої половини XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ311.3(4УКР) + Щ319.3(4УКР)4 + Э372.09(4УКР)-503.11 +
Шифр НБУВ: РА367363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Стрельчук Н.В. 
Національно-визвольний рух у Македонії (остання третина ХІХ ст. - 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Стрельчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 22 с. — укp.

У дисертації комплексно досліджено місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ ст. - 1919 р. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації (1893 р.) та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання (1903 р.), Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та першої світової війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО4МАК)5-4

Рубрики:

      
13.

Нечитайло П.О. 
Печерна християнська архітектура в басейні Верхнього та Середнього Дністра XI - XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / П.О. Нечитайло ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Узагальнено архітектурний, археологічний і епіграфічний матеріал, що стосується печерної християнської архітектури Верхнього та Середнього Дністра. Створено класифікацію та типологію приміщень, петрогліфів і графіті. З'ясовано місце цієї категорії пам'яток в історичному процесі регіону. На підставі результатів порівняльного аналізу з печерними монастирями Балкан, Молдови, Середнього Подніпров'я та Криму визначено час появи об'єктів - XI ст. З урахуванням з'ясованих особливостей планування приміщень та наскельних зображень простежено вплив болгарського чернецтва на місцеву традицію печерництва. Ідеологічною платформою мешканців монастирів була течія ісіхазму. З кінця XVI ст. на дослідженій території з'явились унікальні греко-католицькі пам'ятки, пов'язані з культом Св. Онуфрія. Комплекс виявлених артефактів свідчить про неперервність і спадковість дослідженого явища, включно до його поступового зникнення наприкінці XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)4-432 +
Шифр НБУВ: РА360925

Рубрики:

      
14.

Самчук В.Л. 
Південнослов'янські країни у політиці європейських держав періоду балканських криз 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Самчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу розвитку міжнародних відносин навколо слов'янських країн Балканського півострова у 80-ті роки XIX ст., ключових аспектів балканської політики європейських держав, її впливу на долю південнослов'янських народів, ролі балканських криз 80-х років у визначенні позицій та виробленні політики провідних держав Європи - Росії, Австро-Угорщини, Німеччини, Франції, Великобританії та Італії. Розкриваються позиції політичного керівництва великих європейських держав, досліджені їхні програми та діяльність у відношенні до південнослов'янських країн у період розгортання криз на Балканах у 80-ті роки XIX ст., що були спрямовані на забезпечення власної балкансько-близькосхідної політики, а також з'ясовано плани правлячих кіл Болгарії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини щодо здійснення національної політики у регіоні. Доведено вирішальну роль великих держав у долях малих країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(49=Сл7)5-6

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Абрамова В.В. 
Племінні народи Балканського півострова у міжнародних відносинах кінця IV - першої половини II ст. до н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Абрамова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок між рівнем суспільного розвитку варварських народів Балканського півострова та характером їх участі у міжнародних відносинах. Висвітлено взаємини варварів і цивілізації, а також питання стосовно включення варварів у міжцивілізаційні відносини. Обгрунтовано тезу, що в еліністичну епоху вони виступали як самостійні суб'єкти міжнародної політики. Проаналізовано невоєнні форми контактів варварських народів з грецькими колоніями, еліністичними державами, Римом. Розглянуто міжплемінні стосунки, вплив на них еліністично-римської дипломатії та їх трансформацію на різних етапах елліністичної історії. Простежено причини становлення, форми та еволюцію варварського найманства, показано місце варварських найманих контингентів у еліністичних арміях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)3 + Т3(0)322 +
Шифр НБУВ: РА330169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іліаді 
Праслов'янська топонімія балканського ареалу: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / Олександр Іванович Іліаді ; НАН України; Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-316.1
Шифр НБУВ: РА365563

Рубрики:

      
17.

Клець О. О. 
Проблема мовних союзів: лінгвоісторіографічний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / О. О. Клець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в лінгвістичній історіографії розкрито проблему мовних союзників як ареального об'єднання генетично неспоріднених або неблизькоспоріднених мов, що контактують між собою. Проаналізовано становлення ареальної лінгвістики як самостійної лінгвістичної дисципліни та розвиток теорії мовних союзів у студіях лінгвістів XIX ст. - початку XXI ст. Особливу увагу приділено дослідженням І. О. Бодуена де Куртене, М. С. Трубецького, Р. О. Якобсона, Г. А. Климова та А. В. Десницької. Розглянуто питання теоретико-методологічної бази ареальної лінгвістики та визначено її основні терміни (лінгвістична географія, контактування мов, змішування мов, інтерференція). Висвітлено процес формування багаторівневих мовних союзів: Балканського, Кавказького, Волго-Камського та Центральноазіатського. Розглянуто теорію однорівневих мовних союзів Р. О. Якобсона та виділені ним Євразійський та політонічні мовні союзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.73
Шифр НБУВ: РА380520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ткаченко Г.М. 
Розробка промислової технології та організація виробництва гелів "Троксерутин 2 %" і "Еконазол 1 %": автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Г.М. Ткаченко ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано промислову технологію виготовлення лікарських препаратів-генериків - гелів "Троксерутин 2 %" і "Еконазол 1 %", які мають відповідати за фармацевтичними якостями зарубіжним аналогам - гелю "Троксевазин 2 %" (виробництва фірми "Балканфарма", Болгарія) і крему "Певарил" (виробництва фірми "Сілаг", Бельгія - Швейцарія) відповідно. Запропоновано методи визначення якості розроблених засобів. Проведено комплексні дослідження та вивчено технологічні, фізико-хімічні і фармакологічні властивості, а також стабільність гелів-генериків у порівнянні з оригінальними препаратами "Троксевазин 2 %" ("Балканфарма", Болгарія) та кремом "Певарил" ("Сілаг", Бельгія - Швейцарія). Опрацьовано методики контролю їх якості та розроблено відповідну нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "Троксерутин 2 + Р281.7/9 "Троксерутин 2 + Р281.7/9 "Троксерутин 2 + Р281.7/9 "Троксерутин 2 + Р281.7/9 "Троксерутин 2 + Р281.7/9 "Троксерутин 2
Шифр НБУВ: РА354565

Рубрики:

      
19.

Шилова А.В. 
Роль світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участь у цьому процесі України (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Шилова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі грунтовного вивчення і критичного аналізу наукової літератури та використання широкого масиву оригінальних матеріалів і джерел, у тому числі архівних і виданих у західних країнах і в Югославії, проведено системне дослідження історичних коренів, сучасних соціально-економічних, політичних причин розпаду югославської держави, суперечливої ролі світового співтовариства в досягненні миру на Балканах і зусиль України в зв'язку з цим. Зокрема, в роботі здійснено ретельний аналіз становлення й розвитку відносин України з країнами колишньої СФРЮ як важливого фактора зміцнення стабільності та безпеки в цьому регіоні. Запропоновані у дисертації практичні рекомендації й висновки можуть бути використані для підвищення ефективності співробітництва України з новоутвореними країнами на Балканах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6

Рубрики:

      
20.

Кьорян Г.В. 
Романізми в українських говорах Хустщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.В. Кьорян ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано корпус романізмів в українських діалектах на підставі отриманих матеріалів і даних лексикографічних джерел. Подано семантичні та дериваційні гнізда запозичень з романських мов на тлі інших суміжних українських говорів та літературної мови, а також діалектів мов карпатської зони та мов балканського ареалу. Визначено спектр впливу романських мов на лексику говорів Хустщини та охарактеризовано інтенсивність впливу східно- та західнороманської мовних підгруп. Встановлено хронологію українсько-романських мовних контактів. Розглянуто шляхи надходження романізмів у досліджені говори. З'ясовано ступінь відмінності лексики говорів Хустщини від літературної української мови. Визначено місце українських діалектів у карпатській та карпато-дунайській зоні міжмовної інтерференції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322.1 + Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА316914 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського